Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 3. 2012 22:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Nehádajte sa, lebo vás rozsadím! dumbom supermario
A Nicolas je minimálne mladší odo mňa... myslím, že ani 40+ ešte nie je, tak mu nepridávajte, prosím, a nerobte z neho Šípa alebo Gotta, OK?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#27 12. 3. 2012 7:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

má dvě téměř dospělé děti a další prý rozhodně nechce. Já to vím už delší dobu (jsme spolu dva roky a řekl mi to poměrně na začátku), ale tak nějak jsem to neřešila...
Přítel se tehdy na začátku, když vyšlo najevo, že nᚠpůvodně kamarádský vztah přerůstá v lásku, to snažil utnout, do značné míry asi z těch důvodů, co vlastně řešíme teď, ale já ho tehdy přemluvila, a mě neopouští, že o dětech zatím neuvažuju a on se přemluvit celkem snadno nechal...

Přestože jsi od začátku věděla, na čem jsi, chtělas ten vztah... tolik, až jsi "tak nějak neřešila", že jednou by se to mohlo změnit... že ta změna by přišla spíš z tvojí strany... a že ho možná zase "přemluvíš" - a jsi překvapená (nebo možná i trochu zklamaná), že se ti ti nevede. Přitom ti o dítě jako takové zas až tolik nejde... "žádné "tikání biologických hodin" necítím, váhám, zda bych to vše zvládla a chtěla", přítel ti jasně řekl "důvody, proč nechce mít děti, jsou pro něj silnější než obava z rozchodu"... nezlob se, děvče, ale na mě to dělá dojem, že ty přemýšlíš o dítěti jako o něčem (něčem - ne někom), co ti případně zaplní osamělý stáří... ale to bys mohla bejt za pár roků překvapená zas.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#28 12. 3. 2012 8:46

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Nicolas jen bere své otcovství zodpovědně, ale tipla bych mu něco mezi 30-40, spíš k té třicítce.

Není tady

 

#29 12. 3. 2012 9:02

majkafa
Host

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Daphne, Nicolas je spíš ke 40. Proto jsem dávala Lunarii odkaz na jeho vlákno. Že mu už není 20, jako bylo za mých mladých časů, kdy byla spousta otců ještě na základní vojenské službě nebo těsně po ní.
Chtěla jsem tím ukázat, že starší rodiče berou rodičovství jinak, než mláďátka, jakými jsme byli my. My jsme to brali víc s nadhledem, než starší rodiče. Mládí vidí spoustu věcí jinak. Nu a přítel Lunarie je dokonce už 50+, takže to je ještě úplně jiné kafe. Aby si srovnala, jak bere otcovství malých dětí muž kolem 40 a nedivila se tolik, že její přítel už ve svém věku děti nechce, obzvláště když už děti má.

 

#30 12. 3. 2012 10:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

A já bych naopak řekla, že když je otec starší, že si umí to dítě vychutnat a vychutnává si ho víc, než když mu je dvacet.
Ale taky bych řekla, že otec 50+ už je na otcovství přestárlej


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#31 12. 3. 2012 13:11

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

dusička napsal(a):

A já bych naopak řekla, že když je otec starší, že si umí to dítě vychutnat a vychutnává si ho víc, než když mu je dvacet.
Ale taky bych řekla, že otec 50+ už je na otcovství přestárlej

To taky záleží na povaze toho chlapa ... stolt já znám ze svého osobního života dva muže, kteří se stali otci "v dalším životním kole". První ty svoje nijak výrazně neřešil, musela se starat jejich matka a druhý - který se stal otcem ve věku 50+ - si pozdní dítě sice vychutnával a všestranně se mu věnoval, leč o několik let později nečekaně zemřel a z prvňáčka se stal  sirotek sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 12. 3. 2012 15:02

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

majkafa napsal(a):

Daphne, Nicolas je spíš ke 40. Proto jsem dávala Lunarii odkaz na jeho vlákno. Že mu už není 20, jako bylo za mých mladých časů, kdy byla spousta otců ještě na základní vojenské službě nebo těsně po ní.
Chtěla jsem tím ukázat, že starší rodiče berou rodičovství jinak, než mláďátka, jakými jsme byli my. My jsme to brali víc s nadhledem, než starší rodiče. Mládí vidí spoustu věcí jinak. Nu a přítel Lunarie je dokonce už 50+, takže to je ještě úplně jiné kafe. Aby si srovnala, jak bere otcovství malých dětí muž kolem 40 a nedivila se tolik, že její přítel už ve svém věku děti nechce, obzvláště když už děti má.

Tak já bych řekla, že Nicolas ustrnul v 16 letech a má potřebu rozebírat každou maličkost na netu počínaje orálním sexem a konče výchovou dětí .smile
Podle jeho blogu je zjevný, že zralej není a nikdy nebude.

Takže Nicolas bude špatnej příklad typickýho 40 tníka, už vidím svýho exmanžela, kterej jezdil po celým světě na konference o jaderných haváriích ,  jak ve 40 letech radí holkám na webech jak na orální sex.......ha ha ha ha  smilesmilesmile

Upravil(a) novavila (12. 3. 2012 15:08)

Není tady

 

#33 12. 3. 2012 15:52

majkafa
Host

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Popravdě mě Nicolasův blog také překvapil. Nahlédla jsem do něj ale nemile překvapená jsem zase brzy odešla.
Říkala jsem si - šmarjá, snad můj milý, který je asi ve věku Nicolase, je už dospělejší... Nebo normální Muži fakt neexistují? Tací, co intimní záležitosti probírají v intimitě vztahu?

Upravil(a) majkafa (12. 3. 2012 15:55)

 

#34 12. 3. 2012 16:13

Lunaria
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2012
Příspěvky: 48

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

PPavlaa: Ten věkový rozdíl si zatím téměř nepřipouštím, přítel je mladý myšlením, má hodně koníčků a fyzičku taky celkem dobrou, tak doufám, že to tak vydrží ještě dlouho…i když člověk nikdy neví, to je jasný.
K té druhé poznámce – to je právě to, že on už ví jaké to je mít děti a já ne…a nemůžu zjistit, jestli by se mi líbilo děti mít, pokud si je nepořídím…může se stát, že děti časem budu mít a zjistím, že na mateřství nejsem a bude pozdě to vrátit zpět…nebo děti mít nebudu a pak později budu litovat…je to složité :-(
Diskuze o věku Nicolase je docela vtipná, proč se ho prostě některá nezeptáte? :-)
Helena: Uznávám, že moje jednání může působit nerozumně, ale…nebýt toho, že jsem upřednostnila srdce, neměla bych ani ty dva dosavadní nádherné roky s ním…Co se týče těch důvodů, proč (ne)mít děti, docela by mě zajímalo, kolik holek do toho jde z opravdového vnitřního přesvědčení, touhy…a kolik spíš proto, že se jim to v určitém věku a po určité délce vztahu zdá „normální“ („dělají to tak všichni okolo“) nebo z rozumových důvodů. Jak jsem psala výše, kdybych měla přítele co děti chce, možná bych otěhotněla i když bych nebyla úplně přesvědčená „na sto procent“ že to chci já sama…ale teď mám pocit, že bych asi musela v sobě tu vnitřní touhu najít a mít ji silnější než lásku k příteli, pokud bych se s ním měla rozejít…
Na druhou stranu, nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ – myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké…

Není tady

 

#35 12. 3. 2012 16:32

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Lunaria napsal(a):

PPavlaa: Ten věkový rozdíl si zatím téměř nepřipouštím, přítel je mladý myšlením, má hodně koníčků a fyzičku taky celkem dobrou, tak doufám, že to tak vydrží ještě dlouho…i když člověk nikdy neví, to je jasný.
K té druhé poznámce – to je právě to, že on už ví jaké to je mít děti a já ne…a nemůžu zjistit, jestli by se mi líbilo děti mít, pokud si je nepořídím…může se stát, že děti časem budu mít a zjistím, že na mateřství nejsem a bude pozdě to vrátit zpět…nebo děti mít nebudu a pak později budu litovat…je to složité :-(
Diskuze o věku Nicolase je docela vtipná, proč se ho prostě některá nezeptáte? :-)
Helena: Uznávám, že moje jednání může působit nerozumně, ale…nebýt toho, že jsem upřednostnila srdce, neměla bych ani ty dva dosavadní nádherné roky s ním…Co se týče těch důvodů, proč (ne)mít děti, docela by mě zajímalo, kolik holek do toho jde z opravdového vnitřního přesvědčení, touhy…a kolik spíš proto, že se jim to v určitém věku a po určité délce vztahu zdá „normální“ („dělají to tak všichni okolo“) nebo z rozumových důvodů. Jak jsem psala výše, kdybych měla přítele co děti chce, možná bych otěhotněla i když bych nebyla úplně přesvědčená „na sto procent“ že to chci já sama…ale teď mám pocit, že bych asi musela v sobě tu vnitřní touhu najít a mít ji silnější než lásku k příteli, pokud bych se s ním měla rozejít…
Na druhou stranu, nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ – myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké…

jestli tohle jsou důvody proč mít dítě, tak to dítě upřímně lituju

Není tady

 

#36 12. 3. 2012 16:35

majkafa
Host

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Důvod - aby člověk nebyl na stáří sám - mi přijde taky moc smutný.

Jo, Lunario, a důvody, proč lidé děti nemají, nejsou sobecké? big_smile

Upravil(a) majkafa (12. 3. 2012 16:36)

 

#37 12. 3. 2012 17:05

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

majkafa napsal(a):

Popravdě mě Nicolasův blog také překvapil. Nahlédla jsem do něj ale nemile překvapená jsem zase brzy odešla.

Vidíš, a mně přijde ten blog dobrý, psaný s humorem a znalostí věci. Nicolas to má myslím pěkně srovnané, a psaní na mně působí spíš dospěle, než naopak. Nic lidského mu zřejmě není cizí a netrpí prudérností, ale není vulgární.

Není tady

 

#38 12. 3. 2012 17:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Kiara napsal(a):

dusička napsal(a):

A já bych naopak řekla, že když je otec starší, že si umí to dítě vychutnat a vychutnává si ho víc, než když mu je dvacet.
Ale taky bych řekla, že otec 50+ už je na otcovství přestárlej

To taky záleží na povaze toho chlapa ... stolt já znám ze svého osobního života dva muže, kteří se stali otci "v dalším životním kole". První ty svoje nijak výrazně neřešil, musela se starat jejich matka a druhý - který se stal otcem ve věku 50+ - si pozdní dítě sice vychutnával a všestranně se mu věnoval, leč o několik let později nečekaně zemřel a z prvňáčka se stal  sirotek sad

ale duši píše, že nad 50 je už tatík přestárlej ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#39 13. 3. 2012 6:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ 
K tomu mě napadají dva bonmoty - Bohové trestají splněním přání a Když chcete Boha rozesmát, řekněte mu své plány... http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif

myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké
Hmm... když se podívᚠ"kolik stojí dítě" (třeba tady - http://finance.idnes.cz/kolik-stoji-dit … viteze_hla - a to jsou 4 roky starý údaje), tak se mi to jako sobecký důvod moc nezdá... Investice s naprosto nejistou návratností http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
A (viz výše) nemůžeš ani napevno počítat s tím, že ti dětičky zpříjemní podzim života, nebo se o tebe dokonce postarají... tady toho sobectví taky příliš není...
Takže se ptám - JAKÉ jsou ty tvoje "povětšinou sobecké důvody"?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 13. 3. 2012 8:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

majkafa napsal(a):

Popravdě mě Nicolasův blog také překvapil. Nahlédla jsem do něj ale nemile překvapená jsem zase brzy odešla.
Říkala jsem si - šmarjá, snad můj milý, který je asi ve věku Nicolase, je už dospělejší... Nebo normální Muži fakt neexistují? Tací, co intimní záležitosti probírají v intimitě vztahu?

offtopic Neplevel durhým vlákno, keď na svojom okrikuješ...! Založ si vlastné vláklno Detinský Nicolas, kde ho môžeš drba do žubovôle, OK?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 13. 3. 2012 8:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

helena napsal(a):

nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ 
K tomu mě napadají dva bonmoty - Bohové trestají splněním přání a Když chcete Boha rozesmát, řekněte mu své plány... http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif

myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké
Hmm... když se podívᚠ"kolik stojí dítě" (třeba tady - http://finance.idnes.cz/kolik-stoji-dit … viteze_hla - a to jsou 4 roky starý údaje), tak se mi to jako sobecký důvod moc nezdá... Investice s naprosto nejistou návratností http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
A (viz výše) nemůžeš ani napevno počítat s tím, že ti dětičky zpříjemní podzim života, nebo se o tebe dokonce postarají... tady toho sobectví taky příliš není...
Takže se ptám - JAKÉ jsou ty tvoje "povětšinou sobecké důvody"?

Heli, realita je jedna vec, ale očakávania druhá.. A myslím, že žudia proste nejako automaticky rátajú s tým, že detičky budú vydarené (keď sú po nás, že?), budú robi len rados, vypĺňa rodičom život a postarajú sa o nich... No a niekedy to vyjde a niekedy nie. A len Boh vie (ak vôbec) od čoho všetkého to závisí.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 13. 3. 2012 8:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Neplevel durhým vlákno, keď na svojom okrikuješ...!
Teda Sel... ty si zase troufáš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Klacek a vosí hnízdo, kobra a bosá noha http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif

A myslím, že žudia proste nejako automaticky rátajú s tým, že detičky budú vydarené...
Samozřejmě - ale i vydařené dětičky se klidně odstěhujou za prací nebo partnerem - a pak už záleží taky na tom, jestli za dva rohy nebo over the ocean...
Můžu předpokládat, že potomek bude, když ne extra vydařenej, tak alespoň "normální" co do chování, zaměstnání, rodiny atd. - ale nemůžu si "pořizovat" děti s představou, že "budú robi len rados, vypĺňa rodičom život a postarajú sa"... nebo to dokonce od nich očekávat, případně vyžadovat. Slušný dítě se samozřejmě postará, když je potřeba (nebo tu péči zajistí jinak), ale slušnej rodič by neměl argumentovat stylem "já se staral X roků, tak mi koukej vrátit".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 13. 3. 2012 10:22

Lunaria
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2012
Příspěvky: 48

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

S těmi "sobeckými důvody" jsem to myslela podobně, jak píše Selima, že lidé od dětí očekávají, že jim budou přinášet radost (nebo aspoň že tam radost převáží starosti, finanční výdaje apod.), i když to tak samozřejmě vždy nemusí být...kdo by se rozhodl mít děti a považoval to jen za "hrůzu, děs a utrpení", neměl ani v koutku duše naději, že to bude fajn, tak to by byl masochista, ne? Pokud tady některá máte pocit, že jste se rozhodla pro děti z nesobeckých důvodů (tzn. nesouvisejících vůbec s očekáváním nějakého přínosu), tak se je ráda dozvím.
Já vím, že se vám možná některá má vyjádření nemusí líbit…ale právě proto, že bych nerada opustila milovaného přítele jen kvůli nějaké růžové vidině že s jiným (bůhví jakým…) partnerem budu moci mít děti a budu šastná atd. a následně „splakala nad výdělkem“, právě proto to tak řeším….je to tak divné?
A jestli nemít děti není sobecké? Samozřejmě že je. Není svým způsobem (skoro) všechno naše konání sobecké? (Myšleno tak, že i když člověk dělá něco pro druhé, stejně potřebuje, aby to bylo ve shodě s jeho svědomím a dobrým pocitem, protože stejně nikdy nemůžeme vědět, co je „skutečně dobré“ pro toho druhého….)

Není tady

 

#44 13. 3. 2012 10:33

majkafa
Host

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Lunario, mně se obě děti narodily neplánovaně před 26 a 23 lety a ani ve snu mě nenapadlo, když jsem byla těhotná ani nikdy po té, že bych očekávala nějaký přínos ve smyslu, v jakém to ty píšeš. Dokonce mě ani nenapadlo přemýšlet o interupci, když jsem otěhotněla neplánovaně. Já mám děti prostě proto, že jsem je mít chtěla. smile
Chtít mít děti proto, že prostě chci, je dost sobecký důvod, ne? big_smile

A kdyby se mi děti nebyly narodily neplánovaně, děti jsem mít chtěla a pokud by byla příroda ke mně laskavá, tak bych je měla plánovaně, i když to plánování v tomhle smyslu mi nějak způsobuje husí kůži. smile

Ještě doplním, první dítě jsem čekala, když jsem končila vejšku, psala diplomku a měla státnice. A BM měl před sebou dva roky studia na vejšce.
Druhé dítě jsme čekali a následně jsem byla s dětmi sama, když byl BM na vojně.
Tak že bych si děti "pořizovala" ze sobeckých důvodů, opravdu nehrozilo. Čekaly mě jen náročné dny a komplikace. Neměli jsme kde bydlet a doslovně ani korunu. Přes to všechno jsme chtěli, aby se naše děti narodily. Přes to jsme to zvládli. Děkuji Bohu za ně, když dnes čtu ty problémy s otěhotněním...
Pro mě je dítě za každé situace darem z nebe.

Upravil(a) majkafa (13. 3. 2012 11:27)

 

#45 13. 3. 2012 11:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Pokud tady některá máte pocit, že jste se rozhodla pro děti z nesobeckých důvodů (tzn. nesouvisejících vůbec s očekáváním nějakého přínosu), tak se je ráda dozvím.
Já nevím, jak jiné matky... ale za sebe tě můžu ujistit, že když jsem se rozhodla mít děti, o nějakém "přínosu" jsem vůbec neuvažovala... a když se mi namísto druhého dítěte narodila dvojčata (což jsem až do cca 2 hodin před porodem vůbec netušila), byla to chvíli spíš ta "hrůza, děs a utrpení" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png, než nějaká představa radosti, co mi jednou přinesou...

ale právě proto, že bych nerada opustila milovaného přítele jen kvůli nějaké růžové vidině že s jiným (bůhví jakým…) partnerem budu moci mít děti a budu šastná atd. a následně „splakala nad výdělkem“, právě proto to tak řeším
Jistě... ale tvůj milovaný přítel má poměrně jasné stanovisko, z něhož nehodlá ustoupit, a o němž tě na rovinu informoval a na které jsi víceméně přistoupila - "já ho tehdy přemluvila, a mě neopouští, že o dětech zatím neuvažuji" - aniž bys, pravda, specifikovala to "zatím".
On nechce děti, ty ho nechceš opustit... tak se pokoušíš najít takové řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala. Ale to se nachází dost špatně - a obávám se, že skutečně budeš muset volit mezi přítelem nebo dítětem - rozhodnutí, co chceš víc je ovšem jen a jen na tobě.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#46 13. 3. 2012 12:19

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

majkafa napsal(a):

Lunario, mně se obě děti narodily neplánovaně před 26 a 23 lety a ani ve snu mě nenapadlo, když jsem byla těhotná ani nikdy po té, že bych očekávala nějaký přínos ve smyslu, v jakém to ty píšeš. Dokonce mě ani nenapadlo přemýšlet o interupci, když jsem otěhotněla neplánovaně. Já mám děti prostě proto, že jsem je mít chtěla. smile
Chtít mít děti proto, že prostě chci, je dost sobecký důvod, ne? big_smile

A kdyby se mi děti nebyly narodily neplánovaně, děti jsem mít chtěla a pokud by byla příroda ke mně laskavá, tak bych je měla plánovaně, i když to plánování v tomhle smyslu mi nějak způsobuje husí kůži. smile

Ještě doplním, první dítě jsem čekala, když jsem končila vejšku, psala diplomku a měla státnice. A BM měl před sebou dva roky studia na vejšce.
Druhé dítě jsme čekali a následně jsem byla s dětmi sama, když byl BM na vojně.
Tak že bych si děti "pořizovala" ze sobeckých důvodů, opravdu nehrozilo. Čekaly mě jen náročné dny a komplikace. Neměli jsme kde bydlet a doslovně ani korunu. Přes to všechno jsme chtěli, aby se naše děti narodily. Přes to jsme to zvládli. Děkuji Bohu za ně, když dnes čtu ty problémy s otěhotněním...
Pro mě je dítě za každé situace darem z nebe.

Ano,přesně tak to za nás bylo,spousta kolegů a kolegyn od manžela z VŠ byla před jejím dokončením už vdaná-ženatí a měli děti;asi proto se tehdá taky narodilo tolik dětí;
my měli před manželovou promocí 1.dítě,se kterým jsem pak na manžela čekali,až si odbyde roční voj.povinnost a už během této služby bylo na cestě druhé dítko,oba kluci plánovaní.
V dnešní době mám takový dojem už jen z toho,jak to tady kolikrát čtu,je vztah už  "přenošen",moc uvažování o té budoucnosti jak vidno taky bývá na škodu no a zkrátka,jsem ráda za tu dobu,ve které jsme tohle řešili my nebo respektive řešit nemuseli,ted to fakt stojí za kočku.

Podle toho co píše Lunaria,neřekla bych,že očekávat radosti,které přijdou sdítětem,je nějak sobecké,která z nás matek a vůbec lidí má ráda a očekává od života opak.Ale je dobré s tím počítat,člověk se pak třeba tolik nehroutí,až fakt nějaká hrůza přijde.
Takže Lunaria tím přínosem myslela radosti,které budou plynout z mateřství,což je pochopitelné a nad tím bych se tak nepohoršovala.

Není tady

 

#47 13. 3. 2012 12:22

majkafa
Host

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Lunaria napsal(a):

Helena: Uznávám, že moje jednání může působit nerozumně, ale…nebýt toho, že jsem upřednostnila srdce, neměla bych ani ty dva dosavadní nádherné roky s ním…Co se týče těch důvodů, proč (ne)mít děti, docela by mě zajímalo, kolik holek do toho jde z opravdového vnitřního přesvědčení, touhy…a kolik spíš proto, že se jim to v určitém věku a po určité délce vztahu zdá „normální“ („dělají to tak všichni okolo“) nebo z rozumových důvodů. Jak jsem psala výše, kdybych měla přítele co děti chce, možná bych otěhotněla i když bych nebyla úplně přesvědčená „na sto procent“ že to chci já sama…ale teď mám pocit, že bych asi musela v sobě tu vnitřní touhu najít a mít ji silnější než lásku k příteli, pokud bych se s ním měla rozejít…
Na druhou stranu, nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ – myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké…

Jaku, budu oponovat. Lunario tady jasně píše (mimo jiné) co tím přínosem hlavně myslí.
Ona nic nepíše o radosti,  která plyne z mateřství. Možná i proto, že netuší, jak je mateřství krásné psychicky a hledá důvody jaksi materiální.

Upravil(a) majkafa (13. 3. 2012 12:23)

 

#48 13. 3. 2012 12:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

majkafa napsal(a):

Lunaria napsal(a):

Helena: Uznávám, že moje jednání může působit nerozumně, ale…nebýt toho, že jsem upřednostnila srdce, neměla bych ani ty dva dosavadní nádherné roky s ním…Co se týče těch důvodů, proč (ne)mít děti, docela by mě zajímalo, kolik holek do toho jde z opravdového vnitřního přesvědčení, touhy…a kolik spíš proto, že se jim to v určitém věku a po určité délce vztahu zdá „normální“ („dělají to tak všichni okolo“) nebo z rozumových důvodů. Jak jsem psala výše, kdybych měla přítele co děti chce, možná bych otěhotněla i když bych nebyla úplně přesvědčená „na sto procent“ že to chci já sama…ale teď mám pocit, že bych asi musela v sobě tu vnitřní touhu najít a mít ji silnější než lásku k příteli, pokud bych se s ním měla rozejít…
Na druhou stranu, nepřijde mi špatný mít jako jeden z motivů proč mít děti to „aby člověk nebyl na stáří sám“ – myslím si, že důvody proč lidi mají děti, jsou stejně povětšinou sobecké…

Jaku, budu oponovat. Lunario tady jasně píše (mimo jiné) co tím přínosem hlavně myslí.
Ona nic nepíše o radosti,  která plyne z mateřství. Možná i proto, že netuší, jak je mateřství krásné psychicky a hledá důvody jaksi materiální.

Majkafo,když už to tady tak rozebíráme,v příspěvku č.43 píše Lunario toto:S těmi "sobeckými důvody" jsem to myslela podobně, jak píše Selima, že lidé od dětí očekávají, že jim budou přinášet radost (nebo aspoň že tam radost převáží starosti, finanční výdaje apod.), i když to tak samozřejmě vždy nemusí být...Nepostřehla jsem tady to materiálno a ani do něj nespadá naivní myšlenka o tom,že když budu mít děti,nezůstanu sama.

Není tady

 

#49 13. 3. 2012 13:06

Lunaria
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2012
Příspěvky: 48

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Díky za reakce, ale zatím jsem se teda moc nedozvěděla :-)
Majkafa měla děti neplánovaně, tak to se pak asi hledají důvody "proč děti chtít" hůře - to já bych taky nešla na interupci (neuvažuju teda případ znásilnění apod.), kdybych otěhotněla neplánovaně, to vím jistě (i když zároveň vůbec neodsuzuju ženy, které na interupci jdou).
Ale stejně, nepřemýšlela jsi nikdy Majkafo, co je za tím "prostě jsem chtěla"?
Helena důvod nepíše vůbec, jen ubezpečuje, že nebyl sobecký...
Já bych se prostě fakt ráda dopátrala toho, co to znamená "chtít mít děti"...dokud necítím "pudy", tak asi nějaký důvod mít musím...
A že se snažím najít řešení, aby vlk se nažral a koza zůstala celá? Ano, snažím. Jinak je to výběr mezi dvěma špatnými možnostmi a to si pak asi rovnou můžu hodit korunou...ráda bych přišla na to, jestli přecejen jedna z možností není "lepší".
No a dále...díky že aspoň Jaku pochopila moje "sobecké důvody"...kdybych byla materialistka, to bych spíš asi si pěkně spořila (vůbec neuvažovala, že bych "utrácela" za děti) abych si na ono stáří mohla zaplatit nějaké nadstandardní pečovatelské služby :-)

Není tady

 

#50 13. 3. 2012 13:38

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Rozchod z rozumu nebo šastný vztah s nejasnou perspektivou?

Lunaria napsal(a):

Díky za reakce, ale zatím jsem se teda moc nedozvěděla :-)
Majkafa měla děti neplánovaně, tak to se pak asi hledají důvody "proč děti chtít" hůře - to já bych taky nešla na interupci (neuvažuju teda případ znásilnění apod.), kdybych otěhotněla neplánovaně, to vím jistě (i když zároveň vůbec neodsuzuju ženy, které na interupci jdou).
Ale stejně, nepřemýšlela jsi nikdy Majkafo, co je za tím "prostě jsem chtěla"?
Helena důvod nepíše vůbec, jen ubezpečuje, že nebyl sobecký...
Já bych se prostě fakt ráda dopátrala toho, co to znamená "chtít mít děti"...dokud necítím "pudy", tak asi nějaký důvod mít musím...
A že se snažím najít řešení, aby vlk se nažral a koza zůstala celá? Ano, snažím. Jinak je to výběr mezi dvěma špatnými možnostmi a to si pak asi rovnou můžu hodit korunou...ráda bych přišla na to, jestli přecejen jedna z možností není "lepší".
No a dále...díky že aspoň Jaku pochopila moje "sobecké důvody"...kdybych byla materialistka, to bych spíš asi si pěkně spořila (vůbec neuvažovala, že bych "utrácela" za děti) abych si na ono stáří mohla zaplatit nějaké nadstandardní pečovatelské služby :-)

Mᚠpravdu s tím materialismem Lunario,ale jinak kladeš nezodpověditelné dotazy proč chtít dítě - to může být u každého jiné a přitom tak stejné,úplně polopaticky řečeno a zjednodušeně je to tak v přírodě zařízeno,že samičky holt mají mládata,o která se pak starají a u lidí tím mají ženy-matky naplněnou část života,protože se s tímto ztotožnily.
Mᚠtěžké rozhodování a jsi v nezáviděníhodné situaci - fajn partneři a zodpověední otcové v jednom nerostou na stromech a jsou dost vzácní a tak se naskýtá otázka,jak by si člověk s "dítětem za každou cenu" pomohl,třeba by to vyšlo,možná ne a navíc nemᚠani jistotu jak dopadne tento vztah. Fakt ti tohle nezávidím.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů