Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#76 27. 12. 2011 22:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

Ale hlanvé asi je, KEDY sa tá otázka kladie. Ak preventívne, resp. filozoficky vopred, tak by som váhala a zavžovala, ale keby som už bola tehotná, tak holt by som si ho už nechala. Otehotnieť v 45 itež nie je len tak... trochu už ako osud alebo čo big_smile . Proste PO otehotnení už by som asi nechala veciam voľný priebeh. PRED by som si napíslaa pre a proti, poradila sa s otcom dieťaťa, s ostatnou rodinou... a počúvala svoj vnútorný pocit.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#77 27. 12. 2011 22:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

annie napsal(a):

A co plánované těhotenství ve 45? cool

Moja kamoška... po otm, čo v nej dieťa 3x umrelo... wink Takže šťastie, ale aj popôrodná depresia... ale tú mala aj pri prvom dieťaťi pred 16 rokmi big_smile, takže tiež nič ovplvynené vekom...Otecko si druhé dieťa užíva viac... ale malá má rok, takže sa ešte uvidí. No ale táto rodina je fin. zabezpečená a majú aj ostatné predpoklady, takže to vidím dobre... Je to fakt indi-vindi, ale nevidím na tom nič zvláštne, ani nehorázne. Len je dobré posúdiť svoje sily, chuť a odhodlanie a prevziať potom zodpovednosť za rozhodnutie - ale to platí rovnako o mamičke v 18 alebo 28...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#78 27. 12. 2011 22:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Nechtela bych resit pubertaka v 65 letech.To je asi vse co bych k tomu dodala...

v 65 by mu bylo 20, to už mají pubertu za sebou ...

Nekdo ne,nekdo zacne blbnout i dyl

A niekto umrie kao puberťák - ale potom je ejdno, či ho matka mala v 20tke alebo v 40tke. wink ...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#79 27. 12. 2011 22:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

Inak, plánované rodičovstvo je podľa mňa výsmech ako také, lebo "keď chceš Boha rozosmiať, prezraď mu svoje plány"... a taká zhovadilosť a babranie sa v pláne prírody, ako je všelijaké umelé čachrovanie-machrovanie - to zaváňa prúserom, podľa mňa. Prirodzene. z lásky dvoch ľudí a z ich miloania - kedykoľvek. Nielen počatie, ale celé rodičovstvo sa nedá "naplánovať"... Len by som asi dala aspoň poradný hlas aj darcovi spermií....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#80 27. 12. 2011 22:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

Jessika napsal(a):

Dušinko, ty už máš opravdu splněno.
Závidím ti, i kdyby cokoli - tři děti už nestihnu smile

Dávaj bacha na to, čo hovoríš - pri umelom zvyknú byť dvoj- a trojčatá... tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#81 27. 12. 2011 22:41

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Mimino v 45 letech?

Já bych si v 45 dítě nikdy nepořídila, protože bych se bála, že ho nestihnu vychovat ...... mám pořád takovou představu, že po mé smrti se zastaví svět a všichni budou dezorientovaní , zmatení a vyřízení , protože MATKA  tu  není  a oni si nevědí rady smile smile

Toho pocitu se nikdy nezbavím, takže za sebe říkám nikdy.

Není tady

 

#82 28. 12. 2011 8:35

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Mimino v 45 letech?

Selima napsal(a):

Jessika napsal(a):

Dušinko, ty už máš opravdu splněno.
Závidím ti, i kdyby cokoli - tři děti už nestihnu smile

Dávaj bacha na to, čo hovoríš - pri umelom zvyknú byť dvoj- a trojčatá... tongue

Sel, já nezkouším umělé .... je mi skoro 45 smile a fakt nejsem blázen ...
To jen mně tak napadlo, co kdyby se přírodě zachtělo ? Jak bych to brala?
Co bych asi tak dělala...


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#83 28. 12. 2011 9:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Mimino v 45 letech?

aprill napsal(a):

Jessika napsal(a):

aprill napsal(a):


ještě ne, ale už je to nadobré cestě :-) , zatím řeším parkování.

Tak ti jsi mně nalomila... teď nevím, co si vybrat - dítě , motorku.. tummenupp
Jak je vidět, život po čtyřicítce nekončí stolt

já hlasuju pro motorku.  ano , život pro 40 rozhodně nekončí a já si ho moc pěkně užívám, žádné utírání nudlí u nosu, strouhání pastelek a šetření na školné . když mám chuť , tak si nějakého caparta půjčím a oni ho moc rádi půjčí i na více dnů a tak hurááááááááááááááááá zase do svého pohodlíčka a klídečku.

překvapilas mě, přišlas mi, že jsi tak ke sporáku, umytí oken a tak ..

jinak každej si ten život představuje jinak, pro někoho je to utírání nudlí to, co chce.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#84 28. 12. 2011 9:28

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Mimino v 45 letech?

maring napsal(a):

Já bych si v 45 dítě nikdy nepořídila, protože bych se bála, že ho nestihnu vychovat ...... mám pořád takovou představu, že po mé smrti se zastaví svět a všichni budou dezorientovaní , zmatení a vyřízení , protože MATKA  tu  není  a oni si nevědí rady smile smile

Toho pocitu se nikdy nezbavím, takže za sebe říkám nikdy.

aha, nikdy .. miluju tyhle nikdy vissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#85 28. 12. 2011 14:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Mimino v 45 letech?

Jessika napsal(a):

Selima napsal(a):

Jessika napsal(a):

Dušinko, ty už máš opravdu splněno.
Závidím ti, i kdyby cokoli - tři děti už nestihnu smile

Dávaj bacha na to, čo hovoríš - pri umelom zvyknú byť dvoj- a trojčatá... tongue

Sel, já nezkouším umělé .... je mi skoro 45 smile a fakt nejsem blázen ...
To jen mně tak napadlo, co kdyby se přírodě zachtělo ? Jak bych to brala?
Co bych asi tak dělala...

No, čo by si si počlaa, keby si už počala? big_smile Nič, donosila by si to... a nejako sa pretĺkala. Keby ste na to boli dvaja, nevidím problém...
Je od možno offtopic , ale raz som sa pýtala veta, keď som si myslela, že moja 8-ročná fena je tehotná... čo budeme robiť, ako čo s ňou? A on že nič, že príroda je múdra, a keď ju nechala otehotnieť, tak to proste donosí, cisárskym rezom to vyberieme a vypipleme. stolt Bol to múdry PÁN DOKTOR. Kým sa človek prírode do toho nekafre, ona si to zariadi presne ideálne tak, ako treba... Kto nechce a nezvládal by, nepočne, kto chce a zvládal by, počne...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#86 28. 12. 2011 15:02

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Mimino v 45 letech?

Jessico mě do 45 ještě hodně času zbývá, takže si neumím konkrétně představit, jak na tom budu např. zdravotně. Obecně podle mě platí, co už tu padlo - že záleží na rodinné, finanční i psychické situaci. Pokud bych počala neplánovaně, jen pokročilý věk by pro mě důvodem k potratu nebyl. Když už to dítě mám (a podle mě ho už "mám" v okamžiku, kdy otěhotním), tak ho i donosím a nějak se postarám. Starší rodiče asi nejsou ideální model, ale kdybych se za sebe měla rozhodnout, jestli se mám narodit starším rodičům, nebo se nenarodit vůbec, tak bych mnohem raději ty starší rodiče, prosím gloria Takže argument věku pro mě není absolutní.

Děti jsou pro mě požehnání a radost, i když někdy nečekaná. Znám rodiny, které se rozhodly pro rodičovství ve starším věku nebo pro nadprůměrný počet dětí. Obecně z nich mám pocit, že i když si vybraly těžkou cestu, jsou po ní rádi a jsou tím naplnění. Některá rozhodnutí jsou těžká, vyžadují oběť zdraví, pohodlí, finanční oběti...ale vrátí se tisíckrát jinak. Takže asi tak - může to stát za to.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#87 28. 12. 2011 15:29

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Mimino v 45 letech?

Babička měla mou mamku v 38letech a tenkrát to bylo něco. Já jsem své poslední dítě měla skoro ve 40letech, dnes je malé 8let a teptve v poslední době začínám pociťovat jisté známky únavy a potřebu klidu. Už není ani ta trpělivost a nadšení pro zájmy a hry dcery. Jen si přeji, aby jsme byli zdraví, abychom ji mohli dovést do dospělosti.

Není tady

 

#88 28. 12. 2011 16:16

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Mimino v 45 letech?

Asi to je skutecne velice individualni. Mne by se prave hrat chtelo, ale chlapecek nam prichazi do veku, kdy na matciny vyzvy ke hram opovida mrucenim a ani neodtrhne oko od nektereho z mnoha displeju, co jich tady mame. Jeste to neni kriticke, ale bojim se, ze bude jen hur. smile

Není tady

 

#89 28. 12. 2011 16:26

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Mimino v 45 letech?

A jeste k tem starsim rodicum. Nasi byli na dobu, kdy jsem se narodila, stari prvorodicove. Jeste jim tricet pet nebylo, ale moc nechybelo. Mi kamaradi meli rodice o destet i vice let mladsi. Jako mala jsem to nevnimala vubec a jako vetsi vlastne taky ne, nebot, kdyz jsme je rozebrali, ti jejich byli uplne stejne nemozni a meli ty uplne stejne reci a celkove byli nazorove sto let za opicemi a nechapali moderni dobu a mladeho cloveka (rozumej pubertaka) jak ti moji. smile

Upravil(a) elena007 (28. 12. 2011 16:29)

Není tady

 

#90 28. 12. 2011 16:48

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Mimino v 45 letech?

Ještě se tu neřešilo,co potom tyhle dospělé děti od starých rodičů...
Jsem moc ráda,že naši žijí a jsou tu se mnou a se sestrou,moje děti mají babičku a dědu,ačkoli jsou dospělé a skorodospělé..
Moc by mi naši chyběli,kdyby odešli v mém úplném mládí,kdy jsem sama začala zakládat rodinu..a dětem by určitě prarodiče chyběli.. a to nemluvím o tom,že starým rodičům by měli jejich děti pomáhat...kde na to vezmou čas?
Mám už delší dobu dojem ,že ze starých matek se stává lehce modní záležitost..u mne v práci je nemálo matek v mém věku,tedy po 40ce,které tlačí kočárek s 3tím,či 4tým děckem...
Nechtěla bych být tím miminem až mu bude 20...
Tento trend vnímám jako další z kroků proti přírodě...

Není tady

 

#91 28. 12. 2011 16:53

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Mimino v 45 letech?

Ronja napsal(a):

Jessico mě do 45 ještě hodně času zbývá, takže si neumím konkrétně představit, jak na tom budu např. zdravotně. Obecně podle mě platí, co už tu padlo - že záleží na rodinné, finanční i psychické situaci. Pokud bych počala neplánovaně, jen pokročilý věk by pro mě důvodem k potratu nebyl. Když už to dítě mám (a podle mě ho už "mám" v okamžiku, kdy otěhotním), tak ho i donosím a nějak se postarám. Starší rodiče asi nejsou ideální model, ale kdybych se za sebe měla rozhodnout, jestli se mám narodit starším rodičům, nebo se nenarodit vůbec, tak bych mnohem raději ty starší rodiče, prosím gloria Takže argument věku pro mě není absolutní.

Děti jsou pro mě požehnání a radost, i když někdy nečekaná. Znám rodiny, které se rozhodly pro rodičovství ve starším věku nebo pro nadprůměrný počet dětí. Obecně z nich mám pocit, že i když si vybraly těžkou cestu, jsou po ní rádi a jsou tím naplnění. Některá rozhodnutí jsou těžká, vyžadují oběť zdraví, pohodlí, finanční oběti...ale vrátí se tisíckrát jinak. Takže asi tak - může to stát za to.

To bezesporu...ti lidé jsou naplněni..
vnoučata bez babiček a dědečků už moc ne...sad

Není tady

 

#92 28. 12. 2011 17:20

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Mimino v 45 letech?

Nevim, Revlibo, ale mne se zda, ze ted bych se o sve rodice postarala lip a lehceji nez treba az by mne bylo 65 a jim dejme tomu 85. Nehlede na to, ze uz ted spousta lidi pujde do duchodu v 65 a i pozdeji, takze s casem to bude tezke tak ci tak.

Myslim, ze s timto se kalkulovat neda a ani nema, protoze to stejne vzdy jinak. Ale kdyz uz o tom mluvis, tak predstava, ze se v 25 hned po skole vdam, do padesati budu zivit deti, pak plynule prejdu na starost o petasedumdesatilete rodice, budu samozrejme chodit do prace, sem tam hlidat vnoucky a v sedesati si trosku odfouknu, ale ne moc, furt budu jeste pracovat a za chvilku aby se nekdo zacal starat o mne. Toto rovnez nemusi byt  lakavy model pro kazdeho. smile

Mas pravdu, ze starych matek pribyva, a ze je to ted moderni a o to vypouklejsi, ze jsme za komousu zase byli v opacnem extremu a matky byly mladinke. Zajimave je, ze tak mlade byly jenom v byvale CSSR, ani ve zbytku soc. tabora to tak nebylo o zbytku Evropy ani nemluve. Proti prirode to ale rozhodne neni. Proti prirode je spis to, ze v dnesni dobe je potreba se starat a zdrave dospele jednice neprimerene dlouhou dobu.

Není tady

 

#93 28. 12. 2011 17:33

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Mimino v 45 letech?

elena007 napsal(a):

Nevim, Revlibo, ale mne se zda, ze ted bych se o sve rodice postarala lip a lehceji nez treba az by mne bylo 65 a jim dejme tomu 85. Nehlede na to, ze uz ted spousta lidi pujde do duchodu v 65 a i pozdeji, takze s casem to bude tezke tak ci tak.

Myslim, ze s timto se kalkulovat neda a ani nema, protoze to stejne vzdy jinak. Ale kdyz uz o tom mluvis, tak predstava, ze se v 25 hned po skole vdam, do padesati budu zivit deti, pak plynule prejdu na starost o petasedumdesatilete rodice, budu samozrejme chodit do prace, sem tam hlidat vnoucky a v sedesati si trosku odfouknu, ale ne moc, furt budu jeste pracovat a za chvilku aby se nekdo zacal starat o mne. Toto rovnez nemusi byt  lakavy model pro kazdeho. smile

Mas pravdu, ze starych matek pribyva, a ze je to ted moderni a o to vypouklejsi, ze jsme za komousu zase byli v opacnem extremu a matky byly mladinke. Zajimave je, ze tak mlade byly jenom v byvale CSSR, ani ve zbytku soc. tabora to tak nebylo o zbytku Evropy ani nemluve. Proti prirode to ale rozhodne neni. Proti prirode je spis to, ze v dnesni dobe je potreba se starat a zdrave dospele jednice neprimerene dlouhou dobu.

Úplně souhlasím s tím,že je proti přírodě starat se o dospělé zdravé jedince i s tím,že dříve byly matky mladounké (moje švagrová rodila první dítě v 26ti,před 26ti lety a doktor jí řekl,že je na první dítě stará...)
Ovšem to,že matka v 45ti je proti přírodě,na tom si dovolím trvat..

Není tady

 

#94 28. 12. 2011 17:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mimino v 45 letech?

Revliba napsal(a):

elena007 napsal(a):

Nevim, Revlibo, ale mne se zda, ze ted bych se o sve rodice postarala lip a lehceji nez treba az by mne bylo 65 a jim dejme tomu 85. Nehlede na to, ze uz ted spousta lidi pujde do duchodu v 65 a i pozdeji, takze s casem to bude tezke tak ci tak.

Myslim, ze s timto se kalkulovat neda a ani nema, protoze to stejne vzdy jinak. Ale kdyz uz o tom mluvis, tak predstava, ze se v 25 hned po skole vdam, do padesati budu zivit deti, pak plynule prejdu na starost o petasedumdesatilete rodice, budu samozrejme chodit do prace, sem tam hlidat vnoucky a v sedesati si trosku odfouknu, ale ne moc, furt budu jeste pracovat a za chvilku aby se nekdo zacal starat o mne. Toto rovnez nemusi byt  lakavy model pro kazdeho. smile

Mas pravdu, ze starych matek pribyva, a ze je to ted moderni a o to vypouklejsi, ze jsme za komousu zase byli v opacnem extremu a matky byly mladinke. Zajimave je, ze tak mlade byly jenom v byvale CSSR, ani ve zbytku soc. tabora to tak nebylo o zbytku Evropy ani nemluve. Proti prirode to ale rozhodne neni. Proti prirode je spis to, ze v dnesni dobe je potreba se starat a zdrave dospele jednice neprimerene dlouhou dobu.

Úplně souhlasím s tím,že je proti přírodě starat se o dospělé zdravé jedince i s tím,že dříve byly matky mladounké (moje švagrová rodila první dítě v 26ti,před 26ti lety a doktor jí řekl,že je na první dítě stará...)
Ovšem to,že matka v 45ti je proti přírodě,na tom si dovolím trvat..

souhlasím!

Není tady

 

#95 28. 12. 2011 17:35

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mimino v 45 letech?

Káča napsal(a):

Babička měla mou mamku v 38letech a tenkrát to bylo něco. Já jsem své poslední dítě měla skoro ve 40letech, dnes je malé 8let a teptve v poslední době začínám pociťovat jisté známky únavy a potřebu klidu. Už není ani ta trpělivost a nadšení pro zájmy a hry dcery. Jen si přeji, aby jsme byli zdraví, abychom ji mohli dovést do dospělosti.

a bude hůř kapitulation
Káča, to moc pěkně a upřímně napsala.

Není tady

 

#96 28. 12. 2011 17:47

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Mimino v 45 letech?

No kdyz je to teda proti prirode, tak ve ctyriceti poslat kazdou povinne na podvazani vajecniku, aby se priroda nahodou nespletla big_smile.

Není tady

 

#97 28. 12. 2011 17:49

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Mimino v 45 letech?

aprill, ja taky pisu uprimne. Jen uz ne moc pekne, ze? big_smile

Není tady

 

#98 28. 12. 2011 17:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mimino v 45 letech?

elena007 napsal(a):

No kdyz je to teda proti prirode, tak ve ctyriceti poslat kazdou povinne na podvazani vajecniku, aby se priroda nahodou nespletla big_smile.

i příroda občas žertuje vissla
ale normální to není wink

Není tady

 

#99 28. 12. 2011 17:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mimino v 45 letech?

elena007 napsal(a):

aprill, ja taky pisu uprimne. Jen uz ne moc pekne, ze? big_smile

ale taky mě zaujalo tvoje psaní, neboj.

Není tady

 

#100 28. 12. 2011 17:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Mimino v 45 letech?

Revliba napsal(a):

Ronja napsal(a):

Jessico mě do 45 ještě hodně času zbývá, takže si neumím konkrétně představit, jak na tom budu např. zdravotně. Obecně podle mě platí, co už tu padlo - že záleží na rodinné, finanční i psychické situaci. Pokud bych počala neplánovaně, jen pokročilý věk by pro mě důvodem k potratu nebyl. Když už to dítě mám (a podle mě ho už "mám" v okamžiku, kdy otěhotním), tak ho i donosím a nějak se postarám. Starší rodiče asi nejsou ideální model, ale kdybych se za sebe měla rozhodnout, jestli se mám narodit starším rodičům, nebo se nenarodit vůbec, tak bych mnohem raději ty starší rodiče, prosím gloria Takže argument věku pro mě není absolutní.

Děti jsou pro mě požehnání a radost, i když někdy nečekaná. Znám rodiny, které se rozhodly pro rodičovství ve starším věku nebo pro nadprůměrný počet dětí. Obecně z nich mám pocit, že i když si vybraly těžkou cestu, jsou po ní rádi a jsou tím naplnění. Některá rozhodnutí jsou těžká, vyžadují oběť zdraví, pohodlí, finanční oběti...ale vrátí se tisíckrát jinak. Takže asi tak - může to stát za to.

To bezesporu...ti lidé jsou naplněni..
vnoučata bez babiček a dědečků už moc ne...sad

nikdy nemáš jistotu, že ta babička bude, bez ohledu na věk. nebo že bude vůbec stát za to, ji mít.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů