Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 5. 3. 2012 19:24

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Kiara napsal(a):

Janči, proč ses, proboha, o finanční situaci svého přítele nezajímala ještě dřív, než jsi do koupě domu šla?!? Na základě čeho jsi "tak nějak předpokládala", že na placení nákladů, spojených s domečkem, budete dva, proč sis s ním nesedla a nepořešila jsi s ním, kolik kdo bude přispívat na společnou domácnost, na rekonstrukci domečku, na splátky hypotéky a podobné věci?!?

A když se ukázalo, že přítelova finanční situace není zdaleka tak růžová, jak sis ze začátku myslela, proč ho nezaženeš do nějaké lépe placené práce?!? Šest tisíc pro dospělého chlapa ve středním věku, co to proboha je grater?!?

Mam silny pocit,ze to u nej vypadalo zezacatku velmi nadejne. Byl  tomozna idealni partner. A mam jeste silnejsi pocot,ze treba vydela i vic, ale dela ze ne. Bydlet ma uz kde, a chce mit klid.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#27 5. 3. 2012 20:56

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha

Já zas mám pocit, že někteří z vás jste se situací rychle hotoví - partner nevydělává, tak vykopnout! Ale přece víte, že situace není v dnešní době dobrá. Jak jsem už psala, v době kdy jsme si domek pořízovali, vydělával celkem slušně. Není zas tak úplně jeho vina, že o práci přišel. Každý se může ocitnout v takové situaci. Dům pohltil veškeré úspory, to jsme taky zpočátku neodhadli, co všechno bude potřeba a kolik to bude stát.
Sahleb, rozhodně nesouhlasím s tím, co naznačuješ, že třeba vydělává víc, ale "nepřizná" to, ne, takový opravdu není. Moc nevydělá, ale taky je skromný, moc nepotřebuje. A doufám, že se mu práce rozjede a bude vydělávat víc.
Je to introvert - mě štve, že vypadá, jako že je mu všecko jedno, ale asi to tak úplně není. Když jsem teď řekla, že by mohl na víkend uvařit, než přijedu, aby nebylo všecko na mě... tak prý jo, už koupil maso, uvaří. Asi je i moje chyba, že všecko dělám sama, co je potřeba a pak jsem unavená, ale neřeknu, aby mi pomohl a jeho to samého nenapadne, prostě chlap...
Díky za názory - nejspíš je to o komunikaci, budeme spolu víc mluvit, věřím že se cesta najde.

Není tady

#28 5. 3. 2012 22:29

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Janči, tak v tom případě jsi zkoncipovala svůj prvotní příspěvek poněkud nešastně. Já si třeba myslela, že Ti vadí to, že přítel vydělává málo, že Ti zapřel jednu exekuci, že všechno (finance, splácení hypo, náklady na rekonstrukci) leží na Tobě a z Tebe teď vypadlo, že si stěžuješ na svoji neutěšenou situaci vůbec a rozchodu s přítelem se hrozíš, jako čert kříže big_smile

Janči, v tom případě se ale zlob především sama na sebe, že jsi měla "velké oči" a pořídila sis ve středním věku starší baráček, který jenom polyká peníze a konce splátek v nedohlednu a že jsi do toho podniku šla s partnerem, kterému na krku visí dvě exekuce. Pořízení vlastního domu je v dnešní době velmi nákladná záležitost, potažmo jeho rekonstrukce, stojí to hodně práce a ještě více peněz. Měla sis vzít tužku a papír a pečlivě počítat, zda jsi takovou řeholi schopna unést a do takového podniku sis měla vybrat partnera se silnějším finančním zázemím, abys pod tíhou splátek jednoho krásného dne nepadla stolt

Já jsem z těch, které Ti neradily rozchod, já jsem se jenom překvapeně podivila nad faktem, že sis už dopředu neověřila, zda Ti bude partner během krušných splátkových let dostatečnou oporou stolt a radila jsem Ti, abys přítele trochu razantněji popohnala, co jde o shánění výnosnější práce smile Je dobře, že se o pomoc nebojíš říct a že je přítel přístupný domluvě, co se týče alespoň nákupu potravin a přípravy jídla. Mᚠpravdu v tom, že muži bývají zpravidla tvorové nedovtipní smile a že je některým z nich potřeba sdělovat svá přání přímo na rovinu a velmi srozumitelně, jinak jim některé věci prostě nedocvaknou big_smile

Držím palce, aby Ti to s přítelem klapalo i přes momentální nepřízeň osudu i nadále stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#29 6. 3. 2012 0:05

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

V době, když jsme se rozhodli pro baráček, tak měl dvě práce a vydělával docela dost... pak o jednu přišel a v té druhé je míň práce než bylo dřív... o exekuci mi řekl, ale jen o jedné, teď se ukázalo, že má ještě jednu - exekutorů se vcelku nebojím, nemá tu trvalé bydliště a majetku tu fakt moc nemáme... hypotéku zvládám, mám slušný plat, sice jsem vždycky před výplatou kolem nuly, ale pokud se nic nestane, jde to, rekonstrukci jsme pozastavili, ale bydlet se tu už dá... to, že přispívá málo, by mi tolik nevadilo, spíš mi začíná připadat, že se tady "usalašil" v teplém a vlastně ničím moc nepřispívá, třeba že bych přijela v pátek a bylo navařeno na víkend, nesnaží se, je zalezlej u kompu a nic zajímavého spolu nepodnikáme... tohle mě nebaví... ale připadala bych si jako mrcha, rozejít se s ním, když nemá kam jít - přece jen se podílel na opravě domku, pomáhal, našli jsme si ho spolu... proto asi jsem se vám tu svěřila, abyste mi poradili co s tím...

hm,jsem 25 let vdaná,troufám si říct zkušená a velmi prozíravá co se vztahů týká,ale vašemu vztahu nedávám šanci na dlouhé trvání -viz to očernění vašich "aktivit".Bytí s někým jen z lítosti či kvli materiálnu,tomu nemůžeš ve svých letech sama věřit.Jen si něco snažíš namluvit,proč s tímto člověkem dál být.
A k těm exekucím - nevím,čemu říkᚠdobře vydělávat a že měl 2 práce - o tom to vůbec není a nejlepší je dělat jednu věc a pořádně,ne 10 prací a výsledkem jsou exekuce?Tomu nějak nerozumím.
To,do čeho jste se pustili svědčí o tom,že nemáte s chalupařením pražádné zkušenosti,ale co se vašeho vl.vztahu týká,tam mi to hlava u tak starých lidí,kteří by už měli mít zkušenosti a jakýsi rozhled,fakt nebere.

Není tady

#30 6. 3. 2012 8:38

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Já nevím, ale pokud v Praze kvůli nějakému 10.000 dluhu obstavili Karlův most a další hitorické budovy, proč by vám na základě exekuce nemohli obstavit dům? Ano, můžeš doložit, že ten dům je tvůj, ale nebude tě to stát peníze?
Jinak pokud ti vadí, že bys byla mrcha: stanov hranice a povinnosti vás obou, pokud to přítel nebude dodržovat, už nebudeš ta mrcha ty wink

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#31 6. 3. 2012 8:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥

spíš mi začíná připadat, že se tady "usalašil" v teplém a vlastně ničím moc nepřispívá, třeba že bych přijela v pátek a bylo navařeno na víkend, nesnaží se, je zalezlej u kompu a nic zajímavého spolu nepodnikáme...
No dobře... ale když sis řekla (!), tak "tak prý jo, už koupil maso, uvaří" - takže už víš, že ti přání z očí nevyčte, ale je schopen ho splnit, když se ho dozví... plus pro něj http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - a zkušenost pro tebe.
Jak jsem už psala, v době kdy jsme si domek pořízovali, vydělával celkem slušně. Není zas tak úplně jeho vina, že o práci přišel. Každý se může ocitnout v takové situaci. Dům pohltil veškeré úspory, to jsme taky zpočátku neodhadli, co všechno bude potřeba a kolik to bude stát.
Já bych nerada vypadal jako mravokárce a vševěd http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - ale při takovýhle investici je vhodný počítat i s možností, že jeden z vás (nebo nedej bože oba) může přijít o práci, delší dobu marodit a nevydělávat... a taky si alespoň rámcově spočítat - ne odhadovat - náklady. Vypláznout všechny úspory za rekonstrukci je taky poněkud adrenalin... možná jsem srab, ale představa, že bych zůstala bez koruny (a navrch s možností, že bych o ten barák mohla nakonec přijít) mě docela děsí. Právě proto, že "každý se může ocitnout v takové situaci".

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#32 6. 3. 2012 10:08

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Janči napsal(a):

Já zas mám pocit, že někteří z vás jste se situací rychle hotoví - partner nevydělává, tak vykopnout! Ale přece víte, že situace není v dnešní době dobrá.

Ja nevim, jak dlouho se znate. ALE rekl ti hned, kdyz jste planovali spolecne bydleni, ze  ma vic nez jednu exekuci?  A pak prisel o praci.....Kazdy soudny clovek vi,co je exekuce a jak drasticky probiha.

NO a vysledek je ten,ze ty vydelavas, ty zaplatis dum, ty platis hypoteku. Vsechno tahnes. Dala si VSECHNY uspory. On je skromny a ma malo, tak platis. Na vikend (!) mu musis sdelit, ze by mohl uvarit!  No ono by ho to nenapadlo. Jeto chlap. Proc by ho to melo napadnout, kdyz vzdycky uvaris?
Me se to proste nelibi. Proto sem pisu.

Dokonce koupil maso!

Jinak ja mam jiny nazor, myslim si zcela vazne, ze nejde o komunikaci. Narozdil od tebe.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#33 6. 3. 2012 10:15

majkafa
Host

Draze zaplacený "partner".

#34 6. 3. 2012 16:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Janči napsal(a):

Já zas mám pocit, že někteří z vás jste se situací rychle hotoví - partner nevydělává, tak vykopnout! Ale přece víte, že situace není v dnešní době dobrá. Jak jsem už psala, v době kdy jsme si domek pořízovali, vydělával celkem slušně. Není zas tak úplně jeho vina, že o práci přišel. Každý se může ocitnout v takové situaci. Dům pohltil veškeré úspory, to jsme taky zpočátku neodhadli, co všechno bude potřeba a kolik to bude stát.
Sahleb, rozhodně nesouhlasím s tím, co naznačuješ, že třeba vydělává víc, ale "nepřizná" to, ne, takový opravdu není. Moc nevydělá, ale taky je skromný, moc nepotřebuje. A doufám, že se mu práce rozjede a bude vydělávat víc.
Je to introvert - mě štve, že vypadá, jako že je mu všecko jedno, ale asi to tak úplně není. Když jsem teď řekla, že by mohl na víkend uvařit, než přijedu, aby nebylo všecko na mě... tak prý jo, už koupil maso, uvaří. Asi je i moje chyba, že všecko dělám sama, co je potřeba a pak jsem unavená, ale neřeknu, aby mi pomohl a jeho to samého nenapadne, prostě chlap...
Díky za názory - nejspíš je to o komunikaci, budeme spolu víc mluvit, věřím že se cesta najde.

Jančo, tak na to si rozhodně neuč, abys přijela po tejdnu domů a dávala si další šichtu doma, skákala, vařila atd. jak si zvykne, těžko ho pak budeš měnit.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#35 6. 3. 2012 17:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Tulipánka napsal(a):

Já nevím, ale pokud v Praze kvůli nějakému 10.000 dluhu obstavili Karlův most a další hitorické budovy, proč by vám na základě exekuce nemohli obstavit dům? Ano, můžeš doložit, že ten dům je tvůj, ale nebude tě to stát peníze?
Jinak pokud ti vadí, že bys byla mrcha: stanov hranice a povinnosti vás obou, pokud to přítel nebude dodržovat, už nebudeš ta mrcha ty wink

smile

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#36 6. 3. 2012 18:29

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Janči napsal(a):

...objevili jsme domek na krásném místě, koupili ho s tím, že tam budeme jednou společně bydlet, zdálo by se idylka. Ale. Koupili jsme ho za moje úspory + hypotéka na mě, přítel neměl nic. To by mi tolik nevadilo, ale teď se ukázalo, že má dluhy, o kterých jsem nevěděla, několik exekucí..  ... přítel je v pohodě, ale já si začínám připadat jak hlupák...

Když se protřídí hned úvodní příspěvek ... je vidět celkem zřetelně, že to od začátku smrdí...  butter
Seznámil se s tebou, zavázal tě společnými plány... a přitom tajil něco velmi důležitého.
Něco, co pouhým poukazem na jeho introvertní povahu zakrýt (omluvit) prostě nelze.
albert

Není tady

#37 6. 3. 2012 18:30

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Celý vᚠvztah je od začátku de facto založený na LŽI.  butter

Není tady

#38 6. 3. 2012 19:17

Zora
♥------

Janči napsal(a):

...objevili jsme domek na krásném místě, koupili ho s tím, že tam budeme jednou společně bydlet, zdálo by se idylka. Ale. Koupili jsme ho za moje úspory + hypotéka na mě, přítel neměl nic. To by mi tolik nevadilo, ale teď se ukázalo, že má dluhy, o kterých jsem nevěděla, několik exekucí..  ... přítel je v pohodě, ale já si začínám připadat jak hlupák...

takže domek jsi koupila ty - ne vy dva...přítel je  v klidu, protože nemusí "makat", aby utáhl domek - na něm vlastně nic nevisí a to, že občas přinese nějaké jídlo...no - zkus se na to podívat trochu realisticky - zatím to táhneš stejně vše sama - takže o co konkrétně jde? bojíš se ho vyhodit, že na tebe nebude čekat? tak jak jsi to popsala je zřejmé, že on tě využívá - bohužel :-(

Není tady

#39 6. 3. 2012 21:10

Janči
♥♥♥----

Zoro, mᚠpravdu, že táhnu všecko sama, vlastně se dá říct, že ho ani nepotřebuju, ale... - nechci jezdit sama do prázdného domku, z toho mám strach a proto mě to všechno tak zaskočilo... zjišuju, že mi zatajil důležité věci, že se přestal ve vztahu snažit, vázne komunikace, nic zajímavého spolu nepodnikáme - zkrátka to přestává fungovat... ale přitom se bojím samoty... o tom to asi všecko je... sad

Není tady

#40 6. 3. 2012 21:11

Janči
♥♥♥----

Vachu, mᚠpravdu... bohužel... to mě právě deptá a nevím, co s tím... sad

Není tady

#41 6. 3. 2012 21:24

Janči
♥♥♥----

Sahleb, znám se s ním 3 roky... a k té exekuci - on mi samozřejmě nic neřekl, když jsme se seznámili, exekuci splácí podle nějakého kalendáře, takže naštěstí není pravděpodobné, že by mu přišli něco zabavovat... bohužel když neměl práci, tak jsem to za něj začala platit já...  teď jsem se dozvěděla o nové exekuci a jsem z toho v šoku, on si s tím moc hlavu neláme, tamtu platím já, tu novou mu budou strhávat z platu... kdovíkolik let....prý neví kolik to vlastně dělá... on je v klidu, prý mi to neřekl, protože ví, jak se vším stresuju a trápím, tak prý je lepší, když to nevím....

Není tady

#42 6. 3. 2012 21:29

Zora
♥------

Janči napsal(a):

Zoro, mᚠpravdu, že táhnu všecko sama, vlastně se dá říct, že ho ani nepotřebuju, ale... - nechci jezdit sama do prázdného domku, z toho mám strach a proto mě to všechno tak zaskočilo... zjišuju, že mi zatajil důležité věci, že se přestal ve vztahu snažit, vázne komunikace, nic zajímavého spolu nepodnikáme - zkrátka to přestává fungovat... ale přitom se bojím samoty... o tom to asi všecko je... sad

tak potom musíš zvážit, zda ti bude bez něj líp, pokud si myslíš, že ne - zřejmě to ještě nějakou dobu bude takhle "fungovat" - musíš sama dospět do stádia, kdy budeš chtít změnu - to, že cítíš, že to je celý špatně asi ještě stále není silnější než tvoje potřeba někoho doma mít...

Není tady

#43 6. 3. 2012 21:34

Janči
♥♥♥----

Zoro, ano, přesně tak to je...

Není tady

#44 6. 3. 2012 21:38

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

Sahleb, znám se s ním 3 roky... a k té exekuci - on mi samozřejmě nic neřekl, když jsme se seznámili, exekuci splácí podle nějakého kalendáře, takže naštěstí není pravděpodobné, že by mu přišli něco zabavovat... bohužel když neměl práci, tak jsem to za něj začala platit já...  teď jsem se dozvěděla o nové exekuci a jsem z toho v šoku, on si s tím moc hlavu neláme, tamtu platím já, tu novou mu budou strhávat z platu... kdovíkolik let....prý neví kolik to vlastně dělá... on je v klidu, prý mi to neřekl, protože ví, jak se vším stresuju a trápím, tak prý je lepší, když to nevím....

....no nazdar hodiny sad já úplně chápu, že se ti nechce vracet do prázdného domku ani domek prodávat, když si do něj  tolik investovala, ale zapřemýšlej o tom že on platí svoje dluhy do kterých ti nic není a ty platíš vše za něj, takže vlastně ty dluhy platíš s ním. Poohlédni se po někom kdo je méně problémový, bude ti líp a navíc mᚠšanci že potkᚠněkoho lepšího s kým budeš mít i společné zážitky. Takovýho výlupka, kterýho budeš živit najdeš vždycky ...bohužel těžko se to chápe a přiznává...čas letí

dum spiro spero

Není tady

#45 6. 3. 2012 21:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

Vachu, mᚠpravdu... bohužel... to mě právě deptá a nevím, co s tím... sad

Postav mu kufry před barák,to je jednoduchý.Psala si,že mᚠpsa a kočku,takže zpočátku na tebe budou čekat oni a projeví pokaždé nefalšovanou radost,že tě zase vidí,svoji paničku.Zvířátka jsou mnohem méně problémová,než tento tvůj výlupek.No a časem uvidíš,že potkᚠněkoho jiného,když ti nebude svazovat ruce tento.Ale proboha tohle všechno ti musí být dávno jasný,jestli chceš něco změnit.

Není tady

#46 6. 3. 2012 22:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Co s tím? Asi bys měla zapracovat na svém nízkém sebevědomí. Kruci, taková šikovná ženská, která je schopná sama utáhnout hypotéku, mᚠdobrou práci, proč by ses měla spokojit s člověkem, který k Tobě nebyl upřímný v tak důležitých věcech?

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#47 6. 3. 2012 22:08

Janči
♥♥♥----

Jaku, ale zvířátka tam nemůžu nechat samotná přes celý týden... sice by mě vítala, to jo, ale z posledních sil... big_smile
Judyno, nejspíš mᚠpravdu, ale na to ještě nejsem dost silná... já vím, že pak je mi těžké radit...kapitulation ....asi to ještě chvíli potrvá, než se k něčemu odhodlám...

Upravil(a) Janči (6. 3. 2012 22:15)

Není tady

#48 7. 3. 2012 7:15

majkafa
Host

Nechápu ženy bez sebevědomí, co na sobě nechají dřevo štípat, hlavně aby nebyly samy. dumbom
Tohle je těžce zaplacený gigolo.

Jsem sama, takže vím, o čem mluvím ohledně samoty. Jančo, když změníš sama sebe a přestaneš ze sebe dělat chudinku, budeš se divit, že samota nemusí znamenat osamění.

Fakt si sama sebe tak málo ceníš, že za něj dokonce platíš exekuci? Opravdu nechápu.

#49 7. 3. 2012 7:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

táhnu všecko sama, vlastně se dá říct, že ho ani nepotřebuju, ale... - nechci jezdit sama do prázdného domku, z toho mám strach... bohužel když neměl práci, tak jsem to za něj začala platit já...
Moje babička by řekla, že "každej špás něco stojí" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Blbý na tom je, že ty platíš (doslova) za něco, co ani nepotřebuješ... za luxus, na kterej nemᚠani prachy, ani sílu a taky za svůj strach bejt sama. A nemysli si, že to na tobě není poznat - jinak by se tě přítel nedržel jak ho*vno košile (sorry - ale neznám lepší přirovnání http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png). Ony takový jako ty taky na stromech nerostou... zvl᚝ když ví, že "asi to ještě chvíli potrvá, než se k něčemu odhodlám"... ona každá chvilka dobrá - pro něj.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#50 7. 3. 2012 7:44

Daphné
♥♥♥♥♥♥-

Co - pro začátek - přestat platit jeho dluhy? Budeš mít volnější ruce, dřív splatíš svoje dluhy a přítel se bude muset víc snažit, ne se jen pohodlně vézt.  Jemu teď vlastně stačí vydělat jen tolik, aby mu mohli strhnout druhou exekuci, jinak je v pohodě. Proč nebydlí s tebou ve městě, kde by vydělal víc, a na víkendy do domečku byste mohli jezdit společně?
Víš, já na víkendová manželství moc nevěřím...abys tam nezačala časem nacházet stopy jiné dámy. Zvedni hlavu, narovnej ramena a shoď zátěž, kterou vláčíš dobrovolně. Ono se uvidí, až dojde na lámání cheba, zač ten přítel stojí.

Upravil(a) Daphné (7. 3. 2012 7:49)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí