Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#5826 28. 7. 2022 23:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Ještě že rohlíky a housky spoustu let už vůbec nekupuju. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5827 29. 7. 2022 7:09

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Přečetla jsem si dvě stránky příspěvků o (ne)společném hospodaření s penězi v partnerském vztahu. To hlavní, běžné, máme u nás vyřešené.
Ovšem co se situací, kdy partner nemá peníze na společnou dovolenou, hlavně proto, že je silný kuřák a na dovolenou mu nezbývá? (respektive na jeden týden dovči to nějak našetří, ovšem na druhý týden a nebo na prodloužené víkendy už nemá).
Nebo podobná situace - já si chci koupit elektrokolo, ale on na elektrokolo nemá. Podotýkám, že oba rádi společně cestujeme a jezdíme na výlety.
Co teď s tím?

Není tady

 

#5828 29. 7. 2022 7:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jak je vše tak relativní! Teď byla reklama na zprávy.... "rohlík už brzy bude stát 5,- Kč". Nemám tušení, kolik stojí teď... ale jak bych byla šastná za cenu rohlíku za 5,- Kč a lebedila si, jak je levný! godlike

Tebe vlastně cena mouky a nedostatek obilí nijak netrápí, jestli si dobře vzpomínám smile

No, netrápí! rodna A dívám se na to s pobavením, jak ostatní trápí TAK LEVNÁ věc jako rohlík za 5,- Kč! To bych si s takovými cenami žila! big_smilewink Ale vím dobře, že tohle je prostě relativní, každý to máme jinak, podle své reality.... mě zase trápí cena hypoték (vůbec nevím, co s tím dělat!) a to fakt hodně trápí, jiný lidi to netrápí vůbec, protože třeba hypo nemají. Rodiče trápí zase třeba plyn (zvedli jim teď zálohy ze 3 na 6 tisíc a není to konec prý), já plynem jen vařím, tak to mě také třeba moc netrápí. Prostě si tak každý žijeme tu svou realitu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5829 29. 7. 2022 7:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Niky123 napsal(a):

Přečetla jsem si dvě stránky příspěvků o (ne)společném hospodaření s penězi v partnerském vztahu. To hlavní, běžné, máme u nás vyřešené.
Ovšem co se situací, kdy partner nemá peníze na společnou dovolenou, hlavně proto, že je silný kuřák a na dovolenou mu nezbývá? (respektive na jeden týden dovči to nějak našetří, ovšem na druhý týden a nebo na prodloužené víkendy už nemá).
Nebo podobná situace - já si chci koupit elektrokolo, ale on na elektrokolo nemá. Podotýkám, že oba rádi společně cestujeme a jezdíme na výlety.
Co teď s tím?

Tyjo, vůbec si neumím představit, že bych takto žila (hospodařila). Teď jsme se zrovna bavili s mužem, že jejich zaměstnankyně si žádala o zálohu, aby mohla jet na dovolenou s manželem, který vydělává těžké prachy v zahraničí, ale ona si musí vše platit sama (cesta, strava, zážitky, jen ubytování jedou na polovic). Jejich život, jejich svět, ale ufff.
Niky, když to napíšu škaredě, záleží, čeho si ceníš víc, jestli svých peněz a nebo času společně stráveného se svým přítelem. Ten stejný přístup by měl mít i on, tzn. snažit se omezit zbytečné výdaje a mít více peníz na vᚠspolečný čas. Pokud není zájem ani na jedné straně, asi to zůstane jak je. Ne?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5830 29. 7. 2022 8:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

LENNNA napsal(a):

No, netrápí! rodna A dívám se na to s pobavením, jak ostatní trápí TAK LEVNÁ věc jako rohlík za 5,- Kč! To bych si s takovými cenami žila! big_smilewink Ale vím dobře, že tohle je prostě relativní, každý to máme jinak, podle své reality.... mě zase trápí cena hypoték (vůbec nevím, co s tím dělat!) a to fakt hodně trápí, jiný lidi to netrápí vůbec, protože třeba hypo nemají. Rodiče trápí zase třeba plyn (zvedli jim teď zálohy ze 3 na 6 tisíc a není to konec prý), já plynem jen vařím, tak to mě také třeba moc netrápí. Prostě si tak každý žijeme tu svou realitu.

Ono asi záleží, jestli počítᚠjen sama za sebe a nebo za celou rodinu. Třeba u nás nebyl problém dát 15-20 rohlíků za den. Ani tak to není žádná darda.. ale za měsíc už to nějaký rozdíl udělá a u těch nízkopříjmových rodin je to pak zásadní vstup. Ale mᚠpravdu, že mě by taky 5-10 korun za tu moji spotřebu nijak neohrozilo stolt hypotéku neřeším, takže nevím co se tam děje. Proč tě to trápí?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5831 29. 7. 2022 10:50

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomito, asi jsem to nejasně napsala.... To není tak, že já bych mu něco platila, on by to odmítl, ve všem jedeme napůl. Jeho to jeho kouření taky trápí, i finančne ho to zatěžuje, zkoušel mockrát přestat, nedaří se mu to.

To, že máme omezené společné cestování, trápí spíš mě, jsem cestovatelsky akčnější než on. smile Ale jsme teď ve věku, kdy jsem si chtěla a mohla bych víc užívat svých koníčků - tedy hlavně toho cestování. Jenže chtěla bych cestovat s ním, jinak si totiž ve všem velmi rozumíme.....ach jo....

Zatím jsem aspoň jeden prodloužený víkend vyřešila šalamounsky: Ubytování jsem mu zaplatila ze svého jako dárek k jeho narozeninám. Což je vlastně dárek pro nás oba. smile

Není tady

 

#5832 29. 7. 2022 12:12

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Niky..........rozumím Ti

Opět píšu.................cestovat se dá za pár kaček.............za 1000 letenka zpáteční na Menorku, ubytování na týden za 3000 Kč na osobu, 2000Kč utrata..............a báječná dovolená..............začátekm října..........nebát se
letos tak s námi jede moje kadeřnice, 50 let, neletěla ještě letadlem, neumí řeč-ale má ruce a nohy, chce to vyzkoušet, odhodlávala se 2 roky

Není tady

 

#5833 29. 7. 2022 12:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Niky123 napsal(a):

Zatím jsem aspoň jeden prodloužený víkend vyřešila šalamounsky: Ubytování jsem mu zaplatila ze svého jako dárek k jeho narozeninám. Což je vlastně dárek pro nás oba. smile

Niky, není nad to, když žena obdarovává muže tím, že obdaruje sebe lol tummenupp Myslela jsem to tak, jak uvádíš s tím dárkem k narozeninám smile Přítel chce také cestovat? Jsou to pro něj adekvátně vynaložené peníze? Jestli v tomto máte společný sen/cíl, můžete si vytvořit dovolenkové konto, kam budete střádat bez ohledu na to, co tam vloží ten druhý a pak čerpat společně. Nemusel by to vnímat, že si od tebe bere peníze, protože to bude vaše společné konto (obálka v šuplíku, zavařovačka, účet v bance, to je úplně jedno). Řeknete si kdy kam a za kolik.. a máte limit, kterého potřebujete dosáhnout. I malý cíl je cesta.. naplánovat si program, kolik to všechno asi bude stát, za jak dlouho na to lze reálně našetřit peníze.. Těch možností je spousta. Stejně jako důvodů, proč to fungovat nebude. Přeju vám, aby se vám podařil najít způsob, jak to fungovat bude wink hjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5834 29. 7. 2022 13:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

No, netrápí! rodna A dívám se na to s pobavením, jak ostatní trápí TAK LEVNÁ věc jako rohlík za 5,- Kč! To bych si s takovými cenami žila! big_smilewink Ale vím dobře, že tohle je prostě relativní, každý to máme jinak, podle své reality.... mě zase trápí cena hypoték (vůbec nevím, co s tím dělat!) a to fakt hodně trápí, jiný lidi to netrápí vůbec, protože třeba hypo nemají. Rodiče trápí zase třeba plyn (zvedli jim teď zálohy ze 3 na 6 tisíc a není to konec prý), já plynem jen vařím, tak to mě také třeba moc netrápí. Prostě si tak každý žijeme tu svou realitu.

Ono asi záleží, jestli počítᚠjen sama za sebe a nebo za celou rodinu. Třeba u nás nebyl problém dát 15-20 rohlíků za den. Ani tak to není žádná darda.. ale za měsíc už to nějaký rozdíl udělá a u těch nízkopříjmových rodin je to pak zásadní vstup. Ale mᚠpravdu, že mě by taky 5-10 korun za tu moji spotřebu nijak neohrozilo stolt hypotéku neřeším, takže nevím co se tam děje. Proč tě to trápí?

Jo, přesně jak píšu, každý žije úplně jinou realitu, takže ty nízkopříjmové rodiny ty rohlíky mohou a budou trápit. To je jasné. Jiného vůbec, protože je nejí nebo má peněz dostatek - prozatím tummenupp Prostě jsem chtěla říct, jak je to vše relativní.
No, hypotéky velmi zdražují. Splátky mají být 2-3x takové. Takže toto už je pro mě velmi zásadní nabourání rozpočtu - platit splátku plácnu 5.000 nebo 15.000 Kč měsíčně, to už je sakra rozdíl. Pro dva, natož pro jednoho. Osobně mě trápí to, že nevím, zda fixovat úrok teď nebo příští rok. Stále vyčkávám, protože absolutně netuším, kdy to bude lepší, abych si to neposr... ještě více. Bude příští rok lépe? Nebo bude hůře? Fixovat či vyčkávat? Takže je pravda, že toto mě hodně nyní stresuje.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5835 29. 7. 2022 21:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

LENNNA napsal(a):

Jo, přesně jak píšu, každý žije úplně jinou realitu, takže ty nízkopříjmové rodiny ty rohlíky mohou a budou trápit. To je jasné. Jiného vůbec, protože je nejí nebo má peněz dostatek - prozatím tummenupp Prostě jsem chtěla říct, jak je to vše relativní.
No, hypotéky velmi zdražují. Splátky mají být 2-3x takové. Takže toto už je pro mě velmi zásadní nabourání rozpočtu - platit splátku plácnu 5.000 nebo 15.000 Kč měsíčně, to už je sakra rozdíl. Pro dva, natož pro jednoho. Osobně mě trápí to, že nevím, zda fixovat úrok teď nebo příští rok. Stále vyčkávám, protože absolutně netuším, kdy to bude lepší, abych si to neposr... ještě více. Bude příští rok lépe? Nebo bude hůře? Fixovat či vyčkávat? Takže je pravda, že toto mě hodně nyní stresuje.

Jo, teď taková rozhodnutí často připomínají věštění z křišálové koule. Tak šastné oko při věštbě storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5836 30. 7. 2022 15:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Přečetla jsem si dvě stránky příspěvků o (ne)společném hospodaření s penězi v partnerském vztahu. To hlavní, běžné, máme u nás vyřešené.
Ovšem co se situací, kdy partner nemá peníze na společnou dovolenou, hlavně proto, že je silný kuřák a na dovolenou mu nezbývá? (respektive na jeden týden dovči to nějak našetří, ovšem na druhý týden a nebo na prodloužené víkendy už nemá).
Nebo podobná situace - já si chci koupit elektrokolo, ale on na elektrokolo nemá. Podotýkám, že oba rádi společně cestujeme a jezdíme na výlety.
Co teď s tím?

Tyjo, vůbec si neumím představit, že bych takto žila (hospodařila). Teď jsme se zrovna bavili s mužem, že jejich zaměstnankyně si žádala o zálohu, aby mohla jet na dovolenou s manželem, který vydělává těžké prachy v zahraničí, ale ona si musí vše platit sama (cesta, strava, zážitky, jen ubytování jedou na polovic). Jejich život, jejich svět, ale ufff.
Niky, když to napíšu škaredě, záleží, čeho si ceníš víc, jestli svých peněz a nebo času společně stráveného se svým přítelem. Ten stejný přístup by měl mít i on, tzn. snažit se omezit zbytečné výdaje a mít více peníz na vᚠspolečný čas. Pokud není zájem ani na jedné straně, asi to zůstane jak je. Ne?

Mne sa týždeň spoločnej dovolenky a týždeň každý sám (alebo s kamarátmi) vôbec nezdá ako zlý koncept.. A elektrobicykel by som si asi zaobstaral na plátky (teda, ak má na splácanie). Zasa záleží, kožko fajčí denne - ak pár cíg, tak to nie je taká pálka, ale ak 20+, tak to už nabúra rozpočet, a to poriadne...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5837 22. 10. 2022 12:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Lenno, s tou hypotékou Ti rozumím. Naši mladí začali letos stavět (už měli stavět loni, ale zadrhnul se jim projekt), takže se jim to podle původního rozpočtu zdraží o hodně. Na podrobnosti s hypotékou se raděj ani neptám....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5838 2. 1. 2023 15:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Pekné výstavy.... Niektoré v Národnom múzeu v Prahe už práve skončili, ale aj stála expozícia dejín je zaujímavá. A vrele odporúčam výtavu Plagáty v Múzeu umeleckého priemyslu - práve tá ma inšpirovala k zamysleniu. Plus historické (zo zbierok Vojtěcha Lannu) a moderné sklo k tomu ako bonus. A prekvapila ma mini-expozícia v Dome u čiernej Matky Božej a hlavne miestna kubistická kaviareň. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů