Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 3. 1. 2012 13:43

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: CHAT - penízky a my

elena007 napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Dita.L napsal(a):

.... jj a kdyz si pak prectu, ze prumerny Cech si za lonsky rok od ruznych instituci pujcil x miliard kc, tak si pak rikam "Kurna, kde je mam" visslalol

Taky nesmíš věřit všemu, co čteš - například my jsme rodina, která si půjčuje zcela výjimečně a šestimístná suma to byla jen jednou - na střechu.
Miliardy se v Čechách prokorumpujou, to ano- ale pokud vím, jsme jedna z nejméně zadluženejch zemí eurozóny. Ne-li nejméně.....myslím obyvatelstvo. Dokonce loni tu začala nějaká bankovní kampaň, nesoucí se v duchu "To je ostuda, lidi, že si nepůjčujete, takhle se do Evropy nedostanete" nebo tak nějak. Naštěstí to někdo bleskově utnul smile
Jo a cena těch kozaček je mezi cca 800-1500 kačkama.

lupino, nezapomen, ze co nemas pujceno ty, muj bratr, rodice a vubec cela starsi a stredni generace v nasi rodine, o to vic ma pujceno nekdo jiny. big_smile V nasi rodine jsou mladi zadluzeni dost. Vsichni maji hypoteky, ja vim, ze je to takzvane dobry dluh. Jenze malokdo ma prijem takovy, aby zaroven vyrazne setril a kdyz se stane, ze prijem vypadne, rozpocet byva tak napjaty, ze sotva vyziji. Potom staci, aby se neco v domacnosti rozbilo nebo kleklo auto a neni jine cesty nez jsi pujcit a kolikrat  nevyhodne.

Kdyz jsem z CR odjizdela, dostat kreditku byl docela opruz. Kreditka se slusnym limitem byla jen pro superbohate, i to se uz meni. Akorat me rozesmaly nektere poplatky za vedeni karty. roll Ale az to bude jako tady, ze lidi budou mit kreditek nekolik, prumer je tusim osum, protoze jim je bude porad nekdo strasne vyhodne smile vnucovat a budou na nich mit k dispozici kredit, ktery v souctu o dost presahne jejich rocni prijem, pak se to teprve zacne. Zadne vyrizovani pujcky osobne, ci on-line, ty penize budou vzdy prichystane v penezence. To uvidis, jak rychle se Cesi zaradi do vyspeleho sveta. big_smile Ja jim teda verim. big_smile

Kozacky za prijemnou cenu, tady jsou drazsi.

Eleno, s tema kreditkama souhlas. Kdyz jsem prezivala jako samozivitelka, nechteli mi v bance pujcit ani 5000. Ted kdyz si pujcovat nepotrebuji, nabizeji mi v bance pul milionu a obcas se mnou jednaji jako s dementem. Jako jestli fakt chapu, ze mi to vysazeji na ucet behem nekolika dni roll

Lupi, ne ze bych tomu slepe verila, ja to sem dala spis tak trochu z recese. Stve me, ze takove pruzkumy vubec delaji. Ze napisou "kazde batole dluzi 100 000" To je proste kravovina. Ja mam dojem, ze mi rodice nemeli pujcku snad nikdy. My si chteli brat kdysi s prvnim manzelem novomanzelskou, to bylo tesne predtim, nez skoncili, jenze jsme zjistili, ze se to uz nevyplati, ze zatimco za komunistu si z te castky clovek zaridil prakticky cely byt, nam vyslo sotva na sedacku a koberec roll Tim ze ceny rostou si lid musi pujcovat stale vic, znam rodinu, ktera si pujcila na strechu, pak na omitku, pak na nevimco, pak si vzali pujcku na splaceni tech nekolika prvnich, pak dalsi na splaceni te posledni, nakonec se rozhodli prodat dum, to uz kvuli exekuci nestihli a ted bydli 4 lidi v 1+1 v podnajmu.
Ta kampan teda co to je? vissla roll Se nedavno chlubili na novinkach, jak zacnou deti financne vychovavat uz ve skolach vissla


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#127 3. 1. 2012 13:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT - penízky a my

javena napsal(a):

helena napsal(a):

Treba proto, ze bych v normalni obuvi ocekavala normalni cenu obuvi, na kterou dosahnu? A luxus at si bohati kupuji v "luxusnich" prodejnach?
Jaký je rozdíl mezi Deichmannem a "normální obuví"?

Deichmann je cenově přijatelný... narozdíl od např. Humanicu. Já prostě na kozačky pro dceru, které stále ještě roste noha (nyní č. 37) dva tisíce nemám a bosa chodit nemůže... někdo by si mohl všimnout a prásknout mě... čili Daichmann to jistí a do litru se tam vlezu. To samý tenisky a pod. Baa ten tak ve slevě... čili já rozdělaní obchodů obuvi na Daichmann, normální a luxusní naprosto chápu. wink

ano, Deichmann je sice cenově přijatelný, ale ještě nám boty z této firmy nevydržely déle než 2 měsíce. ale je pravda, že reklamace jsou bez problémů a my máme každé dva měsíce nové boty tummenupp

Není tady

 

#128 3. 1. 2012 13:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - penízky a my

Dita.L napsal(a):

Ta kampan teda co to je? vissla roll Se nedavno chlubili na novinkach, jak zacnou deti financne vychovavat uz ve skolach vissla

Nojo, ale to byla kampaň bank a ty rozhodně nemají v úmyslu vychovávat někoho k finančnictví lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#129 3. 1. 2012 14:01

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: CHAT - penízky a my

Na těch školách to vypadá tak, že se má učit tzv. finanční gramotnost. Příslušní učitelé dostali manuály pro výuku finanční gramotnosti. Dokonce se pořádá celostátní soutěž ve FG ve dvou úrovních, 1. pro ZŠ, 2. pro SŠ. Letos už bude třetí ročník.

Není tady

 

#130 3. 1. 2012 14:50

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: CHAT - penízky a my

lea64 napsal(a):

Na těch školách to vypadá tak, že se má učit tzv. finanční gramotnost. Příslušní učitelé dostali manuály pro výuku finanční gramotnosti. Dokonce se pořádá celostátní soutěž ve FG ve dvou úrovních, 1. pro ZŠ, 2. pro SŠ. Letos už bude třetí ročník.

Tady se uz uci taky. Banky jsou tak agresivni, ze kdyby na kreditku nemuselo byt lidem aspon osumnact, odchytavaly by je uz pred skolkou. Je uplne bezne, ze kdyz se jdou prvorocaci zapsat na VS, ceka je tam spalir zastupcu bank a vnucuje jim kreditky, staci podepsat. Je jasne, ze ty decka maji par supek z brigad a stejne dostanou limit v radech tisicu, coz jsou pro ne astronomicke castky. A kdyz uz ty prachy jakoby jsou, tak je potreba jich uzit a kolotoc dluhu a splatek se roztoci. Mockrat musi zaplati rodice, aby si dite neposramotilo credit score - bonitu nebo jak se tomu u nas rika a nedoplatilo na to pozdeji nevyhodnymi uroky u hypoteky. No des.

Není tady

 

#131 3. 1. 2012 15:49

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: CHAT - penízky a my

Byla jsem před několika lety na 1.tř.schůzce rodičů studentů 1.ročníků sš.Do třídfy krom učitelky nacupitaly 2 pracovnice z banky a začaly nabízet studentské účty.Načemž jsem se přihlásila o slovo a jasně a zřetelně jim sdělila,že jsem přišla na tř.schůzku,nikoli poslouchat komerční nabídku oné banky a že to sem rozhodně nepatří.Chvíli bylo hrobové ticho,pak následoval aplaus několika rodičů,a ženské z banky si šmahem sbalily zase své papíry a rychlostí blesku odešly ze třídy.Třídní uč.se jen červenala a byla ztich jak pipina.tummenupp

Není tady

 

#132 3. 1. 2012 16:22

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: CHAT - penízky a my

lupina montana napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Ta kampan teda co to je? vissla roll Se nedavno chlubili na novinkach, jak zacnou deti financne vychovavat uz ve skolach vissla

Nojo, ale to byla kampaň bank a ty rozhodně nemají v úmyslu vychovávat někoho k finančnictví lol

lollollollolgodlike


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#133 3. 1. 2012 16:23

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: CHAT - penízky a my

Ty vado, to je horsi, nez najezdy Jehovistu lol lol lol


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#134 3. 1. 2012 17:20

nokturno
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2011
Příspěvky: 102

Re: CHAT - penízky a my

Jaku napsal(a):

Byla jsem před několika lety na 1.tř.schůzce rodičů studentů 1.ročníků sš.Do třídfy krom učitelky nacupitaly 2 pracovnice z banky a začaly nabízet studentské účty.Načemž jsem se přihlásila o slovo a jasně a zřetelně jim sdělila,že jsem přišla na tř.schůzku,nikoli poslouchat komerční nabídku oné banky a že to sem rozhodně nepatří.Chvíli bylo hrobové ticho,pak následoval aplaus několika rodičů,a ženské z banky si šmahem sbalily zase své papíry a rychlostí blesku odešly ze třídy.Třídní uč.se jen červenala a byla ztich jak pipina.tummenupp

To si řekla dobře! Chtělo to ale odvahu.

Není tady

 

#135 3. 1. 2012 17:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT - penízky a my

aprill napsal(a):

javena napsal(a):

helena napsal(a):

Treba proto, ze bych v normalni obuvi ocekavala normalni cenu obuvi, na kterou dosahnu? A luxus at si bohati kupuji v "luxusnich" prodejnach?
Jaký je rozdíl mezi Deichmannem a "normální obuví"?

Deichmann je cenově přijatelný... narozdíl od např. Humanicu. Já prostě na kozačky pro dceru, které stále ještě roste noha (nyní č. 37) dva tisíce nemám a bosa chodit nemůže... někdo by si mohl všimnout a prásknout mě... čili Daichmann to jistí a do litru se tam vlezu. To samý tenisky a pod. Baa ten tak ve slevě... čili já rozdělaní obchodů obuvi na Daichmann, normální a luxusní naprosto chápu. wink

ano, Deichmann je sice cenově přijatelný, ale ještě nám boty z této firmy nevydržely déle než 2 měsíce. ale je pravda, že reklamace jsou bez problémů a my máme každé dva měsíce nové boty tummenupp

Přesně tak. Jednou si tam syn koupil polobotky a vydržely dva měsíce. Přesně jako od Vietnamců.
Tak jsem mu nadala, proč kupuje levné boty a nekoupí si kožené. Za boty si fakt raděj připlatím. Mám jedny kozajdy - takové do půl lýtek a ty už nosím dokonce 16. zimu (uznávám - je to rarita). Koupila jsem je tehdy v Třebíči Borovině, byly určené do Ruska na vývoz- druhá jakost, přesto stály už tenkrát 1600 Kč. A já doteď nemám ani vyměněné podrážky. A to chodím všude pěšky. Samozřejmě nemám na zimu pouze jedny boty. Jo v Borovině se dobře nakupovalo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#136 3. 1. 2012 18:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - penízky a my

elena007 napsal(a):

Je uplne bezne, ze kdyz se jdou prvorocaci zapsat na VS, ceka je tam spalir zastupcu bank a vnucuje jim kreditky, staci podepsat.

Já to vyřešila tak, že holky dostaly k osmnáctinám účet s kartou  a řidičák - jednak to bylo takové hezky iniciační a druhak měly svůj vlastní účet - stejně tam dostávaly kapesný smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#137 3. 1. 2012 20:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT - penízky a my

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):

javena napsal(a):


Deichmann je cenově přijatelný... narozdíl od např. Humanicu. Já prostě na kozačky pro dceru, které stále ještě roste noha (nyní č. 37) dva tisíce nemám a bosa chodit nemůže... někdo by si mohl všimnout a prásknout mě... čili Daichmann to jistí a do litru se tam vlezu. To samý tenisky a pod. Baa ten tak ve slevě... čili já rozdělaní obchodů obuvi na Daichmann, normální a luxusní naprosto chápu. wink

ano, Deichmann je sice cenově přijatelný, ale ještě nám boty z této firmy nevydržely déle než 2 měsíce. ale je pravda, že reklamace jsou bez problémů a my máme každé dva měsíce nové boty tummenupp

Přesně tak. Jednou si tam syn koupil polobotky a vydržely dva měsíce. Přesně jako od Vietnamců.
Tak jsem mu nadala, proč kupuje levné boty a nekoupí si kožené. Za boty si fakt raděj připlatím. Mám jedny kozajdy - takové do půl lýtek a ty už nosím dokonce 16. zimu (uznávám - je to rarita). Koupila jsem je tehdy v Třebíči Borovině, byly určené do Ruska na vývoz- druhá jakost, přesto stály už tenkrát 1600 Kč. A já doteď nemám ani vyměněné podrážky. A to chodím všude pěšky. Samozřejmě nemám na zimu pouze jedny boty. Jo v Borovině se dobře nakupovalo.

ale není problém s reklamací, což u vietnamců je, jednou když jsem tam reklamovala boty, tak mi bába řekla, že jsem babajaga lol .

Není tady

 

#138 3. 1. 2012 20:16

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: CHAT - penízky a my

aprill lollollol

Letos jsem si koupila kozačky rieker, neznala jsem, ale jsou super. Jinak mám s botama taky problém, ale kupuju spíš dražší. Levnější kupuju jedině tak letní, těch mívám hodně. Dcera je nepoučitelná a pořád kupuje deichmanna, i když se jí hned rozpadnou. Ale je fakt, že je vrátí a vybere si jiný

Není tady

 

#139 3. 1. 2012 20:32

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: CHAT - penízky a my

Jinak můj vztah k penězům - kdysi jsem pořád šetřila, škudlila a pořád nic neměla. Pak mi můj dobře finančně zabezpečený strýček řekl, že peníze se musí točit, když je vydáš, zas se vrátí :-))) a ono to funguje :-)))

Není tady

 

#140 3. 1. 2012 20:41

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: CHAT - penízky a my

Mno, divny pohled na kvalitu.... spis "vdek" za rychlou reakci na nespokojensot zakazniku... ta umi "taky prodavat", ze ano? tummenupp

Ja taky koupila v akci od Deichmanna, asi pred peti lety, bylo to "za dvoje boty od nas treti, ty nejlevnejsi, zdarma"...
Rekla jsem si: Nabizej ti, vyber si, co se ti libi!

Nasla jsem si troje boty dle sveho gusta, nedivala jsem se na ceny, kvalitu, na nic, jenom na to, co se mi LIBILO... Moc penez jsem nemela, ale proste mi cosik rikalo: Udelej to (Intuice?)
U pokladny jsem zjistla, ze jsem koupila TROJE BOTY, kery se mi libi, za sest sovek bez dvou korun...
Povazovala jsem to za "dost dobrej obchod"...

Jenze!

Prisly dcery, videly boty... skurt rekly: "mami"?...
Dal uz to znate, ze jo... dumbom

Tak jsem jenom chtela podotknout, ze ty JEDNY, co mi zbyly, jsou SQJELY, zadny chyby, problemy, reklamace, miluju je a nejaky problem uzivat je dalsich x let fakticky nevidim...

Dalsi dvoje boty z one "akce" jsou taky v "obehu" a nevim nic o tom, ze by se dal nevyuzivaly a nemely sanci byt "oblibenymi" dale...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#141 3. 1. 2012 20:41

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: CHAT - penízky a my

holcina napsal(a):

Jinak můj vztah k penězům - kdysi jsem pořád šetřila, škudlila a pořád nic neměla. Pak mi můj dobře finančně zabezpečený strýček řekl, že peníze se musí točit, když je vydáš, zas se vrátí :-))) a ono to funguje :-)))

To mi připomělo,jak jsem si před 22 lety z platu 1.790,- netto šetřila na lustr do obýváku za 3.500,-. Svým způsobem jsem šetrná i dnes,i když už tolik nemusím. Holt 14 let živoření mě naučilo. Nejsem a nebudu nejspíš nikdy hazard,ale na druhou stranu si dovedu penízky užít podle své chuti.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#142 3. 1. 2012 20:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT - penízky a my

holcina napsal(a):

aprill lollollol

Letos jsem si koupila kozačky rieker, neznala jsem, ale jsou super. Jinak mám s botama taky problém, ale kupuju spíš dražší. Levnější kupuju jedině tak letní, těch mívám hodně. Dcera je nepoučitelná a pořád kupuje deichmanna, i když se jí hned rozpadnou. Ale je fakt, že je vrátí a vybere si jiný

ale důležité je, že jsem je vyreklamovala vissla

Není tady

 

#143 3. 1. 2012 21:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: CHAT - penízky a my

Já mám už jedny kozačky od Deichmanna, nosím je třetí sezónu a pořád dobrý, až na to, že se mi na špičce začíná pravá bota trochu odlepovat. Nu, ale to by mi boty, koupené kdekoliv jinde, udělaly po třech letech nošení taky ... vissla


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#144 3. 1. 2012 21:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: CHAT - penízky a my

eremuruss napsal(a):

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Presne tak.Lide co nedosahnou na hypoteku si tezko mohou dovolit znackove hadry i,kdyz jak se to vezme.Ja mam taky znackove boty znacky kappa za 590 kc,kdyz si pujdu koupit boty do obuvi pod 1000 kc boty nesezenu.
Mam znackove tricka ze sekace nektere za 39 kc.Hypoteku neplatim a dluhy taky nemam.

Ale erem ... big_smile já si dneska koupila u Deichmanna v rámci povánočních výprodejových akcí dvoje značkové zimní boty dohromady za 600,- Kč stolt Když nakupuješ v rámci posezónních slev, tak seženeš i nové věci za rozumnou cenu stolt

Ja,ale nepsala o Deichmanovi,ale nakupu v normalni obuvi.Vim,ze v Deichmanu maji levne boty.Ale,kdyz zajdes do obchodu s napisem obuv ,nestacis zirat jak je to tam drahe.

Tam, kde nestačím zírat, jak je to tam drahé, tam ani nechodím, ani nenakupuji stolt Úplně jednoduché ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#145 3. 1. 2012 21:47

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: CHAT - penízky a my

Kiara napsal(a):

Já mám už jedny kozačky od Deichmanna, nosím je třetí sezónu a pořád dobrý, až na to, že se mi na špičce začíná pravá bota trochu odlepovat. Nu, ale to by mi boty, koupené kdekoliv jinde, udělaly po třech letech nošení taky ... vissla

no co,to se stává i v lepších rodinách:D Na jaře to dᚠza pajcku spravit a odchodíš v tom další 3 roky; a s takovou zimou co je ted by se už lodičky vytáhnout daly,ni.

Není tady

 

#146 3. 1. 2012 21:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT - penízky a my

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):


ano, Deichmann je sice cenově přijatelný, ale ještě nám boty z této firmy nevydržely déle než 2 měsíce. ale je pravda, že reklamace jsou bez problémů a my máme každé dva měsíce nové boty tummenupp

Přesně tak. Jednou si tam syn koupil polobotky a vydržely dva měsíce. Přesně jako od Vietnamců.
Tak jsem mu nadala, proč kupuje levné boty a nekoupí si kožené. Za boty si fakt raděj připlatím. Mám jedny kozajdy - takové do půl lýtek a ty už nosím dokonce 16. zimu (uznávám - je to rarita). Koupila jsem je tehdy v Třebíči Borovině, byly určené do Ruska na vývoz- druhá jakost, přesto stály už tenkrát 1600 Kč. A já doteď nemám ani vyměněné podrážky. A to chodím všude pěšky. Samozřejmě nemám na zimu pouze jedny boty. Jo v Borovině se dobře nakupovalo.

ale není problém s reklamací, což u vietnamců je, jednou když jsem tam reklamovala boty, tak mi bába řekla, že jsem babajaga lol .

Ja s reklamaci bot nemam problem u Vietnamcu a ani u Deichmana,ale u Bati jo,tam,uz bych boty nekoupila nikdy.Aby boty vydrzeli 6 tydnu a jsou na vyhozeni a reklamaci neuznaji,ze pry vada chuze.U jinych bot se tato vada nikdy neobjevila tak jaka pak vada chuze....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#147 3. 1. 2012 21:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT - penízky a my

aprill napsal(a):

javena napsal(a):

helena napsal(a):

Treba proto, ze bych v normalni obuvi ocekavala normalni cenu obuvi, na kterou dosahnu? A luxus at si bohati kupuji v "luxusnich" prodejnach?
Jaký je rozdíl mezi Deichmannem a "normální obuví"?

Deichmann je cenově přijatelný... narozdíl od např. Humanicu. Já prostě na kozačky pro dceru, které stále ještě roste noha (nyní č. 37) dva tisíce nemám a bosa chodit nemůže... někdo by si mohl všimnout a prásknout mě... čili Daichmann to jistí a do litru se tam vlezu. To samý tenisky a pod. Baa ten tak ve slevě... čili já rozdělaní obchodů obuvi na Daichmann, normální a luxusní naprosto chápu. wink

ano, Deichmann je sice cenově přijatelný, ale ještě nám boty z této firmy nevydržely déle než 2 měsíce. ale je pravda, že reklamace jsou bez problémů a my máme každé dva měsíce nové boty tummenupp

U me zrovna tak.S reklamaci problem neni...


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#148 3. 1. 2012 21:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: CHAT - penízky a my

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):


Přesně tak. Jednou si tam syn koupil polobotky a vydržely dva měsíce. Přesně jako od Vietnamců.
Tak jsem mu nadala, proč kupuje levné boty a nekoupí si kožené. Za boty si fakt raděj připlatím. Mám jedny kozajdy - takové do půl lýtek a ty už nosím dokonce 16. zimu (uznávám - je to rarita). Koupila jsem je tehdy v Třebíči Borovině, byly určené do Ruska na vývoz- druhá jakost, přesto stály už tenkrát 1600 Kč. A já doteď nemám ani vyměněné podrážky. A to chodím všude pěšky. Samozřejmě nemám na zimu pouze jedny boty. Jo v Borovině se dobře nakupovalo.

ale není problém s reklamací, což u vietnamců je, jednou když jsem tam reklamovala boty, tak mi bába řekla, že jsem babajaga lol .

Ja s reklamaci bot nemam problem u Vietnamcu a ani u Deichmana,ale u Bati jo,tam,uz bych boty nekoupila nikdy.Aby boty vydrzeli 6 tydnu a jsou na vyhozeni a reklamaci neuznaji,ze pry vada chuze.U jinych bot se tato vada nikdy neobjevila tak jaka pak vada chuze....

Erem,doufám,že ses s touhle hloupou námitkou nenechala odbýt,páč jestli jo,udělala si přesně to s ším oni počítají.Nedej se,zajdi tam znovu a   d ů r a z ně   jim řekni,že pokud nebude vyhověno rekklamaci,půjdeš do toho natvrdo a který pak doktor by ti napsal takovou zhovadilost,že chodíš tak blbě,že se ta bota takhle mohla zkazit?Žádný a vyhraješ to!

Není tady

 

#149 3. 1. 2012 22:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT - penízky a my

elena007 napsal(a):

lea64 napsal(a):

Na těch školách to vypadá tak, že se má učit tzv. finanční gramotnost. Příslušní učitelé dostali manuály pro výuku finanční gramotnosti. Dokonce se pořádá celostátní soutěž ve FG ve dvou úrovních, 1. pro ZŠ, 2. pro SŠ. Letos už bude třetí ročník.

Tady se uz uci taky. Banky jsou tak agresivni, ze kdyby na kreditku nemuselo byt lidem aspon osumnact, odchytavaly by je uz pred skolkou. Je uplne bezne, ze kdyz se jdou prvorocaci zapsat na VS, ceka je tam spalir zastupcu bank a vnucuje jim kreditky, staci podepsat. Je jasne, ze ty decka maji par supek z brigad a stejne dostanou limit v radech tisicu, coz jsou pro ne astronomicke castky. A kdyz uz ty prachy jakoby jsou, tak je potreba jich uzit a kolotoc dluhu a splatek se roztoci. Mockrat musi zaplati rodice, aby si dite neposramotilo credit score - bonitu nebo jak se tomu u nas rika a nedoplatilo na to pozdeji nevyhodnymi uroky u hypoteky. No des.

big_smile Neskoro! U vás je to podža mňa už zbytočné, tam už je asi zadlžený každý, vrátane čerstvo počatých detí...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#150 3. 1. 2012 22:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT - penízky a my

eremuruss napsal(a):

Ja s reklamaci bot nemam problem u Vietnamcu a ani u Deichmana,ale u Bati jo,tam,uz bych boty nekoupila nikdy.Aby boty vydrzeli 6 tydnu a jsou na vyhozeni a reklamaci neuznaji,ze pry vada chuze.U jinych bot se tato vada nikdy neobjevila tak jaka pak vada chuze....

stolt Bracho si kúpil u Bau spoločenské pánske topánky (k obleku) a keď sa mu po pár týždňoch začali rozpada, šiel reklamova. Dozvedel sa, že to sú "spoločenské topánky, ktoré sa majú používa vnútri, nie navon".!!!! dumbom Tak sa spravodlivo rozčúlil, povedal, že v nich nehráva basket, ale predsa sa nejako musí dosta z budovy do auta  - na iné ich fakt vonku nepoužíva - a že ak to majú by "papierové" topánky do rakvy tak 3000 je za ne trošku priveža... big_smile Pani zalapala po dychu a oznámila mu, že ted aby mu reklamáciu vzala, ale skôr ako za mesiac to nevybavia... Bracho topánky potreboval, tak si nakoniec kúpil lepidlo, zlepil ich a prisahal, že u Bau topánky veru až do tej truhly.
Starý zlatý Deichmann! Mne vydrží. Vydržali mi aj Riekery, a to teda dos, aj Salamanderky alebo Ary, ale spoločenské si dos šanujem. Riekery boli na bežné nosenie a fakt držali ako helvétske viera. Keby som ich nedorasovala na poznávačke v Egypte, mohli mi ch da aj do truhly. big_smile Od Vietnamcov som kúpila jediný raz a rozpadli sa mi ešte cestou domov, tak to ne-e. hmm

Upravil(a) Selima (3. 1. 2012 22:57)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů