Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 8. 3. 2012 14:46

romanapreslova
♥♥-----

Re: vztah z vlastní matkou

A Majkafo nevím kde jsi si tady přečetla,že někoho předělávám.To co jsem tady popsala cítím já a nikdy jsem o tom mámě neřekla.Má máma si tak žije a já jí nepředělávám a ani nechci a ani nebudu.Jen je mi to všechno líto a i vůči dětem,když tady děti z vesnice pomalu všechny jezdí na prázdniny k babičce a naše nic.

Není tady

#27 8. 3. 2012 14:55

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

romanapreslova napsal(a):

Milá Jacu s dětmi jsme na horách byli a pak jsme prostě chtěli sami.manžel chodí do práce a je v ní od rána do večera-platíme ne malou hypotéku a bohužel tam být musí.A chtěla jsem celkem pohlídat 3x za pomalu 7let a to je moc?A jak jsme psala ke kadeřnici se do stanu sotva 1 za rokn a naplánované jsem to měla ,ale vybouchlo mi hlídání jinde a pak už bych se nedostala.A tenkrát jsem měli jen malýho a bylo mu půl roku  a na horách jak už jsem psala byl s námi i s manželovo holkama,ale to jsem já nelyžovala a byla s malym.Pak jsme chtěli jet bez dětí,abych si taky zalyžovala tak nevím co je na tom.

No hlavně to,že v první řadě si vy musíte zorganizovat dění v rámci vaší rodiny;tvoje mamka,když bude chtít,tak pohlídá,když ne,tak je to zas její rozhodnutí,tak   n e v í m   c o    j e   n a   t o m !

A lyžovat na střídačku,to není žádný problém-když se něco řešit chce,řešení se vždy najde.

Holič - tvůj muž je v práci 6 dní v týdnu?Kadeřnice běžně fungují i v sobotu.

Některé maminy musí mít fakt hodně trpělivost se svýma dcerama.stolt

Není tady

#28 8. 3. 2012 15:01

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Heleno já jsem tam nepsala,že chci pohlídat celé prázdniny,ale ,že mi jsme jako malý byli hlídaný celý prázdniny.A nikdo nic takovýho nechce!A občas pohlídat vnoučata je snad normální.S manželem už jsme nikde nebyli cca 5let a já jsem s dětmi každý den už 7 let od rána do večera,tak se na mě nezlob ale třeba byt jeden víkend volný bych už opravdu třeba potřebovala,ale ne za cenu,že budu někomu ty děti vnucovat a to taky nedělám.Jak už jsem psala,potřebovala jsem pohlídat cca 3krát za 7let.Každý má jiný názor!

A manžel nemá rodiče ochotné hlídat?
A že ostatní děti jezdí k babičkám?To mi trochu připomíná,jak děti říkali,že všichni už to či ono  mají nebo že nemusí chodit brzy domů a oni jen jsou takoví chudáčci.Buď v klidu,v každé rodině je nějaký ten kostlivec ve skříni.

Není tady

#29 8. 3. 2012 15:30

romanapreslova
♥♥-----

Jaku nevím o co ti tady jde.Ano mi jsme si něco naplánovali a co-tady šlo o to,že máma mi řekla,že pohlídá a den před tím volala,že ne o to tady jde.Přitom ,když jsme jí syna přivezli tak jsem neviděla,že by jí něco bylo a lyžovat na střídačku jsme nechtěli pochopíš to?Chtěli jsme prostě někam sami vypadnout,ale někteří holt jako ty tuto potřebu nemají.Někteří sedí doma na zadku,když přijdou z práce,nemají kamarádky ani zábavu a ani nic a jsou spokojení.A neznám tady u nás kadeřnici,která dělá o víkendu a manžel dělá většinou 6dní v týdnu a jinou babičku nemáme.Manželovo mamka je v Itálii.A jak píšeš máma bud pohlídá nebo ne-to je jasný že jo a o to tady právě jde.Většinou se babičky na svá vnoučata těší a rádi si je berou sami od sebe-o to tady jde.A NEŘÍKÁM,ŽE SI JE MUSÍ BRÁT,NEBO,ŽE JE NĚKOMU NUTÍM-PROSTĚ MĚ JEN MRZÍ,ŽE TO TAK U NÁS NENÍ.Ty to tady pořád hrotíš jako kdych ty děti chtěla za každou cenu nechat hlídat.A tobě přijde normální,že syn ted 7let spal u baby 1v životě a dcera 3roky ani jednou?A s tím,že děti jezdí k babičce jak píšeš,že někdo něco-to už mi připadá dokonce jako provokace.Když jde kluk pro kamaráda a jeho mamka mu řekne Martin je u babičky,pak jde pro Elišku a mamka řekne je u babičky,tak je ti to docela líto!No nic už se s tebou tady nebudu dohadovat mě to prostě jen mrzí a když to nedokážeš pochopit brát ti to nebudu.

Upravil(a) romanapreslova (8. 3. 2012 15:35)

Není tady

#30 8. 3. 2012 17:21

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

romano, co je za tím, že tě to mrzí? Já ti to povím, ano? Je to opravdu jen lítost a představa, že to mohlo být jinak. Ale tvoje máma skutečně nechce.  Ve tvém případě je řešení opravdu jediné. Přijmout to jako fakt, že ty to mᚠjinak. A nenechat v sobě hlodat závist, představy a lítost. Mohlo by ti to otrávit život.

A ještě jednu věc ti poradím, pro matku udělej pouze to, co ty chceš. Jen tak. Ne proto, že se to čeká, že jsi jediná a podobné výmluvy. Jen kvůli sobě jí pomáhej, jen proto, že ty to tak chceš. Nic jiného ti totiž nepomůže.

Jestli je jako jedna z matek, co znám, může svému okolí dokonce líčit, jak je starostlivá, jak na vás myslí a celou situaci si ještě pokřivit a zkreslit tak, aby jí vyhovovala. Jen proto, že je to tak pro ni dobré a pohodlné.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#31 8. 3. 2012 18:15

majkafa
Host

Jaku nevím o co ti tady jde.Ano mi jsme si něco naplánovali a co-tady šlo o to,že máma mi řekla,že pohlídá a den před tím volala,že ne o to tady jde.Přitom ,když jsme jí syna přivezli tak jsem neviděla,že by jí něco bylo a lyžovat na střídačku jsme nechtěli pochopíš to?Chtěli jsme prostě někam sami vypadnout,ale někteří holt jako ty tuto potřebu nemají.Někteří sedí doma na zadku,když přijdou z práce,nemají kamarádky ani zábavu a ani nic a jsou spokojení.A neznám tady u nás kadeřnici,která dělá o víkendu a manžel dělá většinou 6dní v týdnu a jinou babičku nemáme.Manželovo mamka je v Itálii.A jak píšeš máma bud pohlídá nebo ne-to je jasný že jo a o to tady právě jde.Většinou se babičky na svá vnoučata těší a rádi si je berou sami od sebe-o to tady jde.A NEŘÍKÁM,ŽE SI JE MUSÍ BRÁT,NEBO,ŽE JE NĚKOMU NUTÍM-PROSTĚ MĚ JEN MRZÍ,ŽE TO TAK U NÁS NENÍ.Ty to tady pořád hrotíš jako kdych ty děti chtěla za každou cenu nechat hlídat.A tobě přijde normální,že syn ted 7let spal u baby 1v životě a dcera 3roky ani jednou?A s tím,že děti jezdí k babičce jak píšeš,že někdo něco-to už mi připadá dokonce jako provokace.Když jde kluk pro kamaráda a jeho mamka mu řekne Martin je u babičky,pak jde pro Elišku a mamka řekne je u babičky,tak je ti to docela líto!No nic už se s tebou tady nebudu dohadovat mě to prostě jen mrzí a když to nedokážeš pochopit brát ti to nebudu.

No tak tě to halt mrzí. No a co? va Co řešíš? Babičku nepředěláš, tebe to mrzí a to je tak všechno, co s tím můžeš dělat.
Nebo jí to míníš nařídit soudně? Nebo ji zastřelit? Nebo co? smile To je jenom její věc, jak se chová.
Nebo to můžeš vzít jako fakt, brát svou maminku takovou, jaká  je a neznepříjemňovat zbytečně život sama sobě a nedejbože i svým dětem očkováním, že babička MUSÍ hlídat a aby jim to bylo líto a blábláblá. Pro ně udělᚠnejvíc tím, když zaujmeš postoj, že babička taková prostě je.

Upravil(a) majkafa (8. 3. 2012 18:17)

#32 8. 3. 2012 18:55

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Romano,já vím,chce to en nadhled,který mládí nemá,já jsem si dřív taky myslývala,že některé věci mpřeci musí být tak a tak,ale časem a ted,třeba s odstupem 10 let,se na to budeš dívat úplně jinak.

A teď mi to dochází,proboha jaké střídání se na lyžích,vždyt už máte děti dost velké nato,aby lyžovaly s vámi.
Mě nemusíš psát nic o sezení na zadku,to nikdy nebyla naše parketa,byli jsme a jsme i nyní aktivní co se sportu týká ažaž a při těchto aktivitách jsme děti neodkládaly nikdy;a když jsme za mlada pařily,tak u někoho v bytě nebo nejčastěji u nás,a děti (a nejen naše)spaly v jiném pokoji a bylo to.

Není tady

#33 9. 3. 2012 6:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥

s dětmi jsme na horách byli a pak jsme prostě chtěli sami... bez dětí,abych si taky zalyžovala tak nevím co je na tom... já jsem s dětmi každý den už 7 let od rána do večera... děti z vesnice pomalu všechny jezdí na prázdniny k babičce a naše nic... mě to prostě jen mrzí
Milá Romano, já dovedu pochopit, že tě to mrzí, že byste chtěli s manželem aspoň někdy zas "jako zamlada" a že mít haranty na krku 24 hodin denně 365 dní do roka (letos dokonce 366 http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png) je na palici...
Ale to všechno neznamená, že maminku změníš. Dokonce ani poštěkávání a pochybnosti o tom, zda víme, co je normální, ti nepomůže http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png. Víš, ono se říká "kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody" - a tak se mi zdá,  že pro tebe je přijatelnějším "důvodem" neochotná máma, než pátrání po možnostech, jak dětičky tu a tam někam "odložit" i bez její pomoci. A aby sis nemyslela, že jen tak blábolím - moje máti bydlela 10 minut busem a babička-tchýně skoro 400 km - a máma hlídala 2x, slovy dvakrát, za celý život. Druhá babi by se starala ráda, taky to ze začátku dělala, ale komplikovala to vzdálenost, její zdravotní stav a brzký odchod. No tak jsem si to holt musela zařídit tak, abych buď mohla brát děti s sebou (od ouřadů po doktory), nebo se třeba dohodnout s kámoškou na recipročním hlídání... aspoň do doby, než je bylo možný nechat samotný nebo poslat na třeba tábor (začínali jsme příměstskejma, aby byly večer doma).
Ale z pohledu čtyřnásobný babičky ti můžu říct, že kdyby mi děti tvrdily, že "občas pohlídat vnoučata je snad normální", tak bych je rychle ujistila, že o tom, co je normální, si rozhoduju já sama http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png Babičkuju ráda... ale děsně nerada mám, když mi někdo vykládá, co bych správně dělat měla a neměla.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#34 9. 3. 2012 14:52

romanapreslova
♥♥-----

Majkafo své děti určitě neočkuji a nikdy jsem jim nic podobného ani neříkala a ani sto s nimi neprobírám,prostě tam jednou za 14dní nebo měsíc jedeme a tím to hasne a ZNOVU tady opakuji pro ty co neumí asi číst,že nikomu nic nenařizuji a nevnucuji.Píšu tady pouze svoje pocity.A jak tady píšeš ,že mě to mrzí -NO A CO?To jsem sem potom nemusela psát a vylívat si srdce-dík za pochopení!Tvoje názory mě jak si nezajímají-promin mᚠdivné odpovědi.Od toho tady ten babinet snad je ne?A ještě jednou s těma lyžema-píši znovu v té době co jsem tady řešila bylo malému půl roku a malá ještě nebyla.

Není tady

#35 9. 3. 2012 14:59

romanapreslova
♥♥-----

Heleno znovu opakuji já nikomu nic neříkám a nenařizuju a ani nevyčítám.Když máma hlídala tenkrát cca 6,5roku zpátky tak na silvestra to jsme se dohodli spolu,pak na lyže to jsem se normálně zeptala a na toho holiče jsem jí taky požádala.Tot vše,ale v životě jsem jí nikdy nic nevyčetla a ni neříkala co má a co nemá,nebo že by měla hlídat.Ale jak znova píšu-mrzí mě ,že moje děti nemají babičku a dědu jako jsme měli mi se ségrou,když jsme byli malý.

Není tady

#36 10. 3. 2012 12:33

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

romano, já znám spoustu babiček, které prostě nehlídají. nebo jen fakt výjmečně. a to vůbec nemají se svými dětmi špatné vztahy. jen prostě chodí do práce, mají taky svoje zájmy, život. neznamená to, že nemají vnoučata rády.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#37 10. 3. 2012 13:24

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Já bych to možná viděla Romano na to, že tvoje máma je unavená životem. Má starosti sama se sebou. Nemá energii na hlídání vnoučat. Jak si psala o tátovi, vydala v jejich vztahu prostě co se dalo, a ted je unavená.
Jak probíhá Tvoje návštěva u ní doma?
To že Ti nepohlídá, neznamená, že Tě nemá ráda.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#38 10. 3. 2012 13:26

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

A to nejhorší na tom je ,že já tam jezdím jen z povinnosti odsedím si tam 2-3hodky a když jedu dom tak si říkám,že ted tam další 3týdny nemusím
Jo, tak jsem to našla.
co k ní přijet, jít někam na procházku, udělat si s ní a s dětma výlet, prostě nejenom si to odsedět. Povídat, zasmát se, a tak. Aby Tě to bavilo, a necítila si tu povinnost tam jezdit. Prostě udělat pohodu i u mamku. Nevím, jestli chápeš, jak to myslím.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#39 10. 3. 2012 14:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

já nikomu nic neříkám a nenařizuju a ani nevyčítám
Vždy jo... teda mamince neříkáš... Ale tady se nechávᚠslyšet, že, opakuju - "občas pohlídat vnoučata je snad normální" - a já se ti pokouším vysvětlit, že to až tak "normální" nemusí být vždycky. Ani za jinak dobrých rodinných vztahů.
Mám pocit, že ty, jak píšeš, ses "jí vždycky snažila ve všem vyhovět,pomoct jí" a tak dál... a zdá se ti (i když to možná nepřiznáš), že by měla následovat jakási reciprocita, protože je taky "normální" pomoc oplácet. Jak vidíš, není... a svět doopravdy není spravedlivej. Co naděláš...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#40 10. 3. 2012 23:50

novavila
Zablokovaný

Romano, já si myslím, že matka si to skutečně neuvědomuje vůbec .
Prostě má ke každé dceři jiný vztah a nikdy by to nepřiznala . U tebe se o lásku snažit nemusela, vždycky jí MĚLA , tak u druhé dcery se snažila víc .

U nás to bylo stejný a já se kvůli tomu leta rozčliovala a rozcházela, než jsem pochopila, že ona si to neuvědomuje a vůbec to nedělá naschvál .
Mně třeba úplně fascinuje, jak mi  máma pokaždý vypráví, že jedna příbuzná z JČ má svoji 90 letou matku u sebe a stará se pečlivě o ni a  tím  mi nenápadně naznačuje , že já budu na řadě , až bude potřebovat péči .
A víte proč? Protože sestra přece pracuje a nesmí přijít o práci , proboha!!! sad.....zatímco já jsem v ID .

Naprosto přitom ignoruje, že jsme se celej život hádaly a nesnášely smilesmile

Prostě Marta je tady na práci a Máří Magdalena na lásku a požitky .........ROLE  jsou rozdělený  NAVŽDYCKY .
Tak  to ber pokorně a nebraň se.

Není tady

#41 8. 5. 2012 19:17

eterickabytost
♥------

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a chtěla bych se svěřit, slyšet vᚠupřímný názor, poradit.......žiju s partnerem, máme nádhernou, zdravou tříletou dcerušku, ještě jsem na rodičovský, finančně jsme na tom velice bídně, přežíváme, ale pro malou to za to stojí. Problém je moje rodina, hlavně máma. Chovají se ke mně pohrdavě, ponižují mě, máma mě v sedumnácti vyhodila z domova a od tý doby je nᚠvztah velice komplikovaný a jako na houpačce. Vždycky jsem ji velice milovala, ale čím jsem starší, tím víc mám pocit, když si přehraju celé své dětství a minulost, že jsem pro ni vždycky byla velké břemeno nad její síly. ne, že by mě neměla jako dítě ráda, ale teď, když je mi třicet, si uvědomuju, že mě nezvládala a byla jsem jí naobtíž. Bavily jsme se ještě donedávna, ale pár týdnů už s rodinou nekomunikuju. Jen mě peskovali a kritizovaly jako malou holku, byla jsem z toho tak zničená, že mě nedokážou v ničem podpořit, povzbudit, že s nima radši nemluvím. Na jednu stranu je mi líp, nadruhou je mi šíleně smutno a jsem zklamaná, bolí to. V noci se mi o rodině pravidelně zdá, a to takový dramata, že jsem ráno jako zpráskanej pes, někdy se i budím, protože vykřiknu. Zdá se mi, jak mi pořád nadávají a kritizují, nejčastější věta mi zní v uších:"Za všechno si můžeš sama!", slyším, jak se mi máma přiznává, že mě nemá ráda, a že jsem jí vždycky byla na obtíž. A babička mi nedávno řekla, ale v reálu, ne ve snu, že mě nikdo nemá rád. Je mi z toho všeho tak bídně, že mám hluboké deprese a funkční mě udržuje jen moje holčička, pro kterou žiju...ale je to vyčerpávající.

Není tady

#42 8. 5. 2012 19:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Bytosti, kdekdo máme nenaplněný a dramatický vztahy s vlastní rodinou. Bodej ne - nikdo nám není blíž a stejně tak, jako může být rodina zdrojem radosti a bezpečí, totéž může být obráceně, protože každá věc má dvě strany smile
Být tebou, vyšla bych z té neustále omílané věty "Za všechno si můžeš sama":
Ono je to totiž pravda, jen se to pro začátek musí trošku modifikovat na "Všechno  můžeš sama" smile
Čímž myslím, že můžeš být režisérkou vlastního života a můžeš (neboli je v tvé moci) zařídit, aby to byla komedie, nebo tragédie, umělecké dílo, nebo nesrozumitelný blábol....cokoliv.
Jen si zkus představit že to, co se odehrává ve tvé hlavě, je prostě filmový materiál - a s tím pracovat. (Jsou na to dokonce i vyloženě filmařské techniky).
To jen pro začátek storstark

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#43 8. 5. 2012 19:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

mně moje máma taky nikdy v ničem nepodpořila ani nepovzbudila, za to když něco udělám blbě, omlacuje mi to o hlavu, i kdyby to byla záležitost stará 20 let. mám se z toho hroutit ? prostě od ní to povzbuzení nečekám a výčitky se snažím pouštět jedním uchem tam a druhým ven.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#44 28. 1. 2013 12:19

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Taky mam nevyrovnany vztah s matkou ,podobny jako Romana . Se synem mi taky nikdy nepomohla.Clovek to ani neocekava ,ale potom se ptam jak si chteji takove zeny vytvorit vztah s vnoucaty?Nevim co se v takovych zenach odehrava ,mozna si to ani neuvedomuji .Ja jezdim k mame 1 krat za rok .Neni nic nachystano ,spime v mistnosti ,vsude je nakakano od kocek ...no proste des.Taky mne to mrzi ,vzdycky uklidim a navarim  a matka je jenom cela zabrucena a clovek ma pocit ,ze tam otravuje .Pritom je tam mista dost ,je to RD s velkou zahradou.Nektere maminky davaji svou lasku najevo peci a varenim,neumeji to jinak...Ale ta nase ani laskavym chovanim  a o nejake peci se neda taky vubec mluvit.Zacarovana situace a nezbyva mi nic jineho nez se s tim vyrovnat,ale je to tezke...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí