Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 16. 2. 2012 10:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Však já se taky, Míšo, vůbec nebavím o JEDNOTLIVÝCH  lidech, ale o církevní INSTITUCI.
A v tom je hodně veliký rozdíl.

Na rozdíl třeba od Petra já rozlišuji mezi STÁTEM či KOMUNISTICKOU ZLOČINECKOU BANDOU  a jednotlivými občany, komunisty, konkretními lidmi. A TI většinou, stejně jako tebou zmíněné jeptišky, kněží ap, NIKOMU NIC neukradli stolt

No jo, ale ty instituce jsou tvořeny lidmi. Já tedy netvrdím, že když jsem se mezi zástupci katolické či českobratrské církve evangelické nesetkala s hajzlíky, že tam nemohou být. Ale vzhledem k tomu, že na státních úřadech a určitých ministerstvech mi to vycházelo cca na jednoho slušňáka jeden korupčník či podrazák (a jednou dokonce 2 podrazáci vedle sebe!!! smile ), tak si dovedu nějak (možná opravdu naivně) porovnat, jak by kde s těmi penězi bylo bývalo naloženo ...

Víš Míšo, já myslím, že o tohle vůbec nejde, tedy MNĚ o to nejde.
Heslo jezuitů: když se kácí les, lítají třísky, prostě stále církev razí. Divím, se, že tedy ještě stále nepochopili, že ne vždy jsou oni těmi dřevorubci, že taky někdy - právě v rámci působnosti zákona akce a reakce - mohou dostat i nějakou tou třískou do voka právě oni sami.
Takže mně na tom všem příjde nejlegračnější právě to "pořekadlo", že "co bylo ukradeno, má být vráceno" stolt A je mi jasný, že se nemůžeme vracet až někam před Bílou Horu, protože to by byla hloupost a navíc pak by například taková katolická církev byla chudá jak kostelní myš stolt
Udivuje mě na tom prostě to jejich - a teď nemluvím pouze o instituci - pokrytectví, nic víc, nic míň.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#77 16. 2. 2012 10:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Daphné napsal(a):

Krást se nemá, napravovat důsledky ano, přiměřeně spravedlivě. I když... je známá teze, že spravedlnost neexistuje, jen rovnováha....a pámbu peče oplatky smile

A dost zajímavé je, že právě ti nejoddanější služebníci boží se ani trochu nebojí, viď wink
Ani se jim nedivím, málokdo se bojí strašidla, které sám vytvořil stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#78 16. 2. 2012 10:45

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Takže než se začne hulákat - nevracet nic círvím, protože to nakradla v čarodějnických procesech (nebo jinak nakradla) - pročtěte si alespoň dostupné historické fakta - nikoliv prolezáním blogů kdejakého pisálka.

no a tady zvěrstva českého státu po II. válce
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pron%C3%A1 … oslovensku

Jsem ateistka - pro mě prostě Bůh neexistuje(není - je to výmysl) - ale pokud v něj věří kdokoliv a tím pádem je u círve, je to jeho věc. Logicky by se mohlo tedy zdát, že bych já měla být proti...protože de facto mohu říct, že lid je ohlupován nějakým Bohem a na základě toho církev od lidí získávala dary, platby, kupovala odpustky....mohla bych brát církev jako "podvodnou firmu" - ale já vidím církev jinak - já vidím právě ty mnichy, řádové sestry a činost  - jak v historických pramenech, tak i během komunistického režimu, tak i v současnosti. Věřím, že znovu se hojně začlení ve jménu Boha o službu lidem, kteří jsou potřební jejich pomoci - a věřím, že se postarají daleko lépe, než stát. Takže se může klidně i stát to, že já, ačkoliv ateista a nevěřící v nějakého Boha a Ježíše a všech svatých - mohu být solidární a směřovat svou charitativní činost (v mém případě pěněžní dary) právě k rukám určitých řádů na jejich práci.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#79 16. 2. 2012 10:56

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Daphné napsal(a):

Petr100 napsal(a):

KDU-ČSL (proti vůli svých koaličních partnerů) se ve spojení s ČSSD a KSČM zasadila o posun povinnosti vypořádat majetkové podíly alokované v transformovaných družstvech o sedm let. Tím byly vytvořeny ideální podmínky k tomu, aby před těmi, kdož žádali naturální plnění (budovy, stavby, stroje, služby, osiva, zvířata, apod.), mohl být bonitní majetek "uklizen", tedy aby byl tento majetek vnesen v rámci podílů jiných osob do nově .....
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo- … ecnost_wag

Tak. Takže stát neměří stejně - někomu celkem štědře vrátí (míru štědrosti nedokážu posoudit), na někoho udělá dlouhý nos. O tom tu je řeč, myslím. Protože jsme převážně národ ateistů, jsme naježení (a když si vzpomenu na bitvu konzervativní a liberální části církve před několika lety, přičemž jsem nabyla dojmu, že zvítězila ta konzervativní).....a těm sedlákům jsme vlastně ukradli dvakrát.
Krást se nemá, napravovat důsledky ano, přiměřeně spravedlivě. I když... je známá teze, že spravedlnost neexistuje, jen rovnováha....a pámbu peče oplatky smile

no - ono je to diskutabilní - náhrasdy například za půdu, kterou stát zabral (například na staby silnic, železnic, a jiných třeba průmyslových staveb) - takže kupříkladu průměrná cena pozemku (orné půdy se pohybuje podle BPEJ od 5 do 20 kč - to je podle bonity půdy) - v nahradách se píše o 44 kč - jistě, někomu se to zdá hodně...štědrý stát - chudák restituet dostal půdu (či náhradu) podle BPEJ - a církvi se přilepší...jenže ono je to PRŮMĚRNÁ cena - protože pokud by tu půdu komunisti nezkonfiskovali a například poté nevykoupili, když stavěli dálnici, tak by za tu vykouenou půdu museli zaplatit ,mnohem více (vzpoměňte na dlouhý proces s jednou farmářkou...kolik dostala milionů od státu za pozemky nutné ke stavbě) - takže se "dohodli" o průměrné ceně na 44 kč. Berte v potaz, že církev NEŽÁDÁ o ušlý zisk za ta léta, kdy nemohla užívat své práva. To by se teprve Česká Republika prohnula ve výplatě náhrady  škody.

neviděla bych to, že sedlákům se ukradlo 2x... j áto vidím tak, že ti sedláci si nešli za svým právem. Chápu, že tedy družstva se rozpadala - ale tyto pohledávky  přecházely na nastupující subjekty. prostě každý jednotlivý sedlák (restituent) se má jít za své právo bít - já se ptám, proč to nedělá? Protože si řekne, že to nemá cenu? Že se nebude soudit? Pokud je v právu, ten soud by vyhrál, včetně zaplacení nákladů....tak kde je problém? Ten nárok tu stále je - stačí ho chytit do ruky a jít si za ním.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#80 16. 2. 2012 11:01

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Zklamaná, tobě dělá trošku potíž opustit myšlenku, viď? Všimni si, že o čarodějnických procesech tu mluvíš jen ty. Nikoho soudného by myslím nenapadlo chtít hmotně napravovat, co jsme v dějinách my vyplenili nebo nám bylo vypleněno (třeba následky bitvy na Bílé Hoře), a kdy se komu v dávné historii stala křivda. Jde o nedávnou historii, křivda se stala spoustě lidí (často není napravitelná) a je v naší moci, dokonce bych řekla naší čestnou povinností, následky těch křivd zmírnit (protože napravit nejdou). Pokud možno spravedlivě, v rámci našich možností, a pak teda spravedlnost pro všechny, i pro ty, co s rozdělovači neumějí jednat, nebo nejsou semknutí. Jsou to přece naše peníze, o kterých hodnostáři jednají, ne? Ovšem tam, kde se církvím nevrátily jejich prokazatelné nemovité majetky, tam není o čem diskutovat - prostě vrátit. Kde se nevrátily zemědělcům a stát dopustil, aby "zmizely" znova, tam odškodnit finančně. No já vím, je to neprůchodné, ale mělo by se..

Upravil(a) Daphné (16. 2. 2012 11:12)

Není tady

 

#81 16. 2. 2012 11:06

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Zklamaná napsal(a):

Berte v potaz, že církev NEŽÁDÁ o ušlý zisk za ta léta, kdy nemohla užívat své práva. To by se teprve Česká Republika prohnula ve výplatě náhrady  škody.

neviděla bych to, že sedlákům se ukradlo 2x... j áto vidím tak, že ti sedláci si nešli za svým právem. Chápu, že tedy družstva se rozpadala - ale tyto pohledávky  přecházely na nastupující subjekty. prostě každý jednotlivý sedlák (restituent) se má jít za své právo bít - já se ptám, proč to nedělá? Protože si řekne, že to nemá cenu? Že se nebude soudit? Pokud je v právu, ten soud by vyhrál, včetně zaplacení nákladů....tak kde je problém? Ten nárok tu stále je - stačí ho chytit do ruky a jít si za ním.

Žádat ani nemůže, je do myslím dobrovolný krok státu, který k tomu přijal jistá opatření (představuju si třeba potomky pana Škody, jak žádá o ušlý zisk, a mnoho dalších smile...nesmysl, viď?).
S těmi sedláky...stát umožní takovou věc - zmizení jejich majetku, a jim by řekl "suďte se se mnou?" Ty žiješ v jiném státě než já, nejspíš smile

Upravil(a) Daphné (16. 2. 2012 12:33)

Není tady

 

#82 16. 2. 2012 11:20

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Daphné - nežiju v jiném státě - a soudit se se státem? Ano - to lze. Já s tímto prblém nemám - prostě jdu hájit své práva. Právo je nazávislé na státě. není zde pouze česká justice, o něco výš je i evropský soud. Ale chápu, že na tuhle túru se těžko někdo vydá - ono to stojí peníze, takže velká většina oprávněných a v právu se do toho nepustí - i když důsledným vyžadováním svých práv by se mohl práva dovolat i ten nemajetný. Má prostě strach a je to dáno i tím, že je stále semlen komunistickým režimem, kde se práva běžný občan stěží dovolal.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#83 16. 2. 2012 11:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

a soudit se se státem? Ano - to lze.
Lze... ale jediným výsledkem některých kauz je rozsudek, ve kterém se píše, že jsi v právu...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#84 16. 2. 2012 12:15

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

helčo - nerozumím, proč jen v právu - může nasledovat výkon rozhodnutí, ne? Podívej se, že už i exekuce na stát jsou na pořadu dne lol


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#85 16. 2. 2012 12:33

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

...vem chlup na dlani smile Zbude ti jen ten papír, že mᚠpravdu. To jsi věděla i předtím, ostatně asi i písemně. Prázdná skořápka v konkursu ti nepomůže

Není tady

 

#86 16. 2. 2012 12:35

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Tak jinak: proč by se někdo musel soudit, a hnát věci až třeba do Štrasburku, a jiný ne? Proč nemá stát stejný metr?

Upravil(a) Daphné (16. 2. 2012 12:36)

Není tady

 

#87 16. 2. 2012 12:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

může nasledovat výkon rozhodnutí, ne?
A když není z čeho?
Podívej, já to hodně moc zjednoduším a dám jen jako příklad - JZD nebo státní statek se "překulí" do nějakýho typu společnosti. S požehnáním státu a tím, že bude vracet bejvalejm sedlákům. Jenže hodně rychle před tím vracením vedení zašantročí všechno, co má nějakou cenu... a celej ten cirkus se hodně rychle zase zruší. Takže jo - sedlák má nárok, ale nemůže ho uplatnit proti státu, ale jen proti tý "Dacani s. r. o." - kteří ovšem mají... no tamto, vždy víš.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#88 16. 2. 2012 13:25

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Daphné napsal(a):

...vem chlup na dlani smile Zbude ti jen ten papír, že mᚠpravdu. To jsi věděla i předtím, ostatně asi i písemně. Prázdná skořápka v konkursu ti nepomůže

fajn - tak já to řeknu jinak - proč tedy ti restituenti si nešli za tím hned - po těch 7-mi letech? To je jeden aspekt - prostě to nechali dojít až tak daleko, nebo spíše, byli benevolentní a nechávali se ukolébávát větou - my vám to později dáme...až tedy nebylo z čeho


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#89 16. 2. 2012 14:01

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Možná, že si prostě jen nerozumíme, tak uvedu příklad.
byl restituent a získal v restituci majetek, který ale mělo JZD. Půdy byla ve většině vydána - šlo tedy o živý a mrtvý inventář - s tím nakládalo JZD. Poté se státní statky a JZD transformovala na různé akciovky, nebo s.r.o. V likvidovaných podnicích docházelo k prodejům a převodům majetku, na který byl uplatněn restituční nárok (porušení § 5, odst. 3) zákona o půdě), což opět představovalo soudní jednání a protahování restitučního řízení. A právě v tomto mezidobí - v transformaci docházelo k převodu na restituenta a bylo na něm, na jeho svobodné vůli, zda se tedy bude brát o svůj majetek, nebo ho přenechá jako vkladový podíl do nové společnosti, že jim to "někdy" bude vráceno - resp. se počítalo spíše s tím, že to je vklad do společnosti a měl by mít tedy tento restituent nárok na nějaké renty, či podíly na zisku (nevím, jak ty smlouvy v transformaci vypadaly)
Takže svobodná vůle - zda tedy sám sobě , nebo přenechat nové společnosti. To, že tato nová společnost hospodařila tak, že zkrachovala, de facto znamená, že zkrachoval i ten restituent (jeho vložený podíl zkrachoval) No a že mnoho restituentů to takto nechávala na převodu je dost jasné, protože především když už by se mělo navracet - dejme tomu živý inventář, co by si s ním počala "babka" co žije někde v panelovém bytě...kde by dejme tomu ty 3 kravky, co dala tehdá do JZD teď ustájila? Jasně, že povinný řekl, že nemá peníze na vyplacení náhrady - ale vydat krávu se nebránil - s tím, že tedy babce řekl, tak ji nechte u nás jako vkladový podíl. A co udělal téměř každý takovýto restituent? Raději ty krávy nechal v tom chlívě, kde se momentálně nacházely. Pak společnost zkrachovala a zkrachoval i tento podíl - jistě, že u likvidátora (kee nic není, ani čert nebere) nic nedostali....


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#90 16. 2. 2012 15:04

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1806

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

http://www.novinky.cz/krimi/259289-zena … l?ref=boxF

Charita cirkví je bezmezná. Miluj blížneho svojho. A sú to ty správní hospodári s majetkom.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#91 16. 2. 2012 18:06

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Zklamaná napsal(a):

Možná, že si prostě jen nerozumíme, tak uvedu příklad.
byl restituent a získal v restituci majetek, který ale mělo JZD. Půdy byla ve většině vydána - šlo tedy o živý a mrtvý inventář - s tím nakládalo JZD. Poté se státní statky a JZD transformovala na různé akciovky, nebo s.r.o. V likvidovaných podnicích docházelo k prodejům a převodům majetku, na který byl uplatněn restituční nárok (porušení § 5, odst. 3) zákona o půdě), což opět představovalo soudní jednání a protahování restitučního řízení. A právě v tomto mezidobí - v transformaci docházelo k převodu na restituenta a bylo na něm, na jeho svobodné vůli, zda se tedy bude brát o svůj majetek, nebo ho přenechá jako vkladový podíl do nové společnosti, že jim to "někdy" bude vráceno - resp. se počítalo spíše s tím, že to je vklad do společnosti a měl by mít tedy tento restituent nárok na nějaké renty, či podíly na zisku (nevím, jak ty smlouvy v transformaci vypadaly)
Takže svobodná vůle - zda tedy sám sobě , nebo přenechat nové společnosti. To, že tato nová společnost hospodařila tak, že zkrachovala, de facto znamená, že zkrachoval i ten restituent (jeho vložený podíl zkrachoval) No a že mnoho restituentů to takto nechávala na převodu je dost jasné, protože především když už by se mělo navracet - dejme tomu živý inventář, co by si s ním počala "babka" co žije někde v panelovém bytě...kde by dejme tomu ty 3 kravky, co dala tehdá do JZD teď ustájila? Jasně, že povinný řekl, že nemá peníze na vyplacení náhrady - ale vydat krávu se nebránil - s tím, že tedy babce řekl, tak ji nechte u nás jako vkladový podíl. A co udělal téměř každý takovýto restituent? Raději ty krávy nechal v tom chlívě, kde se momentálně nacházely. Pak společnost zkrachovala a zkrachoval i tento podíl - jistě, že u likvidátora (kee nic není, ani čert nebere) nic nedostali....

víš co, ty tohle posuzuješ z pozice své průbojné nátury a taky z pozice dnešní doby......je to 20 roků, tehdy tam šlo o lidi kolem cca 70 - 80 let, kteří sami zažili ten pocit bezmoci, když jim bylo ukradeno jejich živobytí a čas je naučil držet hubu a krok, aby přežili.....a hlavně pak v době  restitucí absolutně nebyla politická vůle vracet jednotlivcům tento zemědělský majetek a bylo to hodně znát na sebevědomí nových majitelů, co většinou došli s holýma zadkama a pak už jen zastrašovali a dělali ramena na restituenty.
Vím jen, že bylo potřeba urychleně uplatnit u nástupnické společnosti své podíly, protože v původním družstvu v likvidaci nezůstalo nic, všecko se převádělo na tyto nové společnosti. Ti lidé prostě věřili slibům, že své postupně dostanou zpátky. Znám to jen z doslechu, moje babička si tohle vyřizovala sama.....
Ono po bitvě je každý generál, ale každopádně v tomhle stát těžce selhal, bylo na něm, aby tohle ohlídal.

Není tady

 

#92 16. 2. 2012 18:42

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Zklamaná napsal(a):

Takže než se začne hulákat - nevracet nic círvím, protože to nakradla v čarodějnických procesech (nebo jinak nakradla) - pročtěte si alespoň dostupné historické fakta - nikoliv prolezáním blogů kdejakého pisálka.

no a tady zvěrstva českého státu po II. válce
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pron%C3%A1 … oslovensku

Jsem ateistka - pro mě prostě Bůh neexistuje(není - je to výmysl) - ale pokud v něj věří kdokoliv a tím pádem je u círve, je to jeho věc. Logicky by se mohlo tedy zdát, že bych já měla být proti...protože de facto mohu říct, že lid je ohlupován nějakým Bohem a na základě toho církev od lidí získávala dary, platby, kupovala odpustky....mohla bych brát církev jako "podvodnou firmu" - ale já vidím církev jinak - já vidím právě ty mnichy, řádové sestry a činost  - jak v historických pramenech, tak i během komunistického režimu, tak i v současnosti. Věřím, že znovu se hojně začlení ve jménu Boha o službu lidem, kteří jsou potřební jejich pomoci - a věřím, že se postarají daleko lépe, než stát. Takže se může klidně i stát to, že já, ačkoliv ateista a nevěřící v nějakého Boha a Ježíše a všech svatých - mohu být solidární a směřovat svou charitativní činost (v mém případě pěněžní dary) právě k rukám určitých řádů na jejich práci.


Kdyby to bylo takhle, tak nemám výhrad, jenže obětavé řádové sestry jsou tady sakra malí páni.........jednak už si supi brousí drápy a nevěř, že si takové tučné sousto nechají ujít, druhak jsem zvědavá, jak si církev s nabytým majetkem poradí, protože tím se z ní stane podnikatelský subjekt jako každý jiný a víme, jak společné hospodaření takového molocha vypadá a dopadá. Ale to už bude jejich věc, když prohospodaří, tak pomalu zajdou na úbytě, protože mecenáši typu středověké šlechty už asi nebudou......mimochodem hrubě mi vadí, že jim mají být ještě dalších 17 let státem vypláceny  mzdy, pro mě je to zájmová organizace jako každá jiná, což nikomu neberu, ale  nevidím důvod, proč jim já mám na toto přispívat.
Prostě mi to, Zklamčo, celé nějak smrdí, no......hmm

Není tady

 

#93 16. 2. 2012 19:36

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

mio:
ano - mohlo jim být mezi 50 a více roky, ale vesměs měli potomky, kteří mnohdy právě za tyto staré rodiče vše obstarávali.
Vím, jak to chodilo - bude ti to stačit? Kupříkladu pro navrácení restituce visely na majteku také ještě nějaké dluhy z dob, kdy to ti restituenti měli ve svých rukách, jako majitelé, takže se kolikŕát stalo, že mohl být restituovaný majetek vydán teprve, až byly vyplaceny povinnosti, což se také mnohým nechtělo, protože např. MaŽ inventář činil třeba 60 tis, ale vázla na něm povinnost 35 tis. takže to ti restituenti nechávali plavat a zůstalo to státu. Někdy ani neměly všechny dokumenty, byl v tom i bordel tak, že některé byly duplicitní nároky, takže musel rozhodnout soud.
ale jak jsem psala, restitučně bylo vydáno, jak s tím naložili restituenti sami už bylo v jejich kompetenci. Ale jak píšeš - muselo se jednat rychle, jinak pak už nezbylo nic - nastupnická společnost zkrachovala a de facto s tím zkrachoval i ten restituent. Nejlépe na tom byli ti restituenti, co své podíly předali soukromým zemědělcům a ti to po úřadech a povinnou firmou vše dojednali. Prostě neviděli jen velkou firmu a jejich domnění - oni mi to dají, je to nové, budou poctivý....ten, kdo šel za menším žzemědělcem, ten rozhodně nesplakal nad vejdělkem. To je to samé, jako kupovka - kdo viděl harvarské fondy a velké sliby, většinou neměl nic, kdo se spolehnul na vlastní rozum (poku mu to tedy myslelo), tak mohl jen získat.

ale to jsem se rozepsaly nad něčím, s čím církevní restituce nemá nic společného - snad jen hořkost nad tím, že církev to od státu mnohem lépe  a pružněji dostane, než tisíce malých restituentů od někoho, koho mnohdy ani neznali.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#94 16. 2. 2012 19:52

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

mio - vážně by mě zajímalo - co si myslíš, že jako ty církevní restituce dostane jeden člověk? Já nevím, kdo je tu nejvyšší duchovní v ČR - kardinál? A že ten si tohle všechno nasyslí sobě? Církev se především skládá z těch malých, těch velkých "pánů" není zas tolik - nějaký kardinál, pár biskupů? Neznám hiearchické složení církve. Církev je organizace - nebála bych se, že nebudou umět hospodařit (za tolik století de facto nezkrachovala - právě že prosperovala, tak už jim dost sebral  Josef II.  - pokud mᚠna mysli lesy a pole - pokud nezřídí nějaké organizace, co to budou obdělávat, jistě to pronajmou tomu, kdo jim nabídne nejvyšší nájemné.

nejpravděpodobněji to vidím tak, že pozemky (dosud byly tedy majetkem státu - měl je pozemkový fond) a ten je pronajímal zemědělcům, takže se budou dělat nové nájemní smlouvy, kdy se bude měnit majitel - již to nebude stát ale církev. Už nebudou lesy ĆR, ale budou církevní lesy - hajnej tam asi zůstane stejný, jen ho bude platit církev. Mnohem horší situace by asi nastala, pokud by se církev rozhodla zemědělsky podnikat - neuzavřela by s původními nájemci nové smlouvy a tak by se mohlo zlikvidovat zemědělství. Někteří zemědělci obdělavají pouze státní pole, co mají v pronájmu. Nebo je církev nabídne k odprodeji - což je taky možnost.

dárci nebude šlechta. tu komunisti taky zlikvidovali, ale dost šlechticů ještě stále je....ale dost dárců se určitě najde, pokud to bude na dobrou věc...třeba já - a raději to dám nějakému řádu, než státu na placení nepřizpůsobiivých , nebo zdravých občanů, kteří nehodlají překročit svoje pohodlí.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#95 16. 2. 2012 20:26

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Zklamaná napsal(a):

Nejlépe na tom byli ti restituenti, co své podíly předali soukromým zemědělcům a ti to po úřadech a povinnou firmou vše dojednali. Prostě neviděli jen velkou firmu a jejich domnění - oni mi to dají, je to nové, budou poctivý....ten, kdo šel za menším žzemědělcem, ten rozhodně nesplakal nad vejdělkem..

lol
ale tady žádní soukromí zemědělci přece v té době nebyli.......ti se teprve handrkovali o své majetky bok po boku současně s ostatními restituenty...... znám tady z okolí 2 případy, co si tehdy museli své nejprve vysoudit a teprve pak se začali zvrávorávat a měli dost starostí sami se sebou, protože jim chyběla technika a všecko, natož aby mohli hospodařit i na pronajatých pozemcích, sotva stačili na své.

Není tady

 

#96 16. 2. 2012 20:32

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18842

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Judyno ještě by jsi brala Švédsko? Možná tam bude brzy hypoteční průser jako v USA před dvěma roky. On ten solidární socialismus tam nějak přestal fungovat.

...Upozorňuje na to i zpráva Evropské komise (EK), jež mezi dvanáct států ohrožených důsledky nerovnoměrného hospodářského vývoje překvapivě zařadila také Dánsko, Švédsko a Finsko....
Ve Skandinávii hrozí hypoteční bublina po vzoru Irska
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev … ?id=733411


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#97 16. 2. 2012 20:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

"Už  jste někdy viděl důl? To je díra v zemi, jak by mi ho mohli sebrat.... smile smile smile"

V devadesátých letech jsem pořád slyšela: fabriky nám nikdo neodnese, cizí kapitál tu investuje a budeme se mít všichni z toho dobře...
Ha ha.
Zlatý voči, dnes se u nás téměř nic nevyrábí, jen za levno vyvážíme suroviny nebo polotovary a  dovážíme za draho hotové výrobky.
Fabriky nám sice nikdo nesebral, ale zavřel, výrobu přesunul na východ a nebo nechal doma, aby ho tam odbory nerozcupovaly. A zisk se lifruje tam, kde sídlí majitel, mnohdy jen  bůh ví kam. Tady se zaplatí jen zákonné daně a všichni už vědí, jak na ně stolt

Návrat církevního majetku tak, jak ho vymyslela naše vláda - chudák ministryně kultury ani nevěděla, jak v televizi odpovídat na redaktorovy důsledné otázky - http://www.novinky.cz/domaci/258614-bez … um.htmlten  - je jen další krádež, další způsob, jak odtud dostat ještě to, co zbylo.

Jj, někteří lidé se prostě nepoučí a nepoučí, jak to funguje nepochopí a nepochopí....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#98 16. 2. 2012 20:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Petr100 napsal(a):

Judyno ještě by jsi brala Švédsko? Možná tam bude brzy hypoteční průser jako v USA před dvěma roky. On ten solidární socialismus tam nějak přestal fungovat.

...Upozorňuje na to i zpráva Evropské komise (EK), jež mezi dvanáct států ohrožených důsledky nerovnoměrného hospodářského vývoje překvapivě zařadila také Dánsko, Švédsko a Finsko....
Ve Skandinávii hrozí hypoteční bublina po vzoru Irska
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev … ?id=733411

Petře, on už nefunguje nejen solidární socialisus, ale ani zdravě dravý kapitalismus stolt
Finýto, končíme.
Na obzoru je nové kolo a myslím, že to semele to i to stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#99 16. 2. 2012 20:43

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

mia napsal(a):

lol
ale tady žádní soukromí zemědělci přece v té době nebyli.......ti se teprve handrkovali o své majetky bok po boku současně s ostatními restituenty...... znám tady z okolí 2 případy, co si tehdy museli své nejprve vysoudit a teprve pak se začali zvrávorávat a měli dost starostí sami se sebou, protože jim chyběla technika a všecko, natož aby mohli hospodařit i na pronajatých pozemcích, sotva stačili na své.

nebyli? tak to se šeredně pleteš tongue soukromně hospodařit mohli už před revolucí - od roku 1988 cool
ti, co začali už v r. 88 jsou dnes milionáři   - a těxch dotací, co si už napakovali, bys valila bulvy big_smile


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#100 16. 2. 2012 20:46

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Souhlasíte s navrácením majetku církvi?

Pandorraa napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Judyno ještě by jsi brala Švédsko? Možná tam bude brzy hypoteční průser jako v USA před dvěma roky. On ten solidární socialismus tam nějak přestal fungovat.

...Upozorňuje na to i zpráva Evropské komise (EK), jež mezi dvanáct států ohrožených důsledky nerovnoměrného hospodářského vývoje překvapivě zařadila také Dánsko, Švédsko a Finsko....
Ve Skandinávii hrozí hypoteční bublina po vzoru Irska
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev … ?id=733411

Petře, on už nefunguje nejen solidární socialisus, ale ani zdravě dravý kapitalismus stolt
Finýto, končíme.
Na obzoru je nové kolo a myslím, že to semele to i to stolt

zdravě dravý kapitalismus by fungoval (bohužel není ani v tom USA) - ale to byl půl národů pochcípalo - kapišto?


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů