Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#5301 6. 10. 2019 12:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

tummenupp

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5302 6. 10. 2019 12:55

rina
♥♥♥♥♥--

Teď jsem slyšela někoho v sousedství přát "dobré ráno".
Hezký, skoro v jednu, že?
Tak to má být, v neděli...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5303 7. 10. 2019 15:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

V angličtine sa praje dobré ráno až do obeda (dobrý deň nepoznajú), tak si to proste ešte trochu pretiahli, no...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5304 7. 10. 2019 20:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, anglické fráze dost pronikají do češtiny. dumbom
I když tohle nejspíš není ten případ.

Seneca

Není tady

#5305 10. 10. 2019 18:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5306 11. 10. 2019 20:09

rina
♥♥♥♥♥--

To se ti chtělo číst, když prší jako z konve a je zima jak v psíncu?
Nereálné!
Hledáš věci, kde nejsou!
Smutné, u tak mladých lidí,. jak jseš ty... grater

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5307 11. 10. 2019 20:28

rina
♥♥♥♥♥--

Já ve svém mládí zažila prognózy, že bude ochlazování jako za dinosaurů, a že vymřem jako oni.
Trošku jsem se lekla, ale ne zas tak moc...
Nevěřím na skutečné "vymizení" lidstva, ptz. v Bibli stojí: Spravedliví budou vlastnit Zemi a budou na ní přebývat  navždy... lyssna

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5308 11. 10. 2019 21:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Takováto pýcha nás právě může zničit. Pokud nebudeme ohleduplní k Zemi, k přírodě, k ostatním lidem, tak to, co je psáno v Bibli, nebude platit.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5309 12. 10. 2019 7:15

rina
♥♥♥♥♥--

Judyna napsal(a):

... to, co je psáno v Bibli, nebude platit.

Omyl. V Bibli je psáno aj to, co se teď deje. A není možné, aby něco z Bible neplatilo.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5310 12. 10. 2019 8:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

To se ti chtělo číst, když prší jako z konve a je zima jak v psíncu?
Nereálné!
Hledáš věci, kde nejsou!
Smutné, u tak mladých lidí,. jak jseš ty... grater

Nerálné? Naopak, je smutné, že staří lidé, jako jseš ty, to nevidí usch Nevidí dál než na špičku svého nosu. Smutné.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5311 12. 10. 2019 8:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Já ve svém mládí zažila prognózy, že bude ochlazování jako za dinosaurů, a že vymřem jako oni.
Nevěřím na skutečné "vymizení" lidstva, ptz. v Bibli stojí: Spravedliví budou vlastnit Zemi a budou na ní přebývat  navždy... lyssna

Tak tohle je dobrá blbost lol vlastně to mnohé vysvětluje! vissla

- Gary Smith

Není tady

#5312 12. 10. 2019 13:12

rina
♥♥♥♥♥--

No když je pro tebe Bible blbost, tak se s těma katastrofickýma prognozama utrap, mladá ženo!

Upravil(a) rina (12. 10. 2019 13:14)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5313 15. 10. 2019 15:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Ty si Jehovistka?

Brita

Není tady

#5314 15. 10. 2019 17:43

rina
♥♥♥♥♥--

Ne. Proč? Ty neznáš některé texty z Bible?
Tenhle se mi líbí nejvíc.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5315 15. 10. 2019 18:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Poznám, ale mne sa práve páčia iné.... a tento mi vtĺkala moja nebohá kamarátka-Jehovistka. Plus teda s ďalšími dodatkami....
Nemyslím si, že by ktokoľvek - spravodlivý alebo nespravodlivý - mohol vlastniť Zem, to mi zaváňa pýchou a egom a skôr sírou pekelnou ako čímkoľvek iným wink . A prebývať na nej navždy tiež nepatrí k mojim plánom...

Brita

Není tady

#5316 15. 10. 2019 19:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

O vodě o trávě o lese
o smrti se kterou smířit nejde se...

Ztotožňuju se s Jarkem Nohavicou. Moudřejšího postoje zatím nejsem schopná, ale snad se k němu propracuju. Zůstat napořád tu stejně nejde... Kam by se vešli všichni naši potomci?
Seli, máš tedy můj obdiv. smile

Seneca

Není tady

#5317 15. 10. 2019 20:34

rina
♥♥♥♥♥--

"...A prebývať na nej navždy tiež nepatrí k mojim plánom..."

To ale neznamená že to není v plánu Božím, a mně spíš zavání pýchou a egem to, co si myslíš a nemyslíš, konkrétně to, kdo má a nemá vlastnit Zemi, a na jak dlouho (s ohledem na to, co je psáno v Bibli - nic ve zlém, kapitulation opravdu!).

To všechno se vztahuje pouze na situaci, kdy Bibli považuješ za něco "směroplatného"...gloria

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5318 19. 10. 2019 8:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Moje plány a Božie plány nemusia byť totožné, ale to neznamená, že ja na tie svoje nemám právo, nie? A silne pochybujem, že by si práve mňa túžil ponechať na matičke Zemi na večnosť.... no ale ak áno, tak sa nič nedá robiť. Ani vzhľadom na Bibliu nevidím nič zlé na  tom, čo som napísala - a možno, že pýcha je skôr na Tvojej strane v tom, že považuješ svoj výklad  Písma, ako aj toho, kto sú spravodliví, za jediný správny. Jedna vec je Biblia, druhá jej X prekladov, kde sa veľa vecí stratí a/alebo prekrúti, a tretia jej individuálne a často rôzne výklady. Pre mňa je Biblia zaujímavá, ale viac ten aramejskýž originál, a ešte viac Kumránske zvitky, ktoré sú - zrejme - jej necenzurovanou verziou, aspoň teda Nového zákona.

Brita

Není tady

#5319 5. 11. 2019 22:32

rina
♥♥♥♥♥--

Četla jsem dnes na Seznamu, že nějaký člověk podřízl hrdlo svému psovi.
Jak je to hrůzný čin teď opomenu, ale zaujala mě reakce kohosi v diskuzi, kdo psal, jaký je rozdíl mezi tím, že někdo zařízne kuře, prase, nebo jehně. Ano. Pes je nejlepší přítel člověka.
A ty ostatní zvířata, která chováme pro svůj prospěch, nejsou?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5320 6. 11. 2019 7:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Jak je to hrůzný čin teď opomenu, ale zaujala mě reakce kohosi v diskuzi, kdo psal, jaký je rozdíl mezi tím, že někdo zařízne kuře, prase, nebo jehně. Ano. Pes je nejlepší přítel člověka.

Není mezi tím rozdíl. Jen kvůli zvyku, kdy pes je domácí mazlíček a hospodářská zvířata jsou jídlo, to vidíme rozdílně. Ale rozdíl mezi tím není.

- Gary Smith

Není tady

#5321 6. 11. 2019 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Není.
Nebo takhle - ve všech případech jde o zabití zvířete. Ale vzhledem k našim kulturním zvyklostem, kdy pes - zvlášť poslední dobou - je povýšen na člena domácnosti, je takováto smrt pro mnohé hrozná a nepochopitelná. (I když je to tvrzení silně pokrytecké od lidí, kteří jinak běžně třeba nezabíjejí, ale klidně jedí maso ostatních mrtvých zvířat).

Upravil(a) Judyna (6. 11. 2019 18:39)

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5322 6. 11. 2019 19:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mnozí z nás v tom vyrostli, já taky. Kulturní zvyklosti, tradice. V dětství jsem se nad pojídáním masa lidmi nezamýšlela. Teď mi to už dlouho jedno není, ale vegetariánem jsem se zatím nestala... sad Když maso nekoupím já, přinese ho domů muž, jako samozřejmost.

Seneca

Není tady

#5323 6. 11. 2019 19:51

rina
♥♥♥♥♥--

Já viděla nějaká videa z míst, kde se chovají slepice, prasata, krávy a pod., no prostě hrůza, pár dní jsem ani nemohla vstoupit do masny. Pár dní...grater
Dcera před nějakou dobou přestala maso, zakrátko i všechny výrobky ze zvířat, a když mi řekla, že už i svým dvěma psům hledá, a kupuje (draze) veganské jídlo, myslela jsem si, že se zbláznila.
Pár dní... Pak jsem pochopila... godlike

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#5324 9. 11. 2019 3:35

za-živou-krajinu
♥------

Zdravím všechny, do 14.listopadu je možnost tuto petici, tak ať Toman a spol. od nás dostanou jasnou zprávu, že nám na krajině, půdě a vodě záleží!

Petice VRAŤME ŽIVOT DO KRAJINY

Adresováno: Ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., Těšnov 17, Praha 1

Vážený pane ministře,

my, podepsaní signatáři této petice, bychom rádi žili ve zdravém a krásném prostředí a takové je i předali našim dětem.Již dlouho kolem sebe vidíme pravý opak: Z evropské krajiny se vytrácí život. Z dříve všudypřítomných chocholoušů a koroptví jsou ohrožené druhy, není lehké ukázat dětem motýla nebo zajíce. Opakovaně slýcháme varovné zprávy o úbytku opylovačů a o zhoršování kvality půdy. Na mnoha polích vidíme hluboké erozní rýhy, životodárná voda odtéká bez užitku nebo způsobuje škody. Povrchové i podzemní vody jsou znečištěné pesticidy.

Žádáme Vás, abyste se z titulu své funkce zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi a v celé Evropě.
Moudré hospodaření v 21. století musí klást důraz na takovou produkci potravin, která chrání přírodní zdroje a krajinu, na které bytostně závisí. Probíhající debata o budoucí Společné zemědělské politice EU a o zemědělských dotacích dává příležitost, aby nový systém podporoval a odměňoval odpovědné hospodaření a kladl bariéru dalšímu zbytečnému poškozování a ničení půdy, vody i přírody a krajiny. Zasaďte se, prosím, o to, abychom 58 miliard € (1450 miliard Kč), které každoročně putují do evropského zemědělství, využívali skutečně moudře.

Žádáme Vás, abyste prosazoval na evropské úrovni:

- aby 50 % prostředků z I. i z II. pilíře Společné zemědělské politiky směřovalo na ochranu přírody a klimatu - jen tak dostanou hospodařící subjekty a vlastníci půdy jasný signál, kam směřovat své hospodaření,
- aby 15 miliard € ročně bylo již na evropské úrovni určeno výhradně na ochranu živé přírody, tj. na hospodaření podporující ohrožené druhy organismů a cenné biotopy,
- aby každý, kdo čerpá prostředky ze Společné zemědělské politiky, důsledně dodržoval environmentální legislativu (včetně předpisů týkajících se ochrany přírody, půdy, vody) a aby v tomto směru existovala odpovídající kontrola s jasnými a důraznými sankcemi.

Žádáme Vás také, abyste zajistil takové nastavení zemědělských dotací v České republice, které bude brát v úvahu proměnlivé místní potřeby a podmínky a které povede k:
- vytvoření přírodních prvků na alespoň 10 % zemědělských ploch ve všech typech krajiny, které budou bez použití chemických přípravků sloužit jako útočiště zvěře, ptáků, hmyzu (opylovačů) i původních planých rostlin,
- cílenému zlepšení podmínek pro vzácné a mizející druhy organismů zemědělské krajiny,
- dlouhodobému zachování kvality zemědělské půdy, se zvláštním zřetelem na zvýšení množství vody zadržované v půdě,
- zmenšení souvislých ploch jedné plodiny na nejvýše 20 ha a k rozčlenění větších lánů cestami, biopásy, alejemi, větrolamy a dalšími prvky rozptýlené zeleně, včetně účinných protierozních opatření.

Vážený pane ministře, věříme, že nová zemědělská politika navrátí život a spokojenost do naší zemědělské krajiny.

*

Podpořit remízky, aleje a život v krajině můžete tady https://www.birdlife.cz/petice-za-krajinu/
Přepošlete známým - jde o hodně.

Není tady

#5325 9. 11. 2019 12:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

rina napsal(a):

Není mezi tím rozdíl. Jen kvůli zvyku, kdy pes je domácí mazlíček a hospodářská zvířata jsou jídlo, to vidíme rozdílně. Ale rozdíl mezi tím není.

Ja vtom rozdiel vidím... Ak zabijem zviera z hladu a zjem ho, nie je to chvályhodné alebo niečo, čo treba oslavovať, ale dá sa to pochopiť a deje sato - aj v prírode žerú silnejší slabších, zvieratá rastliny, apod. Ale zabiť kohokoľvek, čokoľvek (vrátane zničenia stromu, rastliny) svojvoľne, len z pasie, je podľa mňa o dosť horšie.

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí