Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 3. 2012 9:12

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

Zoro, mᚠpravdu, že táhnu všecko sama, vlastně se dá říct, že ho ani nepotřebuju, ale... - nechci jezdit sama do prázdného domku, z toho mám strach a proto mě to všechno tak zaskočilo... zjišuju, že mi zatajil důležité věci, že se přestal ve vztahu snažit, vázne komunikace, nic zajímavého spolu nepodnikáme - zkrátka to přestává fungovat... ale přitom se bojím samoty... o tom to asi všecko je... sad

tak ho pronajmi.
budeš mít na hypotéku , dům nebude chátrat .

Není tady

 

#52 7. 3. 2012 12:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči, koukám, že to z Tebe taky leze jako z chlupatý deky big_smile To, že za přítele ještě ke všemu platíš exekuci z Tebe vylezlo až včera roll

Marjápanno, ženská, proč TOHLE děláš?!? Znovu Ti opakuju: proč sis přítele pořádně neproklepla ještě předtím, než ses pustila do koupě domu a rekonstrukce a "tak nějak jsi počítala" s tím, že přítel bude přispívat přinejmenším polovinou nákladů na společnou domácnost va ?!?A když Ti přítel druhou exekuci zapřel, měl by si ji taky sám platit, ne, že Ty ještě na sebe ke všem svým závazkům přibereš další břemeno!!! Když Tě nechtěl rozrušovat a obtěžovat s její existencí, měl by být taky takový kabrňák, aby Tě nerozrušoval a neobtěžoval s jejím splácením stolt Proč ho nezaženeš do pořádné práce, proč si ještě ke všemu pořizuješ do baráčku kočku a psa, kteří taky něco stojí a živíš ze svého platu kromě banky ještě další tři hladové krky va ?!?

Podívej, Janči. Já chápu, že jste nesezdaný pár středního věku, který už má v životě leccos za sebou, předpokládám, že máte oba dva z přechozích vztahů nějaké děti. Sice by bylo z mého pohledu nespravedlivé, aby se přítel nějak enormně podílel na splátkách hypotéky, týkající se Tvého výlučného majetku, protože řekněme si to otevřeně - kdyby se s Tebou něco stalo, musel by vyklidit dům Tvým zákonným dědicům a odejít z domu jen s kufry v ruce, kočkou v přepravce a psem na vodítku. A nikoho by nezajímalo, kolik peněz ze svého výlučného majetku do pořízení domu vlastně vložil hmm

Na druhou stranu by se měl ale podílet rovným dílem na provozu domácnosti - tedy vnášet do ní stejný finanční obnos, který do ní po odečtení splátek hypotéky vnášíš Ty - a už vůbec by Tě neměl zatěžovat svými dluhy, ty by si měl všechny platit výlučně sám stolt

Já bych příteli energicky naznačila, že současná situace je pro Tebe z mnoha důvodů neúnosná a požadovala bych po něm, aby si našel lépe placenou práci, aby alespoň mohl umořovat své vlastní dluhy a příspívat adekvátně na provoz domácnosti. A když by to nešlo, docela vážně bych uvažovala o rozchodu. Tvůj přítel je v situaci, v jaké momentálně jste, docela draze placený ošetřovatel domácí zvěře a nejen já si myslím, že takový zbytečný luxus si v žádném případě nemůžeš dovolit stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#53 7. 3. 2012 15:09

Zora
♥------
Registrovaný: 28. 1. 2012
Příspěvky: 20

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

Zoro, mᚠpravdu, že táhnu všecko sama, vlastně se dá říct, že ho ani nepotřebuju, ale... - nechci jezdit sama do prázdného domku, z toho mám strach a proto mě to všechno tak zaskočilo... zjišuju, že mi zatajil důležité věci, že se přestal ve vztahu snažit, vázne komunikace, nic zajímavého spolu nepodnikáme - zkrátka to přestává fungovat... ale přitom se bojím samoty... o tom to asi všecko je... sad

o to jde asi především - pokud tedy to celé finančně zvládᚠa nezlikvidoval by tě jeho odchod finančně...je to celé zaseklé na tobě a tvých citech - sama píšeš, že to je špatné. chce to prostě sebrat rozum do hrsti a jednat - pokud víš, že samotu nezvládᚠa cítíš, že on tě využívá - je to vnitřní boj - na druhou stranu si představ, jak je tvému příteli...má bydlení a veškerý servis zadarmo - nehne ani prstem navíc, nepředře se v práci a ještě má celý týden barák sám pro sebe!!! to pak není složité mazat ti med kolem pusy o víkendu s tím, že takový blahobyt jen tak někde opravdu mít nebude. prostě celé je to špatně. zase pokud ty nemᚠv povaze hrdost nade vše, ještě chvíli potrvá, než ho pošleš pryč, ale každý je jiný...

Není tady

 

#54 7. 3. 2012 15:23

majkafa
Host

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janča ho "pošle" pryč, až jí exekutor zabaví dům a ona bude muset podávat vylučovací žalobu... vissla A kdoví jestli aspoň tehdy vissla
Komu není rady, tomu není pomoci.

 

#55 7. 3. 2012 15:30

majkafa
Host

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Jančo, nalej si čistého vína. Miluješ toho muže?
Anebo jen abys nebyla sama?

 

#56 7. 3. 2012 16:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

majkafa napsal(a):

Janča ho "pošle" pryč, až jí exekutor zabaví dům a ona bude muset podávat vylučovací žalobu... vissla A kdoví jestli aspoň tehdy vissla
Komu není rady, tomu není pomoci.

Proč by jí - Janče -  měl exekutor zabavit dům va?!? Manželé nejsou, dům je výlučně Janči. Maximálně by Janče mohlo hrozit, že jí exekutor oblepí nábytek a zařízení, ale rozhodně se jí nemůže stát, že by kvůli dluhům svého přítele z minulosti mohla přijít o dům.

Ano, mohlo by se stát, že by přišla o dům - ale kdyby nebyla schopna splácet řádně a včas hypotéku, což se jí klidně může stát, pokud platí cizí dluhy a finančně celou domácnost táhne ze svého. Potom stačí vleklá nemoc, úraz, operace ... a už to jde ... stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#57 7. 3. 2012 16:12

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

Sahleb, znám se s ním 3 roky... a k té exekuci - on mi samozřejmě nic neřekl, když jsme se seznámili, exekuci splácí podle nějakého kalendáře, takže naštěstí není pravděpodobné, že by mu přišli něco zabavovat... bohužel když neměl práci, tak jsem to za něj začala platit já...  teď jsem se dozvěděla o nové exekuci a jsem z toho v šoku, on si s tím moc hlavu neláme, tamtu platím já, tu novou mu budou strhávat z platu... kdovíkolik let....prý neví kolik to vlastně dělá... on je v klidu, prý mi to neřekl, protože ví, jak se vším stresuju a trápím, tak prý je lepší, když to nevím....

Promin Janci, ale ze za nej jeste splacis  exekuci je fakt prilis.  Bud tak hodna a vyraz ho.

Nenapada te nahodou, ze on praci vubec nepotrebuje? Vzdyt ma barak ,splaceni exekuce je zarizeno, navareno, rekontruovano,zaplaceno.....chapes !!!! Proc by si s tim lamal hlavu?  Vzdyt pro nej je vsechno OK!!!!!!!!

Jeeeee  a nakonec se dozvime,ze jemu te taaaaaaaak lito.Vzdyt on je zlatej cumacek,vid ?

Ale vazne. Ja te chapu, ze se bojis samoty. Pro me to byl taky krok do neznama, bez prace a s detmi. Kupodivu to dneska povazuji za nejlepsi obdobi v zivote. To co prozivas ted, je daleko horsi. A jaka samota ? .Vetsinou si to devcata tady na babinetu pochvaluji.

Nejhorsi samota a opustenost je ve spatnem vztahu. Probuh vzdyt tohlefakt nema cenu.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#58 7. 3. 2012 16:13

majkafa
Host

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Však on si přítel ještě třeba nějaké exekuce pořídí a exekutor bude zabavovat tam, kde přítel bydlí... Nebo tak, jak píšeš, Kiaro, Janča bude splácet exekuce miláčka a nebude mít na splátky hypotéky... Já už se jen směju, jak jsou lidé důvěřiví a co obětují. A pak budou stejně na stáří sami a navíc bez peněz, co jim miláček odklonil. big_smile

 

#59 7. 3. 2012 16:14

majkafa
Host

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

sahleb napsal(a):

Nejhorsi samota a opustenost je ve spatnem vztahu. Probuh vzdyt tohlefakt nema cenu.

stoltstoltstolt

 

#60 7. 3. 2012 16:17

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Daphné napsal(a):

Co - pro začátek - přestat platit jeho dluhy? Budeš mít volnější ruce, dřív splatíš svoje dluhy a přítel se bude muset víc snažit, ne se jen pohodlně vézt.  Jemu teď vlastně stačí vydělat jen tolik, aby mu mohli strhnout druhou exekuci, jinak je v pohodě. Proč nebydlí s tebou ve městě, kde by vydělal víc, a na víkendy do domečku byste mohli jezdit společně?
Víš, já na víkendová manželství moc nevěřím...abys tam nezačala časem nacházet stopy jiné dámy. Zvedni hlavu, narovnej ramena a shoď zátěž, kterou vláčíš dobrovolně. Ono se uvidí, až dojde na lámání cheba, zač ten přítel stojí.

Daphne,jsi roztomila. dumbom Proc myslis,ze s ni nebydli? On je preci skromny a dokonce- mozna - nakoupi to maso na vikend. godlike

PS: ja mam vikendove manzelstvi. Moc se na sebe tesime.

Upravil(a) sahleb (7. 3. 2012 16:25)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#61 7. 3. 2012 21:18

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

exekuce se nebojím, protože tu nemá trvalé bydliště a máme smlouvu o podnájmu, obývá tu oddělený pokojík... takže proč by měli něco zabavovat mně?

ale s tím citátem, sahleb, musím souhlasit... je to tak...Nejhorsi samota a opustenost je ve spatnem vztahu.
pracuji na tom, abych svojí situaci vyřešila...chvíli mi to ale potrvá - tak už mě prosím nekamenujte....

Majkafa, s tím čistým vínem mám dávno jasno, nemiluju ho, jsme kamarádi, nicméně nechci být mrcha a vyhodit bližního v nouzi na ulici... jak mi tu všichni píšete, za 6.000 se nikdo nikde neuživí a neubytuje, to dobře vím...

a Daphne, nemůže se mnou bydlet "ve městě", mám tu jen garsonku, kde bydlím s dcerou, sem by se opravdu nevešel...

Upravil(a) Janči (7. 3. 2012 21:19)

Není tady

 

#62 7. 3. 2012 22:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

...
Majkafa, s tím čistým vínem mám dávno jasno, nemiluju ho, jsme kamarádi, nicméně nechci být mrcha a vyhodit bližního v nouzi na ulici... jak mi tu všichni píšete, za 6.000 se nikdo nikde neuživí a neubytuje, to dobře vím...

Janči, čí je to asi tak vina, že Tvůj přítel není schopen dosáhnout vyššího výdělku, co myslíš wink ?!? Ten Tvůj "bližní v nouzi" je v té nouzi právě proto, že je líný najít si adekvátní zaměstnání, které by ho jaksepatří uživilo!!!

Kdyby to byl postižený, nemohoucí invalida, odkázaný buď na plný či částečný invalidní důchod, tak tu Tvoji jemnocitnost ještě do jisté míry pochopím, ale v tomhle případě se jedná o naprosto zdravého chlapa, kterému se pouze zalíbila role zvířecího au-paira v domácnosti ... usch

A "na ulici" dneska nikdo po rozchodu skončit nemusí, protože se jednak může vrátit tam, odkud přišel a druhak existují pro první chvíle speciální zařízení, kterým se říká azylové domy nebo ubytovny stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#63 8. 3. 2012 7:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

nemiluju ho, jsme kamarádi, nicméně nechci být mrcha a vyhodit bližního v nouzi na ulici...
Milá Janči, dobročinnost si můžeš dovolit v momentě, kdy na ní mᚠhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - peníze, čas i zdraví. Dobročinnost, která tě stojí všechny tvoje prostředky materiální i nemateriální, je pomalá sebedestrukce... a když se na to podívám hodně černejma brejlema, klidně tě ta tolik obávaná samota může dohnat... až nebudeš schopná splácet svoje i cizí dluhy nebo stíhat všechno to, co dneska.
Soudím, že tvého "kamaráda" jsi na té ulici, kam by podle tebe odešel, nesebrala - že někde měl střechu nad hlavou i před tou tvojí.
Ano, [i]"za 6.000 se nikdo nikde neuživí a neubytuje"/i]... ale neměla by to být prvořadě starost toho dotyčného, aby se uživil a ubytoval jinak, pokud mu odmítneš dělat hostitele (hostitele ve smyslu toho, na kom je parazitováno)?
Podívej, já celkem zastávám názor, že děti (dospělé a práceschopné) by se měly umět postarat samy o sebe... a že rodiče mají právo na svůj život... ale že bych peníze, které by jednou mohly být jejich, cpala do "kamaráda", který by měl být stejně tak schopen se o sebe starat - to mi přjde, slušně řečeno, mírně pošetilé http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#64 8. 3. 2012 10:10

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

heleno, známe se 3 roky - ty první 2 vydělával docela dobře, měl 2 práce, tak se nedá říct, že by byl líný nebo neschopný... pak o jednu práci přišel a proto odejel pracovat jinam, aby si vydělal víc a pustil byt, bohužel jeho šéf se dostal do fin.problémů a neplatil mu - to může potkat kohokoli - tak se vrátil, nastěhoval se ke mně, protože už neměl byt a vrátil se do své původní práce (té 2.), už tam ale místo něho vzali jiného, tak teď jsou na tu práci dva - ale jedná se o montáže internetu, počítačů a zákazníci přibývají, proto věří že bude vydělávat víc a nechce z té práce odejít...

nechtěla jsem vám zatěžovat všemi detaily, ale zas se ho musím zastat... tak se omlouvám...

Není tady

 

#65 8. 3. 2012 10:27

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

...ale že bych peníze, které by jednou mohly být jejich, cpala do "kamaráda", který by měl být stejně tak schopen se o sebe starat - to mi přjde, slušně řečeno, mírně pošetilé

Heleno,je každého věc přece,kam a do čeho ty svoje peníze bude cpát;někdo je cpe do strožoku,někdo do někoho s kým bydlí...roll

Není tady

 

#66 8. 3. 2012 11:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

se nedá říct, že by byl líný nebo neschopný...
Tvrdím snad něco podobnýho? Jen jsem se dopustila názoru, že by se chlap měl o sebe postarat... protože to, že "věří že bude vydělávat víc a nechce z té práce odejít..." je sice hezký, ale druhou exekuci mu to nezaplatí, jako platíš ty tu první.
Nezlob se, ale pokud někdo vydělává tolik co on a nijak výrazně se nesnaží (aspoň ses nezmínila) najít další při/výdělek i mimo svůj obor, pak to nelze omlouvat tím, že tam co máte domeček je to s prací špatný a on je vlastně chudák, kterej by tak moc chtěl, ale okolnosti jsou proti němu.

někdo je cpe do strožoku,někdo do někoho s kým bydlí...
V tomto případě mi i ten slamník přijde smysluplnější... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#67 8. 3. 2012 12:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

heleno, známe se 3 roky - ty první 2 vydělával docela dobře, měl 2 práce, tak se nedá říct, že by byl líný nebo neschopný... pak o jednu práci přišel a proto odejel pracovat jinam, aby si vydělal víc a pustil byt, bohužel jeho šéf se dostal do fin.problémů a neplatil mu - to může potkat kohokoli - tak se vrátil, nastěhoval se ke mně, protože už neměl byt a vrátil se do své původní práce (té 2.), už tam ale místo něho vzali jiného, tak teď jsou na tu práci dva - ale jedná se o montáže internetu, počítačů a zákazníci přibývají, proto věří že bude vydělávat víc a nechce z té práce odejít...

nechtěla jsem vám zatěžovat všemi detaily, ale zas se ho musím zastat... tak se omlouvám...

Janči, bez vážného důvodu "pustit byt" v dnešní době a jen tak se mírnyx-týrnyx nastěhovat k partnerovi, se kterým nejsem sezdán/a je v dnešní době velká nezodpovědnost a tenhle tah může udělat jen velice lehkomyslný člověk. Každý by měl hledět, aby si zachoval své vlastní zázemí, aby se měl v případě rozchodu nebo jiné neočekávané události kam vrátit!!!

A jen tak "pustit byt", pověsit se svému partnerovi/partnerce na krk a kalkulovat s tím, že až to začne skřípat, on/ona nebude to srdce mě ze svého obydlí vyhodit na ubytovnu  ... v takovém jednání spatřuji určitou dávku vyčuranosti hmm

Jestli ono to nebude tak, že si Tvůj partner už během vaší známosti postupně mapoval, kam až ve svém jednání může zajít. To, že ze začátku makal a měl dvě práce najednou vypovídá o tom, že než jste se poznali, tak mu ani nic jiného nezbývalo big_smile Poznali jste se, on o jednu práci přišel, přítel posléze pustil byt (!!!), jehož režie - mezi námi - taky asi něco stála a nastěhoval se k Tobě. Počítám, že asi v té době sis pořídila baráček a zasekala ses hypotékou, takže věděl, že Ty peníze máš, jsi schopna je vydělat a kdyby bylo nejhůř, přítelíka prostě nenechᚠpadnout. Asi v té době se vynořila i zapíraná druhá exekuce, takže jsi přistoupila k jejímu splácení za přítele usch a přítel - protože se má jako Pámbu ve Frankrajchu - dvakrát nepospíchá na to, aby se hrnul do nějaké další práce a našel si třeba nějaký přivýdělek.

Já do Tebe nechci rejpat, ale podle toho, co jsi napsala, tak to má Tvůj přítel docela dobře zařízený big_smile Byt pustil, u Tebe bydlí zadarmo, přes týden moc nepracuje, Ty ho živíš a ještě za něj platíš dluhy big_smile To by se mi taky líbilo - sehnat si nějaký šolich, který bych měla jako kapesné, do práce bych chodila tak 2x-3x v týdnu, bydlela bych zadarmo a ještě by za mě partner platil moje závazky big_smile

Jenomže mě by, Janči, hanba fackovala, kdybych se jako zdravá a výdělečně schopná osoba takhle pověsila svému partnerovi na krk a udělala si z něj kampeličku a zaopatřovací ústav v jednom. A taky jsem byla téměř rok bez práce a koukala jsem švihat, abych si udělala alespoň rekvalifikaci a mohla jsem vzít jakoukoliv práci, abych nevisela na svém tehdejším příteli jako pytel kamení usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#68 8. 3. 2012 12:38

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Jaku napsal(a):

...ale že bych peníze, které by jednou mohly být jejich, cpala do "kamaráda", který by měl být stejně tak schopen se o sebe starat - to mi přjde, slušně řečeno, mírně pošetilé

Heleno,je každého věc přece,kam a do čeho ty svoje peníze bude cpát;někdo je cpe do strožoku,někdo do někoho s kým bydlí...roll

Ano, to je každýho věc, ale povětšinou ten, kdo ty peníze necpe do štrozoku a cpe je do "někoho", s kým bydlí, nakonec hořce spláče nad výdělkem. Protože ty konce bývají většinou takové, že si ten dotyčný vezme tužku a papír a spočítá si, že kdyby ty prachy vyhazoval z okna, vyšlo by ho to nastejno stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#69 8. 3. 2012 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Byt pustil, u Tebe bydlí zadarmo, přes týden moc nepracuje, Ty ho živíš a ještě za něj platíš dluhy...
... což ve mně zase probudilo onu schopnost vidět věci i z tý horší stránky - a aniž bych Janči přála cokoli zlýho, představila jsem si, jak by taky mohl její dceři zůstat na krku barák s hypotékou, kočkou, psem a těžko vystěhovatelným, relativně cizím a zdarma bydlícím chlapem http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#70 8. 3. 2012 13:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

helena napsal(a):

Byt pustil, u Tebe bydlí zadarmo, přes týden moc nepracuje, Ty ho živíš a ještě za něj platíš dluhy...
... což ve mně zase probudilo onu schopnost vidět věci i z tý horší stránky - a aniž bych Janči přála cokoli zlýho, představila jsem si, jak by taky mohl její dceři zůstat na krku barák s hypotékou, kočkou, psem a těžko vystěhovatelným, relativně cizím a zdarma bydlícím chlapem http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

Nu, heleno, přítel je poměrně lehce vystěhovatelný ... vissla Jančin dům užívá POUZE na základě smlouvy o podnájmu, která - když by na to přišlo - je poměrně snadno vypověditelná.

Neřešitelný problém by vyvstal pouze ve chvíli, když by se jednalo buď o manžela, nebo by příteli Janči na předmětném domě nechala napsat věcné břemeno skurt Přes tyto dvě možnosti vlak prostě nejede, v ostatních případech je relativně cizí a zdarma bydlící chlap vystěhovatelný natotata wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#71 8. 3. 2012 13:44

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

exekuce se nebojím, protože tu nemá trvalé bydliště a máme smlouvu o podnájmu, obývá tu oddělený pokojík... takže proč by měli něco zabavovat mně?

nicméně nechci být mrcha a vyhodit bližního v nouzi na ulici... jak mi tu všichni píšete, za 6.000 se nikdo nikde neuživí a neubytuje, to dobře vím...

Jak si pamatuji, pro nedostatek penez jsi zastavila renovaci tohoto domu a penize "odklanis" na jeho konto za ucelem placeni jeho dluhu.

Ty nechces byt mrcha a nabidnes mu perfektni servis. Kdybys mu nenabidla nic z toho, tak se budes chovat normalne. To neznamena, ze bys byla mrcha. Co si od toho slibujes? okud ma u tebe bydliste a zdrzuje se tam, tak by ho v nejhorsim priade exekutori urcite na onom miste nevynechali.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#72 8. 3. 2012 13:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Ano, sahleb - sice nevíme, kde má pán psané trvalé bydliště, když "pustil byt", ale ono je to v podstatě úplně fuk - místo trvalého bydliště nehraje roli, rozhodující je v tomto případě místo, kde se dotyčný fakticky zdržuje a má to ještě navíc ošetřeno smlouvou o podnájmu ... vissla


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#73 8. 3. 2012 13:55

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Kiara napsal(a):

Jestli ono to nebude tak, že si Tvůj partner už během vaší známosti postupně mapoval, kam až ve svém jednání může zajít. To, že ze začátku makal a měl dvě práce najednou vypovídá o tom, že než jste se poznali, tak mu ani nic jiného nezbývalo big_smile Poznali jste se, on o jednu práci přišel, přítel posléze pustil byt (!!!), jehož režie - mezi námi - taky asi něco stála a nastěhoval se k Tobě. Počítám, že asi v té době sis pořídila baráček a zasekala ses hypotékou, takže věděl, že Ty peníze máš, jsi schopna je vydělat a kdyby bylo nejhůř, přítelíka prostě nenechᚠpadnout. Asi v té době se vynořila i zapíraná druhá exekuce, takže jsi přistoupila k jejímu splácení za přítele usch

Já do Tebe nechci rejpat, ale podle toho, co jsi napsala, tak to má Tvůj přítel docela dobře zařízený big_smile Byt pustil, u Tebe bydlí zadarmo, přes týden moc nepracuje, Ty ho živíš a ještě za něj platíš dluhy big_smile To by se mi taky líbilo - sehnat si nějaký šolich, který bych měla jako kapesné, do práce bych chodila tak 2x-3x v týdnu, bydlela bych zadarmo a ještě by za mě partner platil moje závazky big_smile

Tady se neda nic dodat. Je to na uschusch


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#74 8. 3. 2012 14:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

v ostatních případech je relativně cizí a zdarma bydlící chlap vystěhovatelný natotata
Otázka zní "co je ve smlouvě?". Nějaká výpovědní lhůta, nějaká možnost vystěhování když... ale kdyby se rozhodl, že nepůjde, není to natotata, ale na poněkud delší lokte. Nemluvě o tom, že další potíže může dělat když mu budou věci dejme tomu uloženy do úschovny.
Netvrdím, že je takový... ale předem varován... atd.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#75 8. 3. 2012 16:58

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

helena napsal(a):

Byt pustil, u Tebe bydlí zadarmo, přes týden moc nepracuje, Ty ho živíš a ještě za něj platíš dluhy...
... což ve mně zase probudilo onu schopnost vidět věci i z tý horší stránky - a aniž bych Janči přála cokoli zlýho, představila jsem si, jak by taky mohl její dceři zůstat na krku barák s hypotékou, kočkou, psem a těžko vystěhovatelným, relativně cizím a zdarma bydlícím chlapem http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

no heleno, tohle mi přijde hodně "ujeté" - to naznačuješ, že kdybych umřela, že chudákovi dceři zbyde po mě byt v Praze, barák za milion s dluhem dejme tomu 300.000 a podnájemníkem, kterého se může lehce zbavit výpovědí? to snad nemyslíš vážně...??? jednak se nechystám ještě umřít a jednak takovéhle dědictví bych si já osobně klidně nechala líbit...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů