Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 4. 3. 2012 15:20

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha

všechni je jinak než jsem si myslela

Podobná situace a určitě opakuje dnes a denně. Přesto mě to zaskočilo a přemýšlím co s tím. Seznámili jsme se, zamilovali, pak jsme objevili domek na krásném místě, koupili ho s tím, že tam budeme jednou společně bydlet, zdálo by se idylka. Ale. Koupili jsme ho za moje úspory + hypotéka na mě, přítel neměl nic. To by mi tolik nevadilo, ale teď se ukázalo, že má dluhy, o kterých jsem nevěděla, několik exekucí. Dům je psaný na mě, v tom problém není, ale on nevydělává moc a já tak nějak počítala s tím, že na to placení budeme dva, teď se dovídám, že on bude moct přispívat fakt minimálně, přitom musíme rekonstruovat a můj plat na to prostě nestačí... kdybych věděla jak to bude, nikdy bych dům nekupovala... on tu teď bydlí, je spokojený, já jezdím na víkendy a táhnu veškeré náklady... rekonstrukce je skoro hotová, dá se tu bydlet, ale já tu bydlet nejmíň 10 let nebudu, než splatím hypotéku, tak dobře placenou práci, abych všechno utáhla sama, tady prostě nenajdu... přítel je v pohodě, ale já si začínám připadat jak hlupák...

Není tady

#2 4. 3. 2012 15:50

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Re: všechni je jinak než jsem si myslela

Janči napsal(a):

Podobná situace a určitě opakuje dnes a denně. Přesto mě to zaskočilo a přemýšlím co s tím. Seznámili jsme se, zamilovali, pak jsme objevili domek na krásném místě, koupili ho s tím, že tam budeme jednou společně bydlet, zdálo by se idylka. Ale. Koupili jsme ho za moje úspory + hypotéka na mě, přítel neměl nic. To by mi tolik nevadilo, ale teď se ukázalo, že má dluhy, o kterých jsem nevěděla, několik exekucí. Dům je psaný na mě, v tom problém není, ale on nevydělává moc a já tak nějak počítala s tím, že na to placení budeme dva, teď se dovídám, že on bude moct přispívat fakt minimálně, přitom musíme rekonstruovat a můj plat na to prostě nestačí... kdybych věděla jak to bude, nikdy bych dům nekupovala... on tu teď bydlí, je spokojený, já jezdím na víkendy a táhnu veškeré náklady... rekonstrukce je skoro hotová, dá se tu bydlet, ale já tu bydlet nejmíň 10 let nebudu, než splatím hypotéku, tak dobře placenou práci, abych všechno utáhla sama, tady prostě nenajdu... přítel je v pohodě, ale já si začínám připadat jak hlupák...

napadá mě - co dům pronajmout a tím částečně pokrýt náklady ?přítel at si sežene někde jinde levné bydlení.

Není tady

#3 4. 3. 2012 16:05

Janči
♥♥♥----

mezitím jsme si pořídili psa a kočku, kteří tu s přítelem bydlí...

Není tady

#4 4. 3. 2012 16:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

agew a kam by janča jezdila na víkendy, když by byl dům pronajatý ?

jančo, tos fakt nedomyslela. dělᚠna něco, co stejně neužívᚠa jak píšeš, ještě dlouho na to dělat budeš a stejně dlouho si toho domu pořádně ani neužiješ.
nevím, co bych ti poradila hmm

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#5 4. 3. 2012 16:20

majkafa
Host

Rozejít se s přítelem, prodat dům.
S tímto mužem chceš mít jednou děti?

#6 4. 3. 2012 16:25

Janči
♥♥♥----

nene, děti už oba máme odrostlé - jsme ve věku, kdy jsme spíš hledali pohodový život s někým, ne zakládání rodiny...

Není tady

#7 4. 3. 2012 16:34

majkafa
Host

O to víc bych neživila příživníka. Ve věku, kdy máme dospělé děti, už nemusíme dělat kompromisy. stolt

Přečti si svůj příspěvek z 2.8.2006. Vykašli se na hledání partnera za každou cenu a pracuj na sobě, abys už takové partnery přestala přitahovat.
Přečti si všechny své staré příspěvky z těch let. Možná už uvidíš, co dělᚠpořád stejně špatně.

Upravil(a) majkafa (4. 3. 2012 16:41)

#8 4. 3. 2012 16:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

jančo a co tvůj přítel platí ? dělá na rekonstrukci, nebo si jen tak bydlí, nebo jak to u vás chodí ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#9 4. 3. 2012 17:11

Janči
♥♥♥----

v rámci svých možností pomáhal při rekonstrukci... teď už máme to hlavní hotovo a na další nejsou peníze, tak se na baráku nedělá... pracuje na živnosák, ale moc práce nemá, vydělá tak 6.000 a ty dá do společné kasy, bohužel mu dávají práci hlavně o víkendech, takže společně trávený čas nic moc... ale nerada bych to řešila prodejem domu, přece jen je tu krásně a dali jsme do domku už spoustu peněz a úsilí...

Není tady

#10 4. 3. 2012 18:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

no tak to nic moc, nemůže si prostě najít práci, kde bude mít víc a bokem si dělat ty svoje kšefty ?

Není tady

#11 4. 3. 2012 18:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Janči napsal(a):

nene, děti už oba máme odrostlé - jsme ve věku, kdy jsme spíš hledali pohodový život s někým, ne zakládání rodiny...

Janči, Tvůj přítel si pohodový život evidentně zařídit umí. S tebou je to už horší. Platíš hypotéku, pracuješ, vyděláváš. Tvůj přítel pracuje spíš přes víkend, čili se ani moc nevidíte a to, co si vydělá, nestačí ani na jaho obživu. Natož aby přispíval na rekontrukci. Kde by mu stačilo na jídlo a bydlení 6000 měsíčně?
To je velký nepoměr. Šla bych od něj. Víceméně bych ho teda vyrazila, jelikož on je v tvém.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#12 4. 3. 2012 18:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥

on tu teď bydlí, je spokojený, já jezdím na víkendy a táhnu veškeré náklady... moc práce nemá, vydělá tak 6.000 a ty dá do společné kasy, bohužel mu dávají práci hlavně o víkendech, takže společně trávený čas nic moc moc práce nemá, vydělá tak 6.000 a ty dá do společné kasy, bohužel mu dávají práci hlavně o víkendech, takže společně trávený čas nic moc
Bych byla taky spokojená, nemít starosti s bytem, jídlem a vším ostatním... o víkendu si zaskočit do práce a jinak mít volno...
Janči - on si SKUTEČNĚ nemůže najít jiné nebo další zaměstnání, krom tý péče o psa a kočku?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#13 4. 3. 2012 18:36

Janči
♥♥♥----

pracovních možností je tu málo... to je pravda... ale i tak mě štve jeho laxní přístup...

Není tady

#14 4. 3. 2012 18:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ale i tak mě štve jeho laxní přístup
Předpokládám, že ses zmínila... copak ti odpověděl?
Ale na druhou stranu - ty jsi "tak nějak počítala s tím, že na to placení budeme dva" - vy jste spolu o těch "nechutně praktických" http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png záležitostech předem nemluvili? Asi ne, co? Aneb "kdybych věděla jak to bude, nikdy bych dům nekupovala"... to se pak nemůžeš divit.

Není tady

#15 4. 3. 2012 19:01

majkafa
Host

Janči napsal(a):

pracovních možností je tu málo... to je pravda... ale i tak mě štve jeho laxní přístup...

Možná proto, že mᚠlaxní přístup sama k sobě...

#16 4. 3. 2012 22:04

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Janči napsal(a):

Janči, Tvůj přítel si pohodový život evidentně zařídit umí. S tebou je to už horší. Platíš hypotéku, pracuješ, vyděláváš. Tvůj přítel pracuje spíš přes víkend, čili se ani moc nevidíte a to, co si vydělá, nestačí ani na jaho obživu. Natož aby přispíval na rekontrukci. Kde by mu stačilo na jídlo a bydlení 6000 měsíčně?
To je velký nepoměr. Šla bych od něj. Víceméně bych ho teda vyrazila, jelikož on je v tvém.

Kdepak jen na jídlo a bydlení - musí si platit zdrav a soc.,což dělá přes 3000/měs.,určitě má taky mobil,otázka kouření... Tak to bych n tom byla líp sama s koulí u nohy:D

Není tady

#17 4. 3. 2012 22:45

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Evidentněš vykopat přítele ven , si dělᚠlegraci, že vydělává 6 tisíc? Nechej ho za  ty prachy žít samostatně! Jsi opravdu hloupá, nechápu, v čem chceš poradit. Lenoch ti neřekl o dluzích, to svědčí o skutečně dobrém charakteru a to nejsi nejmladší......asi nemᚠna víc. dumbom

Není tady

#18 4. 3. 2012 22:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Janči napsal(a):

Janči, proč ses, proboha, o finanční situaci svého přítele nezajímala ještě dřív, než jsi do koupě domu šla?!? Na základě čeho jsi "tak nějak předpokládala", že na placení nákladů, spojených s domečkem, budete dva, proč sis s ním nesedla a nepořešila jsi s ním, kolik kdo bude přispívat na společnou domácnost, na rekonstrukci domečku, na splátky hypotéky a podobné věci?!?

A když se ukázalo, že přítelova finanční situace není zdaleka tak růžová, jak sis ze začátku myslela, proč ho nezaženeš do nějaké lépe placené práce?!? Šest tisíc pro dospělého chlapa ve středním věku, co to proboha je grater?!?

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#19 5. 3. 2012 7:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Janči napsal(a):

Sorry, ale prečo ste teda kúpili dom niekde, kde je málo práce? A pre teba teda slabo platená a preňho žiadna? va

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#20 5. 3. 2012 8:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Janči a já se v tom sice nevyznám, ale pozor na ty exekuce. Má přítel v tvém domečku trvalý pobyt? Nestačí náhodou už to ke vpádu exekutorů? Raděj si to zjisti.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#21 5. 3. 2012 9:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nestačí náhodou už to ke vpádu exekutorů?
Už jsem to psala na právním - ke vpádu exekutorů kamkoli stačí, že "lze důvodně předpokládat, že povinný tam má umístěn svůj majetek"... trvalý pobyt tam ani mít nemusí.

Není tady

#22 5. 3. 2012 9:51

agewa
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

agew a kam by janča jezdila na víkendy, když by byl dům pronajatý ?

jančo, tos fakt nedomyslela. dělᚠna něco, co stejně neužívᚠa jak píšeš, ještě dlouho na to dělat budeš a stejně dlouho si toho domu pořádně ani neužiješ.
nevím, co bych ti poradila hmm

no nejezdila by nikam. ale bylo by to alespon na nějakou dobu řešení, jak se zbavit velkých nákladů , na které ted evidentně nemá. Zvlášt , když prodat to nechce.
takhle by se taky mohlo stát, že neutáhne  hypotéku a barák sebere banka. No a pak bude jezdit kam?

Není tady

#23 5. 3. 2012 18:44

Janči
♥♥♥----

V době, když jsme se rozhodli pro baráček, tak měl dvě práce a vydělával docela dost... pak o jednu přišel a v té druhé je míň práce než bylo dřív... o exekuci mi řekl, ale jen o jedné, teď se ukázalo, že má ještě jednu - exekutorů se vcelku nebojím, nemá tu trvalé bydliště a majetku tu fakt moc nemáme... hypotéku zvládám, mám slušný plat, sice jsem vždycky před výplatou kolem nuly, ale pokud se nic nestane, jde to, rekonstrukci jsme pozastavili, ale bydlet se tu už dá... to, že přispívá málo, by mi tolik nevadilo, spíš mi začíná připadat, že se tady "usalašil" v teplém a vlastně ničím moc nepřispívá, třeba že bych přijela v pátek a bylo navařeno na víkend, nesnaží se, je zalezlej u kompu a nic zajímavého spolu nepodnikáme... tohle mě nebaví... ale připadala bych si jako mrcha, rozejít se s ním, když nemá kam jít - přece jen se podílel na opravě domku, pomáhal, našli jsme si ho spolu... proto asi jsem se vám tu svěřila, abyste mi poradili co s tím...

Není tady

#24 5. 3. 2012 18:52

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

V době, když jsme se rozhodli pro baráček, tak měl dvě práce a vydělával docela dost... pak o jednu přišel a v té druhé je míň práce než bylo dřív... o exekuci mi řekl, ale jen o jedné, teď se ukázalo, že má ještě jednu - exekutorů se vcelku nebojím, nemá tu trvalé bydliště a majetku tu fakt moc nemáme... hypotéku zvládám, mám slušný plat, sice jsem vždycky před výplatou kolem nuly, ale pokud se nic nestane, jde to, rekonstrukci jsme pozastavili, ale bydlet se tu už dá... to, že přispívá málo, by mi tolik nevadilo, spíš mi začíná připadat, že se tady "usalašil" v teplém a vlastně ničím moc nepřispívá, třeba že bych přijela v pátek a bylo navařeno na víkend, nesnaží se, je zalezlej u kompu a nic zajímavého spolu nepodnikáme... tohle mě nebaví... ale připadala bych si jako mrcha, rozejít se s ním, když nemá kam jít - přece jen se podílel na opravě domku, pomáhal, našli jsme si ho spolu... proto asi jsem se vám tu svěřila, abyste mi poradili co s tím...

A řekla si mu ,co tě trápí,jak by sis to představovala?Co on na to?

Není tady

#25 5. 3. 2012 18:56

majkafa
Host

Když ty nechceš poradit, co s tím.
Připadala by sis jako mrcha... lol
To je pak těžký s tebou. Musíš si tu pusu natlouct znovu sama a víc a víc, dokud ti nedojde...

Kolik lidí mělo víc, než obyčejný dům. Děti. A přesto se rozešli či rozvedli... Dům je jenom věc. Nestojí za to, aby se člověk trápil.

Upravil(a) majkafa (5. 3. 2012 18:58)

NÁŠ TIP:

Zápatí