Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 13. 2. 2012 19:19

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Depresivní, Aprill? To mně zaujalo - tušíš proč?
Mně to přišlo trochu strašidelný a současně dojemný. Ona vypadá jako Smr a on jako někdo, kdo se rád uchyluje do její náruče.....

vadí mi ty její špinavé rukavice, brrrrrrrr
a vidím jak mu láme vaz, křup

Tak to se asi těch "kuželek" v černym kvůli něčemu bojíš...Na mě působí ta fotografie dojemně...spíš ta matka se synem...

Není tady

 

#52 13. 2. 2012 19:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Revliba napsal(a):

aprill napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Depresivní, Aprill? To mně zaujalo - tušíš proč?
Mně to přišlo trochu strašidelný a současně dojemný. Ona vypadá jako Smr a on jako někdo, kdo se rád uchyluje do její náruče.....

vadí mi ty její špinavé rukavice, brrrrrrrr
a vidím jak mu láme vaz, křup

Tak to se asi těch "kuželek" v černym kvůli něčemu bojíš...Na mě působí ta fotografie dojemně...spíš ta matka se synem...

dojemně? brrrrrrrrrrrrrrrrrrr , nevadí mi ta černá kuželka, vadí mi to uspořádání a postavení osob kapitulation, špinavé ruce

Není tady

 

#53 13. 2. 2012 19:33

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

Revliba napsal(a):

aprill napsal(a):


vadí mi ty její špinavé rukavice, brrrrrrrr
a vidím jak mu láme vaz, křup

Tak to se asi těch "kuželek" v černym kvůli něčemu bojíš...Na mě působí ta fotografie dojemně...spíš ta matka se synem...

dojemně? brrrrrrrrrrrrrrrrrrr , nevadí mi ta černá kuželka, vadí mi to uspořádání a postavení osob kapitulation, špinavé ruce

Aha,tak každý máme jiné nastavení a různé zrakové vjemy v nás vyvolávají různé emoce...
To chápu a zároveň třeba mně osobně nepřijdou ty špinavé rukavice nepatřičné nebo rušivé...Naopak si nedovedu představit autenticitu té fotografie,pokud by ty rukavice byly sterilně čisté...nevěřila bych jí...

Není tady

 

#54 13. 2. 2012 19:54

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Vnímám tu fotku jako nádhernou. Chytla mě za srdce. Návrat Ženství na nᚠsvět. A tím i návrat Mužů.

Viděla jsem ji už dříve, než ji sem lupina dala a hnedka na první pohled se dotkla mého srdce.

Upravil(a) majkafa (13. 2. 2012 19:56)

 

#55 13. 2. 2012 19:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

majkafa napsal(a):

Vnímám tu fotku jako nádhernou. Chytla mě za srdce. Návrat ženství na nᚠsvět.

návrat ženství? kde a v čem ho vidíš hmm?
pod tím hadrem klidně může být chlap!

Upravil(a) aprill (13. 2. 2012 19:57)

Není tady

 

#56 13. 2. 2012 19:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Nelíbí se mi ta fotka. Přijde mi depresivní. Na první pohled - mě napadlo,že muži chtěj být malými dětmi, aby žena za ně vedla život,aby je ochraňovala , schovávala pod svými křídli. Nevidím v tom mužství. Mužství vidí v tom, že by to mělo být obráceně, muž sedět za ženou. Nevím, rukavice i nevadí, ani to zakrytí. Ale nelíbí se mi,jak ten muž odevzdaně leží pod ženou. Nejsou na stejné úrovni. žena je nad mužem. Není to rovnoprávnost.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#57 13. 2. 2012 20:00

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

návrat ženství? kde a v čem ho vidíš hmm?
pod tím hadrem klidně může být chlap!

V té fotce, aprill.
I v tom, kde je vyfocena. V arabském islámském světě takováhle fotka. Krásná. hjarta
By to "zátiší" Ženy a Muže vzniklo za tak smutných okolností.

 

#58 13. 2. 2012 20:02

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

dusička napsal(a):

Nelíbí se mi ta fotka. Přijde mi depresivní. Na první pohled - mě napadlo,že muži chtěj být malými dětmi, aby žena za ně vedla život,aby je ochraňovala , schovávala pod svými křídli. Nevidím v tom mužství. Mužství vidí v tom, že by to mělo být obráceně, muž sedět za ženou. Nevím, rukavice i nevadí, ani to zakrytí. Ale nelíbí se mi,jak ten muž odevzdaně leží pod ženou. Nejsou na stejné úrovni. žena je nad mužem. Není to rovnoprávnost.

Dusi, já to zase vnímám tak, že zraněný muž - materiálno, se uchýlil k srdci. Pro mě je to neskutečně hluboké. Vždy už jsem tu psala, kdy byla ta fotka vyfocena. U nemocnice...
Když bude tvůj muž zraněný, tak ho neobejmeš? va Budeš trvat na tom, že ty NIKDY neochraňuješ? va Kde je ta tvá "slepička"?

 

#59 13. 2. 2012 20:04

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

pod tím hadrem klidně může být chlap!

Ty jo. I takhle se to dá vidět? Aprill, neslyšíš své srdce...  Jsi příliš obrácena k materiálnu.

 

#60 13. 2. 2012 20:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

majkafa napsal(a):

aprill napsal(a):

pod tím hadrem klidně může být chlap!

Ty jo. I takhle se to dá vidět? Aprill, neslyšíš své srdce...  Jsi příliš obrácena k materiálnu.

dumbom

Není tady

 

#61 13. 2. 2012 20:05

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

dumbom

Přesně stolt
Materiálno.
Ale já ti posílám hjarta

 

#62 13. 2. 2012 20:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

majkafa napsal(a):

aprill napsal(a):

dumbom

Přesně stolt
Materiálno.
Ale já ti posílám hjarta

kapitulation

Není tady

 

#63 13. 2. 2012 20:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Majkafo - obejmu ho, ale obejmu ho jinak, než dítě.
Obejmu ho, ale nebude mi ležet v náručí. Přijde mi ta žena silnější než muž.
Když bude můj muž nemocný, raněný, položím mu ruku pod hlavu, pod krk, obejmu ho, skloním se nad ním, ale nebudu ho chovat jako mimino.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#64 13. 2. 2012 20:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Jo ted na to koukám znova. Jsem si trošku popletla obrázky.
Ale to je jedno. Vadí mi to, že ta žena je za ním. Já bych svého muže obejmula zepředu. Ne zezadu.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#65 13. 2. 2012 20:13

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

šmarjá, dusičko, vůbec netušíme, jaké má ten muž zranění. A kdoví, jestli už není mrtvý.

 

#66 13. 2. 2012 20:18

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

WORLD PRESS PHOTO OF THE YEAR 2011
15 October 2011
A woman holds her wounded son in her arms, inside a mosque used as a field hospital by demonstrators against the rule of President Ali Abdullah Saleh, during clashes in Sanaa, Yemen on 15 October 2011.

 

#67 13. 2. 2012 20:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Syna - tak to jo, je to dítě, muž dítě není.
Majkafo - dík.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#68 13. 2. 2012 20:23

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Však jsem to už psala, že když se pořádně neuvede, co to přesně je, tak si někteří vytvářejí nesmyslné domněnky.
Jeden pohled je ten reálný, jaká je to přesně fotka. Někoho to hodně ovlivní, když neví PŘESNĚ, co to je.

Druhý je pohled srdcem. hjarta

Upravil(a) majkafa (13. 2. 2012 20:23)

 

#69 13. 2. 2012 21:44

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

aprill napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Depresivní, Aprill? To mně zaujalo - tušíš proč?
Mně to přišlo trochu strašidelný a současně dojemný. Ona vypadá jako Smr a on jako někdo, kdo se rád uchyluje do její náruče.....

vadí mi ty její špinavé rukavice, brrrrrrrr
a vidím jak mu láme vaz, křup

Vidíš......tak to mně vůbec nenapadlo. Špinavý rukavice mi přišly dost logický, ono to na první pohled vypadá, jako raněný v boji - nebo mi to přišlo tak. Takže rukavice mi nevadí.
A taky mi nepřipadá, že by pod tím hadrem měl být chlap - asi proto, jak se ta zjevná mužská postava k ní obrací.
Mater dolorosa, Černá madona - to mi přijde nejvíc. V tom objímajícím gestu není moc něhy, spíš síla.....jen být muslimským chlapem, možná bych se začla trošku bát cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#70 14. 2. 2012 5:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

majkafa napsal(a):

Však jsem to už psala, že když se pořádně neuvede, co to přesně je, tak si někteří vytvářejí nesmyslné domněnky.
Jeden pohled je ten reálný, jaká je to přesně fotka. Někoho to hodně ovlivní, když neví PŘESNĚ, co to je.

Druhý je pohled srdcem. hjarta

já si nevytvářím doměnky, nepsala jsem, že pod burkou je chlap,ale že tam klidně může být chlap (proto v ní nic ženského nevidím) a  to je snad dost velký rozdíl. a a je příběh k fotografii jakýkoliv, tak to nic nezmění na tom, že se mi fotka NELÍBÍ  a působí  na mě jak působí.

Není tady

 

#71 14. 2. 2012 5:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

lupina montana napsal(a):

aprill napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Depresivní, Aprill? To mně zaujalo - tušíš proč?
Mně to přišlo trochu strašidelný a současně dojemný. Ona vypadá jako Smr a on jako někdo, kdo se rád uchyluje do její náruče.....

vadí mi ty její špinavé rukavice, brrrrrrrr
a vidím jak mu láme vaz, křup

Vidíš......tak to mně vůbec nenapadlo. Špinavý rukavice mi přišly dost logický, ono to na první pohled vypadá, jako raněný v boji - nebo mi to přišlo tak. Takže rukavice mi nevadí.
A taky mi nepřipadá, že by pod tím hadrem měl být chlap - asi proto, jak se ta zjevná mužská postava k ní obrací.
Mater dolorosa, Černá madona - to mi přijde nejvíc. V tom objímajícím gestu není moc něhy, spíš síla.....jen být muslimským chlapem, možná bych se začla trošku bát cool

stolt

Není tady

 

#72 14. 2. 2012 6:08

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

lupina montana napsal(a):

Mater dolorosa, Černá madona - to mi přijde nejvíc. V tom objímajícím gestu není moc něhy, spíš síla.....jen být muslimským chlapem, možná bych se začla trošku bát cool

První dojem z té fotky pro mne je symbol soucitu. Je mi celkem jedno, jaký je mezi nimi vztah, ale já to vnímám jako trpícího a utěšovatele.
Když symboly, tak ještě dokonalejší by bylo, kdyby ten muž byl americký voják, v maskáčích. smile No a jestli je to matka se synem, tak já bych si v případě vlastního syna nebrala rukavice.

Není tady

 

#73 14. 2. 2012 7:21

majkafa
Host

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Daphne, a dovedeš si udělat domněnku, že ta žena pracuje v nemocnici a proto má na rukou nemocniční rukavice, venku leží zranění a jeden z nich je její syn a ona neuvažovala o tom, že by si nejdříve sundala nemocniční rukavice a až pak ho obejmula, ale udělala to hned?
A jak ty víš, že si je za chvilku nesundala?

To není nastrojená fotka u pana mistra fotografie, to je momentka, kterou tam v tu chvíli fotograf zachytil...

Upravil(a) majkafa (14. 2. 2012 7:22)

 

#74 14. 2. 2012 8:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

No a jestli je to matka se synem, tak já bych si v případě vlastního syna nebrala rukavice.
Nemusí to být nutně matka a syn... jo, psala jsem, že mi to připadá jako návrat do mateřské náruče - ale tu může suplovat jakákoli ženská náruč, jen když umí být dostatečně laskavá a uklidňující. Stejně jako skoro každá matka se ke zraněnému, zoufalému a útěchu hledajícímu mládenci/muži zachová jako ke svému synovi... Myslím, že v těchto situacích se spíš projeví ten prvotní vztah matka-syn, než žena-muž. Možná to souvisí s přiznáním (si) slabosti... před maminkou se projevit může, kdežto před ženou je to horší.
A rukavice - ty jsou v tomhle případě nepodstatné.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#75 14. 2. 2012 9:28

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

dusička napsal(a):

Nelíbí se mi ta fotka. Přijde mi depresivní. Na první pohled - mě napadlo,že muži chtěj být malými dětmi, aby žena za ně vedla život,aby je ochraňovala , schovávala pod svými křídli. Nevidím v tom mužství. Mužství vidí v tom, že by to mělo být obráceně, muž sedět za ženou. Nevím, rukavice i nevadí, ani to zakrytí. Ale nelíbí se mi,jak ten muž odevzdaně leží pod ženou. Nejsou na stejné úrovni. žena je nad mužem. Není to rovnoprávnost.

Tady na fotografii muzi nechteji byt malymi detmi a nechteji aby je zeny schovavaly pod svymi kridlY.

Ten muz je pravdepodobne jeji syn a je tezce zranen nebo mozna uz mrtvy. Tezko muze byt v tehle situaci za zenou. On neni taky odevzdan, on asi umira. Nic jineho delat v teto situaci fakt nemuze. Tady neni, podle me, nutne ani patricne mluvit o rovnopravnosti.

Co bys delala ty, kdyby ti umiral syn? Ja to same co je na fotce.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů