Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 3. 2006 7:10

Anni
♥♥-----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 27

Vrácení darované nemovitosti II.

Včera jsme byli za advokátem co dál. Nemáme nárok na vrácení částky za rekonstrukci, protože naše smlouvy byly od začátku neplatné. Rekonstrukce byla ukončena před 4 roky, v době kdy jsme věřili, že dům je náš, ale vlastně nebyl. Vztahuje se na to tříletá promlčecí lhůta.Můžeme se soudit o vyplacení částky, kterou jsme jim za "dar-nedar" vyplatili, jenže oni po nás můžou chtít  za tři roky zpětně vyplatit nájemné, protože jsme nemovitost používali neoprávněně. Jedině bychom jim museli dokázat úmysl jejich jednání a to nedokážeme. A co dál? Jedině hodit "granát".

Není tady

 

#2 3. 3. 2006 0:55

Mgr.K
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 174

Re: Vrácení darované nemovitosti II.

no, ja bych se zkusil soudit o vyplaceni te "darovaci" ceny... proti jejich pozadavku na "najemne" bych zapocetl zhodnoceni te nemovitosti...

a kolik jim je a kolik maji potencionalnich dedicu??jestli by se nevyplatilo pockat, az zaklepou backorama...

Nevim, jak jste to tenkrat delali z danema, ale oni asi neplatili dan z te "darovaci" ceny... nejsem si jist, ale mozna by mensi udani na FU nevadilo... ;o)

Není tady

 

#3 3. 3. 2006 10:16

Anni
♥♥-----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 27

Re: Vrácení darované nemovitosti II.

Mgr.K napsal(a):

no, ja bych se zkusil soudit o vyplaceni te "darovaci" ceny... proti jejich pozadavku na "najemne" bych zapocetl zhodnoceni te nemovitosti...

a kolik jim je a kolik maji potencionalnich dedicu??jestli by se nevyplatilo pockat, az zaklepou backorama...

Nevim, jak jste to tenkrat delali z danema, ale oni asi neplatili dan z te "darovaci" ceny... nejsem si jist, ale mozna by mensi udani na FU nevadilo... ;o)

To jsme měli v plánu, soudit se o vrácení peněz za dar. Jenže bylo nám řečeno to s tím nájemném. A to nájemné si mohou určovat sami a může být vyšší než co požadujeme my.

Dědici jsou dva. Můj otec, který se od rozvodu o nás vůbec nestaral, až později, kdy jsem vydělávala si ke mě chodil půjčovat a nevracel. To samé dělal rodičům a proto ten dům "darovali" nám. To také nemohl zkousnout a začal na bábu tlačit abychom dům vrátili. A to se mu povedlo. Je totiž dost zadlužený. Pak druhý dědic - moje teta s rodiči nemluví víc jak 10 let, protože tam také bydlela a oni jí mluvili do jejího nového vztahu (byla rozvedená) Tak od nich odešla a vdala se za svého přítele. Tetě je dnes 55 let, takže nejde o žádnou mladou holku.
Bába s dědkem jsou z dobrého kořene - jejich rodiče tu byli do 90 let.

Darovací daň jsme platili já s manželem. I veškeré poplatky s tím spojené.

Teď ještě po nás vyžadují uvést dům do původního stavu! Vyndat střešní okna, opravit střechu, oklepat dlažbu, utrhat plovoucí podlahu, koupelnu, zlikvidovat sádrokartonové zdi atd. Také jsme platili novou přípojku pitné vody, kterou si děda objednal - to taky máme vykopat a najít staré potrubí? To nemluvím o topení. V patře byl jeden pokojík a tam byl jeden přímotop, který jsme nepotřebovali, tak ho starý prodali. Teď chceme odmontovat topení i plynový kotel, ale to prý nemůžem, čím by v tom pokoji topili? Ten pokoj sloužil jako sušárna na prádlo.
O zahradě ani nemluvím , její úprava nás taky stála dost peněz i práce. To mám zvorat trávník i s novou skalkou? To ještě po nás chtěli, abychom na zahradě postavili bazén - no a mi nic. Také nám to dost vyčítali, protože babka by se ráda koupala - to bylo asi to mé špatné chování.
Atd.....

Jestli někdo uvažuje o darování - nikdy to nedělejte. Přišli jsme minimálně o 500 000,-.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů