Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 2. 2012 19:51

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

V kontextu mnoha diskuzí posledních dnů a týdnů na téma vztahy,zakládám toto téma a sama začínám..
Žiju singl..
Jsem žena středního věku s odrůstajícími dětmi,jedno už odrostlé.
Jsem soběstačná ,děti uživím.
Nemám problém se sama zabavit,jakkoli...
Mám spoustu přátel a možností,abych se necítila tzv. osaměle..
Partnerství totiž pro mne v těchto dnech,týdnech a měsících vůbec není na pořadu dne...tak nějak mě nezajímá..
Zjistila jsem,že je PRO MNĚ velmi osvobozující řídit si svůj život sama..
Jediné v čem se možná cítím trochu osaměle,je mé MOMENTÁLNÍ nastavení...
Jak je patrné i na diskuzích tady,ovšem i v mém osobním životě,tak nějak se automaticky očekává....
Musím mít chlapa...
A tak,jak život plyne a já jsem úplně spokojená v tom v čem teď žiju,si říkám...
Kde se vzalo tohle dogma,kdo určuje v čem má být druhý šastný,proč se máme cítit osaměle ve svém nastavení...?
Pojďme si o tom povídat...

Není tady

 

#2 15. 2. 2012 20:13

majkafa
Host

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Nevnímám, že by "se tak nějak automaticky očekávalo", že musím mít chlapa.
Asi se pohybuji v jiném prostředí.
A taky nevidím dogma, kdo určuje, v čem má být druhý šastný...

 

#3 15. 2. 2012 20:28

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Jak je patrné i na diskuzích tady,ovšem i v mém osobním životě,tak nějak se automaticky očekává....
Musím mít chlapa...


Abych byla uprimna, nevsimla jsem si to. Co se deje v tvem okoli, samozrejme nevim. smile
Mozna proto, ze pro me mit chlapa za kazdou cenu, tedy i za cenu vlastni nespokojenosti a soustavnych ustupku, postrada smysl.

Není tady

 

#4 15. 2. 2012 20:31

majkafa
Host

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Přemýšlela jsem nad tím, co píšeš, Revlibo. Řekla bych, že takové vnímání a závěry jsou ve tvé hlavě a ne v okolí.

 

#5 15. 2. 2012 21:06

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Já si myslím že to tak vyřešený nemᚠ, jak píšeš .
Reaguješ dost citlivě , když se někde píše, že žena se cítí hůř, když je sama , kolikrát to není ani tak myšlený a ty se zlobíš a reaguješ tam, kde bys klidně mohla mávnout rukou .
A v횠 co říká Pandorra, všimni si co tě vytáčí a na co reaguješ citlivě , tam je problém.

Podle mě to nemᚠvyřešený , možná úplně ve skrytu po někom toužíš ,ale sama sebe přesvědčuješ, že je ti dobře bez chlapa ..
Chlapa vůbec mít nemusíš , kolem mě je moc žen bez chlapa a je to úplně normální , někdy i příjemný . .

Není tady

 

#6 15. 2. 2012 21:09

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Evidentně jsem se nepřesně vyjádřila...
Nejde o mé vnímání, nastavení a závěry....
Přečtěme si zde probíhající vlákna a různé nastavení žen..

Není tady

 

#7 15. 2. 2012 21:11

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

maring napsal(a):

Já si myslím že to tak vyřešený nemᚠ, jak píšeš .
Reaguješ dost citlivě , když se někde píše, že žena se cítí hůř, když je sama , kolikrát to není ani tak myšlený a ty se zlobíš a reaguješ tam, kde bys klidně mohla mávnout rukou .
A v횠 co říká Pandorra, všimni si co tě vytáčí a na co reaguješ citlivě , tam je problém.

Podle mě to nemᚠvyřešený , možná úplně ve skrytu po někom toužíš ,ale sama sebe přesvědčuješ, že je ti dobře bez chlapa ..
Chlapa vůbec mít nemusíš , kolem mě je moc žen bez chlapa a je to úplně normální , někdy i příjemný . .

Ok maring,ovšem specielně ty tady prezentuješ ten opačný protipol..smile
Tak jak to tedy je?na mě to působí jako protimluv..
Ovšem znovu opakuji,měl to být obecný rozbor...

Není tady

 

#8 15. 2. 2012 21:25

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

To je právě jen tvůj dojem, že já tvrdím, že máme mít chlapa, protože se toho bojíš , tak to všude vidíš .
Tady se to objevuje hodně , často by tu ženský udělaly cokoliv , aby si ho udržely a ty rady jsou vždycky v tom  smyslu: ty musíš na sobě pracovat ,aby ti neutek.

Já jsem sice psala, že podle výzkumů jsou zadané ženy zdravější ,ale to není můj přiípad, kvůli výzkumu se nebudu otravovat s nějakým protivným chlapem, psala jsem to všeobecně .
A slutečně mi vadí, když ženský, který mají za sebou prapodivný vztahy radí druhým jak nemaj lízt do mobilu a jak se maj chovat, jako kdyby měly patent na rozum .

Není tady

 

#9 15. 2. 2012 21:35

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Nevim jestli jsem ve strednim veku nebo, ale prispeji ....
Vyrustala jsem v uplne rodine, ne ze by se nasi nehadali, obcas mivaji Italii, ale zaroven kazdy vecer spolecne vecereji, proberou trable ve skole u mamky (reditelka zakladky a resi furt dokola totez smile) a jen tak kouknou spolu na serialy ... Zajdou do kina, nebo na vecu, do divadla ... Hlavne vidim tu vzajemnou oporu, ten pocit kdyby se neco stalo je tu nekdo, kdo mi pomuze, kdo se o me postara .... komu na me zalezi ...

Není tady

 

#10 15. 2. 2012 21:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Já to vnímám tak, že ženský by chtěly to, co nemají.
Když nejsou single, chtějí být single a říkaj si, jak by jim bylo líp, proč se nervovat s chlapem. roll
Ale zase, když jsou sami, touží po tom sdílení, po pohlazení.
Prostě ženy touží po tom, to co nemají.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#11 15. 2. 2012 21:41

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

maring napsal(a):

To je právě jen tvůj dojem, že já tvrdím, že máme mít chlapa, protože se toho bojíš , tak to všude vidíš .
Tady se to objevuje hodně , často by tu ženský udělaly cokoliv , aby si ho udržely a ty rady jsou vždycky v tom  smyslu: ty musíš na sobě pracovat ,aby ti neutek.

Já jsem sice psala, že podle výzkumů jsou zadané ženy zdravější ,ale to není můj přiípad, kvůli výzkumu se nebudu otravovat s nějakým protivným chlapem, psala jsem to všeobecně .
A slutečně mi vadí, když ženský, který mají za sebou prapodivný vztahy radí druhým jak nemaj lízt do mobilu a jak se maj chovat, jako kdyby měly patent na rozum .

Trosku prehanis, cetla jsem tech par rad... pracovat nad sebou pro svoji spokojenost...
cituji Můžu se strhat, pokud ale někdo se mnou nechce být, je mi to na houby, ne?

Není tady

 

#12 15. 2. 2012 21:41

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Ja zila bez muze vice jak 10 let.Citila jsem se velmi osamele.Sve problemy jsem nemela s kym probrat.Muzska ruka v domacnosti  chybela.Na vsechno jsem byla sama.....
Po financni strance je na tom clovek lepe ve dvou.Ja sama bych se ze sveho platu neuzivila.
Samozrejme,ze zivot bez chlapa ma i svoje vyhody,ze si muzes delat co chces,kdyz se te nic nechce delat nemusis.....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#13 15. 2. 2012 21:49

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

No nevím jestli bych pocit, že když se mi nechce nic dělat, tak nemusím, vyměnila za to že budu úplně sama. Sice nᚠvztah má k ideálnu dost daleko, ale když nechci nic dělat, tak nic nedělám a navíc to má výhodu, že jsme na všechno dva, mám se s kým poradit a popovídat a ta mužská ruka v domácnosti se taky hodí i když to občas trvá než se rozhoupe, ale tak holt už to u nás je. A navíc máme dva platy, takže to taky není k zahození, kdybych byla sama, tak už bychom po té mé nemoci a propuštění žrali trávu.
Nicméně být ve střední věku single mi nepřipadá nijak divné, pokud to dotyčné vyhovuje, tak proč ne, každý to má jinak, jsme lidi rozdílné.

Upravil(a) Rosamunda (15. 2. 2012 21:50)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#14 15. 2. 2012 21:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Kdyz jsem zila sama s detma casto jsem slychavala s okoli tu slavnou vetu  NAJDI SI CHLAPA. Slychavala jsem to i od sveho taty,kdyz jsem potrebovala s necim pomoct.
V zamestnani neustale a velice me to vadilo a i od lidi co me znali treba pri setkani na ulici.Pomatuji si na svuj nejhorsi darek k 30 narozeninam,kdy jsem dostala hrnicek s napisem NA SEX PO 30.Brala jsem to spise jako vysmech,ze zadny nemam.Citila jsem se menecenna.
Mela jsem kamaradku ktera se neustale rikala,kdyz byla u me na navsteve,ze,uz musi jit,protoze se musi jit pomilovat s manzelem a smala se pri tom jako blazen.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#15 15. 2. 2012 21:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Erem - Ty si to všechno moc bereš. Ty si podle mýho dávala najevo, jak moc Ti ten chlap chybí a Tvoje okolí si dělalo blbou srandu,kterou Ty si neuměla brát jako legraci.
Já kdybych byla single, tak mi to je uplně jedno, kdo si co říká. A přeci,když si single, neznamená, že nemᚠsex. Naopak, být já single, tak si užívám. Lovím chlapi jako za mlada tongue svádím je (tedy ne že to nedělám,ani když jsem vdaná, občas mám chut flirtovat)
A taky, i když nejsem sama, ale když se mi nechce nic dělat tak nic nedělám.
Podle mýho jde o to, jak se ta ženská cítí uvnitř sama sebe. Může mít kolem sebe plno lidí, a přesto se cítí sama. Může být sama, a přesto se necítí sama.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 15. 2. 2012 21:58

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

eremuruss napsal(a):

Ja zila bez muze vice jak 10 let.Citila jsem se velmi osamele.Sve problemy jsem nemela s kym probrat.Muzska ruka v domacnosti  chybela.Na vsechno jsem byla sama.....
Po financni strance je na tom clovek lepe ve dvou.Ja sama bych se ze sveho platu neuzivila.
Samozrejme,ze zivot bez chlapa ma i svoje vyhody,ze si muzes delat co chces,kdyz se te nic nechce delat nemusis.....

Já jsem se nikdy osamělá necítila, byla jsem aktivní a pořád jsem měla nějaký mladý hochy   na pokec, na večeři , na výlet  a sex.
Finančně jsem nestrádala protože soudy napařily bývalýmu vysoký alimenty , takže jsem měla druhý plat .
A když potřebuju něco opravit , mám levný řemeslníky celý roky.

Moc nechápu ženy , které neměly sex, sex číhá všude .

Není tady

 

#17 15. 2. 2012 22:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

maring napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ja zila bez muze vice jak 10 let.Citila jsem se velmi osamele.Sve problemy jsem nemela s kym probrat.Muzska ruka v domacnosti  chybela.Na vsechno jsem byla sama.....
Po financni strance je na tom clovek lepe ve dvou.Ja sama bych se ze sveho platu neuzivila.
Samozrejme,ze zivot bez chlapa ma i svoje vyhody,ze si muzes delat co chces,kdyz se te nic nechce delat nemusis.....

Já jsem se nikdy osamělá necítila, byla jsem aktivní a pořád jsem měla nějaký mladý hochy   na pokec, na večeři , na výlet  a sex.
Finančně jsem nestrádala protože soudy napařily bývalýmu vysoký alimenty , takže jsem měla druhý plat .
A když potřebuju něco opravit , mám levný řemeslníky celý roky.

Moc nechápu ženy , které neměly sex, sex číhá všude .

Ja sex nemela,protoze jsem nemela nikoho kdo by me pohlidal deti,vsude jsem byla s nima.Ja na alimentech druhy plat nemela,protoze jsem nemela zadne a na remeslnika jsem penize taky nemela.Navic,kdyz jsem chtela vymalovat byt tak malir me stehovat nabytek nebude.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#18 15. 2. 2012 22:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

dusička napsal(a):

Erem - Ty si to všechno moc bereš. Ty si podle mýho dávala najevo, jak moc Ti ten chlap chybí a Tvoje okolí si dělalo blbou srandu,kterou Ty si neuměla brát jako legraci.
Já kdybych byla single, tak mi to je uplně jedno, kdo si co říká. A přeci,když si single, neznamená, že nemᚠsex. Naopak, být já single, tak si užívám. Lovím chlapi jako za mlada tongue svádím je (tedy ne že to nedělám,ani když jsem vdaná, občas mám chut flirtovat)
A taky, i když nejsem sama, ale když se mi nechce nic dělat tak nic nedělám.
Podle mýho jde o to, jak se ta ženská cítí uvnitř sama sebe. Může mít kolem sebe plno lidí, a přesto se cítí sama. Může být sama, a přesto se necítí sama.

Prave,ze jsem to najevo nedavala snazila jsem se ukazat,ze je me samotne s detma skvele,ze nikoho nepotrebuju.I jsem to tak komentovala,ze nikoho nechci....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#19 15. 2. 2012 22:06

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

maring napsal(a):

Moc nechápu ženy , které neměly sex, sex číhá všude .

snad cihal jenom sex, VENEROLOGIE je dnes celkem popularni oddeleni...

Není tady

 

#20 15. 2. 2012 22:09

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Holky holky....já nechtěla,abychom se hádaly a vnucovaly svá traumata...
Pojďme se o tom pobavit racionálně,bez emocí...
Myslím,že jsme chytrý baby a vymyslíme srozumitelný názory...
Docela se mi líbilo Dušičky ...když není singl,chce mít od něj pokoj (pokud je nespokojená)...když je singl,touží po někom....nepleme teď do toho sex (maring:))..
Pojďme se na to podívat úplně zvnějšku....jsem srozumitelná??

Není tady

 

#21 15. 2. 2012 22:13

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

eremuruss napsal(a):

Prave,ze jsem to najevo nedavala snazila jsem se ukazat,ze je me samotne s detma skvele,ze nikoho nepotrebuju.I jsem to tak komentovala,ze nikoho nechci....

Erem, me s tim lidi taky otravovali.
Nechtela jsem zadnyho chlapa, kdyz jsem se rozvedla, tak jsem byla stastna, ze jsem se zbavila sexualniho maniaka, potrebovala jsem klid.

Není tady

 

#22 15. 2. 2012 22:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Revliba napsal(a):

Holky holky....já nechtěla,abychom se hádaly a vnucovaly svá traumata...
Pojďme se o tom pobavit racionálně,bez emocí...
Myslím,že jsme chytrý baby a vymyslíme srozumitelný názory...
Docela se mi líbilo Dušičky ...když není singl,chce mít od něj pokoj (pokud je nespokojená)...když je singl,touží po někom....nepleme teď do toho sex (maring:))..
Pojďme se na to podívat úplně zvnějšku....jsem srozumitelná??

Jak  zvnejsku?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#23 15. 2. 2012 22:16

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

Revliba napsal(a):

Holky holky....já nechtěla,abychom se hádaly a vnucovaly svá traumata...
Pojďme se o tom pobavit racionálně,bez emocí...
Myslím,že jsme chytrý baby a vymyslíme srozumitelný názory...
Docela se mi líbilo Dušičky ...když není singl,chce mít od něj pokoj (pokud je nespokojená)...když je singl,touží po někom....nepleme teď do toho sex (maring:))..
Pojďme se na to podívat úplně zvnějšku....jsem srozumitelná??

Tak když do toho  nechceš počítat  sex, tak toho muže nám skutečně může nahradit kdokoliv jiný , děti , maminka , přátelé, kámoš , prostě kdokoliv, kdo je fajn  a dá se tak skvěle žít .

Není tady

 

#24 15. 2. 2012 22:17

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

eremuruss napsal(a):

Revliba napsal(a):

Holky holky....já nechtěla,abychom se hádaly a vnucovaly svá traumata...
Pojďme se o tom pobavit racionálně,bez emocí...
Myslím,že jsme chytrý baby a vymyslíme srozumitelný názory...
Docela se mi líbilo Dušičky ...když není singl,chce mít od něj pokoj (pokud je nespokojená)...když je singl,touží po někom....nepleme teď do toho sex (maring:))..
Pojďme se na to podívat úplně zvnějšku....jsem srozumitelná??

Jak  zvnejsku?

Kdyz na to se da divat jen  z vnitrku.stolt

Není tady

 

#25 15. 2. 2012 22:18

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Singl ve středním věku...jak to vnímáme?

myslela jsem oproštěně od emocí,od předurčených pravidel,jak by co mělo v životě fungovat..
pro tebe třeba erem byl život single těžký,bylo ti smutno,neměla jsi oporu,hezky upřímně jsi to napsala....ne tak,že to je jediný správný názor...
jen tvůj pocit zvenku...každý ho můžeme mít jiný,o to mi šlo...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů