Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 12. 2011 15:22

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Pojmenovaly by jste i Vy Letiště Ruzyně po Václavu Havlovi, jak navrhuje Fero Fenič - a tisíce lidi již tu petici podepsali - včetně mě?
JIŽ 72356 OSOB VYJÁDŘILO SVŮJ SOUHLAS čtu právě na www.letistevaclavahavla.cz

Považuji to za výbornou marketingovou myšlenku, která opět zviditelní Českou republiku tímto způsobem mimo jiné, a i samotného Havla i za 50 let... Bez ohledu na to, že někdo Havla neměl rád... (Ukažte mi člověka, kterého má každý rád, a já jej vyhlásím Bohem ;-) pokud již jím není, což asi je...)

Jaké další důvody pro?
Jméno Ruzyně je často spojováno s nechvalně známou věznicí, mimo jiné politickou, za totality...

Bývalý tajemník Havlův říká, že je proti... Prý raději po Havlovi pojmenovat nějakou kulturní instituci. Že Havel nerad létal... Považuji to za velice úzkoprsé vyjádření od pana extajemníka. Jediné kulturní instituce které by se na to hodily snad dle mého názoru by byli asi s přívlastkem "Národní" a to se asi přece jen nehodí, aby se přejmenovaly na jméno Havlovo... Jinak si představte, že dnes dobré divadlo, by za dvacet let bylo špatné, a se jménem Havlovým v názvu například i zkrachovalo... Nedůstojné... Nicméně na té nevládní úrovni si myslím, si může divadlo, cirkus, museum, rybník či ZOO pojmenovat každý - kdo se domluví s jeho rodinou, ne?

Za to po největších velikánech národů se letiště pojmenovávají, Charles de Gaulle, J.F. Kennedy... A na roveň s nima... Letiště Václava Havla... Jste za? Souhlasíte se mnou, jak já souhlasím s Fero Feničem (Ahoj Fero, zdraví a krajan z Tvojho rodného mesta ;-) to si vymyslel výborně s tým názvom, klobúk dolu, že ma to samého hneď nenapadlo, mohol som by slávny aj ja aspoň na chvížku... ;-)

Považuji proto sám tento Feničův návrh za skutečně důstojný a správný, výborný doslova... Pokud se mnou nesouhlasíte - co jiného, vhodnějšího by jste po něm pojmenovaly právě vy? Nebo vůbec nic? I to je samozřejmě volba...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#2 29. 12. 2011 15:48

majkafa
Host

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Ano.
A proč? Pro mě je letiště symbolem svobody a na naší nynější svobodě má velkou zásluhu i Pan Prezident Havel.
Petici jsem podepsala.

 

#3 29. 12. 2011 16:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Já nesouhlasím. Je to dle mého názoru populistické a megalomanské. Mě by se ví ce líbilo divadlo nabo (jak jsem dnes slyšela v rádiu) nějaké vyznamenání nebo řád, který by se uděloval lidem bojujícím za svobodu. Nebo nějaká cena za literaturu, třeba.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 29. 12. 2011 16:57

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Taky nesouhlasím...i když je letiště na katastru Ruzyně, jmenuje se Letiště PRAHA (teda se domnívám), nikoho to nemate. Jen doufám, že nikoho nenapadne postavit V.H. sochu.
Když už pojmenovat, tak proč ne to nábřeží, kde léta bydlel (teď asi Rašínovo)?

Upravil(a) Daphné (29. 12. 2011 16:58)

Není tady

 

#5 29. 12. 2011 17:01

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Juraj, k Havlovi by se hodilo fakt něco komornějšího. Ten nápad s letištěm je takový…..poněkud přepjatý, pramenící ze vzedmutých emocí kolem Havlova úmrtí…nevidím to jako šastnou myšlenku hmm 
Víš, aby Havla za těch 50 let muselo připomínat letiště….když si ho nebudou připomínat lidi jeho myšlenkami a jeho dílem, bylo by to jenom taková trapná křeč – jako že Češi se pyšní Havlem v názvu letiště a přitom je to jenom jeden malý zkorumpovaný, podfukářský a zaprděný dvorek. A tím, že se letiště pojmenuje po něm, Čechy lepšíma neuděláš. Vidím to jako Judyna. Divadlo, kulturní centra nebo nějaká Havlova cena – to je takové důstojnější a přiměřenější.

Není tady

 

#6 29. 12. 2011 17:03

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Já nesouhlasím. Je to dle mého názoru populistické a megalomanské. Mě by se ví ce líbilo divadlo nabo (jak jsem dnes slyšela v rádiu) nějaké vyznamenání nebo řád, který by se uděloval lidem bojujícím za svobodu. Nebo nějaká cena za literaturu, třeba.

Rady a vyznamenani to vubec nevylucuje, Judyno... Ty veci se navzajem nevylucuji, bud - anebo, naopak... Ukazuji velikost jeho vyznamu... Napr. Jirasek ma urcite ulici v kazdem meste v Cechach i na Morave, ci dalsi vecdi po nem pojmenovany ala Jiraskuv most... Asi tedy pro Cechy neco znamenal...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#7 29. 12. 2011 17:04

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

Juraj, k Havlovi by se hodilo fakt něco komornějšího. Ten nápad s letištěm je takový…..poněkud přepjatý, pramenící ze vzedmutých emocí kolem Havlova úmrtí…nevidím to jako šastnou myšlenku hmm 
Víš, aby Havla za těch 50 let muselo připomínat letiště….když si ho nebudou připomínat lidi jeho myšlenkami a jeho dílem, bylo by to jenom taková trapná křeč – jako že Češi se pyšní Havlem v názvu letiště a přitom je to jenom jeden malý zkorumpovaný, podfukářský a zaprděný dvorek. A tím, že se letiště pojmenuje po něm, Čechy lepšíma neuděláš. Vidím to jako Judyna. Divadlo, kulturní centra nebo nějaká Havlova cena – to je takové důstojnější a přiměřenější.

stoltstolt

Není tady

 

#8 29. 12. 2011 17:05

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Daphné napsal(a):

Taky nesouhlasím...i když je letiště na katastru Ruzyně, jmenuje se Letiště PRAHA (teda se domnívám), nikoho to nemate. Jen doufám, že nikoho nenapadne postavit V.H. sochu.
Když už pojmenovat, tak proč ne to nábřeží, kde léta bydlel (teď asi Rašínovo)?

Jsem i za Nabrezi, Daphne, vybor y napad rovnez... Ani nevim jak se vlasnte ta cast toho nabrezi, kde bydlel jmenuje ted... A sochu mu urcite casem postavi, tipuji ze do roka bude nekde odhalena prvni s velkou slavou, a pak jich budou desitky, nejen v CR... Vsadis se? Kazdy rok alepson jedna, po dalsich deset let...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#9 29. 12. 2011 17:12

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

Juraj, k Havlovi by se hodilo fakt něco komornějšího. Ten nápad s letištěm je takový…..poněkud přepjatý, pramenící ze vzedmutých emocí kolem Havlova úmrtí…nevidím to jako šastnou myšlenku hmm 
Víš, aby Havla za těch 50 let muselo připomínat letiště….když si ho nebudou připomínat lidi jeho myšlenkami a jeho dílem, bylo by to jenom taková trapná křeč – jako že Češi se pyšní Havlem v názvu letiště a přitom je to jenom jeden malý zkorumpovaný, podfukářský a zaprděný dvorek. A tím, že se letiště pojmenuje po něm, Čechy lepšíma neuděláš. Vidím to jako Judyna. Divadlo, kulturní centra nebo nějaká Havlova cena – to je takové důstojnější a přiměřenější.

Letiste je pro svet, haiel... Milion lidi bude mit na letence Departure nebo Arrival Vaclav Havel's Airport... ja si naopak mysloim, ze tato "megalomanska" myslenka vubec neni megalomanska... Je jen celosvetova... A jeho velikost JE CELOSVETOVA... Krater na mesici, jeden z nejvetsich, by si urcite zaslouzil jeho jmeno, kdyz by tam bylo 10 nej a 10 nej lidi za poslednich rekneme padesat let v civilizovanych zemich alepson...
O jeho myslenkach se snad bude ucit ve skole, mimo jine... A pro nas starsi, si je pamatovat a sem-tam rici nasemu dorostu, ci si precist jeho knizku ci jit do divadla na jeho kus... Taky jsem v tom pozadu, reknu pravdu...
A asi ano. Za sto let, to bude jen dalsi nepopularni Jirasek, o kterem se ditka budou muset ucit, nazvy jeho her, a proto jej nebudou mit rady... Ale na to Letiste se zeptaj svych rodicu, "Kdo to byl, ze mame po nem pojmenovane i letiste?"


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#10 29. 12. 2011 17:31

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Mě připadá,že on sám by se podobným nápadům smál...nebyl tip exhibicionisty..
Jinak ,jestli letiště po něm bude nebo nebude pojmenované, je mi lhostejné..
Pro mně navždy zůstane osobností a autoritou, a už z něj lítám nebo ne..smile

Není tady

 

#11 29. 12. 2011 17:32

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Juraj, za nás Čechy nemůže mluvit Havel v názvu letiště. To by bylo nepoctivé a myslím i odporující pravému významu jeho osobnosti. On byl velký svojí lidskostí, skromností, uměřeností a snahou o poctivost a Pravdu....i když se mu mnohdy nezadařilo...
Chceme-li uctít Václava Havla, nedělejme taková velká gesta. Havla se sluší uctít  přiměřeností, poctivostí, ohleduplností, láskou k Pravdě a vírou v to, co nás přesahuje. Opravdovostí, pracovitostí, slušností, odvahou.  Tehdy budeme pro svět respektovaným národem. Bez toho budeme jenom národem malých čecháčků, velkých gest a prázdných slov. A pak si po něm to letiště klidně pojmenujme. Dřív ne. To budeme akorát světu k smíchu smile

Upravil(a) haiel (29. 12. 2011 17:43)

Není tady

 

#12 29. 12. 2011 17:38

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

A nedá mi to. Přiletí cizinci na slavné Havlovo letiště  a než se dokodrcají do hotelu, budou lehčí o kešeňu s kartami i doklady, kufry a možná aj o trenky lol
Tohle nemůžem Havlovi udělat, pochop lol

Upravil(a) haiel (29. 12. 2011 17:39)

Není tady

 

#13 29. 12. 2011 17:48

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Juraj napsal(a):

haiel napsal(a):

Juraj, k Havlovi by se hodilo fakt něco komornějšího. Ten nápad s letištěm je takový…..poněkud přepjatý, pramenící ze vzedmutých emocí kolem Havlova úmrtí…nevidím to jako šastnou myšlenku hmm 
Víš, aby Havla za těch 50 let muselo připomínat letiště….když si ho nebudou připomínat lidi jeho myšlenkami a jeho dílem, bylo by to jenom taková trapná křeč – jako že Češi se pyšní Havlem v názvu letiště a přitom je to jenom jeden malý zkorumpovaný, podfukářský a zaprděný dvorek. A tím, že se letiště pojmenuje po něm, Čechy lepšíma neuděláš. Vidím to jako Judyna. Divadlo, kulturní centra nebo nějaká Havlova cena – to je takové důstojnější a přiměřenější.

Letiste je pro svet, haiel... Milion lidi bude mit na letence Departure nebo Arrival Vaclav Havel's Airport... ja si naopak mysloim, ze tato "megalomanska" myslenka vubec neni megalomanska... Je jen celosvetova... A jeho velikost JE CELOSVETOVA... Krater na mesici, jeden z nejvetsich, by si urcite zaslouzil jeho jmeno, kdyz by tam bylo 10 nej a 10 nej lidi za poslednich rekneme padesat let v civilizovanych zemich alepson...
O jeho myslenkach se snad bude ucit ve skole, mimo jine... A pro nas starsi, si je pamatovat a sem-tam rici nasemu dorostu, ci si precist jeho knizku ci jit do divadla na jeho kus... Taky jsem v tom pozadu, reknu pravdu...
A asi ano. Za sto let, to bude jen dalsi nepopularni Jirasek, o kterem se ditka budou muset ucit, nazvy jeho her, a proto jej nebudou mit rady... Ale na to Letiste se zeptaj svych rodicu, "Kdo to byl, ze mame po nem pojmenovane i letiste?"

dumbomdumbom a zapomínáte s tou svojí megalománií že tohle krom nás snad neumí ani cizinci vyslovit (písmeno H),tak že by Gavlovo letiště?big_smiledumbom

Není tady

 

#14 29. 12. 2011 17:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

A nedá mi to. Přiletí cizinci na slavné Havlovo letiště  a než se dokodrcají do hotelu, budou lehčí o kešeňu s kartami i doklady, kufry a možná aj o trenky lol
Tohle nemůžem Havlovi udělat, pochop lol

godlike


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 29. 12. 2011 17:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Juraj napsal(a):

Judyna napsal(a):

Já nesouhlasím. Je to dle mého názoru populistické a megalomanské. Mě by se ví ce líbilo divadlo nabo (jak jsem dnes slyšela v rádiu) nějaké vyznamenání nebo řád, který by se uděloval lidem bojujícím za svobodu. Nebo nějaká cena za literaturu, třeba.

Rady a vyznamenani to vubec nevylucuje, Judyno... Ty veci se navzajem nevylucuji, bud - anebo, naopak... Ukazuji velikost jeho vyznamu... Napr. Jirasek ma urcite ulici v kazdem meste v Cechach i na Morave, ci dalsi vecdi po nem pojmenovany ala Jiraskuv most... Asi tedy pro Cechy neco znamenal...

Já vím, že se to nevylučuje...ale otázka zněla letiště VH - ano či ne? Napsala jsem tedy svůj názor a navrhla dle mého něco vhodnějšího.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 29. 12. 2011 17:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Judyna napsal(a):

Já nesouhlasím. Je to dle mého názoru populistické a megalomanské. Mě by se ví ce líbilo divadlo nabo (jak jsem dnes slyšela v rádiu) nějaké vyznamenání nebo řád, který by se uděloval lidem bojujícím za svobodu. Nebo nějaká cena za literaturu, třeba.

Také jsem proti! Vidím to stejně jako Judyna nebo níže haiel.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#17 29. 12. 2011 18:07

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Copak letiště! Přejmenujme Zlín - ten má zkušenosti se změnou jména. reta
Dělám si samozřejmě legraci, kdyby se to někoho dotklo...
A k tématu - je mi naprosto jedno, jestli budu odlétat z Ruzyně nebo z Havlova letiště...přinese to jenom kupu papírování a tím i peněz... reta

Není tady

 

#18 29. 12. 2011 18:16

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Ač je pro mě pan Havel pan "někdo" nemusí se po něm jmenovat letiště. Když se tak bude jmenovat bude mi to jedno, ale ani se nebudu nijak angažovat, aby se tak jmenovalo

Není tady

 

#19 29. 12. 2011 20:56

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Já  teda budu odjíždět z Masaryčky a lítat z Ruzyně...
Mně je to jedno a tomu letišti nepochybně taky.
Ale jak se komu líbí.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#20 29. 12. 2011 21:01

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Někde jsem četla, že Havel nerad lítal. Přijde mi to pitomý a ujetý  nápad pojmenovat letiště. Ale je mi to celkem fuk. U nás v DC bude nejspín po V.H. pojmenována zbrusu nová velká knihovna. To beru. Ale letiště? gloria


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#21 29. 12. 2011 21:21

majkafa
Host

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Jessika napsal(a):

Já  teda budu odjíždět z Masaryčky a lítat z Ruzyně...
Mně je to jedno a tomu letišti nepochybně taky.
Ale jak se komu líbí.

Jak dlouho se to nádraží jmenuje Masarykovo? big_smilewink

 

#22 29. 12. 2011 22:00

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

Přijde mi to dost divný, že čecháčky si budou lidi ze světa pamatovat jen podle letiště V.H.
A vůbec já slovo Ruzyně nemám jako že tam je věznice. Ale jako vyjmenované slovo. smile
Souhlasím s Haiel, příliš velké gesto . dumbom
JEstliže má Václav Havel zůstat v našich vzpomínkách, netřeba přejmenovávat letiště. Zůstane i tak.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 29. 12. 2011 22:02

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

majkafa napsal(a):

Jessika napsal(a):

Já  teda budu odjíždět z Masaryčky a lítat z Ruzyně...
Mně je to jedno a tomu letišti nepochybně taky.
Ale jak se komu líbí.

Jak dlouho se to nádraží jmenuje Masarykovo? big_smilewink

Pojmenování
1845–1862 Praha (Prag)
1862–1919 Praha státní nádraží (Prag Staatsbahnhof)
1919–1940 Praha Masarykovo nádraží (Prag Masarykbahnhof)
1940–1945 Praha Hybernské nádraží (Prag Hibernerbahnhof)
1945–1952 Praha Masarykovo nádraží
1. ledna 1953–1990 Praha střed
od března 1990 Praha Masarykovo nádraží


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#24 29. 12. 2011 22:19

majkafa
Host

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

dusi, já to vím big_smile
Zatím se to nádraží většinu mého života jmenovalo Střed. big_smile

 

#25 30. 12. 2011 7:39

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Letiště Václava Havla - Ano či Ne?

haiel napsal(a):

Juraj, za nás Čechy nemůže mluvit Havel v názvu letiště. To by bylo nepoctivé a myslím i odporující pravému významu jeho osobnosti. On byl velký svojí lidskostí, skromností, uměřeností a snahou o poctivost a Pravdu....i když se mu mnohdy nezadařilo...
Chceme-li uctít Václava Havla, nedělejme taková velká gesta. Havla se sluší uctít  přiměřeností, poctivostí, ohleduplností, láskou k Pravdě a vírou v to, co nás přesahuje. Opravdovostí, pracovitostí, slušností, odvahou.  Tehdy budeme pro svět respektovaným národem. Bez toho budeme jenom národem malých čecháčků, velkých gest a prázdných slov. A pak si po něm to letiště klidně pojmenujme. Dřív ne. To budeme akorát světu k smíchu smile

To by se pak neprejmenovalo Letiste - nebo cokoliv jineho - nikdy haiel... :-(


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů