Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 29. 1. 2012 15:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Re: Alimety

Kuřátko napsal(a):

aprill napsal(a):

a nestydím se za to, že mám jiný názor než ty! pokud si najdu chlapa, který má děti, tak od něj neočekám, že se jich zřekne proto, abych já měla dostatek pro společné dítě!  chce to trošku přemýšlet , víš vissla

O přemýšlení by se tady dalo polemizovat.

Víš, ona žádná ta nová partnerka tady ještě nepsala, že by chtěla aby se její přítel/manžel zřekl dětí z předchozího manželství. Ale tvá rada byla skoro vždy...."měla sis najít bezdětného muže". Jak jednoduché a omezené.

Ano je to jednoduché, buď se smířím s tím, že mám partnera, který má děti a uvědomím si, že děti stojí spoustu peněz a nebo na to nemám a hledám někoho kdo děti nemá.

Není tady

#27 30. 1. 2012 8:35

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Kačka81 napsal(a):

Je mi jasné, že nám to zvednou, ale jen jsem chtěla vědět zhruba o kolik. Jen mě štve, že si bývalá pořád vymýšlí a brečí, že nemá peníze. Pořád chce zvyšovat kvůli rovnátkům, které ani jedna nemá. Starší už nepotřebuje a mladší zatím nemá. Již v minulém zvyšování už na to manžel přispíval a k čemu když je nemají. Pořád tvrdila, že má málo na kroužky a jiné aktivity a ikdyž se jí to zvýší je to stejné dcery nikam nechodí. Hlavně, že ona na své členské poplatky na cvičáku má. Platí tam 1200 ročně a ještě 100 za každou brigádu. A od září nemá mladší dcera obalené učebnice a sešity, prý je ani doma nemá. Manžel dcery bere na dovolené, dárky jim také kupuje okolo 2 tisíc a nedávno té mladší pořídil nový mobil za 2 tisíce, kde matka uvedla, že je použitý. Proč soud nezajímá také to, že žije s přítelem, proč nemůže manžrel vidět účty za brýle? Manžel na své dcery platí řádně a i mimo jim platí různé jako kredity, atd.

PArdon, ale me to neda.
Vyzivne cini tech 3500 na dve deti a neumim si predstavit, ze bys sama mohla z tehcto penez nejak vyzit. To je nejelemetarnejsi minimum. Uz jen topeni stoji mesicne par tisic, alespon v zime. Tudiz otec muz ebyt v pohode. A to ze holky potrebuji rovnatka aruzne veci , na ktere otec prospiva je naprosto normalni. To z eje bere na dovolenou povazuji taky za normalni, to by snad delal i jako nerozvedeny, ne?
Musim se pousmat nad tvymi detailnimi vypocty, okolo obalenych knih (moje deti nemely v zivote) a sesitu, cvicaku (?) a pokud holce koupi mobil, tak bych absolutne nechala stranou matciny pripadne komentare.
Jestli s nekym zije nema zadny vliv na vyzivovaci povinnosti otce. To je mezo otcem a potomkem.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#28 30. 1. 2012 10:24

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Tak za me jako novou partnerku. Za prve vyzivne je opravdu nizke, jak uz nekdo psal, tak sama bys z takove castky x2 asi taky na dve deti nevysla. Tudiz pokud je takove, tak pak je opravdu vhodne prispivat na dalsi potreby deti, tohle pokryje tak jidlo, najem (nechytejte me prosim za slovo, nemam to spocitane a ani se mi to teda pocitat nechce). Tudiz bryle, skola v prirode, krouzky, to by bylo treba platit napul s matkou. Ale kdyz nekdo argumentuje pridanim na rovnatka a pak nikdo z deti rovnatka nema, tak to taky neni uplne ok. Ja bych po zkusenostech byla pro vyzivne podstatne vyssi a at matka koupi co je treba. Vyhnou se tak oba ex nekonecnym dohadum na co pridat a kolik to stoji a jestli je to treba. Jeden mesic matce nejaka koruna vyzbyde, dalsi bude potrebovat vic. Netahala bych do toho nakup darku nebo dovolenych, to ani ze strany otce ani matky. To by melo byt v rezii kazdeho z nich a nemelo by to byt predmetem vyzivneho, podle me. Opravdu neres co kupuje matka a kolik to stoji. To, jestli ona resi co si kupujete vy, to vypovida neco o ni, jestli ty resis co kupuje ona, to zase vypovida neco o tobe. Snad necekas, ze si nekoupi nic nez veci pro deti?? Jestli uvedla, ze s otcem ditete nezije, tak vy uvedte, ze zije. Ovsem bude se to asi blbe prokazovat, protoze pokud on naoko bydli jinde a jde jim o nejake prispevky od statu, tak nevim jak muzete prokazat opak. Tohle jednani me docela stve, ja takovehle obchazeni predpisu a vysavani statu nemam rada, ale to sem nepatri..

Není tady

#29 30. 1. 2012 11:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Mela jsem vztah s chlapem,ktery mel prijem pres 30 tisic.Na dve deti ve veku 8 a 10 let platil dohromady 2500 kc a jeste mel reci kolik,ze neplati.Kazdou stvrzenku kde byl s detma si schovaval,kdyby nahodou byvalka chtela zvednout alimenty.Kluk byl s nama jednou na vylete,ze si drzel v pase kalhoty jak mu byli velke a padali mu.Drahy otec mu nebyl schopny koupit ani pasek u Vietnamcu vzdyd prece plati a je to vina matky vzdyd da dohromady mesicne 14 tisic a to je dost.
Detem za manzelstvi udelali stavebko.On chtel po byvalce,aby stavebko zrusila a penize se rozdelili mezi ne napul a kazdou navstevu kdy si sel pro deti ji to cpal do hlavy.
S pritelem jsem se rozesla prave kvuli jeho hamiznosti,nikdy se nedozvedel duvod proc to tak bylo,divil se jen,ze se s tak mily holky stala takova mrcha.

Upravil(a) eremuruss (30. 1. 2012 12:26)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#30 30. 1. 2012 12:15

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice

No, pěkně jste to tu rozepsaly. Připadá mi, že jsou jen dvě situace: buď jsou alimenty moc nízké, a nebo až moc vysoké. O těch vysokých se zde pochopitelně nedočteme. Bohužel nic nelze paušalizovat, jsou chlapi, co platí málo, ale taky málo vydělají a to kolikrát makají od rána do večera. Co jim pak zbývá? Neudělat si děti a když už je mají, tak se nerozvádět. Samozřejmě terčem jsou zde muži, kteří mají svůj příjem a to slušný, i přes to se bijou o korunu. To jsou bohužel chudáčci, od nichž raději ruce pryč! Pak se nedej bože zachovají stejně i k Vám. To by měla zvážit i autorka diskuze. Takového chlapa nebrat.
Na druhou stranu jsou případy, kdy jsou alimety přiměřené ne-li slušné a žena stále tlačí na jejich zvyšování. To je taky špatně.
Jak jsem zde psala, můj přítel platí na dvě děti 9 a 12 celkem 6000, přispívá občas mimo to na oblečení, kupuje jim i elektroniku, obstarává počítače, kupuje lyže, kola a pod. Myslím si, že to je dost nadstandart, ale stále to je přiměřené. Je fakt, že je mi trnem v oku to, že děti si těch věcí moc neváží, kolikrát zapomenou u nás spoustu drobností...nevadí, mamka koupí nové. Svědčí to o tom, že všeho mají dostatek a nechybí, tak z toho lze usoudit, že alimenty 6000 jsou opravdu dostatečné.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

#31 30. 1. 2012 13:02

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Baro asi tak. Ono malokdy bude spokojenost na vsech stranach. Ja si nedelam iluze ani o matkach ani o otcich. Nekde by potreboval proplesknout tatinek, nekde matka, nekde mozna oba. Trochu me desi nazor, ze matka co je s detma = automaticky chudera. To tak byt nemusi, ale jasne, ze taky muze. Proto moc nemam rada jen cernobile nazory. Takova univerzalni rada, mela sis najit bezdetneho je jeden z tech nazoru. Spis je lepsi hledat nejakou cestu, jak vsem zucastnenym vysvetlit, jak se veci maji v realu (koneckoncu to jsem si i myslela, ze by melo byt cilem socialnich pracovnic a ne odsuzovani lidi). Treba diky diskuzi autorce vlakna dojde, ze jeji pritel fakt plati malo a ze by nemeli resit co byvalka kupuje nebo nekupuje. Ale zas do toho nevidime, treba se jeji pritel s ex domluvil, ze ji necha byt s vybavenim a vymenou za to bude platit takhle nizke alimenty. Coz by byla jeho blbost, ale kdyby to tak bylo, tak u chapu, ze se pak cili, ze nejaka dohoda pada. Ale o tom tady pisatelka nic nepsala, tak to tak asi ani nebylo.

Není tady

#32 30. 1. 2012 19:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

pecule napsal(a):

Baro asi tak. Ono malokdy bude spokojenost na vsech stranach. Ja si nedelam iluze ani o matkach ani o otcich. Nekde by potreboval proplesknout tatinek, nekde matka, nekde mozna oba. Trochu me desi nazor, ze matka co je s detma = automaticky chudera. To tak byt nemusi, ale jasne, ze taky muze. Proto moc nemam rada jen cernobile nazory. Takova univerzalni rada, mela sis najit bezdetneho je jeden z tech nazoru. Spis je lepsi hledat nejakou cestu, jak vsem zucastnenym vysvetlit, jak se veci maji v realu (koneckoncu to jsem si i myslela, ze by melo byt cilem socialnich pracovnic a ne odsuzovani lidi). Treba diky diskuzi autorce vlakna dojde, ze jeji pritel fakt plati malo a ze by nemeli resit co byvalka kupuje nebo nekupuje. Ale zas do toho nevidime, treba se jeji pritel s ex domluvil, ze ji necha byt s vybavenim a vymenou za to bude platit takhle nizke alimenty. Coz by byla jeho blbost, ale kdyby to tak bylo, tak u chapu, ze se pak cili, ze nejaka dohoda pada. Ale o tom tady pisatelka nic nepsala, tak to tak asi ani nebylo.

Já ji odsuzovala? To byla jenom dobrá rada. Tazatelka je sama matkou, tak snad ví, kolik takové dítě stojí peněz. A její největší ubohost je vypočítávání nedostatků - nenosí rovnátka, nemají obalené sešity. Snad se u svého dítěte toho nedočká, protože odříkaného chleba , největší krajíc vissla . A co dělá nebo nedělá bývalka , tak do toho je jí skutečně houby .

Není tady

#33 30. 1. 2012 19:49

pecule
♥♥♥♥♥♥-

No, spis jak nekdo z novejch zacne neco (cokoliv) resit, tak je to tvoje jedina rada. Tudiz jo, vnimam to od tebe jako odsouzeni. Ono ku prospechu je spis dotycne nejak slusne ukazat, ze to tak jednoduchy neni. Ze v necem klidne muze mit ex pravdu, prestoze v necem jinym trebas fixluje (tim myslim to neziti s pritelem naoko pro urady). A kdyz teprve nepochopi, tak si udelam obrazek,
ale ne hned z prvniho dotazu. Proste je mi takovy razny kopnuti do zadele hned na zacatku trochu proti srsti. A navic jsem presvedcena, ze to stejne k nicemu nevede.

Není tady

#34 1. 2. 2012 17:35

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

aprill napsal(a):

pecule napsal(a):

Já ji odsuzovala? To byla jenom dobrá rada. Tazatelka je sama matkou, tak snad ví, kolik takové dítě stojí peněz. A její největší ubohost je vypočítávání nedostatků - nenosí rovnátka, nemají obalené sešity. Snad se u svého dítěte toho nedočká, protože odříkaného chleba , největší krajíc vissla . A co dělá nebo nedělá bývalka , tak do toho je jí skutečně houby .

jj, takhle "dobré" rady dávají na úřadech dost často

Není tady

#35 4. 2. 2012 8:22

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Vzpomínám, jak ,,naše" bývalka vypisovala v návrhu, že můj syn (z 1.manželství) kouří a chodí na diskotéky. Podotýkám, že můj syn byl v té době již plnoletý a ona jej vůbec neznala. Prostě co nabonzovaly její dcery :-)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí