Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 10. 2. 2012 18:37

váhavá
♥♥♥----

Hlídání dětí a logopedická péče

Dobrý den,
zajímalo by mne,jestli kdybyste měli  možnost připlatit si k hlídání dítěte 150 Kč za individuální domácí logopedickou péči,udělali by ste to?

Upravil(a) váhavá (10. 2. 2012 18:38)

Není tady

#2 10. 2. 2012 19:57

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Re: Hlídání dětí a logopedická péče

váhavá napsal(a):

Dobrý den,
zajímalo by mne,jestli kdybyste měli  možnost připlatit si k hlídání dítěte 150 Kč za individuální domácí logopedickou péči,udělali by ste to?

A co to je individuální logopedická péče?

Není tady

#3 10. 2. 2012 20:18

váhavá
♥♥♥----

Místo toho,abyste docházeli k logopedovi,chodil by k vám domů. Bylo by to  spojeno s hlídáním dítěte nebo i bez hlídání,jen logoppedie.

Není tady

#4 10. 2. 2012 20:38

váhavá
♥♥♥----

Kamarádka pracuje jako logopedka ve speciální MŠ a kromě toho hlídá děti.Říká,že často slyší od rodičů,že nemají čas s dětmi docházet na logopedii a doma cvičit.Tak jí napadlo při hlídání dětí nebo i bez hlídání s dětmi procvičovat výslovnost za příplatek.

Není tady

#5 10. 2. 2012 21:35

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

váhavá napsal(a):

Kamarádka pracuje jako logopedka ve speciální MŠ a kromě toho hlídá děti.Říká,že často slyší od rodičů,že nemají čas s dětmi docházet na logopedii a doma cvičit.Tak jí napadlo při hlídání dětí nebo i bez hlídání s dětmi procvičovat výslovnost za příplatek.

Nevím,jestli to je úplně bezpečné kvůli ní samotné.Jaké má vzdělání,dokáže přesně diagnostikovat?...Za obyčejným šišláním se může skrývat řada primárních problémů..

Není tady

#6 11. 2. 2012 10:07

váhavá
♥♥♥----

Kamarádka má VŠ vzdělání,SZZ z logopedie,jinak by v té MŠ nemohla pracovat.Tam jsou právě děti s těžkými poruchami řeči ne jen běžné šišlání.Pracuje tam 15 let,takže má zkušenosti s tím co je běžné šišlání a co je těžší porucha řeči.

Není tady

#7 11. 2. 2012 18:27

Lesana
♥♥♥----

Ne, já bych si nepřiplatila. Přišlo by mi to jako zbytečně vyhozené peníze. Ale já neměla dítě s těžkou poruchou řeči, můj kluk byl jenom normálně šišlavý. Dojít jednou za dva týdny na logopedii a cvičit pět minut denně... nebo i víckrát pět minut denně rozhodně za nijak extra časově náročné nepovažuji, zvlášť když kolikrát procvičování nebylo sezení nad obrázky, ale normální povídání si při jiných činnostech. Ovšem uznávám, že děti s těžkou poruchou řeči to nepochybně takhle jednoduché mít nebudou, a pokud se kamarádka specializuje na hlídání těchto dětí, klidně to může nabízet a nejspíš si zájemce najde.

Není tady

#8 4. 3. 2012 8:55

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Pokud je mi známo, tak logopedické cviky může vykonávat jen a pouze logoped. Ani vysokoškolák, co měl tři semestry předmět loopedie na vysoké škole, by neměl logopedická cvičenío vykonávat. Tuto práci bych přece jen přenechal odborníkovi logopedovi a chodil bych v dopoledních či poledních hodinách přímo k odborníkovi. Pokud vás přece jen láká, aby slečna na hlídání prováděla s vaším dítětem logopedické cviky, tak bych si zjistil nějaké preference, komu učila, jak mu to pomohlo, a zda je opravdu dobrá...

Není tady

#9 5. 3. 2012 15:49

váhavá
♥♥♥----

Kamarádka patřičné vzdělání má. Jak jsem psala výše má magisterské studium -  speciální pedagogika na Universitě v Olomouci se státní závěrečnou zkouškou z logopedie.  Pracuje jako logoped ve speciální MŠ v Praze a kromě toho hlídá děti. Zatím logopedii kromě MŠ nedělala.

Není tady

#10 18. 4. 2012 17:40

JPMB
♥♥♥----

Pokud jsem to dobře pochopila, bude ti hlídat dítě a přitom, když si připlatíš, tak s ním bude provádět logopedická cvičení. Pokud na to máš, tak to zkus, myslím, že nemáš, co ztratit. Jak tady někdo psal, myslím, že to zas tak o diagnostice není. V obyčejných městských školkách je také pro děti logopedie, většinou ji nevykonávají žádní logopedové, ale právě pedagogové, co mají státnice z logopedie. Jestli má zkušenosti z logopedií a je to tvoje kamarádka, tak ti může třeba říct, myslím, že to nepotřebuje, neplať to. I kdyby tohle neřekla, zdravému dítěti snad nějaké to cvičení neublíží. Nebo ti řekne nezdá se mi to a to, radši s ním skoč na opravdovou logopedii. No a logoped ti řekne, no fakt je to špatný, budete chodit na cvičení každých 14 dní. No a ty můžeš pak říct, mám takovou známou a ta má zkušenosti s logopedií, vždy když ho hlídá, tak s ním může cvičit. Myslím, čím víc lidí s dítětem cvičí, tím lépe, aspoň to dřív zvládne, ne?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí