Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 31. 12. 2011 13:57

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

ViktorkaM napsal(a):

Kiara napsal(a):

...Co se musí dokladovat navzájem va ?!?

K žádosti o SD po Tobě chtějí akorát RL dítěte, úmrtní list zemřelého rodiče dítěte a potvrzení o výdělkových možnostech zemřelého (zápočtové listy z předchozích zaměstnání)...

Takhle mozna jo, ale obracene (pokud bere napr. socku) prokazuje VSECKY prijmy, a to tusim minimalne dvakrat do roka... Nerikej mi, ze ani tam by ji neupozornili, kdyby brala neco neopravnene...

tam je to naprosto jedno co bere, důležité je , že to doloží vissla
problém by byl, kdyby příjmy nepřiznala

Není tady

#27 31. 12. 2011 14:11

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

ViktorkaM napsal(a):

Kiara napsal(a):

...Co se musí dokladovat navzájem va ?!?

K žádosti o SD po Tobě chtějí akorát RL dítěte, úmrtní list zemřelého rodiče dítěte a potvrzení o výdělkových možnostech zemřelého (zápočtové listy z předchozích zaměstnání)...

Takhle mozna jo, ale obracene (pokud bere napr. socku) prokazuje VSECKY prijmy, a to tusim minimalne dvakrat do roka... Nerikej mi, ze ani tam by ji neupozornili, kdyby brala neco neopravnene...

Pokud matka má svůj příjem, dostává výživné od prarodičů a ještě navíc sirotčí důchod, velmi pravděpodobně je na tom finančně tak, že o žádnou socku žádat nemusí smile A druhá věc je, že na úřadech vůbec nejsou povinni zkoumat, proč a jak došlo k souběhu výživného a sirotčího důchodu.

Výživné nařídil soud a zrušit ho může taky jedině soud, úředníci nejsou oprávněni zkoumat, z jakých důvodů k jeho zrušení dosud nedošlo... úředníci se můžou jedině podivit, proč paní pobírá výživné od prarodičů dítěte a ještě navíc sirotčák, ale to je tak jediné, co můžou udělat. Hlavní postižení jsou v tomto případě prarodiče dítěte, kteří v dobré víře i nadále posílají maty každý měsíc tři stovky a nevědí o tom, že maty si už dávno na dítě vyběhala i sirotčák big_smile Úředníci nemůžou vědět, z jakého titulu nebylo výživné dosud zrušeno a jestli se nejedná ze strany prarodičů o jakýsi akt dobrovolnosti, přece ... stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#28 31. 12. 2011 14:56

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Kiaro, kdyby to byl "akt dobrovolnosti", opravdu by to nemusela uvadet do "prijmu"...
Nebo snad mas pocit, ze vsichni, kteri pobiraji nejake statni davky, uvadeji do svych prijmu vsecko, co jim kdo dobrovolne poskytl? va

"""Výživné nařídil soud a zrušit ho může taky jedině soud""", tohle taky NEMUSI BYT PRAVIDLEM - u slusnych lidi, ti totiz, kdyz vedi, ze narizeni soudu ztratilo na svem opodstatneni, nedomahaji se dal jeho plneni...

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#29 31. 12. 2011 14:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

Kiaro, kdyby to byl "akt dobrovolnosti", opravdu by to nemusela uvadet do "prijmu"...
Nebo snad mas pocit, ze vsichni, kteri pobiraji nejake statni davky, uvadeji do svych prijmu vsecko, co jim kdo dobrovolne poskytl? va

"""Výživné nařídil soud a zrušit ho může taky jedině soud""", tohle taky NEMUSI BYT PRAVIDLEM - u slusnych lidi, ti totiz, kdyz vedi, ze narizeni soudu ztratilo na svem opodstatneni, nedomahaji se dal jeho plneni...

stolttummenuppstolt

Upravil(a) Kiara (31. 12. 2011 15:01)

Není tady

#30 31. 12. 2011 15:03

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Pokud matka má svůj příjem, dostává výživné od prarodičů a ještě navíc sirotčí důchod, velmi pravděpodobně je na tom finančně tak, že o žádnou socku žádat nemusí smile

Bavíme se o třech stovkách. kapitulation

Není tady

#31 31. 12. 2011 15:08

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

No jo, tys muj prispevek odsouhlasila... ale to, ze se zakladatelka vlakna pta, jestli muze, ci nikoliv, zadat o zvyseni vyzivneho od prarodicu, jeste NEMUSI znamenat, ze ona se domaha neceho, na co nema pravo...
Pokud totiz v urcovani SD hralo roli to, ze matce prarodice na vyzivu jejich vnoucete prispivaji, tak by podle mne vzhledem k dobe, kdy jim vyzivne bylo urceno (=davno...), narok na jeho zvyseni mela.
Pokud jejich vyzivovaci povinnost vuci vnouceti nejakym zpusobem zanikla, mela by mozna (fakt nevim, je to moc slozity...) matka narok na "upravu SD", vzhledem ke zmene okolnosti...

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#32 31. 12. 2011 15:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Kubula napsal(a):

Kiara napsal(a):

Pokud matka má svůj příjem, dostává výživné od prarodičů a ještě navíc sirotčí důchod, velmi pravděpodobně je na tom finančně tak, že o žádnou socku žádat nemusí smile

... i tak pobírá maty na své dítě docela slušný nadstandard. Jsou samoživitelky, které jsou rády za 1500,- měsíčně na jedno dítě a jsou samoživitelky, kterým se o takových penězích nikdy nesnilo.

MMCH co my víme, kolik ty tři stovky měsíčně znamenají pro dotyčné povinné prarodiče ... vissla

Není tady

#33 31. 12. 2011 15:17

nokturno
♥♥♥----

...je mi divné, že pokud proběhl soud o výživném, proč neplatí soudní příkaz i na rodiče tazatelky...jinak pokud je klukovi už 8 let a nestýkají se navzájem, podle mne by bylo slušné zrušit výživné, je tazatelka připravena doplácet zmíněným prarodičům doplatek v Domově důchodců ( i to se může stát)?!

Není tady

#34 31. 12. 2011 15:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

nokturno napsal(a):

...je mi divné, že pokud proběhl soud o výživném, proč neplatí soudní příkaz i na rodiče tazatelky...jinak pokud je klukovi už 8 let a nestýkají se navzájem, podle mne by bylo slušné zrušit výživné, je tazatelka připravena doplácet zmíněným prarodičům doplatek v Domově důchodců ( i to se může stát)?!

ano, výživné se stanovuje všem žijícím prarodičům.

Není tady

#35 31. 12. 2011 15:22

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Kubula napsal(a):

Kiara napsal(a):

... i tak pobírá maty na své dítě docela slušný nadstandard. Jsou samoživitelky, které jsou rády za 1500,- měsíčně na jedno dítě a jsou samoživitelky, kterým se o takových penězích nikdy nesnilo.

MMCH co my víme, kolik ty tři stovky měsíčně znamenají pro dotyčné povinné prarodiče ... vissla

Proč pokaždý někdo vytáhne to, že jsou na tom lidi ještě hůř? yikes  Nechápu, jak to souvisí nebo čemu to pomůže.

A jestli maty na sociálce nebo kde řekli, že to výživné chtít musí, tak mi nepřijde až tak divný, že to udělala - když mi doktor řekne, a beru ty a ty prášky, taky je většinou beru. Navíc nevíme, co má maty za plány teď, když ví to, co jste jí tu napsaly (i když bych si to radši ještě ověřila, být jí, páč už fakt kolikrát nevím, komu věřit).

Není tady

#36 31. 12. 2011 15:23

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

K vytucnenemu...
Slusny "nadstandard"? Hm... va
"Tri stovky pro prarodice"? Treba MINIMUM, nebo hluboce pod nej, co by jejich vnouce, bez ohledu na to, proc se o nej nezajimaji a proc zemrel jejich syn, otec ditete, zaslouzilo?
Zapominate, ze TO DECKO JE V TOM BEZ VINY... skurt

Není tady

#37 31. 12. 2011 15:25

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

nokturno napsal(a):

Maty píše, že jí pomáhali rodiče, tak se asi zúčastňovali, a už kvůli platebnímu příkazu nebo bez něj?

Není tady

#38 31. 12. 2011 15:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

No jo, tys muj prispevek odsouhlasila... ale to, ze se zakladatelka vlakna pta, jestli muze, ci nikoliv, zadat o zvyseni vyzivneho od prarodicu, jeste NEMUSI znamenat, ze ona se domaha neceho, na co nema pravo...
Pokud totiz v urcovani SD hralo roli to, ze matce prarodice na vyzivu jejich vnoucete prispivaji, tak by podle mne vzhledem k dobe, kdy jim vyzivne bylo urceno (=davno...), narok na jeho zvyseni mela.
Pokud jejich vyzivovaci povinnost vuci vnouceti nejakym zpusobem zanikla, mela by mozna (fakt nevim, je to moc slozity...) matka narok na "upravu SD", vzhledem ke zmene okolnosti...

Viktorko, samozřejmě že to znamená, že se zakladatelka vlákna domáhá něčeho, nač už dávno nemá právo. V době, kdy žádala o výživné proti rodičům otce svého dítěte bylo její dítě nezajištěné, protože mu nevznikl nárok na sirotčí důchod po svém otci. Po přiznání výživného se poměry v rodině změnily, maty si vyběhala sirotčák, tedy prvotní důvody, pro které bylo soudně přikázáno prarodičům platit výživné již neexistují: dítě je již zajištěné formou sirotčího důchodu.

Jinak výše sirotčího důchodu se neupravuje, ta už je jednou daná. Upravit by se mohlo jedině výživné, protože přiznánín SD došlo ke změně poměrů v rodině. Mám dokonce za to, že matka-příjemce výživného byla tuto změnu poměrů v rodině povinna neprodleně oznámit buď prarodičům jako plátcům výživného, nebo rovnou soudu stolt

Není tady

#39 31. 12. 2011 15:36

nokturno
♥♥♥----

Kubula napsal(a):

nokturno napsal(a):

Maty píše, že jí pomáhali rodiče, tak se asi zúčastňovali, a už kvůli platebnímu příkazu nebo bez něj?

Je rozdíl kupovat dárečky podle své finanční situace, jednou koupit to či ono, domlouvat se s matkou co by vnouček potřeboval, těšit se z koupeného dárečku než mít soudní lejstro na příkaz 300 Kč měsíčně. Pokud manžel (přítel) zemřel ve 4. měsíci těhotenství matky, zřejmě se ani navzájem rodiny moc nepoznali.

Upravil(a) nokturno (31. 12. 2011 15:38)

Není tady

#40 31. 12. 2011 15:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥

plátcem výživného k nezletilému dítěti může být jen jedna povinná osoba, nikoliv víc lidí plus ještě stát
Plátcem může být i více osob - například právě prarodiče, viz výše citovaný § 89 Zák. o rodině, kde se jasně hovoří o "několika povinných osobách".
Jedná-li se pak o tyto příbuzné, pak podle § 90 cit. zák. "Právo na výživné přísluší oprávněným, jen pokud toho nutně potřebují" - tedy pokud by při všech příjmech/dávkách tato nutná potřeba byla doložena a soudem uznána.
Dovedu si obecně představit například dlouhodobou nemoc matky, drahou dietu pro dítě a podobně.

Mám dokonce za to, že matka-příjemce výživného byla tuto změnu poměrů v rodině povinna neprodleně oznámit buď prarodičům jako plátcům výživného, nebo rovnou soudu
Nanejvýš prarodičům, protože jedině ti jsou oprávněni podat návrh na zrušení výživného. Se soudem nemá matka do té doby vůbec co do činění.

Upravil(a) helena (31. 12. 2011 15:49)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#41 31. 12. 2011 16:05

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

...Nanejvýš prarodičům, protože jedině ti jsou oprávněni podat návrh na zrušení výživného. Se soudem nemá matka do té doby vůbec co do činění.

Prave proto si myslm, ze ji nikdo nema pravo obvinovat z "umyslneho obohacovani"...
A dokonce si myslim, ze aj v pripade, kdy by VEDELA, ze soubeh vyzivneho od prarodicu a sirotciho duchodu je v rozporu se zakony, nebyla by povinna (ac moralne a eticky mozna ano, ale ne dle platnych zakonu) tuto vec resit.
Nerikam, ze by mela na to kaslat, taky nerikam, ze neni neslusne od ni na to kaslat..., ale pokud "na to kasle" (z jakehokoliv duvodu, muze to byt neznalost, lhostejnost, nedostatek casu veci zvazit, pripoustim i "vychytralost" typu ´dokud na to nikdo neprisel, budu REJZOVAT dal´...), bud vi, ze muze, nebo nevi, ze nemuze, a pak ponese nasledky (=vraceni penez - cemuz neverim..., nebo dlouuuuhe prokazovani u policie a soudu CR dumbom grater skurt - s cimz mam bohate a neblahe zkusenosti - ze je BEZ VINY...), ale mne zrovna ona nevyplyva jako "zlatokopka" ochotna ze smrti otce sveho decka vyzdimat cokoliv...
Na to jsou zde jine "expertky", ona jejich "schopnosti" nevykazuje... kapitulation

Upravil(a) ViktorkaM (31. 12. 2011 16:06)

Není tady

#42 31. 12. 2011 16:15

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

nokturno napsal(a):

Kubula napsal(a):

nokturno napsal(a):

Je rozdíl kupovat dárečky podle své finanční situace, jednou koupit to či ono, domlouvat se s matkou co by vnouček potřeboval, těšit se z koupeného dárečku než mít soudní lejstro na příkaz 300 Kč měsíčně. Pokud manžel (přítel) zemřel ve 4. měsíci těhotenství matky, zřejmě se ani navzájem rodiny moc nepoznali.

No, vzhledem k tomu, že otec dítěte umřel před jeho narozením a maty nepíše nic o tom, že by s miminkem pracovala, předpokládám spíš, že u nich mohla možná bydlet nebo jí na bydlení třeba přispívali. To mi přijde s 300 Kč víc než srovnatelný.

Není tady

#43 31. 12. 2011 16:42

agewa
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

plátcem výživného k nezletilému dítěti může být jen jedna povinná osoba, nikoliv víc lidí plus ještě stát
Plátcem může být i více osob - například právě prarodiče, viz výše citovaný § 89 Zák. o rodině, kde se jasně hovoří o "několika povinných osobách".
Jedná-li se pak o tyto příbuzné, pak podle § 90 cit. zák. "Právo na výživné přísluší oprávněným, jen pokud toho nutně potřebují" - tedy pokud by při všech příjmech/dávkách tato nutná potřeba byla doložena a soudem uznána.
Dovedu si obecně představit například dlouhodobou nemoc matky, drahou dietu pro dítě a podobně.

Mám dokonce za to, že matka-příjemce výživného byla tuto změnu poměrů v rodině povinna neprodleně oznámit buď prarodičům jako plátcům výživného, nebo rovnou soudu
Nanejvýš prarodičům, protože jedině ti jsou oprávněni podat návrh na zrušení výživného. Se soudem nemá matka do té doby vůbec co do činění.

i matka může zažádat o zrušení výživného. Dokonce je to povinna . Tak mě to bylo řečeno.

Není tady

#44 31. 12. 2011 16:47

holcina
♥♥♥♥♥♥-

podle mě je sirotčí důchod určen právě proto, že se otec nemůže podílet finančně, alimenty. Takže brát obojí nejspíš nejde. Myslím, že pokud tazatelka požádá o zvýšení, bude výživné zrušeno úplně

Není tady

#45 31. 12. 2011 16:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥

i matka může zažádat o zrušení výživného. Dokonce je to povinna
Ano? A na základě čeho, prosím?

Není tady

#46 31. 12. 2011 17:52

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

No, mozna oni "mravokarci" meli na mysli    s v e d o m i   ....  kapitulation

Není tady

#47 31. 12. 2011 17:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

i matka může zažádat o zrušení výživného. Dokonce je to povinna
Ano? A na základě čeho, prosím?

ná základě návrhu, který podá k soudu,

Není tady

#48 31. 12. 2011 17:59

agewa
♥♥♥♥♥♥-

(1) Změní-li se poměry, může soud i bez návrhu změnit dohody a soudní rozhodnutí o výživném pro nezletilé děti. Dojde-li k zrušení nebo snížení tohoto výživného za minulou dobu, spotřebované výživné se nevrací.
(2) Nejde-li o výživné pro nezletilé děti, může dojít ke změně nebo k zrušení pouze na návrh
NIKDE není řečeno, že návrh podává pouze povinný . Naopak mi bylo řečeno státní zástupkyní, že v případě , že syn dostudoval, mohl podat návrh i on.

Není tady

#49 31. 12. 2011 19:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ná základě návrhu, který podá k soudu
NIKDE není řečeno, že návrh podává pouze povinný

Tak mi berušky povězte, JAK lze podat návrh za svéprávnou zletilou osobu, jejíž povinnost je stanovena rozsudkem?

Není tady

#50 31. 12. 2011 19:57

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

ná základě návrhu, který podá k soudu
NIKDE není řečeno, že návrh podává pouze povinný

Tak mi berušky povězte, JAK lze podat návrh za svéprávnou zletilou osobu, jejíž povinnost je stanovena rozsudkem?

nerozumím

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí