Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 3. 12. 2011 13:22

Manika
♥------

Přítelova rodina

..

Upravil(a) Manika (4. 12. 2011 9:23)

Není tady

#2 3. 12. 2011 13:31

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Re: Přítelova rodina

Budou ti chybet, kdyz se s nima "rozejdes"?
Rikas, ze pritel te podporuje a chape...
Na druhe strane - "rozchod" zrejme to, co ti vadi nejvic = pomluvy a jejich "radost z tveho nestesti" neukonci, to si snad uvedomujes...

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#3 3. 12. 2011 13:44

nokturno
♥♥♥----

Proč se do něčeho nutit? Přítel stojí za tebou, zřejmě situaci vnímá stejně jako ty. Nenech se svazovat konvencí a řečma, dělej, co ti říká tvoje srdce. Prostě se scházej jen s lidmi, kterých si vážíš a mᚠsi s nimi co říci. Svým rozhodnutím, které možná způsobí těžkosti, se stávᚠdospělejší a svobodnější.

Upravil(a) nokturno (3. 12. 2011 13:45)

Není tady

#4 3. 12. 2011 14:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Maniko, já dost dobře nerozumím Tvé větě: "Bohužel kvůli své flegmatické povaze jsem dlouhou dobu absolutně neřešila přítelovu rodinu.... U společenství pokrevně spřízněných osob, kde fungují několik desetiletí zaběhnutá pravidla a specifické mezilidské vztahy toho - bohužel - moc k řešení není. Buďto přistoupíš na jejich pravidla a oni Tě "vezmou mezi sebe", nebo na jejich pravidla nepřistoupíš a zůstaneš "mimo rodinu" stolt Což si myslím, že v Tvém případě není žádná škoda, protože do rodiny, kde panují pletichy, závist a pomluvy by se neměl chtít dostat člověk, který na tohle nemá povahu stolt

Je dobře, že jsi v té rodině našla přítelovu sestru, která je jiná, nežli ti ostatní a dokázala Ti v těžkých chvílích podat pomocnou ruku. Zbytkem se nezabývej, stejně je nepředělᚠa pokud to cítíš tak, že pro Tebe bude lepší, abys s nimi přerušila veškeré styky, tak to udělej - na to mᚠplné právo. Osobně si myslím, že jsi v té rodině natolik dlouho, že by nikoho nezabilo, kdyby Ti projevil v těžkých chvílích upřímnou účast a to, že nikdo patřičně nereagoval, považuji jednak za hrubost a neomalenost, druhak ti tím rodina dala najevo, že Tě nepokládá za svoji součást, že do jejich rodiny nepatříš a proto není důvod se s Tebou zabývat, protože jsi pro ně "cizí".

Tak se k nim chovej taky jako k cizím a budeš mít pokoj stolt !!!

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#5 3. 12. 2011 15:12

Manika
♥------

..

Není tady

#6 3. 12. 2011 17:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Maniko, to je mi líto ... ale příbuzné si bohužel člověk nevybírá pussa Buď ráda, že je alespoň přítelova sestra na Tebe hodná a na ten zbytek rodiny se vykašli. Nepátrej po tom, proč jsou a jací jsou, protože dospělé lidi bohužel nepředěláš.

Já vím, že Tě to mrzí, ale ne vždycky se bohužel v životě setkᚠs lidmi, kteří se k Tobě budou chovat slušně a budou Tě mít rádi. O to víc zamrzí, když je to rodina Tvého životního partnera a ještě horší je, když se "krása" jejich charakteru projeví v krizové, vypjaté situaci usch Všechno zlé je ale pro něco dobré - alespoň víš, že od nich do budoucna nemůžeš nic pozitivního očekávat a podle toho se můžeš zařídit.

Já bych se v budoucnu omezila pouze na stručný a zdvořilý pozdrav, když bych je potkala a víc nic, přerušila bych s nimi veškeré styky stolt Není Tvojí povinností se s nimi stýkat a když se k Tobě neuměli zachovat v těžké situaci alespoň trochu lidsky, je Tvůj postoj zcela pochopitelný stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#7 3. 12. 2011 17:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ale jeho rodina není povinna ti pomáhat ani tě podporovat. ani tě mít ráda. klidně tě můžou brát jen jako někoho, kdo prostě randí/bydlí s jejich synem, bratrem .. vůbec jim nemusíš být sympatická, jen tě prostě tak něják berou. ona to slušnost sice je, ale fakt ne povinnost. ty se teď za to chovᚠjako malá holčička - ti jsou fuj, nepomohli, s těmi už se s týkat nebudu, sestra pomohla, s tou budu.
jinak je to samozřejmě blbý, jak se zachovali, o tom žádná, ale na takový lidi prostě ještě v životě narazíš. s rodinou se samozřejmě stýkat nemusíš, když myslíš, že to tak pro tebe bude lepší, proč ne.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#8 3. 12. 2011 18:15

Manika
♥------

xx

Není tady

#9 3. 12. 2011 20:26

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

ok kapitulation

Upravil(a) ViktorkaM (4. 12. 2011 14:39)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#10 3. 12. 2011 21:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥

kdybych nebyla tak hloupá a řešila povahy těch lidí už dřív, tak by mně teď svým hulvátstvím tolik neublížili, mohla jsem to čekat
Neříkej, že za osm let jsi je nepoznala. Že se celou tu dobu přetvařovali, aby se jako "hulváti" mohli projevit až teď.

když se stane neštěstí tak do člověka který je nešastný ještě kopat... vadí mně, že mají z mého neštěstí potěšení
Vždy na druhou stranu říkᚠ- "že se na mě za celou dobu nikdo ani nezeptal, před ním se schválně tomuto tématu vyhýbají, prostě žádný zájem" - kde je jaké kopání, kde vidíš potěšení? Oni ti něco takového řekli do očí? Pamatuj, že všechno ostatní, co se k tobě donese, jsou pouze zprostředkované informace, které jsou vždycky poznamenány pohldedem toho, kdo ti je donáší.

i ona ve mě má oporu a tak to má přeci v rodině být
Ne - tak si TY myslíš, že je to správně. Jiné rodiny to můžou mít úplně jinak.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#11 3. 12. 2011 22:15

Manika
♥------

xx

Upravil(a) Manika (4. 12. 2011 9:24)

Není tady

#12 3. 12. 2011 22:18

Manika
♥------

xx

Upravil(a) Manika (4. 12. 2011 9:24)

Není tady

#13 4. 12. 2011 9:27

Manika
♥------

Ahoj, příspěvky jsem vymazala, diskusi nechám uzavřít. Je to na internet přeci jen moc citlivé téma. Ale v krizi člověk zkusí cokoliv. Každopádně ViktorceM, Nokturno a Kiaře moc děkuji za slova útěchy. Mějte se hezky! Manika

Není tady

#14 4. 12. 2011 16:21

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Na přání autorky vlákno uzavírám.

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady