Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 31. 12. 2011 20:55

maty.ph
♥------

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

řešíte to tady úplně zbytečně..... za 1..do dneška mi nikdo neřekl a ani na dotaz na úřadě,že něco pobírám neoprávněně!  za 2.matka zemřelého syna ví,že máme už i důchod!!!!!!  za 3.když nám ho přiznali,psala jsem at nám výživné už neposílají,tohle už je jejich rozhodnutí,že posílají dál.....a za 4.odpověd od heleny cca Vzhledem k tomu, že (pravděpodobně) platí oněch 300,- Kč celých osm let, lze o zvýšení výživného samozřejmě požádat, protože za tu dobu se výrazně změnily potřeby dítěte.
Záleží ovšem na tom, jestli
a) jsou tvoje příjmy natolik nízké, protože výživné od prarodičů/jiných příbuzných by mělo
    zajistit pouze nutnou výživu,
b) jsou prarodiče schopni platit víc,
c) jak se podílejí tvoji rodiče, protože dle Zák. o rodině § 89
Je-li několik povinných, kteří jsou příbuzní v témže stupni, plní každý z nich vyživovací povinnost takovým dílem, jaký odpovídá poměru jeho schopností, možností a majetkových poměrů k schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům ostatních.
.......ano na tomto základě rozhodoval i soud.....dneska jsem vdaná,poměry dobré,žádné sociální příplatky,výřivné,které mi jeho rodiče posílají,má syn ukládáno měsíčně na knížku....pěkný večer..M.

Není tady

#52 1. 1. 2012 9:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

za 3.když nám ho přiznali,psala jsem at nám výživné už neposílají,tohle už je jejich rozhodnutí,že posílají dál.....

Protirecis si,tak proc chces zvysovat vyzivne???

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#53 1. 1. 2012 9:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

........dneska jsem vdaná,poměry dobré,žádné sociální příplatky,výřivné,které mi jeho rodiče posílají,má syn ukládáno měsíčně na knížku....no přece aby mohla ukládat víc peněz na knížku ! Peněz není nikdy dost přece, rodiče tu také nebudou napořád, třeba se bude ještě i dědit

Není tady

#54 1. 1. 2012 14:38

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

maty.ph napsal(a):

řešíte to tady úplně zbytečně..... za 1..do dneška mi nikdo neřekl a ani na dotaz na úřadě,že něco pobírám neoprávněně!  za 2.matka zemřelého syna ví,že máme už i důchod!!!!!!  za 3.když nám ho přiznali,psala jsem at nám výživné už neposílají,tohle už je jejich rozhodnutí,že posílají dál.....

dumbom mile dievcata, citate len to, co chcete??? dumbom vsade vidite len na cierno, ale svet je krasny, farebny, otvorte oci, srdcia,naruce a zabudnite na zlo a nenavist! stolt

Není tady

#55 1. 1. 2012 22:26

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Co tu meleš, kvítku medový? Nikdo nechce zvýšit výživné k sirotčímu  důchodu od rodičů manžela/přítele JEN  maty.ph . Když má málo, at požádá soud! dumbom Názor může mít na věc každý jiný, to přece není trestné ani černé, to není o zlu a nenávisti. pussa

Není tady

#56 1. 1. 2012 22:51

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Aneri, maty fakt několikrát psala, že ho zvyšovat nechce a že psala prarodičům, aby už ho neposílali.

Není tady

#57 1. 1. 2012 23:14

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

kvietok medovy napsal(a):

maty.ph napsal(a):

řešíte to tady úplně zbytečně..... za 1..do dneška mi nikdo neřekl a ani na dotaz na úřadě,že něco pobírám neoprávněně!  za 2.matka zemřelého syna ví,že máme už i důchod!!!!!!  za 3.když nám ho přiznali,psala jsem at nám výživné už neposílají,tohle už je jejich rozhodnutí,že posílají dál.....

dumbom mile dievcata, citate len to, co chcete??? dumbom vsade vidite len na cierno, ale svet je krasny, farebny, otvorte oci, srdcia,naruce a zabudnite na zlo a nenavist! stolt

Takze, mila Aneri, este raz si precitaj, co napsala maty.ph

Není tady

#58 1. 1. 2012 23:16

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

3.když nám ho přiznali,psala jsem at nám výživné už neposílají,tohle už je jejich rozhodnutí,že posílají dál.................................................................... toto pise maty.ph

Upravil(a) kvietok medovy (1. 1. 2012 23:18)

Není tady

#59 1. 1. 2012 23:31

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

pouze jsem se ptala,nic víc,kdykoliv přijdu na úřad,žasnou jak nízké mám výživné,je to samozřejmě babička. U soudu když to sociálka podala,že mi něco platit musí,jsem dala tu nejnižší částku,protože jsem musela,prý je to povinnost,jen mě spíš právě zajímalo,že pobíráme sorotčí důchod a ještě k tomu výživné a spíš ze zajímavosti jsem se jen zeptala,jestli se to zvyšuje...nic takového v plánu nemám, a na sirotčím důchodě jsme začínai až ve 3 letech dítěte,kdy jsem doplatila dlužnou částku na soc.poj.kde přítel dlužil....sirotčí důchod byl tenkrát 1200kč...po zvyšování dnes už 4.020 kč.....to je poměrně víc,než jakékoliv výživné jiných lidí.....jinak asi od začátku mi pomáhali moji rodiče,kromě mateřské jsem nic nepobírala a přídavku,jelikož mateřskou jsem měla 8600,přídavek 500 a důchod do tří let  dítěte žádný,spíš jsem platila já za vše,nájem 5000kč a byli jsme v takové situaci,že mi museli pomoct mý rodiče...jeho rodiče mi nikdy ničím nepomohli a do dneška se s vnoučkem nestýkají,nemají zájem....na zvýšení jsem se ptala pouze orientačně,nic víc...nehledejte v tom,že chci někoho sdírat z peněz,byla to pouze otázka,nic víc,jsem ráda že máme klid,protože ten jsme bohužel neměli....asi tak...děkuju za reakce a názory..Maty....................................gloria aj toto si citala? Takze kto tu mele?pussa

Upravil(a) kvietok medovy (1. 1. 2012 23:34)

Není tady

#60 2. 1. 2012 5:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

maty.ph napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..mému synovi je 8 let,když jsem byla těhotná ve 4 měsíci,zemřel mu otec,tudíž nám výživné na syna platí jeho rodina ve výši 300 kč měsíčně,k tomu jsme se po 3 letech domohli sirotčího důchodu,protože jsem doplatila dluh na pojištění za zemřelého..pobíráme důchod ve výši 4020kč měsíčně...je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

Ja myslim,ze o zvyseni vyzivneho psala.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#61 2. 1. 2012 6:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Já myslím, že položila obecný dotaz - "je možnost zvýšení výživného... když máme sirotčí důchod?" - což nemusí nutně znamenat, že se k něčemu takovému chystá.

Upravil(a) helena (2. 1. 2012 6:52)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#62 2. 1. 2012 7:37

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Já myslím, že položila obecný dotaz - "je možnost zvýšení výživného... když máme sirotčí důchod?" - což nemusí nutně znamenat, že se k něčemu takovému chystá.

Takže ty si myslíš, že položila jen takovou filosofickou otázku, aniž by z toho cokoliv pro sebe chtěla vyvozovat. Třeba píše nějakou dizertačku na toto téma.

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#63 2. 1. 2012 7:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Takže ty si myslíš, že položila jen takovou filosofickou otázku, aniž by z toho cokoliv pro sebe chtěla vyvozovat.
Ne. Myslím, že jen uvažuje podle pionýrského "buď připraven" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png. I když něco (v tomto případě výživné) nepotřebuju, neznamená to, že už nikdy potřebovat nebudu - no tak si předem zjistím možnosti, ne?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#64 2. 1. 2012 8:14

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Takže ty si myslíš, že položila jen takovou filosofickou otázku, aniž by z toho cokoliv pro sebe chtěla vyvozovat.
Ne. Myslím, že jen uvažuje podle pionýrského "buď připraven" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png. I když něco (v tomto případě výživné) nepotřebuju, neznamená to, že už nikdy potřebovat nebudu - no tak si předem zjistím možnosti, ne?

tummenupp

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#65 2. 1. 2012 18:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Tak já jsem pochopila....když píše.........je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

...že by asi zvednout výživné chtěla. Číst umím  lol
Kdyby nechtěla více peněz od rodičů mimo důchod, asi by se neptala. Tak to chápu já.

Není tady

#66 2. 1. 2012 19:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Aneri napsal(a):

Tak já jsem pochopila....když píše.........je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

...že by asi zvednout výživné chtěla. Číst umím  lol
Kdyby nechtěla více peněz od rodičů mimo důchod, asi by se neptala. Tak to chápu já.

Tak možnosti tu jsou vždycky, ale v tomto konkrétním případě pochybuji, že by maty se svojí žádostí o zvýšení výživného vůči prarodičům u soudu uspěla:

- na dítě již pobírá sirotčí důchod
- není samoživitelka, znovu se vdala, takže by bylo logicky přihlíženo i k příjmům jejího manžela

z čehož vyplývá, že zvýšení výživného by za těchto podmínek určitě nedosáhla. Daleko spíš by bylo výživné od prarodičů definitivně pozastaveno, protože matka s dítětem se nenalézají v takovém stavu hmotné nouze, aby byly důvody pro jeho další vyplácení stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí