Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 12. 2011 10:38

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Je to na rozvod?

Píšu sem poprvé. Ráda bych znala názor více žen. 10let jsem měla moc pěkné manželství- ikdyž můj flegmatický protějšek mi přenechal i hlídání rodinného rozpočtu. Bohužel jsem mu jednou důvěřovala, chtěla mu splnit jeho přání a přišlo nás to na půl milionu (za které jsme si nekoupili ani rohlík!!), což není pro dělnickou rodinu zrovna nejméně,že...Ta událost zaviněná jen a pouze manželovou dětinskostí, naivitou či čím nás dále stála byt- museli jsme narychlo koupit jiný- a vzhledem ke zbývajícím penězům a v mém šoku z traumatu jsme narychlo koupili byt v dezolátním stavu. V tomhle šoku jsem musela byt rekonstruovat, řešit konflikty se sousedy-žili jen v noci a to 7dní v týdnu! Kvůli nim jsme se za 2roky znovu stěhovali...Ještě jsme tam museli řešit psychopatku, co celé noci schválně mlátila do panelu. No prostě jsem díky svému manželovi si užila ZCELA ZBYTEČNĚ hrůzy, když pominu dluh, co doteď splácíme..Děti to taky pořádně odnesly...Manžel se v penězích nepolepšil. Dušoval se na kolenou, že bude chodit k psycholožce- místo toho stále vymýšlí, kde utratit peníze-pozor-za NIC. Nepotřebuje potkat podvodníky, on by asi nebyl schopen chodit do práce, kdyby snad byl na kontě někdy v plusu. Takže hádky a přidalo se i domácí násilí. Tak demostrativně naboural naše staré auto. Takže teď je v práci pondělí až pátek 13hodin, jelikož dojíždí busy.. S dvěmi dětmi jsem na vesnici pořád sama. Už jsem navštěvovala psycholožku, byla na antidepresívech. Řešení rozdělit SJM nic neřeší- exekutoři jej v praxi fakt neberou v úvahu.  S manželem jsme spolu 13let, ale ty poslední 3roky jsou to už jen hádky. Když čtu, proč se lidi rozvádí, říkám si, že jsem měla být už dávno rozvedená. Jsem věřící a taky pořád doufám. Už nemám sílu ani chu sedět na rodinných financích, tak se bojím, zda to jednou nebude exekuce, co mě k rozvodu donutí. Manžel býval moc milý, romantik, ale vždycky naïvní a nevnímavý hlupá(če)k. Nemám problém uhnat jinýho a rozumnýho chlapa, jenže já věřím na lásku na celý život, mám děti a mívali jsme pěkné manželství. Vím, že je spousta faktorů, ale přes to málo, co jsem Vám tu teď napsala- vy byste se s takovým mužem rozvedli? Už se nechci znovu vdávat, můj život smrtí nekončí-plánuji se pro děti obětovat= chladné manželství plné zbytečných problémů. Dětem se věnuje, nechlastá, nekouří, je věrný asi i duševně- jen mi hrozí, že budu celý život dřítt na jeho zvláštní typ "gamblerství"...to je na cvokhouse. Máme se "rádi" jen ze zvyku.

Není tady

 

#2 28. 12. 2011 11:50

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

proč jsi mu důvěřovala, když jsi věděla, jaký je. abys mu udělala radost ? pak se v tom vezete oba, není to jen jeho vina .. stejně jako koupě bytu v dezolátním stavu atd.
to jak jsi psala, že nemᚠproblém uhnat jinýho a rozumnýho chlapa mě docela rozesmálo big_smile
on už je nějákej na obzoru wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#3 28. 12. 2011 12:07

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Je to na rozvod?

Rozvod - jako partneři spolu být už nedokážete, ale jako otec funguje - tedy zařídit velmi široký styk dětí s tatínkem. Obávám se však, že jsi tak naštvaná a toužíš udělat tlustou čáru, že to přes děti nemusíš zvládnout. Když pryč tak definitivně. na tohle uvažování si směrem k dětem dej pozor.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#4 28. 12. 2011 12:11

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

No,já nechtěla se příliš rozepisovat a některé info dávat na inet. Netušila jsem čeho až je schopen. Že se vrhne do akce za půl mega, aniž by si poctivě zodpověděl jednu ze tří zásadních otázek. Moje chyba byla, že jsem mu věřila- že si je zodpověděl. Protože na ně odpovědi měl- ale jednu mylnou, co si neověřil. Vzhledem k tomu, že pracuje v podobné sféře, nečekala jsem dětinskou chybu. 10let jsem věděla, že mu to nejde s penězi, nevěděla jsem, že je schopen riskovat 500tisíc jen proto, že není schopen strávit 10minut na internetu, aby si ověřil fakta. Ano, teď již kontroluji každé jeho "uprdnutí". Ano, chtěla jsem mu tehdy udělat radost, splnit jeho touhu a projevit mu důvěru- je to tak velký hřích? Teď už by byl! Ano, byla jsem v šoku- měli jsme 14dní na vystěhování z původního bytu. BYLA JSEM V ŠOKU- udělala jsem kvůli němu ještě pár dalších chyb než koupě zdemolovaného bytu.
Na obzoru by bylo chlapů- ten problém neřeším. Já se nechci vdávat znovu. Mám konzervativní úctu k institu manželství. I díky českým filmům se všichni rozvádíme jak na běžícím pásu, protože si pleteme touhu po štěstí s právem na štěstí. Nepotřebuji Vám, Pavli, něco dokazovat, že se dokážu 4x rozvést. Uměním je zůstat s tím jedním...Myslela jsem, že tu jsou lidé víc přátelsští, nu škoda mého času. Tvrdila jsem snad někdy, že jsem bezchyby a dokonalá?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
NIKDY NEVYSVĚTLUJ- PŘÁTELÉ TO NEPOTŘEBUJÍ A NEPŘÁTELÉ TI STEJNĚ NEUVĚŘÍ

Není tady

 

#5 28. 12. 2011 12:19

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

PavliH., díky za tvůj názor. Dříve jsem si myslela, že se lidi rozvádí především kvůli nevěře. Nedávno jsem však v nějakém fundovaném článku četla, že kvůli nevěře to je jen malé %. Většina je právě ta "nesourodost povah". Přes ty děti to jistě nepůjde- pokud to nezvládnu já, celou rodinu. Tak čas ukáže. Všechno musí dozrát. Říká se, že "jedno ze sedmi největších zel (zlo) na světě je nemilovaná žena". Něco na tom bude, že? Jsme jako zrcadla svých mužů. DÍKY!

Není tady

 

#6 28. 12. 2011 12:20

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

já si zas nemyslím, že je k obdivování, zůstat s někým za každou cenu a obětovat se ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7 28. 12. 2011 12:34

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

PPavlii, to mᚠurčo pravdu! Když je to tak zlý, že i děti trpí "až moc", odejít . Psychologové ale jinak tvrdí, že je pro děti lepší mít "chladné" rodiče, než jen jednoho. Jak určit hranici? Myslím, že u mě ta odvaha odejít (ale ne k chlapovi) by se našla, ale ještě nejsem přesvědčená, že jsem u té hranice. U nás v rodině bylo mnoho žen, co v těžkém vztahu zůstalo, ikdyž třeba jeden manžel jednu denodenně mlátil a nechával vychrtlou hladem. To jsou extrémy. No dnes se zase hrozně lehce a rychle rozvádíme. Chce to moudrost a víc sebeovládání- achjo...

Není tady

 

#8 28. 12. 2011 12:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

co říká manžel na to, že zvažuješ rozvod ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#9 28. 12. 2011 12:51

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Hm, rozvod mám spíš v dlouhodobé rezervě jako to nejtvrdší řešení. Za komunistů hodně lidí žilo vedle sebe bez citové lásky, ze zvyku, kvůli dětem, jiným výhodám. Nějaká taková stabilita by se snad mohla podařit i nám. Dokonce mám i špetku naděje, že i ten můj chlap věkem zraje a tak se ta naše vychladlá plotna může zase pomalu zahřát. Nikdy nevíme, co život přinese. Něco nás může zase stmelit. My oba, PPavlii, víme, že se ani jeden nechcem rozvést. Když se manžel naučí s penězi, tak se zlepší vše. Do té doby musím já být víc flegmatická- no tak co, tady jsme vyhodili 50 tisíc, tamhle 10tisíc,...Jsou to jen peníze- sice chybí, ale už to není půl mega :-)) Drsný, co? Nebylo by to tak hrozné, kdybychom neměli příjem 22 čistýho, z toho 7 jde na hypotéku a domek je starý.

Není tady

 

#10 28. 12. 2011 13:00

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

No ve skutečnosti musím trochu naše finance hlídat. Takže těch 50tisíc jsme nakonec nevyhodili- jen díky mému zásahu, věřte mi. Ale jinak už nemám sílu ty peníze hlídat tak jako před 3lety. Takže nějakých 10tisíc neřeším. Ani bouraná auta. Ani pokuty. Ani jeho nákupy předražených nepotřebností. Naopak jsem začala taky sama víc utrácet- což není nepříjemné. Myslím, že ikdyž neutrácím tak jak on, tak tímhle způsobem by mu mohlo dojít, že nemůže pořád chodit žebrat k tátovi o prachy. Teď u něj žebral na další auto- půjčku 60tisíc. Dluhy, dluhy, dluhy...

Není tady

 

#11 28. 12. 2011 13:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

tak určitě vás zase může něco stmelit. ale mě by teda vadilo, že po tom všem naslibuje, že to bude něják řešit, třeba tím psychologem a pak nic .. naopak ho musím pořád držet, aby zbytečně nevyhazoval peníze. prostě bych chtěla od něj vidět víc, než jen sliby, kecy, ale taky nějákou snahu ..
nevím, jestli zrovna tohle vyřeší čas a to, že tvůj muž zraje. přála bych ti to. ale normální mi to nepřijde a z toho, že pořád musím hlídat co, kde a jak, a zas není průšvih, bych byla já osobně brzo vyšavená ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#12 28. 12. 2011 13:31

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

PPavlii, díky za soucit....vžila jsi se do mě přesně!!! Taky že jsem vyšavená...navíc mi fakt občas něco u manžela uteče.  Peníze pro mě přestaly mít zdravou hodnotu.
Proto jsem sem napsala,že jsem chtěla slyšet: tohle už je na rozvod, tady už mᚠprávo se rozvést. Manželství je tu pro člověka, ne člověk pro manželství.
Po 3 letech a 3měsících jsem taky už keců a slibů přesycená. Žena se musí na alkoholika prvně SKUTEČNĚ a ne jen fingovaně "vybodnout", nechat jej ve vlastním bahně a teprve pak je šance, že on sám se bude CHTÍT z alkoholismu vyléčit. Dosud cítil, že se z alkoholismu MUSÍ vyléčit.
Má psycholožka i psychiatrička mě varovaly, co budu dělat, když se manžel nebude chtít změnit. Flegmatici jsou prý ve svém světě spokojení a máloco je dokáže z něj dostat.

Díky za pěkné a budující popovídání. Utřídila jsem si myšlenky a dala jsi mi nový vhled, PPavlii. Pěkný Silvestr a celý rok!!

Není tady

 

#13 28. 12. 2011 13:31

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

Někomu stačí žít bez lásky. Někomu ne.
Někdo mluví o uhnání chlapa, možná aby sám sobě potvrdil sebedůvěru?...
Uhnat chlapa, hm...
I tohohle jsi uhnala?

Odpovídám na otázku v hlavičce vlákna. Podle mě to je na rozvod.

Upravil(a) majkafa (28. 12. 2011 13:31)

 

#14 28. 12. 2011 13:42

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Ahoj Majkofí, nestačí mi žít bez lásky. Nu láska nejsou především pocity. Protože to by se na světě nestalo spoustu dobrých věcí :-))
Ano, svého manžela jsem uhnala- i neuhnala. Byla na něj fronta mnohem hezčích holek. Ale sex jsme měli až o svatební noci. Chodili jsme spolu přes 2roky. Snad na všech diskotékách jsem byla hvězdou večera (sebechvála smrdí) a snad je ve mě i kus osobnosti :-). Pro to druhé se do mě zamiloval můj manžel.
Nechtěla jsem ale probírat to, zda mám na to uhnat někoho jiného.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
JE REALITOU, ŽE 50% ROZVEDENÝCH SVÉHO ROZVODU LITUJE....

Není tady

 

#15 28. 12. 2011 13:52

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je to na rozvod?

Neznám nikoho, kdo žil vedle druhého bez citové lásky... ani za komnačů, ani teď. Proč to dělat...  to není život... ale přežívání. hmm
Já taky nejsem nadšená, že jsem rozvedená, ale že bych litovala... my šli od sebe kvůli penězům a abych nepřišla o střechu nad hlavou, tak jsem řešila i pětikilo...
Jinak tvůj muž se těžko změní, když je takový od začátku...

Není tady

 

#16 28. 12. 2011 13:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je to na rozvod?

já bych se bála i toho, že milej manža nadělá dluhy bokem ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#17 28. 12. 2011 14:00

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Hm, to jsou fakt zajímavé názory. Díky Vám holky všem! Víc rádců víc ví. Člověk se mění, ale málo a hodně pomalu, aby to jeho integrita unesla.
Nu, když já se mohu naučit být rozhazovačná, proč by se někdo nemohl naučit víc si dávat pozor a nebrat 10.000Kč jako 100Kč. To je právě síla, když slyším, jak někdo otáčí v ruce 500Kč- když vidím důchodce v obchodě, jak má u pokladny v košíku 3 rohlíky a mlíko....
Mrzí mě, že dcerkám nikdy nic nenašetříme. Snad aspoň ten domek splatíme a ten podědí.

Není tady

 

#18 28. 12. 2011 14:01

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je to na rozvod?

No tak především to, Ppavli a plus jak žít spokojeně vedle někoho, kdo vědomě ubližuje druhému? A proč vlastně? Když ví,že máme hluboko do kapsy a utrácí za něco, co chce on?
Víš jak - já chodila v bytě ve dvou svetrech, děti jakbysmet... protože jsem škrtila rozpočet, kvůli manželovým nápadům... a pán přišel domů a protože mu bylo ziminka v tílku, do kterýho se svlíknul, tak si přitopil...
Tak moc mu šlo o nás... jak ho nemilovat. wink

Není tady

 

#19 28. 12. 2011 14:04

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je to na rozvod?

mamak, jasně, naučit se dá lecos... ale můj muž to neumí doteď... naštěstí už je to bývalý muž a věř mi, že jsem dlouho ale velmi dlouho zvažovala rozvod... a byly to právě děti a moje odpovědnost především k nim... co rozhodlo.

Není tady

 

#20 28. 12. 2011 14:13

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Javeni, takhle to bylo u nás taky...já šetřila, jak blázen. Boty od Vietnamců i pro děti, oblečení ze sekáčů atd. Ale z lásky jsem manželovi dovolovala kupovat si značkový za 1.000 a více. Abychom co nejdřív splatili hypotéku za 1.byt.
Nevím, zda nám však finančně ubližoval vědomě. On je fakt hodně ryzí flegmatik. Někdo to dělá schválně, on býval spíš hlupáček. A je hlupáček...prostě to s penězi neumí a nemíní se naučit. On si myslí, že JE NORMÁLNÍ. Prý mu mám těch půl mega odpustit a nepožadovat po něm změnu!! Já ale NEBUDU chodit žebrat. Říkám mu: děti láskou ani romantikou nenakrmím! On je Robin Hood, chudým bere a bohatým dává.

Není tady

 

#21 28. 12. 2011 14:16

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

mamak, můj rozvod mě naučil nedívat se dopředu. Probůh, proč už teď řešit, jestli dcerkám něco naspoříte a co zdědí. va Už zítra může být úplně vše jinak.
Píšeš zvláštně, je na tom pro mě něco divného, ale nevím, co. Jestli jsi fakt tak naivní, jak píšeš,... Něco divného je v tom celm. A nějak se mi nezdá ten vᚠnízký příjem a taková rozhazovačnost....
Hm.

Z lásky jsi manželovi dovolovala...
To není láska.

Upravil(a) majkafa (28. 12. 2011 14:18)

 

#22 28. 12. 2011 14:25

mamak
♥♥-----
Registrovaný: 28. 12. 2011
Příspěvky: 37

Re: Je to na rozvod?

Javeni, je to hrozný to slyšet...to, jak na světě už nejsou kloudní muži. Fakt vymírají. Znám jich sama už jen pár. A těm ženám závidím. Mohou svým mužům důvěřovat a mít pocit bezpečí. Jenže si myslím, že příští generace manželů bude ještě horší.  Kolik dětí je dnes z úplných a funkčních rodin? Strašně malé %. Jaké ony/i budou schopni mít manželství?

Já osobně za to VELMI viním média. Třeba české seriály a i filmy úplně nesnáším. V každém musí být cizoložstvo anebo lépe čtyři. Beverly Hills. Jenže to na nás MÁ vliv, ač si to chceme nebo nechceme přiznat. Jenže nás by pohádkově romantické, čisté děje nudili.
Zbyla nám už jen ta sexuální vášeň. Morálka spojená s nějakýma hodnotama je v tahu- a s ní i civilizace. Jistě je Vám známo, že naše země je nejateističtější z Evropy. Na 2. místě (tuším po Švédsku nebo Švýcarsku?) jsme v rozvodovosti.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
NESMYSLNÁ PRÁZDNOTA. MNOHO LIDÍ O TÉ PRÁZDNOTĚ VÍ, ALE PŘIPUSTIT SI TU NESMYSLNOST, TO CHCE ODVAHU.

Není tady

 

#23 28. 12. 2011 14:36

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Je to na rozvod?

Mamak, nějak na mně nepůsobíš jako člověk hledající odpověď.
Co ta polemika o okolním světě?
Jestli mᚠopravdu problémy, začni u sebe...
Nejde řešit tolik věcí najednou.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#24 28. 12. 2011 14:38

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

To bude nějaký vymyšlený příběh...

Vinění médií mě rozesmálo. smile

 

#25 28. 12. 2011 14:40

majkafa
Host

Re: Je to na rozvod?

mamak napsal(a):

Píšu sem poprvé.

Toto je taky zajímavé.
Obvykle to znamená, že sem dotyčná nepíše poprvé. big_smile
Proč mᚠpotřebu tohle napsat? wink

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů