Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 1. 2012 18:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Psychický teror v manželstve

S tím souhlasím Jessiko, ona je totiž otázka, jak si větu, kterou Majkafa myslí naprosto mile a upřímě, větu, která by Majku nakopla, jak si tu větu přeloží osoba, která podobné urážky a i větší slyší denně. Bubamara v této větě bude vidět další úder pod pás. Bude jí rozumět asi jako němé výčitce. Mnohem víc by jí dala věta: Asi bych se sama sebe ptala, jak to, že s ním můžu ještě žít? Kdy se to stalo, kdy jsem přestala vidět, že už se mnou zachází jako s onucí a nikoli jako s člověkem?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#27 26. 1. 2012 18:45

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Psychický teror v manželstve

agewa napsal(a):

jak někomu pomůže to, že TY bys s někým byla/ nebyla.
možná sis nevšimla, ale není to o tobě .

Dekuji revlibo. Spravna pripominka.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#28 26. 1. 2012 20:00

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Psychický teror v manželstve

sahleb napsal(a):

agewa napsal(a):

jak někomu pomůže to, že TY bys s někým byla/ nebyla.
možná sis nevšimla, ale není to o tobě .

Dekuji revlibo. Spravna pripominka.

nejsem revliba:)

Není tady

 

#29 26. 1. 2012 21:43

Bubamara
♥------
Registrovaný: 25. 1. 2012
Příspěvky: 4

Re: Psychický teror v manželstve

Žienky moc Vám ďakjem za všetky vaše názory, nebojte sa nič ma neurazilo, každý  názor čo tu zaznel premielam s každej strany ako nestranný pozorovatel a snažím sa s toho vybrat pre mna ten ideál - jasne, znie to hrozne. Dnes som kontaktovala moju právničku vo veci zverenia deti do výchovy, na radu niektorej s Vás sa doma tvárim,akože nič zatial, aby nič nezistil. Samozrejme dnes tu lietal ako anjel, ale už som sa rozhodla, takto sa žit naozaj nedá....Posím pokial ste tu niektorá ktorá si tým tiež prešla a zvládla to, ozvite sa kludne aj súkromne. Každá skúsenost a rada mi moc pomože, všetkým Vám zo srdca ďakujem za Vaše slová hjarta

Není tady

 

#30 26. 1. 2012 21:46

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: Psychický teror v manželstve

Kiara napsal(a):

majkafa napsal(a):

Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.

majkafo, takovéhle úvahy jsou zakladatelce vlákna platné, asi jako mrtvému zimník. Když něco nechápeš, protože jsi takovou situaci na vlastní kůži nezažila, tak si svoje postřehy nechej laskavě pro sebe usch

Bubamaro, to jak s Tebou jedná Tvůj manžel ROZHODNĚ NENÍ NORMÁLNÍ a takové jednání JE domácí násilí jako vystřižené. S domácím tyranem nelze ani vyjednávat, ani doufat, že po použití nějakého zázračného mechanismu se jeho jednání k Tobě změní k lepšímu. Pán si myslí, že Tě má v hrsti "přes děti" a pasoval Tě do role hadru na podlahu, služky a fackovacího panáka v jednom. Ty nejsi povinna si takové ponižující jednání a týrání nechávat líbit a mᚠúčinnou možnost obrany v tom smyslu, že se obrátíš na linku pomoci týraným ženám, například DONA linku: http://www.donalinka.cz/, Bílý Kruh Bezpečí: http://www.bkb.cz/, Domácí násilí.cz:http://www.domacinasili.cz/, ROSA, občanské sdružení: http://www.rosa-os.cz/.

Strašně nerada Ti to říkám, ale pokud už u vás doma situace dospěla do takového stadia, že Tě manžel napadl před očima vašeho dítěte, je nejvyšší čas jednat a nakontaktovat příslušné odborníky, na které jsem Ti dala odkazy,. Pokud nic neuděláš, nevěř tomu, že se situace u vás doma sama od sebe zlepší, naopak, z vlastní zkušenosti vím, že strach a nečinnost oběti násilníka provokují k tomu, aby si dovoloval čím dál tím víc a lepší to nebude, naopak, bude to čím dál tím horší grater

Z ničeho neměj strach, každá situace - i ta Tvoje - se dá nějakým způsobem řešit. Držím palce k tomu, aby ses vzchopila a udělala první krok ... pussa!!!

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu. Je to jediné řešení a na uvedených odkazech lze hledat pomoc, až s dotyčným nebude.

Upravil(a) nuick2 (26. 1. 2012 21:47)

Není tady

 

#31 26. 1. 2012 21:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Psychický teror v manželstve

nuick2, já si dovolím malounko Tě poopravit wink na uvedených odkazech by Bubamaru měli odborníci osobně provést celým úskalím předrozvodového dění. To, co následuje po rozvodu, už je obvykle procházka růžovým sadem proti tomu, co se dělo v manželství - i když pravdou je, že někteří vypečení manžílci si ani po tom rozvodu nedají pokoj usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 27. 1. 2012 11:11

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Psychický teror v manželstve

Bubamara napsal(a):

Žienky moc Vám ďakjem za všetky vaše názory, nebojte sa nič ma neurazilo, každý  názor čo tu zaznel premielam s každej strany ako nestranný pozorovatel a snažím sa s toho vybrat pre mna ten ideál - jasne, znie to hrozne. Dnes som kontaktovala moju právničku vo veci zverenia deti do výchovy, na radu niektorej s Vás sa doma tvárim,akože nič zatial, aby nič nezistil. Samozrejme dnes tu lietal ako anjel, ale už som sa rozhodla, takto sa žit naozaj nedá....Posím pokial ste tu niektorá ktorá si tým tiež prešla a zvládla to, ozvite sa kludne aj súkromne. Každá skúsenost a rada mi moc pomože, všetkým Vám zo srdca ďakujem za Vaše slová hjarta

Bubo, ptal jsem se, zda mᚠnějakého přítele/partnera, který by ti mohl pomoct..

Není tady

 

#33 27. 1. 2012 11:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Psychický teror v manželstve

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu
V tom případě by ovšem neměla psát "Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.", ale něco jako "zdrhej jak můžeš".
Tak trochu mi to připomíná soušky učitelky - "Nechápu, proč... mᚠtak špinavé ruce, jsi zas nenapsala úkol, ti nechutná polévka v jídelně...", to vše doplněno pohoršeným potřásáním hlavou.

Bubo, ptal jsem se, zda mᚠnějakého přítele/partnera, který by ti mohl pomoct..
Nedá pokoj a nedá...
Při tom, co a jak má doma, není jakejkoliv další chlap žádoucí. Krom toho, že pravděpodobně by měla strach vůbec s někým promluvit, byla by ta "pomoc" jen dalším bodem, za který by mohla být "potrestána" - že si vůbec dovolila něco podobnýho.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 27. 1. 2012 12:05

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Psychický teror v manželstve

helena napsal(a):

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu
V tom případě by ovšem neměla psát "Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.", ale něco jako "zdrhej jak můžeš".
Tak trochu mi to připomíná soušky učitelky - "Nechápu, proč... mᚠtak špinavé ruce, jsi zas nenapsala úkol, ti nechutná polévka v jídelně...", to vše doplněno pohoršeným potřásáním hlavou.

Bubo, ptal jsem se, zda mᚠnějakého přítele/partnera, který by ti mohl pomoct..
Nedá pokoj a nedá...
Při tom, co a jak má doma, není jakejkoliv další chlap žádoucí. Krom toho, že pravděpodobně by měla strach vůbec s někým promluvit, byla by ta "pomoc" jen dalším bodem, za který by mohla být "potrestána" - že si vůbec dovolila něco podobnýho.

Heleno,
mě nezajímá, jakou teorii sis vytvořila ty, ale informace od Buby. Nechápu, proč za ni odpovídáš.

Není tady

 

#35 27. 1. 2012 12:32

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Psychický teror v manželstve

ready napsal(a):

helena napsal(a):

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu
V tom případě by ovšem neměla psát "Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.", ale něco jako "zdrhej jak můžeš".
Tak trochu mi to připomíná soušky učitelky - "Nechápu, proč... mᚠtak špinavé ruce, jsi zas nenapsala úkol, ti nechutná polévka v jídelně...", to vše doplněno pohoršeným potřásáním hlavou.

Bubo, ptal jsem se, zda mᚠnějakého přítele/partnera, který by ti mohl pomoct..
Nedá pokoj a nedá...
Při tom, co a jak má doma, není jakejkoliv další chlap žádoucí. Krom toho, že pravděpodobně by měla strach vůbec s někým promluvit, byla by ta "pomoc" jen dalším bodem, za který by mohla být "potrestána" - že si vůbec dovolila něco podobnýho.

Heleno,
mě nezajímá, jakou teorii sis vytvořila ty, ale informace od Buby. Nechápu, proč za ni odpovídáš.

Protože s prominutím takhle moc blbá otázka nutí ke komentáři! usch

Není tady

 

#36 27. 1. 2012 12:35

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Psychický teror v manželstve

ready napsal(a):

Bubamara napsal(a):

Žienky moc Vám ďakjem za všetky vaše názory, nebojte sa nič ma neurazilo, každý  názor čo tu zaznel premielam s každej strany ako nestranný pozorovatel a snažím sa s toho vybrat pre mna ten ideál - jasne, znie to hrozne. Dnes som kontaktovala moju právničku vo veci zverenia deti do výchovy, na radu niektorej s Vás sa doma tvárim,akože nič zatial, aby nič nezistil. Samozrejme dnes tu lietal ako anjel, ale už som sa rozhodla, takto sa žit naozaj nedá....Posím pokial ste tu niektorá ktorá si tým tiež prešla a zvládla to, ozvite sa kludne aj súkromne. Každá skúsenost a rada mi moc pomože, všetkým Vám zo srdca ďakujem za Vaše slová hjarta

Bubo, ptal jsem se, zda mᚠnějakého přítele/partnera, který by ti mohl pomoct..

On to nemusí být nutně přítel/partner ve smyslu muž, to je v její situaci nesmysl, může to být jakákoliv osoba/kamarádka, které věříš, o kterou se může v případě potřeby opřít, vybrečet se, a která je hlavně poblíž.

Jinak dělᚠto zatím moc dobře, pomalu se chystej, hlavně v tichosti a nenápadně a měj na paměti, že manžel se to musí dozvědět až jako úplně poslední ! Nebude to lehké, ale mysli na to, že to nejhorší, a sice život s ním, brzy skončí hjarta Jen nesmíš couvnout.

Není tady

 

#37 27. 1. 2012 12:45

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Psychický teror v manželstve

Ještě mě tak napadlo, ono takoví magoři jsou schopni všeho, nemá přístup k Tvému PC? Pozor na historii, vše po sobě raději maž, teď musíš být opatrná, nesmí nic tušit, mᚠvýhodu "kroku napřed" hjarta

Není tady

 

#38 27. 1. 2012 12:54

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Psychický teror v manželstve

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=41286   tady si docela počteš, podobný příběh jako tvůj.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#39 27. 1. 2012 12:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Psychický teror v manželstve

Nechápu, proč za ni odpovídáš.
Protože umanutě trvᚠna tom, aby ti odpověděla Buba a ne já nebo třeba Kiara.
Tak se zeptám já - proč tě ausgerechnet tohle tak strašně zajímá?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 27. 1. 2012 13:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Psychický teror v manželstve

Ja si myslím, že keby mala nejaké Partnera/Priateža, alebo čo len dôvernú kamarátku, ktorá by jej mohla reálne a fyzicky poskytnú oporu, nepýtala by sa tu... wink Domnienka, ale asi nie nelogická.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 27. 1. 2012 13:34

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Psychický teror v manželstve

Selima napsal(a):

Ja si myslím, že keby mala nejaké Partnera/Priateža, alebo čo len dôvernú kamarátku, ktorá by jej mohla reálne a fyzicky poskytnú oporu, nepýtala by sa tu... wink Domnienka, ale asi nie nelogická.

Zaznamenal jsem, že je tady velmi oblíbený leitmotiv - nevytvářejte si domněnky.
Nechápu, proč se jím tedy neřídíte, když se jím zaštiujete.
Nechápu, proč je moje otázka, tak blbá.
Nechápu, proč za ni odpovídají jiné.
Nechápu, proč mi Buba na věcnou otázku nemůže odpovědět. Podle odpovědi se pak dají směřovat rady daleko účinněji.

Není tady

 

#42 27. 1. 2012 13:48

majkafa
Host

Re: Psychický teror v manželstve

ready, já vnímám tvou otázku jako velmi necitlivou, nechci-li přímo říct hloupou. Když si pozorně přečteš první příspěvek, třeba pochopíš, proč.
A mimochodem ona vůbec není povinna ti odpovídat, tak proč na ni tlačíš? Chceš to písemně, že ti nechce odpovědět, nebo proč to děláš?

 

#43 27. 1. 2012 13:49

majkafa
Host

Re: Psychický teror v manželstve

heleno, prosím tě, nepodsouvej mi ty své konstrukce.

 

#44 27. 1. 2012 13:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Psychický teror v manželstve

Nechápu, proč...
... jsi mi neodpověděl na věcnou otázku, ready.

nepodsouvej mi ty své konstrukce
majkafo, mohla bys prosím přesně uvést co a kde ti podsouvám?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 27. 1. 2012 14:01

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Psychický teror v manželstve

majkafa napsal(a):

ready, já vnímám tvou otázku jako velmi necitlivou, nechci-li přímo říct hloupou. Když si pozorně přečteš první příspěvek, třeba pochopíš, proč.
A mimochodem ona vůbec není povinna ti odpovídat, tak proč na ni tlačíš? Chceš to písemně, že ti nechce odpovědět, nebo proč to děláš?

Majkafo,
co je na té otázce tak necitlivého??? A nevím, jaký je problém v nejhorším napsat - nechci odpovědět.

Heleno,
zaměňuješ pořadí. Já se ptal první. Pokud dostanu věcnou odpověď, odpovím také.

Není tady

 

#46 27. 1. 2012 14:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Psychický teror v manželstve

ready napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja si myslím, že keby mala nejaké Partnera/Priateža, alebo čo len dôvernú kamarátku, ktorá by jej mohla reálne a fyzicky poskytnú oporu, nepýtala by sa tu... wink Domnienka, ale asi nie nelogická.

Zaznamenal jsem, že je tady velmi oblíbený leitmotiv - nevytvářejte si domněnky.
Nechápu, proč se jím tedy neřídíte, když se jím zaštiujete.
Nechápu, proč je moje otázka, tak blbá.
Nechápu, proč za ni odpovídají jiné.
Nechápu, proč mi Buba na věcnou otázku nemůže odpovědět. Podle odpovědi se pak dají směřovat rady daleko účinněji.

ready, já se nezaštiuji žádnými domněnkami, já jsem si v manželství s agresivním alkoholikem-tyranem taky prožila peklo, takže jsem si dovolila vyjádřit se z vlastní zkušenosti. To, že je Tvoje otázka silně blbá jsem nenapsala já, napsala to tady víc holek a že je Tvoje otázka blbá, s tím se můžu jenom ztotožnit: ženská, která si hodlá zachránit vlastní kůži před tyranem a ještě navíc bojuje o děti už nemá sil na navazování dalších vztahů, po tom, co si v manželství prožila se mužů spíš bojí a aby navázala jiný vztah, musí se dát nejdřív sama psychicky do pořádku. Což je činnost, která trvá mnohdy i pěknou řádku let.

Proto je Tvoje otázka blbá a srovnatelná s nejapností, jako když se člověka s nohou v sádře nějaká dobrá duše zeptá, jestli si byl včera zatancovat, protože tanec pomáhá na splín duše a na tu nohu v sádře přece nebude tolik myslet hmm O fenoménu týraných žen víš velké FŇ, proto tady neokřikuj ty ženy, které se s domácím násilím v jakékoliv formě už někdy setkaly a naznačují Ti, že se zakladatelky vlákna nevyptávᚠzrovna vhodně, potažmo nevymáhej z Buby odpověď za každou cenu: kdyby Ti Buba chtěla na Tvoji otázku odpovědět, už by ses asi odpovědi dočkal dumbom


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#47 27. 1. 2012 14:04

majkafa
Host

Re: Psychický teror v manželstve

helena napsal(a):

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu
V tom případě by ovšem neměla psát "Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.", ale něco jako "zdrhej jak můžeš".
Tak trochu mi to připomíná soušky učitelky - "Nechápu, proč... mᚠtak špinavé ruce, jsi zas nenapsala úkol, ti nechutná polévka v jídelně...", to vše doplněno pohoršeným potřásáním hlavou.

Tady, heleno. Vůbec nevíš, jakým způsobem já přemýšlím. Má věta byla z mého pohledu na místě. Konstatování, že to nechápu, protože já to skutečně nechápu. A mírné popostrčení k přemýšlení, proč s ním vlastně Buba je a že by jí třeba na základě jejího přemýšlení nad mým konstatováním mohlo dojít, že je blbost, že s ním je a pak by nemusela řešit žádný psychický teror, nebo by vzala děti a nohy na ramena.
Můj názor je, že se mají věci řešit od začátku a ne od prostředka. Začátek je nežít s takovým člověkem, kvůli sobě i kvůli dětem, než je zničí psychicky i fyzicky. Takže není třeba řešit teror, "stačí" odejít.

Upravil(a) majkafa (27. 1. 2012 14:08)

 

#48 27. 1. 2012 14:05

majkafa
Host

Re: Psychický teror v manželstve

ready napsal(a):

Majkafo,
co je na té otázce tak necitlivého??? A nevím, jaký je problém v nejhorším napsat - nechci odpovědět.

Heleno,
zaměňuješ pořadí. Já se ptal první. Pokud dostanu věcnou odpověď, odpovím také.

Buba ve svém prvním příspěvku zmiňuje nevěry svého manžela a ty se jí necitlivě ptáš, jestli má ona přítele, tudíž je sama nevěrná. sad
Buba NENÍ povinna ti napsat - nechci odpovědět. Manipulátore.

 

#49 27. 1. 2012 14:06

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Psychický teror v manželstve

Ready, tak si připrav rady pro různé varianty a uveď je tu. To je nejjednodušší a ty si procvičíš šedé buňky a představivost ........wink
No, a zakladatelka vlákna ti prostě (dosud) neodpověděla ........ potrestᚠji? Potrestᚠsebe?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#50 27. 1. 2012 14:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Psychický teror v manželstve

majkafa napsal(a):

helena napsal(a):

Nikoliv, Majkafa má pravdu , s takovým člověkem nesmí být už ani minutu
V tom případě by ovšem neměla psát "Nechápu, proč s takovým mužem ještě stále žiješ.", ale něco jako "zdrhej jak můžeš".
Tak trochu mi to připomíná soušky učitelky - "Nechápu, proč... mᚠtak špinavé ruce, jsi zas nenapsala úkol, ti nechutná polévka v jídelně...", to vše doplněno pohoršeným potřásáním hlavou.

Tady, heleno. Vůbec nevíš, jakým způsobem já přemýšlím. Má věta byla z mého pohledu na místě. Konstatování, že to nechápu, protože já to skutečně nechápu. A mírné popostrčení k přemýšlení, proč s ním vlastně Buba je a že by jí třeba na základě jejího přemýšlení nad mým konstatováním mohlo dojít, že je blbost, že s ním je a pak by nemusela řešit žádný psychický teror, nebo by vzala děti a nohy na ramena.
Můj názor je, že se mají věci řešit od začátku a ne od prostředka. Začátek je nežít s takovým člověkem, kvůli sobě i kvůli dětem, než je zničí psychicky i fyzicky. Takže není třeba řešit teror, "stačí" odejít.

Jestli tomu, že jsem si dovolila vyjádřit svůj názor říkᚠ"podsouvání konstrukcí", pak ano - pak už vím, jakým způsobem přemýšlíš...lol
Ono takové "mírné popostrčení" v momentě, kdy reálně hrozí nebezpečí je celkem k píp - jako by někomu visícímu nad propastí říkali "hezky přemejšlej, jak z toho", namísto aby mu podali ruku nebo klacek vissla


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů