Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 25. 11. 2011 10:34

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Kerrin, tak myslím že v těch úkolech, chystání věcí a tak je dcera jako každé jiné dítě. Takhle to děti prostě mívají. Zrovna když něco musí dělat, mají na práci důležitější věci. I my to tak mívaly, když jsme byly malé big_smile

Ale co se týká té držkatosti, je to vina špatné výchovy. Vůbec nechápu, jak 10 leté dítě může začít po své matce řvát (když ji vykážeš do pokoje). Tohle udělat můj syn, tak ho přehnu přes koleno a dostane tak nařezáno, že se na pr... několik dnů neposadí. A můj syn to moc dobře ví, proto si tohle nikdy nedovolil.
A co to je, že sjte stanovily pravidla a po týdnu už neplatily? Ty jsi máma, ty stanovuješ pravidla a tvá dcera je musí dodržovat.

Jo jo, to je ta volná výchova kterou dnešní rodiče prosazují. Kdysi existovaly důtky a děcka poslouchaly jako hodinky.

Není tady

 

#27 25. 11. 2011 10:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Po letech jsem došla k poznání, že je moc důležité si uvědomit, kam vlastně svou výchovou směřuji:
zda chci vychovat perfektního a dokonalého jedince, budoucího štvance, kterému nebude nikdy nic dost dokonalé, nejméně on sám, a nebo šastného a sebevědomého člověka, který si bude věřit, a tím bude věřit i druhým lidem...
Toho druhého direktivně a bez předávání kompetencí, tedy možnosti nést zodpovednost za své činy se všemi následky, dosáhnout nelze.

Desetiletá holka je už dost stará na to, aby se zodpovědnosti sama za sebe začala učit. Řekla bych že víc, než dost stará, je nejvyšší čas.
Vymezit hranice? No pochopitelně. Jak? Nejlépe funguje vždy SPOLEČNĚ. Vyslechout její názor a vyhradit si právo popsledního slova. Dohodnout se na odměnách a sankcích. A to pro obě: jak pro dceru, tak pro matku. Stará zkušenost praví, že každý nejochotněji dodržuje pravidla, na jejíchž formulaci se sám podílel. Ono mu tak totiž ani nic jiného nezbývá. A tak se taky nejlépe naučí zodpovědnosti.
Chce to ale trpělivost a "hrát" fér i když mně, jako dospělákovi se nelíbí, že mně vlastní dítě nachytalo na švestkách stolt Slíbila jsem jí kino a pak neměla čas? Lup, "černý bodík" pro mně a dneska meju nádobí po večeři já, by je to jinak povinnost dcery.
Jinak než vlastním příkladem dítě dodržovat pravidla totiž nenaučím a mohu ho kontrlovat jak chci..
Ukočírovat to tak, aby se to nezvrhlo ve vzájemné "šmírování",soutěžení a dril vzhůru nohama, ale zůstalo to v mezích hravosti a vzájemné důvěry, to chce být silná v kramflecích, tedy být především důsledná a dostatečně hravá.

Takže:Mᚠúkol? Nemáš? Super, věřím ti.
Dotalas kuli za nepřinesený úkol? Hmm...co že jsme to stanovily jako kompenzaci za lajdáctví a lhaní?
A co s tou kulí budeš dělat? Chceš pomoci?
Ano? Ok, jdeme na to  X  Ne? Ok, věřím, že teď už to zvládneš sama.

Tohle je fuška, chce to velkou trpělivost a především důvěru ve vlastní dítě, v jeho schopnosti a zdravý základ, který jsme do něj stejně vložili hlavně my , táta s mámou společně - genetickou výbavu a vzorce chování si přináší do života jedině od nás, nemáme se tedy na co vymlouvat.

Souhkasím s názorem, že tahle dívenka má v hlavě asi pořádnej mazec...Navíc začínající puberta...nejednala bych s ní jak s pětiletým dítětem, i když se tak projevuje. Určitě ne dřív, než bych se pokusila jí přesvědčit, že se nemusí bát, a to ani o mne, že má mojí důvěru a že ji miluju bez jakýchkoliv podmínek a je jaká je.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#28 25. 11. 2011 10:37

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Bystřinka napsal(a):

Mně pořád nesedí, že je holka jen v předpubertě. Evidentně jí chybí táta, ale nemusí to znamenat, že chybí jako druhá složka rodiny. Určitě holčičku zasáhl rozvod. Možná si myslí, že máma může za všechno. U táty je na víkend, kdy se úkoly nepíšou a máma je pak jen ten dráb.

Mě ještě v tomhle zaráží jedna věc. To že máma 10 leté dceři vysvětlije že tátu měla ráda, ale on jí ne (ne jak si dcera myslí že to bylo naopak) a taky to, že se své dcery ptá jestli je ráda, že má táta přítelkyni.
Tady je evidentní, že do dnes není sama maminka vyrovnána s rozvodem. Jak potom má být to dítě?

Není tady

 

#29 25. 11. 2011 12:03

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Jsem dcera (44) a mám syna (25) ...z obojí strany znám něco.
Jak jsem to tady četla , všechny uvedené rady jsou rozumné a použitelné - pouze je třeba zvolit vhodnou dobu a míru. To je na výchově to nejt잚í - vědět, kdy je ta správná doba a co je ta správná míra. Takže bych si nedělala hlavu, jestli jsem konala správně.
Ono totiž to, jak dítě "vychováte" se někdy pozná až po 40ti letech smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#30 25. 11. 2011 12:49

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Ono totiž to, jak dítě "vychováte" se někdy pozná až po 40ti letech
Tak to je mazec. dumbom
Jak psala Pandora, záleží na tom, jakým směrem výchovu směrovat. Souhlasím stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#31 25. 11. 2011 13:25

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Modroočka napsal(a):

Tak Sahleb, mᚠvýhodu, že mᚠdokonalý děti..............

U dětí, který takhle "capčí", to chce hlavně důslednost a vytrvat. Jinak nic moc nepomůže.

Nikde jsem nepsala, ze mam dokonaly deti. Ja vubec nevim jak vypada dokonale dite. Moje zasada je, ze se deti nebijou. Kupodivu neznam ve svem okoli rodice, ktreri deti biji.

Moje deti me rozcilujou az, az. Ale to se nerovna = ted je mam bit a udelat jim fyzickou bolest.

No, a pokud maji v pokojich bordel, tak je to jejich bordel. Kdyz jim to vyhovuje..... Ja sama nejsem typ, co furt luxuje a meje podlahu apod. Avsak nejake "psotniky" jsem s nimi nikdy nezazila. Ja sama jsem to taky absolutne nedelala, coz vim od rodicu a prarodicu. Vzdycky se ptam, co se asi v takovem diteti asi deje, ze sili a je uplne mimo sebe.

Ja jsem zazila hodne ale hodne prisnou vychovu. A pokud se jednalo o biti, dneska vidim jasne, ze je ponizujici a zbytecny. Me vychovaly jine veci.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#32 25. 11. 2011 13:27

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

dusička napsal(a):

Ono totiž to, jak dítě "vychováte" se někdy pozná až po 40ti letech
Tak to je mazec. dumbom
Jak psala Pandora, záleží na tom, jakým směrem výchovu směrovat. Souhlasím stolt

Vychovany dite se pozna uz driv. Alespon podle toho jak mluvi a jak se chova.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#33 25. 11. 2011 13:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

A pokud se jednalo o biti, dneska vidim jasne, ze je ponizujici a zbytecny.
Jak kdy... pokud mrňousovi Xkrát za sebou řeknu "nedělej to", pak po Xprvé ho přes tu pr*dýlku plácnu. big_smile Když mu řeknu "jestli vlezeš do silnice, zajede tě auto", nic si pod tím nepředstaví. Slíbím-li mu pár na zadek, ví velmi dobře, o čem je řeč. big_smile

Vychovany dite se pozna uz driv. Alespon podle toho jak mluvi a jak se chova.
Slušně hovořící a slušně se chovající dítko vychovaný hlavně vypadá wink
Což neznamená, že to jinak nemůže bejt křivej hajz*lík, kterýmu žádnej podraz není cizí skurt

Upravil(a) helena (25. 11. 2011 13:44)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 25. 11. 2011 14:33

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Přiznám se, holku mám skoro pětiletou a na zadek jsem jí plácla za celou dobu snad třikrát. A to jednou když mě vběhla do silnice. Pak jednou když mě hodně vytočila, a to bylo ze vzteku, byla jsem bezradná a takto tedy ne. Není to řešení. Já děti chválím a motivuju.
Když se vzteká, nechám vztekat. Ono jí to přejde a přijde za mnou za chvilku jako sluníčko.
Sahleb - kolik mᚠdětí? Já myslela, že mᚠjednoho kluka.

Slušně hovořící a slušně se chovající dítko vychovaný hlavně vypadá
Což neznamená, že to jinak nemůže bejt křivej hajz*lík, kterýmu žádnej podraz není cizí

Ano, říká se tomu honorace, "lepší" rodiny si myslej, jak maj dítka vychovaný líp než rodiny chudší.

Kolikrát jsem se zamýšlela nad výchovou, jestli kluky vychovávám správně.
Protože je vychovávám hlavně tak, aby nikomu neubližovali, nelhali, nekradli, aby se snažili pomoc druhýmu a tak.
Jenže v dnešní době maj zelenou hlavně ty hajzlíci,kteří nekoukaj napravo nalevo a jdou si za svou kariérou a nebojí se přitom podrazit druhého.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#35 25. 11. 2011 14:53

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

On je taky trochu rozdíl mezi lehkým plácnutím prcka přes zadek nebo přes tlapkui, když ji strká někam, kam nesmí a mezi vlepením facky pubertálnímu výrostkovi.
Osobně mi to připadá jako výraz totální bezradnosti a ne prostředek výchovy. hmm


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#36 25. 11. 2011 16:22

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

dusička napsal(a):

Slušně hovořící a slušně se chovající dítko vychovaný hlavně vypadá
Což neznamená, že to jinak nemůže bejt křivej hajz*lík, kterýmu žádnej podraz není cizí

Ano, říká se tomu honorace, "lepší" rodiny si myslej, jak maj dítka vychovaný líp než rodiny chudší.

No teda Duši - nemyslím si, že by helča tím slušným hajzlíkem měla na mysli právě tu "honoraci" - mᚠproblém s bohatšími lidmi jako vůbec celkově, nebo se ti slušní hajzlíci vyskytují jen v politice? Oni ti chudší vždy těm o něco bohatším, co jim zaviděli větší kost na talíři vždy říkali "honorace" nebo "lepší rodiny"


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#37 25. 11. 2011 16:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Nene Zklamčo, nemyslela jsem nikoho. Měla jsem na mysli tchyni, která si hraje na honoraci, a přitom je stejná jako my. Napsala jsem to špatně, nemyslela jsem bohatý lidi.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#38 25. 11. 2011 16:53

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

No a k dotazu pisatelky:
osobně to vidím tak, že holčina moc dobře ví, co si může dovolit a plně toho využívá. Tatínek se může přetrhnout, aby se měla dcerka u něj dobře, maminka taky a dívenka jen těží ze situace. Souhlasím s Bety, že včas a dobře mířený pohlavek ji nasměruje do správných mantinelů.

Volná výchova se podepsal právě na tom, že tu je plno nevycjhovaných hajzlíků. Jistě, že oi dřív děcka měly mouchy, jenže rodič vzal plácačku a ty mouchy vyhnal, v současné době se už takto malý jedinec moc dobře umí ohánět právem, by právu neporozuměl. Takže se stává (v dřívější době neslýchané), že děti udávají své rodiče, jak na běžícím páse, klidně i za výchovný lepanec. A proč si myslím, že je to v dnešní době s tou volnou výchovou přehnané? Právě v mnoha případech tuto volnou výchovu nastolili rodiče, co byli sami v dětství fyzicky potrestáni za své přestupky vůči chování, a tak zaujali postoj "já teda své děti nikdy bít nebudu" - a tak tedy včas nedají tu výchovnou a pak se diví, že jim děti skáčou po hlavě.
Vůbec neberu jako selhání, že rodič uštědří výchonou lekci fyzickým způsobem. Je to totiž prospěšné pro obě strany - rodič si neničí nervy hodinovými přednáškami (které stejně nikam nevedou - leda tak jedním uchem tam a druhým ven) a ušetří si zdraví, než by zobal AD a dítě má hranici nastavenou natotata, kterou si kupodivu i pamatuje.

Moji rodiče mi uštědřili pár ručně stručných lekcí, já svým dětem také - a jsem s jejich chováním a charakterem naprosto spokojena. Nefetovaly, netahaly se po nocí, neměly první sexuální zážitek ještě před patnáctým rokem, a rozhodně to nejsou slušní hajzlíci z lepší rodiny.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#39 25. 11. 2011 16:58

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

dusička napsal(a):

Nene Zklamčo, nemyslela jsem nikoho. Měla jsem na mysli tchyni, která si hraje na honoraci, a přitom je stejná jako my. Napsala jsem to špatně, nemyslela jsem bohatý lidi.

tak proč si ji zařadila do honorace, nebo "lepší" rodiny, když víš, že je na tom tak nějak stejně?
ale to je jedno - prostě jsi to tak myslela, já z toho vyvodila právě ty bohatší.
takovou tchyni mám pojmenovanou jinak - na srdci jed, na jazyku med - typický křivák.
Viděla jsi zfilmovanou podívku od nedávno zavražděné spisovatelky - "Tchyně a uzený"? Tak tenhle typ mám na mysli....pasuje i na toho "slušného hajzlíka" lol

Upravil(a) Zklamaná (25. 11. 2011 16:59)


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#40 25. 11. 2011 16:59

majkafa
Host

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

dusička napsal(a):

Slušně hovořící a slušně se chovající dítko vychovaný hlavně vypadá
Což neznamená, že to jinak nemůže bejt křivej hajz*lík, kterýmu žádnej podraz není cizí
Ano, říká se tomu honorace, "lepší" rodiny si myslej, jak maj dítka vychovaný líp než rodiny chudší.

Tohle je naprostý nesmysl. Odkud to, dusičko, máš? va To jsem jakživa neslyšela ani jsem se s tím nesetkala. va
TY tomu říkᚠhonorace? Pročpak? va Proč se schovávᚠza ŘÍKÁ SE? va Mᚠproblém s "chudý" a "bohatý" a "lepší" a "horší"? Cítíš se být chudá z horší rodiny, když píšeš s takovým despektem? Kdo je vůbec chudý z horší rodiny? A kdo z lepší? Co je to lepší? ...

Upravil(a) majkafa (25. 11. 2011 17:05)

 

#41 25. 11. 2011 17:22

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Majko, také jsem to slyšela - o lepších rodinách a vychovanějších dětech. Mimochodem, vy jste neměly paní učitelky, které si "předcházely" děti z lepších rodin, na nichž smítko nenašly?
Sama jsem tohle při návštěvách třídních schůzek v rodičovské roli zažívala opakovaně.  A nebyly to jen paní učitelky, ale i páni učitelé a ředitelé a dámy a páni spoluúčastníci. Když dcera přešla ve 4. třídě na jinou školu a já jsem šla poprve na třídní schůzky, dorazil tam jeden tatínek slušně předupravený alkeholem. Pohoršovala jsem se nad ním až do doby, kdy vypuklo takové plédování paní učitelky na konto jednoho mladistvého padoucha  a jeho tatínka a vice versa na konto paní učitelky, že jsem se tatínkovi přestala divit, začala jsem mu přát, aby školní docházku rodičovské povinnosti během školní docházky svého syna přestál bez úhony. Když se pak v polovině schůzek zvedl a se slovy, že tohle on poslouchat nemusí, kývavým krokem odešel, záviděla jsem mu a myslím, že jsem nebyla sama.hmm
A jinak by možná bylo fajn trochu sjednotit názvosloví: Myslím si, že facka je úder dlaní do tváře, jako fyzický trest desetileté dívky ho považuji za nevhodný. Pohlavek je úder dlaní do hlavy ze strany nebo ze zadu - záhlavec - vhodnější.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#42 25. 11. 2011 17:23

majkafa
Host

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Bramborko, my jsme měli súdružky učitežky, které se ke všem chovaly stejně. V naší dědině byly rodiny. Ne lepší,horší, chudší, bohatší... My všichni jsme byly děti. Bez přívlastků. Díkybohu.

 

#43 25. 11. 2011 17:28

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

majkafa napsal(a):

Bramborko, my jsme měli súdružky učitežky, které se ke všem chovaly stejně. V naší dědině byly rodiny. Ne lepší,horší, chudší, bohatší... My všichni jsme byly děti. Bez přívlastků. Díkybohu.

Nojo, ta Praha, to bylo hnízdo zkaženosti tongue. A s vlastníma dětma?
Mně to bylo jako dítěti celkem šuma fuk, byla jsem natroublá, ale myslím, že jako rodič jsem to
spíš vnímala.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#44 25. 11. 2011 17:37

majkafa
Host

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Bramborko, s vlastními dětmi? Hm, mám jednu zkušenost. Když si mě pozvala paní učitelka mé dcerky v první třídě a řekla mi, že když má dítě rodiče s VŠ, tak si myslela, že to bude teda lepší, než to je. Já ji tak zpucovala, že na to už nikdy nezapomněla, že děti jsou si rovné.
Nedokázala mi ukázat předpis, který říká, že dítě vysokoškoláků je POVINNO být naprosto vzorné a dokonalé. smile

Upravil(a) majkafa (25. 11. 2011 17:39)

 

#45 25. 11. 2011 18:06

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

ROdič má být především šéf a nemůže se stavět na stejnou úroveň. Tady a teď už bohužel vidím, co tenhle omyl může způsobit. Nelze připustit, aby dítko hlídalo rodiče. To musí on sám.

Ano, velká pravda je v tom, že pravidla by si měli stanovit společně. Ale ne každé desetileté dítě je stejně vyzrálé. Mám takovou "lekcičku" zrovna doma. Jedna holka zvládá dřív , druhá o mnoho později než je průměr a já jsem rodič, který se k tomuto faktu musí postavit. Je li dítko nevyzrálé, je třeba se k němu tak chovat. Nedokáže- li samo uposlechnout, je třeba ho vést BEZ PONIŽOVÁNÍ jako dítko věkově mladší. Aby se to naučilo. Což s sebou nese výhody i nevýhody pro oba. Dospělí musí stále dozírat, jako na dítko mladší a dítko nedostane pravomoci dítka staršího. Oba jsou tak vedeni ke společnému cíli. Prostě pro dítě by mělo být výhodnější uposlechnout a rodič by se měl naučit předvídat.

Mže se chovat laskavě, nemusí vůbec použít tělesné tresty, ale měl by být důsledný. Mluvit se mnou budeš v klidu, pokud nemᚠzájem, mᚠsvůj prostor, kam se můžeš uchýlit, pokud mᚠráda tě vyposlechnu. Uprostřed afektu lze popadnout i tu desetiletou holku a jasně jí zopakovat pravidlo a odnést ji do pokoje.  Na druhou stranu lze se jí přizpůsobit (i když to způsobí komplikaci rodiči) a všechny povinnosti jí pomoct zvládnout.

A ještě jeden postřeh. Ne každé desetileté dítko si dokáže vyndat úkolníček a zkontrolovat =úkoly. To by měl dělat rodič. ten je od kontroly, na druhou stranu zase nemusí společně vypracovávat úkol - to je právě zodpovědnost toho dítka.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#46 25. 11. 2011 19:18

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

To, že někdo svoje děti nebije (resp. je nevychovává občas několika dobře mířenými) přece neznamená, že děti mají volnou výchovu a rostou z nich nevychovaní hajzlíci.
Já si třeba nepamatuju, že by na mě rodiče někdy vztáhli ruku. Asi to bylo tím, že mi uměli nastavit hranice jinak. Bez facek.
Když si představím, že bych dostala přes hubu, když bych nevyšlapovala tak, jak rodiče chtějí, tak je mi průzračně jasný, jak by to dopadlo. Jsem beran beranovič, takže... vissla


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#47 25. 11. 2011 19:23

majkafa
Host

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Xsara jsem taky beran beranovič. A maminka mě hodně bila. Vím, že si dovedeš představit, co jsem dělala. Taky jsem utíkala z domova. Do lesa. Seděla na stromě a plakala. Že jsem cizí... Když mi bylo 20, maminka mi badmintonovou pálkou zlomila ruku, protože jsem přišla domů AŽ v půl 11, hráli jsme venku badminton... Byla jsem studentkou VŠ.
Své děti jsem nebila. A přesto z nich vyrostli prima lidé. Nebo možná právě proto. Ne s psychickými problémy, jaké jsem měla v důsledku takové výchovy já.

 

#48 25. 11. 2011 19:24

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Uff... grater


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#49 25. 11. 2011 19:47

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Majkafo - to je smutný , posílám pussa


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 25. 11. 2011 19:56

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

Slušně hovořící a slušně se chovající dítko vychovaný hlavně vypadá
Což neznamená, že to jinak nemůže bejt křivej hajz*lík, kterýmu žádnej podraz není cizí
Ano, říká se tomu honorace, "lepší" rodiny si myslej, jak maj dítka vychovaný líp než rodiny chudší.

Tohle je naprostý nesmysl. Odkud to, dusičko, máš? va To jsem jakživa neslyšela ani jsem se s tím nesetkala. va
TY tomu říkᚠhonorace? Pročpak? va Proč se schovávᚠza ŘÍKÁ SE? va Mᚠproblém s "chudý" a "bohatý" a "lepší" a "horší"? Cítíš se být chudá z horší rodiny, když píšeš s takovým despektem? Kdo je vůbec chudý z horší rodiny? A kdo z lepší? Co je to lepší? ...

Majkafo - napsala jsem to asi nesrozumitelně.
Já nemám problém s chudými a bohatými. Osobně ne. Pocházím z průměrné dělnické rodiny. stolt
A když jsem mluvila o tchyni - ta honorace - ano, ona si hraje, že je něco lepšího než moji rodiče. Možná proto,že byla jedináček, moje mamka z osmi dětí. Moje mamka chodila do školy v teplákách, k vánocům dostávala třeba jen omalovánky. Tchyně se nad mou mamkou nadřazuje, a to tím, že plácne - já bych nikdy nedělala u mašiny (mamka šla z devítky rovnou makat).
Prý by se nikdy nebavila jen tak s dělníkem usch z toho mi je na blití. Proto píšu,že je to hra na honoraci. Jak takoví dospělí lidi můžou vychovat své děti k úctě k druhému?
A nejvíc před lety mě dorazilo. Přišla tchyně - a prý že nám pohlídá kluky, at jdeme volit (nevím jestli ještě ted, ale byli v KSČ a žrali to a chodili na schůze). Já naopak byla vychovávaná proti komunistům.
Nijak extra mi kluky nehlídala, tak jsem jí řekla,že když budeme chtít jít volit, tak to zvládneme i s klukama. No a ona začala vyprávět - cituju: Starýho jsem musela vrátit převlíknout si ponožky, měl je děravý, jak by to vypadalo, na volbách v roztrhaných. dumbom Přišlo mi to právě to hraní na honoraci - navrch... vespod...
Ale to jsem offtopic


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů