Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1926 31. 5. 2021 7:29

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

vera napsal(a):

dnes.............silný hovězí vývar, játrové knedlíčky.........na 3 dny..............budu se léčit

večírek se protáhl dlouho do noci................pak do Dolních Kounic, Rosa coeli, synagoga, židovský hřbitov a na cestě zpět zastávka v Ivančicích, bohužel Galerie zavřena, tak jen káva na Parníčku

a zabere tummenupp a mᚠdost sil na víkend, má být náramně storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1927 31. 5. 2021 19:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomita napsal(a):

Pamatuju si na svůj nejhorší "návštěvnický" zážitek. Dostali jsme na talíř něco, co vypadalo všelijak. Stejně tak to i chutnalo, pouhým okem jsem rozeznala rýži, brambory, těstoviny, zelí.. chuově jsem to radši ani nechtěla identifikovat.. Až o mnoho let později jsem zjistila, že se jedná o jakýsi tradiční pokrm, no nevím jak se to jmenuje, ani co všechno to obsahuje, ale je to na mém listu "nevařit", o recept jsem si neřekla rodna
Naopak, na jiné návštěvě mě velmi oslovil zákusek.. požádala jsem o recept, který mi byl sdělen a říkám si, je to tak triviální, to si budu pamatovat.. Ale než jsem se k tomu doma dostala, nějaký čas uplynul.. Pak zase byli na návštěvě u nás oni (po několika letech) a já udělala ten zákusek. Známá, že je to moc dobré a jaký je recept.. Dívám se na ní jak puk a říkám, ale to je ten váš!!! No dělám to úplně jinak, ale taky dobrý lol

To se tedy povedlo! lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1928 3. 6. 2021 22:48

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Dnes vařil muž, na oslavu sundání mého krunýře mi ukuchtil bramboráky.
No a zítra zase já. Kotleta zapečená s bramborem a smetanou. Miluju.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1929 4. 6. 2021 7:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Jeee, zapečenou kotletu jsem zrovna dělala, bude dnes k obědu (chlap včera "ochutnal" dva plné talíře, skuhral už od víkendu, že na to má chu) big_smile Na víkend plánuju Fish pie, ale jestli to klapne se ještě uvidí smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1930 4. 6. 2021 13:11

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co dnes vaříte - 10

já jsem byla včera na senza výšlapu.............vlakem do V. Mýta a tam jsme vše pochodili..........úžasné městečko s krásnými prvorepublikovými a ještě staršími vilkami...........půvabná zákoutí.......kostely...muzeum..........paráda

tak dnes vařím pro všechny...........bramborové knedlíky plněné uzeným, zelí, cibulka............
a na zítra udělám seitan............a z toho gulᚠs hlívou

Není tady

 

#1931 4. 6. 2021 15:09

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co dnes vaříte - 10

Seitan mi chutná, ale vždycky jsem ho jen kupovala. Vero, můžu se zeptat, jestli mᚠnějakou oblíbenou mouku nebo je jedno, jako použiješ značku? A jak velké množství použít, aby to nebylo moc nebo málo?


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1932 4. 6. 2021 15:41

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co dnes vaříte - 10

Irma napsal(a):

Seitan mi chutná, ale vždycky jsem ho jen kupovala. Vero, můžu se zeptat, jestli mᚠnějakou oblíbenou mouku nebo je jedno, jako použiješ značku? A jak velké množství použít, aby to nebylo moc nebo málo?

No, dělám ho tak 1x za měsíc..................z obyč. hl. mouky a 500-600 ml vody, nechám odstát, pak vymývám

povařím v silném nálevu z česneku a bylinek

Není tady

 

#1933 4. 6. 2021 15:42

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co dnes vaříte - 10

1 kg mouky a 500-600 ml vody

Není tady

 

#1934 4. 6. 2021 19:18

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co dnes vaříte - 10

vero, děkuji smile příležitostně vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1935 4. 6. 2021 20:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Xsara1 napsal(a):

Dnes vařil muž, na oslavu sundání mého krunýře mi ukuchtil bramboráky.
No a zítra zase já. Kotleta zapečená s bramborem a smetanou. Miluju.

Bramboráky a kotleta s bramborem a šlehačkou jsou top! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1936 4. 6. 2021 21:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

vera napsal(a):

já jsem byla včera na senza výšlapu.............vlakem do V. Mýta a tam jsme vše pochodili..........úžasné městečko s krásnými prvorepublikovými a ještě staršími vilkami...........půvabná zákoutí.......kostely...muzeum..........paráda

tak dnes vařím pro všechny...........bramborové knedlíky plněné uzeným, zelí, cibulka............
a na zítra udělám seitan............a z toho gulᚠs hlívou

Ježiš vy mi tu dáváte, skoro slintám big_smile  Bramborové knedlíky plněné a zelí s cibulkou - to miluju! Už jsem neměla hodně dlouho!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1937 5. 6. 2021 8:35

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Co dnes vaříte - 10

Nevařím, dva dni do noci školím.
Ale v lednici je zbytek segedínu, plnených paprik a taky upečená kachnička, ktzerá čeká na zelíčko a vídenský knedlíky.storstark


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#1938 5. 6. 2021 20:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Petra101 napsal(a):

Nevařím, dva dni do noci školím.
Ale v lednici je zbytek segedínu, plnených paprik a taky upečená kachnička, ktzerá čeká na zelíčko a vídenský knedlíky.storstark

Kachnu jsem nikdy neochutnala a asi neochutnám, patří k jídům, které jsou mi "nesympatické" a nedám je do pusy.
Zato segedín miluju! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1939 5. 6. 2021 20:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co dnes vaříte - 10

Vůbec jsem nevěděla, co je seitan.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1940 6. 6. 2021 6:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co dnes vaříte - 10

LENNNA napsal(a):

Petra101 napsal(a):

Nevařím, dva dni do noci školím.
Ale v lednici je zbytek segedínu, plnených paprik a taky upečená kachnička, ktzerá čeká na zelíčko a vídenský knedlíky.storstark

Kachnu jsem nikdy neochutnala a asi neochutnám, patří k jídům, které jsou mi "nesympatické" a nedám je do pusy.
Zato segedín miluju! tummenupp

Kachnu si rada dam,ale cerstvou,ohrivanou ani nahodou.Takze kdyz delam kachnu,tak delam jen pulku,jsme sami dva.A druhy den pecu druhou pulku.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#1941 6. 6. 2021 8:31

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co dnes vaříte - 10

Judyna napsal(a):

Vůbec jsem nevěděla, co je seitan.

já taky.................dělám ho tak 2 roky

v rodině ho nejí všichni, chtějí OPRAVDOVÉ maso

seitan je mnohem chutnější než sojové maso..........podle mě.............je to pšeničná bílkovina bez škrobu
tentokrát se obzvl᚝ povedl............nevím proč..............krásně se navařil a je ho plný kastról

Není tady

 

#1942 6. 6. 2021 11:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co dnes vaříte - 10

Lennno, kachna je podle mne moc dobrá, jen trochu mastnější, a tak to chce storstark .


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1943 6. 6. 2021 16:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

vrabčák napsal(a):

Lennno, kachna je podle mne moc dobrá, jen trochu mastnější, a tak to chce storstark .

Chu hodnotit nemohu, ale prostě pro mě je v kolonce "fuj, to nejím" big_smile. Stačí mi, když jí někdo peče, jak to děsně smrdí. Já nejím ani krůtu, natož kachnu nebo husu. Ale já maso fakt nemusím odmalička, tak to je tím.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1944 7. 6. 2021 8:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Včera upečené dva druhy sušenek a výborná domácí ledová káva. Už se těším, až si ji doma po práci vychutnám i dnes. cool


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1945 7. 6. 2021 19:15

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co dnes vaříte - 10

Byly ke kávě i sušenky? smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1946 7. 6. 2021 20:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Nějak se to nestihlo.. káva se vyzunkla rychlostí blesku a sušenky se valily na husto big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1947 7. 6. 2021 21:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co dnes vaříte - 10

Jsou přece ve vývinu. gloria Možná, že ne všichni, ale i tak... tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1948 8. 6. 2021 7:31

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Co dnes vaříte - 10

Jak dělᚠprosím výbornou domácí ledovou kávu? par


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#1949 8. 6. 2021 10:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Na sklínku 0,4-0,5 l dávám 3-4 lžičky mleté kávy a 2-3 lžičky moučkového cukru (lépe se rozpouští), může být i krystal. Do sklínky od džemu (trošku větší než přesnídávková) dát sypké přísady, cca do poloviny naplnit studenou vodou, zavíčkovat a protřepat do pěny. Jde to velmi rychle a snadno.. Sklenici naplním ledem, zaliju pěnou ze zavařovačky a doplním mlékem.. promíchám brčkem a je to smile
Je to silnější ledová káva, člověk si může množství ingrediencí přizpůsobit dle chuti. Pro děti jsem zkoušela udělat z Cara, ale to bohužel nepění. Ale na osvěžení do horkých letních dnů ideální smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1950 8. 6. 2021 17:27

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomito, to je dobrý tip! Ani baterie do šlehače nejsou potřeba smile Ledovou kávu dělám podobně, na dno sklenice 3 kuličky ledu, do poloviny dolít studenou vodou a přidat vrchovatou lžičku instatní kávy (nesladím). Potom chvíli šlehám takovým tím mini šlehačem (stál asi dvacet korun a je na 2 tužkové baterie), utvoří se bohatá pěna, hustá jako krém. Pěnu to udělá i bez mléka. Už jen brčko a relax big_smile
No a co pro děti vyrobit "kávu": led, mléko a přikápnout smetanu. Pak ušlehat/ušejkrovat do husté pěny. Vedle v šálku rozpustit trochu Cara a vlít do připravené sklenice. Nešlo by to? Miluju ledovou kávu big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů