Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 8. 3. 2012 17:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči, já chápu, že se Tě tyto úvahy určitým způsobem dotkly wink ale zase neměj za zlé ostatním přispivatelkám, že rozebírají zevrubně Tvoji situaci zleva-doprava a uvažují nad možnostmi, které by Tebe třeba ani nenapadly. MMCH jsme všichni lidé smrtelní a ač se nechystᚠumřít - což v produktivním věku asi málokdo z nás - pořád musíme mít na paměti, že komukoli se může stát prakticky cokoli, kalkulovat s možnými riziky a pokud možno i myslet na zadní kolečka stolt

Nicméně zpět k věci - s udivením shledávám, že Ty bydlíš v Praze, kde může člověk s technickým zaměřením na montáže internetu a počítačů najít uplatnění natotata va Proč tedy nechávᚠbydlet přítele v baráčku na venkově, kde má klientelu 3x do týdne a vydělává si než 6.000,- Kč měsíčně, načež Ty - nevědouc si jiné rady - platíš hypotéku, přítelovy dluhy, táhneš celou domácnost a pod tíhou tohoto břemene už padᚠúnavou na ústa?!?

Chápu, že do malé garsonky se tři asi nevejdete. Proč neuvažujete o jiných možnostech, třeba o takových, že přítel bude přes týden na ubytovně v Praze (je jich tam dost!!!) najde si v Praze i práci a víkendy budete trávit společně v baráčku?!? Jak daleko je vlastně baráček od Prahy - oni jsou i lidé, kteří jsou nuceni do práce dojíždět třeba i 40-50 km, ne-li víc a dojíždějí vlakem nebo autobusem ... stolt

Upravil(a) Kiara (8. 3. 2012 17:22)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#77 8. 3. 2012 17:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Jaku napsal(a):

...ale že bych peníze, které by jednou mohly být jejich, cpala do "kamaráda", který by měl být stejně tak schopen se o sebe starat - to mi přjde, slušně řečeno, mírně pošetilé

Heleno,je každého věc přece,kam a do čeho ty svoje peníze bude cpát;někdo je cpe do strožoku,někdo do někoho s kým bydlí...roll

Ano, to je každýho věc, ale povětšinou ten, kdo ty peníze necpe do štrozoku a cpe je do "někoho", s kým bydlí, nakonec hořce spláče nad výdělkem. Protože ty konce bývají většinou takové, že si ten dotyčný vezme tužku a papír a spočítá si, že kdyby ty prachy vyhazoval z okna, vyšlo by ho to nastejno stolt

já bych to neřešila. ona ty prachy vydělala a jestli si za ně bude vydržovat celou kupu chlapů, nebo ty prachy procestuje, prožere, vrazí do kosmetiky, dá na charitu, nebo naškudlí dětem, to je jen její věc.

Upravil(a) PPavlaa (8. 3. 2012 17:29)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#78 8. 3. 2012 17:31

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Janči, já chápu, že se Tě tyto úvahy určitým způsobem dotkly wink ale zase neměj za zlé ostatním přispivatelkám, že rozebírají zevrubně Tvoji situaci zleva-doprava a uvažují nad možnostmi, které by Tebe třeba ani nenapadly. MMCH jsme všichni lidé smrtelní a ač se nechystᚠumřít - což v produktivním věku asi málokdo z nás - pořád musíme mít na paměti, že komukoli se může stát prakticky cokoli, kalkulovat s možnými riziky a pokud možno i myslet na zadní kolečka stolt

Nicméně zpět k věci - s udivením shledávám, že Ty bydlíš v Praze, kde může člověk s technickým zaměřením na montáže internetu a počítačů najít uplatnění natotata va Proč tedy nechávᚠbydlet přítele v baráčku na venkově, kde má klientelu 3x do týdne a vydělává si než 6.000,- Kč měsíčně, načež Ty - nevědouc si jiné rady - platíš hypotéku, přítelovy dluhy, táhneš celou domácnost a pod tíhou tohoto břemene už padᚠúnavou na ústa?!?

Chápu, že do malé garsonky se tři asi nevejdete. Proč neuvažujete o jiných možnostech, třeba o takových, že přítel bude přes týden na ubytovně v Praze (je jich tam dost!!!) najde si v Praze i práci a víkendy budete trávit společně v baráčku?!? Jak daleko je vlastně baráček od Prahy - oni jsou i lidé, kteří jsou nuceni do práce dojíždět třeba i 40-50 km, ne-li víc a dojíždějí vlakem nebo autobusem ... stolt

tak tohle by bylo prima řešení smile

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#79 8. 3. 2012 18:59

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha

Také jsme nad tím přemýšleli... v Praze je samozřejmě mnohem víc příležitostí, ale dneska už ubytovny moc nejsou (ubytoven že je dost? ne, to si nemyslím...) a najmout si byt by se prodražilo, výsledek by byl stejný jako teď...
jinak je to skoro 90 km od Prahy, na dojíždění daleko...
jo, dotkly se mě některé reakce, ale to je můj problém... beru to...

Není tady

#80 8. 3. 2012 19:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Janči, ubytoven je skutečně dost, stačí umět hledat na internetu wink a pokud zavrhujete ubytovnu, tak je možno si za 3.500,- Kč měsíčně pronajmout buď lůžko v  dvoulůžkovém pokoji, nebo jednolůžkový pokoj ve sdíleném bytě jako spolubydlící. Takových inzerátů jsou na většině realitních serverů mraky stolt Bohužel potom ještě zbývá pořešit, co přes týden se psem a kočkou, které pochopitelně nemůžeš nechat přes týden v baráku napospas svému osudu hmm

Záleží na Tobě, jestli si chceš ulehčit i za cenu mazlíkova nepohodlí od pondělka do pátku smile nebo jestli si sem chodíš jenom postěžovat, jak to nezvládᚠa žádné konstruktivní řešení v podstatě nehledᚠ... vissla

Upravil(a) Kiara (8. 3. 2012 19:10)

Není tady

#81 8. 3. 2012 19:44

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Janci ja jsem cekala,ze na navrh bydleni  v Praze v tom hned uvidis problem.....

tady jsem neco nasla.

http://www.espolubydleni.cz/podnajem-spolubydlici/praha  dumbom

http://www.tophostel.cz/  godlike

Upravil(a) sahleb (8. 3. 2012 19:46)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#82 8. 3. 2012 20:22

Janči
♥♥♥----

sahleb, díky za odkazy... s tím bych tak počítala, že 7.000 - ale to by ve výsledku nevyšlo líp než teď..

Není tady

#83 8. 3. 2012 20:41

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Janči, já jsem spočítala, že ubytovna na TopHostelu by vás vyšla na 150 Kč/noc (při délce pobytu nad 515 dnů) x 5 (dní v týdnu Po-Pá) x 4 (týdny) a to máme celých rovných 3.000,- Kč za měsíc stolt

Anebo tady: http://realitymix.centrum.cz/detail/pra … p;strana=1
lůžko v minikoleji, cena 3.500,- Kč na osobu ...
A ještě tady: http://realitymix.centrum.cz/detail/pra … p;strana=2 pronájem samostatného pokoje v novostavbě RD, vhodné pro osobu, která odjíždí na víkendy domů, cena 4.500,- Kč + poplatky tummenupp

Kdyby si přítel sehnal práci tak za 15-20.000,- Kč (což by v Praze jako IT technik klidně mohl!!!), zbylo by mu 12-17.000,- ze kterých by si mohl směle umořovat svoje dluhy a adekvátně Ti z toho přispívat na domácnost stolt

Levné, provizorní ubytování v Praze pro vaše potřeby lze sehnat, ne že ne ... wink

Upravil(a) Kiara (8. 3. 2012 20:55)

Není tady

#84 8. 3. 2012 20:46

Janči
♥♥♥----

tak to zní dobře, díky za tip...

Není tady

#85 9. 3. 2012 7:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

tohle mi přijde hodně "ujeté" - to naznačuješ...
Nenaznačuju a ani jsem neměla v úmyslu se tě dotknout nebo nedejbože zaútočit. Nakonec jsem upozornila na "onu schopnost vidět věci i z tý horší stránky" - holt po některých zkušenostech jsem se naučila brát v úvahu i černý scénáře. Má to určitou výhodu, protože pak člověk není až tak překvapenej... a když na to nedojde, tím líp.
Jinak k věci mě napadlo, jestli by se třeba nenašla možnost, jak si pořídit domeček ku Praze blíž, když už z toho stávajícího teda dojíždět nelze, byt by byl drahej a ubytovna problém?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#86 9. 3. 2012 9:51

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Janči napsal(a):

sahleb, díky za odkazy... s tím bych tak počítala, že 7.000 - ale to by ve výsledku nevyšlo líp než teď..

Opet problem? Vzdyt to vychazi na daleko min!!!! Co se s tebou deje? Ze by to nevyslo lip nez ted?

Co je ted? Pro koho by "to" nevyslo? At se  ten pan postara sam,ne?

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#87 10. 3. 2012 7:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

mě se zdá, že janča nic měnit nechce. jen si přišla postěžovat.

Není tady

#88 10. 3. 2012 9:31

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

majkafa napsal(a):

Když ty nechceš poradit, co s tím.
Připadala by sis jako mrcha... lol
To je pak těžký s tebou. Musíš si tu pusu natlouct znovu sama a víc a víc, dokud ti nedojde...

Kolik lidí mělo víc, než obyčejný dům. Děti. A přesto se rozešli či rozvedli... Dům je jenom věc. Nestojí za to, aby se člověk trápil.

tummenupp  Moc hezky řečeno Majkafo, dům je jen věc, která tě přežije. Naše máma chtěla za každou cenu dům udržet. Když se rozvedla, rychle si našla pána na inzerát, jako že jí s tím domem bude pomáhat. Pána vůbec neznala a už vůbec né jeho pestrou minulost. Myslela si, že když  bude dřít a snažit se, že pán všechno ocení, ale opak byl pravdou sad . Mamku celé roky deptal a nás vyháněl z vlastního domu. Dnes je pán už dávno pryč u jiné ženy, u které se přiživuje a my bysme to určitě bez toho člověka taky zvládli a byli štastni. Nesmí se jít hlavou proti zdi.
Radím pisatelce, aby byla opatrná a rozmyslela si, co chce v životě. Aby jednou jí exekutoři nepřekvapili a pán nešel v pohodě o dům dál...

Upravil(a) Natálie (10. 3. 2012 9:33)

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#89 10. 3. 2012 9:34

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Natálie napsal(a):

majkafa napsal(a):

To je pak těžký s tebou. Musíš si tu pusu natlouct znovu sama a víc a víc, dokud ti nedojde...

Kolik lidí mělo víc, než obyčejný dům. Děti. A přesto se rozešli či rozvedli... Dům je jenom věc. Nestojí za to, aby se člověk trápil.

tummenupp  Moc hezky řečeno Majkafo, dům je jen věc, která tě přežije. Naše máma chtěla za každou cenu dům udržet. Když se rozvedla, rychle si našla pána na inzerát, jako že jí s tím domem bude pomáhat. Pána vůbec neznala a už vůbec né jeho pestrou minulost. Myslela si, že když  bude dřít a snažit se, že pán všechno ocení, ale opak byl pravdou sad . Mamku celé roky deptal a nás vyháněl z vlastního domu. Dnes je pán už dávno pryč u jiné ženy, u které se přiživuje a my bysme to určitě bez toho člověka taky zvládli a byli štastni. Nesmí se jít hlavou proti zdi.
Radím pisatelce, aby byla opatrná a rozmyslela si, co chce v životě. Aby jednou jí exekutoři nepřekvapili a pán nešel v pohodě o dům dál...

a vážně jí ten dům stál za to?

Není tady

#90 10. 3. 2012 11:35

mia
♥♥♥♥♥♥-

Janči, rozhodně by nikdo z nás nehodil přes palubu partnera v situaci, kdy se dostane do problémů, ale pokud se v této situaci zabydlí a nehodlá s tím nic dělat, pak je potřeba na to nějak zareagovat a nenechat se zneužívat, to už je pak jen naše hloupost a není si nač stěžovat......je potřeba vystihnout tu hranici, kdy už je překročena....

Není tady

#91 10. 3. 2012 13:45

Janči
♥♥♥----

mio, díky za pochopení - to je právě ten problém, poznat tu hranici, kdy už je to moc... s tím se teď potýkám, proto jsem sem i napsala... chce to chvíli času, chvíli to vidím tak a pak zas tak...

Není tady

#92 10. 3. 2012 22:14

Zora
♥------

Janči napsal(a):

mio, díky za pochopení - to je právě ten problém, poznat tu hranici, kdy už je to moc... s tím se teď potýkám, proto jsem sem i napsala... chce to chvíli času, chvíli to vidím tak a pak zas tak...

ano, každý má tu hranici nastavenou jinde - tady je prostě potřeba se rozhodnout, co je pro tebe lepší - jestli žít tak, jak popisuješ (myslím, že hlavní problém je taky to, že už vám to moc neklape, jak jsi napsala) nebo volit radikální řešení a žít bez přítele - potom možná i domek prodat nebo pronajmout. je jasný, že jak jsi tu situaci popsala - každý nezúčastněný udělá stejný závěr - přítel je v pohodě a ani už se moc nesnaží v ničem a ty jedeš na plný plyn a začíná ti to docházet a proč by se měl snažit? platíš za něj i dluh - nevím, opravdu těžko radit nebo soudit, ale zvenku to tak prostě vypadá a sama to tak jistě cítíš, jinak bys to ani nepsala. na druhou stranu nikdo nežije tvůj život - ale měla bys žít tak, abys byla především spokojená ty!

Není tady

#93 10. 3. 2012 22:31

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

To je jasný, že pro toho, kdo v tom žije, je to mnohem komplikovanější.. akutně ti snad nic nehrozí a z toho, co ses tu dočetla, si něco určitě vezmeš. A je jedno, jestli za týden nebo za půl roku, prostě až nazraje čas. Hodně štěstí. tummenupp

Není tady

#94 12. 3. 2012 8:03

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

agewa napsal(a):

Natálie napsal(a):

majkafa napsal(a):

a vážně jí ten dům stál za to?

Bohužel si myslím, že ano sad

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí