Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 27. 1. 2012 13:22

Kačka81
♥------

Alimety

Dobrý den, mám dotaz. Bývalý přítelkyně mého manžela zažádala o zvýšení výživného na 15 a 12 letou dceru. Jako důvod uvedla,že rostou výdaje, kroužky a že se jí narodil další syn s přítelem se kterým momentálně nežije. Chce opět přispět na rovnátka, kdy už v minulém zvýšení jí na rovnátka dcer bylo zvýšeno a do teď ani jedna z dcer rovnátka nenosí. Starší dcera nosí brýle a prý ji vyjdou na 3 - 4 tisíce je to reálné? Když chctěl vidět manžel účty i u soudu to říkal tak prý je to bezpředmětné. Na kroužky také žádné nechodí. S nynějším přítelem také bydlí, ale to je také u soudu bezpředmětné. Manželův plat se pohybude okolo 18 tisíc na kolik by jí mohly výživné zvýšit? Já jsem také nyní na MD s naším synem, takže pobíráme stejnou mateřskou akorát ona ještě přídavky na děti. Děkuji

Není tady

#2 27. 1. 2012 14:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Alimety

Kačka81 napsal(a):

Dobrý den, mám dotaz. Bývalý přítelkyně mého manžela zažádala o zvýšení výživného na 15 a 12 letou dceru. Jako důvod uvedla,že rostou výdaje, kroužky a že se jí narodil další syn s přítelem se kterým momentálně nežije. Chce opět přispět na rovnátka, kdy už v minulém zvýšení jí na rovnátka dcer bylo zvýšeno a do teď ani jedna z dcer rovnátka nenosí. Starší dcera nosí brýle a prý ji vyjdou na 3 - 4 tisíce je to reálné? Když chctěl vidět manžel účty i u soudu to říkal tak prý je to bezpředmětné. Na kroužky také žádné nechodí. S nynějším přítelem také bydlí, ale to je také u soudu bezpředmětné. Manželův plat se pohybude okolo 18 tisíc na kolik by jí mohly výživné zvýšit? Já jsem také nyní na MD s naším synem, takže pobíráme stejnou mateřskou akorát ona ještě přídavky na děti. Děkuji

Nezlob se na mě, ale píšeš trochu zmateně - tak žije bývalá přítelkyně s novým přítelem ve společné domácnosti, nebo nežije big_smile ?!? Jestli má s novým přítelem dítě, tak je to stejně nic proti ničemu - vyživovací povinnost na jejich dítě a na ni nese nový přítel, povinnosti Tvého manžela ke svým dvěma dcerám zůstávají nedotčeny.

Ano, brýle pro patnáctiletou slečnu klidně mohou vyjít na ty 3-4.000,- Kč, to vůbec není nadnesená částka a odpovídá standardní ceně brýlí v dnešní době. Protože má Tvůj manžel novou vyživovací povinnost k Tobě jakožto matce na MD a vašemu společnému dítěti, výživné se asi příliš zvyšovat nebude. MMCH jak to, že bývalá přítelkyně pobírá přídavky na děti a Ty ne?!?

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#3 27. 1. 2012 18:00

Kačka81
♥------

Já jsem psala, že uvedla důvod, že se svým partnerem momentálně nežije, ale že my víme, že tomu tak není. No právě, že navrhla zvýšení až po narození syna. Je mi jasné, že manžel má povinnost jen ke svým dětem. Ok děkuji nemám s cenami brýlí zkušenosti, proto jsem chtěla vědět zda ta částka, kterou uvedla je reálná. Teď mažel platí 3.300,- na obě dcery, o kolik si tedy myslíte, že by to mohli zvednout když má teď další povinnost k našemu synovi? Já jsem se ptala na sociálce a tam mi řekly, že pokud manžrel bere tolik nemá to cenu si žádat a ona je pobírá jelikož je s holkama. Děkuji za odpovědi

Není tady

#4 27. 1. 2012 18:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Protože jste manželé, Kačko, bude se u soudu posuzovat Tvůj příjem (MD) plus manželův příjem a přihlédne se k tomu, že manžel vyživuje Tebe a vašeho syna. Oproti tomu je 3.300,- Kč výživného na dvě děti (12 a 15) hodně málo, počítej s tím, že vám ho můžou zvýšit. Sice ne o moc, ale ta možnost tady je stolt

Není tady

#5 27. 1. 2012 18:21

Kačka81
♥------

Je mi jasné, že nám to zvednou, ale jen jsem chtěla vědět zhruba o kolik. Jen mě štve, že si bývalá pořád vymýšlí a brečí, že nemá peníze. Pořád chce zvyšovat kvůli rovnátkům, které ani jedna nemá. Starší už nepotřebuje a mladší zatím nemá. Již v minulém zvyšování už na to manžel přispíval a k čemu když je nemají. Pořád tvrdila, že má málo na kroužky a jiné aktivity a ikdyž se jí to zvýší je to stejné dcery nikam nechodí. Hlavně, že ona na své členské poplatky na cvičáku má. Platí tam 1200 ročně a ještě 100 za každou brigádu. A od září nemá mladší dcera obalené učebnice a sešity, prý je ani doma nemá. Manžel dcery bere na dovolené, dárky jim také kupuje okolo 2 tisíc a nedávno té mladší pořídil nový mobil za 2 tisíce, kde matka uvedla, že je použitý. Proč soud nezajímá také to, že žije s přítelem, proč nemůže manžrel vidět účty za brýle? Manžel na své dcery platí řádně a i mimo jim platí různé jako kredity, atd.

Není tady

#6 27. 1. 2012 18:40

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice

Tak pro upřesnění, můj přítel má alimenty na dvě děti 9 a 12 let 6000,-. K tomu přispívá bokem na oblečení i sportovní potřeby, které platí jen on (lyže, kola) nakupuje drobnosti jako elektroniku a jiné a není toho málo. Když jsou děti u nás, tak samozřejmě děti živíme a staráme se. A příjem...no podniká a jesti má 18tis. měsíčně ...to asi nemá. Tak jen tak pro srovnání, abys netrpěla přílišnou představou, že 3300 na dvě dcery v jejich věku je moc.  Zkus živit dvě takové holky za 6600 měsíčně!!!

Upravil(a) Bára (27. 1. 2012 18:41)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

#7 27. 1. 2012 18:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Bára napsal(a):

Tak pro upřesnění, můj přítel má alimenty na dvě děti 9 a 12 let 6000,-. K tomu přispívá bokem na oblečení i sportovní potřeby, které platí jen on (lyže, kola) nakupuje drobnosti jako elektroniku a jiné a není toho málo. Když jsou děti u nás, tak samozřejmě děti živíme a staráme se. A příjem...no podniká a jesti má 18tis. měsíčně ...to asi nemá. Tak jen tak pro srovnání, abys netrpěla přílišnou představou, že 3300 na dvě dcery v jejich věku je moc.  Zkus živit dvě takové holky za 6600 měsíčně!!!

já jsem pochopila, že na obě platí 3300 kapitulation

Není tady

#8 27. 1. 2012 18:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Kačka81 napsal(a):

Měla sis najít bezdětného muže!

Není tady

#9 27. 1. 2012 19:03

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Já pochopila, že platí 3300 na obě. Pokud to tak je, je to hodně málo. Kdyby se měli rodiče podílet stejným dílem za 6600 dvě holky v tomhle věku určitě neuživí.

Není tady

#10 27. 1. 2012 21:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, Kačka psala, že platí 3.300,- Kč na obě dvě dcery, což mně osobně připadá velmi málo hmm

Není tady

#11 28. 1. 2012 9:19

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice

aprill napsal(a):

Bára napsal(a):

já jsem pochopila, že na obě platí 3300 kapitulation

Ano, přítel platí na obě děvčata 3300, já jsem uvedla 6600 s ohledem, že pozice obou rodičů by měla být zhruba stejná, tedy brala jsem že i žena se podílí stejnou částkou, tedy celkem na výživu je 6600,-. A mimochodem, ten rodič, který vychovává, má k tomu ještě fůru práce, která se jaksi "nehodnotí" :-(

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

#12 28. 1. 2012 9:47

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

aprill napsal(a):

Kačka81 napsal(a):

off topic: Proc nutne bezdetneho muze? Stacilo by, aby muz vydelal vice penez smile . Mmch. muj manzel take plati alimenty na dve dospivajici deti a je to mnohem, mnohem vice. Pokud ty 3300 jsou dohromady na obe deti, tak se domnivam, ze je to velmi malo. Tez nosim bryle a castka 3-4000 je naprosto primerena, spise v nizsi cenove kategorii (je pochopitelne, ze dospivajici slecna si chce vybrat hezke bryle, ktere ji budou sluset).

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#13 28. 1. 2012 13:16

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Kačka81 napsal(a):

Je mi jasné, že nám to zvednou, ale jen jsem chtěla vědět zhruba o kolik. Jen mě štve, že si bývalá pořád vymýšlí a brečí, že nemá peníze. Pořád chce zvyšovat kvůli rovnátkům, které ani jedna nemá. Starší už nepotřebuje a mladší zatím nemá. Již v minulém zvyšování už na to manžel přispíval a k čemu když je nemají. Pořád tvrdila, že má málo na kroužky a jiné aktivity a ikdyž se jí to zvýší je to stejné dcery nikam nechodí. Hlavně, že ona na své členské poplatky na cvičáku má. Platí tam 1200 ročně a ještě 100 za každou brigádu. A od září nemá mladší dcera obalené učebnice a sešity, prý je ani doma nemá. Manžel dcery bere na dovolené, dárky jim také kupuje okolo 2 tisíc a nedávno té mladší pořídil nový mobil za 2 tisíce, kde matka uvedla, že je použitý. Proč soud nezajímá také to, že žije s přítelem, proč nemůže manžrel vidět účty za brýle? Manžel na své dcery platí řádně a i mimo jim platí různé jako kredity, atd.

prosím tě, ty řešíš, jestli má jeho dcera obalený sešity yikes
tohle kdyby vypustila z pusy současná přítelka mého ex, tak to by viděla ten hukot.
mimochodem, můj syn taky nemá dodneška obalený sešity a učebnice a není to proto, že bych mu obaly nekoupila, ale proto, že hned v září je po dvou dnech sám sundal, protože si prý připadal jako debil, když byl ve třídě jedinej, kdo ty sešity obalený měl wink
jinak to co píšeš, tak to co na ně platí, je nic moc.
a prosím tě, nestarej se o to, kolik a za co vydává jeho ex na cvičáku atd. to není tvoje věc.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#14 28. 1. 2012 15:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kačka81 napsal(a):

Kacko obrat si situaci jestli tobe by stacila tahle almuzna na dve deti.Muj pritel plati na sveho 17 leteho syna 2500 kc pri platu 12 tisic cisteho.Podle tabulek ktere jsme kdysi nasli na internetu pro vypocet vyzivneho z 12 tisic je to presna castka.
Bryle jsme loni porizovali dceri,samozrejme ty nejlevnejsi,protoze je musela mit do autoskoly jinak je nosit nebude stali 2500 kc a to byla jeste akce na jedno sklo,ze bylo zdarma.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#15 28. 1. 2012 17:20

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

No já chápu, že jestli argumentuje rovnátkama, který nikdo nenosí, tak to člověku může zvedat mandle.  Ale 3300 na dvě děti fakt není moc, se zvýšením bych rozhodně počítala. A taky si myslím, že ten, kdo pečuje, by měl platit míň, protože logicky má menší možnost vydělávat a ta práce kolem dětí rozhodně není "nic". Asi jsem tě nepotěšila, promiň.

Není tady

#16 28. 1. 2012 17:21

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Kačko, asi tě nepotěším, ale zvýšit mu to mohou a to dost rapidně....zkušenost mého přítele. Rozhodnutí soudkyně bylo úplně mimo a ty její kometáře. Že to že byl přítel bez práce je dle jejího názoru jeho vinou, takže k tomuto faktu nebude přihlížet, to že je povinen přítel krom alimentů a výdajů navíc platit i jídelnu, družinu, atd.
Když mi to vykládal, byla jsem ráda, že jsem tam nebyla, protože bych jí řekla svoje. Teď už vím, že když by šel znovu k podobnému jednání, budeme si soudní líčení nahrávat a pozveme tam i "obecenstvo". To se pak soudkyně chovají tak jak mají a rozhodujou jinak.

Není tady

#17 28. 1. 2012 17:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ty, káčo a proč se tvůj manžel s ex nedohodne, že ty rovnátka zacáluje s exkou na půl, ve chvíli, kdy je holka bude mít v papuli ? nešlo by to ?
aspoň my to tak s ex udělali, na horních i dolních, přes soud jsme neřešili nic, prostě jsem rovnátka zaplatila, on mi na ně pak půlku peněz dal ..
aspoň budete mít jistotu, že když už na to ty peníze dá, že ty rovnátka budou.
ale se zvýšením bych na vašem místě počítala tak jako tak.

Upravil(a) PPavlaa (28. 1. 2012 17:37)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#18 28. 1. 2012 18:42

pisnicka3
♥♥-----

no,záleží na tom jaký má kdo žaludek,já na tři děti ve věku 19-17 a 15 let beru 4 400 a to ještě tak,jak se BM zachce,všude brečí jak nevydělává,jak není práce,jak platí exekuce a dluhy z manželství-já sama jsem momentálně na rodičáku s dalším prckem a aby ty korunky nechyběly,myslím ty od BM-tak chodím do práce,to si nestěžuju,jen ty dluhy platím taky,tak aby bylo z čeho,ale to je jiná věc,každopádně zvýšení záleží na víc věcech a z mojí zkušenosti je minimální,ale příteli pro změnu výživné zvedli velice rapidně a to i když už měl další vyživovací povinnost,platil 2000 a nově pak 5000-bez kroužků,kluk dělal počítačovou školu a ani ińternet doma neměl,a maminka příjem 28 000-pro srovnání přítel měl v době zvýšení 15 000 a doma mimino,

není to prostě jednoznačné a myslím si,že soudy ty alimenty střílejí jen tak

a k brýlím-na jaře jsem kupovala taky naší slečně brýle a s prominutím a nechci se nikoho dotknout,ale koupit brýle jen kvůli autoškole za pár tisíc mi přijde vyhození peněz,zvl᚝ když jak je psáno je nosit nebude-my koupili pěkné na denní nošení,dcera si vybrala sama,které jí sluší a vyšly nás na 800 i s pouzdrem,a každý ji obdivuje jak ji sluší

Není tady

#19 28. 1. 2012 20:24

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Kačka81 napsal(a):

To je zas názor roll
A takoví lidi pracujou u nás na sociálce....

Není tady

#20 28. 1. 2012 20:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kuřátko napsal(a):

Kačko, asi tě nepotěším, ale zvýšit mu to mohou a to dost rapidně....zkušenost mého přítele. Rozhodnutí soudkyně bylo úplně mimo a ty její kometáře. Že to že byl přítel bez práce je dle jejího názoru jeho vinou, takže k tomuto faktu nebude přihlížet, to že je povinen přítel krom alimentů a výdajů navíc platit i jídelnu, družinu, atd.
Když mi to vykládal, byla jsem ráda, že jsem tam nebyla, protože bych jí řekla svoje. Teď už vím, že když by šel znovu k podobnému jednání, budeme si soudní líčení nahrávat a pozveme tam i "obecenstvo". To se pak soudkyně chovají tak jak mají a rozhodujou jinak.

Co bys ji asi rekla?Matky se taky nikdo nepta,kdyz je bez prace a presto nenecha deti hladovet.Vetsinou se musi matka vic snazit nez chlap.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#21 28. 1. 2012 20:59

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

pisnicka3 napsal(a):

no,záleží na tom jaký má kdo žaludek,já na tři děti ve věku 19-17 a 15 let beru 4 400 a to ještě tak,jak se BM zachce,všude brečí jak nevydělává,jak není práce,jak platí exekuce a dluhy z manželství-já sama jsem momentálně na rodičáku s dalším prckem a aby ty korunky nechyběly,myslím ty od BM-tak chodím do práce,to si nestěžuju,jen ty dluhy platím taky,tak aby bylo z čeho,ale to je jiná věc,každopádně zvýšení záleží na víc věcech a z mojí zkušenosti je minimální,ale příteli pro změnu výživné zvedli velice rapidně a to i když už měl další vyživovací povinnost,platil 2000 a nově pak 5000-bez kroužků,kluk dělal počítačovou školu a ani ińternet doma neměl,a maminka příjem 28 000-pro srovnání přítel měl v době zvýšení 15 000 a doma mimino,

a k brýlím-na jaře jsem kupovala taky naší slečně brýle a s prominutím a nechci se nikoho dotknout,ale koupit brýle jen kvůli autoškole za pár tisíc mi přijde vyhození peněz,zvl᚝ když jak je psáno je nosit nebude-my koupili pěkné na denní nošení,dcera si vybrala sama,které jí sluší a vyšly nás na 800 i s pouzdrem,a každý ji obdivuje jak ji sluší

Bryle dcera nosit venku nechtela,asi je jako ja,protoze ja pri svych diptrii 5.5 na leve oko je nenosim os 4 tridy a nasi se mnou nehli.
Dcera chtela kontaktni cocky ty jsem ji koupila jen jednou a to na 6 nedel za 1500 kc jeste driv nez se koupili ty bryle.Vedela jsem,ze dcera za pul roku od koupeni bryli bude vydelavat a bude si kupovat cocky,coz ted dela.

Není tady

#22 28. 1. 2012 21:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Kuřátko napsal(a):

aprill napsal(a):

Kačka81 napsal(a):

To je zas názor roll
A takoví lidi pracujou u nás na sociálce....

a nestydím se za to, že mám jiný názor než ty! pokud si najdu chlapa, který má děti, tak od něj neočekám, že se jich zřekne proto, abych já měla dostatek pro společné dítě!  chce to trošku přemýšlet , víš vissla

Není tady

#23 29. 1. 2012 9:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

pisnicka3 napsal(a):

Bryle dcera nosit venku nechtela,asi je jako ja,protoze ja pri svych diptrii 5.5 na leve oko je nenosim os 4 tridy a nasi se mnou nehli.
Dcera chtela kontaktni cocky ty jsem ji koupila jen jednou a to na 6 nedel za 1500 kc jeste driv nez se koupili ty bryle.Vedela jsem,ze dcera za pul roku od koupeni bryli bude vydelavat a bude si kupovat cocky,coz ted dela.

prosím tě, proč to vysvětluješ ? tys na ty brýle vydělala, proč bys nemohla holce koupit brýle za kolik ty sama uznᚠza vhodný. co je komu do toho ?

Není tady

#24 29. 1. 2012 10:50

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Co bys ji asi rekla?Matky se taky nikdo nepta,kdyz je bez prace a presto nenecha deti hladovet.Vetsinou se musi matka vic snazit nez chlap.

Ale jdi Erem. Matka pracuje a vydělává si docela slučně....oficiálně samozřejmě zase tak dobře ne. Přítel jí nechal vše od A až po Z a sobě nechal dluhy v celkové částce přes milion.
A proč ona ex žádala o zvýšení? ... protože se ji tenkrát přehnalo něco hlavinkou, ona mu odmítala dávat jejich dceru a když přítel podal žádost na soud o úpravu styku, tak ona jako truc podala žádost o navýšeni.

Nedělejte z matek chudinky. Ne všechny jsou na tom tak, jako třeba ty Erem.

Není tady

#25 29. 1. 2012 10:54

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

a nestydím se za to, že mám jiný názor než ty! pokud si najdu chlapa, který má děti, tak od něj neočekám, že se jich zřekne proto, abych já měla dostatek pro společné dítě!  chce to trošku přemýšlet , víš vissla

O přemýšlení by se tady dalo polemizovat.

Víš, ona žádná ta nová partnerka tady ještě nepsala, že by chtěla aby se její přítel/manžel zřekl dětí z předchozího manželství. Ale tvá rada byla skoro vždy...."měla sis najít bezdětného muže". Jak jednoduché a omezené.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí