Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#5401 20. 11. 2019 21:45

normální chlap
♥♥♥----

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Palomita napsal(a):

Spousta lidí má totiž to nejvyšší možné vzdělání - "googlING" a rozumí absolutně všemu wink Až vypnou proud, tak se zase vrátí autorita těm skutečně vzdělaným big_smile

Občas takhle technologie předběhne myšlení lidí :-) ale co vidím, u mladé generace se to už srovnalo. Tupců je pořád stejně jako vždycky bývalo, ale ti chytří už umí využít to co se naučili ve škole a zkombinovat to s neomezeným objemem informací na internetu a jsou tím zase o krok dál, než jsme my. Samozřejmě, předpoklad je, že ve škole se učí věci komplementární k tomu co je k dispozici na netu (tj. hlavně informacím rozumět, analyzovat je a syntetizovat) a ne to co se učívalo kdysi (vzorečky a letopočty nazpaměť :-)).

Vypnutí proudu se nebojím, je to výjimka a kdyby došlo na dlouhodobý totální blackout, nebude připravený absolutně nikdo :-) Je iluzorní předpokládat, že když vypnou proud, že přestanu pracovat na počítači, vezmu papír a tužku a pojedu dál. Stejně jako když vypnou proud v továrně, nevezmou dělníci pilníky a nepokračují ručně :-)

Není tady

#5402 21. 11. 2019 7:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Dnes je moderní být individualita a hlavně nepřistupovat na kompromisy. Co s tím chcete dělat? Každý musí začít u sebe. Málokdo řeší dopad na společnost (nejbližší okolí), každý hájí především své zájmy. MOJE dítě nechce dělat domácí úkoly, tak je dělat prostě nebude. MOJE dítě nechce v hodinách vypracovávat tyto typy úloh, tak je vypracovávat nebude.. JÁ znám své dítě nejlíp a JÁ budu určovat, jakým stylem se bude učit. Kde je zde prostor pro učitele a to, aby se mohli věnovat své práci a nemuseli řešit to neustálé jájinkovství ze strany rodičů/dětí? Svým dětem jsem dala základy slušného chování a hlavně schopnost se přizpůsobit a nevydupávat si za každou cenu to svoje. Mají kolem sebe vlídné prostředí, protože jsou samy vlídné. Když s něčím nesouhlasí, řeknou to učitelům do očí a žádný s tím nemá problém. Protože ten nesouhlas vyjadřují slušně a s argumenty odpovídajícími jejich věku a znalostem. Ona se totiž diskuze vede mnohem líp s člověkem, který přemýšlí, než s někým, kdo jen hází statementy typu "to je debil".. wink

Mně nepřipadá nic špatného na tom, že rodiče určují co se jejich dítě bude učit a co ne :-) Podle mě je to jejich právo i povinnost vychovat dítě tak, aby podle jejich úsudku bylo co nejlépe vzdělané. A kdo má znát své dítě lépe než rodič?

Tím ovšem neomlouvám buranské chování některých rodičů. Co se mě týká, zavedl bych i právo školy vyloučit dítě pro závažné kázeňské prohřešky ze školy. Oni by si rodiče dali pozor, protože špatné vzdělání = nízký socioekonomický status a to by snad žádný rodič svému dítěti úmyslně neudělal.

No a tady mám hned odpověď big_smile

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5403 21. 11. 2019 7:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Někteří rodiče jsou zásadně proti domácím úkolům, protože je to zatěžuje a obtěžuje. Jsou toho názoru, že se děti mají všechno naučit ve škole. Osobně pokládám psaní úkolů za hodně důležité, pokud je ovšem dítě vypracovává za vhodných podmínek. Tito rodiče si opravdu dokáží prosadit, že jejich potomci doma úkoly psát nebudou. Situace ve školství je dnes taková; učitelé jim musí ustoupit. Ostatní žáky to demoralizuje, ale to nikdo neřeší... sad

A to je právě jedna z hlavních chyb. Učitelé by více než peníze potřebovali přidat na svých právech.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5404 21. 11. 2019 7:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Někteří rodiče jsou zásadně proti domácím úkolům, protože je to zatěžuje a obtěžuje. Jsou toho názoru, že se děti mají všechno naučit ve škole. Osobně pokládám psaní úkolů za hodně důležité, pokud je ovšem dítě vypracovává za vhodných podmínek. Tito rodiče si opravdu dokáží prosadit, že jejich potomci doma úkoly psát nebudou. Situace ve školství je dnes taková; učitelé jim musí ustoupit. Ostatní žáky to demoralizuje, ale to nikdo neřeší... sad

Tyjo, v životě by mě nenapadlo, abych pro své děti vydupávala, že nebudou muset dělat úkoly. My jim naopak ještě přidáváme, protože ve škole se jenom flákají lol

Palomita, no konečně někdo normální! wink tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#5405 21. 11. 2019 7:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Když dávali dětem ve škole - podle mého soudu - příliš únavné, zdlouhavé úkoly, taky jsem se ozval. Ale to je spíš výjimka, nějaké dolaďování detailů. Podle mě je správnější aby existovaly školy mnoha různých úrovní, zaměření a stylů výuky, mezi kterými by si rodiče mohli vybrat.

Co se DÚ týče, tak se s rodiči ve třídách našich dětí neshodneme.. pro některé jsou těžké, ale potřebné, pro některé triviální a zbytečné, jiné obtěžují, další je vítají.. co rodič, to názor. Fakt chudák učitel dumbom

tummenupp jj, chudák učitel! A všichni mu do toho budou pindat a pak nemáme být tam, kde jsme. Školy plné fracků, co si myslí, že mohou vše a svět se bude točit podle nich, nesoudní (s prominutím) jeblí rodiče, kteří mají každý určitě vystudované nejméně 2 vysoké školy, když se snaží radit učitelům, jak to mají dělat a učitelé bez práv sad

- Gary Smith

Není tady

#5406 21. 11. 2019 8:13

normální chlap
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

No a tady mám hned odpověď big_smile

Já tušil, že to tak hladce neprojde :-) Ale situace je taková, že vzdělání začíná být zboží jako každé jiné. Mimo jiné i snahami státu vytlačit co nejvíc dětí do soukromých škol i tam, kde by se rodiče jinak smířili se státní školou. Proto bych neviděl jako správné to posílení práv učitelů. Přijde mi to jako posílení práv prodavaček, aby ti mohly prodat zboží jaké samy uznají za vhodné a tys do toho nemohla příliš kecat :-) Jenže když pro děti nakupuju vzdělání, tak do toho kecat chci. Minimálně tak, že si zvolím školu, do které děti dám. Dál je to samozřejmě na slušnosti a přiměřenosti, rodič by měl se školou komunikovat, extrémy jsou špatné (když na to buď kašle nebo když denně péruje učitele), ale to je tak v každém byznysu.

Není tady

#5407 21. 11. 2019 8:57

Palomita
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Spousta lidí má totiž to nejvyšší možné vzdělání - "googlING" a rozumí absolutně všemu wink Až vypnou proud, tak se zase vrátí autorita těm skutečně vzdělaným big_smile

Občas takhle technologie předběhne myšlení lidí :-) ale co vidím, u mladé generace se to už srovnalo. Tupců je pořád stejně jako vždycky bývalo, ale ti chytří už umí využít to co se naučili ve škole a zkombinovat to s neomezeným objemem informací na internetu a jsou tím zase o krok dál, než jsme my. Samozřejmě, předpoklad je, že ve škole se učí věci komplementární k tomu co je k dispozici na netu (tj. hlavně informacím rozumět, analyzovat je a syntetizovat) a ne to co se učívalo kdysi (vzorečky a letopočty nazpaměť :-)).

Vypnutí proudu se nebojím, je to výjimka a kdyby došlo na dlouhodobý totální blackout, nebude připravený absolutně nikdo :-) Je iluzorní předpokládat, že když vypnou proud, že přestanu pracovat na počítači, vezmu papír a tužku a pojedu dál. Stejně jako když vypnou proud v továrně, nevezmou dělníci pilníky a nepokračují ručně :-)

Své iluzorní představy, ačkoli se neshodují s těmi vašimi, mám ráda, tak si je s dovolením (i bez něj) nechám wink Vy jste trošku vytrhl z kontextu mou odpověď, ale nevadí. Vyjadřovala jsem se k tomu, co, dle mého, vedlo ke ztrátě respektu. Zmínka o výpadku proudu byla spíš k pousmání, než aby byla brána vážně. stolt
Ale jestli máte zájem, mileráda s vámi toto téma rozvedu podrobněji, aby se vidělo, kdo má jaké představy wink

Není tady

#5408 21. 11. 2019 9:59

normální chlap
♥♥♥----

Ale já jsem to pochopil. Člověk s "klasickým" vzděláním, ať si pod tím představíme cokoliv, má vždycky před mladými respekt. Sám vzpomínám na starého pána, který uměl latinsky a řecky, protože se to ve škole učili a já věděl, že tohle nikdy umět nebudu :-) Jenže potřeba toho co se lidi učí se stále vyvíjí. Já bych ještě dokázal ručně spočítat to, na co dnešní mladí potřebují CAD, občas můžu machrovat, že "tady jsi to s tím tvým softwarem spočítal blbě, vždyť z hlavy vidím, že to má vyjít jinak", ale bohužel, to je reálně jen tak v rámci společenské konverzace, pro produktivní práci taky musím použít ten CAD, jinak budu druhej :-) A takhle je to se vším. Všechno se mění a mladý nemusejí umět z hlavy velkou násobilku, protože nepotřebují. Úlohy, kde by se to hodilo, již téměř vymizely. Mimochodem, umíš spočítat z hlavy nebo aspoň na papíře všechno co je třeba na účtence z Lídlu?

Ještě k tomu totálnímu výpadku, jasně, že je to nadsázka, ale v takovém případě bude člověk potřebovat spíš umět obchodovat s tím co zrovna má a sežene, umět se vyhnout loupeživým gangům a neváhat střílet po lidech, když bude muset. Nic z toho se ve škole neučí, to musí člověk pochytit sám v okamžiku, kdy to nastane: http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo … rvni-ruky/

Není tady

#5409 21. 11. 2019 10:32

Palomita
♥♥♥----

Ale já jsem to pochopil. Člověk s "klasickým" vzděláním, ať si pod tím představíme cokoliv, má vždycky před mladými respekt. Sám vzpomínám na starého pána, který uměl latinsky a řecky, protože se to ve škole učili a já věděl, že tohle nikdy umět nebudu :-) Jenže potřeba toho co se lidi učí se stále vyvíjí. Já bych ještě dokázal ručně spočítat to, na co dnešní mladí potřebují CAD, občas můžu machrovat, že "tady jsi to s tím tvým softwarem spočítal blbě, vždyť z hlavy vidím, že to má vyjít jinak", ale bohužel, to je reálně jen tak v rámci společenské konverzace, pro produktivní práci taky musím použít ten CAD, jinak budu druhej :-) A takhle je to se vším. Všechno se mění a mladý nemusejí umět z hlavy velkou násobilku, protože nepotřebují. Úlohy, kde by se to hodilo, již téměř vymizely. Mimochodem, umíš spočítat z hlavy nebo aspoň na papíře všechno co je třeba na účtence z Lídlu?

Ještě k tomu totálnímu výpadku, jasně, že je to nadsázka, ale v takovém případě bude člověk potřebovat spíš umět obchodovat s tím co zrovna má a sežene, umět se vyhnout loupeživým gangům a neváhat střílet po lidech, když bude muset. Nic z toho se ve škole neučí, to musí člověk pochytit sám v okamžiku, kdy to nastane: http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo … rvni-ruky/

Pobavila mě otázka s Lidlem a účtenkou.. no, kdyby vypadl proud, tak si v Lidlu, ani nikde jinde nic nekoupím, protože jsem věčně bez peněz (bankovek) rodna Jinak účtenky nestuduji.. nevím, co se tam krom cen za položku a DPH počítá a tyto záležitosti si samozřejmě umím spočítat z hlavy baj vočko a na papíře přesně.
Hmm, co bylo potřeba kdysi.. Nezpochybňuji pokrok, ale způsob přístupu k informacím a k jejich získávání. Když nám doma vypadne net, pořád máme spoustu encyklopedií a literatury, ze které můžeme informace čerpat. Nejsme závislí na tom jediném a tolik vyzdvihovaném zdroji informací. A stále jsem přesvědčená, že 5 let studia na VŠ se nevyrovná přečtení dvou tří článků o jaderné fyzice. To stejné ale platí i pro studium pedagogiky.. kdy každý věk má jiné potřeby a každá skupina (třída) je úplně jiná a má jinou dynamiku, se kterou musí ten učitel pracovat. To, že každý rodič řeší jen a pouze to svoje dítě je právě kámen úrazu a důkaz, že o tom neví vůbec nic.
Mně se líbila kniha Třetí vlna od Tomáše Duška. Je to sci-fi , ale pro představy ideální wink

Není tady

#5410 21. 11. 2019 11:01

normální chlap
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Pobavila mě otázka s Lidlem a účtenkou.. no, kdyby vypadl proud, tak si v Lidlu, ani nikde jinde nic nekoupím, protože jsem věčně bez peněz (bankovek) rodna Jinak účtenky nestuduji.. nevím, co se tam krom cen za položku a DPH počítá a tyto záležitosti si samozřejmě umím spočítat z hlavy baj vočko a na papíře přesně.

Pardon, to byl trochu chyták :-) Je tam kód BKP (používá se pro EET), který se počítá z údajů na účtence a jeho výpočet je úmyslně tak složitý, že bys ho ručně počítala asi tak rok :-) Čímž jsem chtěl říct, že se s příchodem počítačů spousta věcí tak zesložitila, že ani nemá cenu přemýšlet jak si poradit bez nich :-)

Palomita napsal(a):

A stále jsem přesvědčená, že 5 let studia na VŠ se nevyrovná přečtení dvou tří článků o jaderné fyzice.

To je svatá pravda, proto se taky studuje :-) Ale na druhou stranu, skladba učiva se změnila, přímo se počítá s tím, že bez on-line informací člověk v práci neudělá lautr nic.

Palomita napsal(a):

To stejné ale platí i pro studium pedagogiky.. kdy každý věk má jiné potřeby a každá skupina (třída) je úplně jiná a má jinou dynamiku, se kterou musí ten učitel pracovat. To, že každý rodič řeší jen a pouze to svoje dítě je právě kámen úrazu a důkaz, že o tom neví vůbec nic.

O výuce neví nic, ale třeba sám taky chodil do školy, pamatuje si co sám nesnášel a snaží se o toho svého potomka uchránit :-) Já jsem to tak dělal a nepřijde mi, že by mé děti byly nějaké nevzdělané nebo rozmazlené z nedostatku učení :-)

Palomita napsal(a):

Mně se líbila kniha Třetí vlna od Tomáše Duška. Je to sci-fi , ale pro představy ideální wink

Neznám - zkusím kouknout :-)

Není tady

#5411 21. 11. 2019 12:52

Palomita
♥♥♥----

Aha, tak EET fakt ke svému nákupu nepotřebuji, to ať si řeší finančák a obchodníci smile
Samozřejmě, výuka se neustále mění a vyvíjí. O tom není pochyb. Je jen málo práce, která se dá dělat bez připojení. Většina minimálně při té finální fázi (obchodní) už ten online svět potřebuje, aby se rozšířilo pole zákazníků.
Ač se to nezdá, tak i v tomto bodě se shodneme. Jen já to vnímám víc z pozice učitele (ač jím nejsem), než z pozice rodiče individualisty. Také své děti chráním před tím, co mě se na škole nelíbilo, nebo se jim naopak snažím předat to, co se mi líbilo. Ale třeba ty úkoly. Ať je ten úkol sebehloupější, sebenáročnější, tak chci, aby jej vypracovaly. A jestli s tím mají jakýkoli problém, musí si to umět vykomunikovat s  učiteli samy. Já je podpořím, poradím, nebo vysvětlím i možný pohled učitelů, ale zbytek si musí ošéfovat. A učitelé na to skutečně slyší, ne, že ne. Ale musí to přijít z té dětské hlavinky. Nebudu schválně chodit a říkat, že úkoly jsou k ničemu. Už proto, že si to nemyslím a taky proto, že s nimi nejsem na hodinách a nevidím, jak ty děti pracují a mám nějakou důvěru v učitele.
Třeba teď starší měl počítat tržbu z prodeje. Spočítal vše (správně) a učitelka mu to opravila, že to má zle a dala mu tam výsledek zisku. My (rodiče) to s učitelkou řešit nebudem, děcku jsme vysvětlili rozdíl a tím to pro nás končí. Pak se na třídních schůzkách dozvídám, že naše dítě za ní chodí a průběžně jí opravuje, nebo vysvětluje.. No, studem bych se vždycky propadla, ale na druhou stranu jsem ráda, že si nenechají kálet na hlavu a přemýšlí nad tím, co se jim v životě děje. Taky hned neodsoudí učitelku, že je "blbá", ale pravidelně dostává šanci na nápravu a ještě mi  za to ta učitelka děkuje big_smile
Když knihu i přečtete, budu ráda za váš názor wink

Není tady

#5412 21. 11. 2019 13:03

normální chlap
♥♥♥----

Tak to se shodnem prakticky ve všem :-)

Není tady

#5413 21. 11. 2019 13:49

Palomita
♥♥♥----

Tak to se shodnem prakticky ve všem :-)

No aby ne, však jste normální chlap lol

Není tady

#5414 21. 11. 2019 18:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Když dávali dětem ve škole - podle mého soudu - příliš únavné, zdlouhavé úkoly, taky jsem se ozval. Ale to je spíš výjimka, nějaké dolaďování detailů. Podle mě je správnější aby existovaly školy mnoha různých úrovní, zaměření a stylů výuky, mezi kterými by si rodiče mohli vybrat.

Ale o tom už zde byla řeč - ty školy přece už dávno existují. Ale také mají svoje určitá pravidla, styl výuky, podle kterého jedou.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#5415 21. 11. 2019 18:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Někteří rodiče jsou zásadně proti domácím úkolům, protože je to zatěžuje a obtěžuje. Jsou toho názoru, že se děti mají všechno naučit ve škole.

Tento názor já zastávám taky. Ve škole se učí, doma se vychovává. Nejsem proti domácím úkolům proto že je děti zatěžují, ale proto, že výuka patří do školy a výchova do rodiny.
Ve škole se něco děti naučí a doma se vychovává k tomu, jak je to užitečné.

Toto jde pouze za předpokladu, že ve škole jsou všechny děti nadprůměrně inteligentní. Bez procvičování doma by se většina dětí nenaučila číst, psát a počítat.
Něco jiného je ve škole se něčemu novému naučit a něco jiného je potom upevnit si nabyté vědomosti doma - ať už procvičováním či psaním domácích úkolů.
A s tou výchovou? Hodně rodičů, kteří doma své děti nevychovávají Ti řekne - ať si ho ve škole zvládnou, od toho tam jsou...

Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#5416 21. 11. 2019 18:38

normální chlap
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

Ale o tom už zde byla řeč - ty školy přece už dávno existují. Ale také mají svoje určitá pravidla, styl výuky, podle kterého jedou.

Ano, vím, však i moje děti do takových chodily. Jen říkám, že to je imho správná cesta a viděl bych ji rád i u státních škol.

Není tady

#5417 21. 11. 2019 18:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Aha, tak EET fakt ke svému nákupu nepotřebuji, to ať si řeší finančák a obchodníci smile
Samozřejmě, výuka se neustále mění a vyvíjí. O tom není pochyb. Je jen málo práce, která se dá dělat bez připojení. Většina minimálně při té finální fázi (obchodní) už ten online svět potřebuje, aby se rozšířilo pole zákazníků.
Ač se to nezdá, tak i v tomto bodě se shodneme. Jen já to vnímám víc z pozice učitele (ač jím nejsem), než z pozice rodiče individualisty. Také své děti chráním před tím, co mě se na škole nelíbilo, nebo se jim naopak snažím předat to, co se mi líbilo. Ale třeba ty úkoly. Ať je ten úkol sebehloupější, sebenáročnější, tak chci, aby jej vypracovaly. A jestli s tím mají jakýkoli problém, musí si to umět vykomunikovat s  učiteli samy. Já je podpořím, poradím, nebo vysvětlím i možný pohled učitelů, ale zbytek si musí ošéfovat. A učitelé na to skutečně slyší, ne, že ne. Ale musí to přijít z té dětské hlavinky. Nebudu schválně chodit a říkat, že úkoly jsou k ničemu. Už proto, že si to nemyslím a taky proto, že s nimi nejsem na hodinách a nevidím, jak ty děti pracují a mám nějakou důvěru v učitele.
Třeba teď starší měl počítat tržbu z prodeje. Spočítal vše (správně) a učitelka mu to opravila, že to má zle a dala mu tam výsledek zisku. My (rodiče) to s učitelkou řešit nebudem, děcku jsme vysvětlili rozdíl a tím to pro nás končí. Pak se na třídních schůzkách dozvídám, že naše dítě za ní chodí a průběžně jí opravuje, nebo vysvětluje.. No, studem bych se vždycky propadla, ale na druhou stranu jsem ráda, že si nenechají kálet na hlavu a přemýšlí nad tím, co se jim v životě děje. Taky hned neodsoudí učitelku, že je "blbá", ale pravidelně dostává šanci na nápravu a ještě mi  za to ta učitelka děkuje big_smile
Když knihu i přečtete, budu ráda za váš názor wink

Ad. tučné - takoví kdyby byli všichni rodiče! tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#5418 21. 11. 2019 19:52

Palomita
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

Ano, vím, však i moje děti do takových chodily. Jen říkám, že to je imho správná cesta a viděl bych ji rád i u státních škol.

Jenže když bude klasika stejná jako alterna, tak zase budou všechny školy stejné wink Děti si díky zvláštnímu režimu naší školy mohly vyzkoušet oba dva způsoby výuky. Klasika jim vyhovuje víc. I když každému z jiného důvodu. Ač jsou to děti, potřebují určitý řád, systém a hlavně klid a své místo při učení. Na co si stěžovaly především, byl neustálý hluk a nezájem ostatních dětí o výuku v hodinách (blocích). Snad to je výjimka, ale když po první třídě odtamtud přecházela holčička do klasiky, musela se doučit číst, psát a počítat. Nebyla hloupá, jen jí chyběl ten systém a řád. Každé dítě není natolik vyspělé, aby si dokázalo samostatně určovat co, kdy a jak se má učit. Takže je super, že existují různé způsoby výuky na školách, je paráda, že si rodiče pro své děti mohou vybrat a úplně nejkrásnější je, když rodiče naslouchají svým dětem a dovolí jim se učit v takových podmínkách, v jakých potřebují. tummenupp

Není tady

#5419 21. 11. 2019 20:08

Palomita
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Hmm, asi to fakt není běžné, aby někdo učitele "nekritizoval". Jednou jsem jela s učitelkou v autobuse. Známe se od vidění. Něco jsem jí řekla a ona okamžitě reagovala, jako bych na ni útočila. Mračila se, měla tendence se bránit a být velmi striktní. Přišlo mi to líto. 1) jsem svým výrokem nic zlého nemyslela 2) opravdu mě odpověď zajímala a 3) zatím s ní nemám co do činění, tak proč bych ji měla chtít kritizovat? Ale vydržela jsem to, nezměnila jsem tón, ani výraz a dál se s ní bavila. Během té krátké cesty se z ní stala úplně jiná osoba. Uvolnila se, usmívala se a normálně si se mnou povídala. Vážně je tak těžké být na učitele milý? Neumím si představit, jak bych se chovala já, kdyby na mě každý den někdo útočil s tím, že dělám něco (všechno) špatně. Vlastně jo, umím - byla bych nesnesitelná pitka, která by chtěla každému setnout hlavu. A takovou medvědí službu si nezaslouží ani moje děti lol

Není tady

#5420 21. 11. 2019 20:22

normální chlap
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Jenže když bude klasika stejná jako alterna, tak zase budou všechny školy stejné wink

Ano, znám ty situace, kdy všichni tak chtějí být alternativní, až jsou kvůli tomu všichni stejní :-) Ale s tou školou to nemyslím tak radikálně. Jistě, jsou rodiče, kteří dají dítě do nějaké školy kde se nemusí učit prakticky nic. Já mám spíš na mysli případy, že jednomu děcku jdou skvěle jazyky, druhý cizí jazyk mu nedělá problém a klidně by zvládlo i třetí. Jiné děcko má problém i s druhým jazykem, nebaví ho to, ale má rádo matiku a fyziku. Tak proč každé z nich nedat do školy kde zohlední to na co má talent a bude se tam lépe rozvíjet.

Není tady

#5421 21. 11. 2019 20:31

rina
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

Tož to by museli být taky všichni nadprůměrně inteligentní, aspoň jako Palomita. tongue

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5422 21. 11. 2019 20:50

rina
♥♥♥♥♥--

offtopic
Mám kamarádku která za totáče dělala ředitelku MŠ v pohraničí s Rakouskem. Říkala, že když se rodičům neco nelíbilo, (třeba jen umazané tepláčky na ven), šli na ni s vidlema a naopak,
když byli spokojení, nosili vajíčka, zabijačku a tak.
Chjo, kde jsou ty zlaté časy!
Je to opravdu offtopic

Dnes vidle jsou trestný čin a vajíčka úplatek, oboje "nehorázný" počin. grater
A přitom to bylo taaak účinné... kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5423 21. 11. 2019 20:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Jenže když bude klasika stejná jako alterna, tak zase budou všechny školy stejné wink

Ano, znám ty situace, kdy všichni tak chtějí být alternativní, až jsou kvůli tomu všichni stejní :-) Ale s tou školou to nemyslím tak radikálně. Jistě, jsou rodiče, kteří dají dítě do nějaké školy kde se nemusí učit prakticky nic. Já mám spíš na mysli případy, že jednomu děcku jdou skvěle jazyky, druhý cizí jazyk mu nedělá problém a klidně by zvládlo i třetí. Jiné děcko má problém i s druhým jazykem, nebaví ho to, ale má rádo matiku a fyziku. Tak proč každé z nich nedat do školy kde zohlední to na co má talent a bude se tam lépe rozvíjet.

...to nemusí být hned škola. Pokud vím, na druhém stupni jsou speciální matematické či "počítačové" třídy, kde je vyšší počet těcho vyučovacích hodin. Jazykové - tam si nejsem jistá, jestli to existuje i na základce, ale na střední máš nepovinné předměty a tam si můžeš vybrat - jazyky či něco z přírodovědy.

Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#5424 21. 11. 2019 21:32

normální chlap
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

...to nemusí být hned škola. Pokud vím, na druhém stupni jsou speciální matematické či "počítačové" třídy, kde je vyšší počet těcho vyučovacích hodin. Jazykové - tam si nejsem jistá, jestli to existuje i na základce, ale na střední máš nepovinné předměty a tam si můžeš vybrat - jazyky či něco z přírodovědy.

Jistě, i to je jedna z variant. Já hned uvažuju o extrému, tj. o škole kde mají jiné paradigma výuky, ale často je tohle úplně v pořádku a vyhovuje to smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí