Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Alimenty při přerušení studia a práci v USA

#26 26. 2. 2012 17:39

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Re: Alimenty při přerušení studia a práci v USA

aprill napsal(a):

Revliba napsal(a):

PetrHl napsal(a):

no takhle jsem to myslel, studovat aby se někam člověk posunul ne jen zabíjet čas

Mi tvůj názor připadá jak od nějakýho seniora,co má vztek,že takové možnosti za jeho mladých let nebyly a ty mladý se potácej od ničeho k ničemu...Holka tam chodí k tomu do školy na angličtinu,tak bych tolik ty mladý nehonestovala...a jazyk se jí pochopitelně do dalšího života hodit bude,jak je viděz z příspěvku Kubuly..hmm

rev, já jsem pro každou pitomost, ale přerušit studium a odjet do ameriky hlídat děti mi přijde jako superblbost. kdyby s tím nápadem moje děcka přišly, tak bych ječela až by se hory zelenaly. puboš senior byl během studia taky dlohodobě v zahraničí. v předtermínu ukončil jarní semestr, odletěl a na podzim se zase vrátil. žádné přerušení studia se nekonalo.

Tohle je názor mých rodičů...já ho vůbec nechápu..vždy pokud mohou nasbírat co nejvíc zkušeností,kdy jindy než v mládí...kde je psáno,že musí mít rychle odfajfkovanou vejšku a hups do vdavek,dětí a fachy...Já jim to přeju a přijde mi to smysluplné,pokud by se takhle rozhodly moje děti,určitě bych jim nebránila..ale to je věc názoru

Není tady

#27 26. 2. 2012 17:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Revliba napsal(a):

aprill napsal(a):

Revliba napsal(a):

Mi tvůj názor připadá jak od nějakýho seniora,co má vztek,že takové možnosti za jeho mladých let nebyly a ty mladý se potácej od ničeho k ničemu...Holka tam chodí k tomu do školy na angličtinu,tak bych tolik ty mladý nehonestovala...a jazyk se jí pochopitelně do dalšího života hodit bude,jak je viděz z příspěvku Kubuly..hmm

rev, já jsem pro každou pitomost, ale přerušit studium a odjet do ameriky hlídat děti mi přijde jako superblbost. kdyby s tím nápadem moje děcka přišly, tak bych ječela až by se hory zelenaly. puboš senior byl během studia taky dlohodobě v zahraničí. v předtermínu ukončil jarní semestr, odletěl a na podzim se zase vrátil. žádné přerušení studia se nekonalo.

Tohle je názor mých rodičů...já ho vůbec nechápu..vždy pokud mohou nasbírat co nejvíc zkušeností,kdy jindy než v mládí...kde je psáno,že musí mít rychle odfajfkovanou vejšku a hups do vdavek,dětí a fachy...Já jim to přeju a přijde mi to smysluplné,pokud by se takhle rozhodly moje děti,určitě bych jim nebránila..ale to je věc názoru

souhlasím s tebou s tím, že si mají užít, nasbírat zkušenosti, cestovat, ale vzdělání je pro mě na prvním místě. pak je "užívání" dost času.

Není tady

#28 26. 2. 2012 17:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nevadilo by mi, kdyby dítko odjelo sbírat zkušenosti... dokonce i přerušení studia bych byla ochotná tolerovat - teda pod podmínkou, že školu po návratu dodělá (včetně nějakýho "lejstra", kterým mu tuhle možnost i ta škola povolí).
Ale docela by mi pilo krev, kdyby požadovalo, abych mu to "sbírání zkušeností" sponzorovala, zvláště pak na úkor dalších členů rodiny.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#29 26. 2. 2012 18:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Nevadilo by mi, kdyby dítko odjelo sbírat zkušenosti... dokonce i přerušení studia bych byla ochotná tolerovat - teda pod podmínkou, že školu po návratu dodělá (včetně nějakýho "lejstra", kterým mu tuhle možnost i ta škola povolí).
Ale docela by mi pilo krev, kdyby požadovalo, abych mu to "sbírání zkušeností" sponzorovala, zvláště pak na úkor dalších členů rodiny.

kde mᚠjistotu, že pak školu dodělá? zalíbí se mu ve světě, přerušení odloží, pak ještě jednou a konec studia je v ........

Není tady

#30 26. 2. 2012 18:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥

kde mᚠjistotu, že pak školu dodělá?
A kde mám jistotu, že ji dodělá i bez "vejletu"? Zalíbí se mu slečna nebo mládenec... najde si brigádu a zjistí, že je mu vejdělek milejší... a taky je tam, co píšeš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#31 26. 2. 2012 18:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

kde mᚠjistotu, že pak školu dodělá?
A kde mám jistotu, že ji dodělá i bez "vejletu"? Zalíbí se mu slečna nebo mládenec... najde si brigádu a zjistí, že je mu vejdělek milejší... a taky je tam, co píšeš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

pořád mám větší jistotu, že ji řádně dodělá když bude doma než ve světě, ale už to mám za sebou. puboš senior  před dvěmi lety dostudoval a junior nemá toulavé boty wink

Není tady

#32 26. 2. 2012 18:50

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Revlibo,
zkus té vaší známé doporučit, že pokud by někdy chtěla zase vyrazit do zahraničí, tak a to udělá např. přes Erasmus. Erasmus je program pro studenty VŠ. Studují sice v zahraničí, ale stále mají status studenta. Je to většinou na jeden semestr. Seznam partnerských škol by měla mít daná VŠ k dispozici.

Jinak jakákoliv zahraničí zkušenost se do budoucna počítá. tummenupp

A co se týče těch alimentů, slečna v tu dobu nestudovala, tak na alimenty nemá nárok.

Není tady

#33 26. 2. 2012 22:07

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Revliba napsal(a):

PetrHl napsal(a):

helena napsal(a):

Kdyby tam odletěla přímo studovat jako další školu, právo na alimenty by jistě měla
Tím bych si nebyla tak jistá... Opakuju "je třeba, aby se jednalo o studium smysluplné, jímž se dítě připravuje na budoucí povolání. Pokud dítě střídá školy bez toho, aby některou z nich dokončilo, nelze na rodičích spravedlivě požadovat další placení výživného". Záleží tedy na tom, jestli by tady studium přerušila proto, že například získala stipendium, nebo proto, že se rozhodla študovat v Emerice...

no takhle jsem to myslel, studovat aby se někam člověk posunul ne jen zabíjet čas

tak tos mě pobavila. Tohle přece může člověk udělat kdykoliv, ve 20, i ve 40, sám o tom aktuálně uvažuju.
Udělat tohle moje dcera tak bych taky nebyl zrovna rád, chtěl bych aby si nejdřív dodělala školu tady, pak a se třeba staví na hlavu. Předpokládám že k dodělání školy není nutné vypilovávat angličtinu více než se učí na škole. To můj názor smile

Není tady

#34 27. 2. 2012 1:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Revliba napsal(a):

Dcera mé kamarádky přerušila studium na vysoké škole a odjela přes agenturu od září 2011 dělat chůvu do USA na jeden rok.
Dostává od rodiny v USA kapesné,jídlo a bydlení.
Její otec jí odmítl platit výživné po dobu pobytu v USA,takže již 6 měsíců neplatí.
Na konci roku 2011 oznámil dceři,že soudně zažádá zpětně o zrušení alimentů po dobu pobytu dcery v USA.
Může otec takto postupovat?
Na koho se zletilá dcera může obrátit o pomoc,na právníka rodina nemá finance...
Děkuji za vaše zkušenosti..

Revlibo, pakliže dcera Tvé kamarádky přerušila studium na VŠ a odjela pracovat do Ameriky, skutečně tímto počinem ztratila nárok na výživné od otce. Nehraje roli, že dcera pracuje v Americe pouze "za byt a stravu", pořád má zajištěn - by i skromný - zdroj vlastní obživy. Pokud někdo přeruší studia, vzdá se tím automaticky statusu nezaopatřeného zletilého studenta, soustavně se připravujícího na budoucí povolání a tím i nároku na výživné od rodičů. Nehraje roli, pracuje-li dotyčný třeba za minimální mzdu, protože po přerušení studií už je holt každého věc, za jakou částku se nechá zaměstnávat stolt

Je mi to velmi líto, ale v souladu se zákony, platnými v této zemi může takto její otec opravdu postupovat. Skutečně může požádat soud o zproštění vyživovací povinnosti ke zletilé dceři, která již nestuduje a pracuje jako au-pair v zahraničí, by za symbolický plat a na dobu určitou. A soud mu - bohužel - velmi pravděpodobně vyhoví stolt

offtopic Revlibo, to si Tvoje kamarádka a její dcera nemohly zjistit veškeré info ohledně nároku na výživné ještě předtím, než začala dcera vůbec o nějaké Americe uvažovat?!? Strašně nerada Ti to říkám, ale opravdu je nenapadlo si dopředu ověřit, jestli dceři v případě přerušení studií opravdu bude náležet výživné od otce a podle toho zvážit případné důsledky pracovní stáže v Americe smile ?!?

Nezlob se na mě, ale mně připadá od Tvojí kamarádky a její dcery velmi bezstarostné přerušit studia, odjet pracovat do zahraničí a naivně počítat s tím, že po celou tu dobu bude dceři chodit i nadále výživné od otce, aniž by si některá z nich dopředu ověřila, zda přerušením školy a odjezdem do ciziny náhodou na výživné od otce neztratí nárok. A pak jsou obě dvě velmi překvapeny, když otec pozastaví výplatu výživného a oznámí, že podá žádost k soudu o zproštění vyživovací povinnosti ...kapitulation

A budou překvapeny ještě víc, až zjistí, že otec postupuje zcela v souladu s českými zákony a zákony jsou ještě ke všemu na jeho straně ... yikes

Upravil(a) Kiara (27. 2. 2012 1:41)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#35 27. 2. 2012 1:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

... sorry, 2x ...

Upravil(a) Kiara (27. 2. 2012 1:37)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#36 27. 2. 2012 7:12

majkafa
Host

Kiaro, vždy mě fascinuje tvá průpovídka - strašně nerada ti to říkám. offtopic
Zajímalo by mě, jestli si uvědomuješ, že ji (docela často) používáš.

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Alimenty při přerušení studia a práci v USA
NÁŠ TIP:

Zápatí