Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#5526 21. 8. 2020 20:09

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Paní, která úmyslně nekomunikuje s věřiteli ani soudem a ještě v tom lstí zabrání svému manželovi je samozřejmě ok smile

Není tady

 

#5527 21. 8. 2020 20:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Samozřejmě není. Ona je nejlepší v tom, jak soudnictví přelstít. Není na tom jako člověk, který si u končící živnosti neplatil zdrav. a soc. pojištění, ptz.
na to neměl.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5528 22. 8. 2020 4:08

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Tak ona soudnictví nepřelstila, spíš přelstila sama sebe smile A člověk končící s živností ji může ukončit ze dne na den a ohlásit se na pracáku, na tom nic není. Důvodů pro neplacení, které bych jakž takž pochopil je velmi málo. Podnikatelé si holt musí dávat pozor, zvl᚝ když je státní správa nastavena tak, že jim dá každou drobnost notně sežrat.

Není tady

 

#5529 22. 8. 2020 9:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Mᚠpravdu NCH, byla arogantní a namyšlená s pocitem nedotknutelnosti, dohnalo ji to a to doslova. Každý se může dostat do problémů a nemít na úhradu. Dluhy na soc. zdrav. poj. se dají velmi snadno a dobře řešit, pokud člověk chce a nenechá to tzv. vyhnít. Také jsme v rodině měli případ dlužného zdrav. poj. Té dotyčné osobě probleskl hlavou nápad, že to nebude platit, protože na to nemá. Nic hloupějšího jsem v životě neslyšela. Říkám mašíruj tam, sypej si popel na hlavu a hlavně to s nimi ŘEŠ!! Musela sepsat žádost o prominutí penále (což bylo mnohonásobně vyšší než původní dlužná částka) a na dlužnou částku žádost o splátkový kalendář s výší splátek podle svých možností!! Důležité bylo, že s pojišovnou ta osoba komunikovala a oni viděli snahu o vyrovnání. Ale většina si stále myslí, že je lepší nic neřešit a zavírat před dluhy oči. No, každý podle svého. Primárním cílem státního aparátu není posílat na lidi exekuce. Jedná se o dospělé dlužníky, nikdo je přece nebude vodit za ručičku..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5530 22. 8. 2020 18:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Přesně tak. Moje sousedka si prodloužila odchod do důchodu kvůli dluhům na odvodech. Ale splatí to a bude mít pokoj.
Než pak exekuce... To je jasné, že neplacení pojistného nikdo nepřehlédne. A to, že si někdo třeba i uměle sníží příjem a jakože nemůže platit, nepomůže.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5531 25. 8. 2020 13:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

normální chlap napsal(a):

Tak ona soudnictví nepřelstila, spíš přelstila sama sebe smile A člověk končící s živností ji může ukončit ze dne na den a ohlásit se na pracáku, na tom nic není. Důvodů pro neplacení, které bych jakž takž pochopil je velmi málo. Podnikatelé si holt musí dávat pozor, zvl᚝ když je státní správa nastavena tak, že jim dá každou drobnost notně sežrat.

Ja som pozastavila živnos a ani som nešla na pracák (bola som už zamestnaná), ale hoci súkromná zdravotná poisovňa si to nejako záhadne zistila, sociálnej poisovni som to musela fyzicky oznámi ja a kým som sa tam dostala, prešli 3-4 dni, ktoré som musela doplati ako rozdiel... Poštu mi bral môj dementný sused, takže som nedoplatok zistila až náhodou pri kontrole niečoho iného (alebo resp. pri zmene zamestnania) a takto nenápadne vznikajú potom tie tisícové dlhy.

Upravil(a) Selima (25. 8. 2020 13:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5532 25. 8. 2020 13:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

normální chlap napsal(a):

Tak ona soudnictví nepřelstila, spíš přelstila sama sebe smile A člověk končící s živností ji může ukončit ze dne na den a ohlásit se na pracáku, na tom nic není. Důvodů pro neplacení, které bych jakž takž pochopil je velmi málo. Podnikatelé si holt musí dávat pozor, zvl᚝ když je státní správa nastavena tak, že jim dá každou drobnost notně sežrat.

mňa dostal do dlhov na soc. poistení pracovníčka sociálnej poisovne, ktorá mi podala zlú informáciu... kým sa na to prišlo, už tam ani nerobila big_smile - a hádaj, kto si to zlizol...?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5533 25. 8. 2020 15:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Selima napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Tak ona soudnictví nepřelstila, spíš přelstila sama sebe smile A člověk končící s živností ji může ukončit ze dne na den a ohlásit se na pracáku, na tom nic není. Důvodů pro neplacení, které bych jakž takž pochopil je velmi málo. Podnikatelé si holt musí dávat pozor, zvl᚝ když je státní správa nastavena tak, že jim dá každou drobnost notně sežrat.

mňa dostal do dlhov na soc. poistení pracovníčka sociálnej poisovne, ktorá mi podala zlú informáciu... kým sa na to prišlo, už tam ani nerobila big_smile - a hádaj, kto si to zlizol...?

Seli, tady stokrát platí, že živnostník musí znát zákony líp jak úředník. A neznalost zákona neomlouvá. Sama jsem byla několikrát svědkem, jak úředník dává mylnou informaci klientovi a to je na přestlamu.. usch


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5534 25. 8. 2020 16:38

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Selima napsal(a):

Ja som pozastavila živnos a ani som nešla na pracák (bola som už zamestnaná), ale hoci súkromná zdravotná poisovňa si to nejako záhadne zistila, sociálnej poisovni som to musela fyzicky oznámi ja a kým som sa tam dostala, prešli 3-4 dni, ktoré som musela doplati ako rozdiel... Poštu mi bral môj dementný sused, takže som nedoplatok zistila až náhodou pri kontrole niečoho iného (alebo resp. pri zmene zamestnania) a takto nenápadne vznikajú potom tie tisícové dlhy.

To je bohužel úplně normální. Úřady spolu odmítají spolupracovat, takže takovéhle zádrhele jsou na denním pořádku. A navíc se snaží s lidmi vyjеbat (omlouvám se za to slovo, ale nejlépe vystihuje situaci) kdykoliv je to možné, místo toho aby plnily své poslání a lidem pomáhaly a sloužily - vždy proto jsme si je také v minulosti zřídili...

Není tady

 

#5535 25. 8. 2020 16:44

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

Seli, tady stokrát platí, že živnostník musí znát zákony líp jak úředník. A neznalost zákona neomlouvá. Sama jsem byla několikrát svědkem, jak úředník dává mylnou informaci klientovi

Je to tak a ještě to považují za dobře vykonanou práci. Jednou jsem bohužel byl nucen jít osobně na úřad a slyším, jak babizna úřednice u vedlejšího okénka vykládá paní, že si musí sehnat papír na to a to. Jen jsem nahlas podotkl, že nikoliv, protože to vyplývá přímo ze zákona a úřad je povinen zákon znát a babizna na mě začala ječet, že jí nemám zasahovat do práce a že mě nechá vyvést ostrahou smile Samozřejmě mě to pobavilo a lituju, že jsem si ji nenatočil na mobil, ale takoví jsou skoro všichni na úřadech.

Není tady

 

#5536 25. 8. 2020 20:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Tak ona soudnictví nepřelstila, spíš přelstila sama sebe smile A člověk končící s živností ji může ukončit ze dne na den a ohlásit se na pracáku, na tom nic není. Důvodů pro neplacení, které bych jakž takž pochopil je velmi málo. Podnikatelé si holt musí dávat pozor, zvl᚝ když je státní správa nastavena tak, že jim dá každou drobnost notně sežrat.

mňa dostal do dlhov na soc. poistení pracovníčka sociálnej poisovne, ktorá mi podala zlú informáciu... kým sa na to prišlo, už tam ani nerobila big_smile - a hádaj, kto si to zlizol...?

Seli, tady stokrát platí, že živnostník musí znát zákony líp jak úředník. A neznalost zákona neomlouvá. Sama jsem byla několikrát svědkem, jak úředník dává mylnou informaci klientovi a to je na přestlamu.. usch

Ja som zákon poznala, akurát som si nebola istá, či platí aj na mňa... tipovala som, že nie (išlo o úžavu), pani ma presviedčala, že áno... No a bohužiaž som pravdu mala ja - ona si ani nedala námahu pozrie sa na moju situáciu a preskúma ju dumbom kapitulation .


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5537 25. 8. 2020 20:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Selima napsal(a):

Ja som zákon poznala, akurát som si n RCebola istá, či platí aj na mňa... tipovala som, že nie (išlo o úžavu), pani ma presviedčala, že áno... No a bohužiaž som pravdu mala ja - ona si ani nedala námahu pozrie sa na moju situáciu a preskúma ju dumbom kapitulation .

Nebo nechtěla, protože nemusela?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5538 26. 8. 2020 13:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Áno, alebo... ono sa už nie je koho spýta.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5539 26. 8. 2020 14:19

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Selima napsal(a):

ono sa už nie je koho spýta.

Ty jsi ji zabila? tummenupptummenupptummenupp

Není tady

 

#5540 26. 8. 2020 17:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Predbehla ma a vyparila sa.... rodnamad


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5541 6. 9. 2020 12:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Dnes jsem viděla na seznamu titulek, kde máma zabila 5 dětí a pokusila se zabít i sebe.
Už dávno jsem viděla film, kdy máma zabila své děti kvůli nové lásce, jedna holčička tam přežila, podobně jako tady kluk.
Četla jsem i komentáře, a přemýšlela jsem, co může vést k tak zoufalému činu.
Asi není v mé moci pochopit.
Ale chladnou mě to nenechává!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5542 6. 9. 2020 16:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Je to šílený.......... usch usch usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5543 7. 9. 2020 8:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Vedie ich k tomu psychická porucha, zjavne... život v sieti bludov, ktoré vyústia do strašného počinu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5544 17. 11. 2020 16:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek … .seznam.cz
Tohle je krásný článek o vděčnosti a že i té se člověk (dítě) musí naučit. Je fakt, že kolem sebe vidím spousty mamin, které jsou urvané jak borůvky a jejich smradi nevděční až na půdu, a maminky dál ryjou, jen aby holátka byla šastná a nevděčná.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5545 17. 11. 2020 16:42

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

rina napsal(a):

Dnes jsem viděla na seznamu titulek, kde máma zabila 5 dětí a pokusila se zabít i sebe.
Už dávno jsem viděla film, kdy máma zabila své děti kvůli nové lásce, jedna holčička tam přežila, podobně jako tady kluk.
Četla jsem i komentáře, a přemýšlela jsem, co může vést k tak zoufalému činu.
Asi není v mé moci pochopit.
Ale chladnou mě to nenechává!

Myslim,ze to byl dvoudilny film vysilany v 90 letech,kdy zena zavrazdila sve deti a vezla je v aute svedla to na prepadani.Myslim,ze se jmenoval  Male obeti.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5546 17. 11. 2020 16:58

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

eremuruss napsal(a):

rina napsal(a):

Dnes jsem viděla na seznamu titulek, kde máma zabila 5 dětí a pokusila se zabít i sebe.
Už dávno jsem viděla film, kdy máma zabila své děti kvůli nové lásce, jedna holčička tam přežila, podobně jako tady kluk.
Četla jsem i komentáře, a přemýšlela jsem, co může vést k tak zoufalému činu.
Asi není v mé moci pochopit.
Ale chladnou mě to nenechává!

Myslim,ze to byl dvoudilny film vysilany v 90 letech,kdy zena zavrazdila sve deti a vezla je v aute svedla to na prepadani.Myslim,ze se jmenoval  Male obeti.

Dik, Erem, možná ano, pohledám. Ten film na mne hodně zapůsobil, viděla jsem to myslím dvakrát, a vždy hodně probrečela. To auto si pamatuju.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5547 17. 11. 2020 18:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek/vdeku-se-deti-musi-ucit-bezohledne-sobce-z-nich-vychovaji-rodice-40342045#dop_ab_variant=0&dop_req_id=7bXBTWENDll-202011171508&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Tohle je krásný článek o vděčnosti a že i té se člověk (dítě) musí naučit. Je fakt, že kolem sebe vidím spousty mamin, které jsou urvané jak borůvky a jejich smradi nevděční až na půdu, a maminky dál ryjou, jen aby holátka byla šastná a nevděčná.

Taky jsem ho četla, je opravdu dobrý. tummenupp Není snadné naučit děti vděčnosti. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5548 17. 11. 2020 18:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

vrabčáku, jestli je to náročné nemohu posoudit. Fakt nevděk u svých dětí neznám. Jen nechápu čím to, že spousta rodičů to tak nemá. Proč myslíš, že to není snadné?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5549 17. 11. 2020 19:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Moc hezký článek.
Řekla bych, že v minulosti s tímto ve valné většině rodin nebyl problém. To až nyní, když matky, co si myslí, že jsou supermatky, dítě vůbec nevychovávají, aby neničily jeho osobnost a nechávají ho růst jako kůl v plotě. Pak se dítě chová jako zvířátko - vezme banán a chce další. A když chce, tak ho dostane. Teď se omlouvám opicím, jelikož ty své potomky vychovávají...
Nebo je to jen výmluva a rodičům se vychovávat prostě nechce.
A výchova - ta dá nějakou práci.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5550 17. 11. 2020 19:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Rodiče určitě musí mít přirozený talent je to naučit. Tak ho tedy, Palomito, máte. tummenupp Taky by v tom měli být jednotní. stolt
Dnešní děti, i ty starší, berou spoustu toho, co od rodičů dostávají, jako samozřejmost... sad Jenže to taková samozřejmost není.
Naše potomstvo je už poněkud odrostlé. A díry v našem přirozeném talentu už asi nespravíme... dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů