Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 28. 12. 2011 18:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

Selima napsal(a):

mamak napsal(a):

Majkafí,  kdo by jako dítě neuvítal nějaké "věno" do začátku života. Já to štěstí neměla. Není šance, abysme se tu pořádně poznaly a mohly se pořádně tedy pochopit. Tady jde asi o to projevit druhému důvěru a porozumění. Soucit si zaslouží každý, i ten můj muž- VŠICHNI TO MÁME NA SVĚTĚ T̎KÉ. Něco ti do té mozaiky u mě nezapadá...hm, ...
Já jsem vyrůstala v bídě, po křesansku chci být ochotna se pro větší dobro obětovat. I pro svého muže, děti. Takže jsem měla radost, že on má radost -třeba z těch značkových bot. Přitom mě ale v koutku srdce rmoutilo, že jemu není blbé si kupovat už 5. drahé boty a já nic. On je flegmoš, ti nevnímají. Tak snad to je ta záhada.
Mě nevadí, když dáváme peníze na dobrou věc. Už léta měsíčně dáváme 300Kč na Krmte hladové v Africe a běžně jsme ještě dříve dávali průměrně tak 1.000Kč měsíčně na jiné charitativní akce v ČR. Už jen ty 300Kč. To jsou bezpečně uložené peníze :-)) Ale dávat zbohatlíkům na zlaté záchodové prkénko mě štve!

Blbos, uisujem a, že flegmoš nevníma, či má na nohách sandále alebo baganče, nieto ešte aby rozoznával značky! big_smile stolt Tvoj muž je do seba zahžadený sebec, minimálne pokiaž ide o prachy (o ostatnom nepíšeš a ja si netrúfam robi závery). No a ty si tá obetavá kresanka, ktorá bude ostentatívne a s nemou výčitkou chodi v handrách a čaka - márne - vďačnos od flegmatika. Ak ti to vyhovuje, tak nič proti tomu. Každý je šastný svojím spôsobom, tak prečo nie týmto? Ale zrejme až taká spokojná nie si...

stoltstolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#52 28. 12. 2011 22:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

... 10let jsem měla moc pěkné manželství- i když můj flegmatický protějšek mi přenechal i hlídání rodinného rozpočtu. Bohužel jsem mu jednou důvěřovala, chtěla mu splnit jeho přání a přišlo nás to na půl milionu (za které jsme si nekoupili ani rohlík!!),... Takže hádky a přidalo se i domácí násilí. Tak demostrativně naboural naše staré auto. .. Vím, že je spousta faktorů, ale přes to málo, co jsem Vám tu teď napsala- vy byste se s takovým mužem rozvedli?... Dětem se věnuje, nechlastá, nekouří, je věrný asi i duševně- jen mi hrozí, že budu celý život dřít na jeho zvláštní typ "gamblerství"...to je na cvokhouse. Máme se "rádi" jen ze zvyku.

mamak, podle mě píšeš velmi zmateně.

Nejdřív píšeš, že Ti Tvůj manžel přenechal hlídání rodinného rozpočtu, vzápětí naznačuješ, že přišel s nějakým nerozumným nápadem, díky kterému jste se zadlužili. Pleteš si pojmy: když někdo hlídá rodinný rozpočet, tak takovéto fantasmagorické akce svému partnerovi nedovolí. Pokud je dovolí, tak to není žádný hlídač rodinného rozpočtu. Ty jsi nebyla žádný hlídač ničeho, protože jsi dopustila, aby manžel promrhal uspořené peníze vniveč, chtěla jsi mu splnit jeho přání a tedy jsi vinna stejným dílem, jako on.

Dále píšeš, že manžel je flegmatik. Nezlob se na mě, ale flegmatikovi by bylo absolutně jedno, jestli chodí v keckách od Vietnamců nebo v luxusních Adidaskách za dva litry, právě proto, že je to flegmatik. Pro chlapa, který se nechává z nuzného rodinného rozpočtu nadstandardně šatit, zatímco žena a děti nakupují u Vietnamců nebo v sekáčích mám naprosto jiné, trefnější slovo - ale "flegmatik" to určitě není usch Spíš mě napadá trefnější přirovnání k určitému živočichu, který cizopasí na svém hostiteli buď ve vlasové pokožce hlavy, nebo v jeho vnitřních orgánech dumbom

Jestliže Tvůj manžel s odpuštěním pros*al vlastní blbostí takhle vysokou částku peněz, měl by být první z rodiny, kdo by si měl ten opasek utáhnout a dřít do úpadu jak soumar, aby ho jednak takové nápady příště přešly, druhak aby napravil to, jak celou rodinu přivedl na buben. A ne aby si nechával kupovat luxusní šatičky, luxusní botičky a manželka s dětmi louskala šváby dumbom!!! Můžeš mi říct, proč manželovi dovolíš, aby si žil jako princ na úkor Tebe a dětí dumbom ?!?

mamak, mě připadá, že žiješ v nějaké uzavřené komunitě, bez jakýchkoliv sociálních vazeb na běžné okolí a nemᚠtak přehled, jak to funguje v normálním, běžném partnerském vztahu grater Příklady, které mᚠve své vlastní rodině nebo v příbuzenstvu jsou jeden otřesnější, nežli druhý a věř tomu, že takhle to v normálních manželstvích opravdu nechodí stolt

Nikdo z nás se nenarodil proto, aby trpěl, nikdo není povinen snášet nezodpovědnost a partnerovo parazitování na rodině, nikdo není povinen v takovém manželství setrvávat z jakýcholiv důvodů, pokud si ovšem nelibuje v nějakém podivném masochismu stolt

Ty potřebuješ psychologa, co se týče vlastního sebevědomí a potřebuješ odborníka na manželskou problematiku, protože mi připadá, že žiješ ve zrůdném a naprosto mylném přesvědčení, že manžel je jednou hlava rodiny a proto si může dovolit k manželce a dětem absolutně všechno: přivést je lehkovážně na buben, manželku fyzicky napadat, žít si nad poměry na úkor rodiny a ženu s dětmi nechávat živořit, načež manželka a děti jsou takové řádění povinni mlčky snášet gratergratergrater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#53 28. 12. 2011 22:52

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je to na rozvod?

PPavlaa napsal(a):

javena napsal(a):

No tak především to, Ppavli a plus jak žít spokojeně vedle někoho, kdo vědomě ubližuje druhému? A proč vlastně? Když ví,že máme hluboko do kapsy a utrácí za něco, co chce on?
Víš jak - já chodila v bytě ve dvou svetrech, děti jakbysmet... protože jsem škrtila rozpočet, kvůli manželovým nápadům... a pán přišel domů a protože mu bylo ziminka v tílku, do kterýho se svlíknul, tak si přitopil...
Tak moc mu šlo o nás... jak ho nemilovat. wink

praštilas ho něčím ? big_smile

Takových roztomilostí dělal... bych ho zabít musela. wink Ale jak jsem štěkna, tak neboj, dostal co proto... lol A pak jsem se dozvěděla, že se doma necítil dobře, chudáček... lol Tak si našel jednu, co se u ní dobře cítil... Hele, jsem ráda, že je v čudu... fakt. smile
Když čtu mamak, je mi jí až líto.. prej hlupáček. Tak snad má mozek ne... já toho svýho chytráka alespoň neomlouvala...  prd flegmatik... já jsem flegmatik a funguju...

Není tady

 

#54 28. 12. 2011 23:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Jak to holky vidíte s otázkou, kdo by měl v manželství vést účetnictví, tedy rodinný rozpočet? Kdo by za něj měl být zodpovědný? NEMYSLÍM tím, jak tomu je nebo bylo u vás, ale jak si to představujete v IDEÁLNÍM manželství, kdy se oba mají velmi rádi a jeden pro druhého by obětovali život-prostě takové to pohádkové "šastně až do smrti"?
Můj názor, že za celek by měl být zodpovědný muž. Rozhodnutí, kam jaké peníze půjdou by měla být společná. Jak to vidíte vy???

Spolu, samozrejme, partnersky. Po dohode. Prípadne, ak s tým má jeden problém - trebárs je rozhadzovačný big_smile - tak ten rozumnejší... ale dohoda by aj tak nejaká mala by...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#55 28. 12. 2011 23:30

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Je to na rozvod?

Selima napsal(a):

mamak napsal(a):

Jak to holky vidíte s otázkou, kdo by měl v manželství vést účetnictví, tedy rodinný rozpočet? Kdo by za něj měl být zodpovědný? NEMYSLÍM tím, jak tomu je nebo bylo u vás, ale jak si to představujete v IDEÁLNÍM manželství, kdy se oba mají velmi rádi a jeden pro druhého by obětovali život-prostě takové to pohádkové "šastně až do smrti"?
Můj názor, že za celek by měl být zodpovědný muž. Rozhodnutí, kam jaké peníze půjdou by měla být společná. Jak to vidíte vy???

Spolu, samozrejme, partnersky. Po dohode. Prípadne, ak s tým má jeden problém - trebárs je rozhadzovačný big_smile - tak ten rozumnejší... ale dohoda by aj tak nejaká mala by...

Za celek by měl být zodpovědný muž? vavava
Ty si nikdy neslyšela že chlap je hlava rodiny, ale ženská tím krkem?
Pohádkové "stastně až do smrti" - jenže my nežijeme v pohádce - bohužel.
A jen tak na okraj - proč mluvíš pořád o obětování. KDyž se dva milujou, tak to přeci není o obětování.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#56 29. 12. 2011 7:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Je to na rozvod?

Ano, chtěla jsem mu tehdy udělat radost, splnit jeho touhu a projevit mu důvěru- je to tak velký hřích?
Hm – co takhle hřích pýchy?
Dokonce související s tvým "obětováním se"... jen a hezky všichni vidí, oč TY jsi lepší...
Flegmatici jsou prý ve svém světě spokojení a máloco je dokáže z něj dostat.
No právě - ani botičky s fajfkou nebo tričko s krokodýlem nebývají dostatečným podnětem, víš http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Dokonce ani "výhodná možnost" zakoupení třeba kusu země... s tím je přeci takovýho lítání po ouřadech - tak proč si přidělávat práci a starost navíc?
když já se mohu naučit být rozhazovačná, proč by se někdo nemohl naučit víc si dávat pozor a nebrat 10.000Kč jako 100Kč
Jako bys sama nevěděla, že na lepší se zvyká rychleji a líp http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - a když za nedávání si pozoru navíc nepřijde žádný "trest", tak k čemu by mu (z jeho pohledu) bylo nějaké učení se?
A je hlupáček...prostě to s penězi neumí a nemíní se naučit
Viz výše - to ty jsi převzala (ochotně? ráda? opět s pocitem "jsem lepší"?) "hlídání rodinného rozpočtu", ergo není nutné se učit.
po křesansku chci být ochotna se pro větší dobro obětovat
Ale běž... obě je primárně vnitřní úkon sebeobětování v duši. To vnější a viditelné 
"utrpení" je pouze průvodní znak (ale - ach - tak sladký ve vztahu k okolí). Obě - ta skutečná - vždycky tvoří něco nového, případně se o to alespoň upřímně snaží, kdežto obě k dosažení něčeho (třeba manželovo "naučení se") je pouhé účelové jednání, možná až zneužití významu... čímž se kruhem vracíme ke hříchu pýchy.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#57 29. 12. 2011 8:14

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

Mě fascinuje výrok - po křesansku CHCI být ochotna se pro větší dobro obětovat.
Přemýšlím nad menšími a většími dobry, a jak se to vůbec měří...

A hlavně mě zarážejí ty stupně:
- CHCI být ochotna se obětovat
- JSEM ochotna se obětovat
- obětuji se.

Já vnímám - jsem ochotna se obětovat a obětuji se. Ale předsunout ještě CHCI být ochotna se obětovat - to mě nějak vnitřně velmi podivně rezonuje. Navíc k tomu přísudek PO KŘESANSKU.
Co to vůbec je - po křesansku?

A vůbec, mluvit o oběti v konkrétním případě, který mamak popisuje, je výsměch celému institutu obětování se.

No prostě mamak píše nějak podivně. Budu to nadále ve volném čase studovat. smile Zajímá mě, co je za tím vším ve skutečnosti.

Upravil(a) majkafa (29. 12. 2011 8:17)

 

#58 29. 12. 2011 8:26

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Je to na rozvod?

Majkafo - já třeba přemýšlím, proč Mamak zabrousila do vln sexu - jak psala, že nás kazí televize.
O svém manželovi píše jako o hlupáčkovi,který utrácí a že ona se obětuje tím, že ho poslechne a utrácí s ním.
Ale nějak nechápu, co s tím má společnýho podle ní "zkažená" doba. va
Mamak - vysvětlíš?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#59 29. 12. 2011 10:42

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Ahoj holky,
díky za všechny příspěvky! "Zkažená" doba s mým problémem nemá moc společného- jen jsem odbočila k jinému tématu.
Domnívám se, že bez sebeovládání a sebeobětování naše manželství i svět půjde k horšímu. Ale souhlasím s vámi, že existuje i nezdravý typ sebeobětování se!  Však celé ty poslední 3 roky byly o boji mezi mnou a manželem proto, že jsem jej zuby nehty nutila, a hledá pro svůj vztah k penězům pomoc zvenku. Nač prděl. Přidaly se k tomu tedy i další problémy.
Manžel se přesto, že jasně ví, že už s ním nechci nic mít, snaží ke mně dostat přes svůj oblíbený "alkoholický" způsob= romantiku a kecy o lásce. Jenže ty na mě ještě zabíraly přes ty 3 roky, ale teď už ne.
Máte pravdu, že jsem žila trocha či dost v nereálu, omlouvala jeho vztah k penězům jeho geny. Já nevím, jak vy, ale já mám tendenci si svého manžela idealizovat a chvíli mi trvalo, než jsem si ověřila, že ne vše je zaviněno jeho "hlupáctvím", ale že mi DOOPRAVDY dělá (také) naschvály. Jo, nejsem žádná svatá- snažila jsem se jej přivést k rozumu hnusnými nadávkami, rozbitým hrnkem. Teď než to úplně skončilo, tak jsem rozbila věci v hodnotě 700Kč, aby přes tu svou nevnímavost nějak pochopil, že je konec. To ho hrozně namíchlo a hned mi vrazil facku (že jsem týden kvůli oku nemohla z domu) a následovala rvačka před naší 5letou dcerkou...On, že tu nebudu rozbíjet věci, že na mě může poslat policajty, že jsou i jeho. Řekla jsem mu, že už ale nemám jiný způsob, jak jej oslovit, aby se sebou začal něco dělat a že jsem si všimla, že rozbitý věci na něj zabírají. Taky, aby si uvědomil, že když jemu je nᚠfinanční stav jedno, tak mě by měl být taky. Byl překvapenej (!), když jsem mu řekla, že on nám za poslední 3 roky udělal škodu 750x větší! Tedy 750x 700Kč. Popravdě by byla ještě větší. kdybych něco nezachránila.
Holky, ikdyž rodinnou kasu hlídáte, všechno neuhlídáte. To jsem už jednou vysvětlila. Když víte, že vᚠmanžel má IQ 60, tak si dáváte EXTRA bacha, ale já před 3lety nevěděla, že mu "mozek tak vynechává".
Všechno se mi tu dopodrobna vysvětlovat nechce. Myslím, že jste mi na mou otázku moc dobře a detailně odpověděly- a mě to přineslo nemalý užitek! Děkuji! V určitých názorech na život se více či méně rozcházíme, ale to je přece OK. Kdybysme neměli rozličné názory, k čemu by byly tyhle diskuze?
Souhlasím, že v normálním vztahu by se s penězi mělo jednat podle vzájemné dohody. Přesto v praxi má tu pokladnici jeden z partnerů víc "v ruce", víc pod dohledem, víc hlídá rozpočet. Domnívám se, že je vždycky lepší, když to bývá (milující) muž. Ale v praxi i v téhle oblasti může být šikovnější žena.
Tak tak. ;-)

Není tady

 

#60 29. 12. 2011 10:48

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

javena napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

javena napsal(a):

No tak především to, Ppavli a plus jak žít spokojeně vedle někoho, kdo vědomě ubližuje druhému? A proč vlastně? Když ví,že máme hluboko do kapsy a utrácí za něco, co chce on?
Víš jak - já chodila v bytě ve dvou svetrech, děti jakbysmet... protože jsem škrtila rozpočet, kvůli manželovým nápadům... a pán přišel domů a protože mu bylo ziminka v tílku, do kterýho se svlíknul, tak si přitopil...
Tak moc mu šlo o nás... jak ho nemilovat. wink

praštilas ho něčím ? big_smile

Takových roztomilostí dělal... bych ho zabít musela. wink Ale jak jsem štěkna, tak neboj, dostal co proto... lol A pak jsem se dozvěděla, že se doma necítil dobře, chudáček... lol Tak si našel jednu, co se u ní dobře cítil... Hele, jsem ráda, že je v čudu... fakt. smile
Když čtu mamak, je mi jí až líto.. prej hlupáček. Tak snad má mozek ne... já toho svýho chytráka alespoň neomlouvala...  prd flegmatik... já jsem flegmatik a funguju...

tak to musela být ona dáma ráda, za takovej dáreček, vůbec, jestli to co předváděl u tebe pak začal předvádět i u ní smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#61 29. 12. 2011 10:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

tak on rozhazuje, dělá dluhy, oblíká se jak frajer, zatím co ty jsi po sekáčích a ještě ti jednu hvizdne a otvírá si klapačku .. já bych hodně rychle od takovýho utíkala.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#62 29. 12. 2011 11:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Je to na rozvod?

Domnívám se, že bez sebeovládání a sebeobětování naše manželství i svět půjde k horšímu.
Jak vidíš, je ti sebeobětování na píp... a sebeovládání nakonec taky - i když, pravda, pokud se ovládat přestaneš, výsledek je pro tebe stejně špatnej - buď rozfrcaný prachy nebo modrý oko http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png (Mimochodem - kdybys měla skutečně flegmatika, tak by ho nějaký střepy nerozházely.)
Mám pro tebe špatnou zprávu - s tímhle pánem toho moc nenaděláš. On není flegmatickej, on tě "akorát" neposlouchá. Taky proč? Svoje potřeby má, i/hlavně díky tobě, plně saturovaný a když si zkusíš vyskakovat víc, tedy tak, že už ho to začne rušit, prostě dostaneš na budku. Má tě na háku, ví o tom... a umí si s tím (i s tebou) lehce poradit.
No - hlavně, že mᚠideál...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 29. 12. 2011 11:30

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Majkafí,  kdo by jako dítě neuvítal nějaké "věno" do začátku života. Já to štěstí neměla. Není šance, abysme se tu pořádně poznaly a mohly se pořádně tedy pochopit. Tady jde asi o to projevit druhému důvěru a porozumění. Soucit si zaslouží každý, i ten můj muž- VŠICHNI TO MÁME NA SVĚTĚ T̎KÉ. Něco ti do té mozaiky u mě nezapadá...hm, ...
Já jsem vyrůstala v bídě, po křesansku chci být ochotna se pro větší dobro obětovat. I pro svého muže, děti. Takže jsem měla radost, že on má radost -třeba z těch značkových bot. Přitom mě ale v koutku srdce rmoutilo, že jemu není blbé si kupovat už 5. drahé boty a já nic. On je flegmoš, ti nevnímají. Tak snad to je ta záhada.
Mě nevadí, když dáváme peníze na dobrou věc. Už léta měsíčně dáváme 300Kč na Krmte hladové v Africe a běžně jsme ještě dříve dávali průměrně tak 1.000Kč měsíčně na jiné charitativní akce v ČR. Už jen ty 300Kč. To jsou bezpečně uložené peníze :-)) Ale dávat zbohatlíkům na zlaté záchodové prkénko mě štve!

On není flegmouš, on je SOBEC. Následky svých činů si moc dobře uvědomuje. To jen ty ho pořád omlouváš. A opravdu nechápu matky, který svým dětem nekoupí pořádný boty, ale pánovi značkový, aby on měl radost. Všude jen píšeš ON, ON, ON...bla bla bla. Kdyby byl co k čemu, tak si najde vedlejšák, aby přidal víc peněz do rodinného rozpočtu. A moje zkušenost  je taková, že mít oba rodiče ale za to "chladné" je k ničemu. Raději mít jednoho než domácí přetvářku. Co si z toho vašeho žití vezmou děti jako vzor do života? Tatínek sobeček, rozhazuje peníze, maminka než aby koupila dětem, tak raději tatínkovi....hmmm.

Není tady

 

#64 29. 12. 2011 11:39

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Ahoj holky,
díky za všechny příspěvky! "Zkažená" doba s mým problémem nemá moc společného- jen jsem odbočila k jinému tématu.
Domnívám se, že bez sebeovládání a sebeobětování naše manželství i svět půjde k horšímu. Ale souhlasím s vámi, že existuje i nezdravý typ sebeobětování se!  Však celé ty poslední 3 roky byly o boji mezi mnou a manželem proto, že jsem jej zuby nehty nutila, a hledá pro svůj vztah k penězům pomoc zvenku. Nač prděl. Přidaly se k tomu tedy i další problémy.
Manžel se přesto, že jasně ví, že už s ním nechci nic mít, snaží ke mně dostat přes svůj oblíbený "alkoholický" způsob= romantiku a kecy o lásce. Jenže ty na mě ještě zabíraly přes ty 3 roky, ale teď už ne.
Máte pravdu, že jsem žila trocha či dost v nereálu, omlouvala jeho vztah k penězům jeho geny. Já nevím, jak vy, ale já mám tendenci si svého manžela idealizovat a chvíli mi trvalo, než jsem si ověřila, že ne vše je zaviněno jeho "hlupáctvím", ale že mi DOOPRAVDY dělá (také) naschvály. Jo, nejsem žádná svatá- snažila jsem se jej přivést k rozumu hnusnými nadávkami, rozbitým hrnkem. Teď než to úplně skončilo, tak jsem rozbila věci v hodnotě 700Kč, aby přes tu svou nevnímavost nějak pochopil, že je konec. To ho hrozně namíchlo a hned mi vrazil facku (že jsem týden kvůli oku nemohla z domu) a následovala rvačka před naší 5letou dcerkou...On, že tu nebudu rozbíjet věci, že na mě může poslat policajty, že jsou i jeho. Řekla jsem mu, že už ale nemám jiný způsob, jak jej oslovit, aby se sebou začal něco dělat a že jsem si všimla, že rozbitý věci na něj zabírají. Taky, aby si uvědomil, že když jemu je nᚠfinanční stav jedno, tak mě by měl být taky. Byl překvapenej (!), když jsem mu řekla, že on nám za poslední 3 roky udělal škodu 750x větší! Tedy 750x 700Kč. Popravdě by byla ještě větší. kdybych něco nezachránila.
Holky, ikdyž rodinnou kasu hlídáte, všechno neuhlídáte. To jsem už jednou vysvětlila. Když víte, že vᚠmanžel má IQ 60, tak si dáváte EXTRA bacha, ale já před 3lety nevěděla, že mu "mozek tak vynechává".
Všechno se mi tu dopodrobna vysvětlovat nechce. Myslím, že jste mi na mou otázku moc dobře a detailně odpověděly- a mě to přineslo nemalý užitek! Děkuji! V určitých názorech na život se více či méně rozcházíme, ale to je přece OK. Kdybysme neměli rozličné názory, k čemu by byly tyhle diskuze?
Souhlasím, že v normálním vztahu by se s penězi mělo jednat podle vzájemné dohody. Přesto v praxi má tu pokladnici jeden z partnerů víc "v ruce", víc pod dohledem, víc hlídá rozpočet. Domnívám se, že je vždycky lepší, když to bývá (milující) muž. Ale v praxi i v téhle oblasti může být šikovnější žena.
Tak tak. ;-)

Aha a mlátit svoji ženu není hřích? Nechápu tě.

Není tady

 

#65 29. 12. 2011 12:20

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Ahoj holky,
díky za všechny příspěvky! "Zkažená" doba s mým problémem nemá moc společného- jen jsem odbočila k jinému tématu.
Domnívám se, že bez sebeovládání a sebeobětování naše manželství i svět půjde k horšímu. Ale souhlasím s vámi, že existuje i nezdravý typ sebeobětování se!  Však celé ty poslední 3 roky byly o boji mezi mnou a manželem proto, že jsem jej zuby nehty nutila, a hledá pro svůj vztah k penězům pomoc zvenku. Nač prděl. Přidaly se k tomu tedy i další problémy.
Manžel se přesto, že jasně ví, že už s ním nechci nic mít, snaží ke mně dostat přes svůj oblíbený "alkoholický" způsob= romantiku a kecy o lásce. Jenže ty na mě ještě zabíraly přes ty 3 roky, ale teď už ne.
Máte pravdu, že jsem žila trocha či dost v nereálu, omlouvala jeho vztah k penězům jeho geny. Já nevím, jak vy, ale já mám tendenci si svého manžela idealizovat a chvíli mi trvalo, než jsem si ověřila, že ne vše je zaviněno jeho "hlupáctvím", ale že mi DOOPRAVDY dělá (také) naschvály. Jo, nejsem žádná svatá- snažila jsem se jej přivést k rozumu hnusnými nadávkami, rozbitým hrnkem. Teď než to úplně skončilo, tak jsem rozbila věci v hodnotě 700Kč, aby přes tu svou nevnímavost nějak pochopil, že je konec. To ho hrozně namíchlo a hned mi vrazil facku (že jsem týden kvůli oku nemohla z domu) a následovala rvačka před naší 5letou dcerkou...On, že tu nebudu rozbíjet věci, že na mě může poslat policajty, že jsou i jeho. Řekla jsem mu, že už ale nemám jiný způsob, jak jej oslovit, aby se sebou začal něco dělat a že jsem si všimla, že rozbitý věci na něj zabírají. Taky, aby si uvědomil, že když jemu je nᚠfinanční stav jedno, tak mě by měl být taky. Byl překvapenej (!), když jsem mu řekla, že on nám za poslední 3 roky udělal škodu 750x větší! Tedy 750x 700Kč. Popravdě by byla ještě větší. kdybych něco nezachránila.
Holky, ikdyž rodinnou kasu hlídáte, všechno neuhlídáte. To jsem už jednou vysvětlila. Když víte, že vᚠmanžel má IQ 60, tak si dáváte EXTRA bacha, ale já před 3lety nevěděla, že mu "mozek tak vynechává".
Všechno se mi tu dopodrobna vysvětlovat nechce. Myslím, že jste mi na mou otázku moc dobře a detailně odpověděly- a mě to přineslo nemalý užitek! Děkuji! V určitých názorech na život se více či méně rozcházíme, ale to je přece OK. Kdybysme neměli rozličné názory, k čemu by byly tyhle diskuze?
Souhlasím, že v normálním vztahu by se s penězi mělo jednat podle vzájemné dohody. Přesto v praxi má tu pokladnici jeden z partnerů víc "v ruce", víc pod dohledem, víc hlídá rozpočet. Domnívám se, že je vždycky lepší, když to bývá (milující) muž. Ale v praxi i v téhle oblasti může být šikovnější žena.
Tak tak. ;-)

a tohle chceš předat svým dětem , jako vzorec běžného manželství, partnerství mezi rodiči?

Není tady

 

#66 29. 12. 2011 12:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Je to na rozvod?

Aha a mlátit svoji ženu není hřích?
Ani ne... zůstaneme-li u sedmera hříchů hlavních. Mohl by to být hřích "hněvu", jenže jeho projevy (dle výkladu) by měly být nekontrolovatelné... což v tomhle případě asi moc nejsou.
Desatero taky o bití ženy nic neříká - tam je pouze "nezabiješ", tedy děj dokonaný.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#67 29. 12. 2011 12:37

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Holky, tedy dámy, já to všechno beru...Jenže na rozvod stejně nemám sílu- máme čerstvou hypotéku, zůstalo by mi jen pár peněz. A jdi s dvěmi dětmi do podnájmu. Když se rozvedu teď, přijdu na daních státu o zbytečných několik desítek tisíc. Za 5let přijdu o pár desítek. Peníze nejsou vše, to jsem pochopila- jenže já teď jsem "rozhašená", jako dost na dně a na nic si netroufnu. OK, vlastně odvahu na rozvod nemám :-(  Asi taky potřebuji jak moja ségra čekat, až zhasne i ta poslední jiskřička naděje. Ne, nejsem pyšná na to, co vidí naše děti- ale snažíme se oba to před nimi utajovat. No, dcerky úplně blbé nejsou...Ony mě bolí nejvíc, ale i právě že by měly přijít o taku. On je miluje, miluje je víc než mě. S dětmi je fakt machr. Avšak ikdyž ví, že "To nejlepší, co může táta udělat pro své děti, je milovat jejich matku", stejně jej asi NIC nedonutí hledat pomoc. Jeden z jeho zásadních problémů je, že si myslí, že ČAS VŠECHNO SPRAVÍ, domnívá se, že čekáním nic nezkazí. Jenže ve mně každým dnem narůstá vůči němu nenávist. Dříve taky mlčíval třeba týden,14dní,aby mě potrestal.

Není tady

 

#68 29. 12. 2011 12:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Je to na rozvod?

Peníze nejsou vše, to jsem pochopila
Jen je řešíš víc než to, žes dostala po hubě a že v tom žijou děti... to ti víc vadí, že bys přišla o daňový vyrovnání... a snažíš se to omluvit tím, že "On je miluje, miluje je víc než mě". Soudím, že milujicí taka se chová podstatně jinak.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#69 29. 12. 2011 13:10

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Je to na rozvod?

Já už nemůžu... roll
Potřebovali bychom zde terapeutické rady Pandorryy křížené s Kuty ...
Jinak to nevidím.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#70 29. 12. 2011 13:12

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Holky, tedy dámy, já to všechno beru...Jenže na rozvod stejně nemám sílu- máme čerstvou hypotéku, zůstalo by mi jen pár peněz. A jdi s dvěmi dětmi do podnájmu. Když se rozvedu teď, přijdu na daních státu o zbytečných několik desítek tisíc. Za 5let přijdu o pár desítek. Peníze nejsou vše, to jsem pochopila- jenže já teď jsem "rozhašená", jako dost na dně a na nic si netroufnu. OK, vlastně odvahu na rozvod nemám :-(  Asi taky potřebuji jak moja ségra čekat, až zhasne i ta poslední jiskřička naděje. Ne, nejsem pyšná na to, co vidí naše děti- ale snažíme se oba to před nimi utajovat. No, dcerky úplně blbé nejsou...Ony mě bolí nejvíc, ale i právě že by měly přijít o taku. On je miluje, miluje je víc než mě. S dětmi je fakt machr. Avšak ikdyž ví, že "To nejlepší, co může táta udělat pro své děti, je milovat jejich matku", stejně jej asi NIC nedonutí hledat pomoc. Jeden z jeho zásadních problémů je, že si myslí, že ČAS VŠECHNO SPRAVÍ, domnívá se, že čekáním nic nezkazí. Jenže ve mně každým dnem narůstá vůči němu nenávist. Dříve taky mlčíval třeba týden,14dní,aby mě potrestal.

To jsou takové fráze.
Jak se vůbec poměřuje, víc milovat, míň milovat... ?
To, co jsem vytučnila, je podle mě nesmysl. Kolik dětí žije s rozvedeným rodičem a tatínek maminku nemiluje vůbec láskou partnerskou a s dětmi má dobrý vztah...

 

#71 29. 12. 2011 13:26

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Je to na rozvod?

Mamak - jak to myslíš, že přijdeš o na daních o tisíce na děti?
Nějak to nechápu. Vždyt když budeš mít děti ve své péči, budeš mít úlevy na daních ty z Tvého platu.
Víš co mi přijde? Já Ti mám holka takový pocit, že kecáš.
že si na peníze, (když takhle přemýšlíš, mᚠnapočítáno přesně za kolik byl hrneček rozbitej).
Kolik Ti dává manžel na domácnost?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#72 29. 12. 2011 16:04

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Ne daně na děti. Když peníze, co nám zbydou po prodeji domu, do roku nepoužiju na koupi jiné nemovitosti k vlastnímu bydlení, pak musím platit ještě jakousi hodně vysokou daň. Tuším daň z příjmu 19%. Tato se neplatí, pokud v domě bydlím déle než 5let. A k tomu daň z převodu nemovitosti 3%.Ta se platí vždy, tedy pokud nejde třeba o družstevní byt. Kdybychom se teď rozvedli, dohromady bychom na daních zaplatili skoro 300tisíc, kdyby se dům prodal za nejvyšší cenu.
Pro mě je 150tisíc velká suma. Ale pořád tu nejde tak o ty peníze, jakože prostě NECHCI, aby holky přišly o tátu. Ony jej zbožňují a já se jim nedivím. Manžel mi peníze nedává, máme společný účet, z něj se čerpá. Před 3lety jsem měla o něm podrobný přehled, ale už to "raději" nedělám. Nemám na to sil nebo co.

Není tady

 

#73 29. 12. 2011 16:08

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Ne daně na děti. Když peníze, co nám zbydou po prodeji domu, do roku nepoužiju na koupi jiné nemovitosti k vlastnímu bydlení, pak musím platit ještě jakousi hodně vysokou daň. Tuším daň z příjmu 19%. Tato se neplatí, pokud v domě bydlím déle než 5let. A k tomu daň z převodu nemovitosti 3%.Ta se platí vždy, tedy pokud nejde třeba o družstevní byt. Kdybychom se teď rozvedli, dohromady bychom na daních zaplatili skoro 300tisíc, kdyby se dům prodal za nejvyšší cenu.
Pro mě je 150tisíc velká suma. Ale pořád tu nejde tak o ty peníze, jakože prostě NECHCI, aby holky přišly o tátu. Ony jej zbožňují a já se jim nedivím. Manžel mi peníze nedává, máme společný účet, z něj se čerpá. Před 3lety jsem měla o něm podrobný přehled, ale už to "raději" nedělám. Nemám na to sil nebo co.

Tomu nerozumím, tak nedává vůbec nebo dává na společný účet?
O tátu se nepřichází tím, že se rodiče rozvedou. Pokud je to opravdu TÁTA, tak bude tátou i po vašem rozvodu. Zase další výmluvy z tvojí strany.

Není tady

 

#74 29. 12. 2011 16:13

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Ne daně na děti. Když peníze, co nám zbydou po prodeji domu, do roku nepoužiju na koupi jiné nemovitosti k vlastnímu bydlení, pak musím platit ještě jakousi hodně vysokou daň. Tuším daň z příjmu 19%. Tato se neplatí, pokud v domě bydlím déle než 5let. A k tomu daň z převodu nemovitosti 3%.Ta se platí vždy, tedy pokud nejde třeba o družstevní byt. Kdybychom se teď rozvedli, dohromady bychom na daních zaplatili skoro 300tisíc, kdyby se dům prodal za nejvyšší cenu.
Pro mě je 150tisíc velká suma. Ale pořád tu nejde tak o ty peníze, jakože prostě NECHCI, aby holky přišly o tátu. Ony jej zbožňují a já se jim nedivím. Manžel mi peníze nedává, máme společný účet, z něj se čerpá. Před 3lety jsem měla o něm podrobný přehled, ale už to "raději" nedělám. Nemám na to sil nebo co.

To mᚠnesprávnou informaci.
Daň z příjmu zaplatíš tehdy, když v nemovitosti nemᚠ2 roky bezprostředně před prodejem trvalé bydliště, nebo pokud toto nesplňuješ, tak pokud ho vlastníš kratší dobu, než 5 let.
Daň z příjmu neplatíš z kupní ceny, ale odečteš si z ní náklady na pořízení a daň platíš z rozdílu. V daňovém přiznání na dań z příjmu fyzických osob, které podᚠna FÚ za rok, kdy jste dům prodali. Pokud máte dům v SJM, bude to mít každý z vás dvou ve svém DP, myslím, a to půlku.
A jak můžeš teď vědět, za kolik by se dům prodal? va
Nechápu, jak nemůžeš mít přehled o tom, co se děje na vašem společném účtu, pokud máte příjem pouze ze závislé činnosti. va

 

#75 29. 12. 2011 16:39

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

O těch daních je mi to novinka. Už jsme nemovitost prodávali víckrát, tak si pamatuji, že to bylo jiné u bytů a jiné u domů a u domů to bylo právě "tvrdší". Je možný, že mᚠsprávný info, Majkafí, jestli se někdy vskutku pro rozvod rozhodnu, daňové zákony prostuduji znovu.
Druhému tématu moc nerozumím. Internetovému bankovnictví nerozumím. Před tím půlmilionovým dluhem mi na mobil chodil výpis z účtu, tak jsem vždy věděla, kolik tam je a kolik se vybralo. Pak jsem požádala manžela, aby tuhle službu zrušil. Když splácíš takový zbytečný dluh, je ti všechno nějak víc jedno--

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů