Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 3. 2012 18:19

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Jak na bludy a jiné obludy?

Když už jsem to stejně všechno vyslepičila, tak sem zhruba vrátím popis problému. Nechci se hrabat v detailech, ale jde o to, že osoba mně blízká (ahoj mami) je přesvědčená, že po nás, jako rodině, někdo jde, někdo má na nás zájem. Je to taková snůška klišé, včetně varování přes rozhlas, politiku, vysokou diplomacii, atomovou bombu atd.  A mě to celkem znervozňuje.

Upravil(a) koniklec (2. 3. 2012 0:05)

Není tady

 

#2 1. 3. 2012 18:55

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

konikleci, jak dlouho už se to projevuje? Trpí tím Tvoje blízká osoba už delší dobu, nebo začíná podobné řeči vést až nyní? Kolik jí je let?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#3 1. 3. 2012 19:04

majkafa
Host

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Dopravit ho urychleně na psychiatrii.

 

#4 1. 3. 2012 19:20

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

majkafa napsal(a):

Dopravit ho urychleně na psychiatrii.

To není tak jednoduché ... kapitulation


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#5 1. 3. 2012 19:28

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

konileci, trochu bych manipulovala, ptala bych se jak mohu pomoci a snažila se takového člověka dostat k jakémukoli lékaři. Velmi ošemetné a složité.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#6 1. 3. 2012 19:36

majkafa
Host

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Kiara napsal(a):

majkafa napsal(a):

Dopravit ho urychleně na psychiatrii.

To není tak jednoduché ... kapitulation

Nepsala jsem, že je to jednoduché.

 

#7 1. 3. 2012 19:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Tak ale napiš, jak by sis to představovala, pokud chceš Konikleci pomoct.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#8 1. 3. 2012 20:15

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Ach jo, dostala jsem strach, aby to dotyčná osoba, o které píšu, nenašla - nějakou pitomovu náhodou. Moc se omlouvám nově příchozím, kteří nebudou vědět, o co jde, ale radši ten původní dotaz smažu.

Byla jsem v tu chvíli, kdy jsem to psala vystresovaná a vyčerpaná a potřebovala jsem to ze sebe urgentně někde vyklopit. Raději to proberu se svojí psycholožkou, až k ní zase půjdu. Tedy už jsme o tom trochu mluvily - potvrdila mi, že pokud dotyčný neohrožuje sebe a druhé a pomoci nechce, není možné dostat ho k doktorovi. V podstatě mi řekla, že mi akorát může poskytnout podporu, abych to ustála.

Kiara - trvá to delší dobu, postupně to graduje, poslední dobou to už zní jak z nějaké pitomé parodie. Dotyčné je k 60 rokům. Jinak se jako blázen nechová a nepůsobí, je velmi inteligentní a tahle tvrzení vydává s klidným přesvědčením a s tím, že to je realita a nemůže za to, že to někdo nevidí nebo nechápe.

Upravil(a) koniklec (1. 3. 2012 20:21)

Není tady

 

#9 1. 3. 2012 20:24

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Vážně nečekám nějaké rady a řešení, prostě jsem jenom potřebovala akutně upustit páru, tak jsem to pustil sem na net.

Není tady

 

#10 1. 3. 2012 20:30

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

PavlaH napsal(a):

konileci, trochu bych manipulovala, ptala bych se jak mohu pomoci a snažila se takového člověka dostat k jakémukoli lékaři. Velmi ošemetné a složité.

Mňo, tak ono není moc jak pomoci, protože dotyčný to nevímá jako problém. Naopak vidí jako můj problém, že já nevidím a nechápu to, co on. Já jsem zkrátka ta zabedněná. A k lékaři - to už vůbec, protože tohle by v životě nikomu cizímu neříkal. K doktorům stejně nechodí už léta a psychology a psychiatry vyloženě nesnáší.

Takže řešení je asi takové, že žádné není. Ale já jsem se vypsala a je mi líp.
Nechci to na nikoho valit a psycholožka bude až za 14 dní, tak aspoň takhle se mi ulevilo. I když napsané to teda vypadá ještě absurdněji než to zní.

Není tady

 

#11 1. 3. 2012 20:48

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Koniklec,stihla jsem si přečíst první příspěvek a Majkafa má pravdu. Ta osoba potřebuje psychiatrické vyš. Mám s něčím podobným osobní zkušenost (naštěstí se tedy jednalo o zcela cizí osobu) a vyš. psychiatrem bylo provedeno "podvodem" v bytě té paní. Ona měla podobné bludy,ale vztahovala je pouze na sebe ( nemá rodinu ).Diagnóza zněla Paranoidní schizofrenie sad .


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#12 1. 3. 2012 21:15

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

koniklec napsal(a):

Ach jo, dostala jsem strach, aby to dotyčná osoba, o které píšu, nenašla - nějakou pitomovu náhodou. Moc se omlouvám nově příchozím, kteří nebudou vědět, o co jde, ale radši ten původní dotaz smažu.

Byla jsem v tu chvíli, kdy jsem to psala vystresovaná a vyčerpaná a potřebovala jsem to ze sebe urgentně někde vyklopit. Raději to proberu se svojí psycholožkou, až k ní zase půjdu. Tedy už jsme o tom trochu mluvily - potvrdila mi, že pokud dotyčný neohrožuje sebe a druhé a pomoci nechce, není možné dostat ho k doktorovi. V podstatě mi řekla, že mi akorát může poskytnout podporu, abych to ustála.

Kiara - trvá to delší dobu, postupně to graduje, poslední dobou to už zní jak z nějaké pitomé parodie. Dotyčné je k 60 rokům. Jinak se jako blázen nechová a nepůsobí, je velmi inteligentní a tahle tvrzení vydává s klidným přesvědčením a s tím, že to je realita a nemůže za to, že to někdo nevidí nebo nechápe.

Já teda nevím o co šlo ,ale pokud ve všech dalších oblastech funguje a uvažuje normálně , má čistou paranoiu a pokud je to až v posledních letech , tak to bude ta stařecká .
Schizofrenie vyoadá jinak a vzniká mnohem dřív, opbjevuje se v pubertě nebo kolem 20 - 25 let .
Tahle porucha se léčí obtížně, protože ten člověk je přesvědčen, že je zdravý a v dalších oblastech života funguje normálně, takže ho nic netlačí k doktorovi .
Já jsem se na to ptala svýho psychiatra a skutečně mi řekl , že jsou lidi, i mnohem mladší, kteří mají celý život blud a s ním i chodí do práce a vychovávají děti a nikdo je k doktorovi nedostane.

Upravil(a) novavila (1. 3. 2012 21:19)

Není tady

 

#13 1. 3. 2012 21:45

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

No ona je tahle osoba trochu zvláštní celý život - hlavně ve vztahu k jiným lidem, i na psychatrii se zamlada na chvíli ocitla. Má takový trochu pohnutý život. V podstatě ale žije normálně, vychovala dítě - všechno funguje, i když trochu netypicky. Poslední dobou je to ale už jak z nějaké nepovedené parodie.

Vidím to asi tak - dokud to dotyčnou osobou nebude ohrožovat, nemůžu dělat nic. Zavřít jí do blázince bych teda ani nechtěla, to je to poslední. Ani z ní nechci "udělat blázna", jak si dotyčná osoba myslí. Ale bojím se, že z těch svých představ a konstrukcí začne mít sama strach, že jí začnou ubližovat. Jako v tom filmu Beautiful Mind. Pak bych jí samozřejmě chtěla pomoct.

Jediné, co asi můžu dělat, je to sledovat. Ale je těžký, aby to na člověka nepůsobilo. Cítím se po každém rozhovoru jak zmlácená  a taky mírně zoufale.

Není tady

 

#14 1. 3. 2012 22:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Hm, konikleci, moc Tě asi nepotěším hmm

Z toho, co tady zaznělo vyplynulo, že ona osoba je celý život poněkud zvláštní, v mládí už se jednou léčila na psychiatrii. Přesto fungovala ve všech směrech poměrně normálně, až poslední dobou začala vést divné řeči, které se dají označit jako perzekuční bludy, založené na konspiračních teoriích.

Na celou záležitost mᚠpoměrně reálný a zasvěcený náhled - pokud dotyčná osoba nezačne ohrožovat ani sebe, ani okolí, nemůžeš skutečně dělat nic. Pokud je tato osoba svéprávná, nemůže jí nikdo přikázat ani donutit, aby se léčila u psychiatra. Nejhorší na tom je, že tito nemocní absolutně postrádají zdravý náhled na svoji nemoc a jak Ty správně píšeš - oni jsou zdraví, nemocní jsou všichni okolo.

Mᚠpravdu v tom, že jediné, co asi tak můžeš dělat, je sledovat zdravotní stav dotyčné osoby a pokud dojde k nějakému zhoršení, neprodleně kontaktovat odborníky. Do té doby Ti nezbývá nic jiného, než z povzdálí přihlížet ... protože současný právní řád této republiky dospělé a svéprávné osobě, která není nebezpečná ani sobě, ani okolí nemůže nařídit či přikázat, aby se proti své vůli podrobovala lékařským vyšetřením nebo byla přinucena se někde léčit, pokud si to sama výslovně nepřeje.

Vzhledem k tomu, že píšeš, že je tato osoba velmi inteligentní, tak ji ani nemůžeš přimět k léčbě nějakými úskoky a fígly, protože by každý takový pokus pravděpodobně prohlédla a Ty bys potom měla zle. Jediné, co Ti můžu v tuhle danou chvíli poradit je, aby ses obrnila svatou trpělivostí a naučila ses rozhovory obratně převádět na jiné téma, aby Ti poslech konspiračních teorií příliš neubližoval.

Já jsem se s podobnou situací ve vlastní rodině rovněž setkala, takže vím, co si asi prožívᚠa vím, co takový člověk v rodině obnáší pussa A když má taková osoba "svůj den", tak se plížíš z návštěvy tak vydeptaná, jako bys skládala vagón uhlí big_smile Je dobré, že mᚠsvého psychologa, který je schopen provést Tě alespoň částečně tímto nelehkým obdobím, protože kdo ze známých a přátel nezažil - nepochopí a celá tato záležitost je navíc natolik citlivá, že se ji člověk skutečně stydí před jinými lidmi ventilovat grater

Držím palce a přeji hodně duševních sil ... pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 1. 3. 2012 22:51

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

koniklec napsal(a):

No ona je tahle osoba trochu zvláštní celý život - hlavně ve vztahu k jiným lidem, i na psychatrii se zamlada na chvíli ocitla. Má takový trochu pohnutý život. V podstatě ale žije normálně, vychovala dítě - všechno funguje, i když trochu netypicky. Poslední dobou je to ale už jak z nějaké nepovedené parodie.

Vidím to asi tak - dokud to dotyčnou osobou nebude ohrožovat, nemůžu dělat nic. Zavřít jí do blázince bych teda ani nechtěla, to je to poslední. Ani z ní nechci "udělat blázna", jak si dotyčná osoba myslí. Ale bojím se, že z těch svých představ a konstrukcí začne mít sama strach, že jí začnou ubližovat. Jako v tom filmu Beautiful Mind. Pak bych jí samozřejmě chtěla pomoct.

Jediné, co asi můžu dělat, je to sledovat. Ale je těžký, aby to na člověka nepůsobilo. Cítím se po každém rozhovoru jak zmlácená  a taky mírně zoufale.

To že byla v mládí na psychiatrii vůbec nie neznamená, to byl kdekdo a ještě to neznamená, že bude mít k stáru bludy . Na psychiatrii chodí i lidi po úmrtí někoho, nebo lidi s fobiema , s amorexií atd a s bludy se nemusí nikdy potkat .
Tady je důležitý , jak dlouho má tyhle bludný představy .
Pokud jí její bludy začnou přerůstat přes hlavu , bude to právě dobře , protože jí to k tomu psychiatrovi dotlačí . Když je člověku blbě , zkouší všechno možný a psychiatr je jedna z možností .
Vím o čem mluvím, mám stejnou diagnozu jako ta paní ,ale už od 35 let .
Jenže já měla štěstí na dobrýho doktora, kterej mě lstí naučitl brát lék. Tam je totiž další problém, že ten člověk sice jde k doktorům ,ale léky zásadně nebere , protože nemá na co, je zdravej .

Já kdybych měla doma takovýho člověka, tak po zkušenostech , který jsem zažila, bych mu každý ráno dala do čaje lék a počkala bych, až získá náhled a pak s ním o tom promluvila .
Ta situace je totiž strašlivá, víte že vás od spokojenýho života dělí jedna tableta a ten člověk ne a ne ji vzít a devastuje všechno okolo a sebe taky........utrpení.

Není tady

 

#16 1. 3. 2012 22:56

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Kiaro, moc děkuju za tvé psaní, hrozně mi pomohlo. Je vidět, že víš, o čem píšeš. Já bych po pravdě ani nechtěla dělat nějaké úskoky a lsti. Stejně až by se to provalilo, paranoiu vůči mé osobě bych jen posílila - už by to vlastně nebyla paranoia, ale fakt big_smile.

Zatím jen přemýšlím, jakou zaujmout strategii. Buď - jak píšeš - převádět hovor na jiná témata, to je taky možnost, možná i nejlepší. Já se zatím plácám mezi tím, že se natvrdo "hádám" - oponuju, že to jsou jen fantazie, pojmy paranoia a schizofrenie taky občas padnou. Poukazuju i na ten film o Nashovi, který je opravdu hodně podobný. Snažím se apelovat na zdravý rozum. Nějak to nezabírá - a asi je to úplně špatná cesta. Druhá varianta je, že se snažím ptát - jak to tedy je, proč to tak je, co tě k tomu dovedlo, kdo ti dává ta znamení, proč je tohle zrovna znamení, kdo myslíš, že po nás jde a proč....? No ale to taky nezabírá. To málo, co zjistím, mě jen vyděsí, ale nic se pořádně nedozvím. Asi bude nakonec nejlepší, bavit se o co nejvíc normálních věcech a tohle nepodporovat, co? Nekrmit paranoidního vlka big_smile. Já mám totiž takovou potřebu se pídit, abych poznala ta zákoutí, aby tam ta dotyčná osoba "nebyla sama". Ale to je asi blbost. Proberu to s psycholožkou, ale ta bude až za 14 dní a dneska mě to nějak leze na mozek, tak to tady pouštím.

Není tady

 

#17 1. 3. 2012 23:01

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Novavilo - já vím, že se to asi blbě popisuje a když to nebudeš chtít rozvádět, pochopím to. Ale můžu se zeptat, jak došlo k tomu, že ses u toho psychiatra ocitla, aby ti vůbec tu diagnózu stanovil?
Protože se domnívím, že kdybys najednou pochopila, že mᚠnějakou nemoc a musíš k doktorovi, takže už bys jí v podstatě neměla, ne?

Není tady

 

#18 1. 3. 2012 23:10

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Blbý je, že mě tahle situace taky moc nepřidává, sama nejsem bůhvíjak silná. Každou chvíli zahučím do deprese a zrovna moc se mi nedaří zvládat svůj vlastní život. Takže nejsem zrovna prorokem, kdo by mohl nějak pomáhat ostatním - nebo nahazovat diagnózy. Spíš se obávám, že jsem příčinou. Nějak se mi nedaří. Ta moje psycholožka je sice moc fajn, ale za 50 minut jednou za 2 týdny stihneme spíš takový přátelský pokec. Navíc ty dva týdny, co jsou mezi tím, jsou moc dlouho. Jen tady tak plácám do éteru a zneužívám zdejší volný prostor. O těhle psychoblbinách si fakt člověk s nikým moc nepokecá.

Zkusím to teď vytěsnit, jak říká Scarlett OHarová, teď na to nebudu myslet. Nade mnou samotnou visí damoklův meč jako kráva - jestli teď za měsíc nevyplodím diplomku, tak to bude teprve průser. Pokusím se soustředit na sebe, tohle čekalo už dost dlouho, tak to teď už počká taky.

Ale možná se sem zase přijdu trochu upustit smile

Upravil(a) koniklec (1. 3. 2012 23:14)

Není tady

 

#19 1. 3. 2012 23:12

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Mně by docela zajímalo proč to nakládᚠna sebe , když sama píšeš , že nejsi zrovna silný člověk? Je to někdo tobě blízký ?

Přečti si v google definici paranoie , léčí se skutečně velmi málo lidí .

Upravil(a) novavila (1. 3. 2012 23:18)

Není tady

 

#20 1. 3. 2012 23:18

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Novavilo, děkuju moc za informace a tvůj pohled přímo z první linie. To je pro mě hodně zajímavé.

Není tady

 

#21 1. 3. 2012 23:22

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

koniklec napsal(a):

Novavilo - já vím, že se to asi blbě popisuje a když to nebudeš chtít rozvádět, pochopím to. Ale můžu se zeptat, jak došlo k tomu, že ses u toho psychiatra ocitla, aby ti vůbec tu diagnózu stanovil?
Protože se domnívím, že kdybys najednou pochopila, že mᚠnějakou nemoc a musíš k doktorovi, takže už bys jí v podstatě neměla, ne?

Já jsem jiný případ, já jsem se půl života léčila jako neurotik a na psychiatry jsem byla zvyklá a terapie me moc bavily, člověk se tam dozví spoustu zajímavých věcí . Chodila jsem si tam pro pomoc mnoho let .
Kromě toho , ten člověk tam nejde s tím, já jsem nemocen, jde tam a řekne: oni mě dělají to a to a mě je z toho hrozně zle , nemužu to snýst .
Ten člověk se postupně ocitne v izolaci , protože všem vykládá ty svoje bludy a nikdo se s ním nechce bavit , tak rád zajde pokecat k psychiatrovi .
Psychiatr mi řekl, je to možné, ale je potřeba zmírnit ty dopady na vás a zkusit lék .Kdyby mi řekl,  že je to nemoc, hned by byl můj nepřítel.
A lék, to  už je překážka, proč do sebe  cpát chemii , když vám ubližuje soused?

Léčit jsem se začala až když jsem lezla po čtyrech . Právě lidi, který maj "zapozdřený blud " a mimo něj fungujou se léčit nezačnou nikdy .

Není tady

 

#22 1. 3. 2012 23:22

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

novavila napsal(a):

Mně by docela zajímalo proč to nakládᚠna sebe , když sama píšeš , že nejsi zrovna silný člověk? Je to někdo tobě blízký ?

Přečti si v google definici paranoie , léčí se skutečně velmi málo lidí .

Jojo, maminka. Jináč bych to neřešila, ani by mě nehlo.
A jojo, četla četla.
No uvidíme, zatím se pokusím situaci aspoň nezhoršovat. Udělat stejně nemůžu nic.

Není tady

 

#23 1. 3. 2012 23:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

konikleci, nevědomky jsi zvolila dva způsoby, které absolutně k ničemu nevedou: Když budeš apelovat na zdravý rozum a této osobě budeš její bludy vyvracet, je to marný, tito lidé jsou neochvějně přesvědčeni, že mají pravdu,nedají si to ničím vymluvit a zatvrzele hájí svoje stanovisko. Když budeš její bludy rozebírat pomocí "kontrolních otázek", taky to k ničemu nepovede, osoba Ti bude pokaždé oponovat, že to takhle prostě je, protože to ví a Ty jsi naprosto nezkušená naivka, které nejsou jasné zásadní věci a nepřehlédnutelná, do očí bijící fakta (oboje moje vlastní zkušenost grater)

A budeš této osobě její bludy vyvracet nebo s ní budeš hrát "její hru", nikdy nedocílíš toho, že se tato osoba "srovná" a začne se chovat "normálně". Uvědom si, že hovoříš s nemocným člověkem, který skálopevně věří tomu, co se mu v jeho hlavě vylíhne. Nepři se s ním, ani jeho řeči nepodporuj, spíš bych Ti poradila, aby ses soustředila na to, v čem jako inteligentní člověk na druhou stranu vyniká (koníčky, záliby, odborné znalosti a vědomosti) a rozhovory o konspiračních teoriích bych se snažila obratně převést právě tímto směrem.

A tím, že nenápadně toho člověka přivedeš na jiné myšlenky, tak pomůžeš nejenom sobě, ale především hlavně jemu stolt Je to velmi smutné, ale dokud se ten člověk nějakým způsobem nedostane do péče lékařů, Tvoje situace nemá žádné řešení pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#24 1. 3. 2012 23:26

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Tak to je mi moc líto , ale věřím, že to půjde vybojovat , mě se to taky povedlo .
Když tak může zajít k mýmu doktorovi , nebo ty se tam můžeš poradit , má docela úspěchy s těma diagnozama .

Není tady

 

#25 1. 3. 2012 23:28

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Jak na bludy a jiné obludy?

Kiara napsal(a):

konikleci, nevědomky jsi zvolila dva způsoby, které absolutně k ničemu nevedou: Když budeš apelovat na zdravý rozum a této osobě budeš její bludy vyvracet, je to marný, tito lidé jsou neochvějně přesvědčeni, že mají pravdu,nedají si to ničím vymluvit a zatvrzele hájí svoje stanovisko. Když budeš její bludy rozebírat pomocí "kontrolních otázek", taky to k ničemu nepovede, osoba Ti bude pokaždé oponovat, že to takhle prostě je, protože to ví a Ty jsi naprosto nezkušená naivka, které nejsou jasné zásadní věci a nepřehlédnutelná, do očí bijící fakta (oboje moje vlastní zkušenost grater)

A budeš této osobě její bludy vyvracet nebo s ní budeš hrát "její hru", nikdy nedocílíš toho, že se tato osoba "srovná" a začne se chovat "normálně". Uvědom si, že hovoříš s nemocným člověkem, který skálopevně věří tomu, co se mu v jeho hlavě vylíhne. Nepři se s ním, ani jeho řeči nepodporuj, spíš bych Ti poradila, aby ses soustředila na to, v čem jako inteligentní člověk na druhou stranu vyniká (koníčky, záliby, odborné znalosti a vědomosti) a rozhovory o konspiračních teoriích bych se snažila obratně převést právě tímto směrem.

A tím, že nenápadně toho člověka přivedeš na jiné myšlenky, tak pomůžeš nejenom sobě, ale především hlavně jemu stolt Je to velmi smutné, ale dokud se ten člověk nějakým způsobem nedostane do péče lékařů, Tvoje situace nemá žádné řešení pussa

Teď jsem se musela zasmát - ano, průkopník slepých uliček, to jsem já big_smile. Copak o to, já jsem i racionálně tušila, že obě cesty jsou mimo, ale jak jde o mámu, tak to člověku nedá a nechová se úplně racionálně.  Zkusím to, jak píšeš, to zní jako mnohem lepší  a také příjemnější postup.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů