Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 14. 12. 2011 13:28

Malfozone
♥------
Registrovaný: 9. 11. 2011
Příspěvky: 13

Dotaz ohledně školky

Ahoj mám spíše rovnou dva dotazy.

1) Doma tříleté dítě, které by teoreticky mohlo jít v září do školky. V létě se narodí mimčo. Co se týče nemocí - je lepší nechat to starší doma, aby nenosilo "školkovské nemoci" alespoň do doby, než bude mít mimi nějakou imunitu a očkování? Nebo je to jedno a klidně tam může chodit?

2) Školka - zápisy probíhají většinou zjara s tím, že dítě nastoupí v září. Berou děti starší 3 let. Jak to je v případě, že dítě dovrší 3 let dejme tomu v červnu (do školky půjde v září) matce skončí rodičovská - ty 2 měsíce tedy bude matka bez financí? Nebo může dítě nastoupit do školky hned v červnu, aby mohla jít do práce?

Děkuji vám za odpovědi..

Není tady

 

#2 14. 12. 2011 13:36

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12257

Re: Dotaz ohledně školky

1. naše lékařka doporučuje počkat, nicméně v dnešní době, kdy jsou školky přeplněné, je šance dostat do školky tříleté dítě, když matka je na rodičovské dovolené s mladším sourozencem, téměř nulová (záleží jak ve kterém kraji). Tady tato "kombinace" totiž přichází v potaz až jako poslední - přednost mají předškoláci a děti, jejichž matky prokazatelně pracují.

2. stav, kdy by dítě bylo přijato do školky v červnu, je skoro sci-fi, bohužel. A pokud už ano, situace je taková, že dítě by muselo jít k zápisu už teda rok předem (nástup v červnu 2012 - zápis do školy jaro 2011), a až do toho června "platit místo" - protože defacto celý rok blokuje jedno volné místo. Ale jak říkám, v červnu téměř nemožné, známá potřebovala umístit v dubnu a bylo to šílené, musela jít až do odvolání...atd. atd. ... natož v červnu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů