Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 1. 3. 2006 20:52

Mišineček
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 1386

Bylinky a těhotenství

Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat, zda jsou nějaké bylinky, které by se neměli brát, teda pít, v těhotenství. Piju takové normální čaje v sáčcích, mátu, směs bylinek od Mildfordu nebo na trávení, žaludek a střeva, atd. Jsou nějaké bylinky, které bych pít neměla? Díky moc za odpovědi.

Není tady

 

#2 1. 3. 2006 21:12

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: Bylinky a těhotenství

Misiku, ja myslim, ze zrovna mata moc vhodna neni. Mne doktor rikal, ze snizuje tlak.
Tady jsem nasla nejake caje vhodne v tehu (www.jarmila.com):

těhotenská směs
složení: meduňka, kontryhel, černý rybíz, kopřiva, malina, řebříček
určení: má zklidňující a čistící účinky, podporuje činnost svalstva v malé pánvi
příprava: 1 lžičku čaje na 2 dl vody - zalejeme převařenou vodou a necháme 10 minut luhovat, scedíme

těhotenská směs 4 týdny před porodem
složení: malina, ostružina, jahoda
určení: pomáhá uvolnit hladké svalstvo v malé pánvi
příprava: 1 lžičku čaje na 2 dl vody - zalejeme převařenou vodou a necháme 10 minut luhovat, scedíme


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#3 1. 3. 2006 22:10

Mišineček
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 1386

Re: Bylinky a těhotenství

Ahoj Romano. Díky moc. Mám pořád dost nízký tlak a tak piju, a jsem za to ráda, kafe, ale i mátu na trávení. Tak to mě docela mrzí. Ale zkusím to, co píšeš. Díky moc.

Není tady

 

#4 2. 3. 2006 8:11

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: Bylinky a těhotenství

No jo, nekdo to kafe potrebuje, ale melo by se to omezit tak na 2-3 salky denne a nejlepe jen nejake Nescafe, ale to zase nevim jak moc ma vliv na tlak, ja totiz nejsem kavova :-)) Ja treba pila v tehu caj roiboos, coz je zeleny caj. Kafe a cerny caj pusobi mocopudne, takze by se toho nemelo pit moc..........


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#5 2. 3. 2006 8:23

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Bylinky a těhotenství

Romi, roiboos není zelený čaj, ale jakýsi africký jehličnan či co - ale mooc dobrý smile


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#6 2. 3. 2006 8:46

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: Bylinky a těhotenství

No ja vim, ze to vlastne neni caj jako takovy, ale jako "caj" se to pije, tak jsem to tak napsala.


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#7 2. 3. 2006 16:01

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: Bylinky a těhotenství

Tohle jsem našla někde na netu:

Nadměrné dávky nebo dlouhodobé užívání máty v těhotenství by mohlo způsobit předčasné stahy dělohy, a tím dojít k potratu nebo předčasnému porodu miminka. Pokud nemáte žádné problémy a Vaše těhotenství probíhá normálně, není důvod mít obavy. Strach by způsobil více problémů než máta. S bylinkami zacházejte stejně opatrně jako s léky. Mátový čaj nepijte ani v období kojení, snižuje tvorbu mléka. Jeho pití je vhodné, pokud chcete zastavit tvorbu mléka při odstavení miminka. Bylinky, které Vám mohu doporučit v těhotenství je čaj z maliníku, pije se od ukončeného 34 TT, má tonizující vliv na hladné svalstvo dělohy a střev, tak připravuje bříško na porod. Po porodu a v období šestinedělí je vhodné pít kontryhelový čaj, stimuluje zatahování dělohy po porodu, snižuje krvácení při porodu a spolu s meduňkou vrací energii po porodu a zvyšuje sekreci mateřského mléka, je ideální si čaj z něj vzít k porodu a pít ho i během hospitalizace až do konce 6tinedělí. Přeji Vám bezproblémové těhotenství a krásný porod.


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#8 3. 3. 2006 13:26

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Bylinky a těhotenství

Já občas piju čaj z heřmánku nebo z meduňky, párkrát jsem měla i mátový. Měla bych strach z kontryhelu a řebříčku - to asi opatrně. Nejvíc piju roibos a v těhotenství mi chutnají i ovocné čaje, které jsem nikdy nemusela.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#9 3. 3. 2006 19:58

Mišineček
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 1386

Re: Bylinky a těhotenství

Ahoj holky. Moc děkuji. Mátu už pít teda nebudu. Mám ji ráda, ale raději ji vynechám. Teď dost piju zelený čaj normální nebo s příchutí. Ovocné čaje jsem měla ráda před těhotenstvím, ale v těhotenství mi začali hodně chutnat spíše bylinkové a zelené. Také jsem koukala, že prodávají čaje pro kojící na podporu mléka. Kamarádka totiž pije nějaký jako mléčný drink nebo co to je, na tvorbu mléka a prý i přibrala a tak asi tyhle čaje by váhu ovlivňovat neměli, ne?! Na to mám ale ještě dost času. big_smile Tak ještě jednou díky a mějte se fajn. pá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů