Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 1. 2012 13:30

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Kafe sice piju z kavovaru, ale rodice maji konvici plastovou a taky mi caj chutna nejak min.
I jidlo z tlakoveho hrnce a mikrovlnky ma pro me jinou chut, kterou nemusim. Jelikoz jsem mlsna, nesetrime. 

U nas stejne nevic zere klimatizace.

Upravil(a) elena007 (10. 1. 2012 14:30)

Není tady

 

#27 10. 1. 2012 17:32

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Tak moje varna konev nema spiralu, ale nejake zrejme hrejici dno...
Je hodne malinka, jenom na max. litr... znackova, nechce se mi vstavat, tak nevim, ale mozna Hyundai... stala bez koruny sest stovek (v akci). Ja jsem milovnice "pidikafe", cili toho nejmensiho, dam tam minimum vody, jenom po okraj toho hrejiciho dna... a nez se stacim ohlidnout, je "hotovo". Par sekund. Jsem presvedcena, ze je to nejrychlejsi a nejlevnejsi...
Pokud vim, nejvic "zere" pracka (tak peru na nejkratsi "ucinny" program, ktery znam - vsecko. Bile, cerne, barevne, pri dobrem pracim prasku dam aj vsecky barvy dohromady). Pak vysavac (toz velke smeti smetu smetakem - psi chlupy, opadane listky z kytek a pod.), moc ho nezatezuju a "setrim" jeste i tak, ze zpocatku obsah sacku vysavace "rucne vyprazdnim", pak vyklepu, mam jenom nejakej obyc. ETA, ale stejne, kdyz me pet pytliku stoji cca 150Kc..., tak tu sadu kupuju zhruba ctyrikrat do roka...
Nejvic, myslim, setrim na zahrivani boyleru - na teplou vodu. Topeni mam na plyn. Boyler zahriva "jenom vodu" - elektricky. Jsem tady vetsinou sama. Kdyz jsou tady decka na delsi dobu, ptam se jich: Budete se koupat? Kdy? Nemam "nocni proud", ale vim, ze nekdy hluboko v noci stejne je odber elektriky na tyto spotrebice levnejsi... tak, kdyz muzu, peru az po desate hodine vecerni a boyler poustim taky tak, peru cca jednou za 10 az 14 dni, boyler necham zahrivat tak jednou za tyden...
Jak to me setreni dopadne, zatim nevim. Jsem na novem byte, kde to takhle "funguje", od dubna, cili cca 9 mesicu. Uvidime ten efekt "setreni" az pri vyuctovani.
Jinak samozrejme u nas plati: Nesvitime trpajzlikum (na coz deti rady zapominaji), lednicu mame na min., pac kdyz je potreba vic, nekupujeme zasoby a v zime "mrazime" za dvojityma oknama naseho bytu...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#28 10. 1. 2012 18:22

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Viktorko, nejvic bude zrat ta poloprazdna lednice a mrazak. Chlazeni vzduchu v ni je energeticky narocne. Pracka, kdyz neohrivas vodu na vysokou teplotu, tolik nezere. Bojler, kdyz se nepouziva, taky ne. smile Jak dlouho ti nahrata voda vydrzi tepla?

Není tady

 

#29 24. 1. 2012 12:45

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

O moderní varnou konvici si můžete do konce ledna zasoutěžit na Babinet.cz! Více najdete zde.

Není tady

 

#30 24. 1. 2012 16:15

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

klokan napsal(a):

Xsara napsal(a):

Juraj napsal(a):

Tak jsem snad alepson s temi setricimi po*n zarovkami ekologickej?

Vzhledem k tomu, že obsahují rtu, tak si ani s tou ekologií nejsem moc jistá. Sice nepatrné množství, ale i tak.  Myslím, že většina lidí je po rozbití hodí do normálního odpadu.

Ale jinak musím říct, že mám asi štěstí, ale koupila jsem jich několik, do svítidel, která nejvíc používáme, a zatím odešla jenom jedna a i ta po víc jak dvou letech.

Možná mᚠštěstí, že síové rozvody ve Tvém bytě či domě jsou velmi stabilní a "na úrovni", ale valná většina lidí tohle štěstí nemá, napětí různě kolísá a úsporky, a už jsou značkové nebo ne, tak mají tu vestavěnou elektroniku udělanou tak, aby vydržely "tak akorát", podle mne jsou poddimenzované, časem se přehřívají (vlastní zkušenost Philips, Osram - byly velice horké, neudržel jsem na tom prsty - a kde je pak ta avizovaná tepelná úspora, když to stejně topí?) a potom stejně jdou do kytek, protože to trvalé kolísání prostě nepřežijí. A - bohužel - do běžného odpadu je asi opravdu hodí valná většina lidí. Sám nechápu, proč jsou zakázané rtuové lékařské teploměry (viděl jsem za svůj skoro 43-letý život rozbitý jen jeden, rtu se posbírala opatrně do skleničky a tekutá neškodí, dokud ji člověk nepožije, to jen páry, které jsou právě jen v těch úsporkách a zářivkách), ale zářivky se rtutí jsou nám nařízeny ke koupi a edisonky se zakazují, ačkoliv jsou doslova i po rozšlapání neškodné, pokud nepočítám to, že se někdo může pořezat o střepy.

Se zpozdenim reaguji.
psala jsem to na diskusi, co vas sokovalo.

Pred par dny bylo v televizi (mimo CR) co a jak delat, kdyz se rozbije tahle setrici zarovka. Nejdriv se musi otevrit dokoran okna v mistnosti na 20 minut a vsichni musi na 20 minut opustit byt. Pote se sezene uzaviratelna doza  aza pomoci kartonu, hadriku a lepenky se sezbira a odlepi i ty nejmensi strioky. Pote se to odveze do sberny na specialni jedovate latky.

V porade rikali, ze se domivaji , ze 80% lidi tohle stejne nedela. Ja mam ten dojem taky. Tyhle zarovky maji blbe svetlo a trva nez se uplne rozsviti. Vsechno me na nich stve. Dokonce jsem prekvapena, ze jsou - podle me -stejne horke jako edisony, mela jsem za to, ze prave proto se stare rusi.

U LED jsem v tom samem poradu pochytila, ze se tato vyplati po 2-3 letech pouzivani, vzhledem k cenam. Takze tohle ja vynechavam. Mimochodem ve sklepe mame nejakou starou krasnou edisonku a ta je tam nejmin 50 let ! Mozna i vic. A stale sviti a krasne hreje.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#31 24. 1. 2012 16:20

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

A vubec k tomu setrani elektrinou. Dostali jsme ucet za elektrinu a ja jsem zjistila, ze na nocni proud mame daleko vic Watu nez pres den. Vrta mi to hlavou. Nic tu nebezi, jen lednice, ale ta bezi jen i pres den. Cim to, neni to nejaky podvod, hodiny tu v byte vubec zadne nejsou. Pojistky stary.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#32 24. 1. 2012 17:53

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

nevím jak u vás mimo česko, ale u nás máme např. tarif, kde běží tzv. noční proud 4 hodiny v noci a 4 hodiny přes den. My máme nastavený ohřev vody v tuto dobu. Jinak se snažím i prát, žehlit atd. v nízkém tarifu, ale ne vždy se daří:-))

Není tady

 

#33 24. 1. 2012 18:15

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

holcina napsal(a):

nevím jak u vás mimo česko, ale u nás máme např. tarif, kde běží tzv. noční proud 4 hodiny v noci a 4 hodiny přes den. My máme nastavený ohřev vody v tuto dobu. Jinak se snažím i prát, žehlit atd. v nízkém tarifu, ale ne vždy se daří:-))

tady je to v noci po 22. hodine. Ohrev vody se nekona (mela jsem v byvalem byte) a ted mam zapnutou jen lednici popripade podle toho par svetel a TV. Ale ne furt.

Neperu jelikoz je to zakazano a ani se mi nechce. Po desate je tu klid. Ale to jsem se je zamyslela nad tim uctem. Jinak nase spotreba je neco pres 200 kc na tyden. Bez pracky, susicky.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#34 24. 1. 2012 21:03

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

sahleb napsal(a):

Se zpozdenim reaguji.
psala jsem to na diskusi, co vas sokovalo.

Pred par dny bylo v televizi (mimo CR) co a jak delat, kdyz se rozbije tahle setrici zarovka. Nejdriv se musi otevrit dokoran okna v mistnosti na 20 minut a vsichni musi na 20 minut opustit byt. Pote se sezene uzaviratelna doza  aza pomoci kartonu, hadriku a lepenky se sezbira a odlepi i ty nejmensi strioky. Pote se to odveze do sberny na specialni jedovate latky.

Já bych z toho nebyla zase tak šokovaná. V jedné úsporce je asi 2 až 5 miligramů rtuti, což je v podstatě zanedbatelné množství. Pokud dojde k rozbití, stačí opravdu jen důkladně vyvětrat, netřeba hned evakuovat celý byt. A samozřejmě střepy smést a jak píšeš - uložit do uzavíratelné nádoby a zlikvidovat nejlépe ve sběrných boxech nebo počkat na svoz nebezpečného odpadu. Předpokládám, že se provádí zdarma nejen u nás.
Ono je to samozřejmě potencionálně nebezpečné, ale na druhou stranu, když si uvědomím, kolik olova vyletí do vzduchu při spalování fosilních paliv nebo při provozu krematorií, kolik ho vyprodukují chemičky, tak mi ta hrozba možné otravy při rozbití úsporky nějak nemůže rozhodit.
Ale to jsem offtopic , takže se omlouvám a mizím.


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#35 24. 1. 2012 21:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

holcina napsal(a):

nevím jak u vás mimo česko, ale u nás máme např. tarif, kde běží tzv. noční proud 4 hodiny v noci a 4 hodiny přes den. My máme nastavený ohřev vody v tuto dobu. Jinak se snažím i prát, žehlit atd. v nízkém tarifu, ale ne vždy se daří:-))

Nevím, kde bydlíš, Holči, ale u nás už je to dáávno pulzním spouštěním roll takže prd naplánuješ. Leda bojler, ten máme nastavenej na "noční" a ohřívá se prostě, když ho zapnou. Pračku taky nastavuju na brzké ráno, sice netuším, jestli zrovna noční proud bude, ale je alespoň větší pravděpodobnost.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#36 25. 1. 2012 7:29

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Lupi, tyto informace jsou na stránkách dodavatele podle toho jaký mᚠtarif. Takže plánovat můžu. Ale že bych spěchala z lesa kvůli pračce, to zas nééé:-)

Není tady

 

#37 29. 1. 2012 14:40

luca76
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2012
Příspěvky: 4

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Při pohledu na vyúčtování energií mě napadá, zda by se s tím neustálým placením vyšších a vyšších částek nedalo něco dělat. Poraďte, jakého máte dodavatele energií s kterým spokojeni. Sousedi přešli ke společnosti  ELIMON. CZ a jsou spokojeni.

Není tady

 

#38 29. 1. 2012 15:04

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Luco, jsi jejich OZ? hezká reklama

Není tady

 

#39 30. 1. 2012 2:18

petrlyon
♥------
Registrovaný: 22. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Dobrý den,rád bych se přidal k tématu šetření za elektrickou energii.
Pokud chcete šetřit na spotřebě elektřiny, tak jednoznačně dle svých finančních možností vyměňte staré spotřebiče za novější s menší spotřebou. Začněte od těch, které používáte nejčastěji. Např. u osvětlení jednoznačně doporučuji LEDky - min. spotřeba a naprostá spokojenost s osvětlením. Sice jsou držší než úsporky, ale míň žerou a vydrží mnohem déle a neobsahují rtu!
Pokud nechcete měnit současné vybavení domácnosti či firmy, tak nejelegantnějším řešením je změnit společnost, od které si energii kupujete. Zde bych upozornil na super vychytávku. Spojení okamžité úspory, které nabízí alternativní prodejci a věrnostního programu spol. Lyoness. Úspory 20-30% ze spotřebované elektřiny! Jde to i na plyn. Kdo chce vědět víc, tak mi napište mail. wink petrlyon@seznam.cz

Není tady

 

#40 30. 1. 2012 7:51

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

petrlyon napsal(a):

Dobrý den,rád bych se přidal k tématu šetření za elektrickou energii.
Pokud chcete šetřit na spotřebě elektřiny, tak jednoznačně dle svých finančních možností vyměňte staré spotřebiče za novější s menší spotřebou. Začněte od těch, které používáte nejčastěji. Např. u osvětlení jednoznačně doporučuji LEDky - min. spotřeba a naprostá spokojenost s osvětlením. Sice jsou držší než úsporky, ale míň žerou a vydrží mnohem déle a neobsahují rtu!
Pokud nechcete měnit současné vybavení domácnosti či firmy, tak nejelegantnějším řešením je změnit společnost, od které si energii kupujete. Zde bych upozornil na super vychytávku. Spojení okamžité úspory, které nabízí alternativní prodejci a věrnostního programu spol. Lyoness. Úspory 20-30% ze spotřebované elektřiny! Jde to i na plyn. Kdo chce vědět víc, tak mi napište mail. wink petrlyon@seznam.cz

dumbomdumbom navíc průhledná a hloupá reklama,kterých je kolem nás denně tisíce!

Není tady

 

#41 2. 2. 2012 0:27

Terez.M
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2012
Příspěvky: 7

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Nemám ráda "po*né" žárovky. Je to nepříjemné světlo a nikdy mi žádná dlouho nevydržela. Vzhledem k ceně žárovky tak žádnou úsporu nevidím. Používám halogenové žárovky, mají stejné světlo jako klasická žárovka, ale má nižší spotřebu energie (až o 30%). Stojí kolem 30 korun. Momentálně je to asi nelepší volba, když nechceme klasické žárovky.

Není tady

 

#42 2. 2. 2012 20:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Já jsem se zrovna dnes na ty halogenové v obchodě dívala. A ta svítivost - je to jak u normálních? Třeba 60W nebo 100W? To jsem si nevšimla. Já mám úpo*né už dlouho, ale ne všude. Ty halogenky bych si ráda dala tam, kde se jen tak bliká a dlouho nesvítí. Ale souhlasím, že to světlo z úpo*ných žárovek není nic moc.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#43 2. 2. 2012 23:44

Terez.M
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2012
Příspěvky: 7

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

70W halogenka sviti jako klasicka 100W zarovka, 28W zhruba jako 40W, 52W zhruba jako 70W.

Není tady

 

#44 2. 2. 2012 23:54

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Rozhodně je vhodná výměna starých spotřebičů za nové, ale ty je nutné vybírat podle parametrů.Ve finále se stejně nijak výrazně neušetří, protože spotřebiče s malou spotřebou jsou podstatně dražší a naopak, tak nula od nuly pojde.
Jinak záleží především na tom, jaký komfort si rodina dopřává. Pokud chce ušetřit, musí si odřeknout určité pohodlí nebo požitky. Jinak el. enegie významně ušetřit nejde. Drobně lze ušetřit zhášením světel, typem žárovek,  vařit jen tolik vody, kolik je potřeba, místo koupele v masážní vaně si dát jen sprchu, nádobí mýt v myčce - ale to celkovou spotřebu el. energie ovlivní minimálně. Výrazně se dá ušetřit na topení, ale zase je to o komfortu.

Není tady

 

#45 5. 2. 2012 22:15

nina776
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2012
Příspěvky: 1

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Tak Vám nevím,... manžel mne nabádá že mám víc šetřit a tak jsem se dostala k vám na diskuzi. Nevím tedy jestli výrazně ušetřím používáním rychlovarné konvice nebo když budu ohřívat na sporáku ap. U nás doma se nepoužívá mikrovlnka, svítíme málo, Tv moc nejede, ohřev vody máme na noční proud a přesto máme účty jako hrom. tak to spíš vidím nejdřív na změnu dodavatele (viz Luca76 a Elimon) a pak se teprve budu zamýšlet nad tím ostatním... snad tak výrazně ušetřím že pak nebudu muset žít bez moderních vymožeností smile

Není tady

 

#46 5. 2. 2012 23:40

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

nina776 napsal(a):

Tak Vám nevím,... manžel mne nabádá že mám víc šetřit a tak jsem se dostala k vám na diskuzi. Nevím tedy jestli výrazně ušetřím používáním rychlovarné konvice nebo když budu ohřívat na sporáku ap. U nás doma se nepoužívá mikrovlnka, svítíme málo, Tv moc nejede, ohřev vody máme na noční proud a přesto máme účty jako hrom. tak to spíš vidím nejdřív na změnu dodavatele (viz Luca76 a Elimon) a pak se teprve budu zamýšlet nad tím ostatním... snad tak výrazně ušetřím že pak nebudu muset žít bez moderních vymožeností smile

Ta vůbec neni o úsporách - přešli jsme od rwe k čezu kvůli elektřině,úspora tak max.v částkách stovek korun a k malým noname firmám bych už nepřecházela vůbec,tam to navíc smrdí jen problémy v budoucnu.

Není tady

 

#47 6. 2. 2012 14:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Mám stejný názor. Pár sousedů u nás podlehlo jakýmsi naháněčům a teď platí víc, než před tím .


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#48 10. 2. 2012 21:46

petrlyon
♥------
Registrovaný: 22. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Jaku napsal:  navíc průhledná a hloupá reklama,kterých je kolem nás denně tisíce!

Milý pani/paní Jaku!

Díky za kompliment... Nech můj příspěvek každý vnímá podle sebe.
Píši zde jen o tom, co mám osobně vyzkoušené a ověřené, že funguje.
Kdo je otevřený, vnímá, kdo ne, odmítá.
Jak praví klasik: "Bohatí hledají řešení jak, chudí důvody proč ne..."
Doporučuji přečíst knihu Jak myslí milionáři.
a podívat se na www.lyoness.cz a a www.optimal-energy.cz
Možná to nevíte, ale mým posláním je pomáhat druhým šetřit peníze. Proto sbírám a třídím dostupné informace, které to umožňují.
Jsem tu pro ty z vás, kteří si to chtějí nezávazně a zdarma vyzkoušet, aby také zjistili, že to funguje.

Petrlyon@seznam.cz smile

Není tady

 

#49 28. 2. 2012 9:19

luca76
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2012
Příspěvky: 4

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Při pohledu na vyúčtování cen energií mě bere ďas, máte někdo zkušenost s přechodem k jinému dodavateli energií. Známí přešli k Elimonu.cz a naprostá spokojenost, prý se tak dá dost ušetřit.

Není tady

 

#50 28. 2. 2012 9:47

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Bohemia Energy v klidu a potichu zvedla ceny, pricemz puvodne lakal pravena nizke ceny, ze usetrime... Kdy tak ucini Elimon? Podle me tech par stovek korun, co dnes usetrite za rok nestoji za cas, ktery tomu venujete (podpis smluv, studovani nabidek a tarifu atd, kterym nakonec stejne nerozumime), kdyz si date jen rovnitko napr. za Vas cas uplne minimum 100 Kc/hod. A nejistotu, ze za pulroku, budete na tom stejne, jako preditm... Nebo ty mensi firmy budou pohlceni opet velkymi hraci za rok ci dva, dnes je jich najednou podezrele mnoho, tech "levnych"...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů