Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 2. 3. 2006 15:49

Electra
♥♥♥♥---

Balení při stěhování

Do měsice se stěhujeme a mě je už jen z tý představy zle:sjuk: . Nemátě vyzkoušeno, do čeho je nejlepší balit věci? Byla jsem si už říct o krabice od banánů, ale ty maj uprostřed ďuznu, a pak se mi zdaj i nějaky malý.
My jsme 4 (já,manžel a 2malé děti) ale věcí máme jako kdyby nás tu bydlelo 100. Šmarja já se na to tak netěším skurt
Nenapadají vás nějaký všelijaký vychytávky a zkušenosti z vašeho stěhování.
Dík za každou radu poradu.

Není tady

#2 2. 3. 2006 15:54

Pešta
♥♥♥♥---

Re: Balení při stěhování

Já se stěhovala 2x, jednou od rodičů, to jsem nemusela brát všechno najednou tak to bylo dobrý a podruhý z rod. domku po roce a bylo to strašný (nevim kde jsme za rok nastřádali tolik blbostí).  Určitě jsou dobré velké bedny ( co se zeptat v nějakém marketu) a roztřidovat hned u balení a bedny popisovat. Nachystej  si hodně lepenky a novin. Vůbec Ti to nezávidim, přeju pevné nervy.

Není tady

#3 2. 3. 2006 15:57

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Výborný jsou velký igelitový pytle (na oblečení). Jsou pevný a vleze se do nich hodně. Koupíš v papírnictví.

Není tady

#4 2. 3. 2006 16:14

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, včera se stěhovala ségra, má taky dvě malý děti a psala mi v SMS, že měla 50 beden od banánů plné věcí. Bedny nosila domů z obchodů už nějaký čas předem a zdárně to zvládla. Ona stěhovala, nosila bedny do auta,  manžel dělal dozor stěhovákům při nakládání nábytku - to je ta dělba práce. Tak hodně sil a pevné nervy....smile

Iveta X

Není tady

#5 2. 3. 2006 16:22

Electra
♥♥♥♥---

Ivetko tak když je sestra ještě rozehřátá, tak by mohla pomoct i u nás :-) ovšem jejího manžela nechceme, dozorů tu bude určitě dost :-)
A čim zacpala ty díry v krabici od banánu?
Na ty pytle se hned zajdu kouknout a koupit.
Díky za rady.....
Ty jo mě je úplně úzko - už ať je to za náma

Není tady

#6 2. 3. 2006 16:23

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Tak to moje sousedka přestěhovala sama byt 3+1 i s dvěma dětmi (8+2 roky), než přijel manžel z cest (je tirák)-chtěla mu udělat radost a překvapit ho.On vůbec nevěděl, že se stěhují. Zvládla to na jedničku! Ale nechápu dodnes, jak!

Není tady

#7 2. 3. 2006 16:30

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Stěhovali jsme se už 6x (3 děti, 2 dospělý, pes .. a doufám, že tím naše anabáze končí), a osvědčily se velké pytle na hračky a deky, né ale oblečení, protože z těch pytlů je pak tak nějak cítit, krabice nejen od banánů (chce to oběhat pár obchoďáků a na rampě si domluvit, aby vám krabice schovaly a nezkartovaly). A nešílet měsíc dopředu, stačí týden před a udělat z toho hurá akci - brát jednu skříň za druhou, její obsah skládat do krabic a ty si pečlivě nadepsat (jako např. cíchy a ručníky, oblečení dcery, syna, moje atp.).  Usnadňuje to pak vybalování i případné hledání.  Rozmontování nábytku a jeho krámování už je to poslední. Sice těžké, ale řekla bych, že pořád lepší než to krabicování.
Tak hodně síly a pevné nervy !!

Není tady

#8 2. 3. 2006 16:31

Electra
♥♥♥♥---

Jé tak já se tu z toho "hroutim" a ona je to taková brnkačka :-)

Není tady

#9 2. 3. 2006 16:35

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ještě k těm krabicím - každou ještě zpevni lepenkou zespodu i kolem dokola. Krabice od banánů sice mají dole ďuznu, ale to nevadí, některé věci se v nich dají přenést docela dobře a ďíru můžeš zaplácnout větším papírem nebo čtvrtkou či rozloženým kouskem oblečení.  Krabice gigant neřeš, když se pak napě.....í věcmi, jsou tak těžké, že s nimi mají co do činění dva chlapi  a vlastní tíhou se rozpadají. Optimální jsou takové ty střední, co se ještě dají vzít "do náruče" a přenést.

Není tady

#10 2. 3. 2006 16:37

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ono to zní vždycky hrozivě, ale není to tak. Navíc slušně se vyselektuje bordel - najednou zjistíš, kolik máš věcí, které vůbec nepotřebuješ a hodně toho i vyhážeš. Fakt se to dá zvládnout, neboj. winkbig_smile

Není tady

#11 2. 3. 2006 17:01

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Loni jsem absolvovala stěhování. Nejlepší krabice jsou od počítačů a serverů ( pokud máte tyto možnosti), dále jsem pár úžasných krabic dostala v prodejně Mountfieldu ( vyhazovali krabice od nějakých traktůrků).
Na peřiny, šaty stačí ty pevné igelitové pytle. Porcelán jsem zabalila do ručníků a novin než jsem je dala do krabic. Vše přežilo, ale balila jsem to měsíc a dodnes mám pár nevybalených krabic. Mnoho štěstí!

Není tady

#12 2. 3. 2006 17:15

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Peřiny je dobré dát do normálního plátěného prostěradla a uvázat, jako raneček.

Není tady

#13 2. 3. 2006 17:42

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Stěhovala jsem se 4x... všechny krabice jsou dobré, do zvláštní krabice si dej to co budete nevyhnutelně v nejbližsí době potřebovat a hlavně si nezapomeň na každou krabici fixem napsat co v ní je nebo to napsat na papír a ten na krabici přilepit, nebo krabice očíslovat a udělat si seznam, co je pod kterým číslem!
Taky jsem při každém stěhování vyhodila spoustu věcí a je fakt, že jsem je už niíkdy nepotřebovala..
Už se nechci nikdy stěhovat!!!!!

Strach je malá smrt...

Není tady

#14 2. 3. 2006 19:16

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Stěhovali jsme se ob dva baráky... knihy v přepravkách na ovoce - a že jich bylo dost, TV, radia...atd technika v autě- sice jen 1OO metrů, nábytek na valníku - kupodivu všechen přežil a věci na sebe ve velkých igelit. pytlích - aházeno, rozebírala jsem až na místě... Dva dny a bydleli jsme

Není tady

#15 3. 3. 2006 8:37

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

Tak nám se taky osvědčily krabice od banánů. Přestěhovali jsme v nich celý byt. Jsou praktické v tom, že mají po stranách díry na držení.

Není tady

#16 3. 3. 2006 9:06

Electra
♥♥♥♥---

No už jsem vyházelala takovejch věcí - nejdřív jsem projela svou šatní skříň - objevila jsem i věci o kterých jsem ani nevěděla že mám :-)
Pak jsem přetřídila koupelnu - vyházela jsem spoustu kosmetiky a celá radostná manželovi říkám, jak jsem to tam protřídila - a on že prej od tam tud nic nezmizelo - no ono to fatk tak vypadá, ale vynášela jsem 2plný igelitky..
Taky už mám 3 krabice od banánu - ještě tak 50 seženu a krabice mám taky vyřízený :-)
Akorát jsem teda nevěděla, jakej je to um sehnat krabice.  U Meinla mi postarší pán rovnou řekl, že nemá - byl očividně línej pro ně zajít.  A dneska mi prodavačka řekla to samý, tak jsem popošla o kus dál ke skladníkovi a ten mi donesl.
Zatrest jsem se pak na neochotnou prodavačku mračila jak nejvíc umim - to jsem ji teda potrestala co :-)

No věci dám do krabic - to se pak přenese "snadno" - ale ten nábytek, ten nábytek..............

Není tady

#17 3. 3. 2006 11:24

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ten nábytek vám nevynese firma která vás stěhuje? Nám vynesli všechno, naložili, umístili přímo na určené místo  ..byli to siláci. jeden si dal pračku - tehdy starou Tatramatku automatickou, do popruhu na záda a vynesl do točitých schodů do prvního patra... Nebo vy to budete tahat sami? Já se naposledy stěhovala před 13 lety a nebylo to s firmou tak moc drahé, už si nepamatuju kolik, ale vyplatilo se to, ubylo spousta starostí .

Strach je malá smrt...

Není tady

#18 3. 3. 2006 14:01

Gia
♥♥♥♥♥♥-

My jsme měli půjčený krabice od kamarádů, kteří je nakoupili od stěhovací firmy. Ale nevím, jak to bylo finančně nákladné. KDe jsem dostala  krabice, tak to byli vietnamští prodavači zeleniny. V Albertu ani v Delvitě nic pořádného neměli, jen takové malé bedýnky od ovoce. Všechno skleněné jsme balili do hedvábného papíru (taky zapůjčeného), ale koupili ho někde ve skladu pro květinářství.

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#19 3. 3. 2006 14:10

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

My jsme s pritelem sehnali krabice na stehovani v obchode s elektronikou...tam kde maji televize a tak...

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#20 3. 3. 2006 14:28

martinaka
♥♥-----

Sousedka stěhovala, že: nacpala to do pytlů, ty pytle si polepila papírkama s číslicema, číslice si pak přepsala na papír s tím, že věděla v kterém pytlu co má. A v pohodě. Má asi 35kilo i s botama 2 děcka(pěkní hajzlíci) a ještě 1,5metrového psa. Zvládla to v pohodě.

Není tady

#21 3. 3. 2006 16:10

Electra
♥♥♥♥---

Ano všechno si stěhujeme sami - tedy i nábytek. Já myslela, že stěhováci vyjdou hodně draze. Ještě na to kouknu někdne na netu, kdyby to bylo cenově přijatelný, tak bych nejraděj zvolila stěhováky.

Není tady

#22 3. 3. 2006 16:29

koudyova
♥♥-----
Místo: Milovice

stěhovali jsme se 3 x,šílela jsem taky měsíc dopředu,ale hlavně jsem dělala velkou debordelizaci,vyklidila jsem nastřádaný nesmysly a malé věci jak moje tak dětí a na stěhování mi zbylo jen to co s námi skutečně jelo,bylo toho i tak dost a pomáhala celá rodina.Pevné nervy a vůdčí talent.

Není tady

#23 3. 3. 2006 16:55

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

My jsme si krabice vždy odstěhovali sami, ale na nábytek jsme objednali stěhováky. Přenesli, odvezli a rozestavili a za práci od 8 - 12h jsme platili cca 2800 kč. To mi tak hrozný nepřipadalo na to, že se s nábytkem rvali z 8. patra.

Není tady

#24 6. 3. 2006 23:50

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM

Já se stěhovala snad 10x. No doufám, že už naposled, ne nadarmo se říká raději vyhořet....
Ale výborně se mi osvědčily ty maxi pruhované tašky od Vietnamců, ty jsou k nezaplacení, pak již tady zmiňované pevné pytle za 15,-/ks a bezkonkurenčně krabice od banánů. Jsou totiž nejpevnější, mají uši, dobře se s nima manïpuluje, a když jich člověk má dost, tak má vrch i spodek, nebo i každá část zvlášť se dá použít.
Pevné nervy big_smile big_smile

Není tady

#25 7. 3. 2006 8:38

evčina
♥♥♥----
Místo: Ústecký kraj

Nečetla jsem všechny příspěvky,ale dobré jsou na stěhování krabice od cigaret.http://www.gify.nou.cz/zeny2_soubory/69.gif

http://www.stastnezeny.cz/data/USR_001_USR_IMAGES/Ev(2).gif

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí