Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#576 12. 1. 2012 10:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Nuni napsal(a):

A pokud tu má někdo pocit, že "Německo" rozpoutalo druhou světovou válku, tak mu vřele doporučuji, aby si řádně prostudoval Versailleskou mírovou smlouvu a historii mezi oběma světovými válkami.

A můžeš nám tedy vysvětlit kdo rozpoutal druhou světovou válku??

Nemohu ti odpovědět jinak, než mia: pokud tě to zajímá, najdi si to. Najdi si veškeré souvislosti. Pak třeba poznáš, že nejen ten, kdo první vypustil "džina z láhve" nese všechnu vinu za to, co onen džin napáchal....
I když jeho vlastní podíl zodpovědnosti, který je nemalý, mu nikdo neodpáře stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#577 12. 1. 2012 15:15

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Chalani fandím vám a ďakujem.

  "Tato iniciativa znamená definitivní konec nesmyslným dohadům o přejmenování kdejaké kadibudky jménem Václava Havla. Jméno Václava Havla musí nést něco majestátního, co bude navždy a věčně přesahovat životy nás běžných smrtelníků, a to je prezidentský úřad," vzkazují autoři skupiny, v níž byly ve čtvrtek po poledni už víc než dvě tisícovky lidí (facebookovou skupinu najdete zde).
Autoři skupiny apelují na parlament, aby ihned přijal zákon, kterým by nejen Václav Klaus, ale i každý budoucí prezident nesl jméno první hlavy státu. "Tímto způsobem pravda a láska navždy zvítězí nad lží a nenávistí tak, jak o to Václav Havel celý život usiloval," píše se v popisu skupiny. Ačkoli to autoři nikde výslovně neuvádějí, je to zjevně parodie na Feničův plán na přejmenování letiště.

    Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prejmenujte-klau … domaci_wlk


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#578 12. 1. 2012 17:02

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Já za sebe říkám NE !!!

Není tady

 

#579 12. 1. 2012 17:52

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Káča napsal(a):

Já za sebe říkám NE !!!

Kači NE za letište, alebo Ne za premenovanie Klausa?


tonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerock


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#580 13. 1. 2012 9:16

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

No když už jsme u toho přejmenovávání, je zde další návrh - přejmenovat tunel Blanka na Tunel Václava Klause ... až po smrti, samozřejmě smile https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#581 13. 1. 2012 11:53

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

A když už jsme u těch pojmenování, v Paříži staví novou knihovnu a ta se má jmenovat po VH.
Co na to asi řeknou francouzské babi(neandy) ?


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#582 13. 1. 2012 13:21

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Míša Kulička napsal(a):

No když už jsme u toho přejmenovávání, je zde další návrh - přejmenovat tunel Blanka na Tunel Václava Klause ... až po smrti, samozřejmě smile https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater

No akurát na tunel pána prezidenta je Blanka dos krátky tunel.godlike


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#583 14. 1. 2012 23:39

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorraa napsal(a):

Nuni napsal(a):

A pokud tu má někdo pocit, že "Německo" rozpoutalo druhou světovou válku, tak mu vřele doporučuji, aby si řádně prostudoval Versailleskou mírovou smlouvu a historii mezi oběma světovými válkami.

A můžeš nám tedy vysvětlit kdo rozpoutal druhou světovou válku??

Nemohu ti odpovědět jinak, než mia: pokud tě to zajímá, najdi si to. Najdi si veškeré souvislosti. Pak třeba poznáš, že nejen ten, kdo první vypustil "džina z láhve" nese všechnu vinu za to, co onen džin napáchal....
I když jeho vlastní podíl zodpovědnosti, který je nemalý, mu nikdo neodpáře stolt

Ano nejen, že mám pocit,  ale i veškerá fakta  a historické dokumenty jasně ukazují na to, že za rozpoutáním druhé světové války stály především  rozpínavé ambice nacistického německa. Viz příspěvek od Judyny. Chtěla jsem po tobě,  aby jsi  mi  konkrétně napsala  co, nebo kdo, podle tebe rozpoutal druhou světovou válku, když ne tedy jen německo.  Neumíš mi na to jednoduše odpovědět ?? To co jsi mi doposud napsala vnímám jako mlácení prázdné slámy a slovíčkaření.


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#584 15. 1. 2012 0:17

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

mia napsal(a):

Nuni napsal(a):

mia napsal(a):

Stejně jak se dopustili genocidy na našem národu Němci, úplně stejně jsme se jí dopustili i my na nich.....a je nesmysl poukazovat na jednotlivé excesy, procento hajzlíků je na obou stranách, myslím, asi tak přibližně stejné...
Nemáme si co vyčítat.

Aha jako oko za oko, zub za zub? Můžete mi tedy vyčíslit oběti sudetských němců po odsunu (stačí odhad) procentuelně je to kolik ztrát? Potože nějak mi nesedí ten poměr "přibližně stejně" s ohledem na ztráty civilního obyvatelstva protektorátu Čechy a Morava za dobu okupace. A myslím, že Lidicím, Ležákům a Ploštině se žádný odsun nevyrovnal. Lidice  jsou zcela zaslouženě symbolem zvěrstev páchaných němci za dobu II.sv. války a nejen u nás, ale i ve světě.
Tak tomu tedy vy říkáte "jednotlivé exesy"?.

Pokud tě zajímají počty, tak si to najdi sama, nevím, proč bych ti je měla hledat já. Pro mě jaksi nejsou zas tak podstatné. Co považuju já za podstatné je fakt, že viníci i oběti byli na obou stranách barikády. Všechno to byli stejní lidé, kteří měli tu smůlu, že byli vtaženi do něčeho, co sami nemohli nijak ovlivnit. Je jedno, jaké byli národnosti. A blbec, který třeba někomu poslouží za důkaz špatnosti celého národa, se také najde u obou stran přibližně stejnou měrou (akorát že 10% ze 100 je 10, 10 % z 1 000 je 100 - to jsou ty počty, kterým nerozumíš).
Ono je dobré se na to podívat z obou stran a nevidět jen to, co nám nabulíkovali ve škole.

Děkuji.  Nic mě hledat nemusíš a ani jsem to po Tobě nechtěla. Nepotřebuji to, protože tyhle čísla bych  měla znát  už od základní školy a pokud mám zdravý rozum tak mě zákonitě vyjde jasný nepoměr. To co ty považuješ za podstatné je z mého pohledu pouze plané filozofování bez přihlédnutí k faktům.
Pro mě je podstatné, že němci ve třicátých letech neměli smůlu „ že byli vtaženi do něčeho, co sami nemohli nijak ovlivnit“, ale naopak! Frustrace a nespokojenost v nich nahromaděná za 15 let, stačila k tomu, aby NSDAP v roce 1933 drtivě vyhrála volby . Tito „ukřivděn퓠 lidé měli tu „smůlu“ , že vinu viděli jinde než u sebe a rozhodli se pro „pečenéholubidohuby“ nabízené v podání uřvaného populistického tajtrlíka s knírkem. Pak tento národ za víření bubnů téměř jako jeden muž, mašíroval se zvednutou pravicí vstříc světlým zítřkům jejich vysněnému lebensraumu.  Doslova přes mrtvoly! Přesněji řečeno přes miliony mrtvol. K tomu se s velkou chutí přidali i sudeáci, kterým nejen nestačilo rozbití jimi nenáviděné ČSR, ale k tomu s radostí jako první ze sudet vyháněli své české sousedy s vidlemi z jejich domovů (češi měli na stěhování mnohdy jen 30min. a žádné ve vlnách).  Dokážu pochopit ty co prahli po pomstě i když s tím co udělali nesouhlasím.  Ano pokud se mám na to podívat z obou stran, tak nemůžu nevidět ten strašlivý nepoměr co napáchali jedni druhým, jen kvůli vlastnímu prospěchu! Nezlobte se, ale pro ty pochopení absolutně nemám. Vždy nahnali do války starce i děti a miliony podle nich  „podlidí“ a „jiných lidí“ (celých rodin, včetně dětí a starých) umučili, zplynovali a spálili na hranicích i za živa! Těmto lidem – němcům v drtivé většině nebylo jedno kdo byl jaké národnosti!  A proto není omluvy!
Mimo jiné sudetští němci byly vysídlováni ve vlnách, kdy v těch prvních (ti co nestihli utéct před Rudou armádou) vlnách šli zpět pod svým heslem  „Heim ins Reich“  angažovaní straníci SDP, NSDAP a příslušníci SS. V dalších vlnách šli „domů“ ti co přijali říšské občanství. Ti sudeáci kteří ho nepřijali mohli zůstat zde a dodnes tu ještě mnozí žijí. Bohužel některé odsuny byly provázeny násilím a lynčem což jsou tz. divoké odsuny hned po válce.
No jistě když se kácí les létají třísky a kdo seje vítr sklízí bouři. Tímto ovšem nechci omlouvat ty co se na druhých „vybili“
A propó: „Špatnost celého národa“ převedená do procent by vypadala asi nějak takto 0,7 versus 4,5% v neprospěch německa vůčí protektorátu Čechy a Morava. To je zase jen suchá statistika.
Tím chci říci, že nám absolutně nepřísluší hodnotit chování lidí své doby dnešníma očima. Proto slouží fakta, aby člověk neblbl vlastníma úvahami o jádru pudla – Vždy  vono se toho zase tolik nestalo,  pane vašnosta!
Zlehčování, opomíjení faktů a tvorba nových model vede k zapomínání. Zapomínání jde ruku v ruce s nepoučitelností. A nepoučení jsou odkázáni si historii prožít znovu.
PS: A co se týče získaných vědomostí, tak  ty spočívají nejen ze čtení  knih od lidí, kteří tímto peklem prošli a mohli podat svědectví (z obou stran),  ale i na základě výpovědí pamětníků při osobních setkáních a v neposlední řadě návštěva  mnoha míst u nás i v Evropě, kde se tyto události odehráli.  Návštěva těch míst , muzeí, hřbitovů a koncentračních táborů  je  vždy velmi silným zážitkem a výrazným poučením.
PS2:  Že nejsou čísla důležitá už někdo řekl a bylo to asi nějak takto: „Smrt jednoho muže je tragédie, smrt milionu je jen pouhá statistika.“ J…


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#585 15. 1. 2012 0:40

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

helena napsal(a):

nějak mi nesedí ten poměr "přibližně stejně"... myslím, že Lidicím, Ležákům a Ploštině se žádný odsun nevyrovnal
Zeptám se tě stejně, jako už jsem se ptala o kousek výš - je zlo měřitelná veličina? A pokud ano -tak čím?

Tak jak je život jen jeden, smrt je jen jedna a stejně tak i zlo je jen jedno.
Pokud by byl veličinou počet zmařených a zničených lidský životů, tak potom ANO měřitelné je.


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#586 15. 1. 2012 6:48

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Dopředu vede ale jen jedna cesta, cesta vzájemného odpuštění a spolupráce. Na minulost není dobře zapomínat.....vezměme si z ní poučení, například že msta není řešení a spravedlnost se nedá brát do vlastních rukou. A také mnoho jiných poučení smile Celá Evropa už spolu v historii mnohokrát různě bojovala (často kvůli malichernostem nebo povaze vladařů), vznikaly pocity křivdy, ponížení nebo naopak nadřazenosti, a možná se máme právě naučit navzájem spolupracovat a dohodnout.

Není tady

 

#587 15. 1. 2012 11:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Opravdu by se nemělo zapomínat. A to nemyslím v tom smyslu - živit v sobě zlo nebo nenávist. Ale proto, aby se to už neopakovalo. Je hrozné, že v dnešní době někdo tvrdí, že třeba koncentráky na vyhlazování židů je výmysl.
Jenže ono se opakuje... A "vylepšuje"...Ach jo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#588 15. 1. 2012 12:30

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Opravdu by se nemělo zapomínat. A to nemyslím v tom smyslu - živit v sobě zlo nebo nenávist. Ale proto, aby se to už neopakovalo. Je hrozné, že v dnešní době někdo tvrdí, že třeba koncentráky na vyhlazování židů je výmysl.
Jenže ono se opakuje... A "vylepšuje"...Ach jo.

Áno evolucia nás učí všetko opakova. A mnohé udalosti zase zhodnotí až historia. Bohužial, historia je zase často zneužívaná propagandou.  Proste,  dost bludný kruh. gloria


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#589 15. 1. 2012 16:09

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Petra101 napsal(a):

Áno evolucia nás učí všetko opakova.

Evoluce nás naopak učí neopakovat stejné chyby a slepé cesty. Opakuje je jenom ten, který se z nich nepoučí.

Není tady

 

#590 15. 1. 2012 19:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Nuni,
budeš se muset smířit s tím, že prvoplánové, zjednodušené, tendenční  či jinak demagogické rychlokurzy historie já nikomu nedávám a to nejen zadarno, ale dokonce ani kdybys mi teď tolik žádaným investičním zlatem zaplatila stolt
Pokud chceš měřit zlo ve významu, které je větší a které menší, je pro tebe zbytečné nejen mluvit s pamětníky, cestovat na místa dějů, ale i roky dějiny studovat.
Zlo je vžycky zlo, tečka.

Manipulovat s historickými fakty a frustrací lidí to uměl nejen ten tajtrdlík, o kterém ty tu píšeš, ale to umí KDEJAKÝ taktrdlík.

Mmch pokud píšeš o frustraci Němců, s jakou se nechali ve třicátých letech zmanipulovat, aby si toho demagoga zvolili, tak bys se mohla možná podívat i na frustraci Čechů, kteří si v roce 1946 zvolili tajtrdlíka za stejného "kmene" a důsledky pro nᚠnárod neseme dodnes. A to bohužel i v tom smyslu, že příslušníci tohoto "kmene" zase vystrkují růžky a mají tolik drzosti, že hodnotí soudní znalce podle náboženské příslušnosti.

Takže "maje máslo na hlavě" - myšleno my všichni - , nezkoušej z katastrofálního výsledku "partie" obviňovat jen jednoho z hráčů. Tím, že budeš poukazovat na zvěrstva napáchaná Němci na nás, zvěrstva, kterých jsme se zase my při divokých odsunech dopustili na nich, se rozhodně nezmenší.

Že Němci mají velký podíl na hrůzách druhé světové války, o to se tu s tebou nikdo nepře.
Ano, mají stolt
Jenže když jeden vykřikuje "zabiju tě" (viz například Hitlerův Mein Kampf) a druhý neudělá ale lautr nic proto, aby ho zastavil (viz například nečinost mocností při porušování Versailleské dohody co do vyzbrojování  Německa, obsazení Alsaska a Lotrinska a nebo Mnichovská dohoda), tak pak se nemůže ale vůbec divit, že dojde i na něho.
Protože "vinen" je nejen ten, kdo zlo páchá, ale i ten kdo mu nebrání.

Trochu nadhledu by to chtělo.
A zapomínat by se opravdu nemělo.
Na nic a na nikoho stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#591 15. 1. 2012 20:34

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Petra101 napsal(a):

Káča napsal(a):

Já za sebe říkám NE !!!

Kači NE za letište, alebo Ne za premenovanie Klausa?


tonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerock

NE za letiště.

Není tady

 

#592 15. 1. 2012 21:23

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Káča napsal(a):

Petra101 napsal(a):

Káča napsal(a):

Já za sebe říkám NE !!!

Kači NE za letište, alebo Ne za premenovanie Klausa?


tonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerocktonguerock

NE za letiště.

Aha. Dík za vysvetlenie. smile

A jeden odkaz od iste viete koho:

http://www.novinky.cz/domaci/256251-ces … l?ref=boxF

Diskusia pod článkom je fakt pekná.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#593 15. 1. 2012 21:24

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Daphné napsal(a):

Petra101 napsal(a):

Áno evolucia nás učí všetko opakova.

Evoluce nás naopak učí neopakovat stejné chyby a slepé cesty. Opakuje je jenom ten, který se z nich nepoučí.

Súhlasím Daphné, uznávám, že som sa hodne nepresne vyjadrila. Ale faktom je, že v podstate sa všetko opakuje a tá prírodná špirála fakt funguje.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#594 16. 1. 2012 6:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Tito „ukřivděn퓠 lidé měli tu „smůlu“ , že vinu viděli jinde než u sebe a rozhodli se pro „pečenéholubidohuby“ nabízené v podání uřvaného populistického tajtrlíka s knírkem.
Ty mᚠjednoho tajtrlíka, Pan píše o "frustraci Čechů, kteří si v roce 1946 zvolili tajtrdlíka za stejného "kmene" a důsledky pro nᚠnárod neseme dodnes" - a bohužel, pořád jsou tací, kteří se buď nepoučili nebo dostatečně poučeni nebyli a rádi by zas nějakého toho "tajtrlíka" s plnou hubou slibů ráje na zemi.
Říká se, že národ, který si nepamatuje vlastní dějiny je přinucen si je znovu zopakovat... prů.ser je v tom, že s tajtrlíkovými nohsledy si budou nuceně opakovat i ti, kteří už dávno vědí...

Pokud by byl veličinou počet zmařených a zničených lidský životů, tak potom ANO měřitelné je.

Čím méně mrtvých, tím menší zlo??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Když bych šla ad abusrdum, pak by čin sadistického vraha, který zabil jedno dítě, byl menším zlem a tedy jaksi "omluvitelnější", než zločiny některého z tajtrlíků?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#595 20. 1. 2012 22:04

Georg
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 12. 2011
Příspěvky: 169

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pandorra napsal(a):

Nuni,
budeš se muset smířit s tím, že prvoplánové, zjednodušené, tendenční  či jinak demagogické rychlokurzy historie já nikomu nedávám a to nejen zadarno, ale dokonce ani kdybys mi teď tolik žádaným investičním zlatem zaplatila

Vidím Pandorro že mᚠkonzistentní názory a myšlení. Ještě zhruba tak před deseti dny jsi po mně chtěla abych Ti vysvětlil chování Německa v období 2.sv. války vzpomínáš?  Takže teď  jsi otočila o 180 stupňů a nejednou zastávᚠnázor že dávat rychlokurz historie netřeba že hm?       dumbom       dumbom

Není tady

 

#596 21. 1. 2012 21:39

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Odkaz bývalého prezidenta Václava Havla bude připomínat nová budova Evropského parlamentu ve francouzském Štrasburku. Návrh jednomyslně schválilo předsednictvo Evropského parlamentu, kterému naposledy předsedal Jerzy Buzek. Symbolicky právě Buzek se před třiceti lety účastnil boje za lidská práva a demokracii v Polsku i ve východní Evropě. K pojmenování budovy dojde během letošního roku.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#597 21. 1. 2012 22:13

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Míša Kulička napsal(a):

Odkaz bývalého prezidenta Václava Havla bude připomínat nová budova Evropského parlamentu ve francouzském Štrasburku. Návrh jednomyslně schválilo předsednictvo Evropského parlamentu, kterému naposledy předsedal Jerzy Buzek. Symbolicky právě Buzek se před třiceti lety účastnil boje za lidská práva a demokracii v Polsku i ve východní Evropě. K pojmenování budovy dojde během letošního roku.

Chudák Klaus, to bude jeho doživotné trauma.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#598 21. 1. 2012 22:27

majkafa
Host

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

petro, ty prostě nemůžeš vidět ve věcech a příbězích to hezké. Ty bys kritizovala i samotné nebe. Je mi tě líto.
Mᚠotrávenou mysl. Ale dá se to napravit, když budeš chtít.

Upravil(a) majkafa (21. 1. 2012 22:29)

 

#599 22. 1. 2012 0:46

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

majkafa napsal(a):

petro, ty prostě nemůžeš vidět ve věcech a příbězích to hezké. Ty bys kritizovala i samotné nebe. Je mi tě líto.
Mᚠotrávenou mysl. Ale dá se to napravit, když budeš chtít.

Majko, zas vedža.  godlike


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#600 22. 1. 2012 5:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Letiště Václava Havla? Jo, ano, jsem pro, by to nebyl můj oblíbenec. Ale byl natolik významný a ve světě známý, že nevidím důvod, proč by se po něm to letiště nemohlo jmenovat. V Paříži je letiště Charles de Gaulle, proč nemít v Praze letiště V.H.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů