Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 2. 4. 2012 17:36

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Co dnes vaříte - 10

PPavlaa napsal(a):

to dělᚠjako klasickej perník, jen to naliješ místo na plech do formy na bábovku ?

Já si dycky najdu na netu recept na perníkovou bábovku, je tam víc možností  .
Je to světlý těsto , vypadá to jako bábovka a chutná jako perník a to se mi na tom líbí , lidi kousnou do bábovky a udiveně říkaj: to je perník!

Není tady

 

#52 2. 4. 2012 18:32

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Co dnes vaříte - 10

Pstruh na másle s česnekem


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#53 3. 4. 2012 15:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co dnes vaříte - 10

Kuřecí stehna á-la bažant, brambory pečené v remosce, okurkový salát


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#54 3. 4. 2012 15:30

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co dnes vaříte - 10

Bety napsal(a):

Včerejší koláč Lidl - dost výživný, spodek máslovo-sušenkový, hoodně máslový... při pečení máslo trošku prosáklo i dortovou formou, musela jsem ji pak postavit na plech. Ovoce jsou maliny. Lopatička po babičce - nejde vůbec ničím vyčistit, kdyby měl někdo tip na vyčištění tak přivítám, ráda ji používám....

Bety, ta dortová lopatka je stříbrná, alpaková nebo z obecného kovu?!? Podívej se, jestli na ní někde nenajdeš punc smile

Jestli je lopatička ze stříbra (což zjistíš podle puncu) nebo z alpaky (což je postříbřený předmět), vyzkoušej tuto radu: http://www.rady-kutilum.com/cisteni-stribra-doma-148 nebo tady: http://krasa-a-moda.porad.cz/sperky-hod … -doma.html

Jestli je lopatička z obecného kovu, zkus Sidol smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#55 3. 4. 2012 16:40

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Kiaro děkuji za odpověď, lopatička bohužel není stříbrná - stříbro čistím běžně za použití kousku alobalu a prášku do pečiva, a není ani alpaková a vypadá tak trošku jako měděná nebo bronzová a zdá se mi ten kov trošku jakoby měkký a náchylný k poškrábání - leštící pasty nepomohly... ty flíčky dokonce vypadají jako by už povrch poškodily, rozrušily. Asi se to už nějak poškodilo... sad


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#56 3. 4. 2012 18:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co dnes vaříte - 10

Tak to bude asi obecný kov stolt MMCH rukoje lopatičky je dřevěná, nebo to na té fotce jenom vypadá?!? Kdyby tam nebyla eventuelně dřevěná rukoje, tak bych Ti ještě poradila vyvařit lopatičku  ve vodě s JAREM a poté dočistit buď Sidolem, nebo Aurexem (to je vodička na čištění drahých kovů).

Já se Ti ještě pozeptám v okolí, čím by ta lopatička šla vyčistit. Je to škoda, protože je to starožitnost, kterou tipuju tak z doby I. republiky wink A i kdyby to vyčistit nešlo, nevěš hlavu, ta dortová lopatka je i tak hezká sama o sobě wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#57 3. 4. 2012 20:18

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Je dřevěná, jar ani vodičky nefungují ani sidolux tak si myslím, že je asi načatý ten povrch - bojím se to leštit silou... já jsem toho vyzkoušela už opravdu hodně,
ona ta dřevěná rukoje je taky notně zašlá, ale tu jsem pro změnu nečistila vůbec, jen umyla - ta by se poškrábala určitě, tak jsem to radši nechala tak.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#58 3. 4. 2012 22:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co dnes vaříte - 10

Já se Ti zeptám, co by se ještě dalo udělat a jestli neexistuje nějaký způsob, jak se těch skvrn zbavit. Problém je ta dřevěná rukoje (myslela jsem si to), takže se lopatička nedá vyvařit ve vodě s Jarem. Ještě jsem se chtěla zeptat - je možné (podle nazlátlé barvy lopatičky) že je vyrobena z obecného kovu s příměsí mosazi nebo je přímo mosazná?!?

Jinak neklesej na mysli - já mám doma velký alpakový tác a na něm mám skutečně nevyčistitelnou kulatou skvrnu od nějakého hrnečku butter a zkoušela jsem to taky vším možným ... nejde to za živého boha dolů usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#59 4. 4. 2012 7:35

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Kiara napsal(a):

je možné (podle nazlátlé barvy lopatičky) že je vyrobena z obecného kovu s příměsí mosazi nebo je přímo mosazná?!?

mně nepřipadá jako úplně mosazná, protože vypadá jinak žlutě než mosazné kliky co jsou u mamky, ale žlutavé to je... (není to zlaté lol )


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#60 4. 4. 2012 16:51

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Co dnes vaříte - 10

halušky s uzeným a zelím a halušky s brynzou a slaninou


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#61 6. 4. 2012 7:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co dnes vaříte - 10

Tak co máte v plánu vařit na velikonoce?
V sobotu kachnu ,červené zelí,housk.knedlík (dostala jsem na ní chu)
Já klasika v neděli br.salát řízky, v pondělí se bude dojídat.
Upeču nějaký řezy, beránka koupím biskupskýho , a mazanec mi upekla mamka.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#62 6. 4. 2012 10:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co dnes vaříte - 10

dusička napsal(a):

Tak co máte v plánu vařit na velikonoce?
V sobotu kachnu ,červené zelí,housk.knedlík (dostala jsem na ní chu)
Já klasika v neděli br.salát řízky, v pondělí se bude dojídat.
Upeču nějaký řezy, beránka koupím biskupskýho , a mazanec mi upekla mamka.

zatím netuším, vzhledem k tomu ,že hodlám výletit, tak bude to co mi nabídne jídelní lístek.
dneska když je ten velký pátek budou špagety a sýrová majda, pak zadělám na mazanec a upeču ovčinec - vidím to tak na stádo 4-6 kousků vissla

Není tady

 

#63 6. 4. 2012 13:27

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Co dnes vaříte - 10

Zítra kuřecí roládu a jarní bramborový salát, v neděli jako u dusičků kachna, zelí, knedlík a v pondělí nádivku s novým bramborem a zeleninový salát.

Není tady

 

#64 6. 4. 2012 13:29

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Co dnes vaříte - 10

Bety napsal(a):

Kiara napsal(a):

je možné (podle nazlátlé barvy lopatičky) že je vyrobena z obecného kovu s příměsí mosazi nebo je přímo mosazná?!?

mně nepřipadá jako úplně mosazná, protože vypadá jinak žlutě než mosazné kliky co jsou u mamky, ale žlutavé to je... (není to zlaté lol )

Bety, ještě bych to zkusila vzít octem. Mám s ním dobré zkušenosti při čištění takových těch ručně tepaných orientálních talířů, které jsou  taky z divně žlutého kovu, tak držím palce.

Není tady

 

#65 6. 4. 2012 18:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

http://i.dama.cz/s/e524.gif myslíš jenom tak šudlit nebo polít horkým nebo to namočit? Mohla jsem to polít když jsem vyvařovala konvičku ale nenapadlo mě to.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#66 6. 4. 2012 18:22

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Já mám takové cukání že zkusím 28 denní detox podle Antónie Mačingovej, však měsíc bych to mohla vydržet? Zkusila jsem vyměnit snídani - místo tlustého krajíce (2ks) chleba se vším možným nebo nějakých sladkých rohlíků apod. jsem si udělala mrkvový salát (mrkev, jablko, rozinky, ořechy, med + možno špetka skořice) kupodivu mi to pečivo nechybělo, snídala jsem to dva dny a v pohodě. Ale jedu zítra na celý den na výlet tak s tím začnu až - původně jsem myslela v úterý, ale možná začnu už v neděli...

je tady někdo kdo už zkusil? zatím nakukuju na diskuzi na Dámě...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#67 6. 4. 2012 20:01

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Co dnes vaříte - 10

Dnes rizoto z vepřovým masem a vývar z kostí s játrovýma knedlíčkama


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#68 8. 4. 2012 11:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Co dnes vaříte - 10

Včera vepřový plátek, opečené brambory, volské oko, rajčatový salát, dnes grilované kuře a bramborový salát, táč s ovocem


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#69 8. 4. 2012 12:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co dnes vaříte - 10

u nás včera ražničí, dneska kuře s nádivkou.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#70 8. 4. 2012 16:57

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Co dnes vaříte - 10

Včera česnečka a zapečený chřest se šumkou a parmezánem, dnes šparglová polívka a hlavička s úzeným, zítra asi upeču jehnečí kýtu, teda pokud se mi bude chtít vstávat smile .


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#71 8. 4. 2012 22:42

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Co dnes vaříte - 10

Bety napsal(a):

Já mám takové cukání že zkusím 28 denní detox podle Antónie Mačingovej, však měsíc bych to mohla vydržet? Zkusila jsem vyměnit snídani - místo tlustého krajíce (2ks) chleba se vším možným nebo nějakých sladkých rohlíků apod. jsem si udělala mrkvový salát (mrkev, jablko, rozinky, ořechy, med + možno špetka skořice) kupodivu mi to pečivo nechybělo, snídala jsem to dva dny a v pohodě. Ale jedu zítra na celý den na výlet tak s tím začnu až - původně jsem myslela v úterý, ale možná začnu už v neděli...
je tady někdo kdo už zkusil? zatím nakukuju na diskuzi na Dámě...

Po takový snídani bych měla šílenej hlad a určitě bych ve finále snědla víc než jindy potom .
Když chci jíst zdravě , jím  rejžovej chleba s něčím a zeleninku k tomu , rýže má jin energii , takže se člověk čistí a uzdravuje vevnitř.
Léčitelka v EZO vždycky říká lidem, co jsou překyselení  : Rejži, rejži a zas rejži  s něčím (vařené maso, lehce dušená zelenina, ovoce  ).

Dnes byla klasická kachna s červeným zelím a knedlíkem. smile

Není tady

 

#72 9. 4. 2012 10:38

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Co dnes vaříte - 10

já nic..jdeme k rodičům na oběd.Bude sekaná a salát. včera bylo filé a smažený květák s bramborovou kaší.

bochánky jsem pekla v pátek dva, včera jsem pekla další dva a to jsem jeden ještě koupila a jeden dostala. Jen se zaprášilo..


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#73 9. 4. 2012 13:33

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Já zkouším třetí den ten jídelníček Mačingovej a zatím pohoda, žádný hlad ani chutě, všeho se může sníst kolik člověk chce a ačkoliv jsem se obávala, jídlo mi chutná.
Rodina dnes měla brsalát a vepřové řízky, na salát jsem upařila všechno najednou v parním hrnci - brambory už oškrábané a nakrájené na kostičky a to byla úplná rychlovka, majonéza domácí jak už jsem tady jednou dávala fotku z mléka+oleje, pepř, sůl, lžíce hořčice - je dobrá a perfektně drží, od té doby co jsem ji vyzkoušela tak už jsem majonézu nekoupila.
Polévka brokolicový krém + krutonky.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#74 9. 4. 2012 13:35

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co dnes vaříte - 10

Veky na chlebíčky - vlastní výroba, těsto pekárna, vlevo jogurtové těsto a vpravo s žitným kváskem

http://www.stastnezeny.cz/data/USR_001_USR_IMAGES/IMG_1577(2).jpg


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#75 9. 4. 2012 14:19

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Co dnes vaříte - 10

My to na venkově flákáma, takže dnes "jen" úžasná krkovice na pánvi, k tomu chleba a opět rajčatový salát, ten máme moc rádi, koupila jsem v Brně na Zelňáku drobný rajčata, ale ne cherry, španělský, ale už mají docela chu rajčat. Salát se povedl, krkovička byla křehká a výborná. Chleba máme rádi taky, víc než rohlíky. Takže na svátečním odfláknutém obědě jsme si náramě pochutnali. Kluci měli doma pečený maso, v sobotu jsme nakrájela na kostky bůček a krkovici, prosypala cibulí, česnekem a kmínem, nasolila, opepřila, zalila vodou a nechala v lednici, dnes to kluci upekli a myslím, že to taky stálo za to, k tomu si ohřáli zelí a bramborovej knedlík.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů