Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 27. 2. 2012 10:47

Zorro Mstitel
♥♥♥----

Vyplatí se pořídit si sušičku?

Jste v zimě rozčarovaní ze špatně schnoucího prádla? Nemáte chu se neustále vyhýbat rozložitému sušáku prádla, který Vám zabírá místo v obýváku nebo v koupelně? Jistým řešením  může být sušička. Zda se Vám vyplatí, jak je náročná na energii, jaké typy sušiček existují se dozvíte v našem článku v magazínu.
Máte se sušičkou své zkušenosti? Vyplatila se Vám investice do sušičky, nebo Vám připadá zbytečné si pořizovat další spotřebič do domácnosti? A je pravda, že prádlo ze sušičky se nemusí žehlit? O tom si popovídejte zde.

Není tady

#2 27. 2. 2012 11:18

Terezzka
♥------

Re: Vyplatí se pořídit si sušičku?

Díky za tip na zajímavý článek. Konečně jsem pochopila rozdíly mezi typy sušiček. Přeštěhovali jsme se do malého bytu a sušení prádla je opravdu problém. Nechci mít v obýváku stále postavený sušák, takže sušičku vážně zvažuji. Trochu tápu s výběrem a samozřejmě koukám i na cenu. Sušička v článku je nad můj rozpočet, ale zase ta spotřeba je fajn. I ta kapacita. Vyplatí se větší investice do sušičky??

Není tady

#3 28. 2. 2012 16:03

MadlaJ
Administrátor

Řešili jsme stejný problém: malý byt, žádný prostor k sušení prádla. Žehličku skoro nepotřebuji - opravdu pohoda. Jen nevím, zda-li mám věřit té menší spotřebě, kterou se dražší sušičky "vytahují". Před touto co mám nyní jsem měla výrazně levnější a větší úsporu u této nové, při placení elektřiny, nijak nepociuji. Ač nám bylo při koupi tvrzeno, že ušetříme a investice se vrátí.

Terezzka napsal(a):

Díky za tip na zajímavý článek. Konečně jsem pochopila rozdíly mezi typy sušiček. Přeštěhovali jsme se do malého bytu a sušení prádla je opravdu problém. Nechci mít v obýváku stále postavený sušák, takže sušičku vážně zvažuji. Trochu tápu s výběrem a samozřejmě koukám i na cenu. Sušička v článku je nad můj rozpočet, ale zase ta spotřeba je fajn. I ta kapacita. Vyplatí se větší investice do sušičky??

Upravil(a) MadlaJ (28. 2. 2012 16:03)

Není tady

#4 28. 2. 2012 16:11

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

No já nevím. Máme typ pračky se zabudovanou sušičkou, ale používám sušičku jen na ručníky. Sušené prádlo je hodně zmačkané, chlupaté a zdá se mi, že se sušením i rychleji ničí.

Není tady

#5 28. 2. 2012 16:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Sakura napsal(a):

No já nevím. Máme typ pračky se zabudovanou sušičkou, ale používám sušičku jen na ručníky. Sušené prádlo je hodně zmačkané, chlupaté a zdá se mi, že se sušením i rychleji ničí.

yikes někde je chyba... já mám prádlo ze sušicky nadýchané, nezmačkané a zbavené chloupků (i zvířecích) a veškerých zacuchanin, když se mi podaří oprat prádlo s papírovým kapesníčkem, a papírky jsou nalepené na prádle, tak to hodím do sušičky a ta je krásně odseparuje a vytáhnu očištěné... sušičku mám Blomberg, skoro žádné prádlo už nežehlím...

čistíš to pravidelně? všechny filtry?

Strach je malá smrt...

Není tady

#6 28. 2. 2012 16:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

MadlaJ napsal(a):

Řešili jsme stejný problém: malý byt, žádný prostor k sušení prádla. Žehličku skoro nepotřebuji - opravdu pohoda. Jen nevím, zda-li mám věřit té menší spotřebě, kterou se dražší sušičky "vytahují". Před touto co mám nyní jsem měla výrazně levnější a větší úsporu u této nové, při placení elektřiny, nijak nepociuji. Ač nám bylo při koupi tvrzeno, že ušetříme a investice se vrátí.

Terezzka napsal(a):

jak může dnešní dospělá svéprávná osoba ještě věřit na obchodnické pohádky?dumbom

Není tady

#7 28. 2. 2012 16:30

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Bety napsal(a):

Sakura napsal(a):

yikes někde je chyba... já mám prádlo ze sušicky nadýchané, nezmačkané a zbavené chloupků (i zvířecích) a veškerých zacuchanin, když se mi podaří oprat prádlo s papírovým kapesníčkem, a papírky jsou nalepené na prádle, tak to hodím do sušičky a ta je krásně odseparuje a vytáhnu očištěné... sušičku mám Blomberg, skoro žádné prádlo už nežehlím...

čistíš to pravidelně? všechny filtry?

Já taky nežehlím žádné prádlo téměř - jen pánské košile a občas nějaké triko a to nemám sušičku a nechtěla bych ji ani zadara.Ale v malých bytech to chápu.Ale jen kvůli tomu,že není kde sušit,ne že nemusím žehlit,to pak nedává moc smysl.

Není tady

#8 28. 2. 2012 16:41

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Možná to prádlo bylo zmačkané proto, že jsem toho tam dávala moc.  A ty chlupy jsou asi z těch ručníků. No naštěstí mám v zimě kde věšet (v koupelně), tak suším jen ručníky (máme jich denně velkou spotřebu). Jinak elektřinu to asi žere dost.

Není tady

#9 28. 2. 2012 16:52

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Sakura napsal(a):

Možná to prádlo bylo zmačkané proto, že jsem toho tam dávala moc.  A ty chlupy jsou asi z těch ručníků.

ale já dávám ručníky spolu s prádlem a odseparuje to do filtru všechny chlupy, prádlo zůstane úplně čisté... chloupky a různé kousky zůstanou na tom filtru....

Strach je malá smrt...

Není tady

#10 28. 2. 2012 19:48

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

kombinovaná sušička s pračkou není moc dobrá. Z pračky by se měla před sušením vytahat asi polovina prádla. Takže zbytečná manipulace.  Extra sušičky umějí prádlo vysušit skutečně lépe. Mám v tomto směru dvě, sice krátké, ale zkušenosti.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#11 29. 2. 2012 2:52

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Pavlo, to mᚠpravdu. Až se nám tahle rozbije (máme jí už sedm let), máme v plánu koupit zvl᚝ a sušičku zvl᚝ určitě. Navíc můžu prát a sušit zároveň, takže ušetřím i čas. smile

Není tady

#12 29. 2. 2012 9:33

mimmo
♥------

Já jsem se loni rozhodla pro koupi sušičky (whirpool) - mám menší byt, kam se sušák nehodí a taky se chci vyvarovat vlhkosti. Od té doby co ji mám doma, tak bych nevyměnila za nic na světě. Když prádlo po usušení hned vyndám, tak není potřeba žehlit a je úplně bez chlupů nebo cucků. nejvíc mi vyhovuje že přádlo přehodím z pračky rovnou do sušky a můžu jet další várku... ušetří to spoustu času a tím, že se většina věcí nemusí žehlit, tak ještě ušetřim za elektriku, kterou bere žehlička.

Není tady

#13 29. 2. 2012 11:09

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Mimmo, no to teda nevím, co žere víc elektřiny, jestli žehlička nebo sušička. hmm

Není tady

#14 29. 2. 2012 19:24

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Sakura napsal(a):

Mimmo, no to teda nevím, co žere víc elektřiny, jestli žehlička nebo sušička. hmm

zkus to brát tak, že náklady na elektřinu sušičky jsou snížené o náklady na elektřinu žehličky...
(ovšem kdybysme prali na valše, tak bysme ušetřili i za elektriku v pračce... ) já to beru tak, že výhody sušičky převyšují...
sušička cca 4kW, žehlička cca 2kW to není taková hrůza že bych se z toho osypala... za tu dobu co máme sušičku jsem to na vyúčtování nijak nepocítila

Strach je malá smrt...

Není tady

#15 29. 2. 2012 23:04

mamba
♥♥♥♥---

Já rozdíl ve spotřebě  nesleduji, tak nevím, jestli vůbec nějaký zásadní rozdíl ve spotřebě elektriky je.Bez sušičky si to už vůbec neumím představit. Suším v ní podle počasí, pokud to jde, suším na zahradě nebo  na terase. Miluju vůni vyfoukaného prádla od větru a sluníčko také udělá své. Když je špatné počasí, je sušička k nezaplacení. Nejen že večer vyperu např. bundu a ráno je k dispozici, ale perfektně se z prádla vyfoukají drobná smetíčka, nitky a hlavně prach, který ani při předchozím vyklepání tak dokonale neodstraníš. Skoro nic nemusím žehlit.  Mně se vyplatí. Mám samostatnou sušičku a pračku.

Není tady

#16 1. 3. 2012 8:56

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Ještě chvíli to tady budete tak vychvalovat,tak si ji taky koupímskurtskurt

Ale ne,my máme v RD komoru a v ní mámsušák od Neckermanna za cca 2500,-,který se dá vytáhnout ke stropu a nijak nezavazí,když není prádlo,tož fakt ne.A jinak suším nejradši taky venku na sluníčku.

Ještě k těm spotřebám,jak všude píšou,že si máme kupovat nové spotřebiče,že staré žerou a podle vás se mi to moje podezření taky potvrzuje - ve starém rd jsem vyměnila velkou starou lednici za malou,novou,a taky se to na spotřebě neprojevilo:(

Není tady

#17 1. 3. 2012 10:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Jaku napsal(a):

že staré žerou

lol to je pravda - pozoruju i na sobě, čím jsem starší tím víc žeru.... godlike stolt

Strach je malá smrt...

Není tady

#18 4. 3. 2012 22:13

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Bety napsal(a):

Jaku napsal(a):

že staré žerou

lol to je pravda - pozoruju i na sobě, čím jsem starší tím víc žeru.... godlike stolt

....a rostu do šířky,chjo - tak bych mohla pokračovat alespon za sebe.stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí