Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 4. 1. 2012 12:01

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Nechce se mi a jsem líná jsou odlišné kategorie, heleno. No když tě to baví, hádej se. Já odcházím.

 

#52 4. 1. 2012 12:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Nechce se mi a jsem líná jsou odlišné kategorie
Stejně jako "nechce se mi hledat" (nemám ověřeno), ale přesto "vím".
Je zajímavé sledovat tvoje reakce na podněty, kterým podobné ty kolem sebe trousíš plnými hrstmi http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Upravil(a) helena (4. 1. 2012 12:12)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 4. 1. 2012 15:21

nokturno
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2011
Příspěvky: 102

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Tak jsem schválně zkusila otáčet prsy a ono to vlastně ani není možné, no pokud nemám nějaké povislé pytlíky... big_smile

Upravil(a) nokturno (4. 1. 2012 15:21)

Není tady

 

#54 5. 1. 2012 6:04

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Tak nevím, ale proč sterilizace člověka, který má prostě jen jiný názor na výchovu a péči o děti, než většina lidí. Pokud něco, tak psychiatra, který s nimi bude pracovat. 
Moc nemám čas sledovat, ale zaregistrovala jsem, že děti byly čisté, nakrmené. Že neměly očkování ? Takových dětí je a znám i chytrou ženskou, která věří přírodní medicíně a své dítě prostě oočkovat na některé věci nenechala a aby měla klid, obstrarala si od známé razítko, že dítě očkování má.
Kroucení prsama jako antikoncepce mi přišlo jako dobrý vtip, ale možná si to jen špatně vysvětlila... třeba měla dělat místo sexu.. vissla


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#55 5. 1. 2012 6:24

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Jiný názor na děti?
Tam je zcela zásadní to, že oni děti NECHTĚJÍ.

 

#56 5. 1. 2012 7:05

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Majkafo, takových lidí co nechce dítě je a přitom je po narození hodí do popelnice. Oni je jen nevzali k doktorovi, nezapsali na matrice.  Je tolik "jiných' lidí, co nevodí děti třeba do školy, bydlí někde na samotě..a celá rodina je v izolaci. A tihle jsou prostě také jiní...  nechtěla jsem psát cáklí  ... a měli smůlu, že bydleli na Vinohradech... tam by se mi také nechtělo chodit s dětmi ven.  Do těch málo parčíků, co tam je,  to třeba měli daleko a ještě by mohli šlápnout do ho...  .
Mně prostě přijde, že se z toho dělá zbytečná věda. Otázka je, jestli to nemá odvéct pozornost lidí od nějakého většího průseru, kterých tu je mraky..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#57 5. 1. 2012 7:22

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Prohlásili jasně a srozumitelně, že dětí nechtějí, že kdyby věděli, že existují babyboxy, tak je tam dají. A je naprosto evidentní, že o své děti nejeví zájem. Akorát vyrobí další, dokud bude žena plodná a bůhví, co se stane s těmi dalšími. Vím o tom víc, než běžný čtenář či divák. Mám k této záležitosti blízko v reálu.
Pozornost od ničeho to neodvádí.
Osobně bych té ženě doporučila sterilizaci. A jestli je na to zákon, tak být soudcem, o sterilizaci bych rozhodla, pokud si ji nenechá udělat dobrovolně. V zájmu budoucích dětí.

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2012 7:24)

 

#58 5. 1. 2012 7:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Prohlásili jasně a srozumitelně, že dětí nechtějí, že kdyby věděli, že existují babyboxy, tak je tam dají.
Asi máme každá jiný informace:
"Pokud jste děti nechtěli, nenapadlo vás odnést je po porodu do babyboxu?
V té době jsme o nich nic nevěděli. Navíc by bylo těžké se dítěte vzdát...
Kdybych rozumově věděla, že pro jejich vývoj bude nejlepší dát je do babyboxu, tak bych to udělala. Ale bylo by mi smutno. Kdybychom se neocitli v rozporu se zdejšími zákony, děti bychom si nechali."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nebyt-zakonu-det … _domaci_hv

A jestli je na to zákon, tak být soudcem, o sterilizaci bych rozhodla, pokud si ji nenechá udělat dobrovolně.
Zaplapámbu není... stejně jako na upalování čarodějnic...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#59 5. 1. 2012 7:56

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Řekla bych, jak to vypadá, tak už ani nebude mít příležitost další dětí mít, protože půjde na hodně dlouho do kriminálu a až jí pustí, bude mít po "sezoně".
Vždy je to vlastně pro stát super... kolik peněz za ty děti ušetřil na zdravotním, na dávkách a podobně..  cool
A co se týká sterilizace, měla by být pro jiné, co právě mají děti jen kvůli těm dávkám. A když mají děti i mentálně postižení lidé v ústavech, tak proč by je neměla mít jen prostě ženská, která v ústavu sice není, ale je na stejné úrovni.
Když jsem viděla záběry těch dětí, tak mi nepřišlo, že by byly zanedbané, tj. špinavé a hladové.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#60 5. 1. 2012 8:08

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Frigo ale ty děti byly odebrány už před několika měsíci, záběry byly zřejmě recentní, ne?
Nechci se k tomu vyjadřovat, protože zúčastněné neznám a novinám a priori moc nevěřím, ale pokud je pravda, co zní v zápise, že děti neměly vyvinutý žvýkací reflex a nereagovaly na hračky, tak zřejmě moc v pořádku nebyly. Tohle je rozhodně za hranicí toho, co jsem osobně ochotná tolerovat jako individuální přístup, lehké podivínství a právo každého jednotlivce na to, a si vychovává děti podle svého nejlepšího svědomí. A nebrat děti ven protože bydlím na Vinohradech, to mi přijde absurdní. Tomu jednomu dítěti snad je přes tři roky a celý život bylo zavřené v bytě, tobě to přijde ok, protože do parku je daleko?


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#61 5. 1. 2012 8:14

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Děti byly odebrány v dubnu.
Až budoucnost ukáže, jaké - především psychické - následky zanechá na dětech to, že o ně nemají zájem jejich vlastní rodiče.
Že nemají zájem o starší sestru, kterou, jak sama její "matka" přiznává, neviděla fyzicky už 8 let.

Jak by nám asi bylo, žít s tím, že naši vlastní rodiče nás nechtějí?
Protože čistota a to, že nemají hlad, není vše, že jo?

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2012 8:15)

 

#62 5. 1. 2012 8:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Jak by nám asi bylo, žít s tím, že naši vlastní rodiče nás nechtějí?
Těžko - leč zvyknout se dá, jako ostatně na (téměř) všechno. Čímž netvrdím, že následky nezůstávají po celý život... ale záleží jen na nás, zda se tím až do smrti budeme "užírat", případně toho zne/využívat jako omluvenky pro cokoliv - nebo se alespoň pokusíme s tím vyrovnat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 5. 1. 2012 8:28

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

A proto, pokud to nᚠprávní řád umožňuje, bych to já řešila tak, že bych maximálně zamezila, když jsou ti lidé souzeni, tomu, aby měli další děti, které nechtějí.

 

#64 5. 1. 2012 8:34

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Ronja napsal(a):

Frigo ale ty děti byly odebrány už před několika měsíci, záběry byly zřejmě recentní, ne?
Nechci se k tomu vyjadřovat, protože zúčastněné neznám a novinám a priori moc nevěřím, ale pokud je pravda, co zní v zápise, že děti neměly vyvinutý žvýkací reflex a nereagovaly na hračky, tak zřejmě moc v pořádku nebyly. Tohle je rozhodně za hranicí toho, co jsem osobně ochotná tolerovat jako individuální přístup, lehké podivínství a právo každého jednotlivce na to, a si vychovává děti podle svého nejlepšího svědomí. A nebrat děti ven protože bydlím na Vinohradech, to mi přijde absurdní. Tomu jednomu dítěti snad je přes tři roky a celý život bylo zavřené v bytě, tobě to přijde ok, protože do parku je daleko?

Ronjo, samozřejmě, že mně to ok nepřijde, ale jim to správné přišlo. Prostě .. každý jsme jiný. Ale znám hodně lidí, co s dětmi chodili ven třeba jednou za týden.. a to ještě, když přišel někdo s dalšími dětmi a vytáhl je ven a ty děti byly v pohodě.  Zrovna tak... někdo jde s dětmi na nedělní "procházku" do nákupního centra, místo někam do přírody a to není zločin týrání ?
Zvláštní tillfreds

Myslím si, že na dětech zanechá větší následky to, že budou bez rodičů a to, co se kolem nich nyní děje. Doteď nejspíš žádné problémy neměly, protože nic jiného neznaly.  A je teď na lidech kolem nich, jak se s tím vyrovnají.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#65 5. 1. 2012 8:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

A proto, pokud to nᚠprávní řád umožňuje, bych to já řešila tak, že bych maximálně zamezila, když jsou ti lidé souzeni, tomu, aby měli další děti, které nechtějí.
N e u m o ž ň u j e.
Přinejmenším ne bez písemného souhlasu prokazatelně kvalifikovaně poučeného žadatele, případně jeho zákonného zástupce.

Myslím si, že na dětech zanechá větší následky to, že budou bez rodičů
Mají prarodiče, jsou v péči strýčka a tety - a jestli se jim dostane dostatek lásky (v což doufám), mohlo by to trauma výrazně zmenšit. Jsou děti, kterým rodič/e zemřeli, odešli, nebo je vůbec neznají... a výchova příbuzných nebo adoptivní rodiny jim tento nedostatek dovede nahradit. Myslím, že mnohem horší následky by měla ústavní péče.

Upravil(a) helena (5. 1. 2012 8:43)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 5. 1. 2012 8:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

majkafa napsal(a):

Děti byly odebrány v dubnu.
Až budoucnost ukáže, jaké - především psychické - následky zanechá na dětech to, že o ně nemají zájem jejich vlastní rodiče.
Že nemají zájem o starší sestru, kterou, jak sama její "matka" přiznává, neviděla fyzicky už 8 let.

Jak by nám asi bylo, žít s tím, že naši vlastní rodiče nás nechtějí?

Protože čistota a to, že nemají hlad, není vše, že jo?

No, pokiaž durhá alternatíva je NEŽI vôbec, tak neviem... Spýtala by som sa tých detí, až odrastú, a neprojikovala by som do nich to SVOJE. Nútená sterilizácia je brutus, ale osveta by podža mňa nezaškodila, plus plsychológ či psychiater -  to by asi pomohlo ako deom, tak rodičom (podža mňa potrebujú pomoc aj, alebo teda v prvom rade, oni...). Zaujímalo by ma, ako to bolo so susedmi... predsa len, Vinohrady nie sú izolované lazy - to susedia fakt netušili, že tam je zavretá žena s demi? Bože, to sú veci, v 21. storočí, v civilizácii...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#67 5. 1. 2012 8:48

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Frigo napsal(a):

Myslím si, že na dětech zanechá větší následky to, že budou bez rodičů a to, co se kolem nich nyní děje. Doteď nejspíš žádné problémy neměly, protože nic jiného neznaly.  A je teď na lidech kolem nich, jak se s tím vyrovnají.

Jednoho dne by ty děti stejně čekalo setkání se světem "venku", a čím později, tím hůř. Možná je otec těžký manipulátor, který dokázal i svou ženu oddělit od zbytku světa....a jeho mikrosvět by byl stykem s okolím (třeba prarodiči, nebo jinými příbuznými) ohrožený. "Alternetivní způsob života" v tomhle případě považuju za záminku. Pokud se dá spolehnout na malinko informací, které prosáknou do médií, ale třeba je to všechno jinak. Pomoc myslím přivolala matka těch dětí, ne?

Není tady

 

#68 5. 1. 2012 8:51

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Selima, druhá alternatíva - nežit vobec - v tomto konkrétnom prípade je nezmysel.
To už sa možeme zača zaobera tými, čo tú sterilizáciu majú dobrovolne, tými, co chodia na interrupciu, keď už diea žije, či tým, že berieme antikoncepciu. To sme teda ale mrchy, že si dovolíme bra antikoncepciu a nenecháme narodi všetky možné prípadné deti. smile

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2012 8:54)

 

#69 5. 1. 2012 8:54

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Daphné napsal(a):

Frigo napsal(a):

Myslím si, že na dětech zanechá větší následky to, že budou bez rodičů a to, co se kolem nich nyní děje. Doteď nejspíš žádné problémy neměly, protože nic jiného neznaly.  A je teď na lidech kolem nich, jak se s tím vyrovnají.

Jednoho dne by ty děti stejně čekalo setkání se světem "venku", a čím později, tím hůř. Možná je otec těžký manipulátor, který dokázal i svou ženu oddělit od zbytku světa....a jeho mikrosvět by byl stykem s okolím (třeba prarodiči, nebo jinými příbuznými) ohrožený. "Alternetivní způsob života" v tomhle případě považuju za záminku. Pokud se dá spolehnout na malinko informací, které prosáknou do médií, ale třeba je to všechno jinak. Pomoc myslím přivolala matka těch dětí, ne?

stolt
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo … jinde.html

 

#70 5. 1. 2012 8:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

to susedia fakt netušili, že tam je zavretá žena s demi?
Sel, takovej barák je někdy horší, než ty lazy... podívej, ráno lidi odcházejí do práce, odpůldne nebo až večer se vracejí - co oni vědí, jestli matka na MD ne/jde přes den nakoupit, do parku nebo na drby? A když si náhodou všimnou, že jsou třeba o víkendu doma, tak je spíš napadne, že má prcek rýmu, než hausarest.

Pomoc myslím přivolala matka těch dětí, ne?
Hm - ale až v momentě, kdy se cítila ohrožená ONA. Nějaká itálie a hrátky s nožem tam snad byly a výhružka zabitím.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#71 5. 1. 2012 8:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

majkafa napsal(a):

Selima, druhá alternatíva - nežit vobec - v tomto konkrétnom prípade je nezmysel.
To už sa možeme zača zaobera tými, čo tú sterilizáciu majú dobrovolne, tými, co chodia na interrupciu, keď už diea žije, či tým, že berieme antikoncepciu. To sme teda ale mrchy, že si dovolíme bra antikoncepciu a nenecháme narodi všetky možné prípadné deti. smile

Prečo myslíš, že je to nezmysel? Ako že by sa narodili napriek sterilizácii - alebo? Nechápem... Predsa keby ju sterilizovali už po prvej dcére, chalani by sa nenarodili - podža mojich znalostí anatómie, teda... Iné prípady a antikoncepciu by som sem neahala, hovorme a tomto konkrétnom prípade a konkrétnych alternatívach, ktoré tu padli.

Upravil(a) Selima (5. 1. 2012 8:59)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#72 5. 1. 2012 8:58

majkafa
Host

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Hrátky se šídlem. Manžel je vynikající brašnář.

 

#73 5. 1. 2012 9:04

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Oni jsou oba narušený osobnosti , mají těžkou psychopatii a funguje to tak, že jakej šel takovýho našel .
Strašně mi připomínají ty moje schizoidní příbuzný , který se slepě řídí dogmaty , který někde vyčtou. Děti nechtěli zatěžovat civilizací , aby jim neublížili ,ale klidně by je dali do babyboxu ......??!! smilesmile

Tady je největší nebezpečí dědičnost, pokud jde o následky , ne to že se jim rodiče nevěnují, ale to co si nesou v sobě , oba rodiče jsou hodně mimo , takže je reálný nebezpečí , že to mají v sobě a tomu bohužel žádná výchova nepomůže, nikdo na světě to nezmění.

Není tady

 

#74 5. 1. 2012 9:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Děti nechtěli zatěžovat civilizací , aby jim neublížili ,ale klidně by je dali do babyboxu ......??!!
To se nevylučuje... dokud je měli v péči, cítili, řekněme povinnost "chránit" je před civilizací, ale odložením do babyboxu by této povinnosti byli - ze svého pohledu - zproštěni.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#75 5. 1. 2012 9:15

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XIV.

Frigo napsal(a):

Myslím si, že na dětech zanechá větší následky to, že budou bez rodičů a to, co se kolem nich nyní děje. Doteď nejspíš žádné problémy neměly, protože nic jiného neznaly.  A je teď na lidech kolem nich, jak se s tím vyrovnají.

Nedělní výlety do nákupních center považuju za ubohé, ale nikoli týrání dětí, o týrání mám jinou představu.
Chodit s dítětem ven jednou za týden a nejít s ním ven nikdy za celý jeho život považuju za dvě diametrálně odlišné věci.
Samozřejmě že trávení volného času s dětmi nákupy, nerozvíjení jejich dovedností a málo procházek z důvodů lenosti rodiče nejsou ideálním modelem rodičovství, ale prostě někde je hranice: něco není ideální, ale je to přijatelné - a něco už přijatelné není. U těchto dvou dětí myslím způsob, jak je rodiče vychovávali (by věřím, že v rámci svých možností a představ jim dávali maximum) považuju za natolik nešastný, že by naprosto znemožnil budoucí normální sociální život těch dětí. Takže podle mě je jim bez rodičů v nějaké normální rodině (jsou teď snbad u strýce) lépe.
Citové přilnutí k dospělému (a přilnutí dospělého ke mě) je základní potřeba každého dítěte, jedině tak se může správně rozvíjet a získat alespoň přiměřeně vyrovnanou osobnost. Jak k nim přilnuli rodiče, kteří se jim v klidu (tak jako jejich starší sestry) vzdali a odjeli na dovolenou do Španělska, to fakt nevím.

Jinak ale nechci vynášet radikální soudy typu sterilizace. Rozhodovat, dokdy je dítěti lépe u rodičů, by nejsou ideální, ale odkdy už je jim lépe "u cizích" musí být strašně těžké a nechtěla  bych to osobně mít na triku. Obecně je u nás bohužel tendence spíš děti rodinám odebírat, než s rodinami pracovat a pomáhat jim v tom, aby o svoje děti mohly normálně pečovat. Takhle by to být nemělo. Jen v tomto konkrétním příápadě si já na základě informací, které mám jen z tisku, myslím, že dětem bude opravdu výrazně lépe u strýce.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů