Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 13. 3. 2012 17:35

majkafa
Host

Re: SOS, prosím

No vidíš, sama sis během chvilky na to se záchrannou sítí přišla. smile A diplomku zvládneš taky.

Btw můj syn nedodělal VŠ na dva pokusy a dcerka na tři, no a co? Až budou chtít, tak si ji dodělají. A když ne, tak taky dobře. Jejich hodnotu to nijak nemění. Jsem na ně pyšná, na takové, jací jsou. stolthjarta
A nemiluji je o nic méně, než bych je milovala s několika tituly před i za jménem. stolt

Upravil(a) majkafa (13. 3. 2012 17:36)

 

#52 13. 3. 2012 17:36

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

No je fakt, žei když jsem ni někdy nos natloukla, tak toho v důsledku nelituju. Jediné, co mě kdy mrzelo bylo, když jsem něco odmítla, protože máma byla proti a já chtěla mít klid. Natlušní nosu je vlastně v důsledku fajn zkušenost.

No, i když to slovo fajn patří ke zkušenosti, ve chvíli, kdy mi teče krev z nosu, který bolí jak prase, je nakřivo a já se dusím jeho oteklostí, bych tohle slůvko ve svém slovníku hledala marně. V tu chvíli bych si asi řekla, když bych byla pozitivní, že je to lepší, než drátem do voka.big_smile
Jo, dobrá zkušenost to je.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#53 13. 3. 2012 17:37

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

Ještě jednou moc díky, fakt mi to pomohlo. Dokonce jsem z toho dostala hlad big_smile. To je velmi pozitivní po tom, jak mi bylo dneska blbě.
Dám si pozdní oběd, kafe a půjdu na tu diplomku. Dnešní den bude nakonec fajn a k něčemu i hodně dobrý...

A zase se ozvu, ju? smile

Není tady

 

#54 13. 3. 2012 17:39

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

majkafa napsal(a):

No vidíš, sama sis během chvilky na to se záchrannou sítí přišla. smile A diplomku zvládneš taky.

Btw můj syn nedodělal VŠ na dva pokusy a dcerka na tři, no a co? Až budou chtít, tak si ji dodělají. A když ne, tak taky dobře. Jejich hodnotu to nijak nemění. Jsem na ně pyšná, na takové, jací jsou. stolthjarta
A nemiluji je o nic méně, než bych je milovala s několika tituly před i za jménem. stolt

To je bezva! Vyřiď jim, že maj super mámu smile smile

Není tady

 

#55 13. 3. 2012 17:41

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

Bramborka napsal(a):

koniklec napsal(a):

No je fakt, žei když jsem ni někdy nos natloukla, tak toho v důsledku nelituju. Jediné, co mě kdy mrzelo bylo, když jsem něco odmítla, protože máma byla proti a já chtěla mít klid. Natlušní nosu je vlastně v důsledku fajn zkušenost.

No, i když to slovo fajn patří ke zkušenosti, ve chvíli, kdy mi teče krev z nosu, který bolí jak prase, je nakřivo a já se dusím jeho oteklostí, bych tohle slůvko ve svém slovníku hledala marně. V tu chvíli bych si asi řekla, když bych byla pozitivní, že je to lepší, než drátem do voka.big_smile
Jo, dobrá zkušenost to je.

Ano, to fajn patří ke zkušenosti už odžité a přežité big_smile. Je fakt, že já toho zatím moc nemám, jen ňákej rozchod a ten byl v důsledku jen a jen pozitivní smile

Není tady

 

#56 13. 3. 2012 17:50

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Moc vám děkuju.



Bože, to je zmatený. Hrozně vám děkuju, že jste zareagovaly!

KOniklec, nekdy tona cloveka padne, a je zle. Ja sice moc nebrecim, ale blbe az velmi blbe nalady mam.

Vubec bych ti nerekla, ze jsi hysterka, to je tak strasne hloupe pojmenovani. Mas blok pri psani.

A na zitrek ti drzim palce.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#57 13. 3. 2012 17:56

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

sahleb napsal(a):

koniklec napsal(a):

Moc vám děkuju.



Bože, to je zmatený. Hrozně vám děkuju, že jste zareagovaly!

KOniklec, nekdy tona cloveka padne, a je zle. Ja sice moc nebrecim, ale blbe az velmi blbe nalady mam.

Vubec bych ti nerekla, ze jsi hysterka, to je tak strasne hloupe pojmenovani. Mas blok pri psani.

A na zitrek ti drzim palce.

Dík, zítra dám vědět, jaké to bylo...docela se těším 

Dneska mi bylo fakt zle, nebyl čas dělat hrdinu smile

Není tady

 

#58 13. 3. 2012 18:03

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: SOS, prosím

majkafa napsal(a):

A do 9. května je ještě tolik času. To stihneš i tři diplomky, když budeš chtít. Věř pisatelce diplomky. Já vám vlastně v dobrém závidím,kolik máte času. Nám v dubnu končil semestr, pak zkouškové, mezitím psát diplomku a učit se na státnice, na začátku června odevzdat diplomku a na konci června státnice ze všeho najednou. Zvládli jsme to my, zvládneš to i ty. smile

Fakt? Budu to tady  sviniti, ale ja jsem psala diplomku (patrily k tomu konzultace a prednaska na kolokquiu pro dilomanty a doktorandy) skoro rok a pak dalsi skoro rok priprava ke zkouskam. Tyhle trvaly od konce unora do zacatku kvetna. Taktez jsem zvladla,muj pan profesor vyhazoval. Ten hoch zrovna prede mnou letel.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#59 13. 3. 2012 18:05

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Dík, zítra dám vědět, jaké to bylo...docela se těším 

Dneska mi bylo fakt zle, nebyl čas dělat hrdinu smile

dumbomdumbomlol

Koniklec , NO TAK VIDIS!!!!Ze ty si z nas delas legraci! hjarta


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#60 13. 3. 2012 18:13

majkafa
Host

Re: SOS, prosím

sahleb napsal(a):

Fakt? Budu to tady  sviniti, ale ja jsem psala diplomku (patrily k tomu konzultace a prednaska na kolokquiu pro dilomanty a doktorandy) skoro rok a pak dalsi skoro rok priprava ke zkouskam. Tyhle trvaly od konce unora do zacatku kvetna. Taktez jsem zvladla,muj pan profesor vyhazoval. Ten hoch zrovna prede mnou letel.

Já měla téma diplomky od začátku třeáku. Na konci dubna posledního ročníku, v den, kdy končil poslední semestr, si tři studenty včetně mě zavolali, že nám mění téma a vedoucího diplomky, protože to potřebují jako část výzkumu katedry.dumbom A nezájem.
A byla jsem těhotná a bylo mi téměř pořád zle. dumbom

 

#61 13. 3. 2012 18:15

majkafa
Host

Re: SOS, prosím

koniklec, dej si k večeři něco dobrého. Zítra držím palce a ozvi se. par

Dík za pochvalu, ale dětem nebudu vyřizovat. big_smile  To musí vědět ony samy. Podle toho, jaké máme hezké vztahy, to myslím vědí, že se snažím. roll Mám co napravovat, co jsem v jejich dětství prostě nezvládla, o tom žádná. roll

 

#62 13. 3. 2012 20:21

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Hanko, když já bych to stejně nedovedla popsat...asi  deprese, nevím přesně...já jen musela něco udělat, i když jen napsat na net, nemohla jsem to vydržet...

bála jsem se, že mi přeskočí...musela jsem něco udělat, cokoli....povolilo to, z nejhoršího

To mi připomíná záchvat paniky....mě se včera večer udělalo z ničeho nic tak zle,točila se mi hlava,bylo mi na omdlení,první nápad bylo - utéct pryč. A protože mám kamarádku,která má panickou poruchu,mám pocit,že to bylo něco obdobného. A u tebe možná taky.
Ale jak rychle to přišlo,tak to odešlo.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#63 13. 3. 2012 21:03

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

To spíš asi ne, mě to jelo od rána, ještě jsem při tom uklidila, obešla nějaké pochůzky, nákup - jen jsem byla pořád hrozně zoufalá se zvyšující se silou. Ke konci už jsem se bála, abych si něco neudělala - myslela jsem na různé prášky, žiletky apod. - proto jsem musela něco udělat. Prostě jsem jen potřebovala zařvat pomoooooc. Jak jsem sem napsala, i když tak zmateně a rozrušeně, tak se mě spadlo to nejhorší pnutí a mohla jsem začít postupně uvažovat a komunikovat tady s holkama, co mi odepsaly.

Teď jsem celkem ok, jen hodně unavená...no aby ne, po tom dnešním zážitku. Mám tady kotel čaje a pracuju na diplomce. Sice mi to moc nemyslí, ale dělám si aspoň nějaké statistiky a výpisky, u toho moc přemýšlet netřeba smile.

Upravil(a) koniklec (13. 3. 2012 21:04)

Není tady

 

#64 13. 3. 2012 22:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: SOS, prosím

Panickou ataku bravurně zvládaj krizovky, holky. Bachovy krizový kapky.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#65 13. 3. 2012 22:46

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

Lupiš, a jsou taky nějaký Bachovky na sebeobviňování a pocity s tím spojené? Já se v tom vůbec nevyznám, ale ty je mᚠasi vyzkoušené na sobě (?).

Není tady

 

#66 13. 3. 2012 22:59

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

majkafa napsal(a):

No vidíš, sama sis během chvilky na to se záchrannou sítí přišla. smile A diplomku zvládneš taky.

Btw můj syn nedodělal VŠ na dva pokusy a dcerka na tři, no a co? Až budou chtít, tak si ji dodělají. A když ne, tak taky dobře. Jejich hodnotu to nijak nemění. Jsem na ně pyšná, na takové, jací jsou. stolthjarta
A nemiluji je o nic méně, než bych je milovala s několika tituly před i za jménem. stolt

Teď mi ještě došlo....o tomhle to přesně je. Někdo se naopak nezavděčí, ani kdyby se na hlavu postavil a odrážel se ušima. Když jsem měla dobré výsledky, byla jsem "hnusná, protivná, nesympatická, ctiádostivá šprtka". Nikdy mi máma neuvěřila, že se fakt učím jen proto, aby to nebyla moc velká ostuda (jestli z toho vyleze jednička nebo trojka mi je fakt jedno). Prostě jsem podle ní ctižádostivá šprtka. Přitom mně ve skutečnosti není nic vzdálenější. Jasně, že jsem měla radost, ale ne ze ctižádosti, ale proto že nejsem až tak moc blbá smile.

Tím chci říct - proč já se proboha trápím a myslím si, že doděláním školy si snad vysloužím rodičovsou lásku a dobré vztahy?! Když jsem měla školu v pohodě, bylo to stejné. Jen kámen úrazu se vždy našel v něčem jiném. Jestli dodělám nebo nedodělám školu je jen moje věc, vztah rodičů ke mě to NIJAK nezmění.

Po celou dobu studia (které jsem, uznávám, sama chtěla) jsem měla s mámou hrozný nervy, protože se mě pokoušela manipulovat za pomoci toho, že jsem na nich do velké míry fin. závislá. Spoustu hnusů jsem si vyslechla. Že studuju a pracuju mi FAKT nijak nepomohlo. Jak jsem se mohla tak zblbnout.... Populárně řečeno vytvořit si doměnku smile, že dokončení školy nějak zásadně ovlivní vztah s rodiči...neovlivní

Proto nemůžu pracovat na diplomce. Dokud nezruším tuhle vzabu, nepůjde to. A já ji můžu zrušit....ona totiž ve skutečnosti není.

Upravil(a) koniklec (13. 3. 2012 23:02)

Není tady

 

#67 13. 3. 2012 23:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Mám pocit, jako by mě "proklela" moje máma - prorokuje, že když tu školu nedodělám, dopadu špatně, teda my všichni dopadneme špatně. Doslova mi prorokovala smrt a to několikrát. Případně, že ona se zhroutí a umře. S takovým tlakem se blbě píše diplomka. Promluvit si s ní nemůžu, je tak trochu mimo...navíc by akorát řekla, že jsem blázen a to už jsem slyšela mockrát.
Cítím se, jako by ten, kdo  mě přivedl na svět chtěl, abych se zabila. Ale já nechci....mám pocit, že musím, ale nechci....

Zítra jdu na pohovor, byla by to moje vysněná práce, i když těžká a za málo peněz. Ale uživila bych se, konečně bych se mohla osamostatnit, sestěhovat s přítelem. Možná jsem se složila i z toho, bojím se, že bude ostuda, až uvidí v životopisu, jak dlouho už jsem na VŠ....jak jim to vysvětlí....

Dnes mám naštěstí volno, do práce jsem nemusela....řvu od rána, je mi šíleně...vyrazila jsem vyřídit nějaké pochůzky, ale řvala jsem na ulici, v obchodě, z pošty jsem musela prchnout....jen jsem doběhla domů, abych se mohla vyřvat pořádně. A pak mě napadlo, že napíšu sem....byl to dobrý nápad, už se necítím ohrožená sama sebou.

Blázon je tvoja mama, ale to ti nepomôže...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#68 13. 3. 2012 23:39

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

Selima napsal(a):

koniklec napsal(a):

Mám pocit, jako by mě "proklela" moje máma - prorokuje, že když tu školu nedodělám, dopadu špatně, teda my všichni dopadneme špatně. Doslova mi prorokovala smrt a to několikrát. Případně, že ona se zhroutí a umře. S takovým tlakem se blbě píše diplomka. Promluvit si s ní nemůžu, je tak trochu mimo...navíc by akorát řekla, že jsem blázen a to už jsem slyšela mockrát.
Cítím se, jako by ten, kdo  mě přivedl na svět chtěl, abych se zabila. Ale já nechci....mám pocit, že musím, ale nechci....

Zítra jdu na pohovor, byla by to moje vysněná práce, i když těžká a za málo peněz. Ale uživila bych se, konečně bych se mohla osamostatnit, sestěhovat s přítelem. Možná jsem se složila i z toho, bojím se, že bude ostuda, až uvidí v životopisu, jak dlouho už jsem na VŠ....jak jim to vysvětlí....

Dnes mám naštěstí volno, do práce jsem nemusela....řvu od rána, je mi šíleně...vyrazila jsem vyřídit nějaké pochůzky, ale řvala jsem na ulici, v obchodě, z pošty jsem musela prchnout....jen jsem doběhla domů, abych se mohla vyřvat pořádně. A pak mě napadlo, že napíšu sem....byl to dobrý nápad, už se necítím ohrožená sama sebou.

Blázon je tvoja mama, ale to ti nepomôže...

No, to ne no....to vím, ale o to víc mě to trápí.
Na to teď nemůžu myslet, to by mě zničilo úplně. Hrozně těžko hledám rovnováhu.

Upravil(a) koniklec (13. 3. 2012 23:40)

Není tady

 

#69 13. 3. 2012 23:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Díky, Majko!

Za normálních okolností bych to měla jako jste to měli vy, ale na VŠE nám zavedli možnost státnicovat a odevzdávat diplomku odděleně. A to se mi paradoxně vymstilo. Takže jsem ukončila semestr, udělala jedny státnice, pak druhý státnice...pohoda pohoda....a bum.

Když tu první verzi napíšu za 4 týdny, tak je to v pohodě, aby mi to ještě stihla přečíst vedoucí a já abych stihla opravy. Něco mám v hlavě, něco v počítači....mělo by to jít. Pokud mě nezradí psychika jako se stalo dneska....

Ohledně rodičů mám samozřejmě pravdu. Já se ani nechci patlat v minulosti, dětsví mám šastně za sebou, celý dospělý život před sebou. Byla by škoda ho obětovat minulosti. Od rodičů se chci odpoutat....on bude asi problém, že se "bojím tak úplně chtít". Že si tu pupeční šňůru tak trochu hýčkám, co? :-)

majkafa napsal(a):

koniklec napsal(a):

Ono je mi tak dlouho vtloukáno do hlavy, že jsem neschopná, a sama si s ničím neporadím ("stejně se nám zase pověsíš na krk....a budeme všichni nešastný"), že tomu sama proti své vůli věřím. Tedy snažím se nevěřit, ale ono je to jako takový externí hlas, který do mě hučí - tedy externí, ale už integrovaný do mého myšlení.

Uvěřit tomu, že vlastní nohy je ta správná volba, odrazit se a skočit.....a uvěřit že poletím a nenamelu si zobák :-)

Jinak nic zásadního ti neuniká - jenom jsem se tady občas zmiňovala, že mám velmi nedobrý vztah s rodiči a na dětsví vzpomínky jako na něco, co bych rozhodně nechtěla zpátky. A moje máma je tak trochu paranoidní a komunikace s ní mi dává pěkně zabrat. To je asi vše.

Je ti vtloukáno? A proč to dovolíš? Nic ti nebude vtlučeno, když to nedovolíš ty sama. wink Ve tvém věku už odstřihni tu pupeční šňúru. Vem rodiče takové, jací jsou a to je tak všechno. Neudělají ti nic, co ty sama nedovolíš. A proč se trápit vzpomínkami? Minulost je něco, co nezměníme, tak proč se tím týrat naprosto zbytečně. Budoucnost je nejistá. Žij tady  a teď, tuto vteřinu a teď se ti nic zlého neděje. A když budeš zítra u pohovoru,plně se na něj soustředíš a nebudeš vnímat, že tato chvilka je náročná.

A do 9. května je ještě tolik času. To stihneš i tři diplomky, když budeš chtít. Věř pisatelce diplomky. Já vám vlastně v dobrém závidím,kolik máte času. Nám v dubnu končil semestr, pak zkouškové, mezitím psát diplomku a učit se na státnice, na začátku června odevzdat diplomku a na konci června státnice ze všeho najednou. Zvládli jsme to my, zvládneš to i ty. smile

Mne pomoholo, že mi otec, inak skôr spojenec, zrejme v žiarliuvosti alebo nejakej iracionálnej zlosti povedal, že si musím vybra medzi nimi a priatežom, že nemôžem sedie naraz na dvoch stoličkách (t.j. trávi u priateža tožko alebo viac času ako doma...). A ja, dovtedy poslušná dcéra, som bola taká zamilovaná, že som mala hneď spakované a odsahovala som sa z domu. A bolo...

Upravil(a) Selima (13. 3. 2012 23:51)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#70 13. 3. 2012 23:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: SOS, prosím

A otcovi som, po tom, čo mi po promócii oznámil, že som čierna ovca rodiny a jeho osobne som strašne sklamala (asi výberom partnera a tým, že popri škole so m sa venovala iným veciam, než si predstavoval on sám), že som sa rozhodne nenarodila na to, aby som plnila JEHO želania a očakávania big_smile . Že neslopem, nedrogujem, neprostituujem, neflákam sa, nevisím im na krku (už som ani u nich nebývala), žijem riadnym občianskym životom a som tak šastná, tak nech sa s tým láskavo zmieri. A on, keď videl, že mnou nepohne, tak sa ukžudnil a dnes už máme pohodový vzah - vie, že je zbytočné to na mňa skúša... Zvláštne, že na bracha to ani neskúsil, tam by narazil hneď. stolt
Nie si jedináčik, Koni (alebo Kleci)?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#71 14. 3. 2012 7:02

majkafa
Host

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Proto nemůžu pracovat na diplomce. Dokud nezruším tuhle vzabu, nepůjde to. A já ji můžu zrušit....ona totiž ve skutečnosti není.

stoltpar

Nejdůležitější je být DOST DOBRÁ sama pro sebe. Pro ostatní (pro rodiče) jí být nemusíš, není to tvou povinností. A ty jsi tak nejvíc dobrá sama pro sebe, jak to jenom jde. A můžeš být víc. smile Je to jenom na tobě. Je to jenom ve tvé hlavě.

Ještě mě napadla zajímavá myšlenka - pravda:
Co bolí, je ego. Co nebolí, je duše.
Ztiš se a naslouchej své duši.
Někdy si to taky potřebuju připomenout, když mě egoušek začne strašit svými strachy, obavami a podceňováním. smile

 

#72 14. 3. 2012 9:07

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: SOS, prosím

koniklec napsal(a):

Prosím, napiště mi něco....cokoli....je mi neskutečně zle, psychicky, nekontrolovatelně brečím, co břečím...vyju. nevěřila bych, že člověku může být tak zle. Nemůžu myslet na nic jiného než na smrt. Nemám to komu říct....ale tady snad můžu, nikdo mě nezná osobně, tak to nikomu nepřidělá strarost. Prosím, klidně mi vynadejte, že jsem hysterka...cokoliv. Bojím se, že udělám nějakou pitomoct, tak strašně toužím po úlevě. Nevím, proč to je tak hrozný, jakoby mě někdo proklel...

Já si myslím že se ti jarní deprese spojila se strachem z diplomky , mᚠkřehkou psychiku , tak to s tebou cvičí .
Moje dcera takhle vyšiluje při každým zkouškovým a vždycky řeší nějaký zástupný problém, například mně a to ,jak jí ubližuju a taky že "jí nutím studovat " smilesmile
Můj bejvalej manžel v takových jarních depresích řešil mě a mou hnusnou povahu , která ho chce zničit smile
A moje tchýně měla hnusnou původní rodinu , hrozně jí mučili a ubližovali jí., dokud byla doma......smile smile

Není tady

 

#73 14. 3. 2012 10:53

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

Novavila: To zní dost logicky, co píšeš. Ale na druhou stranu jsem tohle nikdy za celé studium neřešila. Třeba ohledně státnic jsem až pak napsala mámě smskou, že jsem odstátnicovala. Dopředu jsem jí termín záměrně ani neříkala. Stejně tak u ostatních zkoušek. Na většinu jsem šla s klidem, nebo spíš s takovou zdravou koncentrací, kdy si člověk plně uvědomuje sám sebe a to, že jde sám za sebe. Vlastně jsem tyhle předzkouškové stavy měla svým způsobem ráda big_smile. Před státnicema jsem si v noci pobrečela, že nic neumím, ale šla jsem tam, udělala a šla domů (teda do hospody).

U té diplomky je rozdíl v tom, že jsem dávno, snad ještě před nástupem na VŠ, poslouchala mámy story, jak ona psala diplomku, historky okolo toho a jak byla nakonec nejlepší atd. Chtěla mi tím pomoct, že já to zvládnu taky, ale nějak blbě se to ve mě vzpříčilo, že já to takhle nedovedu atd.

Pak jsem měla tu svoji samozřejmě na "blbý téma, kdyby ses se radši věnovala něčemu pořádnému, co s rozvojovýma zeměma, ty jsi asi divná, že tě to zajímá, to chceš jako jet do Afriky nebo co, kdyby ses radši zajímala o naši rodinu....". Radila mi, jak na to a ptala se co a jak....zkrátka to začala "řešit". A když jsem jí prosila, aby mi do toho nemluvila, že mě to jen stresuje řekla, že to je blbost, že mi přece pomáhá. A že jsem asi vystresovaná málo, když to ještě nemám napsaný. A přidala, jak nám všem zničím život, když to nedodělám...

Tak myslím, že úplně tak jako u tvé dcery to nebude... I když ji na jednu stranu chápu a taky to v sobě možná mám - na gymplu, když jsem ještě bydlela "doma", jsem taky před maturou vyšilovala. Kdybych se neodstěhovala, nešla bych ani na první bakalářku a moje VŠ studium by šupem skončilo. Jak jsem se odstěhovala, šlo to krásně, protože jsem mámu prostě informovala až pak smile. Ale nechám si to ještě projít hlavou....nechci vynášet šmahem závěry

Není tady

 

#74 14. 3. 2012 10:59

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

majkafa napsal(a):

koniklec napsal(a):

Proto nemůžu pracovat na diplomce. Dokud nezruším tuhle vzabu, nepůjde to. A já ji můžu zrušit....ona totiž ve skutečnosti není.

stoltpar

Nejdůležitější je být DOST DOBRÁ sama pro sebe. Pro ostatní (pro rodiče) jí být nemusíš, není to tvou povinností. A ty jsi tak nejvíc dobrá sama pro sebe, jak to jenom jde. A můžeš být víc. smile Je to jenom na tobě. Je to jenom ve tvé hlavě.

Ještě mě napadla zajímavá myšlenka - pravda:
Co bolí, je ego. Co nebolí, je duše.
Ztiš se a naslouchej své duši.
Někdy si to taky potřebuju připomenout, když mě egoušek začne strašit svými strachy, obavami a podceňováním. smile

No fakt, když si tak uvědomím, většinou se "vztekám" kvůli tomu - já to neumím, já jsem hloupá, já budu mít ostudu,.... jedno velký ego...

Jinak od včerejšího večera se mi neskutečně ulevilo, úplně fyzicky! Je mi tak volněji. Z toho soudím, že na tom, na co jsem tu včera s vámi přišla, bude hodně hřebíčků na hlavičku smile.
Odpoledne se ještě ozvu, jak dopadl pohovor, jsem na to fakt zvědavá, ale už ne nervozní - jen zvědavá a těším se.

Není tady

 

#75 14. 3. 2012 11:03

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: SOS, prosím

novavila napsal(a):

koniklec napsal(a):

Prosím, napiště mi něco....cokoli....je mi neskutečně zle, psychicky, nekontrolovatelně brečím, co břečím...vyju. nevěřila bych, že člověku může být tak zle. Nemůžu myslet na nic jiného než na smrt. Nemám to komu říct....ale tady snad můžu, nikdo mě nezná osobně, tak to nikomu nepřidělá strarost. Prosím, klidně mi vynadejte, že jsem hysterka...cokoliv. Bojím se, že udělám nějakou pitomoct, tak strašně toužím po úlevě. Nevím, proč to je tak hrozný, jakoby mě někdo proklel...

Já si myslím že se ti jarní deprese spojila se strachem z diplomky , mᚠkřehkou psychiku , tak to s tebou cvičí .
Moje dcera takhle vyšiluje při každým zkouškovým a vždycky řeší nějaký zástupný problém, například mně a to ,jak jí ubližuju a taky že "jí nutím studovat " smilesmile
Můj bejvalej manžel v takových jarních depresích řešil mě a mou hnusnou povahu , která ho chce zničit smile
A moje tchýně měla hnusnou původní rodinu , hrozně jí mučili a ubližovali jí., dokud byla doma......smile smile

Fakt je, že tohle máme v rodině taky. Mámu týrala její rodina, ségra.... Já svoje bylední "doma" taky vnímám jako děsný utrpení....fuj, ani vzpomínat na to nechci. Takže mám to v sobě taky.

Ale víš co, my si to nevymýšlíme, my to opravdu tak vnímáme. Nedokážeme posoudit, na kolik je to zkreslené vnímání a na kolik realita. Já to tedy opravdu posoudit nedokážu. Jen vím, jak to vnímám a že jsem doslova prchla minutu před tím, než bych se zbláznila. Ale objektivně to nejsem schopná zhodnotit, kdybych se rozkrájela.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů