|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Dovolím si citovat klasika:
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Míša Kulička napsal(a):
Je tu spousta normálních lidí hrajících si na šílence, ale je tu i velká pravděpodobnost, že jsou tu i šílenci hrající normální lidi ... Která varianta je šílenější? A kterou doporučuje Coelho? A co na to Jan Tleskač?
Kdo ví.... někdy mě napadá, kolik asi lidí trpí tím, že se od nich vyžaduje a očekává normálnost.....? A kolik smutných bláznů ji předstírá.... a kolik důvěřivých ji hledá 
A všichni v ni věříme....někdo víc, někdo míň....dovoláváme se jí....ustanovujeme.... rovnáme, porovnáváme....soudíme....nakolik jsme asi vazaly moderní normálnosti....

Virtuál některé prohřešky proti ní odpouští snadněji než reál 
Není tady
majkafa napsal(a):
Dovolím si citovat klasika:
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Herci a herky mají výjimku.
Není tady

haiel napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Je tu spousta normálních lidí hrajících si na šílence, ale je tu i velká pravděpodobnost, že jsou tu i šílenci hrající normální lidi ... Která varianta je šílenější? A kterou doporučuje Coelho? A co na to Jan Tleskač?
Kdo ví.... někdy mě napadá, kolik asi lidí trpí tím, že se od nich vyžaduje a očekává normálnost.....? A kolik smutných bláznů ji předstírá.... a kolik důvěřivých ji hledá
A všichni v ni věříme....někdo víc, někdo míň....dovoláváme se jí....ustanovujeme.... rovnáme, porovnáváme....soudíme....nakolik jsme asi vazaly moderní normálnosti....![]()
Virtuál některé prohřešky proti ní odpouští snadněji než reál
No právě ... a kolik normálních lidí trpí tím, že jsou "pouze normální" ... a všici se bojí být sami sebou ... je zajímavé pozorovat to 
Není tady

haiel napsal(a):
Míša Kulička napsal(a):
Je tu spousta normálních lidí hrajících si na šílence, ale je tu i velká pravděpodobnost, že jsou tu i šílenci hrající normální lidi ... Která varianta je šílenější? A kterou doporučuje Coelho? A co na to Jan Tleskač?
Kdo ví.... někdy mě napadá, kolik asi lidí trpí tím, že se od nich vyžaduje a očekává normálnost.....? A kolik smutných bláznů ji předstírá.... a kolik důvěřivých ji hledá
A všichni v ni věříme....někdo víc, někdo míň....dovoláváme se jí....ustanovujeme.... rovnáme, porovnáváme....soudíme....nakolik jsme asi vazaly moderní normálnosti....![]()
Virtuál některé prohřešky proti ní odpouští snadněji než reál
Draku...klid milá,zavátý traktor je pro mě osobně velmi sympatická vize....mch.četlas od zmiňovaného autora knihu Veronika se rozhodla zemřít?...možná najdeš odpovědi na své otázky..
Není tady
Míša Kulička napsal(a):
.......
No právě ... a kolik normálních lidí trpí tím, že jsou "pouze normální" ... a všici se bojí být sami sebou ... je zajímavé pozorovat to
Je někdy i smutné a bolestivé pozorovat to. Tolik krásných duší, které by mohly žít radostný a spokojený život, kdyby se nebály být samy sebou a ony spotřebují většinu své energie na plnění požadavků všech normálností 
Protože je to v nich zažraný. Byli jsme a jsme stále nějak normalizovaní 
Není tady
Revliba napsal(a):
...Draku...klid milá,zavátý traktor je pro mě osobně velmi sympatická vize....mch.četlas od zmiňovaného autora knihu Veronika se rozhodla zemřít?...možná najdeš odpovědi na své otázky..
Nečetla. Asi čtyři knížky jsem četla od Coelha, ale tuhle ne. Teď jsem si přečetla na Wikině, o čom je. Až na ni v knihovně přinatrefím 
Není tady
haiel napsal(a):
majkafa napsal(a):
haiel, já ti nějak vůbec nerozumím. Přijde mi to jako moderní umění v obrazech. Těm čmáranicím taky nerozumím.
Ty něco bereš?Tak tady to vidíte, dámy. Pandoro. Tvoje stanovy. Bod 11. Akurát polovina Hlavy XXII.
Není mi rozumět. A to jsem zatím jenom obyčejný traktor.
Blbost
Majka ti nerozumí, ne že ti není rozumět!
Já, Draku poměrně slušně chápu i moderní umění, neboj 
Víš co, jo - oni by umrzli, nám není zima, neboť jsme doma a mezi svýma! 
Zdravím dojemný rezavý traktor
a nezapomínej, že "normální" zní děsně výhružně a strojově. A že živý organismus se za dodržení vnějších podmínek (tlak, teplota, podnební pásmo, atd.) chová, jak se mu zachce 
Není tady
majkafa napsal(a):
Dovolím si citovat klasika:
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Přesně tak.
Proto nechme Draka být Drakem 
Není tady

Ja by som zaviedla hru ako povinný predmet na ZŠ, spolu s rozívjaním fantázie a ne-normálnosti...
Hoci - tá povinnosť by to asi zasa pos... pokakala. Vyrastala som traktorovej rodine a medzi "normálnymi ľuďmi" som objavila hneď v susednom vchode traktor z rodiny lietadiel - mala som 4 roky. Dodnes sa s ňou kamarátim a dodnes za to ďakujem niekomu tam hore. Dva traktory - alebo traktor a lietadlo - to už je vozový park, s tým sa dá niečo začať. 
Není tady
haiel napsal(a):
Je někdy i smutné a bolestivé pozorovat to. Tolik krásných duší, které by mohly žít radostný a spokojený život, kdyby se nebály být samy sebou a ony spotřebují většinu své energie na plnění požadavků všech normálností
Protože je to v nich zažraný. Byli jsme a jsme stále nějak normalizovaní
No jo, ale proč se bojí? Proč jste stále nějak normalizovaní?
Vše je přece jenom na nás nebo v nás. I to, jestli budeme sami sebou, tím, kým jsme, ať se kolem děje cokoliv.
I ty, haiel, píšeš, že jsi uvnitř někým jiným, než navenek. Pokud jsi takhle šťastná, OK. Ale pokud bys chtěla být i navenek tím, kým jsi uvnitř, proč nejsi? Nebo pokud bys chtěla být uvnitř tím, kým jsi navenek, proč nejsi? Koho se bojíš? Těch, co tací jsou? Proč? 
lupina montana napsal(a):
Blbost
Majka ti nerozumí, ne že ti není rozumět!
Já, Draku poměrně slušně chápu i moderní umění, neboj
Víš co, jo - oni by umrzli, nám není zima, neboť jsme doma a mezi svýma!
Zdravím dojemný rezavý traktora nezapomínej, že "normální" zní děsně výhružně a strojově. A že živý organismus se za dodržení vnějších podmínek (tlak, teplota, podnební pásmo, atd.) chová, jak se mu zachce
Přesně tak. To, že jí a i tvým diskusím s ní nerozumím, je mé, že mi připomínáte mé bývalé spolupacienty s nějakými formami schizofrenie. 
Ale myslím, že normální nezní děsně výhružně a strojově. Já jsem moc ráda normální = běžná. Nechci se vymykat, přeji si, aby mě brali a rozuměli běžní lidé. Protože běžný život je krásný. Radovat se z toho, že vyšlo slunce, že vedle asfaltové silnice kvete podběl a žlutě svítí,....... je nádherné. Radovat se z drobností.
Jsem ráda, když mi běžní lidé rozumí a já rozumím jim.

majkafa napsal(a):
haiel napsal(a):
Je někdy i smutné a bolestivé pozorovat to. Tolik krásných duší, které by mohly žít radostný a spokojený život, kdyby se nebály být samy sebou a ony spotřebují většinu své energie na plnění požadavků všech normálností
Protože je to v nich zažraný. Byli jsme a jsme stále nějak normalizovaníNo jo, ale proč se bojí? Proč jste stále nějak normalizovaní?
Vše je přece jenom na nás nebo v nás. I to, jestli budeme sami sebou, tím, kým jsme, ať se kolem děje cokoliv.
I ty, haiel, píšeš, že jsi uvnitř někým jiným, než navenek. Pokud jsi takhle šťastná, OK. Ale pokud bys chtěla být i navenek tím, kým jsi uvnitř, proč nejsi? Nebo pokud bys chtěla být uvnitř tím, kým jsi navenek, proč nejsi? Koho se bojíš? Těch, co tací jsou? Proč?
Ja za seba - mám vnútri hafo vrstiev, nielen jednu... Niekedy môžem ukázať hocikotrú, inokedy je vhodnejšie vybrať len jednu a ukázať tú. A niekedy sú aj dosť protichodné - ale furt som to ja. No a Coelho No 11 je pdoľa mňa o tom, pestovať si tú bláznivú vrstvu, hravú, detinskú, iracionálnu, tvorivú - bláznovskú. Nemusíš ju dávať najavo vždy a všade, ale TY vieš, že tam niekde vnútri JE (ak tam teda, pravda, je...
).
Není tady
Seli!
Majko, já ve slově "normální" pořád slyším normu. Je tam, nedá se svítit...a norma je něco, co někdo na někoho pasuje.
Obyčejný mi nevadí - obyčej vznikl jaksi sám, samospádem, odrážeje potřeby a nutnosti života.
Norma ne.....
Nehledě k tomu pejorativnímu nádechu - "seš normální???" 
Běžný mi taky nevadí - je to něco, co prostě tak nějak samo běží.....
Norma se myslím zavedla plus mínus se strojovou výrobou a obávám se, že tak původně byla i míněna.
Tož tak.....
Je zajímavý, že si nějak nedokážu představit, že by ve středověkém jazyce existovalo něci jako "běžný, normální, všední," ale obyčejný mám dojem, že jo
ale vyveďte mě kdyžtak z omylu.
Není tady
A co Stanovy? Ty ve středověku existovaly? 
Ty máš vztah k normálnímu asi stejný, jako já ke stanovám. 
Btw norma - normovaný. NE normální.
Upravil(a) majkafa (23. 1. 2012 13:07)
Zajimavý článek
http://www.stjoseph.cz/g042.html
Jak těžké je pak domluvit se, když slova nemají stejný význam pro každého. Jak lehce jimi lze manipulovat jiné...
Upravil(a) majkafa (23. 1. 2012 13:16)
Samozřejmě. Proto je zapotřebí vysvětlovat, vysvětlovat a zase vysvětlovat.
Tedy, pokud se chceme domluvit.
Normovaný a normální má tentýž základ, Majko, nemůžu si pomoct. Ostatně nejde o nic jinýho, než že jsem vysvětlovala (podle mě dosti přehledně) proč mi tohle slovo připadá "strojový". Nic víc, nic méně.
Tohle: (no, ani ten úhelník, ani pravítko na mně skutečně nepůsoběj organicky
)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Norma
Není tady
Druhy norem
Normy mohou být:
absolutní (descendentní) – ty stanovuje vždy nějaká vyšší autorita (kupř. Bůh, stát, zákonodárce, starosta, ředitel apod.)
relativní (ascendentní) – ty jsou naopak popisem toho, co dělá většina (kupř. je normální mluvit v Česku česky)
Tady je hezky ukázáno, že normy - normální - je to, co dělá většina, tudíž je to běžné.

majkafa napsal(a):
Druhy norem
Normy mohou být:
absolutní (descendentní) – ty stanovuje vždy nějaká vyšší autorita (kupř. Bůh, stát, zákonodárce, starosta, ředitel apod.)
relativní (ascendentní) – ty jsou naopak popisem toho, co dělá většina (kupř. je normální mluvit v Česku česky)
Tady je hezky ukázáno, že normy - normální - je to, co dělá většina, tudíž je to běžné.
Já nevím,mě z toho furt vychází nějak něco jinýho,tomu nerozumim....třeba mě se nelíbí ta Petra101,jak furt na politickym slovensky kritizuje Česko a přitom si ale nemyslím,že by byla nenormální...
A pak zase,já mám třeba ráda olivovej olej a jen tak ho piju,taky to asi nedělá většina...jsem nenormální??
Není tady
Majko, druhy pravítek a úhelníků jsou též různé, že
Chudák bůh....dělat z něj normovače! To já bych si k takový entitě asi nelajsla.
To, co dělá většina, bych pro přesnost nazývala zvyk, zvyklost - i když samozřejmě nenazývám, v praxi taky řeknu "normální".
Tady se ovšem bavíme ještě stále (alespoň teda já určitě) o emočním náboji toho - kterého slova. A slovo "normální", věrno původu svému, emočně skutečně srovnává do latě......
Není tady
Revli, seš mimo normu, rozhodně
Zjisti si, mimo jakou, ať máš jasno, co to vlastně vyvádíš 
Není tady
Náhodou....na ty roky....vypadám pořád ještě docela k světu 
http://www.ezwebrus.com/wallpapers/vint … ractor.jpg
Není tady
haiel, že ti není zima
Nechápu.
Jelikož jsem v minulém životě umrzla, raději se schovám hezky do teplíčka pod peřinku. 
To jsem ráda, že jsi dobře naložená, Majko
Poté, co ses v začátku diskuse zděsila slova stanovy natolik, že jsi tu potom málem začala stanovovat normy, už jsem si o tebe dělala starosti 
Není tady
Jestli ty nevypadáš spíš, takhle....ty Draktore! 


Není tady