Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 12. 2011 10:22

maty.ph
♥------
Registrovaný: 30. 12. 2011
Příspěvky: 3

výživné od rodičů mrtvého otce...

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..mému synovi je 8 let,když jsem byla těhotná ve 4 měsíci,zemřel mu otec,tudíž nám výživné na syna platí jeho rodina ve výši 300 kč měsíčně,k tomu jsme se po 3 letech domohli sirotčího důchodu,protože jsem doplatila dluh na pojištění za zemřelého..pobíráme důchod ve výši 4020kč měsíčně...je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

Není tady

 

#2 30. 12. 2011 11:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Vzhledem k tomu, že (pravděpodobně) platí oněch 300,- Kč celých osm let, lze o zvýšení výživného samozřejmě požádat, protože za tu dobu se výrazně změnily potřeby dítěte.
Záleží ovšem na tom, jestli
a) jsou tvoje příjmy natolik nízké, protože výživné od prarodičů/jiných příbuzných by mělo
    zajistit pouze nutnou výživu,
b) jsou prarodiče schopni platit víc,
c) jak se podílejí tvoji rodiče, protože dle Zák. o rodině § 89
Je-li několik povinných, kteří jsou příbuzní v témže stupni, plní každý z nich vyživovací povinnost takovým dílem, jaký odpovídá poměru jeho schopností, možností a majetkových poměrů k schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům ostatních.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3 30. 12. 2011 13:55

majkafa
Host

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Myslím, že pokud otec dítěte zemřel a dítě dostává sirotčí důchod a koukám, že poměrně vysoký oproti běžnému výživnému, nemá žádný jiný příbuzný mrtvého otce povinnost platit nějaké výživné.

 

#4 30. 12. 2011 14:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

souhlasím s majkafou.
a ani nevím o žádné, která by k tomu sirotčímu na děti pobírala ještě výživné od rodiny zemřelého.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#5 30. 12. 2011 14:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

maty.ph napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..mému synovi je 8 let,když jsem byla těhotná ve 4 měsíci,zemřel mu otec,tudíž nám výživné na syna platí jeho rodina ve výši 300 kč měsíčně,k tomu jsme se po 3 letech domohli sirotčího důchodu,protože jsem doplatila dluh na pojištění za zemřelého..pobíráme důchod ve výši 4020kč měsíčně...je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

Pokud otec zemre,nemas narok na vyzivne od prarodicu.Dostavas prece sirotci.va
Zasnu kde je clovek schopen brat penize.....offtopic


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6 30. 12. 2011 15:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

er, aby ses z toho nezhroutila :-)))


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7 30. 12. 2011 15:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

PPavlaa napsal(a):

er, aby ses z toho nezhroutila :-)))

Proc bych se hroutila?:)Jen me to prijde totalne ujety vydirat chudaky rodice po zemrelem synovi,kdyz dostava sirotci. mad


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#8 30. 12. 2011 16:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Tak 300 korún mesačne mi nepríde ako tragické vydieranie, to moji rodičia dajú na vnučku dobrovožne, aj bez súdu - a ich syn žije a malej nič nechýba. wink Ide o to, že nevieme, aká je situácia prarodičov, aká je situácia dieaa, matky - podža mňa máme málo informácií nielen na nejaké morálne súdy roll , ale aj na poriadnu radu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 30. 12. 2011 16:16

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

er, aby ses z toho nezhroutila :-)))

Proc bych se hroutila?:)Jen me to prijde totalne ujety vydirat chudaky rodice po zemrelem synovi,kdyz dostava sirotci. mad

vydírat ? psala, že na začátku tu částku určil soud. pak ji přiznali sirotčí. já neznám právo, jak tohle je, ale myslím, že ve chvíli, kdy bere sirotčí, tak už nejsou prarodiče povinni výživné platit. ale třeba chtějí.
já bych teda třeba ráda přispěla na svoje vnouče, a už by jeho táta žil, nebo ne. proč ne ? je to vnouče, proč bych v tom jeho mámu měla nechat a nemohla přispět ?
a ty 3 kila kolikrát člověk uvalí za naprostý kraviny, proč by je nemohl dát vnoučeti ? ale jasně, nevíme, jaký jsou mezi nimi vztahy ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#10 30. 12. 2011 16:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Selima napsal(a):

Tak 300 korún mesačne mi nepríde ako tragické vydieranie, to moji rodičia dajú na vnučku dobrovožne, aj bez súdu - a ich syn žije a malej nič nechýba. wink Ide o to, že nevieme, aká je situácia prarodičov, aká je situácia dieaa, matky - podža mňa máme málo informácií nielen na nejaké morálne súdy roll , ale aj na poriadnu radu.

sel to napsala líp ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 30. 12. 2011 16:33

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

er, aby ses z toho nezhroutila :-)))

Proc bych se hroutila?:)Jen me to prijde totalne ujety vydirat chudaky rodice po zemrelem synovi,kdyz dostava sirotci. mad

vydírat ? psala, že na začátku tu částku určil soud. pak ji přiznali sirotčí. já neznám právo, jak tohle je, ale myslím, že ve chvíli, kdy bere sirotčí, tak už nejsou prarodiče povinni výživné platit. ale třeba chtějí.
já bych teda třeba ráda přispěla na svoje vnouče, a už by jeho táta žil, nebo ne. proč ne ? je to vnouče, proč bych v tom jeho mámu měla nechat a nemohla přispět ?
a ty 3 kila kolikrát člověk uvalí za naprostý kraviny, proč by je nemohl dát vnoučeti ? ale jasně, nevíme, jaký jsou mezi nimi vztahy ..

Ale ona chce nechat vyzivne zvysit.yikes


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#12 30. 12. 2011 16:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

tak asi neví, že když má sirotčí, nemá nárok na výživné .. aspoň si myslím, že to tak je. možná to neví ani prarodiče, kdo ví ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 30. 12. 2011 18:10

maty.ph
♥------
Registrovaný: 30. 12. 2011
Příspěvky: 3

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

eremuruss napsal(a):

maty.ph napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..mému synovi je 8 let,když jsem byla těhotná ve 4 měsíci,zemřel mu otec,tudíž nám výživné na syna platí jeho rodina ve výši 300 kč měsíčně,k tomu jsme se po 3 letech domohli sirotčího důchodu,protože jsem doplatila dluh na pojištění za zemřelého..pobíráme důchod ve výši 4020kč měsíčně...je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

Pokud otec zemre,nemas narok na vyzivne od prarodicu.Dostavas prece sirotci.va
Zasnu kde je clovek schopen brat penize.....offtopic

pouze jsem se ptala,nic víc,kdykoliv přijdu na úřad,žasnou jak nízké mám výživné,je to samozřejmě babička. U soudu když to sociálka podala,že mi něco platit musí,jsem dala tu nejnižší částku,protože jsem musela,prý je to povinnost,jen mě spíš právě zajímalo,že pobíráme sorotčí důchod a ještě k tomu výživné a spíš ze zajímavosti jsem se jen zeptala,jestli se to zvyšuje...nic takového v plánu nemám, a na sirotčím důchodě jsme začínai až ve 3 letech dítěte,kdy jsem doplatila dlužnou částku na soc.poj.kde přítel dlužil....sirotčí důchod byl tenkrát 1200kč...po zvyšování dnes už 4.020 kč.....to je poměrně víc,než jakékoliv výživné jiných lidí.....jinak asi od začátku mi pomáhali moji rodiče,kromě mateřské jsem nic nepobírala a přídavku,jelikož mateřskou jsem měla 8600,přídavek 500 a důchod do tří let  dítěte žádný,spíš jsem platila já za vše,nájem 5000kč a byli jsme v takové situaci,že mi museli pomoct mý rodiče...jeho rodiče mi nikdy ničím nepomohli a do dneška se s vnoučkem nestýkají,nemají zájem....na zvýšení jsem se ptala pouze orientačně,nic víc...nehledejte v tom,že chci někoho sdírat z peněz,byla to pouze otázka,nic víc,jsem ráda že máme klid,protože ten jsme bohužel neměli....asi tak...děkuju za reakce a názory..Maty

Není tady

 

#14 30. 12. 2011 22:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

maty.ph napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..mému synovi je 8 let,když jsem byla těhotná ve 4 měsíci,zemřel mu otec,tudíž nám výživné na syna platí jeho rodina ve výši 300 kč měsíčně,k tomu jsme se po 3 letech domohli sirotčího důchodu,protože jsem doplatila dluh na pojištění za zemřelého..pobíráme důchod ve výši 4020kč měsíčně...je možnost zvýšení výživného,které nám bylo určeno,když se malý narodil i když máme sirotčí důchod?děkuji za odpověd..maty

maty.ph: Uvědom si, že plátcem výživného k nezletilému dítěti může být jen jedna povinná osoba, nikoliv víc lidí plus ještě stát. Tak, jako na jedno dítě nemůžou platit dva různí tatínkové, tak na jedno dítě nemůže platit stát a ještě prarodiče. Dokud jsi nepobírala od státu sirotčí důchod, bylo to v pořádku, že platili prarodiče, ale teď se situace změnila: vyživovací povinnost za zemřelého rodiče převzal formou vyplácení sirotčího důchodu stát. V té chvíli vyživovací povinnost prarodičů k vnoučeti skončila, protože o dítě je již ze strany státu postaráno.

Já bych Ti radíla, abys do toho moc nešourala a raději sama vyvolala takové jednání, kdy budou prarodiče své povinnosti platit výživné úředně zproštěni. Mně se totiž zdá, že Tvoje pobírání výživného od prarodičů - i když Ti už začal chodit sirotčák - je silně na hraně a už splňuje všechny aspekty trestného činu, ošklivě nezývaného "bezdůvodné obohacení". Dokonce bys mohla dopadnout tak, že by na Tebe mohli prarodiče podat z toho titulu trestní oznámení a zasílané výživné bys jim musela vracet až k datu, kdy Ti stát začal vyplácet ten sirotčák stolt

Mimochodem o potřeby dítěte se musí přičinit a postarat také matka, která je přivedla na svět, ne že se bude starat výlučně stát a prarodiče k tomu navíc - a matka bude jenom přemýšlet, jak by si k sirotčáku nechala ještě zvýšit od prarodičů výživné usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 31. 12. 2011 12:19

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

kiaro, nečerti se hned, maty to pak vysvětlila.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#16 31. 12. 2011 12:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Já se nečertím smile já jsem jen maty vysvětlila, jak vlastně funguje princip výživného na dítě v tomto státě tak, aby pochopila, že její představy o zvýšení výživného ze strany prarodičů (když ještě ke všemu pobírá na totéž dítě souběžně sirotčí důchod od státu) jsou - mírně řečeno - naivní stolt

A zjistit tohle dotyční prarodiče (totiž že matka dítěte pobírá kromě výživného na jejich vnouče ještě sirotčák) tak můžou sami vyvolat soudní řízení o ukončení vyživovací povinnosti k jejich vnoučeti a soud jim velmi pravděpodobně okamžitě vyhoví stolt A je otázka, jestli by neoprávněně vyplácené výživné nechtěli po matce dítěte vracet ... vissla


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#17 31. 12. 2011 12:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Kiara napsal(a):

Já se nečertím smile já jsem jen maty vysvětlila, jak vlastně funguje princip výživného na dítě v tomto státě tak, aby pochopila, že její představy o zvýšení výživného ze strany prarodičů (když ještě ke všemu pobírá na totéž dítě souběžně sirotčí důchod od státu) jsou - mírně řečeno - naivní stolt

A zjistit tohle dotyční prarodiče (totiž že matka dítěte pobírá kromě výživného na jejich vnouče ještě sirotčák) tak můžou sami vyvolat soudní řízení o ukončení vyživovací povinnosti k jejich vnoučeti a soud jim velmi pravděpodobně okamžitě vyhoví stolt A je otázka, jestli by neoprávněně vyplácené výživné nechtěli po matce dítěte vracet ... vissla

myslíš, že to prarodiče neví, že už byl SD? možná posílají 300 kč a berou to jako splátku za to co matka musela uhradit, aby na své dítě měla SD. nevím, jen usuzuju.
offtopic, ale hodně se divím.

Není tady

 

#18 31. 12. 2011 12:58

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Na jinem foru jsem cetla docela cerstve (z 22.12) udaje, ze dve deti berou sirotci duchod po matce kazde ve vysi 5000,- Kc...
Nevim, zdali je SD odvisly od predchozich vydelku zemreleho rodice..., take si myslim, ze kdyz vyzivne od prarodicu stanovoval soud a k prideleni SD doslo po delsi dobe, oba tyto prispevky se navzajem musi dokladovat..., tak nevim, proc by mela matka byt narknuta z umyslneho obohacovani...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#19 31. 12. 2011 13:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

aprill napsal(a):

Kiara napsal(a):

Já se nečertím smile já jsem jen maty vysvětlila, jak vlastně funguje princip výživného na dítě v tomto státě tak, aby pochopila, že její představy o zvýšení výživného ze strany prarodičů (když ještě ke všemu pobírá na totéž dítě souběžně sirotčí důchod od státu) jsou - mírně řečeno - naivní stolt

A zjistit tohle dotyční prarodiče (totiž že matka dítěte pobírá kromě výživného na jejich vnouče ještě sirotčák) tak můžou sami vyvolat soudní řízení o ukončení vyživovací povinnosti k jejich vnoučeti a soud jim velmi pravděpodobně okamžitě vyhoví stolt A je otázka, jestli by neoprávněně vyplácené výživné nechtěli po matce dítěte vracet ... vissla

myslíš, že to prarodiče neví, že už byl SD? možná posílají 300 kč a berou to jako splátku za to co matka musela uhradit, aby na své dítě měla SD. nevím, jen usuzuju.
offtopic, ale hodně se divím.

Myslím si to.

Maty psala, že prarodiče o vnouče nejeví zájem, nestýkají se s ním (tedy logicky ani s jeho matkou ne), pouze platí soudem stanovené výživné. Odkud by tedy měli vědět, že vnoučeti byl již dávno přiznán SD wink ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#20 31. 12. 2011 13:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

ViktorkaM napsal(a):

Na jinem foru jsem cetla docela cerstve (z 22.12) udaje, ze dve deti berou sirotci duchod po matce kazde ve vysi 5000,- Kc...
Nevim, zdali je SD odvisly od predchozich vydelku zemreleho rodice..., take si myslim, ze kdyz vyzivne od prarodicu stanovoval soud a k prideleni SD doslo po delsi dobe, oba tyto prispevky se navzajem musi dokladovat..., tak nevim, proc by mela matka byt narknuta z umyslneho obohacovani...

Co se musí dokladovat navzájem va ?!?

K žádosti o SD po Tobě chtějí akorát RL dítěte, úmrtní list zemřelého rodiče dítěte a potvrzení o výdělkových možnostech zemřelého (zápočtové listy z předchozích zaměstnání). Českou správu sociálního zabezpečení k přiznání sirotčáku vůbec nezajímá, jestli na dítě bylo nebo nebylo přiznáno nějaké náhradní výživné a ani nejsou povinni takové skutečnosti zkoumat, je zajímají jenom rodné lísty, úmrtní listy a zda měl zemřelý odpracován dostatečný počet let k tomu, aby sirotkům vznikl nárok na sirotčí důchod. Nic víc.

Upravil(a) Kiara (31. 12. 2011 13:29)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#21 31. 12. 2011 13:29

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Kiara napsal(a):

aprill napsal(a):

Kiara napsal(a):

Já se nečertím smile já jsem jen maty vysvětlila, jak vlastně funguje princip výživného na dítě v tomto státě tak, aby pochopila, že její představy o zvýšení výživného ze strany prarodičů (když ještě ke všemu pobírá na totéž dítě souběžně sirotčí důchod od státu) jsou - mírně řečeno - naivní stolt

A zjistit tohle dotyční prarodiče (totiž že matka dítěte pobírá kromě výživného na jejich vnouče ještě sirotčák) tak můžou sami vyvolat soudní řízení o ukončení vyživovací povinnosti k jejich vnoučeti a soud jim velmi pravděpodobně okamžitě vyhoví stolt A je otázka, jestli by neoprávněně vyplácené výživné nechtěli po matce dítěte vracet ... vissla

myslíš, že to prarodiče neví, že už byl SD? možná posílají 300 kč a berou to jako splátku za to co matka musela uhradit, aby na své dítě měla SD. nevím, jen usuzuju.
offtopic, ale hodně se divím.

Myslím si to.

Maty psala, že prarodiče o vnouče nejeví zájem, nestýkají se s ním (tedy logicky ani s jeho matkou ne), pouze platí soudem stanovené výživné. Odkud by tedy měli vědět, že vnoučeti byl již dávno přiznán SD wink ?!?

tak to jsem přehlédla kapitulation . jinak si myslím totéž co ty, že se jedná o dvojí plnění . dokonce mě udivuje, že výživné bylo vůbec přiznáno.

Není tady

 

#22 31. 12. 2011 13:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

aprill, náhradní výživné bylo přiznáno proto, že zemřelý otec dítěte neměl odpracován potřebný počet let pro přiznání SD, tudíž dítěti zpočátku vůbec na sirotčí důchod nevznikl nárok. Proto zůstalo dítě bez prostředků a z toho titulu mu bylo přiznáno náhradní výživné od prarodičů z otcovy strany.


Teprve poté, co bylo výživné přiznáno doplatila matka na ČSSZ dlužnou částku na pojistném, takže dítěti mohl být SD konečně přiznán a od určitého data mu začal být vyplácen. V té době už matka pobírala náhradní výživné od prarodičů a tímhle způsobem se stalo, že došlo k souběhu jak výživného, tak sirotčího důchodu.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#23 31. 12. 2011 13:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Kiara napsal(a):

aprill, náhradní výživné bylo přiznáno proto, že zemřelý otec dítěte neměl odpracován potřebný počet let pro přiznání SD, tudíž dítěti zpočátku vůbec na sirotčí důchod nevznikl nárok. Proto zůstalo dítě bez prostředků a z toho titulu mu bylo přiznáno náhradní výživné od prarodičů z otcovy strany.


Teprve poté, co bylo výživné přiznáno doplatila matka na ČSSZ dlužnou částku na pojistném, takže dítěti mohl být SD konečně přiznán a od určitého data mu začal být vyplácen. V té době už matka pobírala náhradní výživné od prarodičů a tímhle způsobem se stalo, že došlo k souběhu jak výživného, tak sirotčího důchodu.

Kiaro , já to chápu, ale i tak se divím wink

Není tady

 

#24 31. 12. 2011 13:54

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Kiara napsal(a):

...Co se musí dokladovat navzájem va ?!?

K žádosti o SD po Tobě chtějí akorát RL dítěte, úmrtní list zemřelého rodiče dítěte a potvrzení o výdělkových možnostech zemřelého (zápočtové listy z předchozích zaměstnání)...

Takhle mozna jo, ale obracene (pokud bere napr. socku) prokazuje VSECKY prijmy, a to tusim minimalne dvakrat do roka... Nerikej mi, ze ani tam by ji neupozornili, kdyby brala neco neopravnene...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#25 31. 12. 2011 13:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: výživné od rodičů mrtvého otce...

Čemu? Kdyby se prarodiče řádně a pravidelně zajímali o vnouče, velmi pravděpodobně by se dopídili toho, jak to ve skutečnosti je a už dávno by celou věc vyřešili  wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů