Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 1. 2012 23:15

kryvojlen
♥------
Registrovaný: 20. 1. 2012
Příspěvky: 2

Co zvolit?

ahoj, potřebovala bych poradit nebo zjistit, jak jste to řešily, určitě byl někdo v podobné situaci. Trochu mou situaci popíšu. Necelý rok žiju se svými syny sama ( 3 a 1 rok ). Manžel od nás odešel a založil si novou rodinu a chce se rozvést. Nechce se mi psát, jak moc mě to zasáhlo, protože jsem si myslela, že tvoříme šastnou rodinu, zhroutil se mi celý život a já fungovala jen kvůli synům. Pořád to strašně moc bolí, ale vím, že musím jít dál. A teď s čím potřebuji poradit. Zatím bydlím se syny v našem bytě, ale je pořízený na hypotéku a já nemám šanci ji dál platit, takže si budu muset najít podnájem. Dostala jsem nabídku od rodinného přítele, že mi koupí nemovitost s tím, že bych tam mohla s klukama bydlet a platit mu podnájem. No a já teď řeším, zda jít do bytu a zůstat ve městě nebo jít do menšího rodinného domku na vesnici. Na městě mi vadí ta sídlištní anonymita, proti bytu je i to, že rodiče se mi budou snažit co nejvíce pomáhat, hlavně až nastoupím do práce, ale bydlí 100 km od nás, takže představa, že se budeme mačkat v bytě, není nic moc. Vyrostla jsem ale v paneláku a tak nevím, co vše obnáší RD, a jestli si bydlení v něm neidealizuji. Jak jste to vy řešily? Já vím, že tuto nabídku dostal asi málokdo, ale pokud jste měly možnost volit mezi bytem a RD, co jste zvolily...........Asi je to trochu zmateně napsané, ale třeba mi někdo poradí,díky.

Není tady

 

#2 21. 1. 2012 14:27

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Co zvolit?

Dům se zahradou na vesnici je určitě pro děti lepší než sídliště. Ale nevýhodou vesnice bývá, že musíš dojíždět za prací, děti za školou a případnými kroužky, někdy i na nákupy. Záleží na tom, co to je za vesnici. Zvážila bych i ten finanční dopad pro případ, že bys musela pro všechno jezdit autem. Ale nepíšeš, jak je to v porovnání nájem za RD x nájem za byt. Kdybys nemusela řešit finance, tak bych byla pro dům. Ten dům by byl blízko Vašich? To by byl další plus.

Není tady

 

#3 21. 1. 2012 15:16

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Co zvolit?

Já bych asi zvolila byt.Dům potřebuje chlapa,spoustu věcí zvládneš sama,ale dům pro samotnou ženu si myslím,je velké sousto...

Není tady

 

#4 21. 1. 2012 16:54

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Co zvolit?

Revliba napsal(a):

Já bych asi zvolila byt.Dům potřebuje chlapa,spoustu věcí zvládneš sama,ale dům pro samotnou ženu si myslím,je velké sousto...

smutná pravda

Není tady

 

#5 21. 1. 2012 19:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co zvolit?

Sama s malými dětmi bycj zvolila byt. S domkem je o hodně víc práce.

Není tady

 

#6 21. 1. 2012 19:10

majkafa
Host

Re: Co zvolit?

Já jsem to řešila, když nás můj BM opustil. Bydlela jsem se dvěma v podstatě už dospělými dětmi v RD ve městě. RD jsme prodali a koupila jsem si byt.
Samotná žena a ještě s malými dětmi v domě a ještě na vesnici - to bych nedělala ani kdyby mi ten dům někdo daroval.
Jsem v bytě maximálně spokojená.

Btw rodinný přítel nekoupí nemovitost TOBĚ, jak píšeš, jestli mu mᚠplatit nájem. Je dobře vyčuraný, bude investovat, ty mu tam budeš bydlet aby dům nebyl prázdný, starat se o něj a ještě mu platit nájem. hm.

 

#7 21. 1. 2012 19:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co zvolit?

Do domku na vesnici bych nesla ani za nic.Mela bych moznost zit v krasnem domku z luxusni zahradou,ale ve vesnici bez obchodu.
Navic pro deti by to sice bylo pekne,ale pokud tam budes zit sama bez partnera tezko zvladnes sama ty opravy,naklady na pripadne opravy domku,financne narocne bude i dojizdeni deti do skoly a ty do prace.Budes mit z ruky i lekare. Za sebe muzu rict na vesnici ne!!!!
Pochazim z mensiho mesta a to me plne vyhovuje.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#8 21. 1. 2012 22:30

kryvojlen
♥------
Registrovaný: 20. 1. 2012
Příspěvky: 2

Re: Co zvolit?

Děkuji za názory, trochu upřesním - ta vesnice má základní občanskou vybavenost tzn. MŠ, ZŠ, pošta, lékárna, obchod a je vzdálena asi 14km od města, kde teď momentálně žijeme. Takže jediný problém bych viděla v dětském lékaři a pak v práci pro mě. Ale s prací to potíž bude tak jak tak, protože před rodičovskou jsem pracovala na směny - 12hod - denní, noční, což s dětmi a navíc sama nehrozí. Teď bydlím v cca 100tis. městě sice už asi 10 let, ale mám pocit, že jsem si tu nezvykla, pocházím totiž z malého města. Taky asi musím ještě probrat, jestli bych platila nájem, nebo si jen platila měsíční náklady, zda bych větší opravy platila ze svého nebo by to hradil majitel..............Ach jo vůbec nevím, co bude dál, přes den nad tím nemám čas přemýšlet a večer buď padám únavou, nebo se snažím trochu to dát tady do pořádku a nebo se mi z toho všeho chce brečet.

Není tady

 

#9 21. 1. 2012 22:48

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Co zvolit?

Nemusíš se bát,i když ti to teď přijde jako strašná situace...za pár měsíců bude všechno jinak,čeká tě nový život,otevřeš jen další dveře,všechno bude v pořádku a zase budeš šastná,i když teď tomu vůbec nevěříš...wink
Tolik stejných příběhů napsal život...hlavu vzhůru!

Není tady

 

#10 22. 1. 2012 10:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co zvolit?

eremuruss napsal(a):

Do domku na vesnici bych nesla ani za nic.Mela bych moznost zit v krasnem domku z luxusni zahradou,ale ve vesnici bez obchodu.
Navic pro deti by to sice bylo pekne,ale pokud tam budes zit sama bez partnera tezko zvladnes sama ty opravy,naklady na pripadne opravy domku,financne narocne bude i dojizdeni deti do skoly a ty do prace.Budes mit z ruky i lekare. Za sebe muzu rict na vesnici ne!!!!
Pochazim z mensiho mesta a to me plne vyhovuje.

erem, záleží na tom, co je to za vesnici. to, že v tom pr...ákově, o kterém ty píšeš, kde jsi měla možnost bydlet, není ani obchod, neznamená, že je to tak všude.
jsou vesnice, kde je jak obchod - i několik wink tak i ta škola, školka, doktor, pošta a prostě tyhle základní věci ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 22. 1. 2012 10:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co zvolit?

kryvojlen napsal(a):

Děkuji za názory, trochu upřesním - ta vesnice má základní občanskou vybavenost tzn. MŠ, ZŠ, pošta, lékárna, obchod a je vzdálena asi 14km od města, kde teď momentálně žijeme. Takže jediný problém bych viděla v dětském lékaři a pak v práci pro mě. Ale s prací to potíž bude tak jak tak, protože před rodičovskou jsem pracovala na směny - 12hod - denní, noční, což s dětmi a navíc sama nehrozí. Teď bydlím v cca 100tis. městě sice už asi 10 let, ale mám pocit, že jsem si tu nezvykla, pocházím totiž z malého města. Taky asi musím ještě probrat, jestli bych platila nájem, nebo si jen platila měsíční náklady, zda bych větší opravy platila ze svého nebo by to hradil majitel..............Ach jo vůbec nevím, co bude dál, přes den nad tím nemám čas přemýšlet a večer buď padám únavou, nebo se snažím trochu to dát tady do pořádku a nebo se mi z toho všeho chce brečet.

záleží na tobě, fakt je, že pro děcka je lepší asi ten barák se zahradou, ale pro tebe by to obnášelo víc starostí, víc práce ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#12 22. 1. 2012 10:24

majkafa
Host

Re: Co zvolit?

Podle mě je zásadní u autorky vlákna, že si spletla, že dům koupí rodinný přítel JÍ. Kdyby tomu tak bylo, byla by v kupní smlouvě uvedena autorka vlákna a dům by byl v katastru napsán na její jméno a nikomu by žádný NÁJEM a NE PODnájem neplatila. Podnájem je pouze tehdy, když už je něco v nájmu a nájemník to ještě dál PODnajme.
Měla by si srovnat, jak to ve skutečnosti je.
Já to vidím, jak už jsem psala. Někdo má hodně peněz, nechce je nechat ležet v bance, koupí si nemovitost a (hloupá) nájemkyně se mu o něj bude starat a ještě mu i platit. Hm.
Dobročinnost je pouze maskovaný vlastní prospěch.

A také, s rodinou ani s rodinnými přátely není dobré mít takovéhle obchodní vztahy. To jen výjimečně vede k dobrým koncům.

Upravil(a) majkafa (22. 1. 2012 10:27)

 

#13 22. 1. 2012 11:18

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co zvolit?

Myslím, že je úplně jedno jestli se platí nájem někomu cizímu nebo rodinnému příteli. Nevidím v tom žádné využívání jako majka. Zakladatelka taky nikde o dobročinnosti nepíše. Ptá se jen na byt versus RD

Není tady

 

#14 22. 1. 2012 11:22

majkafa
Host

Re: Co zvolit?

Krivojlen také píše, že "rodinný přítel" koupí dům JÍ. Když si pořádně zjistí všechny skutečnosti a srovná v hlavě, jak to doopravdy je, možná pak už nebude muset vůbec řešit dilema byt nebo dům.
Je třeba začít od začátku a ne od půlky.

 

#15 22. 1. 2012 11:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co zvolit?

Ja by som si zistila všewtky okolnosti  a potom sa rozhodla... Mne pripadá po dobu materskej ideálny dom, potom skôr byt - kvôli práci  a tak, ale takto je to asi už moc komplikované. Záleží aj na tom, kde je bližšie k prarodičom, a tak. Inak, 14 km nie je neprekonatežná vzdialenos... Skôr asi ide o to, kde je nižšie nájomné a ako je to s údržbou jednej aj druhej nehnutežnosti.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#16 22. 1. 2012 19:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co zvolit?

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Do domku na vesnici bych nesla ani za nic.Mela bych moznost zit v krasnem domku z luxusni zahradou,ale ve vesnici bez obchodu.
Navic pro deti by to sice bylo pekne,ale pokud tam budes zit sama bez partnera tezko zvladnes sama ty opravy,naklady na pripadne opravy domku,financne narocne bude i dojizdeni deti do skoly a ty do prace.Budes mit z ruky i lekare. Za sebe muzu rict na vesnici ne!!!!
Pochazim z mensiho mesta a to me plne vyhovuje.

erem, záleží na tom, co je to za vesnici. to, že v tom pr...ákově, o kterém ty píšeš, kde jsi měla možnost bydlet, není ani obchod, neznamená, že je to tak všude.
jsou vesnice, kde je jak obchod - i několik wink tak i ta škola, školka, doktor, pošta a prostě tyhle základní věci ..

Uz jenom to,ze tam nema lekare je velky problem.Skola tam sice je,ale jak dlouho?Vetsinou skoly na vesnicich rusi.A jeste otazka,zvladnes to financne?Jenom kolik mesicne vydas za benzin.Pro vas 3 to bude jako bys splacela hypoteku,pokud by deti dojizdeli do skoly a ty do prace....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 22. 1. 2012 20:44

sazana
♥------
Registrovaný: 20. 11. 2011
Příspěvky: 20

Re: Co zvolit?

Jestli řešíš v tuto chvíli stěhování, popřemýšlej spíše, jestli se neodstěhovat někam blízko rodičů. S tak malými dětmi by to bylo ideální. Jestliže jsou vzdálení 100 km tak ti s dětmi nepomůžou kdyby se rozkrájeli. Bude to jen nárazová pomoc a věř mi že zažiješ kruté chvíle když budeš na všechno sama. Ještě ti asi pořádně nedošlo co tě čeká, když přemýšlíš nad tím, že jsi si ve městě nezvykla a hrneš se do domku. Budeš muset začít chodit do práce a to teprve nastane ten správný hukot. Je hezké mít rodinného přítele, který ti koupí domek, ale nikdy není nic zadarmo.
Ve městě je to anonymní což se ti nelíbí a na vesnici ti každý kouká až do talíře. To si nevybereš.
Měla bys udělat hlavně klidné zázemí pro děti a řídít se tím, co je pro ně nejlepší i do nejbližšího budoucna (škola). Na to co se líbí tobě na pár let zapomeň. Tak to prostě chodí a to vím z vlastní zkušenosti.
A souhlasím s Majkafou - s takovou dobročinností rodinných přátel bývají velké potíže. Když ti chce koupit dům, tak a ti přispívá na hypotéku - to se mu asi líbit nebude a ty hned budeš vědět jak to myslel.

Upravil(a) sazana (22. 1. 2012 20:50)

Není tady

 

#18 22. 1. 2012 22:36

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Co zvolit?

Pochopila jsem to tak,že její přítel navrhuje koupi domu za svoje peníze a ona v něm bude bydlet a platit nájem.Což je logické a nájem bude platit vždy když bude chtít někde bydlet,tak je jedno nakonec komu a rozhoduje cena a podmíny,které doporučuji uvést do smlouvy, i co se oprav týká,menších ivětších.
Jak navrhuje sazana,nejlepší by asi bylo jít bydlet do blízkosti rodičů,proč o tom neuvažuješ?Otázka je asi zaměstnání v malém městě,nicméně,pokud by ti rodiče pohlídali děti,mohla bys dojíždět ido většího města,to jsou zas klady velkoměsta-vždy se tam nějaká práce najde.

Já to mám naopak-pocházím z velkoměsta,23 let žiju v 10tis.městě a na velká města nedám dopustit a jsem ráda,že jsem vyrůstala právě v něm a s možnostmi (sport,jazyky,zábava)které se v něm nabízejí.Obchody jsou na vesnici velmi drahé,o dojíždění a času nemluvě.A o ovzduší rovněž,dnes aby děti na vesnicích chodily v zimě ven s plynovými maskami.

Není tady

 

#19 23. 1. 2012 19:45

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co zvolit?

kryvoljen: s takhle malými dětmi (3 a 1 rok) bych neuvažovala - jako samoživitelka - o životě na vesnici ani omylem. Protože je mladšímu klučíkovi pouze jeden rok, předpokládám, že jsi s oběma dětmi ještě na mateřské a starší klučík ještě nechodí do školky.

Já to píšu proto, že s nástupem do MŠ se dítě v novém kolektivu vždycky setká s nejrůznějšími dětskými nemocemi a začne stonat. Proto je pro mě představa matky-samoživitelky na vesnici, které během večera onemocní dítě, teplota mu přes noc vyletí až ke 40°C, doktor nikde, pohotovost daleko a doma je ještě mladší dítě - značně mrazivá.

On totiž život na vesnici s sebou nese - kromě romantiky - také svoje stinné stránky a jednou z nich je, jak si poradit v krizové situaci, když dítě nebo děti náhle onemocní stolt A já se přiznám, že s takhle malými dětmi bych na vesnici jako samoživitelka v žádném případě nešla, protože v tomto směru mám bohaté zkušenosti z vlastního života - nebydleli jsme sice na vesnici, ale na malém městě, kde byla sice základní občanská vybavenost, ale když jedno z dětí dostalo zánět středního ucha, museli jsme jet na ORL - v noci - 40 km daleko do nejbližší nemocnice. Pohotovost byla vzdálená 20 km, nejbližší spádová nemocnice 40 km, pak už byla jenom Praha. Opravdu si nedovedu představit, jak bych to dělala, být s dětmi sama jako kůl v plotě sad

A přiznám se, že nerozumím větě v první části Tvého příspěvku, viz: "Dostala jsem nabídku od rodinného přítele, že mi koupí nemovitost s tím, že bych tam mohla s klukama bydlet a platit mu podnájem." Pokud TOBĚ někdo kupuje nemovitost, tak ji kupuje na Tvé jméno a v listu vlastnictví na Katastru nemovitostí budeš jako vlastník nemovitosti zapsána Ty. Není a nebude-li tomu tak, dotyčný rodinný přítel nekupuje nemovitost TOBĚ, ale SOBĚ, v čemž spatřuji podstatný rozdíl. Kupuje-li někdo nemovitost, aby ji vzápětí obsadil podnájemcem, tak nějak i očekává, že se mu podnájemce bude o nemovitost i starat - například i mimo jiné sekat v sezóně okolo baráku trávník, udržovat barák, provádět v něm na vlastní náklady drobné opravy atd. atd.

Navíc nevíš, v jakém stavu by se dotyčná nemovitost nacházela - aby ses nedivila, až bys přijela do baráku a zjistila bys, že tam třeba nefunguje bojler, čerpadlo ke studni je rozbité, střecha že je v dezolátním stavu, místnosti nebyly dvacet let vymalovány a kotel na tuhá paliva mele z posledního hmm Aby si ten "dobrodinec" nekoupil totiž starší domek, který dlouhá léta nebyl udržován a podle toho to uvnitř taky vypadá, neobsadil ho podnájemcem a nepředpokládal tak, že když bude chtít podnájemce důstojně bydlet, bude si tam muset přinejmenším na svoje vlastní náklady vymalovat a provést dost podstatné úpravy, aby se tam dalo normálně žít. Mně se totiž nezdá představa, že by si někdo koupil dům v naprosto dokonalém stavu, nejlépe novostavbu, kde je veškeré zařízení bezchybně fungující a takovou nemovitost Ti nabízel do podnájmu wink

A i kdyby byl barák celkově v pořádku, nevím, jak by sis poradila třeba v zimě s odhrabáváním sněhu kolem domu nebo se sháněním a uskladňováním otopu na zimu. Ono když je dům vytápěn kotlem na tuhá paliva, tak je třeba zaplatit, přivézt a složit do kotelny třicet až padesát metráků uhlí a když jsou v domě krbovky na dříví, zase je třeba zaplatit, přivézt a někam složit dříví na zimu. A to "zaplatit, přivézt a složit" není vůbec žádná legrace, protože to obnáší jednak spoustu peněz za palivo a dopravu a spoustu dřiny s jeho uskladňováním stolt

A já si fakt nedovedu představit, jak by to všechno zvládla samotná ženská s takhle malými dětmi, která by ještě ke všemu chodila do práce. Bydlení na venkově je sice romantika, ale na klidný a spokojený život na vesnici musí být rodina, ve které se vyskytuje přičinlivá mužská ruka stolt

Upravil(a) Kiara (23. 1. 2012 19:59)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů