Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 20. 3. 2012 14:50

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Svého klídku ....... Znám chlapíky, co se nevzdali a nevzdají svého klídku, i když se jim batolí půl tuctu potomečků kol nohou. I když ti potomečci se spíše se svými matičkami domáhají alimentů. Co si je pouštět do bytu, ty hysterky zmítané mateřským pudem a jejich haranty, ne?wink
Má to Lunaria těžké, ale kdo jiný by to měl rozhodnout? Kdyby si našla třeba pětatřicátníka, dokonce i čtyřicátníka s tímhle postojem, je to samozřejmě jiná káva.
Možná jsem ovlivněna vlastním čerstvým náhledem. Mám takového čerstvě v rodině, věřím, že matka jeho dítěte o něm a jeho mladistvosti pěje ódy - mladistvý příjde nakonec i mě, ale na druhou stranu vidím a cítím, jak je to, na rozdíl od dřívějška čím dál tím zranitelnější, křehčí. A o to, myslím, jde. O tu robustnost, na níž už se nelze spolehnout.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#127 20. 3. 2012 15:52

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

mamba napsal(a):

Jen jsem tím chtěla  rozkrýt nerovnováhu ve vztahu. Lunaria  případně přinese "obě" tím, že se vzdá mateřství, zatím co partner se svého klídku nevzdá.
Roli dědečka a babičky nezpochybňuji, ani z něho nedělám jen poživačného sobce, jen porovnávám. Chápu, že on už má své odžito a nechce se mu začínat znovu a ve  vyšším věku chce mít klid.Je dobře, že Lunario vše řekl na rovinu a rozhodnutí jak dál nechal jen na ní.

ale vždyt nemusí. věděla to už od začátku, tak jaká pak nerovnováha ?

Není tady

 

#128 21. 3. 2012 6:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Jen jsem tím chtěla  rozkrýt nerovnováhu ve vztahu. Lunaria  případně přinese "obě" tím, že se vzdá mateřství, zatím co partner se svého klídku nevzdá.
Jakou "nerovnováhu"? Jakou "obě"? Jaký "vzdání se klídku"?
Vždy jí nikdo, tím míň přítel, kvér u hlavy nedržel... to ona šla do toho vztahu dobrovolně, dokonce i přes jeho výslovné upozornění, že děti má a další nechce a chtít nebude - dokonce byl ochoten akceptovat i případný rozchod.
Když to lehce přeženu - jako bych si koupila saténový lodičky, přečetla si informace jak je ne/nosit a přesto doufala, že zrovna ten můj pár bude použitelnej i jako kozačky v - 15 °C.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#129 21. 3. 2012 8:55

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Helena:
To je přece úplně jedno. A jeden nebo druhý z partnerů má jakýkoliv záměr do budoucna, který je podmíněn nějakým významným omezením toho druhého, je to sakra nerovnováha. Vůbec nehraje roli, jestli to jeden z partnerů  věděl a na omezení v určité životní etapě dobrovolně přistoupil. Jak víme, život se vyvíjí a postupně, v dalších životních etapách, můžeme změnit priority. 
V tomto případě se jedná o vzdálenější budoucnost a Lunaria se musí rozhodnot sama, jak se svým životem naloží.

Rozhodnutí mít či nemít dítě je závažné  a v určitém věku  nezvratné.

Není tady

 

#130 21. 3. 2012 9:33

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

V tom máte, holky, pravdu, že to Lunarie předem na férovku řekl, přesto to celé na mě dělá dojem, že jediný, kdo má tomu vztahu něco obětovat, je Lunaria, a to věc poměrně velmi zásadní, tedy mateřství. A starý mazaný kocour si mne dlaně....zas až tak ji asi nemiluje, aby obětoval své pohodlí něčemu, co ji může třeba do budoucna velmi trápit. I když se mu vůbec nedivím, mít dítě v 50 bych taky nechtěla.
Tím se mi zase jen a jen potvrzuje, že mladý k mladému a starý k starému..... hmm

Není tady

 

#131 21. 3. 2012 9:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

A jeden nebo druhý z partnerů má jakýkoliv záměr do budoucna, který je podmíněn nějakým významným omezením toho druhého, je to sakra nerovnováha. Vůbec nehraje roli, jestli to jeden z partnerů  věděl a na omezení v určité životní etapě dobrovolně přistoupil.
Panebože... jestliže na něco dobrovolně přistoupím, pak nemůžu "vinit" toho druhého z omezování... notabene doufat nebo bejt přesvědčená, že se mi ho podaří zlomit a cejtit se dotčená, že on si trvá na svém stanovisku, s nímž jsem byla předem a jasně seznámená.

starý mazaný kocour si mne dlaně....zas až tak ji asi nemiluje, aby obětoval své pohodlí něčemu, co ji může třeba do budoucna velmi trápit
A proč by měl? Dostala jasně na výběr - "ber nebo nech ležet" - a ona brala. Lásku k někomu přece nedokazuju tím, že kvůli jeho přání/touze/umanutosti (jak kdo) omezím nejen svoje pohodlí (dejme tomu), ale taky - a to považuju za důležitý - budu muset to nový dítě zajistit... což znamená nejen finančně, ale taky rodičovsky... a je docela možný, že si buď uvědomuje, že na to "nemá", nebo se prostě jen bojí, že by to nezvládnul.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#132 21. 3. 2012 9:54

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Selima napsal(a):

majkafa napsal(a):

Popravdě mě Nicolasův blog také překvapil. Nahlédla jsem do něj ale nemile překvapená jsem zase brzy odešla.
Říkala jsem si - šmarjá, snad můj milý, který je asi ve věku Nicolase, je už dospělejší... Nebo normální Muži fakt neexistují? Tací, co intimní záležitosti probírají v intimitě vztahu?

Nehádajte sa, lebo vás rozsadím! dumbom supermario
A Nicolas je minimálne mladší odo mňa... myslím, že ani 40+ ešte nie je, tak mu nepridávajte, prosím, a nerobte z neho Šípa alebo Gotta, OK?

offtopic Neplevel durhým vlákno, keď na svojom okrikuješ...! Založ si vlastné vláklno Detinský Nicolas, kde ho môžeš drba do žubovôle, OK?

offtopic: zdravím Selimu, slovenského Jánošíka a strážce diskusí hjarta

Nějak se to rychle stalo a už je mi lehce přes 40. Ale děti se nám narodily nyní během 1,5 roku. Takže jsem "doháněl" to, co spousta mých vrstevníků zažívala před 15-20 lety a mají nyní ratolesti v maturitních ročnících či již na VŠ.
Takže je to asi jiná situace než u člověka, který už má děti odrostlé a zvažuje další miminka.
V mém případě převládalo těšení se. Takové to nevědomé těšení se na malé, vonící a roztomilé miminko, co se směje a spinká a tulí se k tátovi. Nikdo vám dopředu neřekne, že některá miminka řvou třeba 2 hodiny v kuse, protože mají novorozeneckou koliku. A pokud vám to někdo řekne, tak používá výrazy "půl roku se nevyspíš", což zní trochu přehnaně.

Ale ted si na to období moc nepamatuji (resp. nyní to mám znovu s dalším novorozencem). S dětmi je to každý den nové. A rychle to ubíhá. Jedna z vlastností lidí je ta, že vydrží tolik, co prostě musí. Protože jiná alternativa není. A naprostá většina rodičů různá období nepohodlí se svými dětmi vydrží a pak na to jen s úsměvem vzpomínají.

Není tady

 

#133 7. 4. 2012 21:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

mamba napsal(a):

Jen jsem tím chtěla  rozkrýt nerovnováhu ve vztahu. Lunaria  případně přinese "obě" tím, že se vzdá mateřství, zatím co partner se svého klídku nevzdá.
Roli dědečka a babičky nezpochybňuji, ani z něho nedělám jen poživačného sobce, jen porovnávám. Chápu, že on už má své odžito a nechce se mu začínat znovu a ve  vyšším věku chce mít klid.Je dobře, že Lunario vše řekl na rovinu a rozhodnutí jak dál nechal jen na ní.

Myslím, že "obetova sa" pre kohokožvek a čokožvek a ma diea nie preto, že sám chcem, ale z akéhokožvek iného dôvodu je zárodok prúseru. Vychovávala som diea, ktoré jeho matka odložila 7-mesačné k susedom a už nikdy oň neprejavila záujem... Tiež ho vlastne nechcela preň samotné, ale "obetovala sa"... usch Neexistuje žiaden automatický nárok, že človek, s ktorým mám partnerský vzah, je povinný ma so mnou diea. wink A ak mi to dá na začiatku jasne najavo, tak som naopak amorálna ja, ak naňho v tomto zmysle tlačím. Sú veci, ktoré sa podža mňa nedajú vynúti, vynátlakova, vymanipulova - a ak áno, dopadne to proste zle... kapitulation

Upravil(a) Selima (7. 4. 2012 21:39)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů