Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 1. 1. 2012 23:31

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Ale mozno by to bolo k niecomu dobre... leteli by odtial iba raz - prec...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#127 1. 1. 2012 23:33

Georg
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 12. 2011
Příspěvky: 169

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Už samotná představa Nečase v jakékoli situaci mě děsí. Tento premiér zdá se být loutkou

Není tady

 

#128 1. 1. 2012 23:35

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Juraj napsal(a):

Pojmenovaly by jste i Vy Letiště Ruzyně po Václavu Havlovi, jak navrhuje Fero Fenič - a tisíce lidi již tu petici podepsali - včetně mě?
JIŽ 72356 OSOB VYJÁDŘILO SVŮJ SOUHLAS čtu právě na www.letistevaclavahavla.cz

Považuji to za výbornou marketingovou myšlenku, která opět zviditelní Českou republiku tímto způsobem mimo jiné, a i samotného Havla i za 50 let... Bez ohledu na to, že někdo Havla neměl rád... (Ukažte mi člověka, kterého má každý rád, a já jej vyhlásím Bohem ;-) pokud již jím není, což asi je...)
...

Osobně by mi Havlovo jméno sedělo nejvíc u knihovny postavené podle návrhu Jana Kaplického. Budova hodná 21. stol. se jménem světově významného státníka století 20. - to by byla teprvá marketingová myšlenka ... a s duchovním přesahem smile ... ale letiště ... a zrovna toto, když po první zkušenosti našinec raděj použije to vídeňské ... no to fakt nevím.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#129 2. 1. 2012 0:03

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

lol "Ne/Šastný Luke" se nám tu rozparádil doběla coollol
je mi líto lidí, co v sobě nenajdou kus odvahy žít svůj život a veškeré poonděné, co se jim děje se snaží hodit na druhé...

A jsou to všichni ti, co tu kňučí a zaštiují se obyčejným lidem, a PRÝ zejména a v "prvé řadě" jim jde o blaho druhých. Kdyby svou energii, kterou tu bohapustě mrhají, věnovali sobě a JEN SOBĚ, měli by se všichni lépe. Zkuste se nad tím vy všichni, co se cítíte být obětí současnosti a minulosti posledních 22 let, zamyslet. Sedněte si doma na zadek, vemte papír a tužku a napište si poctivě, co jste PRO SEBE  a pro svůj lepší život udělali - vy sami, osobně. Vynechte z toho všechny ty domnělé tyrany vašich životů.

Dobrou gloria

a extra pro  Viktorku - a zkus místo plácání ne/mouder taky chvilku přemýšlet... 2 maturity jsou ti nanic, pokud těch nastudovaných informací neumíš použít.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#130 2. 1. 2012 0:04

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

ViktorkaM napsal(a):

Ale mozno by to bolo k niecomu dobre... leteli by odtial iba raz - prec...

lol a k čemu by ti to bylo? měla by ses lépe? kdo by ti ten lepší život zajistil? Nějaký kouzelník? lollollol


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#131 2. 1. 2012 6:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Havel možná představoval naději ale naději která se nikdy nestala skutečností
A nestačil by ti tý naděje stavší se skutečností aspoň ten kousek, kterej už se stal? Prozatím?
Nebo vidíš/chceš vidět jen jména "Klaus, Kožený, Mrázek Berdych, Pitr, Orlický vrah, Chemapol, vychcaný Bárta, John..., která se dají použít jako spolehlivý černý brejle, aby ten, co je má nasazený/jemuž je nasadíš neviděl to ostatní, co je kolem dokola?
Jojo - kůň s klapkama taky táhne po kamenitý cestě tam, kam si kočí přeje a není rozptylovanej zelenou trávou, potůčkama a kobylkama po obou stranách silnice...

Pandorro otevři oči a nebudeš se pak ptát jestli se našim lidem něco děje nebo ne. Pokud teda nepatříš mezi horních deset tisíc.
Konkrétně KOMU se děje? Konkrétně CO? Konkrétně KDO jim to dělá?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#132 2. 1. 2012 9:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pan, znovu Ti připomínám, že já rozhodně nesoudím. Ani nemohu. Ale snažím se být, při vší úctě, objektivní. S tím, že je potřeba, aby ještě uplynul nějaký čas, aby se všechny jeho činy mohly opravdu objektivně zhodnotit.
Kdybych viděla jen "bíle", připadal bych si jako v době, kdy umřel Gorbačov. Ći bych slepě uctívala, jako se uctívají Kimové. Já jen vidím to, že VH byl člověk z masa a kostí, měl a dělal i chyby, jak je u člověka běžné. Přes to, nebo právě proto, ho beru. Tak, jak jsem psala, zosobńoval pro mě naději a to není málo.

Ty si vážně myslíš, že významné budovy, instituce, ulice a letiště se jmenují jen po BEZCHYBNÝCH lidech?
Mmch Gorbačov, pokud vím, ještě žije a v Rusku mu nemohou přijít na jméno, zatímco jeho mezinárodní autorita je vysoká stolt

Pan, nepřekrucuj. Otázka zněla - Letiště VH ano či ne. Já říkám ne, jelikož se to podle mého názoru k osobnosti VH nehodí. Ty mᚠmožná názor jiný, tak ho měj. Neberu Ti ho. Nech mi prosím i ten můj.
Za "přeřek" ohledně Gorbačova už jsem se omluvila na předchozí stránce. Asi sis nevšimla.

Upravil(a) Judyna (2. 1. 2012 9:09)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#133 2. 1. 2012 9:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Georg napsal(a):

Judyno Havel možná představoval naději ale naději která se nikdy nestala skutečností. Toto je potřeba opravdu ale opravdu několikrát podtrhnout.

Ano, o tom jsem psala na vedlejším vlákně. Naději nám dal, ale co je z toho teď....No, snad ještě není všemu konec.

Upravil(a) Judyna (2. 1. 2012 9:14)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#134 2. 1. 2012 9:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Ta knihovna Kaplického by se mi také líbila.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#135 2. 1. 2012 9:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

"...Bylo by „hezké“ létat z letiště Václava Havla, které se časem stane majetkem Aeroflotu v rámci privatizace pod vlivem Václava Klause? ...
... Proto věřím, že nejlépe uctíme odkaz Václava Havla plněním jeho myšlenek. Zapálené svíčičky jsou sice víc vidět a nedá to mnoho namáhání, ale... Představte si, kdyby přece jen pravda a láska začala vítězit, což dá víc práce. A protože nás (možná) není málo, mohli bychom to stihnout za takových 20 30 let!!!
Pak pojmenujme po Havlovi vše, co jsme skutečně dokázali."

http://rottenberg.blog.idnes.cz/c/23832 … livit.html


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#136 2. 1. 2012 12:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Georg napsal(a):

Pandorro otevři oči a nebudeš se pak ptát jestli se našim lidem něco děje nebo ne. Pokud teda nepatříš mezi horních deset tisíc.

Děje se jen to, co jsme si sami svým jednáním přitáhli. Co jsme dopustili.
Neexistuje žádné MY a ONI, pokud to tak naše vlastní pohodlnost a alibismus nepřipustí.
U všeho jsme byli a pokud jsme tak hloupí a pohodlní, že jsme s tím  nic neudělali, budeme si muset počkat, až VĚTŠINA zase otevře oči, přestane jen za bukem nebo za nějakým anonymním nickem skuhrat a začně uklízet a pracovat na tom, abychom věci napravili.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#137 2. 1. 2012 12:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Georg napsal(a):

Já jsem zabil naději?  Já jsem tady stát nerozkrádal ani jsem planě netlachal nesplnitelné cíle.

Jsi si jistý?
Minimálně jsi tomu všemu nečinně přihlížel, tak co teď skuhráš? Co se ti vlastně nelíbí?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#138 2. 1. 2012 12:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pan, znovu Ti připomínám, že já rozhodně nesoudím. Ani nemohu. Ale snažím se být, při vší úctě, objektivní. S tím, že je potřeba, aby ještě uplynul nějaký čas, aby se všechny jeho činy mohly opravdu objektivně zhodnotit.
Kdybych viděla jen "bíle", připadal bych si jako v době, kdy umřel Gorbačov. Ći bych slepě uctívala, jako se uctívají Kimové. Já jen vidím to, že VH byl člověk z masa a kostí, měl a dělal i chyby, jak je u člověka běžné. Přes to, nebo právě proto, ho beru. Tak, jak jsem psala, zosobńoval pro mě naději a to není málo.

Ty si vážně myslíš, že významné budovy, instituce, ulice a letiště se jmenují jen po BEZCHYBNÝCH lidech?
Mmch Gorbačov, pokud vím, ještě žije a v Rusku mu nemohou přijít na jméno, zatímco jeho mezinárodní autorita je vysoká stolt

Pan, nepřekrucuj. Otázka zněla - Letiště VH ano či ne. Já říkám ne, jelikož se to podle mého názoru k osobnosti VH nehodí. Ty mᚠmožná názor jiný, tak ho měj. Neberu Ti ho. Nech mi prosím i ten můj.
Za "přeřek" ohledně Gorbačova už jsem se omluvila na předchozí stránce. Asi sis nevšimla.

Za "přeřeknutí" se omlouvat nemusíš - všimla jsem si, bylo to POD příspěvkem, na který jsem reagovala - to se stává.
Nicméně CO KONKRETNĚ překrucuji?
Tvůj názor ti neberu, jen mi není jasné, proč je potřeba čekat například padesát let, než někdo něco "objektivně" posoudí.... J.K. Kenedy je například dodnes kontroverzní osobost, ani všechny jeho činy nebyly vždy košér, všechny okolnosti jeho smrti nebyly dodnes objasněny a přesto to Američanům nebránilo v tom,  pojmenovat po něm letiště.

Já beru jako zcela legitimní důvody typu: k Havlovi mi to nesedí, nerad létal, nechtěl by to, spíš bych po něm pojmenovala knihovnu nebo divadlo, blá blá. To je podle mne pohodový názor.
Ovšem to, že byl takový a makový a musíme ho nejprve proklepnout, zhodnotit, posoudit, odsoudit, blá blá, to jsou pro mne jen kecy v kleci malého člověka.

Nechápu, proč to tedy směšuješ? Tam směřoval můj dotaz a objasni mi tedy, co je na tom překrouceno.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#139 2. 1. 2012 12:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Georg napsal(a):

Judyno Havel možná představoval naději ale naději která se nikdy nestala skutečností. Toto je potřeba opravdu ale opravdu několikrát podtrhnout.

Ano, o tom jsem psala na vedlejším vlákně. Naději nám dal, ale co je z toho teď....No, snad ještě není všemu konec.

No a o tom já mluvím: tu šanci jsme všichni společně odvezli na hnůj. Pan Havel by to tam sám těžko dotlačil.... O tom, že máíme v republice neskutečný brajgl, tak o tom žádná. Ale podíleli jsme se na něm všichni společně, je naprosto fuk kdo jakou měrou, a to hledání obětního beránka a ukazování: TEN! Ten Havel za to může! To je opravdu směšné.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#140 2. 1. 2012 12:39

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Míša Kulička napsal(a):

"...Bylo by „hezké“ létat z letiště Václava Havla, které se časem stane majetkem Aeroflotu v rámci privatizace pod vlivem Václava Klause? ...
... Proto věřím, že nejlépe uctíme odkaz Václava Havla plněním jeho myšlenek. Zapálené svíčičky jsou sice víc vidět a nedá to mnoho namáhání, ale... Představte si, kdyby přece jen pravda a láska začala vítězit, což dá víc práce. A protože nás (možná) není málo, mohli bychom to stihnout za takových 20 30 let!!!
Pak pojmenujme po Havlovi vše, co jsme skutečně dokázali."

http://rottenberg.blog.idnes.cz/c/23832 … livit.html

Míšo, slovo "majetek" a především to, ČÍ je ten majetek dnes začíná mít dost imaginární hodnotu.
Pokud se většina Čechů bude chovat takto pasivně remcavě, nebude nám v republice za chvíli patřit už ani klika u dveří Pražského hradu.
Pokud se většina Evroipanů bude chovat tak, jako dosud, nebude nám nejen v Bruselu, ale ani nikde v Evropě patřit ani klika jediného veřejného WC.
A pokud se my lidi budeme pořád chovat stejně, nezude nám na celé Zemi ani stéblo trávy.

A možná to tak bude i dobře stolt
Kdo ví?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#141 2. 1. 2012 13:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


Ty si vážně myslíš, že významné budovy, instituce, ulice a letiště se jmenují jen po BEZCHYBNÝCH lidech?
Mmch Gorbačov, pokud vím, ještě žije a v Rusku mu nemohou přijít na jméno, zatímco jeho mezinárodní autorita je vysoká stolt

Pan, nepřekrucuj. Otázka zněla - Letiště VH ano či ne. Já říkám ne, jelikož se to podle mého názoru k osobnosti VH nehodí. Ty mᚠmožná názor jiný, tak ho měj. Neberu Ti ho. Nech mi prosím i ten můj.
Za "přeřek" ohledně Gorbačova už jsem se omluvila na předchozí stránce. Asi sis nevšimla.

Za "přeřeknutí" se omlouvat nemusíš - všimla jsem si, bylo to POD příspěvkem, na který jsem reagovala - to se stává.
Nicméně CO KONKRETNĚ překrucuji?
Tvůj názor ti neberu, jen mi není jasné, proč je potřeba čekat například padesát let, než někdo něco "objektivně" posoudí.... J.K. Kenedy je například dodnes kontroverzní osobost, ani všechny jeho činy nebyly vždy košér, všechny okolnosti jeho smrti nebyly dodnes objasněny a přesto to Američanům nebránilo v tom,  pojmenovat po něm letiště.

Já beru jako zcela legitimní důvody typu: k Havlovi mi to nesedí, nerad létal, nechtěl by to, spíš bych po něm pojmenovala knihovnu nebo divadlo, blá blá. To je podle mne pohodový názor.
Ovšem to, že byl takový a makový a musíme ho nejprve proklepnout, zhodnotit, posoudit, odsoudit, blá blá, to jsou pro mne jen kecy v kleci malého člověka.

Nechápu, proč to tedy směšuješ? Tam směřoval můj dotaz a objasni mi tedy, co je na tom překrouceno.

Pan, ty jsi dala dohromady dva moje pohledy na věc. Úplně jsi to překroutila. Věřím, že ne záměrně. Nuže tedy: letiště mi nepříjde vhodné proto, že se to nehodí k jeho osobnosti - píšu už poněkolikáté, ( rozhodně ne proto, že je takový nebo makový nabo jeho úloha v historii ještě není dostatečně a s odstupem zdůrazněna). To je jedna věc.
Další věc je, že teď  není asi vhodná doba na opravdu objektivní posouzení všeho toho, co VH udělal. A to prostě proto, že teď umřel, city jsou hodně zjitřené. A po určitém čase, s odstupem, se může bez emocí hodnotit. Proč až za 50 let? Tato moje myšlenka byla pouhopouhou reakcí na příspěvek Xka.
Pan, snažím se pouze o objektivní pohled, takže to, co tady holky přede mnou napsaly a ještě před tím Kalik, mě donutilo k zamyšlení, protože ty věci, co tam byly popsány se opravdu staly(jak už jsem dříve psala, za něco asi mohl méně, za něco vůbec) a zase jiný pohled. Proč Tě to tolik vytáčí? A jestli ano, proč jsi hned nereagovala na ty konkrétní příspěvky a babrᚠse v tom až teď? Nebo s tím, co tady bylo dosti předledně vypsáno od holek a Kalika nesouhlasíš a jsi jenom uctívačka? Jestli ano, tak prosím, buď.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#142 2. 1. 2012 13:41

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Já jsem vlastně nikdy nepochopila to pojmenovávání objektů po lidech. Chápu zcela například Karlova univerzita, Karlův most… když Karel byl zakladatelem, zřizovatelem, byly to jeho projekty…. Chápu taky dům nebo škola Tamtoho nebo Hentoho velikána, když on se v tom domě narodil či tam působil, do té školy chodil…ten park nechal založit…. tohle chápu, jo, jakože život toho významnýho člověka byl nějak přímo spojený s konkrétním objektem nebo místem. Pochopitelná by mi přišla třebas nějaká Havlova literární kavárna  – místo, kam rád chodíval…. tak nějak.
Za mýho dětství byla ulice či škola Leninova v každých p.r.d.e.l.k.o.vicích a nejčko je to zase všecko Masarykovo….a nejspíš přibude mnohde cosi  Havlovo, s čím neměl společnýho lautr nic….tohle nechápu.

Upravil(a) haiel (2. 1. 2012 13:42)

Není tady

 

#143 2. 1. 2012 13:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Georg napsal(a):

Judyno Havel možná představoval naději ale naději která se nikdy nestala skutečností. Toto je potřeba opravdu ale opravdu několikrát podtrhnout.

Ano, o tom jsem psala na vedlejším vlákně. Naději nám dal, ale co je z toho teď....No, snad ještě není všemu konec.

No a o tom já mluvím: tu šanci jsme všichni společně odvezli na hnůj. Pan Havel by to tam sám těžko dotlačil.... O tom, že máíme v republice neskutečný brajgl, tak o tom žádná. Ale podíleli jsme se na něm všichni společně, je naprosto fuk kdo jakou měrou, a to hledání obětního beránka a ukazování: TEN! Ten Havel za to může! To je opravdu směšné.

Nikdy jsem nenapsala, že za tento"brajgl" může Havel. Překrucuješ. To bych nikdy neřekla a ani si to nemyslím. Pouze jsem toho názoru, že nebyl jen bílý, ale černobílý.
Navíc já mám svědomí čisté, tuto vládu, která podle mého dělá hodně zla, jsem nevolila. Hůř jsou na tom Ti, kteří je volili a teď nadávají.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#144 2. 1. 2012 13:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

Já jsem vlastně nikdy nepochopila to pojmenovávání objektů po lidech. Chápu zcela například Karlova univerzita, Karlův most… když Karel byl zakladatelem, zřizovatelem, byly to jeho projekty…. Chápu taky dům nebo škola Tamtoho nebo Hentoho velikána, když on se v tom domě narodil či tam působil, do té školy chodil…ten park nechal založit…. tohle chápu, jo, jakože život toho významnýho člověka byl nějak přímo spojený s konkrétním objektem nebo místem. Pochopitelná by mi přišla třebas nějaká Havlova literární kavárna  – místo, kam rád chodíval…. tak nějak.
Za mýho dětství byla ulice či škola Leninova v každých p.r.d.e.l.k.o.vicích a nejčko je to zase všecko Masarykovo….a nejspíš přibude mnohde cosi  Havlovo, s čím neměl společnýho lautr nic….tohle nechápu.

Ano. Podle mého názoru by také bylo lepší něco spojeného s kulturou. Možná i nějaké to vyznamenání spojené s bojem za svobodu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#145 2. 1. 2012 14:12

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

Já jsem vlastně nikdy nepochopila to pojmenovávání objektů po lidech. Chápu zcela například Karlova univerzita, Karlův most… když Karel byl zakladatelem, zřizovatelem, byly to jeho projekty…. Chápu taky dům nebo škola Tamtoho nebo Hentoho velikána, když on se v tom domě narodil či tam působil, do té školy chodil…ten park nechal založit…. tohle chápu, jo, jakože život toho významnýho člověka byl nějak přímo spojený s konkrétním objektem nebo místem. Pochopitelná by mi přišla třebas nějaká Havlova literární kavárna  – místo, kam rád chodíval…. tak nějak.
Za mýho dětství byla ulice či škola Leninova v každých p.r.d.e.l.k.o.vicích a nejčko je to zase všecko Masarykovo….a nejspíš přibude mnohde cosi  Havlovo, s čím neměl společnýho lautr nic….tohle nechápu.

No přesně, proto jsem psala. že když už, tak vhodným objektem by byla Kaplického knihovna smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#146 2. 1. 2012 14:15

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

"...Bylo by „hezké“ létat z letiště Václava Havla, které se časem stane majetkem Aeroflotu v rámci privatizace pod vlivem Václava Klause? ...
... Proto věřím, že nejlépe uctíme odkaz Václava Havla plněním jeho myšlenek. Zapálené svíčičky jsou sice víc vidět a nedá to mnoho namáhání, ale... Představte si, kdyby přece jen pravda a láska začala vítězit, což dá víc práce. A protože nás (možná) není málo, mohli bychom to stihnout za takových 20 30 let!!!
Pak pojmenujme po Havlovi vše, co jsme skutečně dokázali."

http://rottenberg.blog.idnes.cz/c/23832 … livit.html

Míšo, slovo "majetek" a především to, ČÍ je ten majetek dnes začíná mít dost imaginární hodnotu.
Pokud se většina Čechů bude chovat takto pasivně remcavě, nebude nám v republice za chvíli patřit už ani klika u dveří Pražského hradu.
Pokud se většina Evroipanů bude chovat tak, jako dosud, nebude nám nejen v Bruselu, ale ani nikde v Evropě patřit ani klika jediného veřejného WC.
A pokud se my lidi budeme pořád chovat stejně, nezude nám na celé Zemi ani stéblo trávy.

A možná to tak bude i dobře stolt
Kdo ví?

Ono v tom článku nejde ani tak o to, čí majetek po Havlovi pojmenujeme, jako spíš proč ... tam je tak trochu myšlenkový přesah: "Pojmenujme po Havlovi vše, co jsme skutečně dokázali."


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#147 2. 1. 2012 14:15

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Taky dobry napad, Miso Kulicko...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#148 2. 1. 2012 14:41

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Míša Kulička napsal(a):

...Ono v tom článku nejde ani tak o to, čí majetek po Havlovi pojmenujeme, jako spíš proč ... tam je tak trochu myšlenkový přesah: "Pojmenujme po Havlovi vše, co jsme skutečně dokázali."

Jenomze CO? jsme skutecne dokazali oproti dobe, kdy malokdo vedel, kdo je HAVEL?
kapitulation grater
Ja, jako obcan tehle vlasti, ktere Havel po urcitou dobu vladl, nemam pocit "uspechu" z toho, co "jsme tu za tu dobu spolecne dokazali"...

Nevim, mozna se pohybuji ve spatnych ctvrtich, ale vetsinou vidim nas.r.a.ne zbidacene ksichty, ktere se nechteji usmat (nemaji proc), vykazuji znamky vyssiho fyz.stari, nez ve skutecnosti jsou (nemaj CAS ani MOZNOST se udrzovat v kondici), ty "silnejsi osobnosti" se ze vsech sil snazi zachovat si "image lidske dustojnosti" . . .  skurt . . . ale, achich - ouvej, jsou mezi nama i takovi "rejpalove", jako Viktorky od splavu a pod. dumbom - - - ... kteri jim to soustavne "nahlodavaj"...

Opravdu uprimne : kapitulation


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#149 2. 1. 2012 16:02

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

ViktorkaM napsal(a):

Jenomze CO? jsme skutecne dokazali oproti dobe, kdy malokdo vedel, kdo je HAVEL?
kapitulation grater
Ja, jako obcan tehle vlasti, ktere Havel po urcitou dobu vladl, nemam pocit "uspechu" z toho, co "jsme tu za tu dobu spolecne dokazali"...

Nevim, mozna se pohybuji ve spatnych ctvrtich, ale vetsinou vidim nas.r.a.ne zbidacene ksichty, ktere se nechteji usmat (nemaji proc), vykazuji znamky vyssiho fyz.stari, nez ve skutecnosti jsou (nemaj CAS ani MOZNOST se udrzovat v kondici), ty "silnejsi osobnosti" se ze vsech sil snazi zachovat si "image lidske dustojnosti" . . .  skurt . . . ale, achich - ouvej, jsou mezi nama i takovi "rejpalove", jako Viktorky od splavu a pod. dumbom - - - ... kteri jim to soustavne "nahlodavaj"...

Opravdu uprimne : kapitulation

Co jsme dokázali? Však se rozhlédni kolem sebe. Kolik lidí už dokázalo vzít život do svých rukou, převzít odpovědnost sami za sebe a neviset pořád jak balvan na krku někomu jinému ... vyprostit se z nekonečné závislosti na státu a koloběhu "když budeš držet hubu a krok, hodíme ti kost a když budeš dál držet hubu a krok, tak možná ještě jednu ...".

Úspěchem je tak každý člověk, který sebral tu odvahu a začal se dobrovolně starat sám o sebe bez účasti státu ... a každá akce, která vznikla, proběhla a byla dokončena též bez účasti státu. Protože to pomáhá rozvíjet skutečnou nezávislou občanskou společnost, která snad začne své představitele volit i podle jiných kritérií, než je výše slibovaných sociálních dávek.
A to vůbec není málo.

Mimochodem většina lidí kolem mne je spokojených, neřku-li šastných. Žádné strhané rysy se nekonají, mé vrstevnice vypadají daleko mladistvěji, než stejně staré i mladší ženy za socíku. Za dvacet let jsme se totiž změnily z udřených údernic v elegantní dámy a to nejen díky nepoměrně širším kosmeticko-kadeřnicko-wellness možnostem, ale i díky tomu, že jsme se naučily (a vlastně naučili, pánové jsou na tom podobně) více si vážit samy(i) sebe ... což je také jeden z našich velkých úspěchů ... Sebevědomí nám hodně chybělo.


Na druhé straně je stále dost lidí, kteří totalitu externí jen vyměnili za totalitu interní (je jedno, jestli náboženskou či ekonomickou) a drží se jí jako klíště ... zřejmě proto, že bez ní prostě neumí žít, že sami nedokážou převzít plnou odpovědnost za svůj vlastní život ... jenže kdo má potřebu být stále visícím balvanem a házet své nezdary na jiné, ten si života logicky moc neužije ... A tak se na své okolí tváří jako bubák, na tváři si místo úsměvu pěstuje ty strhané rysy jako němou výčitku všem ... jen né sobě, páč do zrcadla se raději nedívá ... vissla.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#150 2. 1. 2012 16:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Pan, ty jsi dala dohromady dva moje pohledy na věc. Úplně jsi to překroutila. Věřím, že ne záměrně. Nuže tedy: letiště mi nepříjde vhodné proto, že se to nehodí k jeho osobnosti - píšu už poněkolikáté, ( rozhodně ne proto, že je takový nebo makový nabo jeho úloha v historii ještě není dostatečně a s odstupem zdůrazněna). To je jedna věc.
Další věc je, že teď  není asi vhodná doba na opravdu objektivní posouzení všeho toho, co VH udělal. A to prostě proto, že teď umřel, city jsou hodně zjitřené. A po určitém čase, s odstupem, se může bez emocí hodnotit. Proč až za 50 let? Tato moje myšlenka byla pouhopouhou reakcí na příspěvek Xka.
Pan, snažím se pouze o objektivní pohled, takže to, co tady holky přede mnou napsaly a ještě před tím Kalik, mě donutilo k zamyšlení, protože ty věci, co tam byly popsány se opravdu staly(jak už jsem dříve psala, za něco asi mohl méně, za něco vůbec) a zase jiný pohled. Proč Tě to tolik vytáčí? A jestli ano, proč jsi hned nereagovala na ty konkrétní příspěvky a babrᚠse v tom až teď? Nebo s tím, co tady bylo dosti předledně vypsáno od holek a Kalika nesouhlasíš a jsi jenom uctívačka? Jestli ano, tak prosím, buď.

Dohromady jsem to nedala já, ale ty.
Nevytáčí mne to, jen mne zajímá, proč to směšuješ.
Proč mi tedy vysvětluješ to, co vím, co jsem pobrala a neodpovíš mi jasně na jasně položenou otázku?
Polložila jsem ji právě tobě, protože právě tebe vnímám jako člověka schopného diskuze a ne jen
hloupých keců. S některými lidmi považuji diskuzi za marnění svého času. S tebou doposud ne.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů