Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 24. 11. 2011 16:30

Kerrin
♥♥♥♥---

Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Dobrý den,

chtěla bych se s Váma nebo s někým zde nezávislým  poradit odledně problému mezi mnou a dcerou , který přetrvává již nějakou dobu.Nějak nevím kudy a kam a at zkusím cokoliv tak nic nefunguje.
Takže od začátku, postupně. Jsem rozvedena 4 roky, mé dceři je skoro 10 let. Od jejího věku 2,5 let se exmanžel se 3x odstěhoval a z toho 2 x vrátil, stání a zájem rodinu  moc neměl,spíše měl své zájmy a s náma zájem být nemě, proto nakonec rozvod. Vše proběhlo v pořádku, svoji  dceru má rád.na víkedny si jí bere, již bohužel nemá, ale čas se s ní s týkat v  týdnu. Nedávno si našel přitelkyni a dcera začala jezdit k nim na víkendy.V tom ani problém není. POdstata je v tom, že u nás doma to nefunguje jak bych si představovala. Dcerka přichází ze školy a já jsem ještě v práci, takové ty povinnosti, které má začínaní od té doby, kdy přijde domu - přichystat si věci do školy na druhý den, domácí ukoly (v přpadě, že nerozumí, je děláme spolu), oblečení na ráno. Jenže když přijedu domu z práce  tak se velmi často stává, že nic není nachystané, po chvilce pauzy řeknu, že se jdu podívat co má do školy a jaké úkoly, na to je mi řečeno , že nemají nic. Podívám se do věcí a někdy i zjistím, že úkol je a ne jeden. tak to chci s dcerou udělat, ale v tom se ve většině případů zvedne vlna argumentů, že to jsou ! blbý debilní ukoly!, nebo že to se mnou dělat nebude. Když jí dám prostor at si to udělá sama, tak sedí a děláš, že si úkol dělá a nic.Je pravda, že to už pak nevydržím a zvyšuji hlas, ale stále mám tu snahu jí pomoct.Nakonec po dlouhých bojích, které někdy trvají hodinu a více se úkoly udělají a vše je v pořádku.
To je co  se týče úkolů. Dále je malá dosti náladová a když se jí nechce, tak třeba neodpovídá, nereaguje, je jí vše jedno (i když já si osobně myslím, že  není) , ale dává to najevo. Někdy se ani nechová k babičkám a dědům hezky, pomalu se jí člověk něco bojí říct! Snažím se vysvětlováním a tám, že to takto nejde, úcta jeden k druhému,občas mi i zalže a nepřizná se, když jde i o malé věci a vydží zapírat. Mne to trápí. Přemýšlím, kde se stala chyba,asi za to mohu já.Vždy se říkalo důslednost. Trvám na svém, ale neustále opakování a připomínání jí něčeho mne nebaví a už i rezignuji. Když jsem se jí zeptala co jí trápí a jestli se takhle chová i u tatky, tak mi řekla, že ne a že jí doma tatínek chybí. myslela si, že jsem neměla nikdy jejího tatku ráda (přitom to bylo naopak - žiji sama, jeho jsem měla ráda a několikrát odpustila. vysvětlila jsem jí, že je to obráceně, ráda jsem ho moc měla, ale tatínek chtě být jinde. Zřejmně se s tím těžko vyrovnává, vždycky se tváří statečně, ale tak to není, teď to vím.\jen nevím co s tím vším udělat, aby to ta dětská hlavička pochopila. Na to když jsem se jí zeptala zda má radost nwebo je smutná, že tatka její má přítelkyni, tak mi řekla, že tak na pul, ano i ne. Přitom myslím, že tu paní má ráda.
Prostě mne to trápí, pak když vznikne nějaká taková to situace, tak vykřikuje, že u mne nechce být a , že chce být s tátou, ale to je jen křik . S  ním být nechce, na víkendy ano.
Mám jí strašně moc ráda,miluju ji, jezdíme na výlety dovolené. Na druhou stranu je to holka milionová, šikovná, ve škole se chová slušně, až ty situace doma.
Stanovili jsme si doma již pravidla, která vydržela týden, pak mi rěkla, že jí to je jedno a nezajímá jí to.
Prosím poradtě někdo, chci se i obrátit na psychologa, snad to k něčemu bude, když si s náma promluví. Uvítám každou radu.

)

Není tady

#2 24. 11. 2011 16:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vztah matka-dcera 10 let---jak dál?

Kerrin napsal(a):

aby to ta dětská hlavička pochopila

ona to chápe velice dobře - může si tohle všechno totiž dovolit.... skoro si myslím, že namísto vysvětlování by to spravilo pár facek a zákaz oblíbených činností... a důsledně

Strach je malá smrt...

Není tady

#3 24. 11. 2011 17:01

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Kerrin - řekla bych, že holka začíná pubertu. Nic neobvyklého wink
Jen když si vzpomenu sama na sebe, když mi bylo deset.
Moje matka taky po mě vyžadovala, když přijde z práce, abych měla úkoly hotový, ustláno, uklizíno. A já prostě nestíhalo. Přilítla jsem totiž domů pět minut před máminým příchodem. Protože jsem po škole byla s kámoškama venku.
Když jsme se o tom s mamkou bavily po letech, řekla mi, že jsem jí to měla říct, že by to po mě ted hned nevyžadovala.
Proč si holka musí věci do školy připravit dřív než přijdeš domů. Proč to nemůže dělat k večeru?
A podle mého, nemá to souvislost s tím, že jste se rozvedli.
Vždyt tatku má, ten se jí o víkendu věnuje. Jiní děti tátu taky nevidí (chlapi jsou do večera v práci).
Držkatost - pokavad jen odmlouvá, vykázat do pokoje. No co, nafoukne pusinku, ale ona je pěkně vyčůraná a umí to s Tebou. Chce ti diktovat, protože ty si pak vinu bereš na sebe. No když se jí tvá výchova nelíbí, tak at  si hezky sbalí kufříček a odstěhuje se od Tebe. Neboj ona to neudělá. Prostě jen zkouší, kam až může zajít.
Nenech se vytáčet a stůj si za svým. (možná bych udělala tu změnu úkolů a tak, ale nenech si od ní poroučet. To je totiž pak opičí láska, ty se budeš snažit pro ni první poslední a bude to spíš ke škodě než k užitku.

Upravil(a) dusička (24. 11. 2011 17:02)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#4 24. 11. 2011 17:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1016 … a-mertina/   OKOUKNI TOHLE, TŘEBA ti něco z toho pomůže. Myslím si že dcerce se ty dramatický okolnosti něčím líbí. Otázka je, jestli chce jen získat tvoji pozornost a nebo to dělá jen proto, aby nemusela povinnosti. Bety má hodně pravdu v tom, že pomůže jen důslednost a nastavení hranic. Ty jsi šéf...

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#5 24. 11. 2011 18:35

Kerrin
♥♥♥♥---

Dušička : přesně tak jak píšeš, držkatost...a sbalit si kufříček....to nechce, ale to co po ní chci tak také, až  se jí bude chtít.Když vykážu do pokoje, tak se chgová tak, že začne řvát, že ji vyhazuju

Není tady

#6 24. 11. 2011 19:06

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Je asi smutná z toho, že jste se rozvedli. To je normální. A cítí, že ty mᚠvýčitky svědomí a tak ty tvé výčitky zkouší použít, aby získala navrch a rozšířila si prostor. Prostě tě tak trošičku manipuluje a vydírá. To je taky normální.
Abyste mohly v lásce soužít a nevyrostl z ní fracek a padouška, nenech se ani manipulovat, ani vydírat, ani neuplácej.
Buď jistotou. Je zbytečné cokoli dokola vysvětlovat, pochopí to, co může a tak, jak může.
Spíš se zamysli nad tím, co po ní chceš, co z toho je opravdu podstatné a co je "zvykové" - vždycky jsme to doma tak dělali, a tak. Ono když je těch pravidel moc, tak stokrát nic umoří osla a po důslednosti se zem slehne.
A pokud si společně vytváříte pravidla, měla by být asi opravdu společně vytvořená .... nepřikyvovala jen tak hezky hlavinkou?

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#7 24. 11. 2011 19:28

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

http://www.emimino.cz/poradny/detske-vydirani/   a zde je úplně jasně napsáno, jak s takovým chováním zatočit. Nepomůže to úplně, ale možné návody to jsou. zase můj oblíbený Mertin wink

Není tady

#8 24. 11. 2011 19:48

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Bety napsal(a):

Kerrin napsal(a):

ona to chápe velice dobře - může si tohle všechno totiž dovolit.... skoro si myslím, že namísto vysvětlování by to spravilo pár facek a zákaz oblíbených činností... a důsledně

Blbost. Dite evidentne nevi co samo se sebou. Pokud ji matka zacne fackovat, tak ji ztrati navzdy. To dite se v necem ztraci. MOzna je to vliv rozvodu.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#9 24. 11. 2011 19:59

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

sahleb napsal(a):

Bety napsal(a):

Kerrin napsal(a):

Blbost. Dite evidentne nevi co samo se sebou. Pokud ji matka zacne fackovat, tak ji ztrati navzdy. To dite se v necem ztraci. MOzna je to vliv rozvodu.

Sahleb, dítě moc dobře ví a mazaně umí využívat situaci ve svůj prospěch. Nepodceňuj děti. Já s tím mám hodně bohatý zkušenosti a myslím, že pár facek je na místě. Já vím, u vás ve Švýcarech se děti nebijí, jo, u nás v Česku se sem tam pár facek dá. Já je dostala a měly větší účinek, než hodinový debaty o ničem a bez výsledku. A jsem rodičům za těch pár facek vděčná.
Děti jsou potvůrky mazaný a zkouší to na rodiče, spoléhají na to, že rodiče povolí, protože citové vydírání na rodiče často platí. Zažila jsem to na vlastní kůži.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#10 24. 11. 2011 20:00

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Kerrin napsal(a):

Dušička : přesně tak jak píšeš, držkatost...a sbalit si kufříček....to nechce, ale to co po ní chci tak také, až  se jí bude chtít.Když vykážu do pokoje, tak se chgová tak, že začne řvát, že ji vyhazuju

a byl by problém, to někdyx nechat na ní , at to udělá až bude chtít?

Není tady

#11 24. 11. 2011 20:10

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Já myslím, že pár facek je spíš, než trest, informací pro dítě, že rodič je uzlíček nervů (stále nebo momentálně) nebo že situace je už vážně zoufalá a předchozí akce selhaly, popřípadě ventil, aby rodič sobě nebo dítěti neublížil jinak a více.
Pokud bych měla případně fyzicky trestat, tak bych facky nevolila - té dívence je 10 let, není to žádná pokročilá puberačka nebo čerstvě neznámým diskotékovým tanečníkem zbouchnutá sedmnáctka. U takové holčičky mi facky příjdou mimo míru a ponižující. To tak za 2 roky .......wink

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#12 24. 11. 2011 20:24

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Modroočka napsal(a):

sahleb napsal(a):

Bety napsal(a):

Sahleb, dítě moc dobře ví a mazaně umí využívat situaci ve svůj prospěch. Nepodceňuj děti. Já s tím mám hodně bohatý zkušenosti a myslím, že pár facek je na místě. Já vím, u vás ve Švýcarech se děti nebijí, jo, u nás v Česku se sem tam pár facek dá. Já je dostala a měly větší účinek, než hodinový debaty o ničem a bez výsledku. A jsem rodičům za těch pár facek vděčná.
Děti jsou potvůrky mazaný a zkouší to na rodiče, spoléhají na to, že rodiče povolí, protože citové vydírání na rodiče často platí. Zažila jsem to na vlastní kůži.

Nevim, zda se ve Svycarech deti biji nebo nebiji. Moje zivotni rozhodnuri je, ze ja deti bit nebudu. I kdyby se ve Svycarech deti bily. Taky nikoho neznam, kdo by deti bil. A znam same slusne deti a slusne rodice. Prave proto, ze deti nepodcenuji, tak je nebiji. Ani zadneho dospeleho nebiji. Koneckoncu je to zakonem zakazane.

Moje deti nebyly a nejsou potvurky anio mazane. Nemam s nimi ani nejmensi problem. Uklizet se jim nechce. Tak nemaj moc uklizeno, no. Neznam zadne dite, kteremu by se chtelo. Ja jsem to taky nenavidela. Dnes to beru s humorem.

Na me facky mely ucinek jen takovy, ze jsem zjistila, ze si na me nekdo vybiji zlost a neschopnost. DUvod biti jsem,nevidela a nevidim dodnes. Nejsem vdecna ani za jednu ranu. Vsechno se dalo zpravit v klidu.

Dam jeste priklad: Jeden muj cesky znamy malem prerazil svoji holcicku, kdyz sedic na nocnicku, se ji prekotila stolicka, ktera stala pred ni. On si mysli, ze mela dostat par facek. Ja si to proste nemyslim. Nepodcenovala jsem tu holcicku. Bylo mi zle.

PS: jak se chova tahle holcicka z pribehu, je pro me nepredstavitelne, moje deti se takhle nikdy nechovaly. V jejim vnitrku musi byt sileny chaos.
Pokud se stal u nas doma nejaky maler, treba zvrhli nechtene vazu, museli to vsechno samy utrit a uklidit. Coz jsem jim naridila. Ja jsem za tohle dostala narez. Dodnes nechapu proc.

Upravil(a) sahleb (24. 11. 2011 20:31)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#13 24. 11. 2011 20:40

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Ale proč by vymezení hranic měly být jen facky? Proč by to nemělo být odepření nejaké záliby? Když se chová jako malá, tak je třeba se k ní chovat jako k malé pětileté vzteklounce. Prostě tak, aby tohle chování bylo nevýhodné. Pokud si ubližuje, pak je důležité zastavit i třeba násilím včas, aby nedošlo k újmě. Pokud něco ničí, pak to musí opravit a nebo odpracovat.

Je třeba zavést režim, zkontrolovat holce úkolníček a udělat potřebné. Protože sama to evidentně nezvládá a posilovat žádoucí chování, tedy pochválit i za jednu hotovou úlohu.

Rodič je přece šéf a nemůže se doprošovat dospělého chování svého potomka. Šéf stanovuje pravidla. Třikrát řeknu uklidit a s úklidem jdu pomoc, tohle dej tam tohle onam, sem tam natáhnu minutku, aby viděla, co stihne za 5 minut. Když nestihne - skřítek nepořádník odnese a nebo o to nestojí a chce to dát vyhodit?  Když je třeba zvládnout povinnost. Jasně stanovit dobu. Nezvládá saama, bohužel jednat jako s prvákem. Zvládá? Ocenit a posilovat.  U někoho i pobídka ve formě lepáka (symbolického) může taky zafungovat. osobně bych použila, kdyby mě dítě napadlo slovně nebo tělesně. (Občas použiju v afektu a pomůže spíš mě wink )

ROzhodně odmítám dětem ustupovat v ejich povinnostech s tím, že si to udělají až budou chtít.

Upravil(a) PavlaH (24. 11. 2011 20:42)

Není tady

#14 24. 11. 2011 20:44

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Tak Sahleb, mᚠvýhodu, že mᚠdokonalý děti, někteří z nás je mají holt nedokonalý, no. DFítě má dostat výchovně, když zaslouží. Jinak jsem proti fyzickýmu násilí, ale na mě si nikdo fackou zlost nevybíjel, já sama jsem měla raději, když jsem toho facana dostala, než když jsem musela poslouchat ty proslovy.

U dětí, který takhle "capčí", to chce hlavně důslednost a vytrvat. Jinak nic moc nepomůže.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#15 24. 11. 2011 23:38

Bystřinka
♥------

Dost by mě děsilo, že je dceři všechno jedno. Možná je to předpuberta, ale s fackama bych ještě dlouho počkala a radši si nenásilně zjistila, jak je na tom ve škole, s kamarády, jestli není šikanovaná, jestli nešikanuje, proč je s mámou nespokojená, proč je náladová. Jestli má mezi dětmi problém s tím, že nemá tátu. Nechala pokecat s někým, komu věří, babičce,a pod.

Upravil(a) Bystřinka (24. 11. 2011 23:42)

Není tady

#16 25. 11. 2011 7:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Facky nic neřeší. Násilí nic neřeší.
Jsem proti fyzickým trestům. Jo dala jsem párkrát klukům facku - ale přesně si vybavuju kdy.
A to: KDyž jeden druhému ubližoval (když se rvali a já je trhala od sebe)
a když mi řekli že jsem blbá, tak facka letěla. Pak si dali pokoj.
Když vykážu do pokoje, tak se chgová tak, že začne řvát, že ji vyhazuju
Kerrin - tak jí nech řvát, klidně at říká že jí vyhazuješ, řekni jí běž vedle do pokoje, až se zklidníš, můžem si promluvit v klidu. Sem máma a mámy se poslouchaj. A hotovo. Ona je vysoce inteligentní a ví jak na Tebe potvůrka jedna. Nenech se zastrašit. stolt

Není tady

#17 25. 11. 2011 8:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Bety napsal(a):

Kerrin napsal(a):

fackama nic nevyřeší kapitulation

Není tady

#18 25. 11. 2011 9:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Slečna si začíná hledat svoje místo... a první, kdo je po ruce, je máma. A ta by jí měla to "místo" vymezit, ukázat... "tohle ano, tohle ne" - a když ne, nastoupí sankce (což nutně nemusí být pár facek, i když rozumím tomu, že někdy... taky jsem měla tři puberáky http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) Děvenka je dost velká na to, aby tomu porozuměla.
Možná bych se došla pozeptat do školy, jak se projevuje tam (u táty zřejmě potíže nejsou) - a jestli si boje, náladovost a držkování "trénuje" akorát na mámě a prarodičích, evidentně to zkouší na těch, kteří jsou z jejího pohledu "slabší" a "manipulovatelní" (protože ji mají rádi, což ona ale zatím nebere). V tom případě by jí tihle všichni měli předvést, že to tak nebude - nechceš dělat úkoly - poneseš si trest, nechceš mluvit - nemluv, nechovᚠse slušně k babičce - nebude tě chtít vidět... a tak dál. Nehádat se s ní, nevyhrožovat - jen předem informovat o nastavených mantinelech a důsledcích jejich překročení a pak to jen dodržet.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#19 25. 11. 2011 9:53

majkafa
Host

dusička napsal(a):

Facky nic neřeší. Násilí nic neřeší.
Jsem proti fyzickým trestům. Jo dala jsem párkrát klukům facku - ale přesně si vybavuju kdy.
A to: KDyž jeden druhému ubližoval (když se rvali a já je trhala od sebe)
a když mi řekli že jsem blbá, tak facka letěla. Pak si dali pokoj.
Když vykážu do pokoje, tak se chgová tak, že začne řvát, že ji vyhazuju
Kerrin - tak jí nech řvát, klidně at říká že jí vyhazuješ, řekni jí běž vedle do pokoje, až se zklidníš, můžem si promluvit v klidu. Sem máma a mámy se poslouchaj. A hotovo. Ona je vysoce inteligentní a ví jak na Tebe potvůrka jedna. Nenech se zastrašit. stolt

Vykázat do pokoje - nejen pro dusičku. Zajděte někdy na Duška na Čtyři dohody. Ten to tam tak krásně podává. Přesně tuto situaci. Jaký je to od nás rodičů nesmysl. Já to dělala taky, teď už bych to nedělala.
A vrcholem je - zmiz. A dítě zmizí, když mu to přikázal rodič - jeho bůh. Ale jednou, jednou se zase objeví. A pak to bude mazec...

#20 25. 11. 2011 9:55

majkafa
Host

Jsem máma  a mámy se poslouchají.
Ano. Pokud mají rozumné příkazy. Ale i mámy jsou jenom lidé. big_smile A někdy se halt nezadaří. smile

Upravil(a) majkafa (25. 11. 2011 9:57)

#21 25. 11. 2011 9:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Majkafo - to psala Kerrin co jsem tučně označila.
Je něco jiného vykázat do pokoje, když jsou držkatí a hádaví a chceš aby se uklidnili ,protože v afektu a v šílenosti, v naštvanosti nic řešit nelze. Určitě to je lepší, než dál nadávat (mᚠpravdu, je to lepší i pro dospělého). Já když jsem vytočená a nadávám, kluci i manžel mě znaj - oni odejdou sami - a to do kůlny, na zahradu - něco ven dělat, A já se zklidním.
Asi jsem to špatně napsala, není to o tom, že bych posílala od sebe děti pryč, že bych s nima nechtěla komunikovat. To vůbec ne. Ale asi takto - ted to nevyřešíme, protože jsme nervozní situací.
Klido přiznám před dítětem že jsem vykolejená,že potřebuju oddych, chvíli klid.
Ale stále vím, že dítě ví, že ho mám ráda. Protože matky maj přeci rády i zlobivý děti. stolt

Upravil(a) dusička (25. 11. 2011 10:11)

Není tady

#22 25. 11. 2011 10:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Jsem máma  a mámy se poslouchají.
Ano. Pokud mají rozumné příkazy. Ale i mámy jsou jenom lidé. big_smile A někdy se halt nezadaří. smile

Ano Majkafo, vždyt já ale i psala Kerin aby se koukla na to, proč si má holka připravovat všechno do školy sama než ona přijde z práce.
Když budu mluvit za sebe. Ano, jsem máma, a mámy se poslouchaj. Ale i u dětí dělám kompromisy - a to tak. Nejdřív si sedneme  a domlouváme určitou věc. Třeba - já nevím, dám příklad.
Chci ,aby si uklízeli v pokoji. Neřeknu - ted hned si uklidte. Ale vědí, že v pátek odpoledne musí být uklizeno. (já bych nejradši aby bylo každý den).

Není tady

#23 25. 11. 2011 10:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vykázat do pokoje
= odeslat do jejího teritoria.
Proč bych se  - i jako rodič - měla koukat na napučenou hubu držkujícího pubertálního potomka - i když je můj? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
OK, můžu odejít sama... ale v nerovnoprávném postavení (což vztah rodič-dítě je), to ten slabší bude považovat za svoje plusový body - takže nemělo by fungovat "vyštvala jsem matku a ještě ji namíchla - hurá", ale "chovám se tak, že bych se asi měla uklidnit někde, kde není "původce" mého vztekání se".

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#24 25. 11. 2011 10:24

Bystřinka
♥------

Mně pořád nesedí, že je holka jen v předpubertě. Evidentně jí chybí táta, ale nemusí to znamenat, že chybí jako druhá složka rodiny. Určitě holčičku zasáhl rozvod. Možná si myslí, že máma může za všechno. U táty je na víkend, kdy se úkoly nepíšou a máma je pak jen ten dráb.

Není tady

#25 25. 11. 2011 10:31

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Bystřinko - ano, možná že holka obvinuje mámu, že ona může za to, že táta odešel. Ale máma se před ní přeci nebude obhajovat, že za to nemůže. Prostě je to fakt,už se to stalo. Holce by mělo stačit to, že mamka jí miluje nade vše. Kerrin necítí pevno pod nohama a holka to vycejtila, proto to na ní zkouší a obviňuje jí.
Mě však zarazila jiná věc.
Cituju:
Dcerka přichází ze školy a já jsem ještě v práci, takové ty povinnosti, které má začínaní od té doby, kdy přijde domu - přichystat si věci do školy na druhý den, domácí ukoly (v přpadě, že nerozumí, je děláme spolu), oblečení na ráno.
Oblečení na ráno?
To jsem nesnášela,když moje máma tohle na mě vyžadovala. Stejně jsem si každý ráno brala ze skříně co jsem chtěla já. Takže dceru chápu, že jí to přijde zbytečné.
Kerin - v kolik chodíš domu z práce?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí