Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 3. 1. 2012 21:53

DGabra
♥------

Je to ADHD????

Je to ADHD???

Dobry den, chtela bych se optat na vec co me docela v postedni dobe trapi. Proto predem dekuji za jakoukoliv radu.
Mam syna 3,3let. Od zari zacal chodit do skolky. A co me v posledni dobe trapi a nechci udelat nejakou chybu je ze syn zacal byt agresivni. Porad si ze vseho dela mece, pistole a porad nekoho strili a rika ze nekoho zabije, porad by se chtel prat....nebo kdyz ho vyhubuju nebo neco zakazu tak mi prijde jako ze se brani tim, ze ja mu neco zakazala tim ze po me jako strili z prstu... upozornuju ze to zacal nejvic delat s nastupem do skolky. Nevim kde to vzal, jelikoz v televizi nema pristup a ja ani nejsem zastancem koukani tak maleho ditete na buhvi co. Kouzelna skolka a kreslene pohadky ano. Kdyz ho to prestane bavit tak sam rika ze se na lidi ani zviratka nestrili, ze by meli bo. Tak nevim jak to resit. Podotykam taky ze se mu v lete narodil braska tak nevim zda i to je jako jeho forma na sebe upozornit, i kdyz si myslim ze se mu venuji dost. I on sam rad pomaha pri prebalovani, mazli se s nim, dava mu pusinky, septa mu ze ho ma rad...tak mi prosim poradte. Dekuji za cokoliv

Není tady

#2 4. 1. 2012 0:27

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Re: Je to ADHD????

Ahoj, podle popisu, nedá se říct, že je to ADHD. Napiš, jak se projevuje, když se dívá na televizi, vydrží sedět a nebo je pořád v pohybu?
Agresivní projevy neznamenají automaticky ADHD.

Není tady

#3 4. 1. 2012 19:12

DGabra
♥------

Ahoj, ne ne u televize vydrzi treba i hodku v klidu koukat, kdyz neco delame tak se umi zkrotit a venovat se dane cinnosti co po nem v danou chvili chci. Ale slova jako zabit se mi nelibi, rika to a zkousi to mecovani aj na druhy.

Není tady

#4 4. 1. 2012 20:26

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

No myslím, že ADHD to nebude, jen asi zvláštní forma zábavy a snaha na sebe upozornit, ale jak to řešit nevím.
Moje 18 měs. začala všechny plácat, jak se jí něco nelíbí, ručku jí chytnu, že tohle dělat nebude, ona pak brečí, že ji omezuju, ale myslím, že musím stanovit hranice včas.

Není tady

#5 4. 1. 2012 20:33

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-

Já mám holčičku a ta na sebe upozorňuje jinak, ale mám pocit, že  to co popisuješ dělají všichni kluci mých kamarádek. Střílí po mě, po Terezce. Po pravdě mi to leze na nervy, nejsem na to zvyklá, ale chápu, že s tím nic moc nejde dělat...
Myslím, že to přejde..

http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png

http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

#6 4. 1. 2012 20:41

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Děti s ADHD bývají nekoncentrované,přebíhají z jedné činnosti k druhé a nic pořádně nedokončí. To co se projevuje u tvého syna je podle mně docela normální,zažila jsem to se svými dětmi taky.Já,takový pacifista lol, nedovolila,aby se dětem (klukům) kupovali pistole,meče,nože. Výsledek? Stavěli si to z lega,starší syn ve školce vyměnil autíčko za pistoli apod. Pochopila jsem,že je to normální a moje snaha zbytečná. Takže jsme měli pistolky na bubáky a ne na lidi. Agresivita u dětí je normální,musí se vysvětlovat,usměrňovat a zase vysvětlovat....až půjdeš k vaší dětské dr. svěř se jí se svým podezřením. Když nic jiného budete to monitorovat.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#7 5. 1. 2012 19:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

na emiminu má poradnu psycholog Mertin a myslím že nějaké podobné chování tam komentoval, zkus se podívat.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#8 6. 1. 2012 16:55

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Davídek také střílí po lidech a když mu něco zakážu, je jeho obrana právě agresivita.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#9 4. 3. 2012 8:49

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Drahá maminko, pokud skuteně se vaše dítě dívá jen na pohádky a jste si jistá, že pořady s násilím mu nepouštíte, tak je musel někde vidět. Je to klasická nápodoba a to jak slovní, tak i pohybová. Děti v tomto věku vše napodobují a váš klučina napodobuje to, co někde viděl. Jde o to, kde to viděl, když ne u vás. Zeptejte se v mateřské škole, zda učitelka dětem nepustila nějaký kreslený akční film. Vy jste sice vzorná maminka a akční filmy dětem nepouštíte, ale spousta maminek se této chyby dopouští a dětem doma pouští např. Želvy Ninja, Pokémony, Transformers, kresleného Spidermana apod. Pokud někdo něco do školky podobného přinese, tak je na pedagogovi, za film dětem pustí či nikoliv. Je tedy možné, že vaše dítko viělo něco podobného v MŠ a jelikož vy mu to nepouštíte, tak to pro něho bylo něco nového, nepoznaného a natolik se mu to zalíbilo, že to nyní napodobuje.

Mohlo se také stát, že některé dítko z MŠ vidělo podobný film doma a prvky z tohoto filmu se nauilo a prezentuje jej v MŠ. Děti se od sebe učí a pokud takové dítko nebo skupina dětí v MŠ jsou, tak jednoduše váš syn toto chování napodobuje. Aby zapadl v MŠ do party a mohl si s kamaráy hrát, tak se učí tyto bojové scény od nich. Podle mě na 99% někde váš syn něco takového viděl a zkouší to nyní na veřejnosti a vás to mrzí.

Asi bych syna vzal do lesa, aby poznával šišky, květiny, zvířata, dopravní značky apod. a z akčních scének, které provádí, bych přesedlal na něco, co ho zaujme a vytlačí tuto agresivitu z jeho podvědomí.

Také bych se zeptal v MŠ, zda si tam tak hrají i jiné děti a vypátral bych, kdo to vašeho syna naučil...

Není tady

#10 23. 7. 2012 10:31

alfabet
♥------

Dobrý den,
Provozujeme online poradnu, která se zaměřuje na problematiku SPUCH u dětí. Poradna funguje zdarma 24 hodin denně a najdete ji na adrese http://poradna.alfabet.cz.  Mohou se na nás obrátit rodiče dětí se SPUCH, učitelé ale i další lidé, které zajímá tato problematika.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí