Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#4026 8. 11. 2012 17:04

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míša Kulička napsal(a):

Tady jsou další videa z pozitivní evoluce. Poslouchám to u práce a je to dost zajímavé ... myslím, že pokud se podaří oslovit a získat dostatečné množství lidí, tak máme šanci něco změnit.

Ja vubec nestiham sledovat.....jina diky za tip.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#4027 8. 11. 2012 17:11

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míša Kulička napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Janečka nebrat dumbom (a další články)
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/301210/ … rytar.html

No pročetla jsem si to ... ale také postupně sjíždím videa z jednotlivých přednášek KJ, vnímám lidi, kterýma se obklopuje - nejsou to žádní prosáčci s IQ tykve bez vlastního názoru ... vnímám jeho reakce na otázky, vnímám, co říká v každém z měst a jak se ty jeho přednášky liší a vyvíjí ... No a zatím mi z toho vychází lépe on - člověk, který má jakous takous rozumnou vizi, který je ochoten o ní debatovat a vložit do ní své prostředky, a který je natolik hmotně zabezpečen, že by si kontrolu nad veřejnými zakázkami a dotacemi mohl prostě a bez problémů "koupit" aniž by na sebe nějak zbytečně upozorňoval ...
No a proti němu stojí paní, jejíž reakce mi připadají mírně řečeno nepřiměřené, a jejíž blog je veden vcelku hysterickým způsobem a v nezdravé osobní rovině ...

Ta pani si je jista, ze ten telefon byl od tehcto lidi? To se jen domniva, nema dukazy, muze to byt manipulace a hned   pise takovy blog.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#4028 8. 11. 2012 17:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Po středeční Sněmovně odbory vyzývají k účasti na demonstraci
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/po-str … aci/863663


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#4029 8. 11. 2012 17:49

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míša Kulička napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Podívala jsem se na jedno setkání Pozitivní evoluce, jediné, co z toho má vzejízt, je změna volebního zákona. Lidé prožívají euforii z toho, že by mohli "vyškrtnout" sobě nesymapického kandidáta. Že tím de facto ukradnou platný hlas voliči, co mu hlas dal, je nazajímá.
Osobně si myslím, že Janeček to pojímá jako hru. vymyslel matematický alegoritmus a vzhledem k lehké manipulaci (jeho premise) si zde zkouší svou moc manipulátora.

Na dotaz, že tedy ducha tam je vidět, ale chybí tělo, neuměl odpovědět. připomíná mi to takové "hups na krávu a je tele" - novější verze Holešovké výzvy - nevidím tam žádné, co bude následovat, kde na to vzíít peníze, z čeho se to bude financovat. Takže pokud si někdo naivně myslí, že tedy díky Pozitivní evoluci vznikne ráj v českých zemích, bude patrně zklamán.

Vize je to hezká - aby do politiky přišli lidé morální a slušní.

Já v tom však vidím temné čachry pana Janečka. Zajímalo by mě, kolik těch pozitivně naladěných "lidiček" s oteřeným "srdíčkem a dušičkou" ví o miliardách, které pan Janeček má v cizích bankách a nedaní v ČR. Ostatně, ani se tím netajil, když říkal, že se nelze divit firmám, že dělají vše možné, aby  daly špatně hospodařícímu státu co nejméně na daních. Ostatně - to schvaluji - co kdo vydělá, je jeho a a si s tím dělá, co chce - jen mi to nejde dohromady s tím voláním po čistotě a upřímnosti, a prostě pak nechápu ty lidi, že mu to žerou i s navijákem - ale to není můj problém. Pokud si však někdo myslí, že bude levnější chleba nebo  životní náklady zdarma, nech si to užije až do plného konce big_smile cool

Mně je naopak na panu Janečkovi sympatické, že se snaží zaktivizovat občanskou společnost ... že nejde cestou revolučně laděných odborů a tupého davu ... ale že se o to pokouší pomocí diskuzí s veřejností, a to nikoliv jen o jeho návrhu (víme, co je to návrh?) volebního systému ... sám připomíná, že nemá patent na rozum a vítá jakoukoliv iniciativu ostatních - připomínky, návrhy.

Líbí se mi, že oslovuje velmi kvalitní lidi, kteří ve svém životě něco dokázali (a je jedno, jestli je to pan Jančura, nebo paní, která zdárně vychovala v pěstounské péči 12 dětí) a v těchto lidech vidím určitou naději. Ne v samotném panu Janečkovi. Nicméně on to celé financuje. Nemusí to dělat, mohl by si v poklidu žít v jiné zemi, své peníze investovat do něčeho výnosnějšího nebo je utratit jinak ...

Nelíbí se mi jeho černobílý pohled my x zlojedi, protože myslím, že lidé u moci jsou ve své lidské podstatě stejní jako ti dole ... ale líbí se mi jeho snaha spojit lidi a hledat vizi, jak z tohoto marastu ven. Když nic jiného, tak toto je jeho velké +.

Míšo - je chválihodné nakopávat lidi, aby už konečně něco se svými životy začali dělat, ale tohle je zase jen volání - STÁTE, JÁ JSEM TVŮJ OBČAN, MÁM PRÁVO NA TO, ABY SES O MĚ POSTARAL. Nebo si myslíš, že pan Janeček bude z vlastní kapsy financovat to, aby všichni měli ten základ stejný a ti, kdo chtějí tedy mít víc, nech si za tím jdou (my je pak vyždímem)? Říká, že pokud by se přestalo korupčit a krást, že by na to peníze byli, ale člověk není matematická veličina, aby s ní kalkuloval a dělal vzorečky. Každý člověk je jedinečný a nenastrká je do jedné škatulky, protože on si myslí, že tak je to správně. Já znám dost lidí (včetně mě), kteří tuto utopistickou ideu nebudou podporovat, takže zákonitě dojde k tomu, že tu bude stále sklupina lidí, kteří budou danit co nejméně, protože špatně hospodařícímu státu je škoda strkat peníze.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#4030 8. 11. 2012 18:00

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

sahleb napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Janečka nebrat dumbom (a další články)
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/301210/ … rytar.html

No pročetla jsem si to ... ale také postupně sjíždím videa z jednotlivých přednášek KJ, vnímám lidi, kterýma se obklopuje - nejsou to žádní prosáčci s IQ tykve bez vlastního názoru ... vnímám jeho reakce na otázky, vnímám, co říká v každém z měst a jak se ty jeho přednášky liší a vyvíjí ... No a zatím mi z toho vychází lépe on - člověk, který má jakous takous rozumnou vizi, který je ochoten o ní debatovat a vložit do ní své prostředky, a který je natolik hmotně zabezpečen, že by si kontrolu nad veřejnými zakázkami a dotacemi mohl prostě a bez problémů "koupit" aniž by na sebe nějak zbytečně upozorňoval ...
No a proti němu stojí paní, jejíž reakce mi připadají mírně řečeno nepřiměřené, a jejíž blog je veden vcelku hysterickým způsobem a v nezdravé osobní rovině ...

Ta pani si je jista, ze ten telefon byl od tehcto lidi? To se jen domniva, nema dukazy, muze to byt manipulace a hned   pise takovy blog.

Pani se stala pro janečka hrozbou - vzpomeňme novinářku, co byla na objednávku zavražděna. I když s paní Bostlovou ve všem nesouhlasím, nebo v jejích názorech máme odlišno, v tomhle ji dávám za pravdu. Osobně vyzývala Janečka, pokud je přesvědčen o tom, že ho "špiní" (viz STB, výcvik u CIA,atd.), nech na ni podá trestní oznámení. Jiný by to udělal, pokud by byl v právu, ale paní Bostlové od té doby je vyhrožováno. Kdo jiný by ji vyhrožoval, do jiných se zas tak moc nešourá. Prostě vyšourala na něj cosi, co mělo být ukryto a to se nehodí do krámu, když má takový úkol (jakýpak asi - stačí domyslet).
Pro někoho nepříjemní lidé se prostě jiní snaží umlčovat.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#4031 8. 11. 2012 21:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Zklamčo, pus si video z Brna s Jančurou a spol. Tam se baví o rušení dotací, snižování ceny práce apod. ... já si teda každý den sjíždím jedno videjko, takže trochu vnímám posun v jeho uvažování, vnímám názory lidí, které si k sobě přizval (v každém městě je to někdo jiný), vnímám rozdíly v otázkách diskutujících a ten posun - s každou další přednáškou jsou lidé informovanější ... líbí se mi, že neburcuje k bezduchým demonstracím, ale že nutí lidi přemýšlet ... je velmi dobře, že se něco takového děje. smile
Ta paní, co mluvila v Ústí o duši a těle byla i v Jihlavě. Má dost zajímavé připomínky ... s ní natočil zajímavý rozhovor Igor Chaun - zde
Co se týče paní Bostlové, jsem dost skeptická k tomu, jestli jí vůbec někdo volal ... obvykle lidem věřím, ale její blog působí docela zvláštně ... no hlavně nerozumím tomu, proč tam info o chystaném převratu napsala až teď? Proč to nenapsala hned v tom roce 2011? Prostě ve mě nějak nevzbudila důvěru.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#4032 9. 11. 2012 6:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

STÁTE, JÁ JSEM TVŮJ OBČAN, MÁM PRÁVO NA TO, ABY SES O MĚ POSTARAL.
Mně by úplně stačilo, kdyby stát svým občanům přestal okopávat kotníky...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#4033 9. 11. 2012 9:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Stát už není schopen dodržovat zákony, varoval šéf Nejvyššího správního soudu
http://www.novinky.cz/domaci/283996-sta … soudu.html


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#4034 9. 11. 2012 12:18

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míšo Kuličko - nevěřím mu, on má plán a ten je změna volebního systému. Co by bylo pak? Není tam žádný plán, neřekl na direkta do očí, co ti nově zvolení (prý) slušní lidé budou dělat, aby se šlo po stápách práva, svobody a morálky.

Většinová demokracie se mi vážně přestává líbit a to z jediného důvodu, že většina hodlá diktovat menšině. To správné není. Správné je, aby nikdo nikomu nic nediktoval.

Ano, na podiích se střídají úspěšní lidé a překládají své názory. Podívám-li se do publika, nejímá mě nadšení. Je to směsice lidí, jejich osudů a jejich názorů podle toho, co a jak žijí. Janeček je velmi dobrý manipulátor a jeho cílem je zmanipulovat dav nejlépe 2 mil. lidí, kteří si prosadí změnu volebního zákona, což je základní stavební kámen k tomu, aby Janeček (co by kmotr) získal většinovou nadvládu. Aby převálcoval ostatní kmotry, co mají momentální vliv. Komtři soupeří mezi sebou - těm starým stačí, že zmanipulují politiky, kteří skáčí, jak kmotr píská. Nový kmotr přišel na lepší věc. Slyší, že lidem se tohle nelíbí, že nechtějí takové politiky, co místo, aby tu byli pro lidi, jsou tu pro kmotry. Tak nový kmotr "dá" vládu lidem, oni přeci říkají, že nejsou jako oni - oni tedy se nenechají podplácet, nebudou korupčit apd. Jenže tito lidé nemají vůbec představu, o čem politika je, oni jen vědí, že teď je to svinstvo. Takže tito  budou potzřebovat nějakého rádce. Nový generalisimus - stvořil si vizi nové světa, ale sám to nezvládne, potřebuje podajné poddané.
Velmi dobře vycítil i ten správný čas, dokáže se slovem vlísat těm, kteří nejsou ostražití. Mnozí ho vidí, jako spasitele, nebo mesiáše. On ví, na co lidé slyší a čemu budou tleskat - umí s nimi zarezonovat. Lidé jsou zblblý (asi jsem opravdu mimo) datumem 21.12.2012, je to samá dušička, srdíčko, láska, lidičky, miluji tě, Bůh, Světlo, Všehomír, Vesmír, poslové, andělé a kdoví, co ještě a on toho fakt dobře využívá. Ano - na pozitivní myšlení jsou lidé nějak víc naladěni, (pozitivně myslet je dobré), takže technika manipulace jde přes slova - spojování, souznění, soucit, solidarita, právo na důstojný život.
Možná, že za další řtyři roku bude o jednoho kandidáta na prezidenta víc big_smile Možná, že už nyní si připravuje terén - a dělá to bobře, má to ohlas, ostatně jako každý populismus od někoho nového na scéně.

To video s tou pan si pustím později, co se týče Bostlové, nejsem tak skeptická
Co se týče mě - já se zařídím po svém - holt jsem ten individualista :-))

Jsem docela zvědavá na zákulisní souboj Janeček-Okamura do budoucna.... to bude taky zajímavé, dvě nový košata - jak dlouho budou dobře (rozuměj rezonovat s davem) mést big_smile


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#4035 9. 11. 2012 12:24

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Ještě taková malá vsuvka - tuším v Ostravě na mítinku - bylo se zeptáno, kdo z publika si o sobě myslí, že je morální - zvedli ruku téměř všichni (fakt jsem nestačila přehlédnout, jesli všichni, proto píšu téměř). Druhá otázka zněla - udělali jste v životě něco nemorálního? Kupodivu - ruce taky letěly nahoru

docela dobrý odpor, že? V životě udělali něco nemorálního (fajn, je hezké, jsou-li si toho vědomi), přesto se považují za morálního člověka.

Otázka tedy zní - jak tito lidé, kteří si jsou vědomi toho, že udělali něco nemorálního, chtějí za sebe strčit ruku do ohně, že už příště se nestane, aby něco nemorálního udělali....

No nic, jdu pracovat na svém - štěstí přeje připraveným, že big_smile


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#4036 9. 11. 2012 13:53

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Zklami, neříkej mi, že jsi nikdy v životě neudělala nic nemorálního big_smile ... a cítíš se kvůli tomu jako nemorální člověk?
Mně se právě líbilo, jak těm lidem ten moderátor hned vpálil, že naši poslanci, senátoři, ministři a prezidenti sí též nepřipadají nemorální ... oni jen občas spáchají něco nemorálního, že ... Přesně v duchu, jak nahoře, tak i dole - je dobře, že si začali uvědomovat, že svět není černobílý. smile

Spojování, souznění, soucit, solidarita, právo na důstojný život - je na tom něco špatného? Oni jim taky chlapci říkají, že pokud něco chceme, musíme začít sami u sebe ... myslím, že hezkým příkladem byl ten pán v Ústí, co při venčení psa uklízí vajgly, papírky a další brajgl, co v jeho okolí jiní lidé zanechali ... to je přece krásný příklad toho, jak začít - u sebe - jednoznačně to z jejich povídání vyplývá.

A je toho víc. Manipulace by to byla, kdyby Janečkovi všichni přikyvovali, ale oni s ním diskutují čím dál tím víc a erudovaněji ... nebojí se ukázat na to, co dle nich předpokládá mylně, nebojí se přicházet s dalšími návrhy ... začínají být iniciativní ...

Ad ten jeho návrh volebního zákona - mě se ten zápo*ný hlas moc líbí, protože automaticky vyloučí z politického spektra extrémy. A to je dobře. Jinak si uvědom, že mᚠdva pozitivní hlasy a jeden negativní, tzn. že minimálně jeden tvůj hlas nepřijde vniveč ... a budeš-li volit rozumně, tak dva. smile

Prostě a jednoznačně - konečně někdo, kdo nerozesírá národ a nestaví proti sobě solidaritu a individuálnost ... kdo naopak dává lidi a myšlenky dohromady ... A kdo mi poskytl zábavu na tento týden, protože se mi tu zrovna nastřádalo takový to hnusný papírování, u kterého se nemusí přemýšlet.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#4037 9. 11. 2012 23:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

K posledním dvěma příspěvkům - ten rozpor tam vidím taky. Dle mého názoru, pokud udělám VĚDOMĚ něco nemorálního, pak už přece nemohu být morální člověk. Mohu být ale člověkem, který se o to snaží a pracuje na sobě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4038 10. 11. 2012 12:17

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Judy, v tom případě jsme všichni nemorální ... a kdo tvrdí, že ne, je nemorální dodnes big_smile

Myslím, že neexistuje člověk, který by minimálně jednou v životě neprovedl něco nemorálního ... Problém je v tom, že sami u sebe si tu naši konkrétní "nemorálnost" dokážeme ospravedlnit, ale u druhých bereme jakýkoliv důvod jako výmluvu ... a o tom to celé bylo - aby si lidé sáhli i do vlastního svědomí.

Upravil(a) Míša Kulička (10. 11. 2012 12:23)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#4039 10. 11. 2012 21:30

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Návrh Drábka na úpravu platů ústavních ćinitelů:


Platy ústavních činitelů
                                                                           Dnes                        Návrh 2013
Poslanec, senátor                                                    55 900 Kč             66 700 Kč
Předsedové výborů a komisí                                    78 700 Kč             93 900 Kč
Předsedové komor                                                    94 200 Kč             112 400 Kč
Premiér                                                                    150 100 Kč     179 000 Kč
Ministr                                                                    106 600 Kč     127 200 Kč
President                                                                    186 300 Kč     222 200 Kč
Soudce Ústavního soudu                                            106 600 Kč     127 200 Kč
Předseda Ústavního soudu                                     150 100 Kč     179 000 Kč
Soudci soudů obecných                                             50 100 – 104 700 Kč     54 400 – 113 600 Kč
Soudce Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu     104 700 Kč     113 600 Kč
Předseda Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu     142 200 Kč     154 300 Kč

Neříkal  Nečas, že se bude škrtat a šetřit a půjde se do živého? 
Ale pánu prezidentovi bych to zvedla na 222.222,- ,   měl by tak každý měsíc  22 kaček na novou propisku z Tesca a nemusel by krást.
Hezký zbytek víkendu.

Upravil(a) Petra101 (10. 11. 2012 21:41)


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#4040 11. 11. 2012 17:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míša Kulička napsal(a):

Judy, v tom případě jsme všichni nemorální ... a kdo tvrdí, že ne, je nemorální dodnes big_smile

Myslím, že neexistuje člověk, který by minimálně jednou v životě neprovedl něco nemorálního ... Problém je v tom, že sami u sebe si tu naši konkrétní "nemorálnost" dokážeme ospravedlnit, ale u druhých bereme jakýkoliv důvod jako výmluvu ... a o tom to celé bylo - aby si lidé sáhli i do vlastního svědomí.

No právě. Já bych tu ruku prostě nezvedla. Proto se divím, že v té Ostravě (jak píše Zklamča) ji zvedli všichni. Kdo o sobě může tvrdit, že je opravdu morální? (Jen řečnická otázka)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4041 11. 11. 2012 17:35

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Petra101 napsal(a):

Návrh Drábka na úpravu platů ústavních ćinitelů:


Platy ústavních činitelů
                                                                           Dnes                        Návrh 2013
Poslanec, senátor                                                    55 900 Kč             66 700 Kč
Předsedové výborů a komisí                                    78 700 Kč             93 900 Kč
Předsedové komor                                                    94 200 Kč             112 400 Kč
Premiér                                                                    150 100 Kč     179 000 Kč
Ministr                                                                    106 600 Kč     127 200 Kč
President                                                                    186 300 Kč     222 200 Kč
Soudce Ústavního soudu                                            106 600 Kč     127 200 Kč
Předseda Ústavního soudu                                     150 100 Kč     179 000 Kč
Soudci soudů obecných                                             50 100 – 104 700 Kč     54 400 – 113 600 Kč
Soudce Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu     104 700 Kč     113 600 Kč
Předseda Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu     142 200 Kč     154 300 Kč

Neříkal  Nečas, že se bude škrtat a šetřit a půjde se do živého? 
Ale pánu prezidentovi bych to zvedla na 222.222,- ,   měl by tak každý měsíc  22 kaček na novou propisku z Tesca a nemusel by krást.
Hezký zbytek víkendu.

Poslancům se zvednou platy kvůli soudcům. Legislativní norma totiž zahrnuje "do jednoho pytle" soudce a poslance.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#4042 11. 11. 2012 18:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

http://www.novinky.cz/ekonomika/284345- … fondy.html

Já myslím, že toto bylo jasné všem už od začátku. Však taky hodně lidí teď vstupuje do třetího pilíře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4043 12. 11. 2012 1:27

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Ziki napsal(a):

Petra101 napsal(a):

Návrh Drábka na úpravu platů ústavních ćinitelů:

Hezký zbytek víkendu.

Poslancům se zvednou platy kvůli soudcům. Legislativní norma totiž zahrnuje "do jednoho pytle" soudce a poslance.

A to mᚠodkud? Od Drábka, Nečase nebo Kalouska? Ty jsi četla nález ÚS? Ten je jednoznačný, mluví se jen o platech soudců, ne Nečase, Klause, Němcové....


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#4044 12. 11. 2012 11:03

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Co jsem četla,zvýšení platů ústavních činitelů se týká soudců i poslanců. Ale návrh ještě není schválený, a teď je v něm i varianta, že by se platy soudců a poslanců oddělili.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#4045 12. 11. 2012 11:34

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Ziki napsal(a):

Co jsem četla,zvýšení platů ústavních činitelů se týká soudců i poslanců. Ale návrh ještě není schválený, a teď je v něm i varianta, že by se platy soudců a poslanců oddělili.

To neprojde, panžto je to blbost ... to by pak už poslanci neměli důvod zvyšovat soudcům platy, přecééé ... takovou novelu by napadl a zamítl ústavní soud smile

Upravil(a) Míša Kulička (12. 11. 2012 11:35)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#4046 13. 11. 2012 18:23

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

„Vláda odírá lidi, a tím dusí ekonomiku. Vláda by měla daně naopak snižovat a místo jejich zvyšování rušit zbytečné úřady a škrtat nespravedlivé dotace, které jsou ve prospěch jedněch a na úkor druhých,“ řekl ParlamentnímListům.cz Mach.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpra … ava-253319

pořád si myslíte, že Svobodní jsou špatná strana?


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#4047 16. 11. 2012 8:40

Lvice
♥♥♥♥♥--
Místo: Vesmír
Registrovaný: 19. 1. 2011
Příspěvky: 747

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Šokující zpověď ženy, která 30 let pracovala na vnitru. I s detaily

ROZHOVOR Na Ministerstvu vnitra vládnou nejhorší poměry za posledních třicet let. V úřadech tam mezi civilními zaměstnanci prý jako černá ruka řádí komando adrenalinových kovbojů, bývalých policistů, které do funkcí dosadil ministr Jan Kubice. To bez
obalu říká propuštěná kontrolorka Helena Bartůňková, která v resortu po uvedenou dobu pracovala, takže ví, o čem mluví.

Autor:hns
Úřednice Helena Bartůňková si postěžovala na poměry na ministerstvu vnitra a dostala výpověď 30.9.2012 9:40

Na ministerstvu vnitra jste pracovala od roku 1980. Který ministr podle vás nejvíce resortu rozuměl, a který se choval nejlidštěji?
Profesionál byl Josef Jung, který tam byl těsně před revolucí. Pak přišly pionýrské doby, i když musím říci, že třeba TomᚠHradílek byl podle mého mínění dobrý člověk, který měl zájem porozumět nejen problematice, ale i lidem. Vzpomínám si například, když hned po svém nástupu vyhodil civilní poradce, jak jsem za ním jako odborářka šla s tím, že to neprojednal s odbory a že vyhodil lidi, kteří rozuměli problematice. Bral mou otevřenost a dokázali jsme se domluvit. Posléze to ministr Hradílek vzdal, a když jsem se ho ptala na důvod, řekl mi, že osmnáct hodin denně maká a šest nespí hrůzou, co nestačil – vážila jsem si ho. To jsem dělala v útvaru hlavního kontrolora. S ministry jsem dřív dost komunikovala. Z profesionálního a lidského hlediska jsem uznávala i Františka Bublana, který, přestože se rekrutoval z policejních kruhů, rozuměl tomu, co je státní správa, stejně jako Martin Pecina nebo Cyril Svoboda.
Destabilizace MV se začala výrazně prohlubovat s působením ministra Ivana Langera, který přestal úplně respektovat základní principy byrokracie (pozn.: kontinuální provoz úředních záležitostí, vedení úředních záležitostí v souladu s pravidly a předpisy, přesně a přísně vymezené kompetence, každý úředník má pro výkon své funkce příslušnou autoritu a prostředky, úředníci a další administrativní zaměstnanci vlastní zdroje a prostředky nutné pro výkon funkcí, princip dokumentace úředních spisů o všech jednáních a rozhodnutích, úřední akta a nepřetržitý provoz tvořící úřad jako jádro fungování byrokracie), působení na MV pro něj bylo spjato s cílem proniknout k informacím bezpečnostního charakteru za účelem ovládat a využít těchto informací k ukojení vlastních mocenských a podnikatelských ambicí a touhou se zviditelnit. Za jeho éry se vnitřní záležitosti státu, například spoje MV, dostaly do rukou podnikatelských subjektů. Česká pošta, by je státním podnikem, tak je ve skutečnosti podnikatelským subjektem. Předal tam činnosti, které v režii MV byly daleko levnější a stejně tak další činnosti spojené s chodem resortu MV postupně předával do provozování soukromých podnikatelských subjektů, například lázeňské domy, které měly sloužit k rehabilitaci příslušníků. Zásadně nerespektoval zákon o veřejných zakázkách a svými ambiciózními kroky bez respektování rozpočtových pravidel a zákona o majetku státu (např. akce P 1000) připravil stát o nemalé finanční prostředky, ale rovněž řadu zaměstnanců resortu MV postavil do neřešitelných situací, které nakonec vyústily i k sebevraždám, jako případ v Ústí n. Labem. Nastolil systém – kdo není ochoten realizovat jeho nápady, je neschopný a vůbec se nezabýval tím, jestli je to protiprávní – odnesli to nevinní. Dával si velmi dobrý pozor, aby pod ničím nebyl podepsán – všechno přenášel na jiné a uplácel je odměnami, které do té doby byly nevídané - z desítek tisíc vedoucích zaměstnanců se staly odměny stotisícové – nikdo z nich neodolal. Peníze, které se vydávaly za reklamu MV a naprosto nesmyslné propagace, byly naprosto vyhozenými penězi. Přizval si k tomu své souputníky. Podívejte se například na kariéru pana Zajíčka – dnes vedoucího zaměstnance na Ministerstvu financí, a dalších.
Také jste pracovala v zabezpečovacích službách vnitra a starala se o jeho reprezentační vily a rekreační zařízení. Jak se tam hospodařilo?
Na rekonstrukce se kolem roku 1995 třeba najímaly firmy, které ovládali bývalí zaměstnanci resortu vnitra. Například jsem zjistila, že při rekonstrukci jedné z vil se odvezlo tolik suti, že by ten barák museli asi třikrát zbourat, vyúčtováno bylo 10x více za krytí podlahové plochy, než bylo skutečně zakryto, přičemž celková podlahová plocha vily měla o 300 m2 méně. Když se mi náhodně dostala do rukou faktura, myslela jsem, že omdlím. Oznámila jsem to tehdejšímu řediteli, který to chtěl radikálně řešit. Už k tomu ale nedošlo, protože byl odvolán z funkce a další vedení nemělo zájem věc řešit. Posléze mě nový ředitel vymístil z MV do nově zřízené státní příspěvkové organizace Zařízení služeb pro MV, kde jsem to z finančních důvodů vzdala a odešla jsem dělat personální šéfku do soukromé organizace. Mezitím se změnila vláda a z dřívějška mě znal MikulᚠTomin, který chtěl, abych se na MV vrátila jako zástupce ředitele kanceláře ministra. Proti tomu se ale postavili tehdejší náměstci MV Kopřiva a Valvoda.

Proč se proti vám postavil zrovna Jaroslav Kopřiva, který potom dělal náměstka i na obraně?
Nesnášel mě a bál se, že bych mu moc viděla pod ruce. Každý, kdo politiku trochu sleduje, ví, jaký je to ptáček. Když jsem třeba spravovala vily, tak nebyla vyřešena otázka nákupu alkoholu na jednání. Jednu dobu jsme to museli řešit nákupem z vlastních peněz a následně si to vyinkasovat. Na jedné mezinárodní konferenci se ožral a došla whisky Balantine. On začal před všemi řvát, že tady bude Balantýnka přes celý stůl. Naštvala jsem se a před hosty řekla, že když bude dělat práci, jak má, a zařídí, abychom alkohol nemuseli kupovat z vlastních peněz, tak bude mít Balantýnku přes tři stoly. Na mou obranu se tehdy postavil i slovenský ministr vnitra a pro Kopřivu jsem se tím pádem stala naprostým nepřítelem, protože hosté se postavili na mou stranu.
Máte důchodový věk. Nebyl i to důvod vašeho propuštění z vnitra, kde jste do začátku roku pracovala jako kontrolorka?

Vzhledem k tomu, že jsem měla tři děti, nárok na důchod mi vznikl v roce 2011 (pozn.red.: dnes je paní Bartůňkové 59 let). Jsem workoholik a navíc musím splácet hypotéku na byt, vůbec jsem neuvažovala o tom, že bych přestala pracovat (pozn. red.: od roku 2010 není nárok na důchod důvodem k ukončení pracovního poměru). V oblasti finanční kontroly jsem byla považována v rámci resortu MV za experta – věnovala jsem se především metodice, koncepci, analýzám a posuzování tvorby právních vnitřních předpisů, námitkovým řízením proti protokolům z kontrol orgánů vnější kontroly, programové přípravě seminářů a přednáškové činnosti v oblasti finanční kontroly.

Proč jste si nedodělala vysokou školu, což byl jeden z důvodů vašeho propuštění?
V době, kdy jsem nastoupila na MV, jsem dálkově studovala VŠE, ale vzhledem k tomu, že jsem porodila třetí dítě, nebyla jsem schopná současně časově zvládat vše – práci, rodinu a školu, mimo jiné také proto, že nejsem typ, který by dokázal cokoliv tzv. “ošolichat“. Jsem vyznavačem toho, že člověk se má vzdělávat v rámci oboru činnosti, kterou vykonává – to jsem dělala vždy a jsem přesvědčená, že všechny své pracovní pozice jsem zvládala více než dobře právě díky svému aktivnímu přístupu k oboru činnosti, který jsem zastávala. Pro mě otázka vzdělání není otázkou diplomů, ale otázkou schopností zvládnout danou problematiku. To jsem si ověřila, když jsem v roce 2002 zahájila své další VŠ studium na Západočeské univerzitě (obor finance a účetnictví), které mi pro mou práci nebylo schopné poskytnout více, než jsem znala a pro svou konkrétní práci potřebovala. Nejsem prostě vyznavač diplomů – jsem vyznavač konkrétních schopností a konkrétní práce a výsledků.

Napsala jste ministru Janu Kubicemu, že to myslí dobře, ale dělá blbě. Jak jste to myslela?
Zpočátku jsem si myslela, že je Kubice poctivý. Na vnitro si ale přitáhl z ÚOOZ a policejní inspekce lidi do vedoucích funkcí na MV, aniž by byli znalí problematiky státní správy. Chápala bych to v případě, kdyby té práci rozuměli, ale oni v tom plavou. Například do funkce ředitele Oddělení interního auditu a kontroly (OIAK) Kubice jmenoval svého kamaráda z ÚOOZ Petra Plaňanského, nebo bývalého ředitele IMV Zdeňka Pelce do funkce ředitele odboru personálního MV, aniž by měli jakoukoliv znalost a zkušenost v dané problematice. Jde o docela o klíčové funkce. Chtěla jsem Kubicemu vysvětlit, jak těžké je budovat funkční pracovní týmy a jak je důležité vnímat souvislosti – jako první za 30 let mi nedal příležitost, na rozdíl od všech minulých ministrů, kterým jsem občas rovněž napsala, aby mě přímo nebo zprostředkovaně vyslechl. Dnes už si proto nemyslím, že to ministr Kubice to myslel dobře a dělal to blbě – ukázal se jako bytost „amatér-gauner“, kterému nejde o věc, ale o jeho vlastní funkci bez ohledu na to, jaká spouš za ním zůstane, čili nemyslí to dobře a záměrně to dělá blbě. Chtěla jsem mu také říci, že když někteří vedoucí zaměstnanci, například ředitel odboru legislativy a koordinace předpisů Kaucký, si nechávají nosit své tašky a otevírat dveře řidičem, tak se ptám, jestli jsme v demokratické společnosti 21. století nebo ve feudalismu.
Jak se vytvářely plány kontrol odboru interního auditu a kontroly?
To nikdo neví. Nové vedení Oddělení interního auditu a kontroly neznalo strukturu resortu MV, takže nemělo žádnou představu o tom, že resort MV má přes 50 účetních jednotek, které by v určitých cyklech měly být kontrolovány. Jednotlivá oddělení sice předala své návrhy, ale nikdo se nedozvěděl, co bylo schváleno.
Zmínila jste s kontrolou na ÚOOZ autopark odboru interního auditu a kontroly...
Ano, protože nepamatuji, že by od dob, kdy byla otázka autodopravy předána do kompetence Zařízení služeb pro MV, nějaký odbor MV disponoval takovým množstvím dopravních prostředků jako OIAK po nástupu pana Plaňanského. Na jedné straně kritizuje používání služebních dopravních prostředků u úvarů zvláštních služeb, přičemž ve svém vlastním útvaru disponuje neobvykle velkým autoparkem, větším než měly dva předchozí útvary kontroly a auditu dohromady, včetně terénního automobilu, o kterém nemám představu, k čemu by tento civilní útvar kontroly mohl vůbec potřebovat. Když jsem se zcela náhodně dozvěděla, že doporučuje šéfům kontrol jezdit služebními auty i za situace, kdy mu vysvětlovali, že po Praze je ekonomicky výhodnější využít MHD, pak se logicky musím ptát, kde tento pán bere drzost poukazovat na jiné, když se ve svém vlastním útvaru nechová v rámci 3E - hospodárnost, efektivita, účelnost.
Připadá mi, že si vyřizujete osobní účty s ředitelem OIAK Plaňanským, protože vás vyhodil...
Pane redaktore, kdyby do výpovědi nedal i hrubé porušení pracovní kázně, snad bych to překousla s ohledem na vysokou nezaměstnanost mladých lidí, kterým teoreticky zabírám místo na pracovním trhu. Po 42 letech více než poctivé práce, a z toho 30 letech na MV, nejsem schopná se smířit s tím, že namísto poděkování mi nějaký tělocvikář dá výpověď tak nechutným způsobem, zvláště pak za situace, že jsem práci dobrovolně věnovala daleko více času, než byla stanovená pracovní doba, a to i za jeho působení v roli mého nejvyššího nadřízeného.
Je pravda, že s každým novým ministrem se na vnitru odehrálo personální tsunami?
Ne se všemi ministry – po sametové revoluci docházelo k řadě změn, načal to Ruml, ale pak pochopil, že úředníci vykonávají politickou vůli svých nadřízených – umravnil se, vzdělával se a posléze pochopil. Byla to pionýrská doba a ke konci svého působení byl docela dobrým ministrem. Pominu-li ty pionýrské doby, zkáza MV v nejhorších rozměrech nastala s působením Ivana Langera, protože díky němu vybrané byznys-společnosti vědí o vnitru více, než vnitro ví samo o sobě. Proto také tečou obrovské peníze ze státního rozpočtu do rukou soukromých subjektů. Zkuste se dozvědět, s kolika firmami a na co a za jaké peníze má MV uzavřeny obchodní vztahy, přičemž všechno to platí daňoví poplatníci. Hrůzou však je, že ještě horší je to u ostatních úřadů státní správy. Až lidé pochopí, že v té naší právní džungli naštěstí existuje zákon č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, a začnou se ptát, kde mizí jejich peníze, pak snad pochopí, že není možné se pouze ptát, ale domáhat se toho, aby zloději, kteří jejich peníze vlastně ukradli, je vrátili.
A první velké personální tsunami na MV se odehrálo právě za Langera, a to největší se odehrálo za Kubiceho. Dřív se to často týkalo vyšších vedoucích funkcí, za Kubiceho to jde až na řadové funkce. Největší tsunami ve státní správě se odehrávají buď proto, že je potřeba zaměstnat byznys-lidi, nebo proto, aby byli tzv. loajální.
Vím, že jste dělala kontrolní průzkum ohledně dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, které sjednalo MV – jste ochotná k tomu něco říci ?
Když jsem trochu pronikla do dané problematiky, zírala jsem jako blázen, kolik veřejných prostředků a na co MV vynakládalo, aniž by se kdokoliv v rozpočtové kapitole 314-MV zajímal, zda jsou tyto prostředky daňových poplatníků vynakládány efektivně, účelně a hospodárně.
Z dostupných evidencí odboru personálního jsem zjistila, že počet uzavřených dohod, a se zaměstnanci MV v HPP, či externími zaměstnanci, se v účetním okruhu MV každoročně zvyšoval a extrémnější nárůst byl zaznamenán od roku 2009.

Rok 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 – 2011*)

Počet 394 446 549 651 541 932 2 014
*) stav od 1. ledna 2010 do 30. září 2011

Z evidence získané od odboru personálního jsem zjistila, že v období od 1. ledna 2010 do 30. září 2011 bylo na odměnách z dohod vyplaceno přes 74 milionů korun.
Osobně jsem dospěla k názoru, že z velké části tyto dohody neměly racionální opodstatnění nebo hodinové sazby byly ve vztahu k průměrným hodinovým sazbám zaměstnanců MV ve srovnatelné náročnosti práce značně nadsazené. Navrhla jsem v průběhu kontrolního průzkumu ministru vnitra opatření, která jeho kancléř zmírnil, ačkoliv k tomu neměl z hlediska své pozice oprávnění. Dnes už není kancléřem, povýšil do vyšší funkce šéfa sekce kabinetu ministra. Byl narychlo vydán vnitřní předpis, který neprošel řádným připomínkovým řízením, ale který podle mého mínění v podstatě umožňuje nadále využívat sjednávání dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr v nezměněné formě.
Nezamezil by tomu zákon o státní službě, který bychom kvůli členství v Evropské unii mít měli, ale stále nemáme?
Zamezil. Participovala jsem na něm v roce 1991, jako členka federálního odborového svazu státních zaměstnanců, a myslím si, že byl připraven velmi kvalitně - nebyla však politická vůle k jeho schválení. Daleko horší verze tohoto zákona byla vydána v roce 2002 (pozn.red.: jedna z podmínek vstupu ČR do EU), která však nikdy nenabyla účinnosti (je zajímavé, že velmi slušně placené orgány EU si toho nevšimly). Nakonec jsem sama z odborů na MV vystoupila, protože se vůbec nezajímaly o podstatu věcí a bez kontrol a šetření odsouhlasovaly vedení MV takřka vše, co jim bylo předloženo. Tak si práci odborů nepředstavuji a předvedly svou loajálnost s vedením MV, například svoláním mimořádné schůze, aby odsouhlasily mou výpověď v den, kdy jsem ji dostala, která je v otázce tzv. hrubého porušení pracovní kázně naprosto irelevantní. Nejde pouze o mě, takto odsouhlasují vše, co jim vedení MV formálně předkládá.
==========================================================================
Napsala Kubicemu: 'Myslíte to dobře, ale děláte to blbě.' A dopadla zle
PŘÍBĚH Anekdoty z ministerstva vnitra. Tak by se mohl jmenovat soubor kritických slov, které dala dohromady na adresu svého bývalého zaměstnavatele úřednice Helena Bartůňková. Ruply jí nervy, napsala i ministrovi Kubicemu a dostala padáka. Z ministerstva vnitra ale oponují, že důvody jejího propuštění byly jiné. Právě Bartůňková upozorňuje, že vyhazov policejního prezidenta Petra Lessyho je pouze špičkou ledovce podivných personálních rošád na vnitru.
Chci s vámi mluvit, protože si myslím, že to myslíte dobře, ale děláte to blbě,“ takový mail poslala před necelým rokem dlouholetá zaměstnankyně vnitra Helena Bartůňková ministrovi Janu Kubicemu. Odpověď nedostala. Ministr s ní mezi čtyřma očima jednat nechtěl a tak své připomínky zveřejnila. Tím začala odyseu, na jejímž konci dostala výpověď.
Na ministerstvu jako na Klondiku
„Předmětného dne mi došla šáva a bouchly saze a jako řešení jsem v té chvíli viděla přímo hovořit s ministrem právě proto, že si myslím, že je poctivý,“ napsala v dalším stanovisku. Podle ní se totiž za Kubiceho dostalo mezi civilní zaměstnance ministerstva vnitra mnoho policistů, kteří v nové práci plavou. Pracovala v odboru interního auditu a kontroly (OIAK) od jeho vzniku v polovině roku 2011 až do letoška. „Již několik let mám pocit, že není zájem o to, aby ve státní správě pracovali lidé, kteří o své práci přemýšlí a že státní správa se stala ovčí farmou, a že bychom měli ráno ve vrátnici odevzdat mozek a vyzvednout si ho až při odchodu z práce,“ doplnila ve vysvětlení řediteli OIAK Petru Plaňanskému.
Z odboru tisku a PR ministerstva vnitra k tomu pro ParlamentníListy.cz Denisa Čermáková sdělila: „Je oprávněním ministra vnitra přijímat do vedoucích funkcí osoby, od kterých, na základě svých zkušeností, očekává aktivní podíl na plnění náročných úkolů ministerstva a za jejichž práci je připraven nést odpovědnost. Jedná se o tři bývalé zaměstnance ÚOOZ, a to prvního náměstka ministra vnitra Jaroslava Hrušku, ombudsmanku Policie ČR a HZS ČR Blanku Besserovou a ředitele odboru interního auditu a kontroly Petra Plaňanského.“
Bartůňková poukazovala na špatné poměry na ministerstvu opětovně. „Stav poměrů na OIAK lze stručně shrnout slovy písně Jarka Nohavici: Pane prezidente mé České republiky, oni mě propustili na hodinu z mé fabriky, celých třicet roků všecko bylo v cajku, teď přišli noví mladí a ti tu řádí jako na Klondiku,“ napsala dál. Před výpovědí podle svých slov zažívala dobu plnou mobbingu, bossingu a psychoteroru.
Ministři bez vysoké
Poté, co se ParlamentníListy.cz začaly na její případ vyptávat, ministerstvo vnitra celkem rychle zareagovalo. „Ředitel odboru interního auditu a kontroly, po poradě s vedoucími oddělení tohoto odboru, rozhodl o rozvázání pracovního poměru s paní Helenou Bartůňkovou z důvodů nesplňování předepsaného vzdělání a porušování pravidel pro čerpání pracovního volna s náhradou mzdy. V žádném případě nebyl důvodem e-mail, který zaslala ministrovi vnitra, ani domněnka, že je autorkou podání, ve kterém jsou uváděny nepravdivé informace o situaci v OIAK. Paní Bartůňková se nesnažila doplnit, za desítky let, po které byla na ministerstvu vnitra zaměstnána, své vzdělání, ačkoliv věděla, že neodpovídá požadavkům na funkci, kterou vykonávala. Tato skutečnost začala být překážkou v práci OIAK, kde pracovala, zejména v době, kdy nové vedení OIAK bylo pověřováno ministrem vnitra množstvím náročnějších úkolů, než tomu bylo dříve,“ napsala k tomu Čermáková z vnitra.
Propuštěna byla Bartůňková letos v únoru. Důvodem byla již výše zmíněná absence odborného vzdělání a hrubé porušení pracovní kázně. Na první výtku Bartůňková reaguje tak, že je sice v důchodovém věku a vysokoškolský diplom nevlastní, ale v oblasti kontroly na ministerstvu vnitra pracovala přes dvacet let, v rámci resortu problematiku i přednášela a nikdy nebyl žádný problém. „Vy, tuším, také nemáte vysokoškolský diplom a jste ministrem. V době svého působení na vnitru neměli vysokoškolské vzdělání ani ministr Ruml, ani ministr Gross,“ napsala také Kubicemu. Druhou výtku také dokáže vysvětlit. Udělalo se jí špatně, měla střevní potíže, omluvila se u svých přímých nadřízených a kolektivní smlouva navíc na takové zdravotní indispozice pamatuje. Ostatně podobně, alespoň podle Bartůňkové, bylo prý „vyčištěno“ celé OIAK.
Nejspíš půjde k soudu
V malém auditu poměrů na OIAK, který Bartůňková zpracovala, a jenž mají ParlamentníListy.cz k dispozici, poukázala na některé finanční nesrovnalosti. Třeba tisk stovek nepotřebných vizitek, neoprávněné poskytování příplatků za vedení, podivnosti v odměňování a další věci. O tom si chtěla popovídat s Kubicem, ale nebyla vyslyšena. „Pokud jde o ukončení vašeho pracovního poměru, byl jsem ministrem vnitra ubezpečen, že proběhlo v souladu se zákoníkem práce. Domníváte–li se, že tomu tak není, doporučuji vám využít všech možností, které právní řád České republiky k ochraně vašich práv a oprávněných zájmů poskytuje,“ odpověděl jí na podání například premiér Petr Nečas.
ParlamentnímListům.cz Bartůňková sdělila, že se dlouho snažila se svým bývalým zaměstnavatelem dohodnout, ale nejde to. „Stále více uvažuji o tom, že dám vše k soudu. Žalobu už mám sepsanou. Nejde mi o popularitu, ale o to, aby si lidé uvědomili, že je třeba se proti obdobným projevům moci některých šéfů bránit,“ doplnila. Na konec své veřejné korespondence s ministerstvem vnitra dopsala, že za posledního skutečně slušného ministra vnitra považuje Františka Bublana, ale od té doby, ještě s výjimkou krátkého působení Martina Peciny, se z ministerstva vnitra stalo ministerstvo hrůzy.


Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.

Není tady

 

#4048 17. 11. 2012 22:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

"A je tenhle režim jakej je, tak se kvůli němu neupalují mladí lidi na Václaváku." Kamila Moučková
Respekt tummenupprock


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#4049 17. 11. 2012 22:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Lvice - zajímavé čtení


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4050 17. 11. 2012 22:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 8

Míša Kulička napsal(a):

"A je tenhle režim jakej je, tak se kvůli němu neupalují mladí lidi na Václaváku." Kamila Moučková
Respekt tummenupprock

Míšo, toto bych sem nedávala, aby se toho někdo nechytnul. Někteří lidé jsou opravdu hodně zoufalí. Přečti si třeba dnes příspěvek od Mikeše na "šokovacím". Možná ten muž doopravdy nechtěl skočit, ale i tak je to zoufalý pokus o upozornění na problémy. Kdyby i náhodou spadl, mᚠtady další smrt kvůli poměrům, které zde vládnou.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů