|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Míša Kulička napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Frajery s velkým si totiž všechny držíme úplně někde jinde, než v politice ... což je možná ten základní problém."Všechny držíme"?
Myslíš?
No když to tak vidíš, tak to tak ty asi mášBudem slovíčkařit?
Máš ten pocit?
Já ne.
Není tady
David Hesoun píše:
Super, v dnešním díle (myšlen Hydepark s panem Popelkou) názorně vidíme, jak se průměrný diskutér z novinek.cz vyzná v politologii
naprosto výstižné....
to mi připomíná, jak jsem tu (je to již dříve) psala, že tu někteří jsou za "přenašeče zhoubných filozofických idejí". Dokola papouškují naučené fráze a za nimi zeje prázdná velká bublina, do které stačí jen mírně drcnout a rozprskne se.
Není tady

Pandorraa napsal(a):
Nevím, zda je pan Popelka Fajer, zatím jsem to neměla možnost zjistit, jsem v "civilizaci" pouze pár hodin a to co vidím v TV pro mne vůbec není směrodatné, protože jsem na vlastní kůži zažila, jak TV umí překroutit a zmanipulovat obraz o čemkoliv a komkoliv.
Pokud si to ověřím v terénu, tak ti řeknu.
Rozhodně je Frajer v tom směru, že šel s kůží na trh, do té naší TíVí fikané vůbec vlezl a taky na to dost dojel, byl opravdu lehká kořist pro malého TV harcovníka.
Jo a nepovažuji ho za "frajera ze základky", protože jsem s ním na základku nechodila. Takže to fakt nevím a těžko se dozvím. Pouze se mohu dohadovat, že "frájové ze základky" jsou jinší kalibr a z pana Popelky by měli nejspíš jen legraci. Nu asi tak jako pan Takáč....
Ono teda jít do televize a propagovat nějaké změny bez vize a s nejasnými cíli ... to je opravdu pěkná "frajeřina" ... většinou to dělají týpci, jejichž ego končí někde u břehů Brazílie ... stále tu zmiňuješ historii - pamatuješ, jak jemu podobní manipulovali davy a kolik škody nadělali?
Není tady

Pandorraa napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
"Všechny držíme"?
Myslíš?
No když to tak vidíš, tak to tak ty asi mášBudem slovíčkařit?
Máš ten pocit?
Já ne.
Sorry, ale občas to děláš. Já taky. Ale smysl to valný nemá.
Není tady
Míša Kulička napsal(a):
Ono teda jít do televize a propagovat nějaké změny bez vize a s nejasnými cíli ... to je opravdu pěkná "frajeřina" ... většinou to dělají týpci, jejichž ego končí někde u břehů Brazílie ... stále tu zmiňuješ historii - pamatuješ, jak jemu podobní manipulovali davy a kolik škody nadělali?
Míšo, on vizi má.
Že ji moc nerozumíš a že se ti nelíbí, to je věc druhá.
A jemu podobní?
Které "jemupodobné" máš na mysli?
Já se pro jistotu ptám, abych si byla jistá, že si pokud jde o "jemupodobné" rozumíme a nemyslíme každá jiné "jemupodobné". Protože ti, co mám na mysli já, byli vždycky smeteni různými frajery a frajírky, kterým právě další "jemupodobní" skočili na špek 
Není tady
Míša Kulička napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Budem slovíčkařit?Máš ten pocit?
Já ne.Sorry, ale občas to děláš. Já taky. Ale smysl to valný nemá.
Když myslíš...
Není tady

Petr100 napsal(a):
Sisi že ty jsi tam chyběla. S takovým přístupem ty sociální jistoty nebudou. Někde jste soudruzi udělali chybu.
Měl to být obří protest, přišlo jen 200 lidí
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domo … -200-lidi/
To je komický, jak místní 3 pravičáci tu sedí celou sobotu, místo aby žili rodinej život (ted jsem dorazila od vnoučat, které ty Zklamaná nemáš
A přesvědčují sami sebe, že se vlastně nic neděje, že revoluce nebude 
Petr chudák, plnej strachu psal už v šest hodin ráno v sobotu , kdy všichni levičáci mají půlnoc, nemohl dospat 
tohle přesně vystihuje situaci :
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo … ?id=735998
Upravil(a) novavila (17. 3. 2012 17:00)
Není tady
proč bych měla mít vnoučata, když mám vlastní dítě školkového věku? 
Ale abych uhasila tvou zvědavost - tak to moje dítě si tady hraje na písku -sem tam odběhne zkontorlovat babičce nově přivežené slípky a já si sedím celé odpoledne při kávičce a bábovce, grilovaní masa a pivečku na zahradě s celou rodinou...(noťas mám na stle a při obzvlášť vypečených hláškách na FB, či Babinetu se bavíme všichni - poslední huronská salva smíchu padla po přečtení tvého příspěvku :lol.
napiš nám ještě něco, já zatím skočím pro lahvinku něčeho ostřejšího...
Není tady

Dyt říkám, máš zajiímavej osobní život , promiň ,ale já si od rána s vnoučaty hrála a nepotřebovala jsem u toho na Babi zuřivě přesvědčovat lidi celej den , že revoluce nebude a nebude a nebudéééé a vlastně jí nikdo nechcééé..........mimochodem byla jsem na zahradě úplně nového domu ( u Prahy ) mojí dcery s dvěma patrama a dvěma koupelnama (jak ses minule komicky chlubila ty ) a přesto mám tyhle názory, čím to bude ?
Protože nerezonuju s psychopatama ve vládě a psychopata včas rozeznám 

Není tady
novavila napsal(a):
Petr100 napsal(a):
Sisi že ty jsi tam chyběla. S takovým přístupem ty sociální jistoty nebudou. Někde jste soudruzi udělali chybu.
Měl to být obří protest, přišlo jen 200 lidí
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domo … -200-lidi/To je komický, jak místní 3 pravičáci tu sedí celou sobotu, místo aby žili rodinej život (ted jsem dorazila od vnoučat, které ty Zklamaná nemáš
![]()
A přesvědčují sami sebe, že se vlastně nic neděje, že revoluce nebude
Petr chudák, plnej strachu psal už v šest hodin ráno v sobotu , kdy všichni levičáci mají půlnoc, nemohl dospat
tohle přesně vystihuje situaci :
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo … ?id=735998
Ale notak, představ si, že já od 7.00 hod již vydělával penízky o kterých se tě ani nesní. A zítra budu také. To levičáci mohou klidně pospávat a potom demonstrovat. S takovou ten socialismus nevybuduješ. A hlavně udělejte si tam pořádek, začínáte být k smíchu.
Holešovská výzva se distancovala od demonstrace v Praze
http://www.novinky.cz/domaci/262176-hol … zpravy-dne
Není tady

To máš jedno, kdo to shodí Petře , hlavně že to někdo shodí , je nás moc komu se to tu nelíbí .
A koukám, že ty velký prachy ti moc štěstí zatím nepřinesly, od rána sedíš tady plnej strachu a přesvědčuješ sám sebe, že o nic nejde .
Není tady
novavila napsal(a):
Dyt říkám, máš zajiímavej osobní život , promiň ,ale já si od rána s vnoučaty hrála a nepotřebovala jsem u toho na Babi zuřivě přesvědčovat lidi celej den , že revoluce nebude a nebude a nebudéééé a vlastně jí nikdo nechcééé..........mimochodem byla jsem na zahradě úplně nového domu ( u Prahy ) mojí dcery s dvěma patrama a dvěma koupelnama (jak ses minule komicky chlubila ty ) a přesto mám tyhle názory, čím to bude ?
Protože nerezonuju s psychopatama ve vládě a psychopata včas rozeznám
tak to mi asi paměť vynechává, že bych se právě tady chlubila, kolik máme koupelen a kolik pater....nemohla bys mi tu paměť osvěžit?
No však si hraj s vnoučaty babičko, od toho snad babičky o sobotách jsou
a o můj osobní život se nestarej, mám ho fakt zajímavý, jak jsi správně odhadla a určitě se nehodlám právě tobě zodpovídat, jak já trávím svůj volný čas (a když už jsme u toho vytahování triček - heč, já mám dovolenou celý rok
a chceš vědět proč? protože se flákám a na práci mám lidi 
)
Není tady
novavila napsal(a):
To máš jedno, kdo to shodí Petře , hlavně že to někdo shodí , je nás moc komu se to tu nelíbí .
A koukám, že ty velký prachy ti moc štěstí zatím nepřinesly, od rána sedíš tady plnej strachu a přesvědčuješ sám sebe, že o nic nejde .
už aby to bylo - až si do vlády dosadíte odborníky typu Popelka, to bude rito na jistoty 
že tebe tak túrují Petrovy velký prachy....že by závist?
Není tady
novavila napsal(a):
To máš jedno, kdo to shodí Petře , hlavně že to někdo shodí , je nás moc komu se to tu nelíbí .
A koukám, že ty velký prachy ti moc štěstí zatím nepřinesly, od rána sedíš tady plnej strachu a přesvědčuješ sám sebe, že o nic nejde .
Cha cha, dělej s tím něco. Peníze a SVOBODA mně přinesly překrásný život. I mé milované ženušce.
Není tady
tohle je pro teb Nová vílo (nebo že by nová vilo) 
já bych to trošku pozměnila ten název - trnem v oku je spokojený a úspěšný člověk 
http://pravyblog.blog.cz/1109/pohromou- … sny-clovek
Není tady

Tak to jsme dvě Zklamčo , já mám taky dovču celej rok a ty mě živíš , protože jsem rentiér 

Díky Zklamčo, jsi moc hodná 
Akorát, že já mám ráda slušný, empatický , vychovaný lidi , co nelžou, nepodplácejí , nekradou a netunelují a ty rezonuješ s trošku jinými typy .
Není tady
ty žiješ v Anglii?
Není tady
novavila napsal(a):
Tak to jsme dvě Zklamčo , já mám taky dovču celej rok a ty mě živíš , protože jsem rentiér
![]()
Díky Zklamčo, jsi moc hodná
Akorát, že já mám ráda slušný, empatický , vychovaný lidi , co nelžou, nepodplácejí , nekradou a netunelují a ty rezonuješ s trošku jinými typy .
jo tááák, ty jsi invalidní důchodce, že...tak teď jsi mi připoměla tuuu Sidonii z tohoto videa
http://www.joj.sk/sudna-sien/sudna-sien … -sien.html
ad tvá poslední věta....tvůj názor ti neberu - co s tím uděláš?
Není tady

Pandorraa napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Ono teda jít do televize a propagovat nějaké změny bez vize a s nejasnými cíli ... to je opravdu pěkná "frajeřina" ... většinou to dělají týpci, jejichž ego končí někde u břehů Brazílie ... stále tu zmiňuješ historii - pamatuješ, jak jemu podobní manipulovali davy a kolik škody nadělali?
Míšo, on vizi má.
Že ji moc nerozumíš a že se ti nelíbí, to je věc druhá.
A jemu podobní?
Které "jemupodobné" máš na mysli?
Já se pro jistotu ptám, abych si byla jistá, že si pokud jde o "jemupodobné" rozumíme a nemyslíme každá jiné "jemupodobné". Protože ti, co mám na mysli já, byli vždycky smeteni různými frajery a frajírky, kterým právě další "jemupodobní" skočili na špek
Myslím že tak ani tak by nebyl pro tuto zemi žádné terno ...
Nebo jinak - krásných řečí už jsem slyšela mnoho, mě ale zajímají fakta, vize, možnosti. Ty pan Popelka nepřináší. A tak i kdyby došlo na jeho požadavky, i kdyby vláda odstoupila a Klaus podal demisi atd. atd. ... nikomu by to nepřineslo ty vytoužené sociální jistoty, nikomu by to nepomohlo ve splácení hypoték, nikomu by to nenašlo vytouženou práci, peníze, alimenty ... nic by se nezměnilo, jen bychom se všici možná zase měli o něco hůř, páč ti noví nahoře by se nezačali mávnutím proutku chovat jinak, než ti dosavadní, naopak by jako nováčci sekali jednu chybu za druhou jak Veverky ... a nakonec by opět nastala celonárodní kocovina, blbá nálada a pocit bezmoci ... to opravdu chceme?
Upravil(a) Míša Kulička (17. 3. 2012 18:12)
Není tady
někdo chce tohle...
http://kriz.blog.idnes.cz/c/247617/Stad … ticku.html
Není tady
Míšo, myslíš, že lidé v roce 89, kteří chodili na demonstraci, přesně věděli, co budou dělat krok po kroku? Tenkrát se nadšení a ochota lidí zneužily jménem mamonu a získání moci. A svobody pro někoho.
Není tady
Míšo,
začínáte mi nějak splývat....vy pragmatici, kteří potřebujete jasný farplán, kde po á následuje okamžitě jasné bé a cé a pak hned dé... prostě potřebujete nějakou JISTOTU, že to, co ZNÁTE bude pokračovat, ať už jako algoritmus a nebo instituce, s těmi snílky, kteří touží po sociálních JISTOTÁCH v podobě stále stejné práce, žádného stěhování, klidného života...prostě žádné změny, jen to co ZNAJÍ.
Nevidím mezi vámi podstatný rozdíl.
A obojí v nějaké formě tvrdíte, že ten kdo pracuje se má mít dobře a mně osobně je zcela šumák, jestli to bude ten, kdo vymýšlí, kdo vyrábí a nebo ten, kdo prodává a obchoduje. A nebo ten, kdo už má právo na zasloužený odpočinek.
Všichni mají stejný nárok dostat za svou práci zaplaceno, aby mohli spokojeně a důstojně žít.
Nu a taky nevidím nic divného na tom, že jsme-li v háji zeleném, je potřeba si utáhnout opasky a vyhrnout rukávy. Jen je mi opravdu divné, že by se to mělo týkat jen některých, protože pak jsme si zase jen někteří rovnější než jiní rovní, teda spíš křiví...
Nu a to by konec konců taky nebylo nic divného jen kdyby se kolem toho tak netančilo a netrilkovalo. Neoblbovalo a nekřepčilo.
Lidé se pak totiž často a lehce mění v lid a jak známo, zatímco lidem je všechno buřt, hlavně když je na buřty, lid je dějinotvorný....
A když se tvoří dějiny, není to vždycky jen sametové, někdy taky chlupy jen lítají.... A když se ke všemu ještě NEHEJBOU škatulata, může téct i krev.
A dav jak známo nerozlišuje...
Dnes nikdo neví, co přesně příjde. Jen všichni vědí, že něco přijít musí.
Dokonce se o tom debatuje už i v naší TV a to je pak fakt vážná věc 
Prostě to nepodceňuji a na všechny, kteří jsou nespokojení, se nedívám skrz prsty.
Toť vše.
Není tady

Judyna napsal(a):
Míšo, myslíš, že lidé v roce 89, kteří chodili na demonstraci, přesně věděli, co budou dělat krok po kroku? Tenkrát se nadšení a ochota lidí zneužily jménem mamonu a získání moci. A svobody pro někoho.
Myslím, že díky plyšáku jsme dnes svobodní všichni ... a tu totalitu už si někteří z nás nosí jen ve svých hlavách. Jde jen o to přestat svádět své vlastní nedostatky na druhé, najít odvahu a udělat krok bokem, nelpět na tom, co mám zažité a hledat nové možnosti ... tzn. začít u sebe. Když začnem všichni u sebe a máknem na sobě a svém nejbližším okolí, jak nejlépe umíme, tak nám bude všem lépe 
Není tady
Judyna napsal(a):
Míšo, myslíš, že lidé v roce 89, kteří chodili na demonstraci, přesně věděli, co budou dělat krok po kroku? Tenkrát se nadšení a ochota lidí zneužily jménem mamonu a získání moci. A svobody pro někoho.
Já myslím, že to zcela přesně veděl jen málokdo. A ten asi na tribunách neřečnil.
Živě si pamatuji na kolegova otce, a nebyl to žádný komanč, který prohlásil: za dvacet let budete naříkat, země bude vykradená, klíčový průmysl v cizích rukou a vy se budete stydět sami za sebe.
Celkem se trefil 
Naštěstí není všem dnům konec a tohle už jsme tu taky měli 
Není tady

Pandorraa napsal(a):
Míšo,
začínáte mi nějak splývat....vy pragmatici, kteří potřebujete jasný farplán, kde po á následuje okamžitě jasné bé a cé a pak hned dé... prostě potřebujete nějakou JISTOTU, že to, co ZNÁTE bude pokračovat, ať už jako algoritmus a nebo instituce, s těmi snílky, kteří touží po sociálních JISTOTÁCH v podobě stále stejné práce, žádného stěhování, klidného života...prostě žádné změny, jen to co ZNAJÍ.
Nevidím mezi vámi podstatný rozdíl.
A obojí v nějaké formě tvrdíte, že ten kdo pracuje se má mít dobře a mně osobně je zcela šumák, jestli to bude ten, kdo vymýšlí, kdo vyrábí a nebo ten, kdo prodává a obchoduje. A nebo ten, kdo už má právo na zasloužený odpočinek.
Všichni mají stejný nárok dostat za svou práci zaplaceno, aby mohli spokojeně a důstojně žít.
Nu a taky nevidím nic divného na tom, že jsme-li v háji zeleném, je potřeba si utáhnout opasky a vyhrnout rukávy. Jen je mi opravdu divné, že by se to mělo týkat jen některých, protože pak jsme si zase jen někteří rovnější než jiní rovní, teda spíš křiví...
Nu a to by konec konců taky nebylo nic divného jen kdyby se kolem toho tak netančilo a netrilkovalo. Neoblbovalo a nekřepčilo.
Lidé se pak totiž často a lehce mění v lid a jak známo, zatímco lidem je všechno buřt, hlavně když je na buřty, lid je dějinotvorný....
A když se tvoří dějiny, není to vždycky jen sametové, někdy taky chlupy jen lítají.... A když se ke všemu ještě NEHEJBOU škatulata, může téct i krev.
A dav jak známo nerozlišuje...
Dnes nikdo neví, co přesně příjde. Jen všichni vědí, že něco přijít musí.
Dokonce se o tom debatuje už i v naší TV a to je pak fakt vážná věc
Prostě to nepodceňuji a na všechny, kteří jsou nespokojení, se nedívám skrz prsty.
Toť vše.
Pan, řekni mi, kdo si dnes ten opasek neutahuje?
Jedině snad politici na všech úrovních. Ale myslet si, že si je začnou utahovat ti noví je mírně řečeno naivní?
Tak kdo dál? Úředníci, učitelé, poliši ... st. zaměstnanci? To jsou přeci ti, co stávkují ...
Tak dál? Podnikatelé? Tak k tomu mohu říct, že ti, co znám si sáhli na příjmy první - u nás si nejprve stáhl plat majitel/ředitel ... a pak jsme si to odsouhlasili celé vedení jako tým, takže i já jsem např. celou zimu na polovině, abychom udrželi co nejvíc dělníků na 100% ... jenže toto nikdo nevidí a ani vidět nechce. Jo - my ekonomové uvažujem pragmaticky - tento náš krok znamená v globále sice nižší příjem z našich platů do st. rozpočtu, ale žádný dopad na nezaměstnanost. Čím víc tady čtu některé výplody, tím víc si říkám, jestli nejsem debil - platím lidi, pro které nemám práci, na úkor sebe ... rekonstruuju byt, abych měla důvod je zaměstnat ... a oni ještě budou stávkovat a mít kecy o znárodňování? No to sorry. Ale pořád je tu ta možnost, přestěhovat sebe i sídlo firmy do Rakous a výrobu na Ukrajinu ... čím víc to tu čtu, tím reálněji to vidím.
Není tady