Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 3. 2006 10:39

Simona999
♥------
Registrovaný: 21. 2. 2006
Příspěvky: 21

Přestávka na oběd

ve firmě vedeme evidenci příchodů a odchodů v papírové podobě (píšeme se do sešitu), je nutné sem zaznamenat i přestávku na oběd? Pokud ano, jak to dělají ti co nechodí na oběd, musí jít napsat odchod a příchod na půl hodiny? Které úřady (úřad préce?) zajímá jestli je toto vedeno tak jak se má? Děkji za odpověď

Není tady

 

#2 2. 3. 2006 10:46

Janaaaa
Host

Re: Přestávka na oběd

Simona999 napsal(a):

ve firmě vedeme evidenci příchodů a odchodů v papírové podobě (píšeme se do sešitu), je nutné sem zaznamenat i přestávku na oběd? Pokud ano, jak to dělají ti co nechodí na oběd, musí jít napsat odchod a příchod na půl hodiny? Které úřady (úřad préce?) zajímá jestli je toto vedeno tak jak se má? Děkji za odpověď

My to taky píšeme s tím, že kdo náhodou neobědvá, tak si tam napíše půl hodinu a kdo obědvá, tak skutečnou dobu, po kterou byl na obědě, takže klidně hodinu, ale musí být o to dýl v práci, aby odpracoval určitý počet hodin.
Dle zákona, myslím, musíš tu přestávku mít...

 

#3 2. 3. 2006 10:52

Simona999
♥------
Registrovaný: 21. 2. 2006
Příspěvky: 21

Re: Přestávka na oběd

Ero napsal(a):

Já myslím, že je to jen pro účela firmy, pro kontrolu, ale přece mě nikdo nemůže přinutit, abych se šla někam zapsat,, když jsem v polední přestávku na svém pracovišti...

nekde jsem se docetla, ze to kontroluji inspektoraty bezpecnosti prace, takze to asi neni jen veci firmy.

Není tady

 

#4 2. 3. 2006 13:17

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Přestávka na oběd

přestávka v práci je povinná podle zákonníku práce nejdéle po 6 hodinách nejméně 1/2 hodiny a tato přestávka se nezapočítává do odpracované doby, může být samozdřejmě i delší než 1/2 hodiny, tím pádem ale musíte být i déle v práci, aby čistá doba byla 8 hodin, pokud máte 8 hodinovou pracovní dobu .Nesmí být na začátku ani na konci pracovní doby.Zaměstnavatel vede evidenci příchodu a oddchodu a proto je velice lehce zjistitelné, jestli byla poskytnuta přestávka na jídlo, i když jsou zamestnanci, kteří tuto přestávku nečerpají a jde to lehce zneužít. My se také píšeme do sešitu, příchod a odchod, ale máme ještě výkazy mzdových nároků, kde si píšeme půl hodiny přestávky, a chodíme na obědy nebo ne. Nikde jsem nanašla, že by byla povinnost zaměstnavatele evidovat přestávku na oběd, i když se samozdřejmě můžu mýlit.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#5 2. 3. 2006 14:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Přestávka na oběd

Povinnost evidovat asi ne, ale povinnost prokázat, že a jak je dodržována. Aspoň já jsem před pár lety (už ale nevím, jestli sociálce nebo ÚP) dodržování přestávek v malé organizaci dokládala. Zaměstnanci taky nikam nechodili, ale v docházkovém sešitě si tu půlhodinku psali, takže evidence = prokázání.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů