Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#176 5. 1. 2012 10:54

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Re: CHAT - penízky a my

Jasne ze je to nehorazna lumparna. A jak v clanku pisou, "vymahacum" nejde o uhrazeni dluhu, ale o jejich obrovsky zisk, ktery maji i v pripade, ze se jim dluh nepodarilo vymoct. Odmena za to "nicnedelani", akorat tak jeden dva dopisy, ktere poslou radsi na spatnou adresu, pac "je lepsi", kdyz se dluznik NEDOVI, co se deje... je stejne jista dumbom usch skurt

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#177 5. 1. 2012 11:11

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

maring napsal(a):

Tím chci říct, že není vůbec důležitý , jestli má někdo značkový boty nebo boty od Vietnemce , pro život to není vůbec podstatný, takže tajit někomu , za co jsem si co koupila, je nesmysl.
Můj kamarád šetřil,  počítal penízky a k čemu mu to je ? Umřel a nemá nic , byl by v sedmým nebi , kdyby tu moh zůstat dýl třeba s holým zadkem. Já jsem chudá a jezdím na levný výlety a on leží v hrobě , co je lepší ? smile smile

Moje ségra jezdí na dovolený do Monaka a do Istanbulu .........já když mi vyjdou prachy, tak jedu na Mácháč . Ona je  neštastná a rozervana , protože jí před mnoha lety opustil manžel a děti mají problémy ve škole ........a já si umím zařídit život , taky, abych se cítila skvěle.
Ani to Monako na jejím pocitu beznaděje a frustrace nic nezmění . Za peníze si prostě štěstí nikdo nekoupí ........

Jasně že si za prachy nekoupíš štěstí a klid (nebo jen výjimečně), ale na druhé straně nebylo by lepší mít tvůj klid a pohodu plus to Monako než mít tvůj klid a pohodu plus ten Mácháč? big_smile

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#178 5. 1. 2012 11:18

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Ano ,je to lumpárna...mám čerstvou zkušenost..
Nedoplatek z r.2006 na daních v řádech stokorun,ne ze zenadbání,ale špatného výpočtu daně ...neupozornili mě z finančáku (pozor můžou a nemusí..!)
Paní,která mě má na starosti to rovnou  po 5ti letech poslala na exekuční...ted..po 5ti letech
Takže mi okamžitě a bez upozornění exekutor obstavil účet!!!
nadiktoval mi do telefonu špatné číslo účtu,takže se mi platba za dluh a exekuci vrátila...
Tak jsem se sebrala dojela jsem si na finančák,domluvila si schůzky s vedoucími daných oddělení a spolu se svou účetní 2 hodiny rozplétala údajný dluh 620kč.
Dopadlo to tak,že musím uhradit asi 1200kč...ovšem!...zjistilo se,že oni mi nevrátili cca 3000kč z minulých let...
Pravá ruka nevěděla,co dělá levá..
Dobrá rada pro všechny: po zdanění zhruba v dubnu,květnu,až bude klid kontaktujte svého správce daně a ujistěte se,zda máte všechno v pořádku...oni od letoška vůbec nemusí upozorňovat na drobné nedoplatky... a rovnou to mohou předat exekuci
Řekla bych dokonce,že je bezpečnější se se svým správcem daně osobně seznámit,aby si vás pamatoval

Upravil(a) Revliba (5. 1. 2012 11:19)

Není tady

#179 5. 1. 2012 11:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥

takže tajit někomu , za co jsem si co koupila, je nesmysl...
... ale pro vlastní klid je to lepší big_smile
Proč poslouchat kecy typu "no to já bych za tohle nikdy nedala... taková zbytečnost... nestačilo by ti levnější..."? A dozvědět se jak jsem rozhazovačná, když si pořizuju takový (podle dotyčné/ho) nesmysly, namísto abych (například) hezky ukládala korunky nebo si koupila místo knížky novej hrnec wink

Upravil(a) helena (5. 1. 2012 11:32)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#180 5. 1. 2012 13:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

maring napsal(a):

Tím chci říct, že není vůbec důležitý , jestli má někdo značkový boty nebo boty od Vietnemce , pro život to není vůbec podstatný, takže tajit někomu , za co jsem si co koupila, je nesmysl.
Můj kamarád šetřil,  počítal penízky a k čemu mu to je ? Umřel a nemá nic , byl by v sedmým nebi , kdyby tu moh zůstat dýl třeba s holým zadkem. Já jsem chudá a jezdím na levný výlety a on leží v hrobě , co je lepší ? smile smile

Moje ségra jezdí na dovolený do Monaka a do Istanbulu .........já když mi vyjdou prachy, tak jedu na Mácháč . Ona je  neštastná a rozervana , protože jí před mnoha lety opustil manžel a děti mají problémy ve škole ........a já si umím zařídit život , taky, abych se cítila skvěle.
Ani to Monako na jejím pocitu beznaděje a frustrace nic nezmění . Za peníze si prostě štěstí nikdo nekoupí ........

Neda mi doplniti o Monaku. Moje kamaradka tu zila dva roky a zjistila, ze je tu jedna z nejvyssich sebevrazednosti u zen. Samy konzum, baleni nejakejch bohacu a nakonec nic jen silena frustrace. Coz je muj nazor na zivot a konzum.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#181 5. 1. 2012 13:37

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to s tou dani, revlibo, to je husty. Viktorko, tak tak, lepsi kdyz se to dluznik nedozvi. A jeste lepsi, kdyz se prestehuje a vsechno vcetne prvni upominky se posle na starou adresu.

Ve Fr ten seystem funguje uplne jinak. Statni organy kuprikladu (a nekteri soukromnici kterym se da souhlas, aby kazdy mesic odebrali urcitou castku z uctu, treba za pronajem neceho ) tak v pripade nezaplaceni to strhne dluznikovi sama banka. A halvne se tak nestava, ze by clovek zapomnel. Neni to presne trvaly prikaz, ale neco na ten zpusob. Kamarad takhle jednou nezaplatil pokutu. Za 2 mesice mu to z uctu ztrhli a nazdar. Bez advokata, bez exekutora a podobnych taskaric. Presne to, co v Cr nejde je rychlost. Jak popisujou v clanku. Veritele se ozyvaji az po nekolika letech, kdy uz je dluh nekolikanasobny, ve Fr je nezaplacena slozenka zabavena do 3 mesicu. To by asi advokati splakali, kdyby jim tohle nejakej zakonodarce zaved. Delaji to schvalne

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#182 5. 1. 2012 17:37

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Zpusob vymahani dluhu a exekuce v Cechach je nehorazny.
Kdysi davno mela VZP pocit, ze jim dluzim pojistne za nekolik malo mesicu.  Po mnoha letech od vzniku domneleho dluhu mi poslali strasne dlouhou sjetinu na traktorovem papire, kde vycislili, jak mi dluh utesene narustal az na nejakych hodne tisic. Vyhrabala jsem doklady o zaplaceni az na jeden, ktery jsem nekde ztratila a dosla na pojistovnu. Tam jsme to bez problemu vyresili. Musela jsem jim sice znovu zaplatit za ten nevydokladovany mesic plus uroky, sice me to otravilo, ale zas to nebyla nijaka palka.

Byt to dnes prisla bych jednoho dne domu, nasla bych odvrtany zamek, vsechno olepene a exekutor by byl, kdyz ja z Prahy, nejlepe z Valasskeho Mezirici. dumbom Misto jednoho vyletu na pojistovnu, bych behala po soudech a pochybuji, ze bych si na nekom neco za neopravnenou exekuci vzala.

Není tady

#183 5. 1. 2012 18:08

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Dito, aby mi lezl nejaky statni urednik na ucet bez meho vedomi, si neumim predstavit. Tady dostanes pekne vymer pokuty postou, hned i s datem, kdy je ctihodny soudce ten a ten pripraven to s tebou projednat pokud mas namitky. Nedostavenim se, uznas opravnenost pokuty. smile Az pak ti bezi nejaka lhuta na uhradu. Na stejnem pripise mas hned vycisleny pokuty, co te cekaji, pokud nezaplatis vcas, ale je to na tobe. K obstaveni uctu vede jeste dlouha cesta a zase pres soudy.

Tady rovnez muze zakaznik dovolit svym dodavatelum, aby si z jeho uctu sami strhavali. Taky se vsichni snazi, aby do toho klienta uvrtali, protoze je to  pro ne vyhodne. Ja bych do toho nesla. Sice platim vsechno elektronicky, ale nechavam si posilat faktury e-mailem. Podivam se, jestli mi neuctujou nejakou blbost a pak jim to poslu. Na stale stejne castky mam trvaly prikaz a tech zbylych pet nebo kolik faktur me tak nezamestna. Kdyz se clovek rozhodne zmenit banku, je z toho razem pekna otrava. Musis se ujistit, ze vsichni dodavatele maji povedomost, ze maji strhavat odjinud a kazdemu trva ruzne dlouho nez to administrativne zvladne. Nekdo jeste strhava ze stareho uctu a nekdo uz z noveho, musis si ohlidat, aby vsude byly penize.  Kdyz se o platby nestaras, muze stat, ze na nekoho zapomenes, tim si zpusobis pokuty za pozdni platby. Jak rikam, pro dodavatele je to fajn.

Upravil(a) elena007 (5. 1. 2012 18:26)

Není tady

#184 5. 1. 2012 18:23

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Kdysi se delal vyzkum, jak souvisi pocit stesti s penezi. Rozdil v pocitech stesti mezi temi, co byli dlouhodobe ve financni tisni a temi, co bez problemu zvladali platit sve zavazky a jeste jim neco zbylo na drobne radosti, byl obrovsky. Rozdil mezi temi bez akutniho financniho stresu a superbohatymi uz skoro zadny nebyl. Byla tam uvedena i magicka prijmova hranice, za kterou uz  pocit stesti vyznamne nerostl. Nepamatuji si uz, kolik to bylo, jen vim, ze me prekvaplo, ze to bylo tak malo.

Upravil(a) elena007 (5. 1. 2012 18:27)

Není tady

#185 5. 1. 2012 18:30

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

To je zajímavý Eleno, protože jsem o tom přemýšlela a přesně na tohle jsem u sebe došla: že potřebuju určitou příjmovou úroveň, při které může v klidu nakupovat potraviny a nepřepočítávat desetníky, zaplatit nájem a nezbytné věci - tohle potřebuju, abych byla v klidu. Když mám o hodně navíc, tak si třeba sem tam něco koupím, nebo někam vyjedu, ale už to není zase až takovej rozdíl psychicky. Kdybych měla navíc sto tisíc měsíčně, nebudu extrémně víc šastná, než když budu mít navíc třeba "jen" pět tisíc. Ale mít míň, než je ta moje hranice, to mě prostě stresuje. Takže taky takovou hranici mám a není nijak vysoko (ale teda ani úplně nízko, protože třeba co se týče potravin, tak jsem asi trochu náročnější).

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#186 5. 1. 2012 18:44

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Mám to stejně...mám svou psychologickou hranici výši účtu a tu nejsem schopná překročit ve smyslu,jít dle mé hlavy,ne fakticky, do mínusu...
Radila jsem se s finančním poradcem na toto téma...kromě mnoha zajímavých věcí mi řekl,že je dobré mít finanční rezervu zhruba na 6 měsíců pro případ náhlé nemoci,úrazu atd.
Tak se toho takhle držím...

Upravil(a) Revliba (5. 1. 2012 18:44)

Není tady

#187 5. 1. 2012 19:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky to mám jak Ronja.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#188 5. 1. 2012 19:03

maring
♥♥♥♥---

Ronja napsal(a):

maring napsal(a):

í ........

Jasně že si za prachy nekoupíš štěstí a klid (nebo jen výjimečně), ale na druhé straně nebylo by lepší mít tvůj klid a pohodu plus to Monako než mít tvůj klid a pohodu plus ten Mácháč? big_smile

Tak nemusím mít všechno, někdo právě umí bejt šastnej i z mála a to je vono . Je hodně míst, kde nikdy nebudu ,ale já půjdu k řece a budu se dívat, jak voda plyne a mraky na nebi plují ........

Jsou lidi , co se pořád užírají a bojí se pustit víc vodu do vany a když zdraží máslo, mají depku až do večera a plný vkladní knížky, aby měli dobrou rezervu .....a pak leží na vinohradským hřbitově a za sebou mají proškudlenej život a ve skřini bonboniery plný červů smile

Není tady

#189 5. 1. 2012 21:09

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Taky mam svouji magickou hranici.
Utraceni mam nastavene tak ze z kraje mesice skudlim, desetkrat otoci cent nez ho pustim ale pak zase ten posledni tyden pred vyplatou mam radost, ze mi zbylo a utratim si. Vzdycky ale koukam, aby mi zbylo trochu na sporici ucet, to me snad uspokoji ze vseho nejvic.

eleno, tady je toto s odebiranim z uctu uzakoneno. Je to paka proti dluznikum. Nezaplatis, vzmeme si z uctu samy. Ja s tim ve finale souhlasim, libi se me ten system. Kdyz na neco zapomenes, nenarustaji ti zadny nesmyslny penale. Neni to ale tak, ze ti kdekdo muze vlizt na ucet. Nevim presne jak to funguje, ale jednoduse receno nejak takhle. Urednik posle do banky pozadavek na dluznou castku. Banker ti zkontroluje ucet a kdyz zjisti, ze prislusna platba na cislo uctu v dany mesic neodesla, automaticky ti to z uctu odecte a preposle to urednikovi. Nez k tomu dojde, dostanes snad domu nejakou upominku a pokud na ni nereagujes, mas smolika. Vezmou ti klidne z uctu i celou vejplatu.

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#190 5. 1. 2012 21:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Dita.L napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja som si obe psiny vzala ako dospelé - a druhú dokonca z útulku. wink A neuštujem, nepotrebovlai nijako zvl᚝ pipla a lšo to  snimi. Tá durhá, kokrica, mala síce islné lovecké sklony, ale dala si vcelku pvoeda, až na pár záchvatov... Dospelá fena z útulku tiež nemusí by zlé riešenie, nie? Je fakt, že ja som zronená smrou prvje psice chodila do útulku venči,  atak ju postupne spoznávala skonštatovala, že to je presne fena pre mňa. stolt Takže to nebola "mačka(fena) vo vreci".

godlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlike Sis spletla forum, nebo reagujes na neco co mi uniklo? lol

Klikla som vedža, ale už sa mi nechce zisova, kam to malo ís... tongue

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí